Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia - nowa promocja BZ WBK

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.07.2016

Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia - nowa promocja BZ WBK

Ruszyła nowa okazja do bankobrania, w której zarobić można do 30 zł miesięcznie za aktywne korzystanie z karty wydawanej do Konta Godnego Polecenia.

płać i zarabiaj z kontem godnym polecenia w bz wbk
Wczoraj prześwietliłem promocję BZ WBK skierowaną do klientów innych banków, gdzie za wypłacanie gotówki w bankomatach sieci BZ WBK zdobyć można nagrodę pieniężną. Aby wziąć udział w "bankomatowej" promocji trzeba się jednak zarejestrować. I już na tym etapie pojawia się zaproszenie do promocji kolejnej.

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego ukazuje się następujący komunikat:
"Jeśli nie masz konta w Banku Zachodnim WBK możesz sięgnąć po kolejne nagrody. Złóż wniosek o pakiet konta dostępny na tej stronie, zawrzyj umowę i aktywnie korzystaj z karty do konta w terminalach POS między 1 lipca a 30 czerwca 2017 r."
Jest to zaproszenie do promocji "Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia", w której do zdobycia są premie od 10 do 30 zł za comiesięczną aktywność w płaceniu kartą. Aby wziąć udział w akcji i zarabiać:
 • do 31.07.2016 r. na stronie promocji złóż wniosek o Konto Godne Polecenia (wraz z kartą MasterCard Omni i dostępem do bankowości internetowej)
 • nie składaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych 
 • wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną 
 • podaj numer telefonu komórkowego
W każdym miesiącu promocji otrzymać możesz jedną z poniższych nagród:
"- Nagroda miesięczna 10 zł przyznawana za każdy miesiąc kalendarzowy w okresie od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2017 r., w którym wykonane zostały co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe w Terminalach POS o wartości minimum 20 zł każda
- Nagroda miesięczna 20 zł przyznawana za każdy miesiąc kalendarzowy w okresie od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2017 r., w którym wykonanych zostało co najmniej 6 transakcji bezgotówkowych w Terminalach POS o wartości minimum 20 zł każda
- Nagroda miesięczna 30 zł przyznawana za każdy miesiąc kalendarzowy w okresie od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2017 r., w którym wykonanych zostało co najmniej 9 transakcji bezgotówkowych w Terminalach POS o wartości minimum 20 zł każda"
Zgodnie z regulaminem promocji transakcje powinny zostać rozliczone w miesiącu ich wykonania. Wypłata nagrody ma następować do końca miesiąca kalendarzowego następującego po każdym miesiącu w którym spełnisz warunki promocji (na szczęście niespełnienie warunków w którymś z miesięcy nie wyklucza z uzyskiwania kolejnych premii w następnych miesiącach).

Dla kogo promocja?


W tej promocji wreszcie mamy krótszy okres karencji, niż to bywało w ostatnich propozycjach BZ WBK.
"Uczestnikiem promocji może być pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która w ciągu ostatnich 180 dni przed momentem przystąpienia do Promocji nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku"
Aby nie stracić premii, pamiętaj również, że:
"Z Promocji wyłączeni są Uczestnicy, którzy na moment wypłaty nagrody mają złożony sprzeciw wobec przetwarzania danych w celach marketingowych w Banku."

Konto Godne Polecenia - prześwietlenie oferty


Na koniec opisu promocji, tradycyjnie przyglądam się produktom, z których trzeba skorzystać. A w tym przypadku trzeba liczyć się z kosztami, bo wniosek składany w wyżej opisywanej promocji "Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia" nie łączy się z promocją "Konto na 4% - edycja 2". Więc nie dość, że rachunek nie będzie oprocentowany to dodatkowo będzie trzeba też płacić za posiadanie karty (w przypadku wspomnianej akcji "Konto na 4% - edycja 2" bank gwarantuje zwolnienie z części opłat do końca czerwca 2017 r.).

