Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: marzec 2018 + ranking lokat

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.03.2018

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: marzec 2018 + ranking lokat

Najkrótszy miesiąc roku już za nami, więc czas przyjrzeć się, jakie lokaty i konta oszczędnościowe są godne naszej uwagi w marcu.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe - ranking lokat marzec 2018 r.
W ostatnim czasie niezbyt wiele dzieje się w temacie oprocentowania lokat, ale coraz częściej wzrasta oprocentowanie kont oszczędnościowych. Przybywa też propozycji, dzięki którym można zyskać nie tylko odsetki, ale też dodatkowe bonusy pieniężne. O tych propozycjach będzie też w dzisiejszym wpisie.

Comiesięczny przegląd najlepszych propozycji dla oszczędzających zaczynam od najlepszych stawek oferowanych na lokatach w poszczególnych bankach.
Najlepsze lokaty w poszczególnych bankach - marzec 2018 r.

W ostatnim czasie nie widać na tym wykresie jakiś znaczących zmian. Tak samo jak nie widać ich w decyzjach Rady Polityki Pieniężnej, która stopy procentowe utrzymuje bez zmian już rekordowo długo. I też na rekordowo niskim poziomie. By więc znaleźć lokaty czy konta oszczędnościowe, które skutecznie stawiają opór obecnej inflacji, trzeba się nieco natrudzić. Z pomocą przychodzi jednak poniższe zestawienie.

Celem ułatwienia przeglądu tego dość długiego wpisu, stosuję podział:
 • Promocyjne okazje
  • Z okazjami do bankobrania
  • Lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze dla każdego
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Bądź na bieżąco: na Twitterze.

Promocyjne okazje


Skoro promocyjne to najczęściej są to lokaty i konta oszczędnościowe z najlepszym oprocentowaniem. Nieraz jednak obwarowane dodatkowymi warunkami do spełnienia. Część z nich bywa skomplikowana, ale część banalnie prosta. O tych propozycjach na początek.

Z okazjami do bankobrania


Blog Bankobranie to nie tylko najlepsze propozycje dla oszczędzających, ale - właściwie przede wszystkim - promocje bankowe, dzięki którym zyskać można gwarantowane nagrody, premie, zwroty za płatności czy inne bonusy. I na początek przedstawiam kilka propozycji, dzięki którym połączyć można jedno z drugim. Czyli wziąć udział w promocji z dodatkowymi gratyfikacjami z tytułu stania się klientem danego banku, ale jednocześnie też skorzystać z lokaty bądź konta oszczędnościowego z podwyższonym, promocyjnym oprocentowaniem.

3% do 50 000 zł na koncie oszczędnościowym + zwroty do 150 zł


W T-Mobile Usługi Bankowe, czyli w banku obsługiwanym przez Alior Bank, ale działającym pod logo telekomu (choć by stać się jego klientem telefon można posiadać w dowolnej sieci), do końca marca dostępne jest konto oszczędnościowe ze stawką 3% w skali roku i dla kwoty do 50 000 zł (środki na takim oprocentowaniu można utrzymywać przez 92 dni). Propozycja skierowana jest do osób, które co najmniej od 1.04.2017 r. nie posiadają konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Teraz takie konto trzeba założyć, ale to się dodatkowo opłaca. Można bowiem zyskać zwroty za płatności przez 6 kolejnych miesięcy (w tym czasie da się zarobić do 90 zł z Kontem Freemium lub do 150 zł z Kontem Premium - klient może wybrać jedno z tych kont). Jeśli ktoś w ogóle z konta osobistego nie chciałby korzystać, a także nie chce nic płacić za jego posiadanie (bez warunków), a zależy mu jedynie na promocyjnym oprocentowaniu, to wystarczy założyć Konto Freemium bez karty. Sprawdź promocję konta osobistego i oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe >>

