Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Karta kredytowa Citibanku na Grouponie. Z bonem 600 zł do Neonetu

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

11.07.2016

Karta kredytowa Citibanku na Grouponie. Z bonem 600 zł do Neonetu

Tak, to nie pomyłka. To kolejna już piąta aktualnie aktywna promocja Citibanku.

voucher 600 zł do neonet.pl za kartę Citi Simplicity
Trwa ofensywa banku w promowaniu kart kredytowych. Za wyrobienie bezwarunkowo darmowej karty Citi Simplicity można już dostać telefon LG K8 LTE (o wartości 549 zł), voucher 400 zł do wykorzystania podczas zakupów na Morele.net albo Nexterio.pl, jak i voucher 200 zł na przejazdy z iTaxi. Teraz czas na voucher 600 zł do NeoNet.pl.

Kwota nagrody robi wrażenie. Za taką sumkę można kupić już nawet kilka drobniejszych AGD lub urządzeń RTV nie dokładając ani grosza. Gdy przeczytać warunki uzyskania nagród w poprzednich promocjach Citibanku mogłoby się wydawać z rozpędu, że tym razem bon będzie można zdobyć łatwo. I łatwo jest, ale niestety nie jest tanio. Ale po kolei.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikom: Marcinowi, Karolinie i Dominikowi. Jeśli i Ty znasz promocję bankową, której jeszcze nie udało mi się znaleźć i prześwietlić na blogu, podziel się tym z bankobiorcami - do Twej dyspozycji jest formularz kontaktowy w zakładce Kontakt (wystarczy krótka notka lub link do strony promocji).

Aby skorzystać z oferty "Zostań posiadaczem Karty Citi Simplicity i zdobądź voucher do sklepu NeoNet.pl o wartości 600 pln" należy:
 • najpóźniej do 31.07.2016 r. wysłać formularz zgłoszeniowy (podając przy tym m.in. numer zakupionego kuponu) 
 • podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku (kontakt następuje zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych po wysłaniu formularza) złożyć wniosek o kartę Citi Simplicity
 • dostarczyć do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument należy przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania) 
 • zawrzeć umowę o kartę
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od zawarcia umowy zlecić przelew gotówki z karty kredytowej i rozłożyć na raty (kwotę min. 2 000 zł na 12 miesięcy)
 • co najmniej jeden raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku
Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz voucher o wartości 600 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepie NeoNet.pl. Nagroda zostanie przesłana w wiadomości za pośrednictwem bankowości internetowej Citibanku w ciągu miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Regulamin akcji nie wspomina nic na temat okresu ważności vouchera, ani o minimalnej kwocie zakupów, podczas których można voucher zrealizować.

Wszystko wygląda więc dotąd rewelacyjnie... aż do momentu gdy nie przyjrzymy się kosztom przelewu z karty, który należy rozłożyć na spłatę ratalną. A w tym przypadku, zaglądając do tabeli opłat i prowizji, trzeba uwzględnić: prowizję za rozłożenie transakcji na raty w ramach Planu spłat ratalnych „Komfort”, która dla Planów otwartych po 1.01.2015 r. wynosi 10%, min. 50 zł. Poza tym jest również koszt w postaci opłaty operacyjnej za obsługę spłat ratalnych, który wynosi 20 zł miesięcznie oraz odsetki (choć te mogą przy tym wszystkim być już kosztem najmniejszym).

Regulamin promocji nie wymaga spłacania rat przez cały okres 12 miesięcy. Dla zdobycia vouchera wystarczy samo skorzystanie z systemu ratalnego. Ale nawet śpiesząc z całościową spłatą pożyczki w ten sposób zaciągniętej przyjdzie ponieść sporo kosztów. Prowizja za uruchomienie planu systemu ratalnego i zapewne minimum jedna opłata za jego obsługę już wygenerują koszty w kwocie min. 220 zł. Do tego należy też pamiętać o wydatku na zakup Grouponu.

Dowiaduj się o tym co w bankobraniu i bankowości piszczy: 

Dla kogo promocja?


Standardem promocji Citibanku jest dość długi okres karencji:
"Z Oferty mogą skorzystać pełnoletnie osoby fizyczne, które od dnia 1 stycznia 2014 r. przed wzięciem udziału w Ofercie nie posiadały żadnej głównej Karty Kredytowej Citibank"
Z akcji promocyjnej skorzystać nie mogą również pracownicy banku oraz tzw. Osoby Amerykańskie, czyli obywatele USA lub tamtejsi rezydenci podatkowi.

Citi Simplicity - prześwietlenie oferty


Karta kredytowa Citi Simplicity jest wydawana przez Citibank za 0 zł. Bank nie pobiera też ani rocznej, ani miesięcznej opłaty za jej posiadanie. Opłatą na którą należy uważać jest opłata miesięczna w wysokości 6 zł za dostęp do usługi CitiPhone, czyli bankowej infolinii. Tę opłatę można jednak wyłączyć np. przez złożenie krótkiej dyspozycji za pomocą wiadomości wysłanej w bankowości internetowej o przykładowej treści: "Rezygnuję z opłaty za usługę CitiPhone".

