Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: iKontoaktywator z premią na Grouponie

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

19.11.2015

iKontoaktywator z premią na Grouponie

Ruszyła nowa oferta z okazją do bankobrania w serwisie Groupon.

Za otwarcie konta z kartą w BGŻ BNP Paribas oraz za aktywność w płaceniu kartą i zasilaniu konta otrzymać można do 150 zł premii. Można też uzyskać 4% dla środków zgromadzonych na koncie, ale w kwocie tylko do 5000 zł. I po spełnieniu dodatkowych warunków.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikom: Mateuszowi, Markowi i Darkowi.

Aby skorzystać z promocji należy:
 • najpóźniej do 9.12.2015 r. zarejestrować się na stronie promocji (należy wówczas podać m.in. kod z nabytego kuponu), składając przy tym oświadczenia wymagane do wzięcia w promocji oraz na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora oraz ich przekazywanie pomiędzy organizatorem, a bankiem
 • najpóźniej do 14.12.2015 r. zawrzeć umowę ramową z bankiem i otworzyć konto wraz z kartą 
 • zareagować na mail, który organizator prześle do 10.12.2015 r. (taka data jest zaskakująca zważywszy na fakt, że czas na zawarcie umowy jest dłuższy - patrz punkt wyżej) i do 15.12.2015 r. zalogować się na stronie promocji oraz uzupełnić dane niezbędne do przelewu premii (podać należy m.in. numer konta)
Za spełnienie powyższych warunków uzyskasz premię 50 zł (powiadomienie mailowe o przyznaniu bonusu otrzymasz 18.12., a przelew do 24.12.2015 r.). Kolejne gratyfikacje trafią do Ciebie dopiero po spełnieniu kolejnych wymogów. A jest to zasilenie konta w łącznej wysokości po co najmniej 1 000 zł i wykonanie płatności kartą na sumę po 300 zł w okresie 15.12.2015 - 31.01.2016 r. oraz 1.-29.02.2016 r. Powiadomienia o przyznaniu premii za poszczególne okresy otrzymasz: 4.02. oraz 4.03.2016 r., ale na ich wypłatę przyjdzie zaczekać dłużej. Zbiorczo premie mają być przelane do 15.03.2016 r.

Zgodnie z regulaminem promocji, udział w akcji mogą wziąć osoby, które:
"1) nie są stroną Umowy ramowej na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej oraz otwarcie Konta Osobistego w ramach Promocji; 
2) nie byli posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego (rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego) w Banku przez okres 6 miesięcy poprzedzających otwarcie Konta, ani nie przystąpili do promocji Banku na podstawie „Regulaminu promocji Konto Aktywna Pensja w Banku BGŻ BNP Paribas S.A.” oraz „Regulaminu promocji Kontoaktywator w Banku BGŻ BNP Paribas S.A."
Organizatorem promocji jest Ad Astra Sp. z o.o. (działająca pod nazwą handlową Hagen) z siedzibą w Michałowicach - to raczej nieznana firma w świecie promocji bankowych. Co prawda firma ta na Grouponie oferowała już promocję z premią za otwarcie lokaty w BGŻ Optima, ale trudno wyciągnąć wnioski i wyrazić opinie na temat jej działania. Czas wypłaty premii w tamtej akcji jeszcze nie nadszedł.

iKontoaktywator to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w BGŻ BNP Paribas. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, przelewy i wypłaty środków w bankomatach w Polsce, jak i na całym świecie. Aby jednak karta płatnicza wydana do rachunku była darmowa, w każdym miesiącu/cyklu rozliczeniowym wykonać należy płatności na sumę min. 300 zł. W przeciwnym wypadku ban pobierze opłatę 7 zł. Warto to uwzględnić chociażby w kontekście utrzymywania aktywnego konta i karty do momentu wypłaty premii.

Konto w BGŻ BNP Paribas jest kolejnym rachunkiem, który daje oprocentowanie dla środków na nim zgromadzonych. Jest to stawka 4%. Promocja obowiązuje jednak wyłącznie klientów, którzy co najmniej od sześciu miesięcy przed otwarciem konta w promocji nie posiadali konta w banku. Stawka promocyjna obowiązuje przez okres 12 miesięcy od otwarcia konta i jest naliczana wyłącznie dla środków zgromadzonych na koncie do wysokości najwyższego pojedynczego wpływu w danym miesiącu, ale nie więcej niż dla 5 000 zł. Środków nie można więc statycznie utrzymywać z miesiąca na miesiąc, ale należy pamiętać o ich comiesięcznym przelewaniu. Należy również wybrać wyciągi w formie elektronicznej, utrzymywać aktywną kartę oraz nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych osobowych (szczegóły w regulaminie promocji iKontoaktywator).

