Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2021 roku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.09.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2021 roku

Nowy miesiąc tradycyjnie zaczynam na blogu od sprawdzenia, które banki oferują najwyższe oprocentowanie dla oszczędzających.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2021 roku
A że czasy dla oszczędzających są ciężkie, bo stopy procentowe są rekordowo niskie, a inflacja trzyma się mocno, to dziś trzeba wybierać tylko najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe. W ich poszukiwaniu wyręczy Cię niniejszy przegląd - bankowe nowości i zmiany śledzę bowiem na bieżąco.

I na początek Top 3 oferty bankowe, które należą do najlepszych (pomijając te, które są obwarowane masą dodatkowych warunków w stylu: "dla nowych klientów", "na 2 miesiące", "do 10 tys. zł").

3 najlepsze oferty bankowe dla oszczędzających na wrzesień 2021


W dwóch z tych trzech propozycji w praktyce nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, bo skorzystać z nich może każdy - zarówno nowy, jak i obecny klient.

Konto oszczędnościowe do 1,5% w Aion Banku


Logo Aion Banku
To bank, który w zeszłym miesiącu zadebiutował w Polsce i za cel postawił sobie wyróżnienie wysokością oprocentowania na koncie oszczędnościowym. W zależności od wybranego planu taryfowego konta można uzyskać od 1 do 1,5% w skali roku (gwarantowane do 31.12.2021 r.) i - co ważne - bez górnego limitu ulokowanej kwoty. Najwyższe oprocentowanie obowiązuje w przypadku planów płatnych, ale policzyłem kiedy i jaki plan opłaca się wybrać - bo przy określonej kwocie wyższe odsetki potrafią "zarobić" na opłatę. A z kodem polecenia ode mnie możesz nawet najwyższy plan (dający 1,5% w skali roku) wypróbować przez określony czas za 0 zł.


Lokaty do 1,5% w InBanku (bez zakładania konta)


Logo InBanku
W InBanku z promocyjnego oprocentowania lokat skorzystać można bez konieczności otwierania konta czy korzystania z jakichkolwiek dodatkowych produktów. Wszystko - od otwarcia, po zerwanie lokaty - odbywa się zdalnie, bez ruszania się sprzed komputera. Na pojedynczej lokacie ulokować można w tym banku od 5 000 do 50 000 zł, a łącznie da się wpłacić nawet 400 tys. zł. Bank do wyboru daje kilka różnych okresów lokaty - od tego na jaki ona będzie czas zależy wysokość oprocentowania. Z każdym dłuższym okresem umowy stawka rośnie - nawet do 1,5% w skali roku (najwyższe oprocentowanie jest propozycją już dla wybitnych długodystansowców, bo dotyczy 60-miesięcznej lokaty), ale już w przypadku okresów krótszych lokata też jest warta uwagi: 3-miesięczny depozyt oprocentowany jest na poziomie 1% w skali roku, na 6 miesięcy można uzyskać 1,2% w skali roku, a na lokacie rocznej bank daje 1,4% (podobnie jak na 2 czy 3 lata).


Premia 3000 zł, czyli odpowiednik 6-miesięcznej lokaty 1,85%


Logo Citibanku
Z trójki aktualnie najkorzystniejszych propozycji banków dla oszczędzających, została ta, która obwarowana jest dodatkowymi wymogami - to promocja Citibanku, z której skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto Citigold oraz dysponujące kwotą min. 400 tys. zł. Bo na potrzeby promocji właśnie tyle należy zdeponować w Citibanku (choćby na tym nowo otwartym koncie). Utrzymanie takiej kwoty przez okres 6 miesięcy zaowocuje premią w wysokości aż 3 000 zł, co przełoży się na zysk, jaki dałaby właśnie półroczna lokata z oprocentowaniem aż 1,85% w skali roku.A co innego obecnie warto brać pod uwagę? Oto dalszy przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2021 roku.

Min. 2% na lokatach we wrześniu 2021 roku


Trzy banki pozwalają obecnie założyć lokaty z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 2% w skali roku. W każdym przypadku są to jednak lokaty na dość krótki okres, dla niewielkich kwot oraz wymagające spełnienia dodatkowych warunków.

Najwyżej oprocentowana lokata spośród nich, to lokata powitalna dla osób otwierających konto w Nest Banku (do 10 tys. zł), na której można uzyskać 1,5% lub 2,1% w skali roku odpowiednio na 3 lub 6 miesięcy (lokata z wyższym oprocentowaniem i na dłuższy okres wymaga jednak zapewnienia wpływów wynagrodzenia na Nest Konto).