Więcej o karcie kredytowej Citi Simplicity pisałem tutaj. W prześwietleniu oferty o której pisałem w momencie pojawienia się karty na rynku, mowa jest o promocji, która pozwala na bezprowizyjne uruchomienie systemu ratalnego dla kwoty nawet 10 000 zł. Co ciekawe w ofercie na Grouponie podlinkowana jest również strona z ogólną ofertą karty Citi Simplicity, gdzie bank także wzmiankuje o promocji bardzo tanich rat. Informacja ta jednak może wprowadzać w błąd, gdyż nijak ma się do promocji z voucherem do NeoNet.pl. W jej regulaminie jest bowiem zapis "Niniejsza Oferta nie podlega łączeniu z innymi promocjami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Bank".


Początkowo oferta z Grouponu robi wrażenie. Jednak dodatkowe koszty powodują, że finalny zysk z promocji może być o wiele niższy niż w przypadku wcześniej przywołanych promocji, w których można zdobyć vouchery po 400 zł lub telefon LG. Najwyraźniej promocja z Grouponu ma dotrzeć do nieco innej grupy klientów niż do świadomych bankobiorców, liczących nie tylko korzyści, ale i koszty.

Spodobał Ci się powyższy wpis? Nie przegap podobnych promocji! Subskrybuj bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

10 komentarzy:

 1. Aż jeden groupon sprzedany?? "Oferta dnia"??? Super wzięcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie kupił ktoś z działu marketingu banku, by siary nie było, że ciągle zero sprzedanych.

   Usuń
 2. zakupić kupon o wartości 5 zł w serwisie Groupon (oferta ma być dostępna do 28.07.2016 r.)
  najpóźniej do 31.06.2016 r. wysłać formularz zgłoszeniowy (podając przy tym m.in. numer zakupionego kuponu) -
  pomyłka w dacie wysłania formularza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oczywiście do 31.07. - jeden dzień wysokich temperatur i już przegrzanie ;) Dzięki za czujność!

   Usuń
 3. Nieopłacalna promocja. Koszty prowizji za przelew są zbyt duże, a inne promocje citibanku lepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twe zdanie. To taka promocja dla zielonych co nie mają zielonego pojęcia o sensownych promocjach.

   Usuń
  2. Strach pomyśleć co takie zielonki z tą kartą zrobią. Tylko problemów sobie narobią i będą płacić odsetki, horrendalne opłaty za te raty a i jeszcze w coś wdepną. I bankowi cała promocja się spłaci z nawiązką.

   Usuń

 4. Mr Złotówa z prośba o pomoc
  Termin spłaty zadłużenia z tytułu karty kredytowej Cimpliciti mija dziś tj. 11-go. Przelewu z BZWBK na rachunek karty dokonałem dzisiaj tuż po północy. Przelew z BZWBK wyszedł pierwszą sesją. Niestety do tej pory / 22.15 / chyba nie został zaksięgowany w Citi i zadłużenie nadal widnieje. Czy taką praktykę ma Citi, że opóźniają zaksięgowanie zadłużenia? Czy też tak mieliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z sesjami Elixir przelew powinien być już na rachunku karty kredytowej Citibanku. Nie przypominam sobie by dotąd - a promocji Citibanku było już bardzo dużo - ktoś sygnalizował podobny problem z księgowaniem spłaty.
   Sugeruję zaczekać i sprawdzić jak spłata będzie wyglądała w wyciągu. Być może środki zaksięgowały się prawidłowo, ale saldo w CitiOnline na chwilę Twego komentarza nie zostało jeszcze zaktualizowane .

   Usuń
 5. Co prawda korzystałem z promocji, w której można dostać tablet, ale mój wpis będzie dotyczył rejestracji w serwisie internetowym Citi, więc może się przyda każdemu, kto będzie korzystał z ich usług.
  Po pierwsze citibankonline... nie działa na FF. Po drugie, kod aktywacyjny jest aktywny tylko przez 15 minut, więc warto to szybko załatwić. Ja miałem problemy z rejestracją także w tych obsługiwanych przeglądarkach, ponieważ... nie miałem włączonego dostępu (system nie rozpoznawał karty, gdy próbowałem przejść do 2. kroku). Gdy konsultant mi włączył ten dostęp, zacząłem etap rejestracji, dostałem sms, ale... zanim skończyłem rozmowę, kod przestał chyba być aktywny i miałem problem - najpierw system nie rozpoznawał tego kodu (stąd wnioskuję, że wygasł), a przy kolejnej próbie rejestracji w ogóle pojawiały się jakieś chocki-klocki. W końcu okazało się, że muszę czekać dobę, aż wszystko "się naprawi"; usunięcie plików tymczasowych nie pomogło

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...