Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 5 promocji Citibanku i 12 kluczowych pytań: konfrontacja ofert z kartą Citi Simplicity

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

30.07.2016

5 promocji Citibanku i 12 kluczowych pytań: konfrontacja ofert z kartą Citi Simplicity

W tegoroczne wakacje Citibank szaleje z promocjami.

promocje citbank citi simplicity empik itaxi empik nexterio.pl morele.net
Aktualnie mamy dostępne aż pięć propozycji banku. Różne są nagrody - od vouchera o wartości 200 zł przez vouchery po 400 zł aż po nagrodę rzeczową o wartości 549 zł - jak i różne są warunki do spełnienia, by daną gwarantowaną nagrodę otrzymać. Dziś więc zestawiam wszystkie promocje celem ułatwienia wyboru.

Jak to bywa w okazjach do bankobrania serwowanych przez Citibank, promocją objęta jest karta kredytowa. W każdej z wymienionych promocji można jednak zawnioskować o bezwarunkowo darmową kartę Citi Simplicity. Na wstępie wiemy więc już, że nie poniesiemy kosztów związanych z jej wyrobieniem, ani utrzymywaniem. Nie będzie też potrzeby wykazywania się aktywnością, by opłat unikać (a bywały już takie promocji Citibanku, gdzie wydawana karta kosztowała nawet 18 zł co miesiąc, a z opłaty tej zwalniały transakcje na łączną kwotę 4 000 zł miesięcznie).

Co można zdobyć w promocjach Citibanku?


Wybór należy do Ciebie. W zależności od promocji, w której złożysz wniosek do zdobycia jest jedna z poniższych nagród:
 • voucher o wartości 200 zł na przejazdy z iTaxi
 • voucher o wartości 400 zł na zakupy w internetowym sklepie Empik.com
 • voucher o wartości 400 zł na zakupy w sklepie Morele.net (AGD, RTV, komputery, telefony)
 • voucher o wartości 400 zł na zakupy w sklepie Nexterio.pl (wyposażenie domu i ogrodu)
 • telefon LG K8 LTE o wartości 549 zł
Najbardziej pomocnym narzędziem do porównania tych ofert wydaje się być tabela:


Wartość nagrody:
200 zł
400 zł
400 zł
400 zł
549 zł
Warunki do spełnienia:
Aktywacja karty i jedno logowanie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej
Logowanie + płatności kartą w ciągu 3 miesięcy na łączną kwotę min. 3000 zł
Sposób i czas otrzymania nagrody:
Wiadomość w bankowości internetowej w ciągu 2 tygodni miesiąca następującego po spełnieniu powyższego warunku
Powiadomienie w ciągu 2 tygodni miesiąca następującego po spełnieniu warunków + do 30 dni (dostawa kurierem)
Konieczność utrzymywania karty
12 miesięcy – w tym okresie co miesiąc należy wykonywać co najmniej jedną płatność kartą (na dowolną kwotę)
Brak wymogu
Termin dostępności:
31.08.2016 r.
30.09.2016 r.
31.08.2016 r.
30.09.2016 r.
1.10.2016 r.
Opis promocji:
Weź udział:
Złóż wniosek
Złóż wniosek
Złóż wniosek
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Zestawienie pokazuje najważniejsze różnice między wszystkimi promocjami, a właściwie różnice między promocją z telefonem, a pozostałymi czterema propozycjami (z voucherami w prezencie).

Akcja z voucherem iTaxi wydaje się mało atrakcyjna z powodu wartości nagrody. Więcej środków do wykorzystania będzie w przypadku akcji powiązanej z Empikiem, aczkolwiek pamiętać należy, że bywają księgarnia tańsze niż ta, do której można zdobyć bon w promocji. O wiele lepiej wypadają promocje z voucherami do wykorzystania podczas zakupów na Morele.net lub Nexterio.pl. W mej opinii w sklepach tych można znaleźć produkty w okazyjnych cenach, aczkolwiek to tylko moje zdanie na podstawie kilku porównań z konkurencją. Czy przekłada się to na wszystkie sprzedawane produkty? Ty wiesz najlepiej co Cię interesuje i możesz porównać ceny samodzielnie.

