Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Money mania 13: zyskaj nawet 800 zł z eKontem w mBanku!

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

8.03.2018

Money mania 13: zyskaj nawet 800 zł z eKontem w mBanku!

Wystartowała kolejna, już 13. edycja sprawdzonej i popularnej akcji Money mania.

Nawet 800 zł za eKonto standard w mBanku w promocji Money mania
Tym razem zyskać można dzięki założeniu konta osobistego w mBanku. Jest to w praktyce kumulacja dwóch promocji. W ramach Money manii nagrodą jest bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie eObuwie, a od banku do wzięcia są premie pieniężne na sumę nawet 650 zł.

W setkach opisanych już promocji na blogu nagrody mieliśmy bardzo różne. Były premie pieniężne, vouchery do różnych sklepów lub serwisów, ale takiego jak ten nie było. Tym razem debiutuje bon do wykorzystania w największym w Polsce internetowym sklepie z obuwiem. Promocję tę tajemniczo zapowiedziałem (przy okazji zachęcam - ) na Twitterze:

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba, która nie jest oraz od 1.01.2016 r. nie była posiadaczem, ani współposiadaczem konta osobistego i/lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 (to cyfry z miejsc od trzeciego do dziesiątego w 26-cyfrowym numerze rachunku).

Zasady promocji Money mania 13. By zdobyć bon do sklepu eObuwie o wartości 150 zł:
 • najpóźniej do 31.03.2018 r. zarejestruj się na stronie promocji (wymóg ten nie dotyczy osób już zarejestrowanych w Money manii);
 • klikając w link otrzymany na adres mailowy podany podczas rejestracji, potwierdź swój udział w akcji i przejdź (na stronie promocji) do złożenia wniosku o konto osobiste w mBanku (za pomocą linku "Wyślij wniosek w Money Manii");
  uwaga: mail z linkiem potwierdzającym rejestrację często wpada do spamu (koniecznie sprawdź ten folder w swojej poczcie!);
 • wyraź zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej (wyłącznie jednak w zakresie niezbędnym do zweryfikowania spełnienia warunków uprawniających do otrzymania nagrody);
 • do 25.04.2018 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • do 30.06.2018 r. wykonaj 5 transakcji (na dowolną kwotę) - mogą to być płatności kartą, przelewy na konto w innym banku lub płatności internetowe zaksięgowane na nowym koncie (do transakcji tych nie zaliczą się wypłaty z bankomatu, przelewy na rachunki w mBanku, ani płatności anulowane).

I to już wszystko. Za spełnienie tych prostych warunków otrzymasz nagrodę. O jej przyznaniu organizator powiadomi Cię mailowo najpóźniej do 31.07.2018 r. - w tej wiadomości znajdzie się też bon w postaci kodu, który będzie należało podać podczas zakupów. Będzie go można zrealizować w ciągu dwóch miesięcy.

Nawet 650 zł w akcji "Lepiej z eKontem - III edycja"


Oprócz bonu na zakupy, otwierając konto możesz zdobyć też premie pieniężne na sumę nawet 650 zł. By załapać się na bankową promocję pamiętaj o tym, by umowę z bankiem zawrzeć najpóźniej do 31.03.2018 r.

Wypłata premii w tej promocji podzielona jest na 5 transzy. Miesięcznie można zdobyć do 130 zł. Ostateczna wysokość zarobku jest efektem 4-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub BLIKiem. By za dany miesiąc uzyskać w ogóle zwrot, niezbędne jest spełnienie poniższych warunków:
 • wykonaj płatności kartą i/lub BLIKiem w punktach handlowo-usługowych na sumę co najmniej 250 zł (nie anuluj ich co najmniej do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania);
 • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (przelew ten możesz wykonać ze swego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków na koncie, ale bez konieczności ich utrzymywania - możesz je w dowolnym momencie wypłacić, przelać lub wydać);
 • co najmniej jeden raz zaloguj się w aplikacji mobilnej mBanku.

Kiedy pierwszy zwrot od mBanku? Pierwszy zwrot zostanie naliczony po upływie pełnego miesiąca licząc od tego, w którym przystąpisz do promocji (np. jeżeli stanie się to w marcu, to już od początku kwietnia będziesz dokonywać transakcji, które będą się łapać do zwrotów; pierwsze naliczenie premii nastąpi za kwiecień, a jej wypłata do końca maja).

Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne (na zwroty nie mogą liczyć osoby, które założą konto wspólne).

Konto w mBanku - prześwietlenie oferty


Rachunek otwierany w promocji to eKonto w taryfie standard. Przez 24 miesiące konto objęte jest promocją. A jest to 24-miesięczna:
"Gwarancja niezmienności wysokości opłat i warunków zwalniających z opłat dotyczy: 
1) prowadzenia eKonta promocyjnego; 
2) wypłat z bankomatów wykonanych kartą promocyjną wydaną do eKonta promocyjnego, 
3) realizacji wewnętrznych i zewnętrznych przelewów w złotych polskich dokonanych przez Internet, 
4) miesięcznej opłaty za kartę promocyjną"

To oznacza następujące warunki:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków do spełnienia);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0/4 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą na dowolne kwoty (regulamin Money manii nie wymaga jej wyrabiania, ale w promocji ze zwrotami jej zamówienie jest już konieczne);
 • 0 zł za wypłaty min. 100 zł w bankomatach Euronet, BZ WBK i Planet Cash (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 1,30 zł).

Umowę o konto w mBanku zawrzeć możesz na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera - już we wniosku o konto możesz wskazać adres na potrzeby jego przyjazdu (taki pod którym wygodnie będzie Ci podpisać dokumenty, a więc może to być np. miejsce pracy bądź uczelnia); mBank w przypadku umów zawieranych w ten sposób nie żąda załączania skanu dowodu osobistego, ani przekazywania kserokopii dokumentu tożsamości kurierowi;
 • w placówce mBanku lub w mKiosku - wybierając tę opcję, pamiętaj jednak, że wniosek musi być złożony przez Internet i - wręcz pilnuj - by nie został złożony nowy wniosek przez pracownika banku (bo ten wniosek nie zakwalifikuje Cię już do uzyskania bonu do sklepu eObuwie!). Jak to najłatwiej zrobić? Po złożeniu wniosku online, otrzymasz maila (z numerem wniosku, np. RAC123456789). I właśnie wniosek z takim samym numerem musi być sfinalizowany (podpisaniem umowy) w placówce banku.

⭐⭐⭐⭐ - w ratingu ofert, czyli systemie oceny promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie, powyższej promocji przyznaję 4 gwiazdki (na 5 możliwych). To bardzo wysoka nota bo mamy tu do czynienia z nagrodą gwarantowaną na start, którą zdobyć można za spełnienie bardzo prostych warunków. Jest to bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie eObuwie, a więc w sklepie, w którym każdy coś dla siebie znaleźć powinien (nie jest to bowiem bon do drogiej drogerii lub księgarni). Tego typu nagroda debiutuje wśród prezentów dla uczestników okazji do bankobrania. Dodatkowo do wzięcia są też premie pieniężne na sumę nawet 650 zł (te środki będzie można już wydać na dowolny cel), które bank wypłaca w postaci całkiem wysokiego, bo 4-procentowego zwrotu. By wycisnąć maksymalnie przysługujące zwroty, wydać trzeba sporo, ale warto zauważyć, że bank nie ogranicza miejsc, w których za płatność kartą i/lub BLIKiem przysługiwać będzie moneyback. Mankamentem, który ma ta promocja to już dość długi, bo ponad 2-letni okres wykluczenia dla byłych klientów banku.

Przydatne dokumenty:

72 komentarze:

 1. Co jeśli mam konto firmowe w mBanku? Mogę brać udział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno konto formowe u nich jest za friko?

   Usuń
  2. @Anonimowy 8 marca 2018 09:44, nie ma przeszkód. Wykluczyć może wyłącznie posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku oszczędnościowego (o wskazanych numerach rozliczeniowych), które są dla klientów indywidualnych. Inne produkty dla klientów indywidualnych nie wykluczają z udział w promocji. Tak samo jest z produktami dla firm.

   @Anonimowy 8 marca 2018 10:07, w ramach promocji konta firmowego też tak może być ;)

   Usuń
 2. Ta promocja nie dla mnie bo konto w mBanku już mam, ale taka ciekawostka. eObuwie to już nie tylko sklep internetowy. Mają też stacjonarny w Magnolii we Wrocławiu. I to taki mocno wybajerowany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak jest ze zwrotem 4% za transakcje w internecie? Jest naliczany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W t-mobile jest zwrot z Allegro i innych portali.

