Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Deutsche Bank: lokata 3% do 100 000 zł i konto oszczędnościowe 2,55% także do 100 000 zł

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.06.2017

Deutsche Bank: lokata 3% do 100 000 zł i konto oszczędnościowe 2,55% także do 100 000 zł

Z ciekawego pakietu skorzystać mogą oszczędzający, którzy zdecydują się stać klientami Deutsche Banku.

db Premium - promocyjna lokata 3% w Deutsche Banku
Dzięki aktualnie dostępnej promocji załapać się można na lokatę z bardzo dobrym - jak na obecne czasy - oprocentowaniem w wysokości 3% w skali roku. I nie jest to stawka obowiązująca dla jakiejś małej kwoty (zazwyczaj limity w przypadku takich depozytów wynoszą 10 000 zł). Tu można wpłacić nawet 100 000 zł.

Wszystkie najlepsze propozycje banków dla oszczędzających obejmuje na bieżąco aktualizowany ranking lokat. Przeglądając go jednak, łatwo dojść do wniosku, że o stawki w okolicach 3% (lub wyższe) jest bardzo trudno. Dlatego takie nowości jak oferta Deutsche Banku są oczywiście mile widziane 😊 A poniższy wpis jest też odpowiedzią na prośbę Czytelnika:

Lokata Powitalna db Premium - główne cechy:
 • minimalna kwota: 20 000 zł
 • maksymalna kwota: 100 000 zł
 • oprocentowanie: 3,0% w skali roku (stałe)
 • okres lokaty: 12 miesięcy
 • czas na założenie lokat(y): najpóźniej do 30 dni kalendarzowych od założenia konta dbNet Premium (które w prosty sposób może być darmowe)

Klient może założyć maksymalnie 5 lokat powitalnych, ale łączna suma środków na nich ulokowanych nie może przekroczyć 100 000 zł.

Lokata jest elementem pakietu promocji db Premium. W jego ramach jest też dostępne oprocentowanie w wysokości 1,3% dla środków zgromadzonych na koncie osobistym, które w łatwy sposób można posiadać za 0 zł (zwolnić z opłat może np. posiadanie lokaty - ale o szczegółach nieco niżej).

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji promocyjnej może być osoba, która spełni jeden z poniższych warunków:
"i. nie posiada zawartej Umowy z Bankiem, albo 
ii. posiada indywidualnie zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM razem z inną osobą lub osobami, albo 
iii. razem z inną osobą lub osobami posiada zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM indywidualnie lub z osobą lub osobami innymi niż te, razem z którymi posiada zawartą Umowę z Bankiem"

Po złożeniu wniosku o konto w Deutsche Banku, umowa do podpisania dotrze do Ciebie za pośrednictwem kuriera. Promocja ma być dostępna do 31.12.2017 r.

Konto dbNet Premium - prześwietlenie oferty


Być może masz tak samo jak ja. Gdy czytam, że lokatę trzeba założyć z kontem, pierwsze co się nasuwa to pytanie: "czy będą warunki do spełnienia?". I tu mam bardzo dobre wieści:
"Miesięczna opłata za prowadzenie konta: 
– do 31 grudnia 2017 r. włącznie wynosi 0 zł [bez warunków - przyp. Mr. Złotówa]; 
– od 1 stycznia 2018 r. [do 31.12.2018 r. - przyp. Mr. Złotówa] wynosi 0 zł w przypadku, gdy Uczestnik udzielił Zgody marketingowej i utrzyma ją w danym miesiącu oraz będzie spełniał przynajmniej jeden z następujących warunków: 
a. Regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM będą wynosiły min. 5000 zł; 
b. będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50000 zł"

Jeśli więc np. założysz lokatę powitalną na kwotę od 50 000 zł to będziesz mieć absolutny spokój. Nic robić nie musisz, bo do końca okresu utrzymywania lokaty będziesz mieć darmowe konto. Jeśli jednak chcesz założyć lokatę na niższą kwotę i nie utrzymasz minimum aktywów, to pozostaje od przyszłego roku zapewniać wpływy. Bank regularne wpływy definiuje następująco:
"suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych na Koncie dbNET PREMIUM. Do Regularnych wpływów nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika"
Jeśli od 1.01.2018 r. posiadacz konta nie spełni jednego z wymienionych warunków, liczyć się musi z opłatą (20 zł miesięcznie). Karta wydawana do konta dbNet Premium jest darmowa i umożliwia bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów.

