Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 500 zł do wzięcia w gwarantowanych bonusach za konto w Santander Banku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.05.2024

500 zł do wzięcia w gwarantowanych bonusach za konto w Santander Banku

Nowa edycja przyniosła zdecydowane uproszczenie i uporządkowanie warunków do spełnienia. 

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 500 zł w bonusach za konto Santander
A do wzięcia niezmiennie czekają gwarantowane bonusy o łącznej wartości 500 zł. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi 400 zł premii oraz bon 100 zł na zakupy.

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 500 zł w bonusach za konto Santander


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji, które można ze sobą łączyć: 
 • "400 zł na dobry początek", w której do wzięcia jest tytułowa premia pieniężna oraz
 • program "Polecam mój Bank" - edycja 7 - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City) za otwarcie konta z polecenia.

Wszystko razem da tytułowe 500 zł. Jednak w praktyce można zyskać więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Zyskaj 500 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 400 zł. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "400 zł na dobry początek"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć 2 bonusy pieniężne po 200 zł każdy:
 • do 31.05.2024 r. złóż wniosek o Konto Santander wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.06.2024 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w czerwcu i lipcu 2024 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy) oraz w sierpniu i wrześniu 2024 roku (także w każdym z tych dwóch miesięcy):
  • wykonaj min. 5 płatności kartą lub Blikiem (na dowolne kwoty); 
  • co najmniej 5 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • jeśli masz 26 lat lub więcejzapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł lub
  • jeśli nie masz ukończonych 26 latzapewnij wpływ na konto w wysokości min. 300 zł.

Jeśli chodzi o wpływy, to ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

👍 Porównując z kwietniową edycją, w niniejszej promocji na plus należy ocenić zmiany: premia wypłacana jest w dwóch, a nie trzech transzach, a do tego warunki do spełnienia są powtarzalne w każdym z wymaganych miesięcy, więc po prostu łatwiej można je ogarnąć. W pełni obrazuje to rozpiska promocji dostępna do pobrania na końcu tego wpisu - tak krótka już dawno nie była!

💰 Wypłata nagród na Twe konto w Santander Banku przewidziana jest w dwóch terminach:
 • do 31.08. otrzymasz pierwszą premię 200 zł (za spełnienie warunków w czerwcu i lipcu) oraz 
 • do 31.10.2024 r.: druga premia 200 zł (za spełnienie warunków w sierpniu i wrześniu).

Po zgarnięciu premii nie musisz martwić się podatkiem. Potwierdza to regulamin promocji, z którego fragment zacytuję:
"Nie zapłacisz podatku od nagrody. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych jako nagroda w sprzedaży premiowej. Podstawa prawna: art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych."

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.


Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocjach z gratyfikacjami do 400 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 400 zł):
 • do 31.05.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta (jednak nie później, niż do końca maja):
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami (kartą), które będziesz wykonywać na potrzeby uzyskania pierwszego z wyżej wymienionych bonusów po 200 zł każdy.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.


6% dla oszczędzających


Obecnie na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku uzyskać można 6% w skali roku do 100 tys. zł. Takie warunki można zapewnić sobie do 29.06.2024 r. - o szczegółach tej propozycji piszę tutaj

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶️ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 500 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 7", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶️ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶️ Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 7-17 lat, sprawdź jak zyskać dodatkowe 150 zł za konto dla swej pociechy. Tę promocję prześwietliłem tutaj.


🔎 Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta) 

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

✍ Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • 🤳 "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 


📝 Rozpiska warunków promocji:

Zobacz rozpiskę w formie pdf i przekonaj się, jak łatwe warunki tym razem zaserwował Santander. Działaj, odhacz spełnienie warunków w odpowiednim momencie i ciesz się zdobytą premią:📚 Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Jak we wniosku do wyboru jest Visa/Mastercard to którąś konkretną trzeba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wskazuje określonej karty, więc można wybrać dowolną z dostępnych we wniosku o konto.

   Usuń
 2. Czy "w czerwcu i lipcu 2024 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy) oraz w sierpniu i wrześniu 2024 roku (także w każdym z tych dwóch miesięcy)" nie oznacza po prostu "w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki zapis nie jest przypadkowy. Jeden bonus 200 zł będzie bowiem za spełnienie warunków w czerwcu i lipcu, a drugi bonus 200 zł za ich realizację w sierpniu i wrześniu.

   Usuń
 3. Karencja nadal bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy są jakieś kody MCC transakcji, które nie zaliczą się do spełnienia warunku wykonania płatności kartą na sumę min. 300 zł (by uniknąć opłaty za kartę)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych wykluczonych MCC. Masz tylko wykluczenie quasicash. Z artykułu Złotówy "W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"".

   Usuń
  2. Ten warunek łatwiej ogarnąć Blikiem bo jest bez wykluczeń jakichkolwiek.

   Usuń
 5. Rozpiska robi robotę. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wie ktoś czy Santander traktuje doładowanie konta Revolut za pomocą ich karty jako transakcję quasi-gotówkową?

  OdpowiedzUsuń
 7. Brak definicji wplywu. W regulaminie jest w nawiasie tylko "na przykład z tytułu wynagrodzenia". A wplyw z własnego roru w innym banku? Na jakiej podstawie wpisałeś, że też zostanie zaliczony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na podstawie tego, że nie ma jakiś szczególnych wytycznych. Przykład to nie wymóg (choć oczywiście banki najbardziej lubią klientów, którzy zapewniają wpływy z wynagrodzenia, więc to sugerują, bo wtedy trzymają konto dłużej i np. łatwiej zaproponować im kredyt). Na potrzeby promocji wystarczą jednak wpływy z dowolnego źródła - może być więc i przelew z własnego konta w innym banku. Sprawdzone w praktyce (bo takie zapisy są już od wielu edycji).

   Usuń
 8. Wiecie może, czy Santander nadal proponuje oferty na zatrzymanie po złożeniu wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
 9. Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat). Coś więcej na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższym wpisie jest taki fragment:
   "▶️ Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 7-17 lat, sprawdź jak zyskać dodatkowe 150 zł za konto dla swej pociechy. Tę promocję prześwietliłem tutaj."

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...