Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja "Płać i wygrywaj" dla klientów EnveloBanku z bonami do Empiku i RTV Euro AGD

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

27.03.2018

Promocja "Płać i wygrywaj" dla klientów EnveloBanku z bonami do Empiku i RTV Euro AGD

Wygląda na to, że EnveloBank postanowił zaktywizować swych klientów.

Promocja Płać i wygrywaj dla klientów EnveloBanku
Bank zachęca bowiem do płacenia kartą wydawaną do konta. Dla 400 osób przygotował bony o wartości 50 zł do wykorzystania na Empik.com. Z kolei 3 osoby, które wykażą się największą aktywnością, otrzymają karty podarunkowe do internetowego sklepu RTV Euro AGD o wartości 1 000 zł każda.

Ta propozycja nie jest stricte okazją do bankobrania, bo nie daje nagród gwarantowanych. Bliżej jej już do konkursu, bo na nagrody załapią się wyłącznie te osoby, które warunki spełnią najszybciej (bony do Empiku) lub wykonają transakcje na największą sumę (karty podarunkowe). Ale jeśli ktoś ma ochotę to może i tu spróbować swoich sił. Jako że jest to bank dość młody to zakładać należy, że klientów nie ma jeszcze aż tak wielu, więc i szanse na nagrody są zwiększone.

Dla kogo promocja? Udział w akcji "Płać i wygrywaj" wziąć mogą osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, posiadające EnveloKonto w EnveloBanku z wydawaną do niego kartą.

Zasady promocji. By skorzystać z promocji:
 • w okresach od 5.03. do 4.04., a także od 5.04. do 4.05.2018 r. (w każdym z tych okresów) wykonaj płatności EnveloKartą o łącznej wartości 1 000 zł (decydująca jest data wykonania płatności; transakcje anulowane lub zwrócone nie będą brane pod uwagę);
 • posiadaj aktywne zgody marketingowe ("na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów lub usług świadczonych przez Bank" oraz nie odwołuj zgody na informacje handlowe przekazywane za pomocą środków komunikacji elektronicznej);
 • do 15.06.2018 r. nie wypowiadaj umowy o konto, ani o wydaną do niego kartę.

Do 400 osób, które jako pierwsze spełnią powyższe warunki, trafią nagrody w postaci bonów o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie Empik.com. 

Trzy osoby, które we wskazanych wyżej okresach wykonają płatności na łączną najwyższą kwotę otrzymają vouchery o wartości 1 000 zł do wykorzystania w internetowym sklepie RTV Euro AGD.

Rozstrzygnięcie promocji powinno nastąpić do 10.06. (komunikat pojawić ma się w bankowości internetowej), a nagrody zostaną wysłane do 15.06.2018 r.

Do promocji nie zaliczą się płatności kartą wykonane w punktach handlowo-usługowych, w których terminal ma przypisany jeden z poniższych MCC (czyli kodów wskazujących na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"a) MCC równy 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
b) MCC równy 4111, określający m.in. usługi transportowe, 
c) MCC równy 6012, określający instytucje finansowe, 
d) MCC równy 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
e) MCC równy 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
f) MCC równy 4829, określający internetowe przekazy pieniężne;"


Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Marcinowi.

Przydatne dokumenty:

60 komentarzy:

 1. Próba zatrzymania klientów którzy zamykają konto po promocji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety w zeszłym tygodniu zamknąłem konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pewnie wielu klientów więc szanse na te bony mogą być duże.

   Usuń
  2. nie rozumiem co to za mania latania zaraz na drugi dzień wypowiadać umowę na zasadzie kto pierwszy ten lepszy chyba.

   Usuń
  3. Z nadzieją że karencja szybciej pyknie i da radę kolejną promocję wyhaczyć.

   Usuń
 3. Okres na płatności od 5.03. Sprawdziłem teraz maila. Dopiero dziś przysłali informację! A czasu już zostało niewiele bo do 4.04 w tym okresie (w czym święta są). Chyba taka promocja żeby jak najmniej osób się załapało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bony do Empiku i RTV Euro AGD? Czyżby było z nimi aż tak źle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba masz błędne podejście do marketingu. W handlu nie liczy się to że upchnęli jakąś tam liczbę bonów bankowi hurtowo. Chodzi o pozyskanie nowych klientów i o nakręcanie skali sprzedaży bo ci którzy przyjdą robić zakupy z bonami prawdopodobnie i tak wydadzą więcej.

   Usuń
  2. Euro AGD ma się jedynie deczko lepiej niż Media Markt, ale Empik to rzeczywiście tzw. 'dead man walking' :)

   Usuń
  3. a dziwisz sie skoro mają ceny z kosmosu? media expert i oleole biją ich na głowę

   Usuń
 5. Envelo musi najpierw mocno popracować nad procesem księgowania/rozliczania płatności kartowych, bo stan obecny to raczej porażka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w ten sposób podczas trwania promocji dwukrotnie wpadłem w debet. Z tego co rozumiem nie byłem sam i nawet ktoś tutaj pisał, że zakończyło się to dla niego powiadomieniem przez nich do BIK.