Na rachunku dbNet Premium obowiązuje też oprocentowanie w wysokości 1,3% w skali roku (bez limitu kwoty). Choć bardziej opłacalne bez wątpienia jest założenia także dodatkowego db Konta Oszczędnościowego Plus.

db Konto Oszczędnościowe Plus


Na tym rachunku uzyskać można 2,55% w skali roku przez okres czterech miesięcy od otwarcia konta. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przy utrzymywaniu na koncie oszczędnościowym środków nieprzekraczających 100 000 zł. Warto to mieć na uwadze, bo gdy saldo stanie się większe (np. dopiszą się odsetki) to oprocentowanie spadnie do poziomu 1,05% w skali roku. Możesz więc albo co miesiąc wypłacać środki po kapitalizacji odsetek, albo wpłacić kwotę mniejszą niż maksymalny limit (np. 99 200 zł), mając wtedy pewność, że nawet po upływie czterech miesięcy promocyjnego oprocentowania, kapitał wraz z odsetkami nie przekroczy 100 000 zł.

Konto oszczędnościowe prowadzone jest za 0 zł. W każdym miesiącu kalendarzowym możesz skorzystać z jednego darmowego przelewu z takiego konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w Deutsche Banku. Każdy kolejny przelew w miesiącu kalendarzowym kosztuje 10 zł (no ale tego typu opłaty są standardem przy podobnych ofertach także w innych bankach).

Środki zdeponowane w Deutsche Banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym dla sumy nie przekraczającej równowartości 100 000 euro.Dowiaduj się o nowych wpisach na blogu. Średnio co kilka nowych artykułów przesyłam newsletter, na który warto się zapisać, by nie umknęła Ci żadna promocja:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

91 komentarzy:

 1. Dziś mógłbym założyć lokatę na 60 tys. zł ale w sierpniu kończy mi się też lokata w innym banku na 110 tys. zł. I teraz pytanie czy jak zaczekam to te 3% do tego czasu będzie obowiązywać? I kiedy najlepiej założyć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja db Premium ma być dostępna do końca roku, więc na lokatę 3% możesz załapać się nie tylko teraz, ale i w sierpniu. Pamiętaj jednak, że lokatę można założyć maksymalnie w ciągu 30 dni od założenia konta, więc nie warto go otwierać tego za wcześnie, ale i za późno (bo umowa przez kuriera).

   Usuń
  2. Dzięki za szybką odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie: czy zasady dla konta 2,55% też będą utrzymane do sierpnia?

   Usuń
  3. Oprocentowanie db Konta Oszczędnościowego Plus (2,55%) jakie będzie obowiązywać w sierpniu już pewne nie jest - tę ofertę bank może zmienić (choć miejmy nadzieję, że tego nie zrobi, bo udostępnia ją na niezmienionych warunkach już od dłuższego czasu).

   Usuń
  4. Oferta konta 2,55% obowiązuje do odwołania.

   Usuń
  5. Czyli jak? Oproc. na tym koncie oszczędn. jest gwarantowane przez 4 miesiące czy może się zmienić??

   Usuń
  6. @Bartek Szymański, oferta może się zmienić, ale jeśli się już na daną załapiesz (w chwili obecnej to 2,55% w skali roku) to będzie mieć gwarantowane przez 4 miesiące.

   Usuń
 2. Szkoda tylko, że Deutsche Bank już pewnie niedługo będzie działać bo czytałem, że pójdzie na sprzedaż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie informacje co chwilę pojawiają się w mediach i dotyczą nie tylko Deutsche Banku, ale też kilku innych banków (część z nich miała być już sprzedawana tyle razy, że pisanie o tym w mediach motywowane jest chyba tylko klikalnością).

   Owszem, banki które mają być potencjalnie sprzedane szczególnie często i ostro oferują promocje (Meritum Bank - dobre lokaty i promocja konta; BPH - Lubię to! Konto z moneybackiem 3%) po to by pozyskiwać jak najwięcej klientów i by być drogo sprzedanym. Ale czy coś w tym złego? Nic. Jak jest okazja to po prostu warto z niej korzystać. 12-miesięczny okres lokaty jest na tyle "krótkim" okresem, że nawet gdyby miało dojść do sprzedaży Deutsche Banku to nie zdąży dojść do fuzji (bo wymagane są różne zgody, zmiany prawne, systemowe itp. itd.). No i poza tym - co najważniejsze - przy przejmowaniu banku przez inny bank obowiązują regulacje i zobowiązania między klientem, a bankiem które w tym przypadku reguluje regulamin promocji (ten nie może się zmienić w trakcie obowiązywania; co innego konto na standardowych zasadach - tam mogą zostać zaordynowane inne warunki, ale tu mamy wiążący regulamin).