Wszystkie promocje z voucherami charakteryzują się banalnie prostymi zasadami. Wystarczy zawrzeć umowę, aktywować otrzymaną kartę i co najmniej jeden raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku. Tyle wystarczy by otrzymać nagrodę, więc uzyskasz ją bardzo szybko. Ale trzeba też pamiętać, że w promocjach tych pojawia się zobowiązanie do utrzymania karty w dłuższym okresie (12 miesięcy). W czasie tym należy też wykazać się aktywnością w korzystaniu z karty (aczkolwiek nieznaczną, bo wystarczy jedna płatność miesięcznie na dowolną kwotę). W przypadku wcześniejszej rezygnacji z karty lub niewykonania wymaganej płatności bank obciąży uczestnika promocji karą w wysokości 200 zł (co w większości przypadków i tak oznacza finalny zysk; jedynie w promocji z iTaxi bilans końcowy wyszedłby "na zero").

Promocja z telefonem LG K8 oprócz aktywacji karty i logowania wymaga też wykonania płatności kartą na większą sumę - trzeba wydać co najmniej 3 000 zł. Będziesz mieć na to maksymalnie trzy miesiące następujące po miesiącu w którym została podpisana umowa o kartę. Oczywiście jeśli możesz i chcesz zrobić transakcje na taką sumę w krótszym okresie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ta promocja na tle pozostałych wyróżnia się też brakiem lojalki. Oznacza to, że po otrzymaniu nagrody możesz z kartą zrobić co zechcesz.

Dla kogo promocja?

W każdej z wymienionych promocji warunki są takie same. Udział mogą wziąć wyłącznie pełnoletnie osoby fizyczne, które co najmniej od 1.01.2014 r. nie posiadały żadnej głównej karty kredytowej Citibanku.

Aby uzyskać kartę kredytową Citibanku, spełnić też należy poniższe wymogi:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; 
dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"
Ta krótka charakterystyka warunków do spełnienia przez wnioskodawcę nie obejmuje jednak wszystkich akceptowanych przez bank źródeł dochodu. Z załączników do regulaminów promocji wynika, że oprócz wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę lub dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej, możliwość uzyskania karty mają też osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne, otrzymujące emeryturę lub rentę, jak i wynajmujący nieruchomości.

Jak wygląda proces wnioskowania o kartę?


Aby wziąć udział w wybranej promocji należy wysłać właściwy formularz zgłoszeniowy:
 • voucher o wartości 200 zł na przejazdy z iTaxi
 • voucher o wartości 400 zł na zakupy w internetowym sklepie Empik.com
 • voucher o wartości 400 zł na zakupy w sklepie Morele.net (AGD, RTV, komputery, telefony)
 • voucher o wartości 400 zł na zakupy w sklepie Nexterio.pl (wyposażenie domu i ogrodu)
 • telefon LG K8 LTE o wartości 549 zł
Do 3-4 dni roboczych skontaktuje się z Tobą konsultant banku celem przyjęcia wniosku o kartę. W przypadku wstępnej pozytywnej decyzji o jej przyznaniu, z umową do podpisu przyjedzie kurier. Jemu będzie też należało przekazać dokument potwierdzający zadeklarowane dochody. Jaki to będzie miał być dokument? Poinformuje Cię konsultant Citibanku (w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę zazwyczaj wymagane jest potwierdzenie wpływu pensji na konto; rzadziej zamiennie zaświadczenie od pracodawcy lub PITy). Komplet dokumentów kurier odsyła do banku. Ten z kolei podpisuje umowy i jeden z egzemplarzy odsyła do Ciebie, a w międzyczasie przesyła też (odrębną przesyłką) kartę.

Czy poniosę koszty udziału w promocji?


Nie. Wniosek nic nie kosztuje. Koszty kuriera pokrywa bank. W komentarzach pod wcześniejszymi postami dotyczącymi promocji Citibanku pojawiało się pytanie o koszt przesyłki karty w wysokości 30 zł (w przypadku gdy dostarcza ją kurier). To usługa opcjonalna, realizowana wyłącznie na życzenie klienta. Karta standardowo wysyłana jest listem (bez kosztów dla klienta).

