Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Konto na 4%” czyli bezwarunkowo darmowe Konto Godne Polecenia w BZ WBK z oprocentowaniem środków

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

2.11.2015

"Konto na 4%” czyli bezwarunkowo darmowe Konto Godne Polecenia w BZ WBK z oprocentowaniem środków

BZ WBK postanowił włączyć się w trend oprocentowywania kont osobistych. 

Owocem tej promocji jest świetna oferta rachunku w tym banku. Od teraz Konto Godne Polecenia wraz z kartą płatniczą można mieć za darmo bez żadnych warunków do spełniania. Dodatkowo bank da odsetki za środki utrzymywane na koncie. I co ważne, nie jest to promocja chwilowa! Warunki te mają obowiązywać przez ponad półtora roku.

Dotąd nasze oszczędności, by zarabiać, musiały trafić na lokatę lub konto oszczędnościowe. Taki sposób ich ulokowania zawsze powoduje mniejsze lub większe "zamrożenie" środków. Przy lokacie wybieramy okres umowny, a jej wcześniejsze (ewentualne) zerwanie w większości przypadków powoduje utratę odsetek i zwrot samego kapitału. Z kolei z kont oszczędnościowych pieniądze można wypłacić w każdej chwili. Ale w miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta oszczędnościowego jest darmowy, a za każdy kolejny trzeba już płacić. Najlepsze wydaje się więc konto osobiste - ze stałym dostępem i możliwością dysponowania środkami. Można zlecać przelewy, można wykonywać płatności kartą lub wypłacać gotówkę w bankomacie, a to co zostaje na rachunku cały czas procentuje.

Takie oprocentowanie kont osobistych pojawiło się między innymi w Eurobanku oraz w BGŻ BNP Paribas. Nie dedykowałem im odrębnych wpisów ze względu na konieczność spełniania dodatkowych warunków (wpływ wynagrodzenia w Eurobanku lub konieczność posiadania - niekoniecznie darmowej - karty w BGŻ BNP Paribas). A takie warunki to zbędne zaangażowanie i wysiłek (np. w płaceniu kartą by uniknąć za nią opłat), który przecież można przenieść na realizowanie wymogów promocji dających moneybacki lub premie.

Oferta BZ WBK wyróżnia się na tle wspomnianych rachunków. Konto Godne Polecenia jest otwierane i prowadzone za 0 zł bez żadnych warunków do spełnienia. Darmowe są również przelewy złotówkowe zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej (BZ WBK udostępnia aplikacje dla użytkowników telefonów z systemem Android, iOS oraz Windows Phone).

Z aktualną promocją "Konto na 4%" można zyskać jednak o wiele więcej:
 • zwolnienie z opłaty za kartę wydawaną do konta MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni
 • zwolnienie z opłat za sprawdzanie dostępnych środków i generowanie miniwyciągu w bankomatach, generowanie nowego numeru PIN czy zestawienia transakcji
 • oprocentowanie rachunku: 4% w skali roku dla kwoty do 4 000 zł i 1% dla każdej złotówki ponad ten pułap
Szczegółowo oprocentowanie Konta Godnego Polecenia wygląda następująco:
Kapitalizacja odsetek odbywać ma się w okresie miesięcznym (kalendarzowym). Do promocji można przystąpić od 26.10.2015 r. do 30.06.2016 r., a promocyjne warunki mają obowiązywać aż do 30.06.2017 r. Czyli jest szansa, by na całkiem długi okres zapewnić sobie bardzo dobre warunki: oprocentowane konto, jak i darmową kartę - obojętnie czy będziemy z niej korzystać czy też nie.

Po złożeniu wniosku o Konto Godne Polecenia, umowę o rachunek możesz zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub wykonując przelew ze swego rachunku w innym banku (uwaga! Tymczasowo opcja ta może być niedostępna. Więcej na ten temat piszę tutaj) . Pamiętaj by przy wyborze tej drugiej opcji, dane we wniosku o otwarcie konta w BZ WBK były identyczne z tymi, które pojawią się przy okazji przelewu weryfikacyjnego. Dotyczy to imienia/imion, nazwiska oraz danych adresowych (dokładnego zapisu skrótów imion czy tytułów patronów ulicy lub osiedla).

Konto/konta o które zawnioskujesz po zalogowaniu do bankowości internetowej (jeśli takową posiadasz, bo np. masz konto lub kartę kredytową w BZ WBK) oraz te założone w oddziałach banku nie będą objęte promocją.

