Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata GO czyli 2,75% na lokacie w Idea Banku bez dodatkowych warunków

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

21.07.2016

Lokata GO czyli 2,75% na lokacie w Idea Banku bez dodatkowych warunków

W Idea Banku ponownie pojawiła się lokata z promocyjnym oprocentowaniem.

idea bank lokata go
Lokata GO skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów Idea Banku, gdyż nie wymaga spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków w stylu "nowy klient" czy "nowe środki". Nie trzeba też zakładać konta. A oprocentowanie 2,75% w skali roku możliwe jest nawet dla kwoty miliona złotych.

Temat depozytów bez dodatkowych warunków do spełnienia podejmuję w comiesięcznym przeglądzie najlepszych lokat bankowych. Niestety o lokaty bez warunków z oprocentowaniem w okolicy 2,75% jest obecnie bardzo trudno. I po dłuższej przerwie wreszcie coś takiego w Idea Banku się pojawiło.

Główne cechy Lokaty GO:

 • oprocentowanie: 2,75% w skali roku
 • okres: 3 miesiące
 • min. kwota lokaty: 500 zł
 • max. kwota lokaty: 1 000 000 zł

Zgodne z regulaminem Lokata GO ma być dostępna co najmniej do 23.07.2016 r. Jak długo ostatecznie będzie można z niej skorzystać? Tego nie wiemy. Poprzednie edycje promocyjnych lokat w Idea Banku bywały dostępne przez dwa dni, jak i przez ponad tydzień.

Co istotne to fakt, że wniosek o otwarcie lokaty jest ważny przez pięć dni. W tym czasie możesz zasilić rachunek lokaty, ale jeśli tego nie zrobisz to nic się nie stanie. Wniosek zostanie anulowany. 

Lokata jest odnawialna, aczkolwiek trzeba pamiętać, że po upływie trzech miesięcy przedłuży się na kolejny okres z mizernym oprocentowaniem:
"Po upływie Okresu Umownego Lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny umówiony okres (3 miesiące), na warunkach przewidzianych dla Lokaty STANDARDOWEJ, o Okresie Umownym 3 miesiące, zgodnie z aktualną na dzień odnowienia Lokaty Tabelą Oprocentowania dostępną na Stronie Internetowej, obowiązującą w dniu rozpoczęcia kolejnego Okresu Umownego. Posiadacz Rachunku ma możliwość zmiany charakteru Lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie Dyspozycji w Oddziale bądź za pośrednictwem Bankowości Telefonicznej w dowolnym momencie trwania Okresu Umownego"
Po jej odnowieniu i kapitalizacji odsetek, lokatę będzie można zerwać w bankowości internetowej wskazując przy tym rachunek do wypłaty środków. Lokatę można też zmienić na nieodnawialną w trakcie trwania Lokaty GO, ale wyłącznie po połączeniu z infolinią banku lub w oddziale.

Jak założyć Lokatę GO?


Sposób otwarcia lokaty zależy od tego czy dane Ci było już korzystać z produktów Idea Banku. Jeśli tak to najprawdopodobniej został Ci już wydany dostęp do bankowości internetowej. I za jej pośrednictwem należy złożyć wniosek o nowy depozyt.
lokata go w systemie idea cloud

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś/-aś z produktów i usług Idea Banku to wniosek o lokatę złożysz tutaj (zanim to jednak zrobisz, przeczytaj poniżej o jeszcze lepszej propozycji powitalnej dla nowych klientów).

Lokata Happy - czyli powitanie na 4%


Dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z jakichkolwiek produktów w Idea Banku czeka propozycja lokaty powitalnej. To Lokata Happy, na którą można wpłacić od 1 000 do 10 000 zł. Stałe oprocentowanie tego depozytu wynosi 4% w skali roku w wariancie na 1 lub 2 miesiące. W przypadku umowy na 3 miesiące Twe oprocentowanie wyniesie 3,5% w skali roku. By skorzystać z tej oferty również nie trzeba zakładać konta, ani korzystać z jakichkolwiek innych produktów banku.

Wraz z otwarciem Lokaty Happy zyskasz dostęp do bankowości internetowej, za pomocą której złożysz wnioski o kolejne lokaty (również Lokaty GO).

Złóż wniosek o Lokatę Happy

Bądź zawsze na bieżąco z tym, co na blogu nowego (a nawet dowiaduj się jeszcze więcej). Polub Bankobranie na Facebooku:

38 komentarzy:

 1. No nareszcie coś bo nie wiedziałem gdzie się podziać z kasą z konta oszczędnościowego w Optimie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie ten sam problem. Nauczony doświadczeniem wycofałem kasę z Optimy 5.07 (bo stary okres kończył się 14.07). Uznałem wtedy, że 9 dni przed końcem wystarczy. A co się okazało? Że nowe środki liczą się od 4.07. No i musiałem uciekać z kasą gdzie indziej.