   Usuń
  2. Deutsche Bank AG zatrudnia obecnie ponad 100 tys. pracowników w 70 krajach posiadając aktywa o ponad €1,6 mld. Do tego jest firmą publiczną i z pewnością nie zniknie w najbliższej przyszłości - to oczywiste!

   Usuń
  3. Errata: DB posiada aktywa ponad €1,6 bln!

   Usuń
  4. "Ale czy coś w tym złego? Nic. Jak jest okazja to po prostu warto z niej korzystać."
   Jak alior wykupil meritum to później pół roku buliłem opłatę za konto bo likwidacja konta oznaczała by zerwanie lokat co wyszło by jeszcze niekorzystniej.

   Usuń
  5. Mr.Złotówka,rozważmy hipotetyczną syutuacj,że po zawarciu z DB "Umowyo prowadzeniu rachunków bankowych oraz świadczenia usług płatniczych dla Konsumentów przez DB Polska S.A.",oraz wpłaceniu na roczny 3%-owy depozyt ponad 50000PLN,wypowiadam w terminie 14dni od założenia powyższą umowę o rachunek bankowy.Jest on dla mnie zbędny,służył tylko założeniu 3%-owej rocznej lokaty bankowej.Gdzieś wyczytałem,że powysze wypowiedzenie nie wpływa na na warunki rocznej 3%-owej lokaty bankowej.Pytam,przyznam,że mam wewnętrzne skrupuły przed takim zagraniem,chociaż świadom jestem,że w sprawach finansowych nie powinno być sentymentów.

   Usuń
  6. W regulaminie jest zapis:
   "Rozwiązanie Umowy o Konto dbNET PREMIUM lub zmiana rodzaju Konta dbNET PREMIUM na inne dostępne w ofercie Banku skutkuje wygaśnięciem warunków Promocji dbNET PREMIUM. Nie dotyczy to warunków prowadzenia Lokaty powitalnej".

   Pytanie przy tym natury technicznej: czy po zamknięciu konta pozostanie dostęp do bankowości internetowej i możliwość dysponowania lokatą (np. zerwania po roku; lokata jest odnawialna) bez fatygowania się do oddziału?

   Usuń
 3. Co w praktyce oznacza ten zapis: "regularne wpływy to suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych na koncie"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli te wpływy muszą powiększać saldo - bardzo ważne!

   Usuń
  2. No czyli normalny wpływ. Napisali to niezgrabnie ale przecież nikt nie pisze o porównywaniu salda z poprzednimi miesiącami czy czymś takim.

   Usuń
  3. Ale względem czego ma powiększać to saldo (jakiej kwoty, z którego dnia)?

   Usuń
 4. Idea Bank: Lokata Rentierska od 500 zł do 1 mln zł na 36 m-cy @ 2,55%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lekko ponad rok temu Getin-Nobel miał 3% na rentierskiej - to se ne vrati :)

   Usuń
 5. Mr. Złotówa, regulamin mówi: "suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych na Koncie dbNET PREMIUM. Do Regularnych wpływów nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika"
  Moje pytanie- czy ten pkt regulaminu odnosi się do przelewów wew.w DB, zaś przelew z mojego konta w innym banku zwolni mnie z opłaty 20 zł za konto ? Z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankowo chodzi o rachunki w DB pomimo że, sformułowano to dość nieprecyzyjnie - niemiecki bank :)

   Usuń
 6. Oto co jest napisane w regulaminie promocji dbNET PREMIUM na stronie DB:
  "od 1 stycznia 2018 r. wynosi 0 zł w przypadku, gdy uczestnik udzielił zgody marketingowej i utrzyma ją w danym miesiącu oraz będzie spełniał przynajmniej jeden z następujących warunków:
  a. Regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM będą wynosiły min. 5000 zł;
  b. będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50000 zł.
  – od 1 stycznia 2018 r. wynosi 20 zł, w przypadku, gdy Uczestnik nie spełni w/w warunków. Opłata będzie pobierana za każdy miesiąc kalendarzowy do 15. dnia kolejnego miesiąca

  Do Promocji dbNET PREMIUM Uczestnik może przystąpić w okresie od 22 maja 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

  Zasady i warunki Promocji dbNET PREMIUM obowiązują do 31 grudnia 2018 r.

  Regularne wpływy – suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych na Koncie dbNET PREMIUM. Do Regularnych wpływów nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika"

  Czy wpływ na jakiś rachunek może kiedykolwiek zmniejszyć saldo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o zwykły wpływ. A przecież jak założysz lokatę na 50 tys. to nawet tymi wpływami martwić się nie musisz.

   Usuń
  2. @Anonimowy22 czerwca 2017 10:18, a jeżeli lokata będzie poniżej 50 tyś ?

