Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Darmowe Alerty BIK dla posiadaczy karty kredytowej Citibanku [Aktualizacja: (i nie tylko dla nich)]

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

22.06.2017

Darmowe Alerty BIK dla posiadaczy karty kredytowej Citibanku [Aktualizacja: (i nie tylko dla nich)]

Citibank wystosował do swych klientów ciekawą propozycję.

Alerty BIK za darmo dla klientów Citibanku
Posiadacze kart kredytowych tego banku skorzystać mogą z darmowej usługi powiadamiającej o zapytaniach w Biurze Informacji Kredytowej, co zwiększa bezpieczeństwo i zapobiega wyłudzeniom kredytów na nasze dane. Standardowo taka usługa kosztuje 19 zł, ale teraz można z niej skorzystać bezpłatnie. A takie rzeczy na blogu Bankobranie bardzo lubimy 😉

Na skrzynki mailowe klientów posiadających kartę kredytową w Citibanku w ostatnim czasie trafiają maile z tytułem "Zabezpiecz się darmowymi Alertami BIK! #CitiSmile". To miła niespodzianka i... promocja bez regulaminu, więc opisując jej zasady, bazuję wyłącznie na informacjach przedstawionych w mailu i podlinkowanej stronie internetowej.

Z promocji skorzystać można do 4.07.2017 r. i jest ona skierowana do posiadaczy kart kredytowych Citibanku.

Bądź na bieżąco: na Twitterze.


Czym są Alerty BIK?


Usługę szczegółowo opisuję tutaj. Dziś jednak przypomnę najważniejsze informacje:
💡 Usługa oferowana przez BIK jest powiadomieniem SMSowym i/lub mailowym. Użytkownik systemu uzyskuje informacje o bieżących zapytaniach kredytowych, ale też comiesięczny raport przesyłany SMSem lub mailem.

Jak aktywować usługę?


Jeśli jesteś posiadaczem karty kredytowej w Citibanku, zarejestruj się na stronie BIK i po aktywacji konta dostępowego w systemie BIK, włącz Alerty BIK wykorzystując przy tym kod ALERTYBIK-2023 - wpisanie tego kodu pozwoli Ci na anulowanie opłaty rocznej, która standardowo wynosi 19 zł. Po upływie roku zadecydujesz co zrobić dalej: jeśli uiścisz opłatę, usługa będzie kontynuowana, a jeśli nie zapłacisz to po prostu przestanie działać.

Dlaczego warto korzystać z Alertów BIK?


W sytuacji gdyby Twe dane osobowe wpadły w niepowołane ręce i miały posłużyć wyłudzeniom, warto o tym dowiedzieć się czym prędzej (a nie dopiero od windykatora czy komornika). Dziś przed udzielaniem kredytów zarówno banki, jak i coraz więcej firm pożyczkowych weryfikuje historię kredytową klienta wysyłając zapytanie do BIK. Gdy takowe w systemie Biura Informacji Kredytowej się pojawi, Ty dzięki usłudze Alerty BIK otrzymasz powiadomienie o tym (SMSem lub mailem). Możliwe więc będzie szybkie podjęcie działań: zastrzeżenie dowodu i powiadomienie banku, zapobiegające wyłudzeniom kolejnych klientów przez przestępcę posługującego się Twoimi danymi.

Jeśli więc nawet nie posiadasz karty kredytowej w Citibanku i nie skorzystasz z promocji zwalniającej z opłaty rocznej to warto zarejestrować się w systemie BIK i aktywować usługę (roczna opłata wynosi 19 zł). To raczej koszt niewielki jeśli skonfrontować go z poczuciem bezpieczeństwa i zabezpieczeniem przed przykrymi konsekwencjami wyjaśniania sytuacji, gdy ktoś wyłudzi na nas kredyt. Przeczytaj więcej na temat Alertów BIK>>

[Aktualizacja w dn. 22.06., g. 20:30 Z informacji jakie otrzymuję od Czytelników kod powinien też zadziałać u osób, które nie są klientami Citibanku - i w takim przypadku naliczany jest rabat]

W sytuacji gdy nie masz karty kredytowej w Citibanku, warto o niej pomyśleć. Bo jej wyrobienie bardzo się opłaca ze względu na gwarantowane prezenty, które bank serwuje do bezwarunkowo darmowej karty Citi Simplicity:

Za podrzucenie informacji o promocji Alertów BIK dla klientów Citibanku dziękuję Czytelnikowi Adamowi.

Bądź na bieżąco z wszystkimi promocjami bankowymi zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banków. Zapisz się na bezpłatny newsletter:

Adres e-mail

12 komentarzy:

 1. Super oferta ... oby takich więcej w tych trudnych czasach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe gdyby zarejestrować się nawet nie będąc klientem Citi i podać kod to czy nie przejdzie za darmo?

  OdpowiedzUsuń
 3. We wrześniu była promocja z Alertami BIK za darmo. Wszedłem w to i chyba mam jeszcze trochę czasu do jej wygaśnięcia. Mr Złotówa czy wejście w tę promocje nie kłóci się z tamtą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też posiadam Alerty BIK z tamtej promocji i teraz po zalogowaniu przy wariancie "Konto bez Pakietu" widzę, że opcja "Zamów" nie jest klikalna. Tym samym chyba nie da się zrobić prolongaty z nowym kodem na kolejny rok (nawet od dziś; bez sumowania). Szkoda. No chyba, że jest jeszcze jakieś inne miejsce by to zrobić? Ale nie znalazłem.

   Usuń
 4. Ok. Otrzymasz alert, że jakiś bank wysłał do Bik-u zapytanie sprawdzające Twoje finanse. Skoro sam nie ubiegasz sie o kredyt to masz podejrzenia, że to robi ktoś inny. I w tym miejscu zaczynają się schody. Dalej musisz na własną rękę dochodzić bo nikt Ci tego nie ujawni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale lepiej mieć schody i jeden kredyt odkręcać niż kilka gdy alertów nie masz. Ja aktywowałem je już parę lat temu i w razie czego od razu dzwonię i zastrzegam dowód czyli kredytów więcej nikt nie weźmie.

   Usuń
 5. Na prawdę warto mieć kartę KK w Citi. Mam ją z sierpnia tamtego roku z jakiejś promocji z warunkiem korzystania przez rok. W obecnej chwili zmienia się regulamin KK więc wypowiedziałem umowę i następnym dniu zadzwonili do mnie z Citi, że chcieliby abym został dalej ich klientem i zaproponowali moneyback 10% na 3 miesiące do kwoty 2000. W ciągu 3 miesięcy bez problemu wydam 2k a i 200 zł zwrotu też się przyda. Później zastanowię się co z nią robić.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie jako nie klienta Citi kod zadziałał 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. A u mnie po wpisaniu kodu ukazal sie taki oto komunikat:"Podany kod nie uprawnia Cie do uzyskania rabatu". Dodam, iz jestem klientem Citi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne. Tym bardziej że jesteś klientem. Może coś zmienili?

   Usuń
  2. Sprawdź bo może wpisałeś/wkleiłeś ze spacją lub coś

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...