Konto oszczędnościowe 3% + bonus 100 zł + wiele więcej


Na konto oszczędnościowe 3% w skali roku (z gwarancją utrzymania stawki do 30.06.2018 r.) załapać się można także w Alior Banku. Podwyższona stawka obowiązuje dla kwoty do 20 000 zł i proponowana jest posiadaczom Konta Jakże Osobistego (tudzież osobom, które rachunek ten dopiero teraz założą). A teraz jego otwarcie opłaca się szczególnie, bo do wzięcia jest gwarantowany bonus 100 zł na start. Ale to nie wszystko, bo jest jeszcze program poleceń, w którym do wzięcia czeka nawet 250 zł. Na koncie zdobywać można też zwrot za płatności (do 20 zł miesięcznie). Sprawdź promocję konta w Alior Banku>>


Lokata 3% i do 360 zł zwrotów od CitibankuOprocentowanie 3% w skali roku uzyskać można także w Citibanku, ale w tym przypadku nie na koncie oszczędnościowym, a na lokacie. Na 3 miesiące zdeponować można do 20 000 zł. To jeden z bonusów dla osób otwierających konto osobiste Citi Priority. Drugą korzyścią jest wysoki, bo 5-procentowy zwrot za płatności kartą. Do wzięcia w tym przypadku jest nawet 360 zł. Warto dodać, że promocji w Citibanku jest więcej, bo można też zdobyć jedną z nagród o wartości 300 zł za wyrobienie darmowej karty kredytowej, a w programie poleceń konta zyskać nawet 450 zł. Sprawdź promocję konta z lokatą 3% w Citibanku >>

Konto oszczędnościowe 2,5% + premia 100 zł za regularne wpłaty


Do 10.03. załapać się jeszcze można na promocję konta oszczędnościowego w ING Banku Śląskim, dzięki której zyskasz dodatkowy bonus 100 zł za regularne wpłaty (w praktyce wystarczą tylko dwie). Stawka na koncie oszczędnościowym wynosi 2,5% w skali roku, a obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł. Jeśli nie masz konta osobistego w ING Banku Śląskim, to teraz warto je założyć, bo za to do wzięcia czeka 140 zł, więc razem z promocją konta oszczędnościowego wzbogacić się możesz łącznie o 240 zł. Sprawdź promocję konta osobistego i oszczędnościowego w ING Banku Śląskim >>


Konto oszczędnościowe 2,7% i nawet 200 zł od Banku Pekao


Do niedawna banku tego próżno było szukać wśród banków oferujących promocje czy lepsze oprocentowanie dla oszczędzających. A tu taka niespodzianka! Po pojawieniu się nowego konta w ofercie, pojawiły się też promocje. Zyskać można 2,7% w skali roku do 20 000 zł na koncie oszczędnościowym (warunki te gwarantowane są przez pół roku - dokładniej 180 dni). Zyskać też można dodatkowo 100 zł zwrotu, jeśli posiadasz auto i ubezpieczysz je lub zapłacisz kolejną składkę OC w PZU, a także do 100 zł w ciągu roku w postaci 7-procentowego zwrotu za opłacanie faktur za telefon z konta w Pekao. Sprawdź kumulację promocji w Banku Pekao >>

Lokaty bez konta osobistego


Nie ma zbyt wielu banków, które pozwalają skorzystać z promocyjnej lokaty powitalnej i przy tej okazji nie wymagają zakładania dodatkowych produktów. Aczkolwiek te, które dają taką możliwość, propozycje mają bardzo dobre.

Prym wśród nich wiedzie Idea Bank, gdzie do wyboru jest jedna z poniższych lokat:
 • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł. Stawka oprocentowania zależy od okresu depozytu i wynosi: 
  • 4% w skali roku w przypadku 2 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc. 
 • Lokata Happy Pro - 3-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest od wpłaconej kwoty i wynosi:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł lub
  • 2,7% w skali roku dla kwoty od 25 000,01 do 100 000 zł.

Z oferty wyżej wymienionych lokat skorzystać może jednak wyłącznie "nowy klient", przez którego bank rozumie osobę, która dotąd nie posiadała żadnej umowy, ani nie wnioskowała o jakikolwiek produkt w Idea Banku oraz Lion's Banku, będącym oddziałem Idea Banku.

