Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Lokata Witaj w nowym wariancie: 4% nawet na 6 miesięcy

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

1.06.2017

Nest Lokata Witaj w nowym wariancie: 4% nawet na 6 miesięcy

W Nest Banku od dziś pojawiła się nowa wersja lokaty powitalnej.

Nest Lokata Witaj w Nest Banku 4 procent na 3 lub 6 miesięcy
W przypadku tego typu lokat przyzwyczailiśmy się, że banki promocyjną stawkę dają maksymalnie na 2-3 miesiące. Podobnie zresztą robił Nest Bank, który klientom otwierającym konto oferował 3-miesięczny depozyt ze stawką 4% w skali roku. Teraz się wyłamał i 4% daje również na pół roku. Ale stawia dodatkowy warunek.

Nest Lokatę Witaj można uruchomić w systemie bankowości internetowej w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Teraz Nest Bank daje wybór - założyć można lokatę na 3 lub 6 miesięcy (niestety wybrać można wyłącznie jedną z tych lokat).

Główne cechy Nest Lokaty Witaj
 • oprocentowanie: 4% w skali roku (stałe)
 • min. kwota: 1 000 zł
 • max. kwota: 10 000 zł
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy

Przy lokacie na 6 miesięcy niezbędne jest jednak spełnienie dodatkowego warunku. W ciągu 60 dni od otwarcia lokaty bank wymaga: 
 • zapewnienia wpływu wynagrodzenia na konto w kwocie co najmniej 2 500 zł 1 000 zł [po zmianie regulaminu, która weszła w życie od grudnia 2018 r.] w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym lub 
 • zapewnienia wpływów na rachunek firmowy w kwocie nie niższej niż 6 000 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym oraz wykonania przelewu zaliczki podatku do Urzędu Skarbowego bądź płatności pełnej składki do ZUS w przynajmniej jednym miesiącu kalendarzowym

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,5% w skali roku (począwszy od czwartego miesiąca deponowania środków).

Jak zatem spełnić warunki promocji? Czym jest "wynagrodzenie" lub "wpływy na rachunek firmowy"? W regulaminie zdefiniowano je następująco:
"Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub 
(ii) renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie; 
Wpływy na Rachunek Firmowy – suma Zleceń Płatniczych uznaniowych na Rachunku Firmowym pomniejszona o wartość środków pochodzących z: 
(i) przelewów realizowanych pomiędzy rachunkami bankowymi (osobistymi lub firmowymi) Klienta w Banku lub innych bankach oraz 
(ii) kredytów oraz 
(iii) lokat"

Wszystkie wpływy są dość szczelnie zdefiniowane wraz ze wskazaniem nadawcy przelewu.

Czy zatem warto się starać i fatygować do zmieniania u pracodawcy czy w ZUS numeru rachunku do przelewów wynagrodzenia/ emerytury itp.? Na pewno warto policzyć.

Spośród najlepszych lokat na czerwiec, z 6-miesięcznych depozytów do porównania wybieram Lokatę Na Dzień Dziecka, której oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku (choć to lokata, która pojawiła się okazjonalnie i gdy tylko zniknie z oferty Idea Banku o podobne oprocentowanie będzie już bardzo trudno). Lokując na niej 10 000 zł po pół roku otrzymamy ok. 100 zł odsetek (już po odjęciu "podatku Belki"). Jeśli wybrać 6-miesięczną Nest Lokatę Witaj to zysk wyniesie już ok. 160 zł. Na plus jest więc 60 zł. Gdyby jednak Twe oszczędności miały trafić nie na Lokatę Na Dzień Dziecka, ale na inny depozyt z oprocentowaniem np. 2% w skali roku to różnica wyniesie już 80 zł (na korzyść oferty Nest Banku). Oczywiście jest też wariant pośredni. Można wszak założyć Nest Konto i wybrać lokatę 3-miesięczną (bez dodatkowych warunków), a po jej zakończeniu środki ulokować na innej lokacie. Różnica wynikająca z wybrania dłuższego okresu i zapewnienia wpływu wynagrodzenia zmniejszy się.