Cechy Konta Godnego Polecenia:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (również po zmianie taryfy opłat i prowizji BZ WBK, która w życie wejdzie od 1.08.2016 r.
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej (uwaga: od 1.08.2016 r. warto pamiętać, że w ciągu miesiąca kalendarzowego będziesz mieć 5 bezpłatnych smsKodów do autoryzacji transakcji w systemie bankowości internetowej, a za szósty i każdy kolejny zapłacisz po 0,20 zł) 
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie 
 • 7 zł - bezwarunkowo pobierana opłata za kartę MasterCard Omni
 • 5 zł - opłata za wpłatę i wypłatę gotówki w placówkach BZ WBK (od 1.08.2016 r.)
 • 0 zł - za wypłaty gotówki w dowolnych bankomatach w Polsce
Biorąc udział w promocji nie opłaca się skupiać na spełnianiu warunków uzyskania nagrody w wysokości 10 zł. Większą część tej gratyfikacji "zje" wówczas opłata za kartę płatniczą, która wynosi 7 zł. Uwzględnienie tego kosztu powoduje, że realnie miesięczny zysk z tej promocji może wynieść 3, 13 lub 23 zł. Jeśli jednak uda Ci się wycisnąć maksymalne zwroty przez wszystkie możliwe 12 miesięcy (choć w chwili obecnej, gdy mamy już 19.07. jest to mało realne) to do wzięcia "na czysto" jest i tak solidne 276 zł.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Bądź na bieżąco z bankowymi promocjami - zapisz się na darmowy newsletter:
Adres e-mail

50 komentarzy:

 1. Transakcje w terminalach POS. Czyli tylko naziemne? Internet już nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego tylko naziemne - POS może być nawet w samolocie w tzw. strefie bezcłowej :)

   Usuń
  2. POS więc chodzi o punkty handlowo-usługowe.

   Usuń
  3. Terminal POS (ang. point of sale) może posiadać ktokolwiek, kto go wydzierżawi od firm uwierzytelniających płatności kartami, np. PayTel, Elavon, eService, Polcard i inne.

   Usuń
  4. To w końcu jak to jest można w sklepach internetowych płacić i będzie zaliczone ?

   Usuń
  5. W większości przypadków wchodzą w grę wyłacznie punkty handlowo-uslugowe. Zaakceptowanie interentowych płatności byłoby raczej własną wykładnią BZWBK

   Usuń
 2. Na pierwszy rzut oka pomyślałem "kurcze, pośpieszyłem się z zakładaniem". Mam KGP 4% z promocji MoneyManii ze stówką. Ale pokalkulowałem i. Już od kilku miesięcy mam 4% na 3 konta, a od niedawna na 6 KGP. 100 zł zdobyłem za śmieszne warunki bo kilka transakcji na dowolne kwoty. Tu okej, można zdobyć i 360 zł, ale po opłatach już 276 zł. A do tego wydać trzeba co najmniej 2160 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jakby nie liczyć mamy 10 % zwrot. Mr Złotówa mam 6 KGP czy mogę założyć 7 i skorzystać z tej promocji?

   Usuń
  2. Jak masz te 6 kont to nie łapiesz się na warunek nieposiadania konta w złotówkach przez ostanie 180 dni :P Tak dobrze nie ma ;)

   Usuń
  3. Na efektywność tego zwrotu wpływa niestety wykonywanie płatności po min. 20 zł. Ja wolałbym już wydawać np. 300 zł miesięcznie w dowolnej liczbie transakcji i bez tych minimów.

   Usuń
  4. A ja jadąc autkiem wlewam 20 zł paliwa i tak 9 razy codziennie po razie i mam zwrot na poziomie 12,74% więc jak by nie patrzeć jeden z największych nawet getin dawał 10% kiedyś.

   Usuń
  5. Adam, ale po co tyle razy? Przecież można uzyskać tylko jeden zwrot.