   Usuń
  3. Suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo? O co tu chodzi?

   Usuń
  4. Chodzi o to, żeby wpływy nie zmniejszały salda :)

   Usuń
  5. "nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika" - czyli musi to być wynagrodzenie, renta/emerytura albo stypendium?

   Usuń
  6. @Anonimowy, 25 czerwca 2017, 18:37 - "nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika"

   Rachunkami w DB czy również rachunkami w innych bankach należących do tego samego uczestnika? Kto to pisał?

   Usuń
 7. Mam w DB tylko kartę kredytową czy łapie się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem akcji promocyjnej może być osoba, która spełni jeden z poniższych warunków:

   - nie posiada zawartej Umowy z Bankiem, albo

   - posiada indywidualnie zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM razem z inną osobą lub osobami, albo

   - razem z inną osobą lub osobami posiada zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM indywidualnie lub z osobą lub osobami innymi niż te, razem z którymi posiada zawartą Umowę z Bankiem

   Usuń
 8. Coś się zmienia na lepsze. Banki zaczynają podnosić oprocentowanie. Tu pakiet jest świetny:
  lokata 3% do 100k i nie na jakiś miesiąc czy 40 dni jak w Lions banku a na rok.
  konto oszczędnościowe 2,55% bije Millenium czy Optimę okresem i oprocentowaniem.
  No i konto z gwarancją braku opłat którą łatwo spełnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Bardzo dobry pakiet zwłaszcza dla osób które mają większe oszczędności. No i po rocznej lokacie kwota odsetek już wyglądać może bardzo ładnie.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 22 czerwca 2017, 10:17

   Które banki zaczynają podnosić oprocentowanie? Pytam poważnie.

   Usuń
  3. @Anonimowy 22 czerwca 2017 16:43
   Chociażby Eurobank: http://prnews.pl/euro-bank/eurobank-podwyzsza-oprocentowanie-lokat-3709147.html

   Usuń
  4. Ty tak na poważnie? 2,40% na 36 m-ce albo 2,45% na 48 m-cy? Ale najlepsza jest ta: 2% na 3 m-ce :)

   Usuń
  5. @ Anonimowy 22 czerwca 2017 22:25
   1. Odpowiedziałem na zadane pytanie: "Które banki zaczynają podnosić oprocentowanie?".
   2. Nie 2,40%/2,45%, a 2,40-2,60/2,45-2,65%. Przy np. 100 tys. zł nawet dziesiąte części procenta robią różnicę.
   3. Zawsze możesz też trzymać gotówkę w skarpecie na 0,00%.
   Pozdrawiam wszystkich malkontentów ;)

   Usuń
  6. Nawet Optima dziś odpaliła Deklasującą z 2,3% czyli więcej niż w poprzednich miesiącach. Niewiele ale zawsze :)

   Usuń
  7. Lokatą na tak niskie odsetki, to 'Francuzi' sami dobrowolnie się deklasują :)

   Usuń
 9. Planując otwarcie lokaty warto uwzględnić że kurier jest z inPostu i u mnie na południu PL czekałem na niego 2 tyg.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Długo bo jak ja zakładałem konto w BZ WBK to zajęło to 2-3 dni. A też przez kuriera inPost, ale w Wa-wie.

   Usuń
  2. Na Śląsku czekam już 6 dzień i codziennie dostaje awizo na @ mimo iż jestem cały czas w domu.

   Usuń
  3. Bzdura,u mnie kurier był z dokładnie 10-cio minutową telefoniczną umową.

   Usuń
 10. Witam,
  Może trochę nie na temat, ale ...
  chciałbym przenieść się z BZWBK do DB i nie wiem kiedy najlepiej zamykać kartę a kiedy konto? Czy może jedno z kont zostawić zamknąć pozostałe i zamknąć kartę? Mr. Złotówo i czytelnicy - jakie macie przemyślenia w tym temacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku założyłbym konto w nowym banku, a po otrzymaniu karty i np. powiadomieniu pracodawcy o zmianie numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia dopiero składałbym wypowiedzenie w dotychczasowym banku. Oczywiście z karty możesz zrezygnować wcześniej (by uniknąć opłaty w kolejnym miesiącu jeśli takową w BZ WBK masz przy swej karcie), ale to wymaga wizyty w placówce (podobnie jak później z wypowiedzeniem umowy konta).

   Usuń
  2. Mam konta w BZWBK,oraz w DB.To zupełnie różne kraje.BZ.WBK to solidny,nawet staroświecki,ale naprawdę dobry bank.Premiuje już wpływy na konto powyżej 2000PLN/m-c,co dla DB jest pikuś-tam gość z wpływami na konto min 5000PLN/miesiąc się liczy,przy czym nie ma z tego żadnych profitów.