Bank Millennium daje 2% na 3-miesięcznej lokacie, na której można zdeponować do 20 tys. zł. Ta lokata dostępna jest jako jedna z nagród do wyboru w programie "Lubię to polecam!", dzięki czemu skorzystać z niej mogą zarówno nowi (dopiero otwierający konto), jak i obecni klienci banku (którzy jako posiadacze konta wystąpią w roli osoby skutecznie polecającej).

Grupę banków ze stawką oprocentowania z dwójką na przodzie zamyka Getin Bank. Okrągłe 2% w skali roku można uzyskać na 2-miesięcznym depozycie do 10 tys. zł, który założyć (za pośrednictwem aplikacji mobilnej) mogą tylko nowi klienci. Ta Lokata Mobilna jest co prawda dostępna dla obecnych klientów banku, ale im da już jedynie 0,3% w skali roku.

1,5-1,7% na kontach oszczędnościowych


Trzy banki promocyjne oprocentowanie postanowiły zaoferować na rachunkach oszczędnościowych i widać, że próbują się przelicytować stawkami, bo dają 1,5, 1,6 oraz 1,7% w skali roku. Z racji limitowania tych promocji (dla nowych klientów, czy do ograniczonych kwot) nie są to promocje, które same z siebie zachęcałyby do otwarcia konta osobistego w tych bankach, ale... towarzyszą im też promocje z bonusami na start. Wtedy więc korzyści są podwójne (bo oprócz odsetek otrzymasz też gwarantowane premie).

W mBanku uzyskać można 1,7% w skali roku na okres 3 miesięcy na rachunku Moje Cele - podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 10 tys. zł. Zachętą do skorzystania z tej propozycji jest też promocja dla osób otwierających konto osobiste w mBanku (którego posiadanie jest wymagane), gdyż można uzyskać do 300 zł premii.

W ING Banku Śląskim na rachunku Smart Saver (z automatycznym oszczędzaniem) na stawkę 1,6% w skali roku (obowiązującą do odwołania) załapać się mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. W przypadku tych ostatnich sam Smart Saver może nie jest ogromną zachętą do otwierania konta (bo promocyjną stawką oprocentowania objęta jest wyłącznie kwota do 5 000 zł), ale jest do tego argument dodatkowy - bank płaci 210 zł za otwarcie konta osobistego.

Najniższe z wyżej wymienionych oprocentowanie obowiązuje w Credit Agricole dla osób, które otwierają konto osobiste. 1,5% w skali roku można uzyskać na 3 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł (ale z samym kontem można zyskać więcej, bo do wzięcia czeka 500 zł w bonusach - w promocji, która wymaga jednak sporej aktywności w płaceniu kartą).

1+ % już w nielicznych bankach


Banków, które oferują jeszcze oprocentowanie wynoszące co najmniej 1%, zostało niewiele.

Nest Bank daje 1,1% w skali roku na aż dwóch kontach oszczędnościowych, ale kwoty, które obejmuje promocyjne oprocentowanie są dość skromne. Ta stawka jest gwarantowana do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta na rachunku Nest Skarbonka jedynie do 5 tys. zł, a w przypadku Nest Oszczędności do 10 tys. zł, ale już tylko do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta.

Santander Bank zarówno nowym, jak i obecnym klientom pozwala skorzystać z 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej (dostępnej tylko w aplikacji mobilnej). Daje 1% w skali roku do 20 tys. zł. Z tej propozycji można jednak skorzystać tylko jeden raz (jeśli więc było Ci już dane kiedyś w Santander Banku, czy nawet w BZ WBK otworzyć lokatę mobilną, to teraz z niej już nie skorzystasz). A jeśli dopiero zechcesz stać się klientem tego banku, to tu podpowiem, że sporo można zyskać "przy okazji" - na otwierających konto osobiste do wzięcia czeka 350 zł premii oraz 120 zł na zakupy.

I również 1% oferuje mBank, przy czym tylko dla osób dopiero otwierających konto osobiste. Stawka obowiązuje na 3 miesiące i maksymalnie do 10 tys. zł.

Ostatnim z banków, który nie daje jedynie ułamka procenta, jest Alior. W tym banku oprocentowanie 1% w skali roku do 10 tys. zł obowiązuje na koncie oszczędnościowym (obecnie stawka gwarantowana jest do 30.09.2021 r., choć sukcesywnie bank przedłuża tę promocję). Z tej oferty skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają Konto Jakże Osobiste z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli nie masz jeszcze konta w Aliorze, to możesz uzyskać bonusy pieniężne do 300 zł oraz zwroty za płatności (do 20 zł miesięcznie).