Liberalniejsze podejście do kwestii kim jest "nowy klient" ma BGŻ Optima. Tu wystarczy nie posiadać umowy z tym bankiem od co najmniej 12 miesięcy. Jeśli taki okres upłynie, to założyć można jeden z poniższych depozytów:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy.
 • Lokata Bezkompromisowa - dla kwoty od 1 000 do 100 000 zł oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Wraz z lokatą otwierane jest też konto, ale nie osobiste, a oszczędnościowe. To bez warunków bezpłatnie prowadzony rachunek, który służy obsłudze lokaty, ale także lokowaniu oszczędności. Uzyskać można na nim 2,5% dla "nowych środków".

Na lokatę powitalną bez konieczności zakładania konta załapać się można również w Alior Banku. W tym przypadku do wyboru jest depozyt na 90 lub 186 dni. By uzyskać 2,5% w skali roku, trzeba być jednak klientem, który dotąd nie miał żadnych produktów w tym banku. Przy tej, już nieoszałamiające stawce warto bardziej pomyśleć o wyżej opisanej promocji z bonusem 100 zł, moneybackiem i kontem oszczędnościowym 3%.

Lokaty z kontem osobistym


Najwyższe oprocentowanie dla osób, które zdecydują się na otwarcie konta osobistego oferuje Nest Bank, w którym uzyskać można 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Do wyboru jest jednak okres lokaty - 3 lub 6 miesięcy. W przypadku pierwszego z nich nie ma konieczności spełniania żadnych dodatkowych warunków. Jeśli jednak chcesz skorzystać z wariantu 6-miesięcznego, niezbędne jest zapewnienie wpływów na konto (w postaci wynagrodzenia lub innych świadczeń). Więcej na ten temat piszę tutaj. Konto osobiste zakładane w Nest Banku jest prowadzone bez warunków za 0 zł.

W mBanku założyć można mLokatę na Wejście oferującą stawkę 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy i dla kwoty nieprzekraczającej 10 000 zł. By nic nie płacić za konto, najlepiej wybrać eKonto w taryfie standard bez karty płatniczej, bo w takiej konfiguracji będzie ono darmowe.

Lokaty promocyjne przy okazji zakładania konta otworzyć można jeszcze w Credit Agricole oraz Plus Banku. W przypadku tych banków ciężej już jednak jest o bezpłatne prowadzenie konta, gdyż spełnić trzeba dodatkowe warunki (za wyjątkiem 1 Konta w Credit Agricole, które bez karty prowadzone jest za 0 zł bez warunków, ale z tego rachunku skorzystać mogą wyłącznie osoby w wieku 18-27 lat).

W przypadku większości lokat zazwyczaj pojawia się nisko zawieszona poprzeczka dla maksymalnej kwoty, jaką można wpłacić (najczęściej jest to 10 000 zł; wyjątek z wyżej opisanych propozycji stanowi Credit Agricole z maksymalną kwotą 50 000 zł).

Osoby z większymi kwotami zaskórniaków usatysfakcjonować powinna oferta Deutsche Banku, który daje oprocentowanie 3% w skali roku dla kwoty od 20 000 do 100 000 zł i to nie na krótki, kilkumiesięczny okres, ale na 12 miesięcy. Dodatkowo w ramach promocji zwalnia z opłat za prowadzenie konta (do końca 2018 r.; później jednak również łatwo o brak opłaty). Sprawdź szczegóły promocji dbNET Premium >>

Lokaty mobilne


Wśród tych lokat nie sposób znaleźć takie, dla których miałaby się pojawić wola założenia konta w danym banku tylko ze względu na ofertę depozytu. Ale na pewno są godne uwagi, gdy już ktoś konto w danym banku posiada (lub założy ze względu na inną promocję). Zestawienie najlepszych lokat mobilnych, dostępnych wyłącznie w aplikacjach mobilnych poszczególnych banków, od dłuższego czasu jest ustabilizowane i ogranicza się do 4 propozycji:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)**
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

W każdym z banków założyć można tylko jedną tego typu lokatę. Pozytywnym wyjątkiem jest Bank Millennium, gdzie po zakończeniu jednej lokaty mobilnej można założyć kolejną.