Czy więc na 6-miesięczną lokatę powitalną w Nest Banku warto się skusić? Tu każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie.

Decyzja o założeniu konta osobistego lub firmowego w Nest Banku na szczęście nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi zobowiązaniami, których realizacja byłaby wymagana do unikania opłat. Tych bowiem nie ma.

Główne cechy Nest Konta (dla klientów indywidualnych) to:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez dodatkowych wymogów typu wpływ wynagrodzenia itp.) 
 • 0 zł za dostęp do bankowości internetowej 
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową) 
 • 0 zł za wydanie karty i jej posiadanie
 • 0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji taki bankomat należy) 


Z kolei BIZnest Konto (dla osób prowadzących działalność gospodarczą) to:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za przelewy do ZUS/US zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty (bez warunków; wyrabianie karty w promocji nie jest nawet wymagane) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z dowolnego bankomatu w Polsce
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu

Warto również pamiętać, że Nest Bank od czasu do czasu odpala promocje, w których dodatkowo wynagradza otwarcie konta (w ostatniej do zdobycia był bon o wartości 100 zł na zakupy w Decathlon - promocja była jednak dostępna zaledwie 5 dni i zakończyła się z powodu wyczerpania puli nagród).

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i najkorzystniejszymi ofertami depozytowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:

Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Widać banki potrzebują kasy. Ponoć Bgż Optima też daje bon wartości 50 zł, tylko nie wiadomo czy dla swoich klientów , czy dla wszystkich ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i zrobili limit 100 bonów który już pewnie dawno się wyczerpał.

   Usuń
 2. Odsetki 4% (3,24% netto) po 3-ech miesiącach od kwoty 10K to jedynie 81 zł, a żeby dostać te same odsetki na lokacie 6-miesięcznej wymaga zapewnienia wpływu wynagrodzenia na konto w kwocie co najmniej 2500 zł, co nie dotyczy co najmniej 50% zatrudnionych w tym groteskowym kraju!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie minimum 2500 PLN nie ma się co dziwić bo bank chce robić biznes na bogatych a nie na biednych ;)

   Usuń
  2. Kartę kredytową dostaniesz nawet na podstawie poborów stypendium, emerytury lub renty w wysokości 1200 zeta!

   Usuń
 3. Czy można założyć konto i promocyjną lokatę jeśli niedawno było się klientem Nest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę można mieć tylko raz można i jak się nie miało nest konta.

   Usuń
 4. Może w końcu coś się zacznie dziać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby dobrego :)

   Taki jesteś znudzony?

   Usuń
 5. Czyli przelew z innego konta w innym banku nie przejdzie jako wynagrodzenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że przejdzie ale musi być to być przelew z konta firmowego :)

   Usuń
  2. Już raczej Nest to dokładnie będzie sprawdzał. Przypomnę promocję z kontem firmowym i bonami na ORLEN. Jak ktoś przelał 1 zł zaliczki na podatek to się czepiali. Ostatecznie bony wydali ale niesmak pozostał.

   Usuń
  3. Teraz w regulaminie ostro się do tego odnoszą i piszą o weryfikacji itd.

   Usuń
 6. Niestety, wpływy przynajmniej 2500 PLN na konto to dość sporo. Chociaż hej, przecież widziałem, że średnia krajowa to przecież 4200 PLN brutto! Promocja dla bogatych jak zwykle, dobrze powiedziane!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Średnia arytmetyczna to zwykłą ściema - liczy się MEDIANA zarobków, amigo!

   Mediana wynagrodzeń pracowników w 2016 r. wyniosła 2.650 zł brutto miesięcznie co jest o 40% mniej niż średnia krajowa. Netto to niecałe 1900 zł.

   Usuń
  2. Oznacza to, że 50% zatrudnionych w Polsce zarabia mniej niż 1900 zł netto!