Jeśli kwota do 4 000 zł z promocyjnym oprocentowaniem jest dla Ciebie za mała, możesz ulokować więcej oszczędności, otwierając kolejne rachunki. Pozwala na to regulamin promocji:
"W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją"
A to oznacza, że stawkę 4% można uzyskać dla kwoty nawet 12 000 zł - oczywiście rozlokowanej na trzech kontach. Można z tego wysnuć wnioski, że bankowi zależy na dynamicznym przyroście kont osobistych wśród swych klientów.

Aby skorzystać z promocyjnych warunków należy:
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych 
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną 

Udział w promocji nie jest obwarowany jakimkolwiek okresem karencyjnym, co oznacza, że mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci BZ WBK. Posiadacze dostępu do bankowości internetowej BZWBK24 wniosku nie powinni jednak składać po zalogowaniu (wówczas nie będzie bowiem przysługiwać promocyjne warunki).

Aktualizacja: W związku z pojawiającymi się komentarzami i informacjami o wnioskach odrzucanych przez bank (bywają odrzucane wnioski o otwarcie konta przelewem od osób, które już posiadają konto w banku lub w niektórych przypadkach próby otwarcia 2-3 kont przelewem), poniżej przedstawiam scenariusze, które pozwolą założyć konto/konta w najwygodniejszy sposób i przede wszystkim skutecznie.

Twoja współpraca z bankiem:
Ile kont w promocji chcesz założyć?
Jak to zrobić?
Posiadasz już konto w BZ WBK (założone w promocji lub inne założone wcześniej):
Chcesz założyć 1-3 Konta Godne Polecenia
Złóż wniosek i wybierz opcję zawarcia umowy za pośrednictwem kuriera
Aktualnie nie jesteś klientem BZ WBK:
Chcesz założyć 1 Konto Godne Polecenia
Złóż wniosek i wybierz opcję zawarcia umowy przelewem lub za pośrednictwem kuriera
Chcesz założyć 1-3 Konta Godne Polecenia
Złóż wnioski i wybierz opcję zawarcia umowy za pośrednictwem kuriera

W oparciu o Wasze doświadczenia i własne spostrzeżenia, właśnie postępowanie zgodne z scenariuszami opisanymi w tabelce powinno zaowocować otwarciem konta z sukcesem i ograniczy ryzyko odrzucenia wniosku przez bank.

58 komentarzy:

 1. Czy aby kolejne dwa konta były oprocentowane 4% to trzeba do nich zamówić kartę? Bo założyłam kolejne konto przez moją bankowość internetową ale bez karty i jest informacja, że jest oprocentowane 0%. I czy te opłaty też są zniesione dla drugiego i trzeciego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do drugiego i trzeciego konta karta nie jest potrzebna. Ale wniosek o konto nie powinien być składany po zalogowaniu... ale odrębnym wnioskiem poza bankowością internetową. Promocyjnymi warunkami objęte są wyłącznie te konta dla których umowa została zawarta przelewem lub za pośrednictwem kuriera.

   Usuń
  2. Ja mam ciekawą sytuację. Mąż złożył 3 wnioski (internetowe). Wniosek nr 2 został po jednym dniu odrzucony z powodu: "Dane wykorzystane w innym wniosku". I co robić w takiej sytuacji?

   Usuń
  3. Ktoś kto tworzył regulamin tej promocji ewidentnie nie przewidział ograniczeń technicznych, które w banku obowiązują. I przez to sytuacje losowości i odrzucania wniosków...

   Rozumiem, że konto nr 1 zostało otwarte z sukcesem? A czy konto nr 2 miało być otwarte przelewem czy kurierem? Najlepiej złożyć kolejny wniosek - z opcją zawarcia umowy za pośrednictwem kuriera. Z komentarzy Czytelników wynika, że to najskuteczniejsza forma zawarcia umowy o 2. lub 3. konto.

   Usuń
  4. Wszystkie konta zakładane były przelewem. U mnie zresztą wystąpił ten sam problem... Czyli wniosek jest jeden: jedno konto otwierać poprzez przelew, a dwa pozostałe - kurierem.

   Usuń
 2. "Udział w promocji nie jest obwarowany jakimkolwiek okresem karencyjnym, co oznacza, że mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci BZ WBK."