Najkorzystniejsze dla każdego


W tej części wpisu znajdziesz lokaty, które nie wymagają bycia "nowym klientem". Ale zdarza się konieczność posiadania lub założenia konta osobistego albo wpłacenia "nowych środków".

Lokaty kilkumiesięczne


Zazwyczaj wśród tych lokat trzeba być gotowym na polowanie. Idea Bank oraz Nest Bank okazjonalnie wypuszczają bowiem propozycje z promocyjnym oprocentowaniem. W przypadku tego pierwszego banku nieraz były to oferty bez dodatkowych warunków do spełnienia. Aż do poprzedniego miesiąca, gdy żadna tego typu oferta się nie pojawiła. Choć ciągle można tu założyć lokatę 3- lub 6-miesięczną ze stawką 3% w skali roku. Trzeba jednak wpłacić "nowe środki" i posiadać lub założyć konto osobiste w Idea Banku (które na szczęście jest bez warunków za 0 zł).

Podobną strategię stosuje Nest Bank, w którym - przynajmniej na chwilę publikacji niniejszego wpisu - można założyć 6-miesięczny depozyt ze stawką 2,9% lub 2,7% w skali roku. Też jednak trzeba ulokować "nowe środki", a wyższa stawka obowiązuje dla osób, które posiadają lub zdecydują się na założenie konta w tym banku.

Lokaty długoterminowe


Wybór wśród tych lokat ciągle jest dość duży. Najwyższe oprocentowanie w przypadku lokat na 18 czy 24 miesiące daje w chwili obecnej Nest Bank. Posiadaczom konta, którzy wpłacą "nowe środki" oferuje - odpowiednio dla wspomnianych okresów - 2,8 i 2,9% w skali roku. Jeśli ktoś nie posiada konta w Nest Banku i nie chce go otworzyć, to otrzyma 2,6 i 2,7% w skali roku.

Na okres aż 36 miesięcy najwyższe oprocentowanie oferują Idea Bank, Lion's Bank i Toyota Bank (po 2,75% w skali roku).

Wszystkie najlepsze lokaty krótko- i długoterminowe, z oprocentowaniem od 2,3 do 4% w skali roku znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu najlepszych lokat.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Ta część wpisu w ostatnim czasie znacznie się rozrosła. Coraz więcej banków oferuje bowiem promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego. I w ciągu ostatniego miesiąca lista kont oszczędnościowych ze stawką min. 2,5% znów się wydłużyła. Z taką propozycją wyszedł bowiem również Credit Agricole.

Po 3% w skali roku na kontach oszczędnościowych uzyskać można w T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Alior Banku. W pierwszym z nich ulokować można do 50 000 zł, a promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie przez 3 miesiące. Z kolei w Alior Banku promocyjnym oprocentowaniem objęta może być kwota do 20 000 zł, ale na nieco dłużej, bo do 30.06.2018 r. W obydwu bankach można za to założyć konta w promocjach, dzięki czemu da się podkręcić zyski. W T-Mobile Usługi Bankowe do wzięcia jest moneyback do 150 zł, a w Alior Banku bonus na start w wysokości 100 zł.

Kolejnymi wśród banków oferujących najlepsze oprocentowanie na kontach oszczędnościowych w marcu 2018 roku są Bank Millennium i - wspominany już Bank Pekao. Obydwa dają po 2,7% w skali roku, ale olbrzymie są jednak różnice w szczegółach dotyczących zakresu obowiązywania podwyższonego oprocentowania. W Banku Millennium jest ono przewidziane dla kwoty do 200 000 zł (i wyłącznie dla "nowych środków"), a w Banku Pekao do 20 000 zł. W pierwszym z banków można ze stawki 2,7% korzystać przez 92 dni, a w Pekao przez 180 dni.

Czołową piątkę banków z najwyższym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym domyka Deutsche Bank, który do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące będzie naliczał oprocentowanie na poziomie 2,55% w skali roku. Z tej opcji też dobrze skorzystać ze względu na roczną lokatę powitalną 3% do 100 000 zł.