   Usuń
 2. Mr Złotówa popraw proszę w tekście datę bo jest 23.06.2016 r. :-) dzięki za szybkie info o lokacie:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oferta ważna do 23 .07.2016!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 21 lipca 2016 20:31 i @Anonimowy 21 lipca 2016 20:40 dzięki za czujność :)

   Usuń
 4. Oprocentowanie 2,75% w skali roku możliwe jest nawet dla kwoty miliona złotych - to o całe 0,25% mniej niż w siostrzanej firmie z GLC czyli Getin-Noble, gdzie dają 3% na Lokacie Rentierskiej z odsetkami płatnymi co miesiąc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tia, na 3 lata i od 150 tys. zł.

   Usuń
  2. Za 3 lata te 3% odsetek to będzie jedynie marzeniem!

   Usuń
  3. za 3 lata to może nie być Polski albo przynajmniej banków.

   Usuń
  4. Za 3 lata to może nie być tego fiaska zwanego Szengen albo nawet Unii ale Polska będzie - idziesz o zakład?

   Usuń
 5. Dwa razy wysyłałam wniosek o lokatę na stronie banku i nie mam żadnego maila z danymi do przelewu. Minęła już godzina i nic. Też ktoś tak ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze nie przerabiałeś tego u Zosi? Super bank, ale tylko do lokat zakładanych samemu przez internet!

   Usuń
  2. Na 99% miałaś już jakąś lokatę lub coś innego w IdeaBanku. Musisz znaleźć login.

   Usuń
 6. Kończą się lokaty 2-miesięczne na 3% więc widmo odpływu kilkudzięsieciu (a może i kilkuset) milionów złotych zmusiło IdeaBank do zaproponowania 2,75% na 3 miesiące, choć to i tak mniej niż 2,8% w Getinie na 4 miesiące (warunek nowe środki). Przyznam się że liczyłem na coś bliżej 3%. Ale na zastanowienie się jest trochę czasu (wnioski co najmniej do 23 czerwca + 5 dni ważności).
  Niestety od jakiegoś czasu widać cwaniactwo IdeaBanku liczącego że większość zakładających lokaty zapomni o terminie końca i lokata się przedłuży na praktycznie "Zerowe" oprocentowanie (brak możliwości zmiany przedłużenia się lokaty na nieodnawialną). Zatem to lokaty tylko dla świadomych tego faktu i pilnujących swoich pieniędzy klientów, w przeciwnym wypadku zamiast korzyści można oddać im pieniądze prawie darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam. O zakończeniu lokaty trzeba koniecznie pamiętać, bo późniejsze oprocentowanie jest żenująco niskie.

   Co do Getin Banku to oferta 2,8% obowiązywała tylko do 15.07. Aktualnie stawka wynosi 2,5% w skali roku na 4 miesiące i niezmiennie dla nowych środków.

   Usuń
  2. Lokata na nowe środki w Getin jest na 2,5%

   Usuń
  3. Anonimowy, 22 lipca 2016, 09:55

   "Niestety od jakiegoś czasu widać cwaniactwo IdeaBanku liczącego że większość zakładających lokaty zapomni o terminie końca i lokata się przedłuży na praktycznie "Zerowe" oprocentowanie"
   -----
   Tak było zawsze i nie jest to rzecz unikalna akurat dla tego banku. W tym groteskowym kraju są nawet banki, które przy zakładaniu konta zmuszają klientów do posiadania różnych odpłatnych funkcji czy ubezpieczeń i należy je osobiście zmienić/zrezygnować i czasami koniecznie w oddziale!

   Usuń
  4. Nie zgodzę się, że tak było zawsze. Kiedyś w Idea Banku można było zmieniać lokatę na nieodnawialną w bankowości internetowej. Teraz nie można. Została infolinia lub placówka a to akurat jest już pod górkę. Wiszenie na infolinii czy fatyga do oddziału to strata pieniędzy i czasu.

   Usuń
  5. Ale co za problem w razie takiego zapomnienia zerwać lokatę po jej odnowieniu się???

   Poza tym "brak możliwości zmiany przedłużenia się lokaty na nieodnawialną" dotyczy systemu transakcyjnego, można to zrobić telefonicznie, co też nie jest wielkim problemem.

   Czy wy nie przesadzacie???

   Usuń
  6. To jest tzw tworzenie niepotrzbnych problemów. I tak wszyscy praktycznie codziennie siedzą w necie ale problemem jest zalogowanie się do banku i zerwanie marnego odnawialnego oprocentowania. Problemy jak i dzieci...