Jaką kartę wybrać?


Na początku wpisu wspomniałem o dostępnej w promocjach bezwarunkowo darmowej karcie Citi Simplicity, ale można też wybrać kart Citibank World MasterCard lub Citibank PremierMiles. Te dwie charakteryzują się połączeniem z programami lojalnościowymi, ale przelicznik zdobywania punktów/mil względem wartości nagród w mej ocenie do najkorzystniejszych nie należy. Pamiętać też trzeba, że karty te kosztują aż 18 zł miesięcznie, a opłaty można uniknąć dopiero po wykonaniu płatności na sumę 4 000 zł w miesiącu.

Kredytowa karta Citi Simplicity wydawana jest za 0 zł. Bank nie pobiera też opłaty rocznej, ani miesięcznej za jej posiadanie.

Wyrabiając którąkolwiek z kart kredytowych Citibanku warto zwrócić uwagę na kuriozalną opłatę (w wysokości 6 zł miesięcznie) za dostęp do usługi CitiPhone. Z usługi tej można jednak zrezygnować.

Jak mogę wyłączyć usługę CitiPhone, by nie płacić 6 zł miesięcznie? 


Wystarczy zalogować się do CitiOnline i skorzystać z formularza: Kontakt z bankiem => zapytaj/złóż zlecenie => Karty kredytowe => Opłaty/Promocje i wpisać dyspozycję "Rezygnuję z usługi CitiPhone". Zlecenie będzie zapisane w historii korespondencji (możesz pobrać pdf potwierdzający dyspozycję), a w ciągu kilku-kilkunastu dni w CitiOnline powinno przyjść potwierdzenie wyłączenia usługi.

Jak nie ponieść żadnych kosztów korzystania z karty?


Była już mowa o wyborze bezwarunkowo darmowej karty Citi Simplicity, jak i o wyłączeniu płatnej usługi CitiPhone. Innym kosztem, który może pojawić się przy karcie kredytowej to odsetki. Paiętaj jednak, że w przypadku transakcji bezgotówkowych obowiązuje okres bezodsetkowy, który pozwala na spłacenie dokładnie takiej samej kwoty jaką wykorzystasz (bez żadnych dodatkowych kosztów, ani odsetek). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, koniecznie przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Czy aby zalogować się do bankowości internetowej CitiOnline muszę otwierać konto?


Propozycja otwarcia konta może pojawić się ze strony konsultanta banku w trakcie składania wniosku o kartę. Ale konieczności otwierania konta absolutnie nie ma. Wystarczy samo posiadanie karty kredytowej. Podczas pierwszego logowania samodzielnie ustalisz swój login.


Kiedy i w jaki sposób mogę zrezygnować z karty?


Z karty możesz zrezygnować w każdej chwili. Aby dostać nagrodę rzeczową nie rób jednak tego przed powiadomieniem o jej przyznaniu. Wniosek o zamknięcie karty można złożyć w placówce banku, listownie, przez infolinię banku lub za pomocą bankowości internetowej CitiOnline. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. W przypadku, gdy weźmiesz kartę w opcji z voucherem pamiętaj, że rezygnacja z karty w czasie krótszym niż po upływie 12 miesięcy będzie wiązała się z opłatą w wysokości 200 zł.

Jakie są warunki realizacji voucherów?


Każda z promocji z voucherem w prezencie charakteryzuje się własnymi zasadami:
 • voucher 200 zł na iTaxi można wykorzystać do 31.12.2016 r. - voucher upoważnia do 10 przejazdów z iTaxi o wartości 20 zł każdy - czytaj więcej o promocji
 • voucher 400 zł do sklepu Empik.com można wykorzystać do 30.06.2017 r. Vouchera nie trzeba jednak wykorzystywać podczas jednego zamówienia - niewykorzystane środki zostaną przypisane do Twego konta w sklepie i będzie można z nich skorzystać podczas kolejnych zakupów - czytaj więcej o promocji
 • voucher 400 zł do sklepu Morele.net można wykorzystać do 30.11.2016 r. podczas zakupów, których wartość wyniesie co najmniej 400,01 zł - czytaj więcej o promocji
 • voucher 400 zł do sklepu Nexterio.pl można wykorzystać do 30.11.2016 r. podczas zakupów, których wartość wyniesie co najmniej 401 zł - czytaj więcej o promocji

Czy telefon LG K8 wydawany w promocji objęty jest gwarancją?


