Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Tego nie przegap: koniec 20 promocji, w których do wzięcia czeka nawet... 10 tysięcy zł

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

24.09.2021

Tego nie przegap: koniec 20 promocji, w których do wzięcia czeka nawet... 10 tysięcy zł

Koniec miesiąca, a zwłaszcza koniec kwartału oznacza jedno: koniec wielu okazji do bankobrania.

Kończące się promocje bankowe: wrzesień 2021 roku
Wraz z zakończeniem każdej promocji bankowej, dedykowany jej wpis aktualizuję zapisem o niedostępności. By pilnować terminów kończących się okazji do bankobrania prowadzę sobie plik w Excelu. Tym razem, gdy na niego patrzę, przyprawia mnie o zawrót głowy. Wraz z końcem września w grubo ponad dwudziestu postach na blogu będzie trzeba dopisać: 'promocja zakończona'.

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kont osobistych.]

A to znaczy, że może zniknąć wiele godnych uwagi okazji, by zyskać na bankach. Dziś zatem korzystając z mojego niezawodnego Excela piszę o tym, na co jest ostatni moment, by się załapać.

Odnośników do wpisów o promocjach jest tu bardzo dużo. By ułatwić Ci odnalezienie się w tym gąszczu, przy promocjach dodaję gwiazdki, które przestawiają rating ofert, czyli system oceny promocji bankowych stosowany wyłącznie na blogu Bankobranie. 5-stopniową skalą (od 1 do 5 gwiazdek) określam atrakcyjność oferty bankowej w oparciu o jej dostępność, wartość nagród, warunki do spełnienia czy zasady utrzymania konta/karty za 0 zł. 

Warto zauważyć, że dostępność promocji do 30.09.2021 r. zazwyczaj oznacza, że w tym czasie włącznie (a więc do czwartku, do godz. 23:59) wystarczy wysłać wniosek - zawarcie umowy, a tym bardziej spełnianie pozostałych warunków może nastąpić później. I tak jest w większości niżej przytoczonych promocji banków.

Ale uwaga, bo są też wyjątki. Niektóre banki wymagają, by do 30.09. nie tylko złożyć wniosek, ale też zawrzeć umowę. I o tych kilku wyjątkach na początek, bo tu trzeba sprężyć się najmocniej. A warto, bo do wzięcia czeka:

 • 550 zł do wydania na Allegro za kartę kredytową BNP Paribas (⭐⭐⭐⭐) - ten bank jeszcze nigdy nie dawał aż tyle za przetestowanie karty (a zaleta obecnej promocji jest jeszcze jedna: kartę można przetestować bez opłat, bo na rok bank zwalnia z opłaty miesięcznej);
 • do 300 zł w bonusach za konto osobiste Pekao (⭐⭐⭐) - puli nagród o takiej wartości już dawno nie było w promocji tego banku, więc z okazji warto skorzystać; w celu zdobycia premii - do 200 zł umowę zawiera się zdalnie, ale bez kuriera, więc można to ogarnąć nawet na ostatnią chwilę, ale by dostać jeden z bonów - na zakupy - o wartości 50 zł, do końca września trzeba otrzymać kartę do konta i zarejestrować ją w programie lojalnościowym Mastercard;
 • nawet 3000 zł premii za konto Citigold (⭐⭐) - ta promocja Citibanku wyróżnia się wysokością premii, ale załapie się na nią tylko osoba, która dysponuje kwotą aż 400 tys. zł - tyle trzeba wpłacić na konto w tym banku, by spełnić warunki uzyskania rekordowo wysokiej premii; z powodu tak wyśrubowanego warunku, zdecydowanie ograniczającego dostępność promocji dla wielu osób, tak też niska, zaledwie 2-gwiazdkowa ocena ode mnie; to jednak nie zmienia faktu, że jest to świetna okazja, gdyż lokując wspomnianą sumę na 6-miesięcy można uzyskać premię będącą odpowiednikiem odsetek z lokaty oprocentowanej aż na 1,85% w skali roku (a takich lokat dziś próżno szukać);
 • 100 zł za otwarcie Konta Za Zero w PKO BP (⭐⭐) - i tyle samo za jego skuteczne polecenie. To II, ale też właśnie kończąca się, edycja programu poleceń największego banku w Polsce.