  Nie bardzo rozumiem powyższy zapis. Jestem już klientką bzwbk, posiadam konto osobiste, kartę do konta i KK, proszę o odp. na poniższe pytania.
  1. Czy to oznacza, że mogę zawnioskować o otworzenie drugiego konta, które będzie darmowe/darmowa karta i do tego oprocentowane? Jedna osoba może mieć 2 konta osobiste?
  2. Do drugiego konta będzie podpięta moja obecna karta debetowa czy muszę zawnioskować o drugą?
  3. Czy otwierając drugie konto osobiste (które jest o wiele atrakcyjniejsze pod wzgl. warunków od obecnego) mogę z obecnego zrezygnować?
  4. Rejestrując nowe konto przelewem, przelew mogę wysłać ze starego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, obecni klienci również mogą założyć Konto Godne Polecenia z darmową kartą i oprocentowaniem 4%.

   1) Ważne by wniosek złożyć poza bankowością internetową. W BZ WBK możesz mieć wiele kont. Sama promocja umożliwia założenie do trzech sztuk Konta Godnego Polecenia.
   2) Karty nie są przepiane między rachunkami. Będzie więc trzeba zawnioskować o nową kartę do tego nowego konta (o ile ją chcesz/potrzebujesz).
   3) Możesz zrezygnować - wypowiedzenie należy złożyć w oddziale.
   4) Ja miałem dotąd 2 konta w BZ WBK. Założyłem 2 kolejne (właśnie Godne Polecenia z 4% w powyższej promocji) przelewem (ale z konta w innym banku). Trzecie Godne Polecenia otworzyłem za pośrednictwem kuriera bo w międzyczasie pojawił się problem - bank chyba nie ogarniał licznych wniosków (no ale to był czas promocji opisywanej tutaj - tam też sporo na ten temat jest w komentarzach).

   Usuń
 3. Jak już mam konto w BZ WBK, a założę to: czy będę miał nowy, odrębny login?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie zmienia, login zostaje, zobaczysz dodatkowe/dodatkowe konta

   Usuń
  2. U mnie ten sam login...

   Usuń
 4. Wniosek do 2 i 3 konta muszę złożyć poza bankowością internetową. Tzn jedynie w oddziale banku ? W necie nie można by nie stracić 4% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożenie wniosku w oddziale albo w bankowości internetowej nie da 4%. Wniosek musi być wysłany ze strony banku (np. z linka we wpisie).

   Usuń
 5. Wniosek do 2 i 3 konta muszę złożyć poza bankowością internetową. Tzn jedynie w oddziale banku ? W necie nie można by nie stracić 4% ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Piszesz: "Promocją objęte są wyłącznie wnioski o konto złożone online"; w regulaminie promocji konto na 4% par 2 pkt 1 jest wg definicji:
  "Wniosek – wniosek o otwarcie Konta Godnego Polecenia z usługami bankowości elektronicznej BZWBK24 w promocji Konto na 4%, składany za pośrednictwem Internetu, lub wniosek o Konto Godne Polecenia z usługami bankowości elektronicznej BZWBK24, składany za pośrednictwem telefonu lub
  poprzez aplikację mobilną BZWBK24" - czyli są jeszcze dwa sposoby (telefonicznie i przez aplikację mobilną) do założenia konta z oprocentowaniem 4%? Czy te dwa kolejne sposoby nie dają już procentowania 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie zdanie to było nie potrzebne, więc już go nie ma. Dzięki za zwrócenie uwagi. Zgodnie z regulaminem wnioski złożone przez telefon i aplikację również będą objęte promocyjnymi zasadami (w tym oproc. 4%).

   Usuń
 7. Taka uwaga: jeżeli chcemy założyć 3 konta w ramach promocji, tylko do pierwszego możemy użyć opcji przelewu weryfikacyjnego, aby założyć dwa kolejne trzeba już spotkać się z kurierem z InPostu - "Możesz otworzyć tylko jedno konto z wykorzystaniem przelewu internetowego (weryfikacyjnego) z innego banku" (źródło: http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia-konto-internetowe.html#tab_promocje)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam, ale jestem z tego raczej słaba - w jednym miejscu czytam, że aktualne warunki mają obowiązywać przez półtora roku, a w innym - że oprocentowanie jest zmienne.
  Czyli: oprocentowanie 4% może spaść, ale pozostałe warunki zostają do 30.06.2017 r., tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak opaty za kartę, inne wymienione zwolnienia z opłat i oprocentowanie konta (ogólnie) są gwarantowane do czerwca'17. Dopytywałem o to w banku. Oprocentowanie może ulec zmianie, ale nie myślę by to miało wcześnie nastąpić. Raczej bank już sobie to przekalkulował. Mam nadzieję.

