Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: lipiec 2016 + ranking lokat

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.07.2016

Najlepsze lokaty bankowe: lipiec 2016 + ranking lokat

Oprocentowanie, stawki, oferty dla nowych jak i obecnych klientów. Wszystkie najlepsze lokaty bankowe w jednym miejscu.

najlepsze lokaty bankowe ranking lipiec 2016
Co miesiąc przygotowuję zestawienie obejmujące najkorzystniejsze lokaty bankowe. Teraz czas na przegląd propozycji na lipiec. To 38 najlepszych lokat z oprocentowaniem od 2,55 do 5,0%, które znaleźć można w 16 bankach.

Zaczynam tradycyjnie, czyli od grafiki. Ukazuje ona najlepiej oprocentowaną lokatę w każdym z banków, których oferty depozytów analizuję.
wykres najlepsze lokaty bankowe ranking lipiec 2016 roku

Stawki wyglądają więc całkiem nieźle. Ale trzeba pamiętać, że część z tych propozycji skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, wymaga założenia konta, a dodatkowym ograniczeniem często jest maksymalna kwota możliwa do zdeponowania. Wykres ten jest jednak dobrym odzwierciedleniem trendów. Spadki oprocentowania flagowych ofert (zaznaczone na czerwono) oznaczają, że za tym idzie też często spadek stawek innych lokat w danym banku. Pocieszeniem jest, że tej czerwieni na wykresie ostatnio jest mniej.

Poszukiwanie lokaty najlepiej dopasowanej do Twych oczekiwań (kwota oszczędności, okres lokaty, gotowość do spełnienia ewentualnych dodatkowych warunków) powinno ułatwić Ci pogrupowanie lokat. I tak poniżej możesz znaleźć:
 • Lokaty promocyjne dla nowych klientów:
  • Lokata bez konta 
  • Lokaty z kontem 
 • Lokaty bankowe dla większych kwot: 
  • Lokaty bez konta 
  • Lokata z kontem oszczędnościowym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe
Bądź zawsze na bieżąco i nie przegap promocji:  

Lokaty promocyjne dla nowych klientów


W tym przypadku wybór jest całkiem spory. Nie ma się czemu dziwić. Stawki na poziomie 3,5-5% przykuwają uwagę i przyciągają do banku nowych klientów. Dlatego w większości przypadków banki chcą takiego klienta "złapać" i proponują też konto osobiste.

Lokata bez konta


Od miesięcy ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem Lokata Happy daje 4% w skali roku dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł na okres trzech miesięcy. Oferta Idea Banku wyróżnia się na tle konkurencji brakiem wymogu zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. Jest to jednak propozycja skierowana wyłącznie do osób, które dotąd nie posiadały jakichkolwiek produktów w Idea Banku. Otwierając Lokatę Happy zyskasz dostęp do bankowości internetowej, dzięki któremu zadysponujesz lokatę po jej zakończeniu. Możliwe będzie też zakładanie innych lokat. A tych z korzystnym - jak na obecne czasy - oprocentowaniem, gdy nie ma dodatkowych warunków do spełnienia w Idea Banku nie brakuje. Ale o tym nieco niżej.

Lokaty z kontem


Tu propozycji jest już więcej. Choć w sytuacji gdy chcesz ulokować oszczędności, a bank zmusza do skorzystania także z innego produktu, takie konto może wydawać się zbędnym balastem. I jest w tym sporo racji, ale na szczęście nie zawsze. Niektóre konta są bezwarunkowo darmowe.

Najwyżej oprocentowana lokata to w chwili obecnej propozycja Deutsche Banku dla osób zakładających kont dbNet. Na 2 miesiące można uzyskać 5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Samo konto jest darmowe, ale trzeba uważać na kartę. W przypadku jej zamówienia musisz liczyć się z miesięczną opłatą aż 10 zł (unikniesz jej w przypadku wykonania płatności na sumę min. 700 zł). Dodatkowym mankamentem - zgłaszanym przez Czytelników bloga - jest fakt zakładania konta wyłącznie za pośrednictwem kuriera. Proces ten jest wydłużony i powoduje, że promocyjne oprocentowanie nie nalicza się przez cały okres depozytu.

