Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Tylko Teraz w Idea Banku: 3% bez żadnych warunków nawet do miliona złotych

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

27.07.2016

Lokata Tylko Teraz w Idea Banku: 3% bez żadnych warunków nawet do miliona złotych

Idea Bank ponownie zaskoczył lokatą promocyjną. Tym razem można załapać się na 3% w skali roku.

lokata tylko teraz 3% 45 dni idea bank
Przed kilkoma dniami na blogu pojawił się wpis o Lokacie GO ze stawką 2,75% w skali roku, a już jest kolejna propozycja tego banku. Tym razem można skorzystać z oprocentowania 3% w skali roku, także bez konieczności zakładania konta czy spełniania jakichkolwiek warunków. Krótszy jest jednak okres depozytu.

Nowa promocyjna lokata pojawiła się w ofercie banku dziś i tradycyjnie nie wiadomo jak długo będzie dostępna (poza informacją w regulaminie, że co najmniej do 28.07.2016 r.).

Główne cechy Lokaty TYLKO TERAZ:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku 
 • okres: 45 dni
 • min. kwota lokaty: 500 zł 
 • max. kwota lokaty: 1 000 000 zł
Wniosek o otwarcie lokaty ważny jest przez pięć dni kalendarzowych. Jeśli więc dziś wyślesz takowy wniosek to lokatę będzie można zasilić do poniedziałku, czyli 1.08.2016 r. włącznie.

Gdy już posiadasz dostęp do bankowości internetowej Idea Banku wniosek o lokatę należy złożyć po zalogowaniu. Jeśli jesteś nowym klientem, skorzystaj z wniosku na stronie internetowej. Jeżeli dotąd nie było Ci dane nigdy korzystać z produktów tego banku to rozważ rozpoczęcie współpracy z bankiem od lokat powitalnych. Możesz założyć:
 • Lokatę Happy (do 10 000 zł), gdzie uzyskasz 4% w skali roku w przypadku wyboru 1- lub 2-miesięcznego okresu depozytu, a 3,5% w wariancie na 3 miesiące
 • Lokatę Happy Plus (od 10 000,01 do 100 000 zł) z oprocentowaniem 3,25% w skali roku na okres 3 miesięcy
Po otwarciu jednej z wyżej wymienionych lokat powitalnych uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i za jej pomocą możliwość otwierania kolejnych depozytów (w tym Lokaty GO lub Lokaty TYLKO TERAZ).

Lubisz promocje bankowe i promocyjne oprocentowanie lokat? Polub Bankobranie:

22 komentarze:

 1. Przy tym krótkim okresie warto sobie policzyć kiedy wypadnie zakończenie. Bo jak w sb czy nd to trochę szkoda tracić 1-2 dni. Lepiej zaczekać z opłacenie wniosku i wtedy kasę wpłacić gdy po 45 dniach zakończenie wypadnie w dzień roboczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lokata zakończy się w weekend opcją dla osób posiadających konto w Idea Banku jest przerzucenie kasy na Zośkę Pro lub na lokatę Ping Pong albo Na Chwilę. A dla tych bez konta Lokata Beztroska - można ją zerwać bez utraty odsetek.

   Usuń
  2. No tak, ale te lokaty co wymieniasz to 2%.

   Usuń
  3. Wydaje mi się że odpowiedź dotyczyła sytuacji jak lokata kończy się w weekend. I mając kasę dzień na Ping Pongu czy 3 dni na Na Chwilę na 2% jest jakby nie było lepszym rozwiązaniem niż nie oprocentować jej w ogóle. Chyba logiczne?

   Usuń
 2. O widzę, że za lokatę Happy się już wzięli i na 3 miesiące przycięli oprocentowanie :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie odnoście wniosków. Jak to z nimi jest? Piszecie, że ważny jest 5 dni. Jak loguje się do bankowości internetowej i wybieram interesującą pozycję na liście lokat, to natychmiast woła o zapewnieniu kasy na rachunku, z którego będzie założona lokata (konto Idealna). A tu piszecie o jakichś 5 dniach. Co nie tam robię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W polu "Z konta" wybierz "Moje konto w innym banku" zamiast podstawiającego się z automatu konta w Idei.