   Usuń
  2. No to dalej nie rozumiem - oprocentowanie jest gwarantowane, ale może ulec zmianie... Czyli jednak nic pewnego.

   Usuń
  3. Oprocentowanie 4% jest gwarantowane do 30.06.2017 - wynika to jednoznacznie z regulaminu promocji "Konto na 4%". Natomiast w umowie konta i regulaminie konta są klauzule dotyczące zmiany oprocentowania, ale dotyczą one oprocentowania standardowego (obowiązującego poza promocją). Zwróć uwagę, że w umowie konta (objętego promocją) masz oprocentowanie 0,00% (i to jest oprocentowanie standardowe) oraz odesłanie do regulaminu promocji "Konto na 4%".

   Usuń
  4. W regulaminie promocji „Konto na 4%” jest tabelka (wklejona zresztą do powyższego artykułu), gdzie jest kolumna "Oprocentowanie zmienne w skali
   roku" i poniżej odpowiednio: 4.00%, 4.00% i 1.00%. To jest to, co budzi moje wątpliwości.

   Usuń
  5. Też przychylam się do tego, że 4% będzie utrzymane do końca. A nawet gdyby nie... to trzeba brać póki jest. Nic nie kosztuje, a o ewentualnej zmianie oproc. musieliby powiadomić

   Usuń
  6. To, że w tabelce jest "oprocentowanie zmienne w skali roku" nie ma większego znaczenia, ponieważ w regulaminie tym nie ma wskazania okoliczności uprawniających bank do zmiany oprocentowania ani do zmiany tego regulaminu. Jest tylko uprawnienie do przedłużenia okresu promocji. Podsumowując - bank jest związany regulaminem przez wskazany w nim okres, ponieważ nie zastrzegł sobie uprawnienia do wprowadzania zmian w trakcie jego obowiązywania.

   Usuń
 9. Czy można konto 2 i 3 założyć od razu jedno po drugim tak aby załatwić formalności przy jednej wizycie kuriera? Z góry dzięki za odpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożyłem od razu i w moim przypadku kurier przyjechał z dwoma umowami naraz

   Usuń
 10. a czy dostajecie to 4 % na konto nr 2 i nr 3? i rozumiem że trzeba z tego linku otworzyc ktory podaje pan Złotówa z którego utworzyło sie konto nr 1?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Po linku trafisz do wniosku o konto, który powinien mieć w tytule "Konto na 4%" - składając tylko taki wniosek, masz pewność, że otwierasz konto objęte tą promocją.

   Usuń
  2. tak, 4% jest na 1, 2 i 3 koncie. Zakładałem z linku w artykule

   Usuń
 11. Co jest z tym bankiem ,chciałem założyć drugie konto, lecz nikt nie może mi odp ,czemu wniosek o konto został odrzucony

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy 30.06.2017, po skończonej promocji będą opłaty za zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co takiej opłaty nie ma w żadnym banku ;) i raczej za takie opłaty UOKiK rozniósłby każdego, bo umowa o konto jest na czas nieokreślony

   Usuń
  2. Czasem tylko zdarzają się opłaty za zamknięcie konta w krótkim okresie od jego otwarcia. Tak jest w Eurobanku: 5 zł w ciągu bodajże 90 dni. Ale co mnie zaskoczyło pozytywnie z opłaty takiej wycofał się niedawno PKO. W WBK możesz zamknąć kiedy chcesz bez kosztów.

   Usuń
 13. 1.01. złożyłem wniosek o otwarcie konta przelewem. Rozumiem, długi weekend. Jednak spodziewałem się, że w dniu dzisiejszym konto będzie otwarte, a tu ani maila ani smsa. Ile czasu czekaliście na rozpatrzenie wniosku i otwarcie konta godnego polecenia w BZWBK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2 dni. Musisz liczyć robocze bo rozpatrują ręcznie te wnioski

   Usuń
  2. Dokładnie. Jak składałem wniosek jakoś w listopadzie wtedy złożyłem w piątek wieczorem, a konto otworzyli mi dopiero we wtorek.

   Usuń
  3. Też złożyłem 1.01 i czekam.

   Usuń
 14. Właśnie otrzymałem smsa i maila, że mój wniosek złożony 1.01 został odrzucony. To samo odebrała moja dziewczyna, która razem ze mną składała wniosek. Wszystkie dane były w 100% zgodne zarówno u niej jak u mnie. Dołączone ksero wyraźne. Na infolinii nie potrafili odpowiedzieć. Ciekawe czy oddadzą 1 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To były wnioski o pierwsze konta czy już o kolejne?