   Usuń
 7. Jak myślicie jeśli poproszę kogoś z rodziny o wykonanie przelewu na np. 2643zł w tytule wpisując Wynagrodzenie, to jest szansa na przejście takiego numeru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Amigo, każdy numer konta zawiera informację czy dane konto jest firmowe czy prywatne - sorry, ale taki klimat :)

   Usuń
 8. Tu jest wyraźnie " z tytułu wynagrodzenia" , a nie "tytułem wynagrodzenia". Wg mnie ta promocja nie jest warta - delikatnie mówiąc " proszenia rodziny"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam twe zdanie. Jedyne co może przejść to jak rodzinka ma firmę i wtedy przelew z konta firmowego. No ale w tedy jest ryzyko uznania, że jesteś na liście płac tej firmy. Więc tak na prawdę to tylko dla tych co na serio chcą zmienić konto do przekazywania wynagrodzenia.

   Usuń
 9. Czyli jeśli zapewnię w jednym miesiącu wpływ wynagrodzenia to będę miał 4% na 6 miesięcy na lokacie , a później już nie będę przelewał wynagrodzenia, to nie cofną tego 4%? Mam promocje w BZWBK i byłoby ok ::)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy Nest Bank też ma jakieś kłopoty, że dają takie wysokie oprocentowanie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako mały bank od zawsze musiał walczyć o klientów w jakiś sposób. I robi to np. wyższym % na lokatach. Jeszcze jako Smart, FM Bank czy jak tam się wcześniej zwał.

   Usuń
  2. 2,8% na Nowe środki na 6 miesięcy to tak dużo?

   Usuń
  3. Na tle biedaoprocentowania w PKO, Pekao czy mBanku to nawet bardzo dużo ;)

   Usuń
  4. Nie 2,8% a 4% !! Podejrzanie dużo ...aczkolwiek dla klienta zawsze za mało ;p

   Usuń
  5. No ale to śmieszna lokata na start i tylko do 10 tys. Odsetki przy 1,3 p.p. wyższym oprocentowaniu niż np % KO Profit w Millennium to 26 zł różnicy. Gdyby to traktować jako bonus powitalny to mamy 1/4 minimalnych bonusów w tym stylu. Szału nie ma. Mnie takie lokaty nie dziwią i o niczym nie świadczą. A już zwłaszcza o tym o czym napisał rozpoczynający ten wątek. To tylko taki lep na klientów. Jak w wielu innych bankach.

   Usuń
 11. Hej, czy jak otrzymam jednorazowo wpływ z tytułu wynagrodzenia lecz pracuję na umowie zlecenie to otrzymam promocyjne oprocentowanie na 6 miesięcy? Zdrowy rozsądek wskazuje, że tak. W regulaminie jednak jest jasno zaznaczone, że musi to być ,,wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę". A więc kuriozalna sytuacja, stypendium i świadczenia już przechodzą a o pracujących na umowach zlecenia zapomnieli i teoretycznie regulamin tego nie uwzględnia i bank może się ,,czepiać".
  Dzwoniłem na infolinię i Pani też oczywiście była zdziwiona i nie mogła na 100% potwierdzić, że wpływ wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia skutkuje promocyjnym oprocentowaniem 4% na okres całych 6 miesięcy.
  Czy ktoś miał podobną sytuację i może się wypowiedzieć na ten temat? :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy wpływ z tytułu umowy zlecenia zadziała, Mr. Złotówa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin takowej nie wymienia... ale jeśli chodzi o wpływy od pracodawcy, to (oprócz jego danych) widoczny jest tylko tytuł w stylu "wynagrodzenie", "lista płac", "umowa nr XXX" itp. Z tego najczęściej nie wynika jaka jest forma umowa.

   Usuń
 13. Czy obowiązuje jakiś okres wykluczenia/karencji po zamknięciu poprzedniego rachunku i takiej samej lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Nest Lokaty Witaj można skorzystać tylko jeden raz.

   Usuń
 14. Czy podczas trwania lokaty 6-miesięcznej są wymagane wpływy wynagrodzenia od pracodawcy przez wszystkie 6 miesięcy, czy wystarczy 1 wpływ w jednym miesiącu trwania lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ wynagrodzenia wystarczy w jednym miesiącu kalendarzowym.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...