Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 400 zł na dowolny cel za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

6.06.2017

400 zł na dowolny cel za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity

Tym razem nie voucher, ale nagroda pieniężna jest do zdobycia za wyrobienie karty kredytowej Citibanku.

Środki z nagrody można więc przeznaczyć na dowolny cel, a nie - jak to jest w przypadku voucherów - wyłącznie na zakupy we wskazanym miejscu. Warunki, podobnie jak w pozostałych promocjach Citibanku z kartą kredytową w tle, pozostają niezmiennie proste, aczkolwiek okres karencji nie uległ zmianie.

Już wydawało się, że Citibank przystopuje z promocjami, w których w prosty sposób można zdobyć nagrody o wartości 400 zł, jak voucher na zakupy w Morele.net lub voucher do wykorzystania w perfumeriach Douglas (te akcje ciągle są jeszcze dostępne). Ostatnio pojawiały się bowiem propozycje, w których do wzięcia w prosty sposób było już "tylko" 300 zł, a w wariancie wyższej nagrody (o wartości 500 zł) występowały już warunki generujące koszty i "zjadające" część zysku. Jednak Citibank ponownie zaskoczył. Tym razem znów można zdobyć 400 zł - w prosty sposób i w dodatku do wykorzystania na dowolny cel.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji mogą być osoby, które ukończyły co najmniej 21. lat oraz od 1.01.2015 roku nie posiadały głównej karty kredytowej w Citibanku.

Zasady promocji. Aby wziąć udział w akcji "Przesiądź się na rower wraz z Kartą Kredytową Citibank" (na marginesie: zupełnie nie wiem skąd taka nazwa promocji 😉):
 • do 30.11.2017 r. wyślij formularz zgłoszeniowy
 • gdy zadzwoni konsultant banku złóż wniosek o kartę - najlepiej Citi Simplicity. Dlaczego? Piszę o tym nieco niżej.
 • dostarcz do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument ten będzie można przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania)
 • do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie):
  • co najmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej Citibanku lub aplikacji mobilnej (by to zrobić nie ma potrzeby otwierania konta, wystarczy sama karta kredytowa) oraz 
  • wykonaj transakcje (płatności) kartą na łączną sumę min. 1 000 zł

Zgodnie z regulaminem promocji ważne by w przypadku transakcji, które należy wykonać:
"• będą to transakcje bezgotówkowe w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą przelewami z Rachunku Karty, w tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania oraz opłaty okresowe, (...) 
• nie będą transakcjami zwróconymi lub niezaksięgowanymi w systemie Banku" (pisownia oryginalna)

Kartą można więc płacić w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, kinach, restauracjach, przychodni czy kasie biletowej oraz na stacjach paliw), a także w Internecie (w e-sklepach czy na Allegro, ale nie przelewem, a za pomocą karty - z podaniem danych z karty). Do wymaganej sumy min. 1 000 zł nie zaliczą się za to przelewy z karty, ani wypłaty gotówki w bankomacie.

Za spełnienie warunków promocji otrzymasz nagrodę w postaci zasilenia rachunku karty kredytowej kwotą 400 zł. Nagrodę dostaniesz do końca miesiąca następującego po miesiącu realizacji warunków promocji.

Środki z nagrody można przeznaczyć na dowolny cel, ale najlepiej będzie gdy posłużą one spłacie wykorzystanych wcześniej środków z karty lub zostaną wydane przez płatności kartą, a już na pewno nie zostaną wypłacone przelewem z karty lub w bankomacie (bo to kosztuje). O tym jak użytkować kartę kredytową, by czerpać z niej korzyści, a nie ponosić kosztów piszę w poradniku: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Kto może zawnioskować o kartę w Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"
Akceptowanymi przez bank źródłami dochodu są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego wymaganego dochodu.

Karta kredytowa w Citibanku - prześwietlenie oferty


Regulamin promocji nie precyzuje jaką kartę kredytową należy wyrobić, więc można wybrać dowolną z oferty Citibanku. Najkorzystniejszym wyborem bez wątpienia będzie jednak karta Citi Simplicity. Bank nie pobiera bowiem opłat ani za jej wydanie, ani za posiadanie. Nie stawia przy tym jakichkolwiek warunków do spełnienia!