   Usuń
 7. lokata Happy teraz jest na 3,5%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety i tą lokatę dosięgnęło cięcie oprocentowania :( 4% jest jeszcze na 1 lub 2 miesiące, ale na trzy miesiące wynosi już 3,5%.

   Usuń
 8. Tak się zastanawiam czy kasę z ZOŚKI PRO nie przenieść na tą lokatę. Oprocentowanie nieznacznie wyższe więc o to nie chodzi ale za to stałe na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przeniosłem. Na 400k to jest 400zł "zysku" w 3 miesiące uwzględniając podatek belki.

   Usuń
  2. Oj chyba mniej. Bo różnica między 2,75% z GO a rzeczywistym 2,72% z Zośki Pro to 0,03% w skali roku. Więc nawet przy takiej kwocie tych odsetek aż tyle więcej nie będzie. Ale na plus bez wątpienia oprocentowanie stałe. Na koncie oszczędnościowym może zmienić się każdej chwili.

   Usuń
  3. ano. wyjdzie 24zł różnicy.

   Usuń
 9. Idea Bank od lat niezmiennie jest źródłem całkiem dobrych lokat - warto zostać klientem (umowa np. przez kuriera) i aktywnie korzystać z ich oferty lokat.

  Jestem ich klientem od ponad 4 lat i nigdy jeszcze nie byłem w żadnym z ich oddziałów, ale z lokat zakładanych przez internet korzystam non-stop. Wielokrotnie otrzymując ich oferty telefonicznie (oczywiście na kilka dni przed zakończeniem jakiejś lokaty) można dostać trochę wyższy odsetki niż na identyczne lokaty oferowane na ich stronie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy mogę wpłacić wyższą kwotę od podanej we wniosku lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niższą tak, wyższą nie. Tak mi powiedziano na infolinii. Jak jest w praktyce nie wiem. Ale nic nie stoi na przeszkodzie złożyć nowy wniosek.

   Usuń
  2. Jak nie wiesz jaką kwotę będziesz mieć do dyspozycji to złóż różne wnioski - możesz ich wysłać pięć.

   Usuń
 11. Dzięki. Właśnie nie wiedziałem jaką kwotę ze względu na Millenium w którym mam lokatę mobilną i konto oszczędnościowe. Lokata kończy się 1.08 a konto oszczędnościowe we wrześniu. Jednak jest decyzja o zamknięciu konta 1.08. Nie będę utrzymywać konta dla lokaty. Lepiej wcześniej zamknąć konto by móc mieć wcześniej możliwość skorzystania z ewentualnej promocji banku.

  OdpowiedzUsuń
 12. zakładając wniosek jutro tj (26.07.16r wtorek - mam 5 dni czarnych nie liczy się weekend tzn do wtorku 2.08.16r ? Czy liczy się weekend i czas jest na opłacenie do niedzieli ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 dni kalendarzowych więc jak teraz złożysz wniosek to wygaśnie w weekend. Jeśli lokata będzie jeszcze w środę to wtedy spoko bo wniosek będzie ważny do pn włącznie.

   Usuń
 13. Jeszcze jest dostępna więc nadzieja, że uda się złożyć wniosek po północy. Wtedy będzie można zasilić nawet w poniedziałek.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pojawiła się lokata Ideii Tylko Teraz 3% na 45 dni

  OdpowiedzUsuń
 15. Lokatę GO reklamują nawet na maila. Coś dziwnego...!

  OdpowiedzUsuń
 16. Podoba mi się zamysł tej lokaty GO. Coś ciekawego zarówno dla nowych jak i obecnych klientów. Wydawało mi sie, ze ona jest z założenia nieodnawialna, dobrze wiedzieć o konieczności zaznaczenia. Widzę, też że lokata Happy ma nowe zasady. Ale i tak jest jedna z najkorzystniejszych.

  OdpowiedzUsuń
 17. Metoda z zastrzeżeniem karty przed jej wznowieniem jak najbardziej pomaga w uniknięciu niepotrzebnnych opłat. Zresztą na stronie banku można znaleźć poradnik jak uniknąć opłat.

  Kartę kredytową w WBK można mieć dożywotnio za darmo jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie było karty wcześniej i skorzysta się z promocji przez telefon "Kalkuluje się" - 10 transakcji w ciągu 3 miesięcy i plastik jest za free.

  Poza tym jest też dostępna promocja dzięki której można uzyskać 150 zł po 4 miesiącach. Warunkiem jest założenie konta i karty kredytowej, wykonanie kilku transakcji kartą a po uzyskaniu bonusu z produktów można zrezygnować.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...