   Usuń
  2. I wówczas będę musiał faktycznie wykonać przelew "z innego konta"? Jest z tym pewien problem, bo jakbym chciał założyć lokatę np. w weekend (mając na względzie termin jej zakończenia w dzień powszedni po 45 dniach), to tego nie zrobię (elixiry nie chodzą, szybkie przelewy Ideabank nie akceptuje). Zostaje wówczas tak cyrklować, by ten przelew "z innego konta" wpłynął do Idei w dzień powszedni.

   Usuń
  3. Np zrobisz przelew rano w piątek 29.07. to lokata pięknie zakończy się w dzień roboczy.

   Usuń
 4. Najwyraźniej w Idei kończy się kasa, skoro "odważyli się" na tak sowity procent dla pospólstwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo niepokojące jest to że miesiąc po miesiącu, na koniec miesiąca, robią coś takiego by poprawić swoje wskaźniki. Pewnie walczą o uniknięcie jakiś listy alertów knf albo całkowitej upadłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie pomyślałeś że po prostu zatrzymują klientów, którzy 2-3 miesiące temu założyli lokaty promocyjne i teraz gdyby nie nowa promocja to by z tą ksaą czmychnęli?

   Usuń
  2. Konto w Idea jest chyba moim jedynym kontem z tak długim stażem, 4-5 lat, musiałabym sprawdzić. I odkąd je mam systematycznie co 2-3 miesiace pojawiają się w nim dobre, na tle innych banków, lokaty i raczej nie należy się tu doszukiwać drugiego dna.

   Usuń
 6. Dużo osób wypłaca pieniądze i inwestuje w nieruchomości, banki muszą się napracować żeby kasę zdobyć. Sytuacja się nie zmieni bo będzie to postępować jak efekt kuli śnieżnej ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzrost inwestycji w nieruchomości jest zauważalny, ale bez przesady. Żeby kupować mieszkania czy sensowne działki nie wystarczy mieć kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy. Trzeba też pamiętać, że niektórzy nawet mając kilkaset tysięcy czy miliony wolą regularnie wypłacane odsetki a nie inwestowanie długoterminowe.

   Usuń
  2. Nieruchomość jest fajną inwestycją ale nie dla każdego. Mieszkanie w mieście studenckim może okey, ale jeśli program Mieszkanie Plus zadziała to rzeczywistość może się trochę zmienić za parę lat.
   Do niedawna wielu mówiło, pisało "kupować ziemię rolną". I co? Rząd ograniczył handel ziemią rolną. Więc nie wszystko jest takie super jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

   Usuń
  3. Ja polecam zakup garażu (15-35 tys. zł w zależności od miasta, dzielnicy). Najem o wiele łatwiejszy niż mieszkania, najemca rzadko się zmienia, a stopa zwrotu wyższa, mniej inwestycji remontowych i formalności typu czynsz gaz, prąd i inne media.

   Usuń
 7. A ja założyłem Lokatę GO. 2,75 to mniej niż 3 procent, ale za to dłuższy okres i raczej pod koniec miesiąca dają w Idea Banku promocyjne lokaty. A ta Tylko Teraz zakończy się w połowie miesiąca i może być wtedy słabo z czymś nowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zdecydowałem się na te krótszą, bo 0,25% w skali roku to niby mało, zwłaszcza na 45 dnia ale suma sumarum przy mojej kwocie wyszło 45 zł różnicy.

   Usuń
 8. Dziś skończyła mi się ta lokata, a obecne oferty to sama bieda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać że w Idea Banku poobcinali wszystkie lokaty więc raczej nie ma się co łudzić, że teraz wyskoczą z czymś ekstra nagle.

   Usuń
 9. Ja chwilowo wrzuciłem na ZOŚKĘ PRO i czekam. Może im się jeszcze coś przydarzy.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...