Z kont osobistych to wszystko. Przedsiębiorcy powinni z kolei zwrócić uwagę na poniższe okazje:
 • do 1700 zł premii za konto firmowe w Credit Agricole (⭐⭐⭐⭐) - tu, co ciekawe, oprócz osób prowadzących działalność gospodarczą, z propozycji skorzystać mogą również rolnicy (którzy najczęściej z tego typu promocji przez inne banki są wykluczani);
 • do 1200 zł za konto firmowe w Pekao (⭐⭐) - tu zasada jest taka sama, jak w promocji z wyżej przytoczonym kontem osobistym tego banku - do czwartku trzeba podpisać dokumenty.

I to tyle promocji, które wymagają pośpiechu w celu zawarcia umowy przed końcem września. Pozostałe propozycje już dają większy komfort, bo do końca września wystarczy złożyć wniosek - a na zawarcie umowy czasu zostaje więcej.

Niekwestionowanym hitem września, patrząc na zainteresowanie wśród Czytelników bloga, jest kumulacja promocji w Santander Banku z pulą nagród o wartości nawet 420 - 470 zł (⭐⭐⭐⭐⭐). Do wzięcia jest premia 300 zł, do 120 zł w bonach na zakupy oraz bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia (ta ostatnia gratyfikacja też zależy od czasu zawarcia umowy). Tu też warto przypomnieć, że kto już ma konto w Santanderze, dzięki tym poleceniom do końca września może zarobić - bank płaci 50 zł za skuteczną rekomendację (a polecać łatwiej, gdy na osobę polecającą, otwierającą konto, czeka aż tyle bonusów). Dzień 30.09. to w Santander Banku też finisz promocji, dzięki której może wpaść bonus 50 zł za konto dla dziecka (powyżej 13. roku życia).

Gdyby nie trwały jakieś promocje z kontem w BNP Paribas w roli głównej, to byłoby coś zaskakującego, bo ten bank jest bardzo aktywny na tej płaszczyźnie. Tak jest i tym razem, a z końcem września kończą się też dwie, alternatywne akcje, w których można zgarnąć nagrody o łącznej wartości 370 zł (⭐⭐⭐⭐) - w skład czego wchodzi 200 zł premii i 170 zł na zakupy albo można uzyskać 150-300 zł gwarantowanej premii i wygrać zegarek Swatch (⭐⭐). W tej drugiej promocji choć wysokość premii może kusić, to trzeba zauważyć, że 300 zł zdobyć może tylko osoba, która... płaci zegarkiem z funkcjonalnością SwatchPay.

Kto nie ma konta w Aliorze, ten powinien sprawdzić jak zyskać do 300 zł w bonusach pieniężnych za Konto Jakże Osobiste (⭐⭐⭐). A realnie można zgarnąć jeszcze więcej, bo dostępny jest też 1-procentowy zwrot za zbliżeniowe płatności telefonem, dzięki któremu co miesiąc może wpadać do 20 zł.

Z końcem września swe promocje dla otwierających konto finalizuje również ING Bank Śląski. Te promocje łączą się z programem poleceń, w którym też do wzięcia jest bonus dla osoby poleconej, więc w sumie czeka do 210 zł za Konto Direct (⭐⭐⭐) (dostępne dla każdej osoby pełnoletniej) lub do 210 zł za Konto Mobi (⭐⭐⭐⭐) (które dedykowane jest dla osób w wieku 18-26). W obydwu przypadkach warto odnotować, że oprócz premii na start, do założenia konta może zachęcać też propozycja dla oszczędzających (bank daje 1,6% na rachunku oszczędnościowym, acz jedynie do 5 tys. zł). Tu, co ciekawe, regulamin promocji wymaga otwarcia konta do 30.09., ale to otwarcie jest nieco inaczej definiowane przez bank i w praktyce dokumenty związane z zakładanym kontem można podpisać nawet po tej dacie.