   Usuń
  2. mBank też nalicza za wszystkie transakcje. Także internetowe.

   Usuń
  3. naliczają za wszystko, ja nawet za czynsz płacę na poczcie kartą :)

   Usuń
  4. Czyli zwroty są za wszystkie płatności, nawet te w internecie? Mówimy o płatnościach kartą w internecie, czy również BLIKIEM lub np. przez Przelewy24? Zrozumiałam, że mają to być jednak punkty handlowo-usługowe (czyli stacjonarne), a nie internet.

   Usuń
  5. Liczy się wszystko. Także internet. Zarówno kartą i Blikiem. Sprawdzone.

   Usuń
  6. Wszelkie płatności można też robić za pomocą aplikacji NicePay. Wystarczy przesłać fakturę elektroniczną lub zrobić zdjęcie papierowej i zapłacić np. Blikiem

   Usuń
 4. Zarejestrowałem się. Mail nie przyszedł. Już z 20 minut minęło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już znalazłem. Mail był w spamie.

   Usuń
  2. Ważna informacja zwłaszcza dla użytkowników Gmaila: mail może trafić do foderu spam.

   Usuń
 5. Mogliby by już w końcu przesunąć tę datę karencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też na to niecierpliwie czekam bo konto zamknąłem w lutym'16

   Usuń
  2. Ja złożyłem wypowiedzenie 12.15 a zamknęli w 01.16 więc się na nic nie kwalifikuję ciagle :(

   Usuń
 6. Jak sprawdzić kiedy zamknęłam konto w mBanku?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jeżeli posiadam rachunek techniczny do spłaty rat ( o numerze 1140 2004 ) to wyklucza to z udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rachunek techniczny to ani ROR ani rachunek oszczędnościowy (bo tylko takie są wykluczeniem z promocji)

   Usuń
 8. Jeżeli mam rachunek od 13 lat i nie posiada takich cyfr to mogę wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy Klient Banku to osoba, którą począwszy od 01.01.2016 r. nie była lub nadal nie jest
   Posiadaczem lub Współposiadaczem:
   a. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub
   b. rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

   Przytaczam z regulaminu bo tam dokładniej to widać że chodzi o rachunek oszczędnościowy o tych numerach a rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to w ogóle. Bez względu jaki jest numer.

   Usuń
 9. Czyli zakładając konto dajmy na to 13.03 kiedy zacząć wydawać pieniądze, żeby dostać zwrot? Dopiero od początku kwietnia? I wtedy pod koniec kwietnia przyjdzie zwrot? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kwietnia. A zwrot przyjdzie w maju za transakcje z kwietnia.

   Usuń
 10. Konto można założyć przelewem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jak wezmę udział w tej promocji to mogę też założyć lokatę 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. To zupełnie inny wniosek. Albo zakładasz lokatę albo bierzesz udział w promocji. Nawet nie ma co porównywać bo 3,5% jest tylko do 10k i na 3 mies. Różnica w odsetkach miedzy kontem oszczędnościowym w Millennium (2,7%) a z takiej lokaty jest śladowa.

   Usuń
 12. Pytanie co do zwroty 4% za płatności kartą i blikiem, jesli gram w zakładach bukmacherskich online i np chce zrobić wpłatę na owe konto z mojego konta mbank za pomocy karty visa czy ta transakcja również się będzie wliczać w ten zwrot czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak myślicie, jak długo trzeba będzie czekać na ten bon z eobuwie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "O jej przyznaniu organizator powiadomi Cię mailowo najpóźniej do 31.07.2018 r. - w tej wiadomości znajdzie się też bon w postaci kodu" czyli koniec lipca.

   Usuń
 14. Linki otwierają się jako niezaufane, czy bezpiecznym jest podawanie tam danych takich jak numer dowodu czy pesel? Czy to normalne ?

  OdpowiedzUsuń
 15. A czy zakładając te konto mozna dodatkowo przystapic do promocji BP i uzyskać jeszcze 200 zł zwrotu za płatności na stacjach BP? Czy te promocje nie łaczą się?

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak jest w końcu z tym wpływem 1000zł na konto? Tutaj jest napisane,że mogę przelać ze swojego konta w innym banku, a w regulaminie promocji jaki dostałam w oddziale mbanku jest napisane: "...w kwocie nie niższej niż 1000zł..., przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś posiadaczem lub współwłaścicielem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank w tym przypadku zapisany jest z wielkiej litery, co powoduje jego zdefiniowanie jako mBank. Tym samym przelew nie może być 'z innego rachunku w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem'.