W tym kontekście o wiele lepiej wypada więc oferta BZ WBK, gdzie na koncie można uzyskać także 4% dla sumy nawet 12 000 zł ale bez dodatkowych wymogów do spełniania. A konto w BZ WBK można w chwili obecnej założyć z łatwą do wzięcia premią 100 zł.

Aby nie przegapić okazji do zarobienia na bankach, śledź blog Bankobranie na bieżąco. Pomoże Ci w tym: FacebookGoogle+TwitterBloglovin lub kanał RSS.

93 komentarze:

 1. A jak miałem konto w BGŻ Optima zamknięte z miesiąc temu to łapię się na tą promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak. Bo ja miałem w drugą stronę - konto w BGŻ BNP, a chciałem założyć w Optimie i mi powiedziano, że mogę bo traktowane jest to odrębnie.

   Usuń
 2. Czy jest jakaś lojalka? - Czy też można po zgarnięciu pierwszej transzy 50zł zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbiorcze premie zgodnie z regulaminem mają być przelane do 15 marca (nie do 18 marca) - taki chochlik mi wpadł w oko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem, że nie ma żadnej lojalki. A czy zakładając konto, np. 10 grudnia, bank pobierze za opłatę za kartę za grudzień, jeśli nie spełnię warunków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to też mnie interesuje

   Usuń
  2. Nie ma, można zrezygnować w dowolnym momencie - oczywiście po wypłacie.

   Usuń
  3. Ja tam bardziej mam na myśli czy za grudzień bank pobierze opłatę za grudzień, bo jeśli planuje to 300zł trzeba wydać w grudniu i 300 w styczniu aby za kartę nie płacić

   Usuń
  4. Podobno za niepełny miesiąc nie pobierają.

   Usuń
  5. Infolinia mówi, że w miesiącu wydania karty opłaty nie ma

   Usuń
 5. Warto też wspomnieć, że karta jest darmowa dla użytkowników, którzy nie ukończyli 26. roku życia - jest taka informacja w ToiP BGŻ BNP Paribas przy Koncie Praktycznym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. warto tez wspomniec ze w ramach konta mozna uzyskac debetu w sysokosci najwiekszego przelewu czyli 5000 bez oprocentowania i prowizji na rok

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,
  czy korzystając z promocji 150 zł za założenie Lokaty Bezkarnej na groupon mogę również skorzystać z tej promocji ?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak. Bo skoro klienci BGŻ BNP Paribas mogą załapać się na Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima (są traktowani jako nowi klienci) to powinno tak samo działać w drugą stronę.

   Usuń
 8. Trzeba sporo się naszukać,zanim dowiemy się jakiego to banku promocja.
  To już któryś artykuł pisany w ten sposób.
  Czy jest jakiś konkretny powód?
  Ogólnie super blog,ale w/w trochę przeszkadza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mego punktu widzenia wydawało mi się, że informacje na temat banku są w tekście wystarczające. Ale to moja opinia. Dzięki serdeczne za Twój komentarz! Sugestię uwzględnię na przyszłość przy kolejnych wpisach. I w tym już również.

   Usuń
  2. Mozna miec równolegle konto w BGZOptima i wnioskować o rachunek z premia 150 zł w BNP?

   Usuń
  3. Ja też bardzo proszę o eksponowanie (najlepiej umieszczanie już w tytule wpisu) nazwy banku, który daną promocję organizuje lub jest w niej partnerem. Dzięki i pozdrowionka :)

   Usuń
 9. to dopiero szybka reakcja!
  Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. OK, proszę jeszcze raz. Byłem w BNP Paribas - więc byłbym nowym czy starym klientem w BGŻ BNP Paribas? (Zakręcone to trochę... :/)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli byłeś w ciągu ostatnich 6 miesięcy klientem BGŻ lub BNP Paribas to nie.

   Usuń
  2. Sorki, ale co, nie? Nie byłbym nowym klientem? Czy nie byłbym starym?