W ING też tylko do 30.09. można założyć konto dla dziecka w wieku 13-17 lat, za co wpadnie 50 zł. A będąc przy temacie kont dla dzieci, to dla młodszych pociech (do 13. roku życia) można do końca września otworzyć konto w PKO BP, za co wpadnie bon Allegro o wartości 100 zł.

Oprócz powyższych promocji kont, głównie osobistych, uchował się jeszcze rodzynek w postaci akcji z kartą kredytową - za wyrobienie takowej Bank Millennium przygotował bony do Empik.com o wartości 300 zł (⭐⭐⭐).

Chcesz być zawsze na bieżąco z promocjami bankowymi i nie przegapić najlepszych okazji? Oto prosty sposób - bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmie Ci tylko chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiegokolwiek powodu tak postanowisz):

9 komentarzy:

 1. Czy program poleceń Pko Bp można łączyć z promocją 250 zł dla Młodych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja z premią 250 zł dot. Konta dla Młodych (18-26 l.), którego w programie poleceń polecać się nie da, więc promocji połączyć nie można.

   Usuń
 2. Witam ...kończąca się 29.09 promocja mBank na kartę kredytową MasterCard Standard z bonem 100zl do Biedronki..moje pytanie:czy wystarczy zrobić 10 płatności kartą w październiku na dowolną kwotę???
  ...ile wynosi opłata miesięczna za kartę i czy trzeba zrobić jakiś konkretny limit kwotowy
  (na str.mbanku piszą że od marca 2022 będą pobierać opłatę...a co jeśli zrezygnuję z karty po wykorzystaniu bonu jeszcze w tym roku..
  Proszę o info... dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odbierzesz nagrodę, zrezygnujesz z karty i tyle. Bez opłat.

   Usuń
  2. To ja jeszcze uzupełnię (a właściwie potwierdzę), że w przypadku zawarcia umowy we wrześniu, na wykonanie 10 płatności (na dowolne kwoty) czas jest faktycznie do końca października.

   Usuń
 3. Mr Złotówa, w pko bp, z kodem polecenia otwieralam konto na selfie w lipcu. Soelnilam warunki w ciagu regulaminych 30 dni i już w tym miesiacu otrzymalam 100 zl premii. Pytanie zatem: czy skoro otrzymalam już stowke, to mogę już teraz złożyć wypowiedzenie konta, czy też muszę jakiś tam czas pobyć jeszcze w pko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagroda na koncie = możesz zamykać konto.

   Usuń
 4. Niestety BNP Paribas uważa że nie otwierałem konta z linka promocyjnego a to nieprawda bo otwierałem go z linka z bankobranie no ale cóż nie będę się szarpał z de....i i ten bank odchodzi na polke nie otwierać i nie polecać jak ing

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej sytuacji warto napisać reklamację/odwołać się od odpowiedzi, wskazując, że udział w promocji odbywał się z pełną świadomością i wiedzą dot. warunków do spełnienia, o czym świadczy ich realizacja zgodnie z wytycznymi regulaminu (karencja, czas zawarcia umowy, otwarcie konta z kartą itd. oraz spełnienie innych aktywności - warto je wypunktować). I tu w tym zgłoszeniu należy podkreślić, że tak samo stało się z rejestracją w promocji (dobrze załączyć też maila, który przychodzi wtedy jako potwierdzenie). W historii tych promocji, gdy zdarzały się podobne przypadki (choć w skali intensywności pojawiania się kolejnych edycji myślę, że jednak ich dużo nie było), takie interwencje - jak wynika z relacji Czytelników, które otrzymywałem - okazywały się skuteczne. Szkoda się poddać (gdy najważniejsze - otwarcie konta nastąpiło).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...