   Usuń
  2. To były wnioski o pierwsze konta

   Usuń
 15. Ja też po złożeniu 1.01 otrzymałem przed chwilą odmowę i był to mój pierwszy wniosek.KGP mam w BZ WBK od 2 lat.Przelew oczywiście z innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż wniosek z kurierem. Założysz bez problemu. Też tak miałem.

   Usuń
  2. Tak właśnie tak zrobiłem. Na kolejne 2 konta też złożę wniosek kurierem

   Usuń
 16. Witajcie. Mamy z żoną założone po jednym koncie. Dzisiaj sprawdzając salda stwierdziłem, że BZWBK pobrało opłatę za kartę w wys. 7 zł. Jak to się ma do tego co piszą w warunkach promocji o darmowym koncie a przede wszystkim darmowej karcie.. Sprawdźcie jak to jest u Was. Dodam, że wymaganych transakcji na min. 100 zł dokonaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacytuję swój komentarz z posta o promocji:
   "Uwaga! bank nalicza 7 zł za kartę. Ale niektórym. U mnie w rodzinie konta założyły 4 osoby. Ale tylko jednej pobrano opłatę. Okazało się, że chodzi o rzekomy brak wyrażenia zgody na informacje handlowe co jest wymagane w regulaminie. Ale w umowie zgoda jest na TAK. Więc reklamacja złożona. A uprzednio warto zgodę zmienić w bankowości: Ustawienia > Moje dane i ostatnią zgodę odhaczyć jeśli już nie jest."

   Usuń
  2. Według regulaminu "konto na 4%" warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę jest wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną oraz niezłożenie sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.
   Radziłbym więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy ten warunek został spełniony.

   Usuń
 17. witam, a ja mam pytanie jesli teraz otworze konto polecenia z oprocentowaniem na 4% z karta , i tutaj potrzebuje podpowiedzi a mianowicie : czy bede objety promocja z gwarantowanym kontem i karta do 2017 i czy dostane tez 100zl ., a nastepnie chcialem zapytac jesli tez sie nalezy premia 100zl to do kiedy trzeba spelnic warunek i zaplacic karta na min.100zl i wjakim terminie mam to zrobic jesli np. otworze konto dzisiaj , bede wdzieczny za cenne informacje . pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie 4%, zwolnienie z opłat, gwarancja do 2017 r. są aktualne. Promocja z premią 100 zł jest już niedostępna.

   Usuń
  2. promocyjne 100zł znów jest aktualne - patrz promocje moneymania 3 :)

   Usuń
 18. Fajne konto, a 100 zł za 5 płatności kartą to warunek banalny do spełnienia. Wreszcie dobra promocja bez kosmicznych warunków.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jaki kurier przyjeżdża z umową?

  OdpowiedzUsuń
 20. Od 1 sierpnia 2016 "konto godne polecenia" już nie jest absolutnie za 0zł, wprowadzają opłatę m.in.za SMS zatwierdzający przelew (od 6tego SMSa) oraz za zlecenie stałe szczegóły na ich blogu https://blog.bzwbk.pl/2016/05/zmiana-taryfy-oplat-i-prowizji-od-1-sierpnia-2016-r

  OdpowiedzUsuń
 21. pojawiła się informacja o drugiej edycji --- promocji tego konta. i w regulaminie nie ma nic napisane że nie można założyć kolejnych 3 kont godnych polecenia ;-)..... tak więc można będzie mieć 6 kont --- na 4% = 24 000 zł maxymalnie. chyba że mnie ktoś poprawi.....
  http://static3.bzwbk.pl/asset/r/e/g/regulamin-kgp-4proc_58312.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko na to wskazuje. Złożyłem wnioski o kolejne konta. Jak wszystko wyjdzie, informacja i opis pojawi się na blogu.

   Usuń
 22. błyskawiczna odpowiedź :-) dziękuję Mr. Złotówa:-)... to poczekam ...

  OdpowiedzUsuń
 23. WItam intersują mnie wypłąty na calym świecie z bankomatów czy jest to darmowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W BZ WBK tylko w Polsce masz darmowe wypłaty. Zagranicą 5 zł.
   Darmowe zagraniczne bankomaty są np. przy koncie Premium w TMUB i w Banku Smart.

   Usuń
  2. W Banku Smart są zmiany - szczegóły tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...