   Usuń
  2. ok, dzięki.

   Usuń
  3. a czy zasilenie moze być złożone z trzech różnych wpłat na sumę 1000zł minimum?

   Usuń
 17. Miałem status wniosku jako wysłany na stronie MoneyManii a teraz wchodzę na stronę i nie ma żadnego wniosku a przecież go nie anulowalem. O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy wpłata na Poczcie Polskiej (na własne konto lub konto żony w innym banku) i zapłata kartą liczy się do moneybacku?

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie przyszedł mi zwrot pieniędzy za poprzedni miesiąc, bo okazało się, że jednak w regulaminie promocji jest inaczej opisane wpłata 1000zl. Nie może ona byc dokonana z naszego konta w innym banku tylko na inne nazwisko. Sama nie doczytałam dobrze regulaminu promocji, ale nie fajnie jest wprowadzać ludzi w błąd :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki miesiąc masz na myśli jeśli chodzi o naliczenie zwrotów? Bo jeśli do promocji przystąpiłaś w marcu (a wtedy dopiero wystartowała powyższa promocja) to pierwsze transakcje zaliczane do zwrotów będą z kwietnia, a wypłata za kwiecień nastąpi do końca maja. Bank ma więc jeszcze trochę czasu na to.

   Nie ma tu mowy o błędzie. Prześwietlenie promocji jest zgodne z regulaminem, (w związku z zapytaniami w zakresie definicji wpływów) wielokrotnie wyjaśnianym, a także zweryfikowanym w praktyce (przy okazji poprzednich edycji promocji, gdzie zapisy - w tym te dot. wpływów - były identyczne).

   Usuń
  2. Zapytałam na czacie w aplikacji i mi odpowiedziała,ze w regulaminie promocji jest wpłata z innego konta niż z takiego, którego ja jestem właścicielem. Więc sama już nie wiem,jak to rozumiem.

   Tak, chodzi o zwroty z kwietnia.

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że w punkcie 7 i w podpunkcie 1 jest jasno napisane, że wpłata na konto nie może być dokonana z rachunku, którego ja jestem właścicielem. Mylę się?

   Usuń
  4. Interpretacje pracowników infolinii są bardzo różne (pamiętajmy, że pracują pod presją czasu, często doraźnie analizują regulamin bo może nawet jeszcze się z promocją nie zetknęli - mają zapewne masę innych tematów i zapytań, które są dominującymi w takiej pracy). Nie są one jednak wiążące. Szkoda jednak, że czasem wprowadzają w błąd.

   W przywołanym miejscu z regulaminu Bank zapisany jest z wielkiej litery, a to standardowo oznacza zdefiniowaną instytucję, bank organizujący promocję (mBank).

   Gdyby inaczej rozumieć Bank to równie dobrze w tym samym punkcie, ale w podpunkcie 4 wystarczyłoby zalogowanie do aplikacji dowolnego banku ;) A chodzi oczywiście o aplikację mBanku.

   Do końca miesiąca zwrot wpłynie na konto :)

   Usuń
  5. Dobrze, w takim razie będę czeka, bo już straciłam nadzieję całkowicie 😉 dziękuję za odpowiedź 🙂

   Usuń
 20. Zrobiłem obrót kartą na kwotę 3300 zł czyli powinienem dostać Max zwrot czyli 130 zł, dostałem jedynie 96 zł, czy jakieś działania karta nie wchodzą w rozliczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinni niczego wykluczać. U mnie też jest różnica. Składaj reklamację.

   Usuń
  2. Gdzie tą reklamację można składać?

   Usuń
 21. Szkoda, że nie napisaliście, że chodzi o "jednorazowy wpływ 1000zł". Przepadł mi zwrot za cały miesiąc. Z ciekawości otworzyłam regulamin a tam słowo JEDNORAZOWY. Straszna szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wpisie używam liczby pojedynczej "zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (przelew ten możesz wykonać ze swego konta w innym banku (...))". Gdy dopuszczalne jest wiele wpływów to używam sformułowania jak w najnowszej promocji Millennium (tutaj): "zapewnij wpływy na konto na sumę min. 1 000 zł" (liczba mnoga i sformułowanie "na sumę", a nie liczba pojedyncza i "w wysokości min.").