Na pierwszy rzut oka świetną propozycję ma też Plus Bank. Lokata na Start to 3-miesięczny depozyt na który można wpłacić do 10 000 zł. Stawka oprocentowania rośnie z miesiąca na miesiąc (od 3% w pierwszym, przez 4 w drugim, po 5% w skali roku w ostatnim, trzecim miesiącu umowy). Odsetki wypłacane są co miesiąc, a w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu nie stracisz tych już wypłaconych. Lokata marzenie? Tak, ale do momentu gdy dochodzimy do szczegółów. Trzeba założyć konto z kartą, a tu pojawia się opłata. 9 zł miesięcznie (sposobem na jej uniknięcie jest comiesięczne wykonywanie płatności na sumę co najmniej 500 zł). Więc tę propozycję opisuję dla rzetelności, ale osobiście omijam szerokim łukiem.

W przypadku kolejnych lokat takich haczyków jak w przypadku Plus Banku już na szczęście nie ma albo... dość łatwo je ominąć.

W Alior Banku powitalna lokata to 2-miesięczny depozyt ze stawką 4% w skali roku dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł. Z oferty skorzystać mogą osoby, które założą Konto Internetowe, Konto Wyższej Jakości lub Konto Rozsądne. Pierwsze z nich jest bezwarunkowo darmowe (jeśli nie zamówisz karty). Z kolei ostatnie z wymienionych daje 3-procentowy zwrot za płatności kartą w sklepach spożywczych oraz super- i hipermarketach. Przeczytaj więcej o kontach dających zwrot za płatności kartą.

Także 4% w skali roku można uzyskać na lokacie dla nowych klientów w Banku Smart. Jest to jednak stawka obowiązująca wyłącznie dla depozytu w wariancie miesięcznym. Przy wyborze lokaty powitalnej na dłuższy okres (2 lub 3 miesiące) oprocentowanie wyniesie 3,5% w skali roku. Obojętnie jaki okres wybierzesz to maksymalną kwotą do zdeponowania będzie 10 000 zł. Niezbędne jest też otwarcie konta osobistego, ale w Banku Smart jest ono bezwarunkowo darmowe (także z kartą płatniczą).

Do grona banków z promocyjną lokatą na powitanie zalicza się także mBank. Na 3 miesiące można ulokować - jakże by inaczej - także nie więcej niż 10 000 zł. Oprocentowanie wyniesie 3,5% w skali roku. Bardziej niż dla lokaty warto stać się klientem mBanku w związku z promocją "Zyskaj z eKontem", w której czekają bonusy na sumę nawet 500 zł za aktywne korzystanie z konta, karty i aplikacji.

Lokaty bankowe dla większych kwot


Czym wyższy procent, tym mniejsza kwota jaką można ulokować. Dowodzą tego wyżej opisane promocje lokat powitalnych. Co zatem zrobić, gdy posiada się większe oszczędności? Tu na szczęście kilka okazji także można jeszcze znaleźć, ale na 4 czy 3,5% nie ma już co liczyć.

Lokaty bez konta


Najwięcej można uzyskać z Idea Banku. Lokata Happy Plus to oprocentowanie 3,25% w skali roku dla kwoty od 10 000,01 do 100 000 zł na okres trzech miesięcy. Aby z niej skorzystać nie trzeba zakładać konta, ani innego produktu z oferty banku. Trzeba jednak spełnić jeden bezwzględnie wymagany warunek: propozycja obowiązuje wyłącznie nowych klientów, którzy dotąd z Idea Bankiem nie mieli nic wspólnego.

Podobny wymóg pojawia się także w przypadku oferty Lion's Banku. Choć z nazwy to inny bank, w rzeczywistości jest on oddziałem Idea Banku wyspecjalizowanym w obsłudze klientów zamożnych.
Tutaj 3-miesięczna Lokata Welcome daje 3% w skali roku na 3 miesiące, a kwotą jaką można na niej zdeponować jest od 350 000,01 do 600 000 zł. Jeśli suma wpłacanych przecz Ciebie środków jest mniejsza (od 50 000 do 350 000 zł) to uzyskasz nieco skromniejszą stawkę oprocentowania: 2,75% w skali roku. Aby skorzystać z Lokaty Welcome niezbędne jest spotkanie z doradcą Lion's Banku.

