Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2017 + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.06.2017

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2017 + ranking lokat

Nowy miesiąc to czas na nowy przegląd najkorzystniejszych propozycji dla oszczędzających.

Najlepsze lokaty bankowe na czerwiec 2017 roku
Weryfikuję więc oferty banków i publikuję z nich to co najlepsze. Poniżej znajdziesz przegląd obejmujący zarówno lokaty, jak i konta oszczędnościowe (z gwarancją utrzymania stawek przez określony czas).

Choć Rada Polityki Pieniężnej stóp procentowych nie zmienia już od ponad dwóch lat to oszczędzający stykają się z nieustającymi cięciami oprocentowania przez banki. Spadki stawek nie są znaczne, ale stopniowe. I o ile jeszcze rok temu bez problemu można było załapać się na 3% w skali roku na lokatach kilkumiesięcznych i bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia, o tyle dziś coraz bardziej pożądanymi - bo spotykanymi epizodycznie - są lokaty z oprocentowaniem w okolicach 2,5%. Owszem, można i znaleźć 4% w skali roku, ale to propozycje zarezerwowane wyłącznie dla nowych klientów i z wieloma ograniczeniami (zwłaszcza kwotowymi - na tego typu depozytach zazwyczaj można ulokować nie więcej niż 10 000 zł). Znajdowanie tych najlepszych w chwili obecnej lokat i wykorzystywanie okazji jest jednak jedynym sposobem na to, by bronić swe oszczędności przed inflacją, która już regularnie (przez trzy kolejne miesiące) na poziomie minimum 2% (rok do roku) odnotowywana jest przez GUS, ale przede wszystkim odczuwalna jest przy okazji codziennych zakupów.

Na początek przeglądu obejmującego najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2017 roku tradycyjnie przedstawiam grafikę, która ukazuje najwyższe możliwe oprocentowanie w poszczególnych bankach:
Najlepsze lokaty w poszczególnych bankach - czerwiec 2017 r.

Najwyższym stawkom nie ma jednak co się zwieść. Są to głównie lokaty promocyjne - np. dla nowych klientów. O nich też będzie w poniższym wpisie, ale będzie też o lokatach bez szczególnych warunków. W poniższym przeglądzie, jak i w bieżąco aktualizowanym rankingu najlepszych lokat bankowych pod uwagę biorę wyłącznie te depozyty, które dają co najmniej 2,3% w skali roku.

Dla ułatwienia przeglądu lokaty na potrzeby niniejszego wpisu pogrupowałem. A znajdziesz tu:
 • Lokaty promocyjne 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze dla każdego 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Bądź na bieżąco: na Twitterze.

Lokaty promocyjne 


Zaczynam od tego co najlepsze, czyli od lokat na których można zarobić od 3 do 4% w skali roku! Tak, takie lokaty w obecnych czasach są możliwe, ale niestety wymagają spełnienia określonych warunków typu "nowy klient" albo założenia konta osobistego.

Lokaty bez konta osobistego 


Najlepsze lokaty bez konieczności zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów oferuje Idea Bank. Wymóg jest jednak bezwzględny: z propozycji skorzystać mogą wyłącznie osoby, które nie miały dotąd żadnych umów z Idea Bankiem i nawet nie wnioskowały o któryś z produktów w tym banku. Spełniając te warunki założyć można jedną z poniższych lokat: 
 • Lokata Happy - w momencie zakładania lokaty wybrać możesz jej okres, który przekłada się na wysokość oprocentowania. Na 2 miesiące uzyskasz 4%, na 3 miesiące stawka wyniesie 3,5%, a na 1 miesiąc już "tylko" 3% w skali roku. Na Lokatę Happy wpłacić możesz od 500 do 10 000 zł.
 • Lokata Happy Pro - to 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3% w skali roku - pozwala na zdeponowanie od 500 do 25 000 zł.
 • Lokata Happy Plus - na tę 3-miesięczną lokatą wpłacić można najwięcej, bo od 10 000,01 do 100 000 zł. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 2,5% w skali roku.
Idea Bankowi od miesięcy wiodącemu prym wśród najlepszych ofert lokat powitalnych kroku próbuje dorównywać BGŻ Optima. Dziś w swej ofercie bank ten posiada dwie propozycje dla nowych klientów:
 • Lokata Bezkarna - to 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem wynoszącym 3% w skali roku; ulokować można od 1 000 do 20 000 zł.
 • Lokata Bezkompromisowa - to również 3-miesięczny depozyt, ale już ze stawką oprocentowania na poziomie 2,5% w skali roku; wpłacić można od 1 000 do 100 000 zł.