Przydatne informacje


Jeśli chodzi o najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2021 roku z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 1% w skali roku, to już niestety wszystko (stan obowiązuje na dzień publikacji, czyli 1.09.2021 r.).

Nieco bardziej rozbudowany jest mój ranking lokat bankowych, który obejmuje jeszcze depozyty z oprocentowaniem od 0,5% wzwyż. Zachęcam do odwiedzania tego zestawienia, gdyż tam na bieżąco dokonuję aktualizacji i dodaję nowości. Podobnie dzieje się w rankingu najlepszych kont oszczędnościowych.

Zawsze gdy gdziekolwiek powyżej podaję oprocentowanie, to jest to stawka w skali roku. Uwzględniam wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem, czyli takie, które dadzą przewidywalne odsetki, bo w czasie trwania umowy nic zmienić się nie może.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, to polecam wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć", w którym znajdziesz m.in. kalkulator odsetek, ułatwiający wyliczenie spodziewanych zysków.

Opisywane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są jedynie w bankach, w których obowiązują gwarancje środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro - sprawdź wpis przedstawiający zasady działania polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, pod który podlega większość omawianych wyżej banków (za wyjątkiem Aion Banku i InBanku, które też podlegają pod system gwarancyjny, ale zapewniany przez zagranicznych odpowiedników BFG - więcej na ten temat piszę w postach poświęconych ofercie tych banków).

Jeśli nie chcesz by Twej uwadze umknęły najlepsze, zwłaszcza tylko czasowo dostępne, lokaty, to możesz skorzystać z niezawodnego źródła powiadomień - to bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga, w którym donoszę o bankowych nowościach oraz promocjach:

49 komentarzy:

 1. Ktoś jest w stanie podzielić się informacją czy Getin oferuje jakąś lokatę na zatrzymanie? A jeśli tak to ile daje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przy przelewie na 40.000zł dostałam propozycję lokat na 2 i 3 miesiące na 0,5%.

   Usuń
  2. U mnie tak samo + konto oszczędnościowe 0,5% na 3 m-ce.

   Usuń
  3. Nawet szkoda czasu jak masz teraz 1-1,5% w Inbanku albo w Aion.

   W Getinie niech zobaczą jak im kasa odpływa to może się ogarnąć i dadzą coś sensownego.

   Usuń
  4. Dziś przelewałem 60 k.do Aiona i zaproponowali mi 0,8% na 3 m-ce.

   Usuń
  5. Getin to chyba poczuł odpływ pieniędzy do Aiona bo u mnie też oferta na zatrzymanie 0,8%. Ale póki co dla mnie za mało. Muszą się bardziej postarać. Wszystko z Getinu wyczyszczone do ostatniego grosza.

   Usuń
 2. W Aion Banku mozna założyć samo konto oszczędnościowe czy osobiste tez jest wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba też mieć rachunek podstawowy. Samego oszczędnościowego nie da się założyć.

   Usuń
 3. AION nie doliczył mi odsetek :| napisałam na support i czekam na odp. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie naliczają na koniec miesiąca kalendarzowego ale na koniec miesiąca rozliczeniowego czyli po miesiącu od otwarcia konta przez ciebie.

   Usuń
  2. Odsetki wypłacane są co miesiąc bezpośrednio na konto oszczędnościowe. Dokładna data wypłaty zależy od dnia zasilenia konta oszczędnościowego i ma miejsce tego samego dnia następnego miesiąca.

   Usuń
 4. A czytaliście procedury wypłaty z funduszu gwarancyjnego FondsDeGarantie.be ? Na myminfin.be niestety jesteśmy wykluczeni jako obywatele PL :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli wpłacone środki nie mają jednak żadnej ochrony? W Inbanku jest estoński odpowiednik BFG, a w AIONie nic?

   Usuń
  2. W Aionie jest belgijski odpowiednik BFG. Do 100k EUR jak w całej Unii.

   Usuń
 5. Placa 1.5%a inflacja blisko 6% ! tYLKO OSZCZEDZAC.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś z 10 lat temu zakładałem w BPH lokatę 10%. Dziś powszechne 0,1%, czyli 100 razy mniej. Co za czasy nastały.