Pozostałe banki solidarnie proponują już oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku. Różne są jednak kwoty jakie mogą być objęte taką stawką, a także okresy obowiązywania gwarancji utrzymania warunków. Szczegóły znajdziesz w poniższej tabeli:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
T-Mobile Usługi Bankowe
3,0%
do 50 000 zł
92 dni
do 31.03.2018 r.
Alior Bank
3,0%
do 20 000 zł
do 30.06.2018 r.
do 30.06.2018 r.
Bank Millennium
2,7%
do 200 000 zł
92 dni
do 10.03.2018 r.
Bank Pekao
2,7%
do 20 000 zł
180 dni
do 30.06.2018 r.
Deutsche Bank
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Getin Bank
2,5%
do 200 000 zł
122 dni
do 3.04.2018 r.
BGŻ Optima.
2,5%
do 150 000 zł
do 26.04.2018 r.
do 26.04.2018 r.
ING Bank Śląski
2,5%
do 100 000 zł
4 miesiące
do 18.04.2018 r.
Alior Bank
2,5%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Credit Agricole
2,5%
do 50 000 zł
4 miesiące
do 31.03.2018 r.
Eurobank
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Jeśli w szybki sposób chcesz wyliczyć spodziewane odsetki z konta oszczędnościowego lub lokaty, do Twego użytku oddaję kalkulator odsetek, który obsłużyć można w prosty i intuicyjny sposób. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące deponowania środków w banku, sprawdź wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć".

Wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe opisane w powyższym wpisie oferowane są w bankach objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. A to oznacza, że w przypadku upadku któregoś z banków, Twe środki są bezpiecznie i odzyskasz je w 100% (do kwoty równowartości 100 000 euro).

32 komentarze:

 1. Co to za moda z tymi kontami oszczędnościowymi? A z lokatami niestety nic się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KO jest lepsze niż lokata bo w każdej chwili możesz wpłacać i wypłacać.

   Usuń
  2. Lokaty będą się tak kształtować jaki stopy RPP, a te w/g wielu rodzimych 'ekspertuff' finansowych nie ulegną zmianie co najmniej do końca roku - sorry, ale taki klimat :)

   Usuń
  3. Na dzisiejszym posiedzeniu RPP stopy procentowe pozostały bez zmian. To już 36. m-c z rzędu, gdy główna stawka oprocentowania jest na rekordowo niskim poziomie 1,5% i dzięki temu raty kredytów pozostaną wciąż niskie!

   Usuń
  4. Szef RPP, Adam Glapiński, wczoraj na konferencji powiedział, że w świetle nowych prognoz dotyczących inflacji nie widzi powodów do podwyżki stóp nawet do końca 2020 r.

   Alior stracił dzisiaj na GPW ponad 7% - straszno!

   Usuń
  5. Wątpię by członkowie RPP mieli jakąkolwiek wiedzy na temat tego kiedy będzie kryzys gospodarczy i jednak w zakresie stóp procentowych działać będzie trzeba. Może więc sobie z fusów wróżyć. 2020 rok? Ciekawe czemu akurat koniec roku, a nie 3 sierpnia? Już kto inny ciągnie za sznurki w światowej gospodarce, a polska gospodarka nie jest od niej oderwana. I co się wydarzy w USA to będzie działo się na całym świecie. Prędzej lub później. A tam stopy już podnoszą.

   Usuń
  6. Nie tylko Alior poszedł w dół - straciły akcje niemal wszystkich banków w Polsce, a największe spadki to PKO BP (-5,3%), BZ WBK (-3,4%) i Bank Handlowy (-3,2%).

   Niskie stopy to złe wieści dla banków, gdyż mniejsza różnica pomiędzy oprocentowaniem kredytów i depozytów oznacza mniejsze zyski. Do tego dochodzą podatek bankowy, niższe marże kartowe (tzw. interchange fee) i podwyżka składek na BFG. Reasumując idą poważne cięcia w bankach, głównie na etatach szeregowych pracowników, zamykaniu oddziałów, etc. Szefowie zagranicznych banków na pewno nie zmniejszą sobie zarobków :)

   Usuń
 2. "W ostatnim czasie niezbyt wiele dzieje się w temacie oprocentowania lokat, ale coraz częściej wzrasta oprocentowanie kont oszczędnościowych" - nie ma w tym nic złego poza faktem, że te konta są na bardzo krótkie okresy kilu-miesięczne.

