Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Podwyżka oprocentowania lokat w InBank - wśród nich nawet 1,6% w skali roku (bez konieczności otwierania konta)!

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

23.09.2021

Podwyżka oprocentowania lokat w InBank - wśród nich nawet 1,6% w skali roku (bez konieczności otwierania konta)!

InBank po raz kolejny postanowił podnieść stawki na większości swych lokat.

Lokaty InBank: wrzesień-październik 2021
A przypomnę, że są to lokaty, które można założyć w pełni online, bez zakładania konta i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Teraz dla swych oszczędności uzyskać można już 1,2% na lokacie 3-miesięcznej, 1,4% na 6 miesięcy lub nawet 1,6% na rocznej (bądź dłuższej, bo wybór terminów jest duży).

[Niniejsza oferta jest już nieaktualna. Sprawdź aktualne oprocentowanie lokat w InBanku.]

To już kolejny taki ruch tego banku. Widać, że swoje robi konkurencja - wszak niedawno wystartował Aion Bank, który na koncie oszczędnościowym oferuje od 1 do 1,5% bez limitu kwoty (i jego oferta cieszy się powodzeniem, bo bank pochwalił się, że w miesiąc pozyskał 10 tys. klientów, którzy wpłacili już 500 milionów złotych swych oszczędności). InBank więc go przelicytowuje i daje teraz nawet 1,6% gwarantowane na rok (lub dłużej). 

Praktycznie w przypadku każdej z lokat (od 3-miesięcznej po aż 5-letnią) oprocentowanie wzrosło o 0,2 p.p. W ofercie pojawiła się też nowa lokata 1-miesięczna.


Lokaty w InBanku - prześwietlenie oferty 


Główne cechy lokat dostępnych w ofercie InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; klient ma jednak możliwość założenia wielu lokat - ich łączna suma nie może jednak przekroczyć 400 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe) - jego wysokość uzależniona jest od okresu lokaty (stan obowiązywania: od 23.09.2021 r.): 
  • 1 miesiąc - 1% w skali roku; 1,1% w skali roku (po zmianie w dniu 3.11.2021 r.);
  • 3 miesiące - 1,2% w skali roku
  • 6 miesięcy - 1,4% w skali roku; 
  • 12 miesięcy - 1,6% w skali roku;
  • 24 miesiące - 1,6% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 1,6% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 1,65% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 1,70% w skali roku
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty następuje wyłącznie zwrot wpłaconego kapitału).

Jak otworzyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwieranie lokaty jest bardzo szybkie. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. 

W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez zakładania jakichkolwiek innych produktów. 

Lokata otwierana jest jako odnawialna, acz można to zmienić w czasie trwania lokaty. Jednak z tym warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być dodatkowa korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno wyrokować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

W razie potrzeby zerwania lokaty przed terminem, otrzymasz kapitał (bez odsetek). Środki zwracane są najpóźniej w kolejnym dniu roboczym (choć jak donosił mi wczoraj jeden z Czytelników, gdy dyspozycję złożył przed godz. 7, to jeszcze tego samego dnia ok. godz. 15 środki miał już na koncie w swym banku).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Ochronę środków klientów zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (a w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).Zyskuj regularnie na takich okazjach jak ta powyższa oraz z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

40 komentarzy:

 1. Hej. Jestem na ich stronie i tam podano inne oprocentowanie - np. 1,7% na 60 m-cy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Przy 48- i 60-mies. lokacie też stawki wzrosły. Poprawiłem.

   Usuń
 2. Masz błędnie podane %-ty. Zobacz w tabeli, że są zupełnie inne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka ciekawostka działająca na korzyść InBanku.

  W tabeli oprocentowania jest zapis "• Odsetki oblicza się za faktyczną liczbę dni kalendarzowych przyjmując, że rok liczy 360 dni."

  Roczna lokata zakładana jest jednak na 365 dni więc po tym czasie otrzyma się odsetki takie jakby w praktyce oprocentowanie wynosiło 1,622% (licząc 365-dniowy rok). Różnica nie duża ale na plus mnie to bardzo pozytywnie zaskoczyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś właśnie po zakończeniu dwu letniej lokaty nie mogłem załapać dlaczego mi dopisali więcej odsetek niż wynikało z moich obliczeń ale po sprawdzeniu regulaminu zrozumiałem co było przyczyną.