   Usuń
  6. Ja tylko jeden ? Przez rok czasu za każdy miesiąc będzie zwrot ale trzeba zrobić do max zwrotu 9 transakcji kartą po min 20 zł każda więc w każdym miesiącu robię takich 9x20.

   Usuń
  7. Sorry. Myślałem, że chodzi ci o zwrot za blika. Pomyliłem tytuł promocji

   Usuń
 3. Tak, ale to promocja dla nowych klientów banku :-( Szkoda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Uczestnikiem promocji może być (...) osoba (...), która w ciągu ostatnich 180 dni przed momentem przystąpienia do Promocji nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku"

   Usuń
  2. Czyli przez pół roku? To ja zdecydowanie wolę wypłacać gotówkę ich kartą wydaną do KGP u konkurencji ... tak, dla mojej "satysfakcji" :)

   Usuń
  3. @ Mr. Złotówa, 19 lipca 2016, 13:29

   Uczestnikami mogą być jedynie te osoby, które nie miały u nich kont w PLN przez ostatnie 180 dni.

   Usuń
  4. Wreszcie pół roku. Bo w tych wszystkich promocjach z KGP 4% i premiami 100 zł to był dłuższy okres. Ja zamknąłem konto we wrześniu ub.r. i na żadną się nie łapałem.

   Usuń
 4. Przecież dużo osób zamyka konta w tym banku. Więc próbują ratować się jak mogą ale szkoda że nie ma gdzieś informacji ile osób stracą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dzisiaj od rana wypłacam gotówkę kartą Wubeku do KGP, ale w maszynach Millennium i PKO - każda wypłata, to ok. 1,50 w plecy dla Wubeku ... wieczorem wpłacę z powrotem całą wypłaconą kasę na KGP, bo mam 4% odsetek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem z czego ta satysfakcja przecież nie wyłanczają darmowych bankomatów żeby ich ukarac

   Usuń
  2. Ciekawe kiedy zablokują kartę, tzn. po ilu wypłatach?

   Usuń
 6. Promacja z NC+ jest mniej wymagająca i nie trzeba wydawać nic więcej a zysk zbliżony. Ale dobrze że są oferty z manybakiem i biorąc po uwagę kwotę do wydania i uzyskany zwrot to dobra oferta. 1667zł w BPH było do wydania a 50zł zwrotu miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z nc+ mega jest dożywotnie zwolnienie z opłaty za kartę! :)

   Usuń
  2. Nie dopisałem a to mocny argument biorąc pod uwagę inne promocje konta godnego polecenia z opłatą stałą lub czasowym zwolnieniem.

   Usuń
 7. Promocja dla nowych klientów, ale starzy mają 6 kont oprocentowanych na 4%, co bardziej się to opłaca ;)
  Tak swoją drogą BZWBK jest szalony, promocja za promocją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Citibank szaleje tak samo. Ostanie 5 promocji opisanych na blogu: BZ WBK, Citibank, BZ WBK, Citibank, BZ WBK. I już mogę zdradzić. Najbliższa to będzie... jakże by inaczej, Citibank ;)

   Usuń
 8. "7 zł - opłata pobierana bezwarunkowo za kartę MasterCard Omni"

  Warto wiedzieć, że wykonanie przez klienta 5 wypłat tą kartą w bankomatach innych sieci w Polsce kosztuje Wubek ponad 7 zeta!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli wystarczy kupować 9 flaszek 0,5 litra wódki miesięcznie po 20 zeta każda i się dostaje 30 zeta na flaszkę 0,7 litra - super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście z tych 30 zł trzeba odjąć 7 zeta na opłatę karty, ale i tak zostaje na pół litra i piwo :)

   Usuń
 10. Mam pytanie, czy kartę MasterCard Omni będzie można wymienić na Visa Sol? W przypadku tej drugiej 5 transakcji bezgotówkowych zwalnia z opłat za kartę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie można wymienić. Bo regulamin promocji wymaga wykonywania płatności Kartą (z wielkiej litery), która jest zdefiniowana właśnie jako MC Omni.