Definicja "nowego klienta" w BGŻ Optima jest jednak mniej radykalna. Aby móc założyć jedną z wymienionych lokat wystarczy nie posiadać rachunku w BGŻ Optima od co najmniej 12 miesięcy. Po takim rocznym rozbracie można powrócić i skorzystać z promocji.Wraz z otwarciem lokaty bank zakłada klientowi również konto oszczędnościowe, które jest bezwarunkowo darmowym rachunkiem służącym obsłudze lokaty, ale też i deponowaniu oszczędności (oprocentowanie konta wynosi 2,2% w skali - stawka gwarantowana jest do 26.07.2017 r. dla kwoty nieprzekraczającej 150 000 zł).

Lokaty z kontem osobistym 


Konto osobiste kojarzy się z opłatami i warunkami, których spełnienie z tych opłat może zwolnić. Na szczęście nie jest tak w każdym przypadku. Dzięki poniższemu przeglądowi możesz bowiem znaleźć propozycje, przy których konto nie będzie kulą u nogi 😉 Lokaty powitalne z promocyjnym oprocentowaniem, z kontem osobistym ale bez konieczności spełniania warunków możesz założyć w trzech bankach. Są to:
 • Nest Lokata Witaj - na tym 3-miesięcznym depozycie uzyskasz 4% w skali roku dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł. Lokatę można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego, które bez warunków prowadzone jest za 0 zł (nawet jeśli zamówisz do niego kartę płatniczą).
  [Aktualizacja w dn. 1.06., g. 16: Nest Bank udostępnił drugi wariant lokaty - do wyboru. Stawkę 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł można też uzyskać na depozycie 6-miesięcznym, aczkolwiek po spełnieniu dodatkowego warunku. Więcej na ten temat piszę tutaj.]
 • Lokata w Alior Banku - to 2-miesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Ulokować tu można do 10 000 zł. Wybór kont w Alior Banku jest spory, ale najlepszą opcją w kontekście założenia lokat i braku dodatkowych zobowiązań jest Konto Internetowe (prowadzone za darmo w wariancie bez karty płatniczej).
 • Lokata na Wejście - propozycja mBanku to 3,5% w skali roku do 10 000 zł na okres trzech miesięcy. By nie ponosić kosztów, ani nie kłopotać się spełnianiem warunków zwalniających z opłat za prowadzenie konta najlepszym wyborem będzie eKonto w taryfie standard (prowadzone za 0 zł w wariancie bez karty płatniczej).

Promocyjne lokaty w pakiecie z kontem osobistym dostępne są jeszcze w Plus Banku oraz Credit Agricole. W obydwu tych bankach aby nic nie płacić za konto wymagane jest jednak spełnienie dodatkowych warunków (aktywności w płaceniu kartą lub zapewnianie comiesięcznych wpływów na konto; wyjątkiem jest tylko 1. Konto w ofercie Credit Agricole - bez karty prowadzone jest za 0 zł, ale to propozycja wyłącznie dla osób w wieku 18-27 lat). Jednakże w przypadku Credit Agricole posiadanie lokaty powitalnej (do 50 000 zł, na 2 miesiące z oprocentowaniem 3% w skali roku), którą opisuję tutaj oraz spełnienie warunków bezpłatności konta może być przyjemniejsze, jeśli pod uwagę weźmiemy możliwość założenia konta w promocji z premią 200 zł na start.

Lokaty mobilne 


Poniższe oferty nie kuszą zmianą banku, ale na pewno są ciekawą propozycją dla tych, którzy konto w danym banku już posiadają. Warunkiem otwarcia tego typu lokat jest skorzystanie z aplikacji mobilnej banku, bo tylko tam tego typu depozyty są dostępne. Najlepsze stawki w tym przypadku oferują: 
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)**
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Największą wadą powyższych lokat jest fakt, że można z nich skorzystać tylko jednorazowo. Wyjątkiem jest tylko lokata mobilna w Banku Millennium, gdzie po zakończeniu jednej można założyć kolejną.

Najkorzystniejsze dla każdego 


Po lokatach powitalnych dla nowych klientów oraz mobilnych już dla klientów obecnych (lub dopiero co zakładających konto) czas przyjrzeć się ofertom nieobwarowanym dodatkowymi warunkami nie do spełnienia (gdy bank jako 'nowego klienta" rozumie takiego, który dotąd w żaden sposób z nim nie współpracował). Poniżej omawiam lokaty bez lub z warunkami, ale których spełnienie jest możliwe przez każdego.