   Usuń
  2. Być może był rok przestępny, który ma 366 dni.

   Usuń
  3. Ale tu nic do rzeczy nie ma rok przestępny! Więcej odsetek wychodzi dzięki temu, że normalny rok kalendarzowy ma 365-366 dni, ale oni odsetki liczą w skali 360-dniowego roku i to daje efektownie więcej (1,622% vs 1,6%).

   Usuń
 4. Lokatę trzeba od razu opłacić czy jest jakiś czas na przelew?

  OdpowiedzUsuń
 5. 2 lokaty po 20 tys. założone błyskawicznie. Przewidywane odsetki wyglądają świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie można dodać PESEL w weryfikacji.. Dziwne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie lokata założona bez problemu.

   Usuń
  2. Na telefonach sie nie da, też tak miałem. Na komputerze poszło

   Usuń
 7. Czy na każdą kolejną lokatę przelewy trzeba robić z tego samego konta? czy mogą być przelewy z różnych banków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogą być z różnych banków.

   Usuń
  2. Każda lokata po zakończeniu będzie jednak wracać na rachunek z którego była zasilona. A czy to można jakoś zmienić?

   Usuń
  3. wystarczy przeczytac Q&A na stronie 'banku'
   cytat: 'To zależy od Ciebie. Zarówno na etapie zawierania umowy o lokatę, jak i w trakcie trwania lokaty możesz wybrać, czy lokata ta ma się automatycznie odnowić.'

   niepokoi mnie wysokosc oprocentowania 100-krotnie wyzszego niz w innych bankach i sposob zrywania lokaty ktory polega na dyspozycji mailem

   Usuń
 8. Przelewał ktoś z Was w drugą stronę. Jak szybko pieniążki wracają na krajowe konto po np. zerwaniu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym samym dniu.

   Usuń
  2. Dzięki :)

   Usuń
  3. Jak zleciłem zerwanie popołudniu, to następnego dnia wczesnym popołudniem kasa wpadła na konto.

   Usuń
 9. Mam problem z przelewem weryfikacyjnym z Millennium. Próbowałam dzisiaj kilkakrotnie i są problemy z połączeniem z bankiem. Co wobec tego mam zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą 2 przelewy z Millenium poszły sprawnie.

   Usuń
  2. Przelałam pieniądze z Millennium do Getinbanku i stamtąd przelew weryfikacyjny przeszedł.

   Usuń
 10. Dzisiaj lokaty założone. Poszło 50% na 6 mies. i 50% na 12 mies.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mogę wpisać cyferek w formularzu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Skorzystałam z oferty i założyłam kilka lokat, ale muszę przyznać, że zaskoczyła mnie łatwość, z jaką można to zrobić. To oczywiście wygodne, ale jednak lekko mnie niepokoi, bo inne banki przyzwyczaiły mnie do większych "ceregieli".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare banki mają tendencję do filozofowania. Nowe banki albo fintechy mocno wszystko upraszczają. Zobacz jak działa np. Aion Bank albo Revolut. Tam konto można zasilić kartą bez jakiś przelewów, czekania z sesjami Elixir itp.

   Usuń
  2. Nie wiem, jak działają tamte banki, nic u nich nie mam. :-D Ale w InBanku dziwi mnie też łatwość zalogowania się: nie ma specjalnego loginu, tylko mail, "zwykłe" hasło, bez żadnego maskowania. Jak do poczty. Nie ma tam też żadnego panelu klienta z danymi, jakimiś opcjami do ustawienia, czymkolwiek... Totalne uproszczenie i minimalizm.

   Usuń
 13. Czy pieniądze w tym banku są bezpieczne? Pomijając oczywiście gwarancje pieniężne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to są gwarancje i dzięki nim są bezpieczne. Jak inaczej miałyby być "niebezpieczne" jak to najzwyklejsza w świecie lokata?

   Usuń
 14. Z ciekawości zapytam co zakładacie?? Ja się waham między 6 i 12 m-cy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 60% dałem na pół roku, 40% na rok.

   Usuń
  2. Ja tylko 3- i 6-miesięczne. Jak RPP podniesie stopy to liczę że oprocentowanie lokat pójdzie w końcu z górę. Ale pewnie nie od razu ale za kilka miesięcy właśnie.

   Usuń
  3. Większość na 6. Trochę na 3.

   Usuń
 15. Czy bank pobiera podatek Belki?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...