   Usuń
 11. No to ciekawe co w tym miesiącu zaoferuje Idea Bank??

  OdpowiedzUsuń
 12. Rok czasu zakładanie lokaty to długi okres - gospodarka zmienia się co kwartał - wystarczy taką lokata ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak za rok będziesz miał krótkie lokaty nadal szorujące w okolicy 2 - 2,2% to możemy wrócić do dyskusji.

   Usuń
 13. Dzwoniłem na infolinię i wyobraźcie sobie, że w tym "nowoczesnym" banku lokatę można założyć wyłącznie w oddziale!!! Żeby było śmieszniej to wcześniej informowali że w sprawie założenia lokaty skontaktuje się konsultant. A tu nagle okazuje się że skontaktować może się skontaktuje ale trzeba iść do oddziału.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosty i stary trik by przyciągnąć klienta do oddziału i tam próbować wcisnąć mu jakieś fundusze bo "może mieć pan 10% rocznie a nie 3% na lokacie". Ktoś tam się skusi i bank zarobi na tym więcej niż na tych którym ostatecznie wypłaci odsetki z lokat

   Usuń
 14. A mnie zastanawia zwrot "depozytowych i inwestycyjnych", niema tam i/lub.
  Czy czasem nie trzeba mieć jakiegoś produktu strukturyzowanego, funduszu, itp. żeby spełnić ten warunek bezpłatności?

  OdpowiedzUsuń
 15. Druga sprawa że trzeba odpowiednio wycelować z wypowiedzeniem żeby nie pobrało tych 20zł

  OdpowiedzUsuń
 16. W czwartek wniosek, a dziś już dzwonił do mnie kurier, ale umówiłam się dopiero na jutro.

  OdpowiedzUsuń
 17. 3 pytania:
  1.Jak się ma już wspólne konto dbNet to chyba można założyć również indywidualne dbNet Premium i skorzystać z lokaty 3% ?
  2.Mam nadzieję, że po roku da się zlikwidować dbNet Premium i pozostać wyłącznie przy koncie dbNet? Dopowiem że dbNet bez karty jest za darmo ;)
  3.A likwidacja dbNet Premium to pewnie też tylko w Oddziale..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkradł się mały... błąd w moich pytaniach aktualnie posiadam konto wspólne "dbeasyNET", a nie "dbNet" Mr.Z może poprawi to na oryginale ;)

   Usuń
  2. 1. To zakładasz indyw. i masz 3% czyli wariant iii z warunków uczestnictwa
   2. żaden problem
   3. oddział lub list.

   Usuń
  3. Racja! Chyba właśnie tak jest, że mając wspólne można założyć dodatkowe konto indywidualne. (Z resztą mając np. indywidualne db_easy_NET można chyba również założyć indywidualne db_NET_Premium...)
   3. Założyć konto można listownie, ale żeby założyć lokatę 3% to i tak trzeba niestety do Oddziału, ktoś to już wyżej napisał.

   Usuń
 18. Czyli jeśli dobrze rozumiem mogę założyć konto osobiste teraz i lokatę a konto oszczędnościowe Plus np za jakiś czas by nie tracić upływu 4 miesięcy już teraz ale dopiero od otwarcia później?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można tak. Pytanie tylko czy 2,55% utrzymają

   Usuń
 19. Mają bardzo oryginalną i ładną kartę do Konta. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy da się otworzyć konto w Oddziale i jednocześnie założyć lokatę na 3%, czyli wszystko podczas jednej wizyty? Może ktoś już tak zrobił?
  Nie wiem np. czy nie będzie tutaj problemem brak jeszcze jakichkolwiek środków na koncie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg moich doświadczeń konta dbNET w oddziale DB nie założysz.Możesz to zrobić przez internet.Wtedy pomocnym będzie kurier,ale ciebie to nie obchodzi-załatwia DB.Jak już będziesz miał internetowe potwierdzenie założenia konta dbNET możesz z kasą udać się do placówki DB by założyć 3%-ową powitalną lokatę na rok.

   Usuń
  2. można założyć w placówce!!