   Usuń
  2. Payback kończy się od 1 sierpnia!

   Usuń
 11. 27 lipca mija 180 dni jak 29 wypelnie wniosek a umowę podpisze dopiero w sierpniu to zalapie sie promicje?

  OdpowiedzUsuń
 12. Widać, że BLIK staje się coraz częściej obejściem opłat. Choć przelewy natychmiastowe. Świetne rozwiązanie. Tak samo jak wypłacanie w bankomacie za pomocą telefonu. Bez karty, bezpiecznie. Pięta achillesowa BLIKa to płatności w sklepach. Mało miejsc akceptujących. A jeśli są to teoretycznie bo sprzedawcy migają się od tego typu płatności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płacenie telefonem w sklepie to jeden z bardziej absurdalnych pomysłów bankowych i miejmy nadzieję, że umrze śmiercią naturalną :)

   Usuń
  2. Zgadza się, przelewy, wypłacanie z bankomatów owszem, ale płacenie w sklepach opornie idzie. Najwygodniej płaci się na Orlenie. Pracownicy są przeszkoleni i płatność przebiega sprawnie. Natomiast w sklepach zaczynam od instruktażu sprzedawcy nt obsługi terminalu. W tym czasie tworzy się za mną kolejka i gromkie spojrzenia skierowane pod moim adresem, to powoduje,że blikiem płacę tylko wtedy kiedy potrzebuję spełnić warunki promocji.

   Usuń
  3. No ja nieraz z kwitkiem odchodziłem gdy chciałem zapłacić blikiem. Tzn płaciłem ostatecznie kartą, bo sprzedawcy byli bezradni słysząc o płatności blikiem. Hm, a może masz jakieś instrukcje co trzeba zrobić skoro potrafisz wyedukować sprzedawców. Napisz proszę bo pewnie przyda się nie tylko mnie.

   Usuń
  4. Każę wpisać w terminalu kwotę transakcji po czym wyświetla się, w zależności od terminala rodzaj płatności gdzie dosłownie pisze BLIK, bądź proszę o wciśnięcie przycisku F1. Jeżeli i to nie udaje się, a sprzedawca przychylny, na zasadzie prób i błędów próbujemy wspólnie dojść do Blika :-) Bywa, że udaje się.

   Usuń
  5. Jaka może być przewaga wypłaty gotówki blikiem w stosunku do użycia karty? Przelewy z kompa biją na głowę zawracanie głowy ze smartkiem!

   Usuń
  6. Dobrze, że mamy wybór. Jeden woli córkę drugi teściową. Nie zawsze wypłacamy, czy przelewamy duże sumy.

   Usuń
  7. Anonimowy30 lipca 2016 16:30 a słyszałeś o skimmingu? Choćby z tego względu.

   Usuń
  8. Anonimowy30 lipca 2016 15:16 dziękuję!

   Usuń
 13. A jak założyłem KGP ze zwrotem za płatności to teraz skoro do końca lipca jest promocja o KGP z 4% to mogę to założyć i mieć konto ze zwrotami 23 zł i drugie z 4% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze będziesz mieć ze zwrotami a kolejne 3 KGP możesz założyć pod 4% :D

   Usuń
  2. Złożyłem wniosek o 3 KGP z 4%. Zobaczymy jak to wyjdzie czy na pierwszym będzie zwrot za płatności a na 3 pozostałych 4% Jak coś nie tak będzie to zamknę wszystkie i tyle.

   Usuń
 14. 1 wniosek o KGP z 3 złożonych mi bank odrzucił, ile można mieć kont to 4 wniosek był

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziś pierwsze 30 zł wpłynęło za płatności w sierpniu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Do Mr.Złotówa.
  Czy jeśli zrobiłem 9 transakcji w czerwcu i czekam na zwrot za te płatności który wypłacą w lipcu to muszę nadal posiadać kartę czy można z niej zrezygnować i uniknąć lipcowej opłaty w kwocie 7 zł za kartę ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...