  OdpowiedzUsuń
 7. Toyota Bank przyznał bonusy 100 zł. Szkoda że tak rzadko są promocje lokat z bonusami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy w Inbanku albo Aionie są lokaty walutowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aion Banku tylko konto oszczędnościowe EUR.

   Usuń
 9. Z Toyota Banku dostałem maila "Z uwagi na posiadaną aktywną lokatę, mamy dla Państwa preferencyjne warunki dotyczące kolejnej lokaty. Zachęcamy do zamówienia kontaktu z Doradcą Toyota Bank, który przedstawi szczegóły"

  Ktoś wie o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wypełnić formularz. Oddzwonią. Oferują podniesienie oprocentowania lokaty o 0,2%.

   Usuń
  2. Jest dodatkowy warunek. Trzeba zrobić jakikolwiek przelew gdziekolwiek żeby o te 0,2% podnieśli.

   Podnieść można na dowolnej lokacie starej lub nowej. Ale nie opłaca się na starej bo podniesione oprocentowanie nie naliczą za okres wstecz ale dopiero od zmiany.

   Usuń
  3. Ciekawe. Ja takiego maila nie dostałam :(

   Usuń
  4. A kiedy go przesłali?

   Usuń
  5. Mail przyszedł 13.09.

   Usuń
  6. Z jakiego adresu mail przyszedł?

   Usuń
  7. kontakt@toyotabank.pl

   Usuń
  8. Jak szybko oddzwaniają? Czy zmiana oprocentowania jest widoczna przy lokacie w bankowości?

   Usuń
  9. Następnego dnia. Zmiana ma być widoczna w ciągu dnia od zgłoszenia. Ale czy tak faktycznie jest to nie wiem bo dopiero umówiłem się na kolejny telefon na przyszły tydzień jak założę nową lokatę bo nie opłaca mi się podnosić oprocentowania na starych lokatach.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 15 września 2021, 09:20


   "Podnieść można na dowolnej lokacie starej lub nowej" - dokładnie. Mnie podnieśli na 3-letniej, na której pierwotnie było 2,4%.

   Usuń
 10. Przy przelewie 10 tys. zł Millennium Bank zaproponował mi dziś lokatę 3-mies. na 0,5% (do 50 tys. zł).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jak na ten bank to się szarpnęli. Bo w happy hours aż 0,26%

   Usuń
  2. Tyle samo ma na koncie oszczędnościowym. Z tą różnicą że na 2 miesiące.

   Usuń
  3. Ta sama oferta KO Profit jest co 2 m-ce.

   Usuń
 11. Dziś najlepsza zamiana lokat to obligacje skarbowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jakie? 4-letnie. Szmat czasu. A przez pierwszy rok gorzej oprocentowane niż lokata w Inbanku albo k.oszc. w Aion. O obligacjach na krótszy czas już nawet nie wspominam bo teraz wypadają bardzo marnie.

   Usuń
  2. Obligacje teraz? Trzeba było kupować rok temu albo 2. To teraz by można spijać śmietankę dzięki wysokiej inflacji.

   Usuń
  3. Długoterminowe prognozy inflacyjne sugerują, że obligi anty-inflacyjne warto kupować nawet obecnie.

   Usuń
 12. Handlowy daje 50 zł za polecenia - oferta do końca września.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dają po 50 zł tak osobie polecającej, jak i polecanej.

   Usuń
 13. A tymczasem od dzisiaj w Inbanku:
  1,2 proc. na 3 mies.
  1,4 proc. na 6 mies.
  1,6% na 12, 24, 36 mies.

  I jest nowa lokata 1-mies. 1%.

  OdpowiedzUsuń
 14. W skok Stewczyka jest lokata na 2.20% na 5lub9 miesiąca kwoty to 30 tysięcy i 50 tysięcy

  OdpowiedzUsuń
 15. Santander Consumer się przebudził z promocją. Daje 0,7% dla nowych środków (do 200 tysi). Słabo przy konkurencji Aiona i Inbanku jaka jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj wpłaciłem kasę i do 50 tys. mam 0,20%, a powyżej 0,3%. Czemu nie ma 0,7% chociaż są to nowe środki bo na 15.09. nic w Santander Consumer Banku nie miałem?

   Usuń
  2. Pewnie zaktualizuje się jutro. Zaczekaj.

   Usuń
  3. Po co wpłacacie na takie marne %? Może brak wpłat zmusi ich do podwyżki?

   Usuń
  4. Anonimowy29 września 2021 15:17 i co? Zmieniło się?

   Usuń
  5. Tak, dzisiaj już faktycznie jest 0,70%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...