   No ale dla mnie to już oczywiście historia, do której nie chcę wracać :)

   Usuń
 6. idealnie się dobrali bank z pocztą, maile potrafią tam wysyłać dłużej iść niż listy, na mailowe wypowiedzenie umowy odpowiedź z potwierdzeniem dostałem w niedziele o 22, oczywiście okazało się że pomimo potwierdzenia wypowiedzenia konta nie zamkną bo nie mają mojego wzoru podpisu bo zakładałem konto przez przelew... ok pojechałem do placówki (nie, nie na poczte, podpis tylko w placówce banku) złożyłem wzór, wypowiedzenie itp. w poniedziałek do konta się nie mogłem zalogować więc chyba zamknęli

  DZISIAJ MAIL 13:00 PROSZĘ ZŁOŻYĆ WZÓR PODPISU BO NIE ZAMKNIEMY PANU KONTA

  NORMALNIE KOMEDIA XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja już następnego dnia po otrzymaniu premii udałem się do oddziału tego 'banku' i zamknąłem konto, dostęp do bankowości oraz cofnąłem zgody i to z efektem natychmiastowym. Było zabawnie, bo babka musiała dzwonić kilka razy do centrali jako, że nie jest tam wyjątkiem i nie wie o swojej tyrce za wiele. Adios!

   Usuń
  2. @Anonimowy, 27 marca 2018, 21:26
   A mojej pięknej się to nie udało, pomimo że zrobiła dokładnie to samo co Ty. Konto do dziś otwarte pomimo, że ma komplet dokumentów potwierdzających zamknięcie konta, odwołanie zgód, etc. ze skutkiem natychmiastowym tzn. 9 marca - komedia pomyłek to mało powiedziane :)

   Usuń
  3. Mnie akurat zamknęli w oddziale chociaż z trudnościami. Oddział wyglądał dość zabawnie: biurko, szafka, laptop, drukarka i jakaś tandetna plansza reklamowa.

   Usuń
 7. Czy płatności karta przez internet się zalicza ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Pytanie do osób, które już zamykały konto w tym banku. Na internecie przeczytałam, że wchodzą zmiany w tym banku i pojawiła się możliwość natychmiastowego wypowiedzenia umowy. Próbował ktoś? Na czym ona polega? Także trzeba uzupełnił wzór wypowiedzenia i wysłać skan (i zapewne dostać informacje, że nie mają wzoru podpisu)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już po temacie. Można było do 25.03

   Usuń
  2. Według regulaminu, można wypowiedzieć do czasu wejścia zmian, a więc do 03.04

   Usuń
  3. Znajoma wypowiedziała właśnie w ten sposób w połowie marca ale niestety konto wraz z dostępem ma do dziś :)

   Usuń
 9. dobrze rozumiem że w obydwu okresach muszę zrobić obrót na 1000 zł. Czyli łącznie trzeba wydać 2000 żeby dostać bon na 50 zł. średnio się to opłaca i to jeszcze brak gwarancji że takowy bon się otrzyma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi coś ala moneyback 2,5%

   Usuń
  2. Może te 2,5% to rzeczywiście zbyt mało, ale przyjemność z bycia ich klientem bezcenna :)

   Usuń
  3. Pod warunkiem, że załapiesz się do pierwszych czterystu - a zwróć uwagę, że promocja trwa od 5 marca, więc do chwili opublikowania opisu promocji na bankobraniu od startu minęło 22 dni . Myślicie, że mniej niż średnio 20 osób dziennie skorzystało do tej pory?

   Usuń
  4. Ale to chyba będzie liczyła się kolejność wykonania płatności w tym drugim okresie. Bo p-wszy jakie może mieć znaczenie? No i dotąd raczej nikt nie brał udziału w tej promocji skoro dopiero wczoraj wysłali maila z informacją o tej promocji.

   Usuń
  5. Z Regulaminu (patrz § 4 ust.2) oraz z opisu tu:
   https://www.envelobank.pl/konkursy/kartadebetowa/
   wynika, że ważna jest kolejność rejestracji "pierwsze czterysta zarejestrowanych osób" , które spełnią warunki regulaminu.

   Usuń
 10. Czy promocja dobra czy zła. Oceniać można różnie ale ważne że coś robią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest groteskowe cienka oferta i nie ma tu co oceniać, natomiast wpisy powyżej dają pełny obraz tego z kom mamy tutaj do czynienia.