W rozmowie telefonicznej konsultant może co prawda zaproponować Ci inną kartę. Niektóre z nich łączą się nawet z programami lojalnościowymi, które umożliwiają zbieranie punktów i w dalszej kolejności wymienianie na nagrody. W nich jednak przeliczniki punktów - w mej ocenie - nie należą do korzystnych, a i karty te mogą sporo kosztować (np. 18 zł miesięcznie!). Dlatego to właśnie karta Citi Simplicity wydaje się zdecydowanie najlepszym wyborem.

Wyrabiając kartę kredytową Citibanku warto zwrócić jednak uwagę na opłatę... z której można zrezygnować. To opłata za dostęp do usługi CitiPhone (6 zł miesięcznie). Aby ją wyłączyć wystarczy w bankowości internetowej Citibanku wysłać wiadomość o treści "Rezygnuję z usługi CitiPhone". I to wszystko.

Choć w umowie o kartę znajdziesz informacje o "całkowitym koszcie kredytu" oraz o tym, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47% to pamiętaj jednak, że to tylko symulacja, do przedstawienia której bank jest ustawowo zobligowany. Opiera się ona na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w ratach. Ale tak z karty korzystać nie musisz. Na karcie bank przyznaje bowiem limit kredytowy z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą spowoduje częściowe wykorzystanie limitu, ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie -  nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat).Jeśli chcesz zdobyć 400 zł od Citibanku, ale bez konieczności wyrabiania karty kredytowej, sprawdź promocję konta Citi Priority.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczkom i Czytelnikom: Marcjannie, Marcie, Danielowi i Zbigniewowi. Jeśli i Ty znasz jakąś promocję bankową, a nie została ona jeszcze prześwietlona na blogu Bankobranie, napisz za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt (wystarczy krótka notka lub link do strony promocji).

Bądź na bieżąco z wszystkimi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

53 komentarze:

 1. Czy jeżeli mam kartę citi to jest obecnie jakaś promocja poleceń dzięki której można zgarnąć więcej niż te 400zl. Tzn osoba polecana i polecająca..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://bankobranie.blogspot.com/2017/04/program-polecen-citibanku.html

   Usuń
  2. Teraz za polecenie masz tylko 150zł wcześniej Citibank miał lepsze promocje polecajac jego produkty mogłeś zgarnąć 400zl nawet

   Usuń
 2. Witam, czy idzie połączyć to z jakaś akcja poleceń karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę konto Citi Priority ze zwrotami. Zero formalności, umów kredytowych, dokumentów a też 400 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale możesz mieć i 2 x 400 zł :)

   Usuń
  2. Ale nie będziesz mieć żadnego zwrotu jeśli nie będziesz mieć żadnego produktu kredytowego.

   Usuń
  3. Co to jest 'produkt kredytowy'? Pytam powarznie :)

   Usuń
  4. @ Anonimowy6 czerwca 2017 16:20

   "Powarznie" więc odpowiadam: to wszystko co ma w nazwie 'kredyt', również karta :)

   Usuń
  5. @ Anonimowy6 czerwca 2017 15:16 jeszcze można mieć saldo.

   Usuń
 4. W jaki sposób obniżyć przyznany limit karty kredytowej?Został on z góry narzucony a chciałem mniejszy. Czy faktycznie w dostepie on-line można zmniejszyć limit karty (tak wspomniał konsultant podczas rozmowy)? Nie potrzebuje aż tak dużego limitu jak zaproponowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisze się wiadomość w Citionline by obniżyli do kwoty X i z prośbą o potwierdzenie przyjęcia dyspozycji. Zmiana darmowa.

   Usuń
  2. Dziękuję. Czy jest okres minimum ile trzeba tą kartę posiadać?Czy po wypłacie nagrody można z karty zrezygnować?

   Usuń
  3. Lojalki brak.

   Usuń
  4. " Czy faktycznie w dostępie on-line można zmniejszyć limit karty (tak wspomniał konsultant podczas rozmowy)? "

   W systemie można jedynie podwyższyć limit - sprawdzałem. Konsultant mi też wciskał ten kit.

