Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Nowy Gatunek 4% na 6 miesięcy dla otwierających konto w Banku BPH

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

5.11.2015

Lokata Nowy Gatunek 4% na 6 miesięcy dla otwierających konto w Banku BPH

W Banku BPH pojawiła się nowa lokata powitalna.

Tego typu depozyty są częstym sposobem banków na pozyskiwanie nowych klientów. Ekstra oprocentowanie kusi na tle standardowych ofert z mizernym oprocentowaniem. Lokata Nowy Gatunek w Banku BPH daje 4% w skali roku i - co ważne - nie przez miesiąc, dwa cz trzy (jak to zazwyczaj bywa przy tego typu lokatach), ale przez 6 miesięcy.

Na Lokacie Nowy Gatunek zdeponować można od 1 000 do 10 000 zł. Aby skorzystać z depozytu należy: 
 • założyć jedno z kont: Lubię to! Konto, Kapitalne Konto lub Maksymalne Konto (złóż wniosek)
 • co miesiąc zasilać konto kwotą co najmniej 2 000 zł (wpływy powinny pojawić się w drugim, trzecim, czwartym, piątym i szóstym miesiącu kalendarzowym okresu umownego lokaty)
Zgodnie z regulaminem, przez "zasilenie" bank rozumie:
"a) przelewy przychodzące z rachunków prowadzonych w innych bankach, których Klient nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem; 
b) przelewy z innych rachunków prowadzonych w Banku BPH S.A. dla osób fizycznych (z wyłączeniem rachunków prowadzonych przez Biuro Maklerskie Banku BPH S.A.), których Klient nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem; 
c) przelewy z rachunków prowadzonych w Banku BPH S.A. dla firm, których Klient nie jest właścicielem ani wobec których nie jest osobą powiązaną organizacyjnie lub kapitałowo; 
d) przelewy z tytułu wypłaty kredytu gotówkowego lub transzy kredytu gotówkowego udzielonego przez Bank BPH S.A.; 
e) wpłaty gotówkowe w kasach Banku"
Spełnienia warunku wpływów warto pilnować.. Jeśli zasilenie rachunku w danym miesiącu nie zostanie odnotowane, oprocentowanie lokaty w kolejnym miesiącu spadnie do poziomu 0,25% w skali roku. Na szczęście oprocentowanie może powrócić do poziomu 4%, ale stanie się tak dopiero w miesiącu następnym - po ponownym zasileniu konta.

Pakiet konta z lokatą można otworzyć wyłącznie w placówkach banku. Celem usprawnienia procesu i skrócenia czasu wizyty w banku, wniosek o konto można złożyć internetowo, zaznaczając w nim opcję zawarcia umowy w wybranym oddziale. Po takim wniosku pracownik wskazanego oddziału kontaktuje się telefonicznie i umawia spotkanie.

Aby załapać się na promocję lokaty, zwróć uwagę na terminy promocji oraz karencji:
"Oferta obowiązuje od 2.11.2015 r. do 29.02.2016 r. i dotyczy Klientów, którzy od 1.01.2015 r. do 1.11.2015 r. nie posiadali w Banku BPH konta osobistego"
Spośród trzech kont umożliwiających załapanie się na Lokatę Nowy Gatunek, najlepszym z nich wydaje się być Lubię to! Konto. Jego prowadzenie jest darmowe bez żadnych warunków. Konto Maksymalne również może być bezpłatne, ale by tak się stało wpływy muszą wynosić 7500 zł miesięcznie. Z kolei Konto Kapitalne wiąże się z miesięczną opłatą 9,99 zł.

Lubię to! Konto nie wymaga comiesięcznych wpływów celem zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku, bo takiej opłaty po prostu nie ma. Ale pamiętaj o zasilaniu konta kwotą min. 2 000 zł celem utrzymania promocyjnego oprocentowania. Regulamin powitalnej lokaty nie wymaga wyrabiania karty płatniczej do konta, ale jeśli na takową się zdecydujesz przy rachunku Lubię to! Konto, będzie ona darmowa przy wykonaniu co najmniej czterech płatności miesięcznie.

Skorzystaj z lokaty 4% na 6 miesięcy - złóż wniosek


Wszystkie lokaty z oprocentowaniem od 2,6% do 5% w skali roku znajdziesz w - na bieżąco aktualizowanym - rankingu najlepszych lokat bankowych.