   Usuń
 21. Pytanie .
  Jak to jest z opłatą za kartę IQ World MasterCard w DB.
  W tabeli Prowizji i Opłat w części V napisano , że opłata za obsługę karty VISA Electron EMV/IQ World MasterCard wynosi miesięcznie 10 zł chyba , że dokona się tą kartą płatności na 700 zł w ciągu miesiąca . Natomiast dzisiaj po aktywacji konta otrzymałem następującą informację z DB : "Jednocześnie przypominamy, że brak opłaty w wysokości 5zł za obsługę aktywnej karty VISA Electron, obowiązuje w przypadku wykonania minimum jednej transakcji finansowej w ciągu danego miesiąca kalendarzowego". No to w końcu jaka jest miesięczna opłata za obsługę karty IQ World MasterCard - 10 zł , 5 zł czy 0 zł ?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Górę bierze wtedy regulamin w którym masz zapis:
   "Warunki prowadzenia Konta dbNET PREMIUM wynikające z Promocji dbNET
   PREMIUM są następujące:
   iv. Opłata za obsługę Karty płatniczej wynosi 0 zł.
   v. Opłata za wypłatę gotówki Kartą płatniczą ze wszystkich bankomatów
   w Polsce i na świecie (nie dotyczy dodatkowych opłat naliczanych przez
   operatora bankomatu) wynosi 0 zł"

   Usuń
 22. Mr. Złotówa: Czy tej lokaty na 3% nie mogę założyć przez internet, jak już będę miał podpisaną umowę o konto Dbnet Premium? Muszę gonić do ich oddziału?

  OdpowiedzUsuń
 23. Juz mialem te lokate na liscie "do zalozenia", ale powyzsze komentarze o oddziale mnie zaalarmowaly, wiec sciagnalem regulamin, a tam jak byk "Lokata powitalna – lokata dostępna wyłącznie w Oddziale Banku...", no to pa-pa Deutsche Bank.

  To jest cos niesamowitego, XXI, iphony, androidy, SpaceX, internety, ale nie, zeby podpisac jakis papier, musze osobiscie stawic sie w oddziale. Bank-marzenie dla osob niepelnosprawnych! Dokladnie tak jak za krola Mieszka I, ani chybi sie pojawie, wezme komplet swiec, bo nie wiadomo, czy do Deutsche Banku podciagneli elektrycznosc.

  No nic, trudno, zakladam wiec lokate w Idea Banku, dzieki tej stronie (dziekuje Mr Zlotowa), kiedys "wpadlem" w ten bank i b.go sobie chwale, 100% zdalnej obslugi.

  OdpowiedzUsuń
 24. witam!

  czy to konto można zlikwidować natychmiast po zakończeniu rocznej lokaty 3%?

  OdpowiedzUsuń
 25. Udało się dziś założyć konto i lokaty na 3% Trwało to dobrą godzinę. W XXIw. jedenaście kart papieru w dwu egzemplarzach, kupa podpisów to chyba zbyt konserwatywne..., a powinno być... on-line!!!

  1. Niestety na opłacenie lokat jest ponoć tylko 5 dni roboczych. Myślałem, że też będzie 30 dni od założenia konta...
  Czy ktoś z Was może to potwierdzić???
  Wg. regulaminu "Uczestnik może otworzyć 5 Lokat powitalnych w terminie 30 dni od daty założenia Konta", ale o opłaceniu w ciągu 5 dni nie ma mowy.
  Dostałem "POTWIERDZENIE OTWARCIA I WPŁATY NA LOKATĘ... itd" i pytali się czy mam pieniądze do wpłaty..., ale akurat zapomniałem skarpety, w której miałem 100 tys. zł :))) , to może łaskawie dali mi dodatkowo te 5 dni...

  2. Z tego wszystkiego przegapiłem kartę do konta. p.II reg. "karta wydawana na wniosek Uczestnika", pewnie to można wnioskować też przez info-linię,bo nie chce mi się wracać 100km do Lublina po głupi plastik. Pal licho plastik, mam nadzieję, że przez to lokat na 3% nie utracę...?

