Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2015 roku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

29.11.2015

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2015 roku

Jak co miesiąc loguję się do wszystkich banków, w których posiadam konta i podsumowuję bankobranie.

W tym miesiącu wracam do tradycyjnego terminu publikacji wpisu z bilansem zarabiania na bankach, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca. Jest to możliwe, gdyż wszystkie banki wyrobiły się już z wypłaceniem gratyfikacji. A tym razem zebrało się całkiem sporo ;)

Podsumowanie zacznę od Getin Banku... z którym nie tak dawno się żegnałem, by z nim pozostać. W reakcji na wypowiedzenie umowy o konto moje, jak i żony, kontaktowali się z nami konsultanci banku celem przedstawienia propozycji pozostania klientem banku. I co ciekawe... mnie najpierw zaproponowano za to premię 50 zł, a żonie... 100 zł (już był kolejny miesiąc kalendarzowy i nieco inne warunki regulaminu akcji zatrzymywania klientów). Warunki do spełnienia były dość łatwe: konwersja warunków prowadzenia konta z Perfekcyjnego (Getin Online) na Getin Up (Getin Bank), zasilenie wpływem min. 1 000 zł, zasilenie dowolną kwotą konta oszczędnościowego i wykonanie płatności kartą na sumę min. 300 zł. I tak bank wypłacił łącznie 150 zł.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Eurobank, w którym również założyliśmy konta w parze ;) Na warunkach niedostępnej już promocji z Groupona, co miesiąc otrzymujemy po 50 zł. Te bonusy to efekt wydania kartą min. 400 zł miesięcznie.

Na dwóch kontach w Banku BPH otwartych w promocji "Pieniądze Cię lubią" łącznie "wpadło" 50,88 zł - to efekt 3-procentowego moneybacku naliczanego za płatności kartą w dowolnym miejscu. Ta promocja jest już niedostępna, ale jeśli chcesz dostawać zwrot za płatności karą gdziekolwiek nią płacisz, sprawdź promocję T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie bank zwraca 5% wydatków.

W tym miesiącu po raz pierwszy uwzględniam też zwroty z Banku Pocztowego! To 10-procentowy zwrot przelewów, które zlecać trzeba... na poczcie. Ale że regularnie bywam tam co miesiąc, to zlecenie dyspozycji przelewu nie jest obciążeniem angażującym dodatkowy czas. Premie wymieniam dwukrotnie, ponieważ... jakoś do posiadania tego konta jeszcze się nie przyzwyczaiłem. No i najzwyczajniej w świecie zapomniałem o nim przy podsumowaniu bankobrania opublikowanym miesiąc temu.

W Banku Millennium już miałem zamykać konto... aż tu pojawiła się promocja "BLIK do zadań specjalnych". Z takiej promocji grzechem byłoby nie skorzystać, gdyż dwa bilety do kina bank dawał za 10 transakcji BLIKiem (mogły to być także bezpłatne wypłaty w bankomacie). I teraz mogę pochwalić się otrzymaniem dwóch takich kodów. Wizyta w Cinema City i film "Listy do M. 2" już zaliczone ;) A wypowiedzenie umowy w Millennium już teraz także złożone.

50 zł wpłynęło jeszcze z PKO BP - to efekt promowania konta osobistego w ramach programu poleceń "Mam PKO" wśród rodziny. To premia dla polecających. A jeśli Ty, jako osoba polecona, chcesz zyskać 100 zł za otwarcie konta i wykonanie płatności na sumę 210 zł, sprawdź szczegóły programu "Mam PKO" - promocja obowiązuje już tylko do 19.12.2015 r.

Uzupełnieniem wszystkich zwrotów są jeszcze gratyfikacje z BZ WBK (Konto 1|2|3) oraz od BM.PL (dzięki usłudze Robot Finansowy). W obydwu przypadkach są one efektem zwrotów za płatności faktur za media.

