Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2016 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

31.07.2016

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwca 2016 roku

Czas na publikację bilansu mych zarobków z bankobrania .

moje zarabianie na bankach - podsumowanie czerwiec 2016 roku
Ostania niedziela miesiąca, będąca tradycyjnym dniem na podsumowanie mego bankobrania, tym razem przypadła w ostatni dzień lipca, więc sporo trzeba było czekać. Ale dzięki temu w podsumowaniu znaleźć można wszystkie zwroty - nawet te wypłacane na ostatnią chwilę. Są też zwroty z końcówki poprzedniego miesiąca, więc uzbierało się całkiem sporo.

Największą część dzisiejszego podsumowania bankobrania stanowią gratyfikacje powiązane z kontem w mBanku. Za jego otwarcie od Money Manii wpadło 100 zł  - wypłacone jeszcze w czerwcu, ale po zeszłomiesięcznej publikacji raportu. Tak samo było ze zwrotem wypłacanym bezpośrednio przez bank za płatności kartą (w promocji "Zyskaj z eKontem" do wzięcia jest nawet 500 zł - aktualna edycja dostępna jest już tylko do jutra, tj. 1.08.2016 r. - ale uwaga! Liczy się data zawarcia umowy, więc wniosek możesz złożyć online i wykonać przelew weryfikacyjny albo zawrzeć w placówce najpóźniej w poniedziałek; szans na przybycie kuriera już nie ma). I tu pojawił się maksymalny możliwy zwrot miesięczny - 50 zł. W czerwcu transakcje wykonałem na mniejszą sumę więc już z tego moneybacku udało się wycisnąć 40,88 zł.

Drugie miejsce w zestawieniu najobficiej premiujących mnie banków zajął T-Mobile Usługi Bankowe. Z dwóch powodów. Jeden to tradycyjny już 5-procentowy moneyback za płatności kartą wydaną do konta. Posiadamy (razem z żoną) trzy takie konta dzięki czemu uzyskujemy trzy zwroty. W każdym przypadku udało się uzyskać maksymalną kwotę po 25 zł. Ale to nie wszystko, bo wpadła również premia w wysokości 100 zł. To premia za polecenie karty osobie z rodziny. W bilansie mego prywatnego bankobrania nie wymieniam zwrotów wynikających z polecania produktów Czytelnikom - w ten sposób przykład zarabiania na bankach w mym gospodarstwie domowym jest bardziej miarodajny (nie każdy wszak prowadzi bloga, dzięki któremu ma zasięg i możliwość dawania rekomendacji nie tylko członkom rodziny i znajomym). Polecanie w tym przypadku opłaca się nie tylko polecającemu, ale i polecanemu, bo ciągle bank płaci 300,30 zł za wyrobienie karty i wykonanie zaledwie kilku płatności.

Dalej wymienić muszę bonusy wypłacone przez BZ WBK. Dwukrotnie otrzymaliśmy po 20 zł (kartę kredytową w tym banku posiadam zarówno ja, jak i żona) za płatności zbliżeniowe telefonem. Uzbierało się więc 40 zł, a cały czas czekam jeszcze na zwrot 20 zł z innej promocji tego banku (tym razem za płatności w ramach akcji "Bądź z BLIKiem 12 zawodnikiem"). Z komentarzy Czytelników wynika, że część osób zwroty już dostała, ale część ciągle na gratyfikację czeka.

Po raz ostatni odnotowuję zwrot od Orange Finanse. Tak jak w przypadku mBanku, tak i tutaj wpływ pojawił się już w czerwcu (ale po publikacji mego raportu). Więc dopiero teraz uwzględniam fakt, że 25 zł na koncie jest. A raczej już było ;) Szkoda, że ostatni raz. Łącznie w tej akcji uzbierało się 150 zł. W prosty sposób. Bo wystarczało zapewnić co miesiąc wpływ 1 000 zł i opłacić fakturę za Orange (nawet nie swoją).

Podsumowanie zamykają zwroty za opłacanie rachunków za inne media. Konto 1|2|3 dało mi zwrot 2,00 zł (za prąd i gaz), a robot finansowy BM.PL tym razem 8,80 zł (za abonament telewizyjny i Internet). Ta ostania kwota była wyższa niż standardowo otrzymywana co miesiąc (3,85 zł), bo tym razem faktura do opłacenia była wyższa (operator dopiero pobrał opłatę za wykupienie pakietu kanałów z meczami piłkarskich Mistrzostw Europy).