  Ciekawe ile Getin zaoferuje w kolejnej edycji KO, która powinna się pojawić lada dzień?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze kilka dni temu Nest oferował 2,9% na lokacie 24-miesięcznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miesiąc temu dawali 3% na tej samej lokacie.

   Usuń
  2. Nadal oferuje.

   Usuń
  3. Nadal 2,9%, ale 3% już nie.

   Usuń
 4. Rozczarowanie lutego to zdecydowanie Idea Bank i brak jakiejkolwiek sensownej lokaty bez warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale dają ciągle 3% na 3 lub 6 mies.

   Usuń
 5. Orange mi zmieniło oporcentowanie KO z 3,5%na promocyjny do standardowego pomimo spełnienia warunku 300 zł kartą ktoś jeszcze taki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo upłynęło ci już 6 mies. promocji albo pisz reklamację.

   Usuń
  2. skończyło się po 1 miesiącu napiszę, ale z lenistwa zawsze daję bankom dodatkowy czas

   Usuń
 6. Czy są jakieś KO które można założyć same bez otwierania RORu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ING i Deutsche Banku możesz mieć konto oszcz. bez konta osob.

   Usuń
  2. Ale czy to się opłaca? W Deutsche Banku nawet p-wszy przelew z KO poza bank jest płatny. Jak masz ROR to p-wszy przelew między własnymi kontami masz jednak za darmo.

   Usuń
  3. Są, BGŻ Optima ;)

   Usuń
 7. Lokatę mobilną w Getinie też można mieć jeden raz?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie do bardziej może doświadczonych. Założyłem konto oszczędnościowe profit w millennium. Przelałem środki z trzech różnych kont bezpośrednio na to konto. Obecnie w aplikacji mobilnej widoczne jest oprocentowanie tych środków i tu jest problem. Przy srodkach widnieje opis "oprocentowanie standardowe 0.60%". Co jest grane, to są nowe środki i powinno być "promocyjne 2.7%. Czy może ma znaczenie, że srodki nie były przelane najpierw na podstawowe konto a potem dopiero na Profit? Czy może dopiero na koniec okresu rozliczeniowego oprocentowanie zmieni się z standardowego na promocyjne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli środki są nowe to powinno być 2,7% ale podobno coś w tej zakładce nie działa. Nie ma znaczenia skąd środki przelałeś. Zapytaj na infolinii albo na czacie w aplikacji by ci potwierdzili jaki masz %.

   Usuń
  2. Już jest wszystko ok ale potrzeba było trzech dni aby w aplikacji pokazało się prawidłowe oprocentowanie. Jest również rozbicie na środki nowe i saldo z dnia badania. Wszystko uważam bardzo przejrzyście.

   Usuń
 9. Dostałem smsa że jest lokata Deklasująca w Optimie. Wchodzę z nadziejami a tam 2,3% na 6 mies. i 2,2% na 3 mies. Żenada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słaby to miesiąc ogólnie. Idea daje 3% ale tylko dla nowych środków. Nest nic ciekawego nie zrobił. Słabo to wygląda na chwilę obecną. Założyłem więc k.oszcz. w Wbk na przeczekanie.

   Usuń
  2. I BGŻOptima reklamuje to jako ofertę limitowaną!

   Usuń
 10. Idea Bank słabiutko:

  Lokata OD ZAJĄCA PLUS (z kontem):
  Lokata na 6 miesięcy gwarantuje odsetki w wysokości 2,80% w skali roku
  Lokata na 8 miesięcy gwarantuje odsetki w wysokości 2,85% w skali roku

  Lokata OD ZAJĄCA (bez konta):
  Oprocentowanie w wysokości 2,40% w skali roku w wariancie na 6 miesiące
  Oprocentowanie w wysokości 2,45% w skali roku w wariancie na 8 miesiące

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...