   W przypadku użycia słowa "jednorazowy" mogłyby się pojawić interpretacje, że wystarczy raz na cały okres pięciu miesięcy (i takie interpretacje/pytania gdzieś w historycznych wpisach się zdarzały).

   Chcę by wpisy były wyczerpującym źródłem wiedzy o promocji. Dzięki zatem za uwagę. Zachęcam jednak również do zapoznawania się z regulaminem (choćby z tego powodu, że raz na może tysiąc przypadków zdarzyła się pewnemu bankowi podmiana regulaminu i wciśnięcie innych zasad - ja tego już w stanie wyłapać nie byłem, bo zdarzyło się to kilka dni po starcie promocji; Czytelnicy na szczęście wychwycili).

   Co bym mógł zasugerować to wysłanie reklamacji do mBanku, z próbą może nie żądania, ale delikatnego wyproszenia wypłaty zwrotu. Wszak w tej części weryfikacja warunków i wypłata premii leży po stronie banku (bez pośredników). Być może okaże się skuteczna jeśli trafi do kogoś kto spojrzy przychylnym okiem. Wszak bank w sumie wszystko osiągnął (były płatności, było logowanie i w końcu były wpływy - choć na mniejsze kwoty, ale jednak na sumę).

   Usuń
 22. Zastanawiam się, czy zwrot jest naliczany przez 5 kolejnych miesięcy od założenia konta, czy od pierwszego zwrotu? Jeśli załapię się na zwrot dopiero 3 miesiące po założeniu konta to mogę je dostawać przez kolejne 5 miesięcy od tego czasu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwroty są naliczane przez 5 miesięcy liczonych od tego pierwszego: "Kiedy pierwszy zwrot od mBanku? Pierwszy zwrot zostanie naliczony po upływie pełnego miesiąca licząc od tego, w którym przystąpisz do promocji (np. jeżeli stanie się to w marcu, to już od początku kwietnia będziesz dokonywać transakcji, które będą się łapać do zwrotów; pierwsze naliczenie premii nastąpi za kwiecień, a jej wypłata do końca maja)". Bo inaczej start tych 5 miesięcy można by odwlekać w nieskończoność.

   Usuń
 23. Kiedy można się spodziewać bonu na buty oni serio czekają do końca terminu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj w tego typu akcjach na nagrodę trzeba czekać do ostatniej chwili. Banki raportują zbiorczo kto spełnił warunki, by uniknąć cząstkowych raportów za jakieś okresy (bo pewnie spowodowałoby dodatkowe zamieszanie i bałagan). A tu trzeba zauważyć, że czasu na spełnienie warunków było sporo (bo jeszcze do poprzedniej soboty, tj. 30.06.). Miesiąc oczekiwania wydaje się długi... ale tak działają korporacje.

   Usuń
 24. Witam. Jaki jest domena moneymani? moneymania czy coś innego, bo nie pamiętam czy się zalogowałam na konto

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy ktoś otrzymał już bon na eobuwie ?

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy ktoś otrzymał już bon na eobuwie ?

  OdpowiedzUsuń
 27. Dostaliście dzisiaj już kody na maila? Ja jeszcze :(

  OdpowiedzUsuń
 28. dziś 31,07 a ja jeszcze nie mam bonu... czy ktoś już dostał?

  OdpowiedzUsuń
 29. 31.07.18 15:30 Kodu brak ... !

  OdpowiedzUsuń
 30. Również kodu brak

  OdpowiedzUsuń
 31. ktoś tam zaspał? Szewc bez butów chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 32. Jak jutro kodu nie będzie to bedzie reklamacja.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja już wczoraj dostałam

  OdpowiedzUsuń
 34. A przepraszam, jednak 30 lipca go dostałem ;)

  OdpowiedzUsuń
 35. A ja dalej nie mam.. Gdzie wy tego maila dostaliście na stone główną czy do spamu? A i jak w takim przypadku napisać reklamacje skoro nie bank jest organizatorem? Pomoże ktoś?
  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie na stronie głównej miałem ale czasem i w spamie można szukać takich maili.
   Może nie wykonałes któregoś z punktów i dlatego kie dostałeś?

   Usuń
  2. Warunki spełnione. Maila nie miałam ani na głównej ani w spamie ale zalogowałam się na konto w Money Manii i tam na szczęście był kod rabatowy ;)
   A.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...