   Usuń
 11. A jak jest liczony ten okres karencji ja wypowiedziałem konto 6 kwietna tego roku teoretycznie 30 dni okres wypowiedzenia więc 6 maja powinno być zamknięte. To czy łapie się na promocję ? Jak liczą tylko pełne miesiące to maj by się nie liczył ale od czerwca do listopada to 6 miesięcy i mógł bym na początku grudnia założyć i będzie ok ?
  A jak wy myślicie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest "przez okres 6 miesięcy poprzedzających otwarcie Konta" więc 6 maja konto zamknięte, po 6.11 powinno już być okey

   Usuń
 12. Przelew lub kurier

  OdpowiedzUsuń
 13. I jak działa Wam to?
  Mi odrzuca wniosek w pierwszym kroku, bo rozpoznaje mój numer i twierdzi, że konto na ten numer było już założone...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekaj do 1 grudnia

   Usuń
  2. Mam to samo. Dzwoniłem do banku i problem jest w bankowym systemie. Odczytuje on wniosek złożony dużo wcześniej ( była taka promocja chyba na 70 zł). Brałem w niej udział i ty chyba też. Powiedziano mi że oddzwonią gdy usuną usterkę. Jak dotąd cisza.

   Usuń
 14. A jak dziś złożyłem wniosek i konto otworze na początku grudnia karta też za kilka dni dotrze to czy muszę w grudniu robić jakieś płatności kartą aby uniknąć opłat za konto ? Skoro nie pełny miesiąc będzie aktywna karta to można sobie grudzień odpuścić aby nią płacić a jedynie w styczniu i lutym aby spełnić wymogi promocji ? Jak wy to widzicie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W p-wszym niepełłnym miesiącu nie powinno być opłat. Więc grudzień można sobie podarować z płaceniem kartą.

   Usuń
  2. A wiecie że dziś się zalogowałem nie dość że mam ten sam login co kiedyś miałem w tym banku to w dodatku w koncie teraz otwartym widać historię transakcji z przed zamknięcia, tego się nie spodziewałem. Tak sobie myślę czy w innych bankach jest tak samo że wszystko widać jak się ponownie otworzy konto, bo to może się przydać jak były by potrzebne potwierdzenia ważnych przelewów a nie zrobiło by się kopi przed zamknięciem danego konta.

   Usuń
  3. Podobno w Millenium z zachowywaniem historii jest tak samo. A login w wielu bankach zostaje ten sam.Po powrocie też są pozapisywani odbiorcy itp.

   Usuń
 15. Kilenci BGŻ OPTIMA mogą wziąć udział w tej promocji. Pisałam na maila i dosyałam odpowiedż: Szanowna Pani,
  Oczywiście Klienci BGŻOptima mogą wziąć udział w promocji „150 zł na konto”.
  Pozdrawiamy,
  Zespół promocji „150 zł na konto”
  Teraz można kupić kupon z linku: https://www.groupon.pl/deals/bank-bgz-bnp-paribas-s-a-2

  OdpowiedzUsuń
 16. 10 dzisiaj i ciekawe jak będzie z tymi mailami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mail.
   Szanowni Państwo,

   Dziękujemy za rejestrację w promocji „Do 150 zł na konto”.
   Zgodnie z Regulaminem Promocji kolejnym etapem jest przekazanie numeru konta rozliczeniowo-oszczędnościowego w Banku BGŻ BNP Paribas S.A., na który w przypadku spełnienia wszystkich warunków trafią nagrody.
   ...

   Usuń
  2. Potwierdzam, też mam maila.

   Usuń
 17. Rozumiem, że aktywacja karty przed 15.12 nie jest wymagana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie. Konto trzeba do 14.12 założyć więc nawet może być tak, że ktoś karty jeszcze mieć nie będzie.

   Usuń
 18. Witam
  Jaki jest cykl rozliczeniowy tego konta? - i na przyszłość - czy można to znaleźć w regulaminie? - bo jakoś nie natrafiłem, a zawsze mnie ta informacja interesuje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Macie już kartę? Do mnie jeszcze nie przyszła. Myślicie, że w grudniu też trzeba wykonać te 300 zł kartą żeby była darmowa? Czy tylko 300 w okresie grudzień 2015-styczeń 2016 jedna transakcja?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy otrzymaliście e-mail (adresowany do 18.12) potwierdzający przyznanie Nagrody ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy do dzis nie mial przyjsc email potwierdzajacy przyznanie premii?
  Ktos juz dostal? Bo ja nie...