Lokaty kilkumiesięczne 


Spośród tych lokat wyróżnić należałoby takie, które... pojawiają się okazyjnie. Pod koniec maja takie propozycje zaserwował Idea Bank i na chwilę publikacji niniejszego wpisu są one cały czas dostępne. W każdym przypadku do uzyskania jest 2,5% w skali roku, a są to następujące lokaty:
 • Skarbonka Plus na 5 miesięcy (z wymogiem otwarcia lub posiadania konta osobistego; lokata dostępna jest też na krótsze okresy, ale z nieco niższym oprocentowaniem)

Powyższe lokaty wyróżniają się na tle konkurencji i dlatego warto trzymać rękę na pulsie, by nie przegapić podobnych okazji w przyszłości. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się na bezpłatny newsletter - gdy tylko pojawi się promocyjna lokata, niezwłocznie o tym poinformuję:
Adres e-mail
W chwili obecnej trudno o podobny poziom oprocentowania na jakichkolwiek innych depozytach kilkumiesięcznych. W przeglądzie najlepszych propozycji dla oszczędzających skupiam się wyłącznie na propozycjach ze stawką na poziomie nie niższym niż 2,3% w skali roku, by w jak najlepszym stopniu chronić oszczędności przed inflacją. Jeśli jednak szukać lokaty krótkoterminowej to najkorzystniejsza okaże się... dopiero lokata z oprocentowaniem 2,25% w skali roku (160-dniowy Plan Depozytowy w Toyota Banku, wymagający posiadania lub otwarcia konta osobistego).

Najlepszą alternatywą dla lokat wydają się konta oszczędnościowe z gwarantowaną stawką oprocentowania przez określony czas (zazwyczaj jest to kilka miesięcy). Wśród nich jest spora szansa uzyskać oprocentowanie na poziomie ok. 2,5% w skali roku - ale o szczegółach piszę nieco niżej.

Lokaty długoterminowe 


Lokat w tej grupie - zwłaszcza na okres dwóch lub trzech lat - jest sporo. Kuszą oprocentowaniem nawet na poziomie 2,75% w skali roku. Aczkolwiek zawsze warto mieć na uwadze, że w przypadku wzrostu stóp procentowych te zmiany Cię ominą - będą niezmiennie obowiązywać warunki ustalone na początku okresu umownego. Choć z drugiej strony, w razie obniżek stóp procentowych zabezpieczysz sobie dobrą stawkę.

W chwili obecnej najlepsze oprocentowanie na 2 lata dają: Idea Bank (2,7%), Toyota Bank (2,6%) i Nest Bank (2,5%). Z kolei w przypadku okresu trzech lat najlepsze propozycje znaleźć można w Idea Banku i Toyota Banku (po 2,75%). W każdym podanym przypadku oprocentowanie ujęte jest w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Konta oszczędnościowe w ostatnim czasie stały się alternatywą wobec lokat krótkoterminowych ze względu na poziom oferowanego oprocentowania. O wiele łatwiej bowiem znaleźć na nich stawki zbliżone do poziomu 2,5% w skali roku. Z kolei gwarancja utrzymania tej stawki przez określony czas sprawia, że z góry można wyliczyć sobie spodziewane odsetki (tak samo jak na lokacie ze stałym oprocentowaniem). A konto oszczędnościowe ma jeszcze dwa dodatkowe atuty: środki można dopłacać oraz wypłacić w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych z gwarancją utrzymania oprocentowania przez określony czas otwiera Orange Finanse (bank będący efektem współpracy telekomu z pomarańczowym logo oraz mBanku). Tutaj stawka jest najwyższa (3,5% w skali roku), a jej utrzymanie można sobie zapewnić na najdłuższy okres (6 miesięcy). Są jednak i mankamenty: promocja oprocentowania obowiązuje wyłącznie dla kwoty do 10 000 zł, a żeby się z niej cieszyć trzeba spełnić dodatkowe warunki - co miesiąc wydawać trzeba kartą co najmniej 300 zł.

W przypadku Deutsche Banku proponowana stawka promocyjna na okres czterech miesięcy wynosi 2,55% i obowiązuje dla kwoty nawet 100 000 zł. W tym zestawieniu to też jedyny bank, w którym założyć można samo konto oszczędnościowe (bez konta osobistego). Aczkolwiek otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego warto rozważać, bo... to się po prostu opłaca. Może on Cię nie kosztować ani grosza (jeśli nie zamówisz karty), a da możliwość bezpłatnego wypłacania środków (raz w miesiącu) z konta oszczędnościowego na konto w Deutsche Banku. Jeśli przelew zrobisz bezpośrednio z konta oszczędnościowego do innego banku to za każdy zapłacisz 10 zł.

Bank Millennium oprocentowanie na poziomie 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit (dla kwoty do 100 000 zł) daje nie tylko osobom zakładającym konto, ale także obecnym klientom. Warunkiem załapania się na promocję jest jednak wpłacenie "nowych środków". Utrzymanie warunków jest gwarantowane przez okres 92 dni od dnia pierwszej wpłaty. Jeśli nie masz jeszcze konta osobistego w Banku Millennium to warto to rozważyć, gdyż w chwili obecnej możesz załapać się nawet na 360 zł zwrotów za płatności kartą i BLIKiem.