Zestawienie wszystkich wpływów z mego bankobrania wygląda następująco:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
mBank
„Zyskaj z eKontem” – zwrot 2 i 4% (za płatności kartą i BLIKiem)
Ok. 2100 zł* i 1850 zł  
50 i 40,88 zł
Money Mania 5
5 płatności pokrywających się z transakcjami objętymi moneybackiem
100 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto z moneybackiem 5%
1500 zł
3 x 25 zł
Program poleceń
-
100 zł
BZ WBK
20 zł nagrody za płatności z mobilną kartą kredytową
60 zł
2 x 20 zł
Konto 1|2|3. Zwrot 1-3% płatności za media
-
2 zł
Orange Finanse
Zwrot z tytułu opłacania faktury od Orange*
-
25 zł
BM.PL
Robot finansowy – zwrot 5% płatności za media
-
8,80 zł
* warunki promocji spełnione w maju

Wpływy na konta prezentują się tak:


Łącznie z bankobrania za poprzedni miesiąc uzbierało się więc 441,68 zł. Tyle samo zostało do mej dyspozycji, bowiem posiadane przeze mnie konta i karty nie niosły za sobą żadnych dodatkowych kosztów (zwolnienie z ewentualnych opłat zagwarantowało spełnienie określonych warunków, np. aktywności w płaceniu kartą, które jednocześnie pokrywało się ze spełnianiem warunków promocji).

Niezmiennie co miesiąc kwotę jaką zebrałem z tytułu bankowych promocji odnoszę do kwoty oszczędności jaką przez cały miesiąc należałoby umieścić na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych, by tyle samo uzyskać z odsetek. I w takiej sytuacji przez cały lipiec musiałaby to być zdeponowana kwota 216 624,87 zł.

Comiesięczne podsumowanie mego bankobrania jest też okazją do przypomnienia o kończących się wkrótce promocjach. Z racji tej, że publikacja przypadła na ostatni dzień miesiąca, a część Czytelników przeczyta ten wpis już później to piszę o propozycjach nie tyle kończących się dziś, ale najpopularniejszych i dostępnych jeszcze przez najbliższe kilkanaście dni czy kilka tygodni:
 • do 13.08.2016 r. trwa program poleceń "Mam Inteligo", w którym za otwarcie konta z polecenia i wykonanie płatności na sumę min. 210 zł czeka premia 100 zł, a za każde skuteczne polecenie premia po 50 zł  (uwaga: to już ostatnie chwile by przystąpić do promocji - umowa o konto zawierana jest za pośrednictwem kuriera i to data zawarcia umowy i jednocześnie uruchomienia konta decyduje o załapaniu się do akcji - trzeba więc wyrobić się z tym w praktyce do 12.08.2016 r., ostatniego dnia roboczego w okresie promocji)
 • do 31.08.2016 r. można załapać się na promocję ING Banku Śląskiego, który płaci 100 zł za Konto Direct i płatności kartą. To promocja w której na premię będzie trzeba długo zaczekać (bo do stycznia przyszłego roku), ale na ten czas można rozłożyć spełnianie warunków promocji i jednocześnie zwalniających z opłat za kartę
No i też jeszcze coś co nie jest stricte okazją do bankobrania, ale szansą na wysoki - jak na obecne czasy - procent dla oszczędzających. W BZ WBK można załapać się na konto ze stawką 4% w skali roku i zwolnienie z części opłat gwarantowane do końca czerwca 2017 r. To propozycja nie tylko dla nowych, ale i dla obecnych klientów (także tych, którzy Konto lub Konta Godne Polecenia z oprocentowaniem 4% posiadają z pierwszej edycji promocji). 