  OdpowiedzUsuń
 22. No cóż, nie takie opóźnienia się zdarzały, aczkolwiek dyskomfort powoduje fakt, że mamy przed sobą weekend i pewnie nic się nie wydarzy więc czekać trzeba do poniedziałku.

  OdpowiedzUsuń
 23. Pieniądze są już na koncie :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Pewnie transzami wysyłają te maile i kasę, dzień po dniu bo ja m,aila dopiero dzisiaj dostałam.

  OdpowiedzUsuń
 25. U mnie dzisiaj i email i pieniądze na koncie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Dzisiaj mamy 28.12.2015, a ja do tej pory nie mam premii za otwarcie konta. 1000 zł wpłaciłam na konto, nawet kartą zapłaciłam na około 200 zł. Premia miała być wypłacona do 24.12.2015. Dzwoniłam kilkakrotnie, nawet dzisiaj rano. Mieli wyjaśnić sprawę i kazali czekać na telefon. Narazie cisza. Co mam robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej napisać reklamację. Zajmą się konkretnie

   Usuń
  2. Składałam i cisza.

   Usuń
 27. Dostał ktoś odsetki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dostałem.

   Usuń
  2. Teoretycznie do dziś powinny wpłynąć. Jak rano nie będzie, to pójdzie reklamacja. Nie będę przecież trzymał 5 tys. na nieoprocentowanym koncie.

   Usuń
  3. Już są :)
   Do ostatniej chwili czekali. Sprawdzałem wczoraj o 22 to jeszcze nie było.

   Usuń
 28. A jak wyrobiło się płatność w styczniu i lutym to można zastrzec kartę i czekać na premię. Czy karta aktywna jest wymagana do otrzymania premii jak to było w ing. I czy konto będzie bez opłat bez karty jedynie przelewając 1K zł ?
  Jak to jest w tym banku w tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktywne konto i kartę należy posiadać na dzień wypłaty nagrody.

   Usuń
 29. Mail przyszedł. Jak zwykle wyczekali do ostatniej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 30. A jak nie przyszedł mail za nagrodę która ma być przyznana za aktywne korzystanie w miesiącu lutym to do kogo pisać reklamację ?

  OdpowiedzUsuń
 31. Ostatnio e-mail przyszedł do mnie 10 lutego (termin był również do 4 lutego), więc myślę, że nie ma się co gorączkować.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dość że nie przyszedł e-mail to jeszcze pobrali opłatę za kartę debetową 7 zł pomimo płatności na kwotę ponad 300 zł w miesiącu lutym. Napisałem również reklamacje do banku. Bałagan i tyle

   Usuń
 32. Szkoda że informacje na temat tego konta były nieprecyzyjne. Po mimo transakcji zaksięgowanych w lutym na wymaganą kwotę 300 zł bank naliczył opłatę za kartę i nie przyznał premii. Pracownik banku powiedział że u nich nie liczy się data księgowania lecz data transakcji a jak np. miałem 31 stycznia a księgowanie 2 lutego to te transakcję się nie liczą. A tego nie pisał właściciel bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adam, szkoda że premia przepadła z powodu jednego dnia :( We wpisie mowa o wykonaniu płatności - tak samo jak w regulaminie. Gdy regulamin mówi o księgowaniu - podkreślam to w prześwietleniu promocji.

   Usuń
  2. Stratny nie jestem ale mogło być więcej do przodu. Kurcze we wszystkich bankach w których brałem udział w promocjach a biorę w każdej gdzie można zawsze liczy się data księgowania dla tego byłem tu zdziwiony że takie mają procedury. A swoją drogą czy znacie bank gdzie się liczy data płatności a nie księgowania jeśli chodzi o rozliczanie karty ? Chyba tylko ten bank tak ma no i można było zwrócić w opisie uwagę na tą różnicę, ewenement. Nie czytałem regulaminu tylko bloga. Ale teraz się wczytuję w regulamin i też nie widzę tego co mówił pracownik banku. Trudno zamiast 145 zł będzie 88 zł.

   Usuń
  3. Znam jeszcze jeden taki bank, to Toyota. Ostatnio się na tym sparzyłem, na szczęście straty to tylko 2,49.