   Usuń
  5. Piszesz wiadomość w CitiOnline że chcesz zmniejszyć. Oddzwaniają i zmniejszysz

   Usuń
  6. Dodam że bez opłat jakby co.

   Usuń
  7. Do mnie nie dzwonili jedynie napisali że nie mogą zmniejszyć do 1000zł tylko że do 1700zł i czy to akceptuję.Po potwierdzeniu na następny dzień miałem zmniejszony limit do 1700zł

   Usuń
  8. Potwierdzam i ja. Zmniejszyć można bez problemu.

   Usuń
 5. Citibank wprowadza opłaty za dokonywanie opłat mieszkaniowych ( czynsz, gaz,prąd itp) z karty kredytowej od 1 sierpnia bm. Dotychczas przelewy tzw mieszkaniowe z karty kredytowej
  nie były płatne. Czy jest jakiś inny bank , który daje możliwość dokonywania opłat związanych z mieszkaniem z karty kredytowej bez opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego względu przeniosłem konto. Nie oszukujmy się - jest to drogi bank. Jak nie mam dużych wpływów to pobierają az 25 zł za utrzymanie konta. No i jeszcze te podwyżki... Sprawdz sobie ofertę mBanku albo Orange Finanse - tam powinno być za free

   Usuń
 6. Czy przekazywanie kurierowi dowodu osobistego i dokumentów dochodowych jest bezpieczne? Przerabial to ktoś? Nie chciał bym dowiedzieć się po jakimś czasie że ktoś wziął na moje dane jakaś pożyczkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przerobione wielokrotnie na całej rodzinie ;)

   Usuń
  2. A jak przerobione? Masz pewność zenie zrobił zdjęcia aparatem? Hmm nie ma żadnej pewności, że nie weźmie twoich danych. Pytanie powinno brzmieć, jak zabezpieczyć dowód żeby bank go przyjął, a złodziej danych nie mógł go wykorzystać?

   Usuń
 7. bardzo dobra kredytowka jest teraz w ING -jedyny warunek -tylko 200zl bezgotowkowych transakcji w miesiacu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już lepsze ma WBK karta darmowa za 6 płatności miesięcznie, kwoty obojętne.

   Usuń
 8. czy da się zrobić tak, że polecę konkretnie to konto ze zwrotem 400 zł dla zakładającego konto i 150 zł dla osoby, która poleciła to konto ?
  bo z tego co widzę, to jest możliwość polecenia konta z telefonem lg dla osoby polecanej - zakładającej konto i 150 zł zwrotu dla polecającego...???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecić możesz kartę kredytową a nie konto. No i polecony dostanie telefon a nie 400 PLN

   Usuń
 9. Witam
  Jak długo trwa proces podpisywania umowy?
  Załóżmy że składam wniosek.Od kiedy moge gromadzić koszta potrzebne do zdobycia nagrody?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo różne. Od wniosku to otrzymania karty możesz czekać i 2 tygodnie, jak i miesiąc.

   Usuń
 10. nie mogę wysłac tego formularza zgłoszeniowego, co zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie płaćcie na poczcie ich kartą bo za wysłanie listu pobrali mi prowizję 10 zł.
  A dopiero dziś po zauważeniu prowizji zauważyłem to w regulaminie wrrr.
  "Transakcja gotówkowa – wypłata gotówki w
  bankomatach, bankach lub w
  innych instytucjach finansowych, przy czym Transakcje w
  urzędzie
  pocztowym, kasynie i
  zakładzie bukmacherskim, w
  tym internetowych zakładach bukmacherskich oraz przelew z
  Rachunku Karty są traktowane
  dla potrzeb Regulaminu jak Transakcje gotówkowe."