   Usuń
  2. Tak, wpisy powyżej są naprawdę pouczające w temacie tego 'banku' :)

   Usuń
 11. mam 2 pytania:
  1) czy zaliczą się płatności wykonane przed rejestracją?
  2) czy płatności SB mogą być? Bo to MCC 4900

  OdpowiedzUsuń
 12. Co za bank... płatność z 31.03. do dziś nie jest zaksięgowana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę, że 31.03 to sobota, a niedziela i poniedziałek to dni świąteczne to dziś masz raptem piąty dzień roboczy od dnia płatności. Fakt, że w innych bankach przeważnie szybciej księgują, ale "uwielbiam" tego typu wpisy jak Twój niemal jak z wp : )P.S. Chyba każdy bank ma w swoim regulaminie, że do 14 dni mogą księgować.

   Usuń
  2. Zgoda. Ale innym bankom wystarczają 2-3 dni. A czasem i 1.

   Usuń
  3. Każdy bank ma 11 dni roboczych na rozliczenie transakcji. Jeśli z jakiegokolwiek powodu (!) nie zostanie ona rozliczona w takim czasie wówczas zostaje anulowana.

   Envelo niestety rozlicza bardzo długo i ja w ten sposób podczas trwania poprzedniej promocji dwukrotnie wpadłem w debet, gdyż ich strona internetowa nawet nie pokazywała płatności nierozliczonych przez 5-6 dni. Z tego co rozumiem nie byłem sam i nawet ktoś tu pisał, że zakończyło się to dla niego zawiadomieniem do BIK przez ... pocztowców :)

   Usuń
  4. W świetle niedawnej decyzji KNF w temacie płatności kartowych i nałożonych z tego powodu licznych kar, sporo banków musi teraz oddać swoim klientom opłaty naliczane za brak rozliczenia transakcji w danym miesiącu. Dlategoteż obecnie brana jest pod uwagę jedynie data wykonania transakcji co zostało uwzględnione np. na Koncie Jakie Chcę w BZWBK.

   Jeśli jakiś bank się dalej upiera i bierze pod uwagę tzw. datę księgowania, to po prostu naraża się na karę od KNF.

   Usuń
  5. To ciekawe, bo Alior konsekwentnie wymaga zaksięgowania operacji kartowych na kwotę min. 300zł do zwolnienia z opłaty za kartę wydaną do Konta Jakże Osobistego? Być może oni są wykluczeni z jurysdykcji KNF :)

   Usuń
  6. Potwierdzam - na infolinii 'konsultant' był nawet zdziwiony o co chodzi ... czyżby olewali kary z KNF po tej fuzji z PZU???

   Usuń
  7. Dlatego ja w najbliższy piątek, tj. 29 czerwca, zaraz po tym jak przytulę z Rankomatu 100 zeta nagrody za otwarcie KJO 'emigruję' :)

   Usuń
 13. Ktoś już może nagrodę dostał?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakieś info o nagrodzie ktoś ma??

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety nie ma żadnej wiadomości o nagrodzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nic nie dostałem.

   Usuń
  2. Nie ma wiadomości, nie ma żadnej listy. Zobaczymy czy chociaż na 15-go będą bony.

   Usuń
  3. Jest lista zwycięzców, ale nagród II stopnia przyznano tylko 28, z tego co napisane w regulaminie miało ich być 400. Ja warunki spełniałam, nie ma mnie na liście.

   Usuń
  4. @Anonimowy z 12 czerwca 2018 09:02 - to pisz reklamację.

   Usuń
  5. U mnie tak samo. Transakcje zrobione a na liście mnie nie ma. Dziś poleci reklamacja.

   Usuń
  6. Ja złożyłam przez telefon. Nawet szybko poszło.

   Usuń
  7. Musiałem i ja. Poszło. Na pewno nie mogą się powołać na wyczerpanie puli nagród bo tak się nie stało skoro lista króciutka. Domyślam się że błędnie wzięli pod uwagę księgowanie transakcji a nie wykonanie bo ja pod koniec wykonywałem.

   Usuń
  8. Ja mam podobnie. Jedną transakcję zaksięgowano po miesiącu czasu (Był to zakup internetowy opłacony kartą). Niesamowita szybkość. Ja ją doliczam do pierwszego okresu, choć zaksięgowana pod koniec drugiego.

   Usuń
 16. gdzie jest opublikowana ta lista??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka znowu lista?

   Usuń
  2. https://www.envelobank.pl/pdf/Promocje/lista-zwyciezcow.pdf

   Usuń
  3. dzięki, oooo jestem na liście i nawet bon dostałem na sms 13 czerwca jak poszukałem w starych sms

   Usuń
 17. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie przyszedł kod rabatowy smsem :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dopiero dziś dostałem smsa z kodem do Empiku.

  OdpowiedzUsuń
 19. SMS też dostałem ale odpowiedzi na reklamację brak.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...