Szczegółowo całe moje zeszłomiesięczne bankobranie wyglądało następująco:

Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Getin Bank
Oferta specjalna „Zatrzymaj konto”
2 x 300 zł (płatności kartą wykonane we wrześniu)
100 i 50 zł
Eurobank
Premia za otwarcie konta w promocji dostępnej na Grouponie
2 x 400 zł
2 x 50 zł
BPH
Konto otwarte w promocji „Pieniądze Cię lubią!” – 3% moneybacku za płatności kartą w dowolnym miejscu
Ok. 1 696 zł
28,63 i 22,25 zł
Bank Pocztowy
Promocja „Opłaca się opłacać” – 10% zwrotu za przelewy zlecane na poczcie
Dwa przelewy za czynsz
2 x 20 zł (za październik i zaległe – za wrzesień)
BZ WBK
Zwrot 1-3% płatności za media
Płatność za prąd i gaz
3,10 zł
Bank Millennium/ BLIK
Promocja „BLIK do zadań specjalnych”
-
2 x bilet do Cinema City
PKO BP
Program poleceń „Mam PKO” – premia za polecenie konta
-
50 zł
Robot finansowy BM.PL
Zwrot 5% płatności za media
Płatność za Internet+tv
3,85 zł

A udokumentowanie premii i moneybacków wygląda tak:

Łącznie z mego zarabiania na bankach zebrało się 447,83 zł. Muszę jednak uwzględnić poniesione koszty: to opłata za przelewy zlecane na poczcie (po 2,50 zł). Pozostałe konta i karty nie wygenerowały dla mnie żadnych kosztów - przelewy oraz wykonane płatności kartami oprócz uzyskiwania premii i moneybacków, umożliwiły także zwolnienie z opłat.

Na koniec zarobioną "na czysto" kwotę 442,83 zł z bankobrania tradycyjnie porównuję do odsetek z najlepszych kont oszczędnościowych. Aby zarobić tyle samo na cały miesiąc - 30 dni listopada - na najwyżej oprocentowane konta musiałbym wpłacić sumę 216 740,33 zł.

Jeśli dla siebie szukasz sposobu na bankobranie, przejrzyj najciekawsze okazje: 150 zł za Konto 360º lub 360º Student w Banku Millennium płaci money.pl. Z kolei w promocji Comperia Bonus za konto i lokatę 4% w Alior Banku otrzymasz bonus 55 zł i szansę na jedną z 59 nagród rzeczowych (smartfony i smartwatche). Dla szukających zarobku z lokat świetnie wygląda promocja Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima, gdzie oprócz odsetek (oprocentowanie 3,2% w skali roku), dostaniesz bonus 50 zł.

źródło grafiki nr 1: freedigitalphotos.net

23 komentarze:

 1. Odnośnie promocji za zostawienie konta w Getin Banku, chciałem skorzystać z tej samej oferty (50zł oferowali za zatrzymanie konta). Konto zostawiłem, wpływ 1000zł był i transakcje na 300zł, na rachunek oszczędnościowy przelałem niewielką kwotę bo 23gr, ale warunek został spełniony. Do tej pory nie otrzymałem premii 50zł a doradca który zajmował się zatrzymaniem mojego konta przestał odpowiadać na maile...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy spełniłeś warunki? Premia wypłacana jest na 15-go po miesiącu spełnienia warunków jakimi jest naliczenie bonusów w ramach Getin UP. Ja we wrześniu wydałem 300 zł, miałem wpływ 1tys i resztę. Premię dostałem w listopadzie.

   Usuń
  2. Witam,
   wpływ na konto 1000zł 07.10.2015
   transakcja karta na 334 zł 08.10.2015
   środki na koncie oszczędnościowym od 18.10.2015

   Premia miała być wypłacona do 15 listopada, jednak jej nie otrzymałem.

   Nie wiem czy sobie odpuścić i zamknąć konto czy upominać się o wypłatę premii

   Usuń
  3. Dostaniesz do 15.12. Bo warunki regulaminu "Mój Bank" będą spełnione w tym miesiącu za poprzedni. Mi tak odpowiedzieli. I faktycznie premia była miesiąc później

   Usuń
  4. ok poczekam do 15 grudnia zobaczę a potem pożegnam się z nimi, jakoś mi ten GetinBank nie odpowiada

   Usuń
 2. To są grosze w porówwaniu z tym co zarobiles na polecaniu ofert, obstawiam 10x tyle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy to źle że kolega znalazł sposób na zarobkowanie? Tobie coś ubyło?