  Więc uważajcie niby zapłata za usługę a tu taka niemiła niespodzianka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrze rozumiem, że aktualnie za założenie konta w Citibanku można uzyskać 400 zł (100 zł + 300 zł zwrotu za debetówkę) oraz dodatkowe 400 zł za wyrobienie kredytówki? W sumie 800 zł ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak, dobrze rozumiesz.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy bank informuje mailowo o wypelnieniu warunkow do otrzymania 400 pln czy poprostu wplywa kwota na konto karty ? Czy zdarza im sie przelac kase wczesniej czy zawsze na koniec miesiaca nastepujacego po miesiacu kiedy wypelnie warunki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływa kwota na konto i jednocześnie idzie info w systemie bankowym - dzisiaj otrzymałem kasę i tę wiadomość o nagrodzie.

   Usuń
 15. Czy w momencie wypelnienia warunkow promocji otrzymuje jakies powiadomienie mailowe? Czy bank zawsze przyznaje nagrode na koniec miesiaca nastepujacego po miesiacu kiedy wypelniono warunki czy zdarza im sie szybciej ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam, Mam pytanie do samej karty. Zawsze spłacałam całą kwotę z wyciągu w terminie, ale w tym miesiącu spóźniłam sie o 2 dni i zamiast 4 zapłaciłam dzisiaj. Czy odsetki zostaną mi naliczone za całe zadłużenie z karty, czy tylko kwotę z wyciągu? I czy tylko za te 2 dni czy od daty wystawienia ostaniego wyciągu? Na wyciągu widać, że jest to 10%. Rozumiem że w skali roku? Dziękuję z góry za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy jest możliwa taka sytuacja, że powiedzmy wydam te 1000 zł, spłacę je w ciągu okresu bezodsetkowego, a potem dostanę zwrot 400 na rachunek karty i będę miał 400 na plusie? Bo to karta kredytowa przecież jest, a tu by wyszło, że nie kredyt tylko saldo dodatnie się pojawi. I co wtedy zrobić, żeby tę nadwyżkę "przesunąć" za darmo na zwykłe konto, bo widzę że przelewy są odpłatne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew, jak i wypłata w bankomacie się nie opłacają, więc w praktyce pozostanie wydanie tych środków wypłaconych przez bank, bo jeśli karta będzie całkowicie spłacona to faktycznie powstanie nadwyżka. A ze spłatą środków wydanych na potrzeby promocji (czyli 1000 zł) nie ma też co zwlekać, bo do momentu wypłaty nagrody okres bezodsetkowy minie.

   Usuń
 18. Szybko spłaciłem dług i dostałem dzisiaj 400 zł na kartę.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dlaczego komentarze ukazują się po kilkudziesięciu minutach od ich wysłania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarze są moderowane. Więcej na ten temat można przeczytać w "Zasadach komentowania" tutaj.

   Usuń
 20. Ta promocja jeszcze działa? W ciągu dwóch tygodni dwa razy zarejestrowałem się na podanej stronie i nikt do mnie oddzwania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja wczoraj wypelnilem formularz a dzwonili przed sekunda, niestety przekroczyłem okres karencji o 6 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy bezpieczne jest wysylanie dokumentow mailowo na adress formularz@city.com zamiast przekazywania ich kurierowi? Czy ktos podpisywal umowe z citi mailowo? tak zaproponowano mi podaczas rozmowy telefonicznej. dzieki z gory za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wysyłałem na maila. Bez uwag.

   Usuń
  2. Mądrze nie zrobiłeś !!! Do wszystkich następnych czytających ... spakuj swoje pliki zipem z ustalonym na infolinii hasłem

   Usuń
  3. Z ustalonym na infolinii hasłem - wolne żarty :0

   Do mnie niedawno dzwoniła 'konsultantka' od nich z ofertą na tą KK i wnet po ostrzeżeniu, że rozmowa jest nagrywana chciała przejść do weryfikacji. Ja zaproponowałem jej to samo, a mianowicie chciałem ją zweryfikować - na tym nasza rozmowa się zakończyła ... żałosna firma!

   Usuń
 23. Dzwoniła konsultantka . Przeprowadziła proces weryfikacyjny, ale zastanawia mnie dlaczego podała adres do wysłania dokumentow formularz@siti.com Czy ktoś miał podobnie. Czy nie jest to jakiś wał. bo tu piszecie formularz@city.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawidłowy mail to formularz@citi.com (siti to wymowa po angielsku)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...