Ostatnim z banków oferujących utrzymanie przez określony czas oprocentowania na poziomie 2,5% w skali roku jest Eurobank. To rachunek Ekstra Zysk. Na tę stawkę - utrzymywaną przez 3 miesiące - załapać się mogą wyłącznie nowi klienci, a promocyjne warunki obowiązują dla kwoty do 30 000 zł.

Najlepsze obecnie konta oszczędnościowe z gwarantowanym okresem obowiązywania oprocentowania można znaleźć w następujących bankach:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 17.08.2017 r.
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe Profit
2,5%
do 100 000 zł
92 dni
do 24.06.2017 r.
Eurobank
Rachunek Ekstra Zysk
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Na koniec tradycyjnie przypominam o poradniku przygotowanym z myślą o tych, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące lokowania oszczędności na depozytach bankowych: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam można również znaleźć kalkulator odsetek, który pozwoli wyliczyć spodziewane odsetki na koncie oszczędnościowym lub na lokacie.

Przy wszystkich lokatach wymienionych w powyższym przeglądzie obowiązuje oprocentowanie stałe. Banki uwzględnione w przeglądzie i rankingu objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

Bądź na bieżąco z promocjami i najlepszymi, nawet epizodycznie pojawiającymi się lokatami. 
na Twitterze i polub na Facebooku:

12 komentarzy:

 1. To chyba nowość że Idea Bank w nowy miesiąc wchodzi z lokatami promocyjnymi jak ta Wielki Procent czy na Dzień dziecka. Dotąd zawsze szybko wszystko wycofywał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwyraźniej mocno potrzebują kasy.

   Usuń
  2. To pewnie kwestia godzin jak te lokaty znikną.

   Usuń
  3. A tu niespodzianka. Lokaty ciągle jeszcze są.

   Usuń
 2. Może powinieneś jeszcze przy kontach oszczędnościowych uwzględnić PKO Konto Dziecka? Jest tam 2,5 % chociaż ograniczone do kwoty 2 500 zł, ale ciekawostka - odsetki dopisują co tydzień.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na stronie Getinu jeszcze przed chwilą reklama konta oszczędnościowego 2,5%. Wchodzę w szczegóły i regulamin. Okazuje się że było do 31. maja. Nie wiem co robią w tych bankach żeby nie ogarniać i nie zmienić strony. Już jest popołudnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja z innej beczki, jeśli chodzi o lokaty z gwarancją, np. w Szwecji, znacie jakiś fajny bank i konkretne oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle mam problem z założeniem lokaty.
  Tym razem w BGŻ "bezkompromisowa" nie przepuszcza mi serii i numeru dowodu osobistego.
  To już drugi raz jak bank nie chce przyjąć mojego "nowego", z 2016 roku dowodu.
  Poprzednio Idea nie przepuszczał, teraz BGŻ.
  Brak słów.
  Chyba jestem na czarnej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja dziś złożyłam wniosek w BGŻ Optima (z myślą o opisywanej tu lokacie 3% i koncie 2,2%), przeszedł pozytywnie weryfikację (taką informację mam w mailu, ale niestety nie mam jeszcze możliwości sprawdzenia tego poprzez zalogowanie się do konta :( Nie otrzymałam jeszcze żadnych "namiarów", żeby móc się zalogować, czy tak długo trwa proces zakładania konta w BGŻ Optima (pomijam, że w przypadku innych banków zakładanie kont, czy lokat odbywało się w przeciągu kilkunastu minut... Troszkę się obawiam, czy to odpowiedni podmiot finansowy do deponowania swoich oszczędności? Poproszę o opinie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W firmie BGŻ wszystko trwa bardzo długo, ale ich internetowy oddział Optima i tak lepiej działa niż regularny czy ci z centrów handlowych (dawnej Sygma) - zapinaj pasy, bo bankowo będzie z nimi jazda po bandzie :)

   Usuń
  2. Zakładałem i zamykałem u nich konto 3 razy. Od samego początku istnienia Optimy licząc. I o ile wcześniej nie pamiętam by trwało to dłużej niż dzień to ostatnio zajęło im to 3 albo 4 dni.

   Usuń
 7. Wystraszyliście mnie :)
  Ale wszystko ok już dziś (no w sumie nie do końca bo loginu nie mam jeszcze, napisałam do nich maila w związku z tym), lokata i konto założone. Wszelkie dokumenty i potwierdzenia w wersji elektronicznej dostałam chwilkę przed 14.30, troszkę długo im to zajęło, wniosek pozytywnie zweryfikowany miałam wczoraj niecałe pół h przed 12.00. No najważniejsze, że założone ;) Teraz jeszcze tylko ten kłopot z lo0ginem, ale przeczekam tez na spokojnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...