   Usuń
 3. U mnie trzeci miesiąc bankobrania i wpadło 270 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie: 50zl eurobank, 70 zł od credit agricole, millennium 35zl.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje!
  sam pomału się uczę, czytam, co mi Mr. Złotówa przesyła. Jutro składam wypowiedzenie w Getin Bank konta Konto Perfekcyjne z Kartą Tanie Zakupy II, bo promocja już mi się tam skończyła.
  Dziś złożyłem wniosek w Orange Finanse na promocję: 25 zł mniej za fakturę Orange.
  Czekam na inne konta z opcją moneyback.

  W sumie mnie to nic nie kosztuje, a zawsze coś $$ wpadnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie też całkiem nieźle:
  35,59 - 3% zwrot BPH
  100 - otwarcie konta ING
  100 - otwarcie konta PKO
  50 - Getin "Aktywna Karta"
  1 - 5% zwrot eurobank :)
  50 - eurobank
  80 - BZWBK
  razem 416,59 + zakończone lokaty, których nie liczyłam
  kosztów brak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli można spytać :)
   100 - otwarcie konta ING
   100 - otwarcie konta PKO
   kasę zbierasz, a co z kontami? trzymasz przez jakiś czas i zamykasz czy zapominasz o nich bo są np. całkowicie bezpłatne?
   pzdr

   Usuń
  2. Tak jak ING jest bezpłatne tak PKO dopiero wtedy kiedy wydasz 300zł kartą, więc po co mi ono skoro w TMUB jest 5% zwrot

   Usuń
  3. Oczywiście, że jeśli nie ma lojalki, a bank niczym nie przekonuje to trzeba zamykać :)

   Usuń
 7. Mr.Złotówa czy konto w Banku Pocztowym ma Pan otwarte tylko dla 10 % zwrotu ? Ten zwrot dotyczy wszystkich przelewow, nie tylko opłaty za media, prąd? Czy w tym Banku są jeszcze jakieś inne profity?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Banku Pocztowym są dwie promocje: Opłaca się opłacać (10-proc. zwrot za przelewy) i Pakiet pocztowy (10-proc. zwrot wydatków na znaczki i inne usługi pocztowe.
   Korzystam wyłącznie z pierwszej. Max. miesięczny zwrot to 20 zł; przelewam czynsz. Opłata 2,50 zł za przelew. Ale podobno nie muszą być to przelewy za media; zwykłe przelewy - np. na konto innej osoby - też się zaliczają do zwrotu.

   Usuń
  2. U mnie w promocji "Opłaca się opłacać" mam przelew gratis :) - przelew czynszu na konto w banku pocztowym.

   Usuń
 8. A ja może nie oszczędzam specjalnie, ale na cashbacku w T-Mobile zawsze jestem do przodu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ogólnie rzecz biorąc bank sygnowany przez tmobile traktowany jest często bardzo nieuczciwie, bo ludzie cały czas silnie kojarzą markę z określonym segmentem rynku, dlatego pojawienie się jej w innym obszarze z miejsca budzi nieco irracjonalne uprzedzenia. Cashback nie jest jedyną zaletą tmobile, to naprawdę solidna oferta, do której od jakichś kilku miesięcy, czyli momentu zawarcia umowy, nie mam żadnych zastrzeżeń. Z bankiem pocztowym jest podobnie - całkiem dobra oferta, ale uprzedzenie ludzi związane z tym, że Pocza Polska zdecydowanie nie kojarzy się z bankowością...

  OdpowiedzUsuń
 10. Oferta specjalna „Zatrzymaj konto” jest to nagroda jednorazowa? czy co miesiac beda zwracac?
  jesli jednorazowa t o po otrzyamniu nagrody mozna znowu zlozyc wniosek o rezygnacje z konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednorazowa. Można złożyć kolejne wypowiedzenie

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...