   Usuń
  4. Adam, 9 marca 2016 21:28
   "A swoją drogą czy znacie bank gdzie się liczy data płatności a nie księgowania jeśli chodzi o rozliczanie karty"

   BPH (np. Konto Lubię to), Getin (np. Pakiet korzyści)

   Usuń
  5. To BPH też? Dobrze wiedzieć, bo przepadła by mi część premii (niestety już ostatniej). Zrobiłem dwie transakcje, jeszcze w lutym, a zaksięgowane już w marcu. I byłem pewny, że zaliczą się do marcowego moneybacku.

   Usuń
  6. No to w żadnym nie byłem do tej pory z takimi rozliczeniami, w Toyota mam ale tam to nie płacę ale w BPH też tak mają ? Mam w swoim notesie zapisane 4 transakcje zaksięgowane, dla tego się dziwię że w BPH tak mają, ale już napisałem do banku i się dowiem jak jest, jak dostane odpowiedź to napiszę.

   Usuń
  7. Faktycznie w BPH jest brana pod uwagę data transakcji jeśli chodzi o koszty związane ze zwolnieniem opłaty za kartę ale jeśli chodzi o zwrot 3% za zakupy karta to już liczy się data księgowania. I pewnie tym się sugerowałem myśląc że jeśli zwracają kasę za transakcje zaksięgowane to i opłaty za kartę też tak rozliczają.
   Więc poprzednik miał rację jeśli chodzi o bank BPH

   Usuń
 33. Mam pytanie.
  Po wypłacie premii, planuję zamknąć konto, np. w dniu 21.03.2016r. złożę wniosek. Do tego miesiąc na wypowiedzenie i konto będzie zamknięte 21.04.2016r.
  Czy w kwietniu muszę spełnić warunki dla darmowej kart (wydać 300 zł) czy bank nie będzie już tego wymagał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chce wiedzieć jak się pozbyc Paribas najtaniej, bo dotychczas mam z tej promocji tylko stratę. Mnie Paribas oszukał podwójnie nie naliczyli odsetek ale opłaty owszem. A w oddziałach śmieją się w twarz, że nie wiem co było zaznaczone we wniosku. Na 2 reklamacje żadnej odpowiedzi a wydzwanianie na swój koszt na infolinię kończy się stwierdzeniem, że nic nie wiedzą!

   Usuń
  2. Z infolinią nie ma co gadać. Złóż reklamację o opłatę za kartę i nieuwzględnienie zgody tak jak było we wniosku. U mnie uwzględnili. Na odpowiedź mają 30 dni.

   Usuń
 34. Po wypłacie premii zastrzegacie kartę na infolinii. Konto bez karty jest darmowe. Nie wiem tylko czy nie trzeba będzie w kwietniu przelewu na 1000 zł zrobić. I wtedy przy okazji pofatygować się do oddziału, żeby zamknąć konto. Lub wysłać wypowiedzenie pocztą.

  OdpowiedzUsuń
 35. Ma już ktoś premie bo u mnie pusto.

  OdpowiedzUsuń
 36. Jest 15.03 po trzeciej sesji księgowania. Niestety nie widzę na koncie premii 100,00 zł zgodnie z otrzymanym e-mailem. Czy ktoś otrzymał premię za styczeń i luty ?

  OdpowiedzUsuń
 37. Ja dostałem tylko w grudniu. Za styczeń i luty na razie nic.

  OdpowiedzUsuń
 38. jeżeli ktoś otrzyma premię za styczeń i luty proszę o info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za styczeń dostałem za luty nie bo nie doczytałem regulaminu.

   Usuń
  2. Po premii telefonicznie zastrzegłem kartę. Byłem dziś w oddziale złożyć wypowiedzenie. Pani siedziała w lekkim zadumaniu. Po tym jak powiedziałem, że chcę zamknąć konto to poprosiła dowód, wypełniła druk, dała do podpisu i tyle. Zero gadania, nie pytała o powód zamknięcia, ani nie zatrzymywała. Zero oporu! Tak mi się jeszcze nie zdarzyło.

   Usuń
  3. @Anonimowy16 marca 2016 16:06
   U mnie padło pytanie o powód.

   Usuń
  4. Ja jutro odwiedzę bank i się z nim pożegnam,przy okazji Getin zamknę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...