Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gdzie najlepiej założyć konto dla młodych i zyskać przy tym najwięcej? Sprawdź konta bankowe dla osób w wieku 18-26 lat

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

18.09.2021

Gdzie najlepiej założyć konto dla młodych i zyskać przy tym najwięcej? Sprawdź konta bankowe dla osób w wieku 18-26 lat

Dziś sprawdzam, gdzie można założyć najlepsze konta dla studenta, pełnoletniego ucznia, czy ogólnie konto dla młodej osoby w wieku 18-26 lat.

Konta bankowe dla młodych - porównanie
A właśnie dla osób w tym wieku banki najczęściej przygotowują preferencyjne propozycje - darmowe konto (bez haczyków i bez gwiazdek) oraz kartę za 0 zł też bez warunków lub po wykazaniu się niewielką, wręcz minimalną aktywnością. A i sporo można zyskać, bo w poszczególnych promocjach czeka od 50 do nawet 470 zł dla otwierających konto.

Konta dla młodych powszechnie (i w praktyce bez wyjątków) prowadzone są za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków (ważny jest jedynie wiek posiadacza rachunku), a z opłat za kartę wydawaną do konta najczęściej zwalnia np. wykonanie jednej płatności kartą miesięcznie na dowolną kwotę. A jakby tego było mało, to banki właśnie osobom młodym pozwalają wypłacać gotówkę z dowolnych bankomatów bez prowizji (dla starszych takich kont jest obecnie już niewiele). 

To wszystko sprawia więc, że osoby w wieku do 26 lat nie tylko nie muszą nadto martwić się o opłaty, ale mogą też sobie pozwolić na otwarcie nawet większej liczby kont jednocześnie, bo ich posiadanie nie będzie wymagało jakiegoś większego zaangażowania. A przy okazji dzięki promocjom bankowym (w których warunki do spełnienia też są często dość proste) mogą zyskać sporo. No a jak pamiętam ze swych czasów studenckich, to każdy zastrzyk dodatkowej gotówki w takim wieku jest mile widziany 😉

Na początek krótki przegląd niżej omawianych kont dla młodych pod kątem warunków prowadzenia konta oraz zasad uniknięcia opłat za kartę. Punktuję również, z których bankomatów w Polsce można wypłacać kartą gotówkę bez prowizji oraz jakie nagrody gwarantowane można uzyskać za otwarcie konta w danym banku. Pod tabelą znajdziesz z kolei przegląd promocji pod względem atrakcyjności promocji przygotowanych na osoby zakładające konto.

 

Prowadzenie konta

Karta do konta

Wypłaty z bankomatów w Polsce za 0 zł

Co można zdobyć za otwarcie konta?

Alior Bank

(jeśli posiadacz nie ukończył 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0/5 zł

Po wykonaniu płatności kartą na sumę min. 200 zł

Alior Banku

Bonusy do 300 zł

BNP Paribas

(dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków
(Karta Otwarta na Dzisiaj)

Wszystkie

Premia 200 zł + bony na zakupy do 170 zł

Getin Bank

(dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

Planet Cash

Bon Allegro 50 zł

ING (Konto Mobi)

(dla osób do 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

ING i Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł tylko  za pierwszą wypłatę w miesiącu

Premia 210 zł

Millennium (Konto 360° Student)

(dla osób w wieku od 18 do 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0/4 zł

Po wykonaniu jednej płatności kartą lub BLIKiem

Wszystkie

Po wykonaniu jednej płatności kartą lub BLIKiem

Premia 250 zł

Pekao

(dla posiadaczy, którzy nie ukończyli 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

Wszystkie

Premia do 250 zł

PKO BP (Konto dla Młodych)

(dla posiadaczy, którzy nie ukończyli 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0/5 zł zł

Po wykonaniu min. 4 płatności kartą lub Blikiem w miesięcznym okresie rozliczeniowym

Wszystkie

Premia do 250 zł

Santander Bank

(dla posiadaczy do 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0/8 zł

Po wykonaniu 1 płatności kartą lub BLIKiem

Wszystkie

Premia 350 zł + bony na zakupy do 120 zł

W tabeli banki wymieniam w kolejności alfabetycznej, ale poniżej szereguję je już inaczej - zacznę od tych, które pozwalają realnie zyskać najwięcej. W każdym przypadku linkuję też do szczegółowego prześwietlenia promocji, w którym omawiam również konta.

Santander Bank: 350 zł premii + 120 zł na zakupy

Na pierwszy front idzie Santander Bank, bo tu zyskać można najwięcej. Aż 350 zł to premia pieniężna, którą można wykorzystać jak się chce (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel). Resztę stanowią bony na zakupy: 70 zł otrzymasz do wykorzystania w CCC, a 50 zł może być w formie vouchera (do wyboru) do wykorzystania np. w Circle K, Decathlonie, Empik.com, Google Play, RTV Euro AGD (w zależności od dostępności).

Taka pula nagród gwarantowanych sprawia, że spośród wszystkich aktualnie dostępnych promocji, na blogu Bankobranie to właśnie ta cieszy się największą popularnością. Warunki utrzymania karty do konta też są bardzo proste (wystarczy 1 płatność kartą lub Blikiem miesięcznie), a mocną stroną konta są darmowe wszystkie przelewy natychmiastowe.