Tak. Informacje na ten temat można też znaleźć w regulaminie promocji. Telefon objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta realizowaną na podstawie protokołu wydania sprzętu z magazynu - otrzymasz go wraz z przesyłką nagrody. Czytaj więcej o promocji

Czy aby wykonać płatność na sumę min. 3 000 zł mogę wykonać przelew? 


Nie. Płatności, które należy wykonać powinny być transakcjami bezgotówkowymi - mogą to być płatności w punktach handlowo-usługowych (zbliżeniowe, jak i te z potwierdzeniem PINem) lub w Internecie (nie chodzi jednak o przelew, a o płatność, która jest wykonywana z podaniem danych z karty).

Czy nagrody w promocjach Citibanku podlegają opodatkowaniu?


Nagrody w ramach ofert są wolne od podatku dochodowego. Informacje na ten temat można znaleźć w regulaminach poszczególnych promocji.

13 komentarzy:

 1. Czy osoby które skorzystały z polecenia karty do 23.07 też obejmuje warunek wydania 3k zł czy 1k wg pierwotnego opisu?
  Dostałem karte 29.07 i tego dnia ja aktywowałem - rozumiem, że 1k mam wydać do końca sierpnia?
  Dostałem też naklejke zbliżeniową - czy wydawane nią pieniądze zaliczają się do tyvh wydatków kartą (logika mówi, że tak)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z polecenia (obecnie już niedostępnej) wystarczy wydać 1 000 zł. Regulamin mówi o transakcjach kartą więc skupiłbym się na realizacji transakcji tylko w taki sposób (ten wątek już nawet kiedyś był poruszany przy okazji innych promocji - Czytelnicy dopytywali w banku i również otrzymywali informację, że płatności zaliczające się do promocji należy wykonywać kartą).

   Usuń
 2. Czy można dodatkowo otworzyć konto w USD w citi i przypiąć tą kartę do konta dolarowego jak debetową ? https://www.online.citibank.pl/polish/accounts/konta-walutowe.htm
  wyjeżdżam na wakacje do USA na miesiąc. następnie później po powrocie ją przepiąć z powrotem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto walutowe USD możesz sobie założyć. Ale karty kredytowej pod nie nie podepniesz. Przepinać możesz kartę debetową wydaną do konta PLN:
   https://www.online.citibank.pl/polish/services/Podpiecie_karty_debetowej_do_konta_walutowego.htm

   Usuń
 3. to ja mam pytanie trochę jak pierwszy post: złożyłam wniosek z poleceniem, w terminie do 23, dzwoniła konsultantka z banku, mam dostarczyć zaświadczenie o zarobkach ---- i dopiero wtedy okaże się czy dostanę kartę. w związku z tym jest pytanie: jak dostanę kartę to mam do wydania 1 tyś czy 3 tyś złotych? bo to jest jednak różnica...rzecz oczywista chodzi o promocję z telefonem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak mam kartę BP Payback z Citibanku to mogę wziąć udział w którejś z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie bo nie możesz posiadać żadnej karty kredytowej Citibanku od 1.1.2014

   Usuń
 5. Witam.

  Mam karte Citi od pół roku. W lutym poleciłem żonę i dostałem za to premię. Promocja się zakończyła. Niedawno pojawiła się nowa promocja (do 23.07) z poleceniem to poleciłem siostrę i ona założyła kartę. Czy premia (300 zł za to polecenie) również mi się należy?
  z góry dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatni program poleceń to była zupełnie nowa odrębna edycja więc nie widzę powody byś premii miał nie dostać. Oczywiście jeśli siostra kartę wyrobi.

   Usuń
 6. Ile czeka się na kuriera z umową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie był po 4 dniach od telefonu i wniosku.

   Usuń
 7. U mnie wniosek w piątek, a kurier przybył we wtorek.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...