Lubisz zarabiać na promocjach? Wypada polubić Bankobranie ;) Zapraszam:

12 komentarzy:

 1. Gratuluję wyniku i dziękuję za świetnego bloga! Ja dzięki temu w czerwcu zarobiłem 376 zł i dostałem tablet od Citibanku :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! I również gratuluję bardzo dobrego wyniku! Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ja też czekam na zwrot za Blika od BZ WBK i sytuacja jest o tyle dziwna, że osoba która płatności wykonała później niż ja to już zwrot ma. A ja nadal czekam. I nie wiem czy nie pisać już reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisz pisz. Dzięki temu kasę dostaniesz albo szybciej, albo w ogóle ją dostaniesz. Promocje bankowe słyną z tego, że jak się nie upomnisz to możesz nie dostać. W końcu to co organizator promocji "zapomni" zapłacić klientom zostanie w jego kieszeni, a to już rzuca całkiem inne światło na tą sprawę, nieprawdaż? :)

   Usuń
 3. Podobnie u mnie, bzwbk nie zamknięte przez blika. Za karę otworzyłem trzy konta z promocją 4 procent.
  Bankobranie owocne, mbank, tmub zrobiły swoje a bph przyniósł... plecak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mr. Złotówa ten T-Mobile program poleceń od tej kwoty będzie podatek! Zatem to 100 - podatek w 2017. Jak tak miałem za polecenie kota 50 - PIT-8C

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się! Umknęło to pamięci, bank faktycznie przyśle PIT. Więc w następnym podsumowaniu uwzględnię to!

   Usuń
  2. Przeczytałem Twój raport za sierpień z 28/08/2016 (Jedną z wymienionych tam premii było 100 zł z tytułu polecenia karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe. Jak słusznie zauważono w komentarzach, od tej premii będzie konieczne samodzielne odprowadzenie podatku. Fakt, że nastąpi to dopiero na początku przyszłego roku spowodował, że uwzględnienie tego zobowiązania mi umknęło. Ale jest to oczywiście niezbędne. Za czujność Czytelnikowi serdecznie dziękuję!)i wróciłem do tego wpisu teraz. TY pomogłeś mi 2 razy skutecznie podpowiadając co załatwiło moje sprawy bankiem i allegro pozytywnie ja dałem sugestie raz.
   Pozdrawiam D.

   Usuń
 5. Witam :)

  Przedstawiam zdobycze (ale i stratę i jedną wtopę - ale o tym później) z mojego gospodarstwa domowego w czerwcu ;)

  W końcu MBANK się wyrównał - pierwsze 50 zł moneyback na początku miesiąca (po reklamacji za miesiąc kwiecień) a drugie za maj - na koniec - też 50 zł. MBANK daje razem 100 zeta w czerwcu.
  T-MOBILE - moneyback - 25 zeta ( i tu powinno być jeszcze jedno 25 zł ale zapomniałem zasilić konto i niestety drugiego moneybacku nie ma ;(
  BZWBK - 2 x 20 = 40 zł za bliki
  BZWBK - 2 x 2 bilety do kina (wartość 23,50 każdy) - razem 94 zeta (konkurs)
  BGŻ - 2 x 60 zeta = 120 zł - pierwsza część premii za założenie kont (ja i żona)
  BGŻ - 2 x 70 zeta = 140 zł - druga część premii za założenie kont (ja i żona)
  PKO - tu strata 6,90 (znów niedopilnowanie terminu płatności kartą - tym razem u żony) - już tu strat nie będzie - konta zamknięte ;)

  Po odliczeniu straty wychodzi na czysto za czerwiec 512,10. Sumując od początku lutego (pierwsze założone konto) do końca czerwca wychodzi 2125,20 + 2 tablety. Do celu (5000 gotówka razem z bonami w ciągu roku) brakuje jeszcze 2874,80. Coraz bliżej ale jednak nadal daleko ...

  Pozdrawiam
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo! Jeszcze kilka miesięcy zostało, więc trzymam kciuki by te 5000 zł udało się zdobyć. Aczkolwiek przypomnę to co piszę dość często (zapewne już o tym wiesz, ale niech to będzie wskazówka dla początkujących bankobiorców): nigdy nic na siłę, by się nie zapędzić, bo bankobranie to zarabianie "przy okazji".
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Witam!
  Czy żeby skorzystać z tej promocji muszę posiadać konto w Citi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domyślam się, że pytanie dotyczy którejś z promocji Citibanku gdzie można zdobyć voucher lub telefon od Citibanku? Nie ma potrzeby zakładania konta. Wystarczy sama karta kredytowa (także do uzyskania dostępu do bankowości internetowej CitiOnline).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...