17 komentarzy:

 1. Czyli wizyta w oddziale niezbędna. W BPH XX wiek nadal ma się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można się czepiać, ale jak ktoś już nie ma żadnej alternatywy bo wykorzystał wszystkie inne promocyjne lokaty to czemu by nie skorzystać z tej? Może fatyga do oddziału byłaby zbędna gdyby to było na miesiąc czy dwa, ale pół roku to już całkiem sporo.

   Usuń
  2. Tyle roboty tylko po to aby na 10 000 zł zyskać 1% więcej? Ostatecznie można zyskać 50zł - podatek.... tragedia.

   Usuń
  3. Niestety trochę roboty jest. Ale na szczęście tylko przelewy, a nie np. płatności kartą - bo wtedy faktycznie nie byłoby to warte zachodu. Lokata może być alternatywą dla tych, którzy wykorzystali już wszystkie opcje typu Lokata Happy, gdzie wszystko można zrobić online, bez zakładania konta itp. itd.

   Usuń
  4. Ja nie skorzystam, bo mam konto w BPH z moneybackiem, ale jestem za takimi powiadomieniami.

   Usuń
  5. Kalkulacja
   4% na 6 m-cy daje 200 zł minus podatek - 160 zł netto
   3% w Idea daje 150 zł min podatek - 120 zł netto
   Różnica 40 zł . Jeżeli nie masz oddziału pod nosem to przejazd min 5 zł na otwarcie i 5 zł na zamknięcie rachunku bez liczenia czasu na załatwienie formalności.. Łącznie zysk 30 zł netto na 6 m-cy - 5 zł na miesiąc !!!!!!!!!!!!!
   Ale dzięki za przedstawienie oferty
   Ale

   Usuń
  6. No i jeszcze musisz co miesiąc zasilać konto 2.000 zł, co powinno być uwzględnione w kalkulacji (może je przecież dołożyć do lokaty na 3%).

   Usuń
 2. Ale fakt warty odnotowania, ze w BPH wyszli z oprocentowaniem ponad mizerotę 1 z ułamkiem procenta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem po co ten artykuł. Sezon ogórkowy? Prawie w każdym banku jest tego typu lokata promocyjna dla nowych klientów z zbliżonym oprocentowaniem. Żadnych dodatkowych bonusów. Maksymalna kwota śmieszne 10 tyś. O co w ogóle chodzi? Chyba bank był sponsorem artykułu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotąd żaden bank nie był (i nie spodziewałbym się sytuacji, w której mógłby być) sponsorem artykułu. Jak każdy inny opis promocji, artykuł jest efektem mej obserwacji promocji bankowych i najlepszych lokat. A tu każda oferta z oprocentowaniem 3%+ jest warta odnotowania.

   Usuń
 4. W GB wszyscy mają 4% do 10.000 zł do końca 2016 wystarczy wpływ 1000 i kartą 300, jeszcze 2 wypłaty miesięcznie gratis

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie w Bos tylko mniej warunkow

  OdpowiedzUsuń
 6. Już miałem zakładać, ale bardziej mnie przekonało teraz BZ WBK: 3x4000 zł, 4%, no i stówka dodatkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że BPH nie robi NIC, żeby przytrzymać "starych" klientów. Zwroty za zakupy, teraz nieźle oprocentowane konto, ale wszystko dla nowych. No cóż, tylko w pełni darmowe konto mnie w nim trzyma, ale trzeba chyba to zweryfikować.
  Co do Lubię to! Konto, to ono samo jest darmowe, ale jeśli chcemy kartę, to już warunkowo - 3 operacje, żeby nie było opłat. Ale to i tak jest lepsze na tle niektórych innych banków, ponieważ liczą się operacje, a nie ich kwota.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy- 4 płatności kartą nie 3 :)!

   Usuń
 8. A ja powiem tak. Każda oferta lokat na 4% choćby nawet do 10tyś zł. jest korzystna. Gdy się operuje kwotą kilkadziesiąt lub kilkaset tyś. zł wtedy 1% odsetek robi różnicę. Polecam korzystać z takich ofert wykorzystując bliskie nam osoby którym ufamy. Wtedy 10tyś mnożymy przez ilość zaufanych osób i już to tak źle nie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopóki nie zaprosi do siebie Ciebie i bliskich Tobie osób urząd skarbowy, celem zapłaty 20% podatku od niezgłoszonych darowizn/pożyczek.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...