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam,no cóż bardzo różne opinie o Deutsche Banku co prawda to prawda. Dokumentacja okropna,bardzo dużo dokumentów do podpisania.Skusiłem się na kontro DB Premium,bo ROR 1.3%,K.O.Plus 2.55% i lokata 3%.A propos wniosek wypełniłem na stronie,ale umowa wracała do mnie 2 razy,nie było gdzieś tam wymaganego podpisu.Po ok.2 tygodniach konto mi aktywowano.Faktycznie lokata tylko w oddziale banku.Liczyłem tylko na 3 korki,jak w promocji konta Premium.Okazało się,że były to trzy kroki milowe.Nie wspomnę,że namówiłem żonę na konto Firma w DB,jej umowa wracała aż trzy razy.Skusiłem się jeszcze na pełnomocnictwo do konta.Niestety tylko w Oddziale,sterta dokumentacji.
  W końcu nie mogłem się doczekać tego pełnomocnictwa więc (nadal go nie mam),
  udaliśmy się do oddziału DB,aby jak najszybciej wypowiedzieć zawarte po tak długim czasie umowy,firmowe,konta osobiste.Niechętnie,ale wnioski przyjęto nam.Z ciekawości zapytałem,co,jeśli jednak zmienię decyzję i chciałbym pozostać z DB np,do końca roku,a może dłużej.Niestety kolejna wizyta w oddziale.Nie można inna drogą odwołać decyzji o zamknięciu konta!
  A propos sam system niby nowy,ale nie jest fajny,ale np.transakcja dokonana karta debetową została zaksięgowana po 6 -dniach!Przelewy wędrują długo,piszą w internecie.Poprawili,jeśli wewnętrzne DB.Należy się dobrze zastanowić nad promocją DB,ile czasu,ile nerwów to kosztuje,czy te %warte tyle zawodu.Pozdrawiam wszystkich klientów DB!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie wiem jak jest w przypadku innych rodzajow kont w DB ale ja wlasnie dzwonilem na infolinie banku i poinformowano mnie ze w przypadku konta db premium mozna je zamknac w przyszlosci bez koniecznosci wizyty w oddziale, wystarczy przeslany list. Zadzwonilem bo chcialem sie upewnic czy nic sie nie zmienilo. Mialem juz kiedys u nich Konto dbnet i to przez dobrych kilka lat (zamknalem gdy wprowadzili oplaty za karte). Moze i sa tradycyjni ale maja zdecydowanie mniej awarii lub zawieszen systemow niz banki konkurencyjne (czego doswiadczylem w ostatnim czasie: sprobuj pozniej, przerwa techniczna, zaloguj sie za chwile, wystapil nieoczekiwany blad itp). Przerabialem juz wizyty do oddzialu w ING, Paribas w sprawie zamkniecia konta. A wiec im juz dziekuje. Co wg mnie przemawia za DB ? Aktualna oferta. Rok czasu na lokaty a nie tak jak w przypadku konkurencji 2 lub 3 (bo przez tak dlugi czas wiele moze sie wydazyc). 12 miesiecy to tez troche spokoju, bo nie musze sledzic ofert co kwartal i sie martwic czy z przelewem zdaze. 3% to jak na obecne czasy calkiem dobrze, bo kto da wiecej (chyba ze na nowego klienta i mniejsza sume niz 100 tys). Karta do konta absolutnie darmowa, bezplatna w kraju i za granica. Zalozenie konta to chyba tez nie problem bo to wizyta kuriera. A wiec z problemow to widze tylko jedna umowe w placowce celem zalozenia lokaty.Po roku jak sie promocje skoncza i nie bede zadowolony to list z wypowiedzeniem, zamkniecie karty i przelanie srodkow na inne Konto.Ewentalna strata to oplata 20zl, gdyby jej sie po roku technicznie nie dalo uniknac, ale wysokosc odsetet od 100tys i tak to zrekompensuje. Wiec ja problemow nie widze a glownie atuty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko się zgadza, chociaż mi to trochę trąci spamem ;) Ale żeby zaraz latać do banku za lokatą... - oddziały db są niestety tylko w większych miastach. Obawiam się jednak, że db-kolos jako pierwszy ustala oprocentowanie, dlatego forsuje okres na jeden rok. Zakładam, że może już w grudniu takie lokaty pewnie będą ogólnie dostępne i bardziej elastyczne.

   Usuń
  2. Halo Wojtku /Adalbert/Zaden spam ! Przysiegam!Zgadza sie do banku trzeba poleciec bo oddzialy sa w wiekszych miastach, ale dla chcacego nic trudnego.Placowki DB od mojego miasta to min 100 km (Gorzow Wlkp), ale tu chodzi o planowanie.Przy okazji urlopu w PL kochana ciocie odwiedze, kawke wypije,wplate na Kantor alior zrobie (bo u mnie w miescie rodzinnym jest tylko placowka partnerska), mysle ze da sie to jakos pogodzic. A tak przy okazji takze udanego czasu wakacji dla wszystkich ! Pozdrawiam zwlaszcza autora blogu! Jak to u mnie mowia Gottes Segen!ks z Münster ;-)