BNP Paribas: 200 zł premii + 170 zł na zakupy

W tym przypadku do wzięcia konkretnie czeka 200 zł do wykorzystania w dowolny sposób oraz 150 zł w bonie do Biedronki i 20 zł do Żabki. Samo konto i wydawana do niego karta są za 0 zł, więc odchodzi wymóg spełniania jakichkolwiek warunków, by opłat uniknąć.
Co ciekawe, to ten bank prowadzi równolegle aż 3 różne promocje - wyróżniam jednak powyższą ze względu na wartość nagród do wzięcia oraz prostotę warunków do spełnienia. Jednak dla zainteresowanych dodam, że za konto w BNP Paribas można też zgarnąć 300 zł premii (i mieć do tego szansę wygrania zegarka Swatch) albo darmowy miesiąc treningów online z Anną Dziedzic.

300 zł w bonusach od Alior Banku

W tej promocji do wzięcia czekają bonusy do 180 zł za otwarcie i korzystanie z konta oraz odrębnie do 120 zł zwrotów za zakupy w aplikacji mobilnej w ramach usługi 'Bilety i parking' i/lub 'Płatność za autostrady' (w aplikacji należy więc albo opłacić przejazd autostradą, albo kupić bilet komunikacji miejskiej bądź uiścić opłatę za postój w strefie płatnego parkowania w miastach). Do tego zyskać można jeszcze więcej, bo Alior zwraca też 1% za płatności zbliżeniowe telefonem (co może dać do 20 zł miesięcznie).

Na uwadze trzeba jednak mieć, że spośród wszystkich omawianych tutaj kont, to propozycja Alior Banku jest najbardziej wymagająca w kontekście uniknięcia opłat - by kartę wydaną do konta posiadać za 0 zł, trzeba miesięcznie wykonywać płatności na sumę min. 200 zł (dla niektórych osób, to może być spore wyzwanie - wtedy lepiej wybrać konto w innym banku, w którym wystarczy wykonywanie pojedynczych transakcji na dowolne kwoty).PKO BP: premia 250 zł


PKO BP: premia 250 zł
W największym banku w Polsce nie dość, że do wzięcia czeka nagroda o rekordowej - jak na to konto - wartości 250 zł (dotąd bank dawał mniej), to w końcu jest to promocja z tym, co chyba każdy lubi najbardziej, czyli z premią pieniężną (dotąd w promocjach Konta dla Młodych do zgarnięcia najczęściej czekały bony na zakupy - np. do Empiku czy Pyszne.pl). Teraz środki można wykorzystać według własnego uznania - wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel. A warunki promocji są bardzo proste, bo w części sprowadzają się do tych, których realizacja sprawia, że karta do konta jest darmowa.


Bank Pekao: do 150 zł premii i 100 zł na zakupy

W banku z żubrem w logo promocje konta dotąd były serwowane w takiej samej postaci dla każdego - bez względu na wiek. W tym miesiącu po raz pierwszy promocje zróżnicowano i dla młodych jest prościej o zgarnięcie premii - do wzięcia czeka 150 zł. Dodatkowo, jeśli do konta wybierzesz kartę Mastercard, dzięki promocjom powitalnym możesz zgarnąć punkty w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile, których liczba wystarczy na wybranie nagrody o wartości 100 zł (może to być np. vouchery na zakupy w Carrefourze, Circle K, Decathlonie, Empik.com, RTV Euro AGD czy Smyku - w zależności od dostępności). W sumie można więc zgarnąć 250 zł - a tyle do wzięcia za konto w tym banku już dość dawno nie było.


Premia do 250 zł za konto w Millennium

Promocje tego banku to klasyka  promocji bankowych - cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze względu na proste i klarowne warunki do spełnienia. Samo konto dla młodych jest darmowe, a z opłaty miesięcznej za kartę wydawaną do konta zwalnia wykonanie zaledwie 1 płatności kartą lub Blikiem miesięcznie (na dowolną kwotę). Co trzeba jeszcze zrobić na potrzeby promocji, by zgarnąć premię? Niewiele więcej - przez 3 kolejne miesiące wystarczy zapewnić wpływ na konto kwoty min. 500 zł (z dowolnego źródła, więc może być to też np. przelew z własnego konta w innym banku).

Mankamentem promocji konta w Millennium permanentnie był długi okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku założonego kiedykolwiek w jakiejkolwiek promocji. Ostatnio jednak w końcu to się zmienia.ING Bank Śląski: premia do 210 zł

W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma promocjami, które się ze sobą łączą. Za otwarcie konta z polecenia do wzięcia czeka bonus 50 zł, a w promocji powitalnej jest jeszcze premia 160 zł. ING Bank Śląski - podobnie jak to ostatnio uczynił Bank Pekao - różnicuje warunki promocji dla młodych, dzięki czemu są one o wiele łatwiejsze (w praktyce wystarczy wykonanie kilkunastu płatności na dowolne kwoty, podczas gdy osoby zakładające w ING inne konto, niż Konto Mobi, muszą tych płatności wykonać na sumę co najmniej 1 000 zł).

A samo posiadanie Konta Mobi i wydawanej do niego karty, to też zero zobowiązań, bo są one za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Dla oszczędzających dodatkową zachętą może być też rachunek oszczędnościowy Smart Saver w ING, który daje 1,6% w skali roku dla kwoty do 5 tys. zł.Getin Bank: 50 zł do Allegro

Na koniec promocja z najskromniejszą nagrodą na start, którą przygotował Getin. Bank daje 50 zł do wydania na Allegro za otwarcie konta i spełnienie prostych warunków. Dodatkowo oszczędzających może zainteresować towarzysząca promocja ze stawką 2% na koncie oszczędnościowym (do 10 tys. zł), którą Getin gwarantuje na 12 miesięcy. 
Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...