   Usuń
 28. Czy ktoś w ogóle śledzi sytuację tego banku? Przecież wokół trąbią o jego rychłym upadku, a tu namawiacie na wkładanie do niego ogromnych pieniędzy?
  A jak Niemcy wyprowadzą wszystkie aktywa po cichu i na koniec roku powiedzą: Halt, DeutsheBank kaput?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziennikarskich historii wieszczących rychły upadek czegoś jest sporo (w ostatnich latach miały nastąpić bankructwa m.in. USA czy Grecji), ale wizje te jakoś się nie ziszczają (no ale bez wątpienia są "klikalne", więc sporo się o tym pisze). Za to brakowało często ostrzeżeń przed faktycznymi zagrożeniami (kryzys 2008, upadek Amber Gold itp.). No ale już bez dywagacji czy wróżby się sprawdzą, czy też nie.
   Deutsche Bank Polska choć własnościowo powiązany z niemieckim Deutsche Bankiem to działa odrębnie w Polsce i podlega prawom oraz regulacjom w Polsce. Tym samym zdeponowane środki - o czym wspominam w prześwietleniu promocji - podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu i nawet w przypadku spełnienia czarnego scenariusza (jakim jest upadek jakiegokolwiek legalnie działającego banku czy SKOK w Polsce) środki klientów są gwarantowane i podlegają zwrotowi (do równowartości 100 000 euro).

   Usuń
  2. Ja nie mam zadnych obaw. 100 tys Euro to na chwile obecna (11.08. godz 19,13) 427490 zl. A wiec nawet gdyby zdazyl sie upadek banku to BFG gwarantuje wyplate. Bank to Bank a nie jakas pseudo bankowa instytucja Bankowa. Aczkolwiek pamietam czasy zaraz po upadku komunizmu to byl prawdziwy "dziki zachod"!Obecnie mozna spac spokojnie. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. A jak DB wyprowadzi się z Polski to tych gwarancji już może nie być ;)

   Usuń
  4. Na szczęście nie na tym polegają gwarancje i ich funkcjonowanie nie zależy od tego czy centrala bank zdecyduje się na wyprowadzkę z danego kraju. Deutsche Bank Polska jest bankiem zarejestrowanym w Polsce i podlegającym polskim regulacjom. Jeśli Deutsche Bank (w sensie: niemiecka centrala) chciałby wycofać się z Polski to by musiał sprzedać swój polski oddział (co już przerabialiśmy wielokrotnie - jeden z przykładów to Nordea). Proces ten sam w sobie trwa dość długo, wymaga zgód m.in. KNF i UOKiK, a dla klientów nie rodzi ryzyka - cały czas zachowują ciągłość ochrony swego kapitału.

   Usuń
 29. Nie pamiętam. Czy przy zakładaniu konta przez internet były do zaznaczenia te zgody marketingowe?

  OdpowiedzUsuń
 30. Każdy się martwi o te opłaty od stycznia. Chyba wiem jak to ominąć... cyt. reg. " 4. Rozwiązanie Umowy o Konto dbNET PREMIUM lub zmiana rodzaju Konta
  dbNET PREMIUM na inne dostępne w ofercie Banku skutkuje wygaśnięciem
  warunków Promocji dbNET PREMIUM. Nie dotyczy to warunków prowadzenia
  Lokaty powitalnej." Stąd wynika, ze db Net Premium można zlikwidować zaraz po założeniu lokaty, ale gdzie wtedy wypłacić lokatę? Pewnie da się w Oddziale, ale lepiej proponuję założyć konto db easyNET, które jest za free bez karty, za kartę już są opłaty, ewentualnie dodatkowe warunki. Takie konto mam już od paru lat bez karty i jak założyłem Premium to się uśmiałem, bo w systemie mam teraz dwa "konta osobiste", dopiero wchodząc w szczegóły widać różnice. W sumie jednak podoba mi się to wszystko w jednym miejscu. A konto trzymam ze względu, że mają chyba najtańszy w Polsce rachunek maklerski, jak ktoś zainteresowany 0,19%, czyli można doszukać się też pozytywów w DB. Jak zakładałem konto to DB był na dodatek jeszcze ikoną solidności i pewności... Jakbym jeszcze miał Oddział w Zamościu, to mógłbym tam składać ostatecznie te sterty podpisów, tymczasem do Lublina 100km gdzie było do tej pory 2 Oddziały, ale ostatnio jeden już zlikwidowali, chyba na prawdę zwijają interes...

  OdpowiedzUsuń
 31. To jak to wygląda z tym zamknięciem konta zaraz po założeniu lokaty?
  Mr. Złotówa wiesz coś?

  OdpowiedzUsuń
 32. mam pytanie odnośnie zamknięcia konta w Deutsche Bank. Roczna lokata kończy mi się końcem września czy aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta powinnam złożyć wypowiedzenie rachunku dbPremium miesiąc przed zakończeniem lokaty? Czy to dobre posunięcie? Czy może konto mogę zamknąć w każdym momencie? Zaś lokaty pozostaną aktywne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem jedno. Nie można wypowiedzieć umowy przed zakończeniem lokaty, ponieważ w momencie składania wniosku wypowiedzenia, lokata jest automatycznie zrywana.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...