Lokata z kontem oszczędnościowym


Lokata Bezkarna w BGŻ Optima daje możliwość ulokowania kwoty od 1 000 do 100 000 zł na okres trzech miesięcy ze stawką 3% w skali roku. Nazwa lokaty nawiązuje do możliwości bezkarnego, tj. bez utraty odsetek, zerwania depozytu w dowolnym momencie. Otrzymasz wówczas kapitał i odsetki naliczone zgodnie z liczbą dni utrzymywania depozytu według standardowej stawki 3% w skali roku. W większości banków w takim przypadku zostaje tylko kapitał lub marny ułamek należnych odsetek.

Propozycja skierowana jest do nowych oraz powracających klientów BGŻ Optima (którzy konta oszczędnościowego w tym banku nie posiadają co najmniej od 12 miesięcy). Przy czym posiadanie konta czy jakichkolwiek innych produktów w BGŻ BNP Paribas (lub wcześniej w Banku BGŻ bądź BNP Paribas) nie wyklucza możliwości skorzystania z lokaty.

Wraz z lokatą w BGŻ Optima otwierane jest konto oszczędnościowe. To bezwarunkowo darmowy rachunek służący obsłudze lokaty, jak i lokowaniu oszczędności, bo jest oprocentowany 2,7% w skali roku. Stawka ta obowiązuje jednak wyłącznie do 14.07.2016 r. i z wpłatą oszczędności na konto warto wstrzymać się do 15.07. Wtedy zapewne pojawi się nowa oferta - a w przypadku BGŻ Optima standardem jest stawka promocyjnego oprocentowania wyłącznie dla nowych środków.

Lokaty mobilne


Banki ochoczo promują swe aplikacje mobilne. Okazji na zysk dla klientów przy tym nie brakuje. Także dla obecnych klientów (m.in. BZ WBK zwraca 20 zł za płatności BLIKiem). Część banków jako sposób na zachęcenie do ściągnięcia aplikacji wymyśliła zaoferowanie lokat z promocyjnym oprocentowaniem, dostępnych wyłącznie w bankowości mobilnej.

Lokaty mobilne z oprocentowaniem na poziomie co najmniej 2,5% w skali roku można aktualnie znaleźć w pięciu bankach:

Bank
Okres
Oprocentowanie
Min. kwota
Max. kwota
Euobank*
1 miesiąc
3,5%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,75 (lub 3%)/ 3,25 (lub 3,5%)**
500 zł
10 000 zł
Credit Agricole
3 miesiące
3%
1 000 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości


Ostatnio mamy jednak do czynienia ze spadkiem oprocentowania tych depozytów. Lokaty mobilne niełapiące się już do rankingu na blogu Bankobranie (gdzie wymaganym minimum jest oprocentowaniem od 2,55% w skali roku) ma w swej ofercie jeszcze kilka innych banków: BZ WBK (2,5%; 4 miesiące), Raiffeisen Polbank (2,4%; 3 miesiące), Idea Bank (2,3%; 3 miesiące), PKO BP i Inteligo (po 2,25%; 1 miesiąc).

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


Niezmiennie najbardziej pożądane. Zarówno przez tych, którym w niesmak przerzucać pieniądze z banku do banku celem poszukiwania najlepszego oprocentowania, a do tego zakładać konta, jak i dla tych, którzy są gotowi do takich działań, ale wszystkie możliwe opcje promocyjne już wykorzystali.

Lokaty kilkumiesięczne


Jako pierwszą wymienię Lokatę Pod Słońcem, dostępną... za pośrednictwem Open Finance. Jest to jednak lokata bankowa (prowadzona przez Getin Bank), którą można założyć właśnie tylko za pośrednictwem doradców finansowych wspomnianej firmy (ot, taki sposób na przyciągnięcie klientów ofertą lepiej oprocentowanej lokaty). Na lokacie - z zasady 4-miesięcznej - przez okres dwóch miesięcy można uzyskać 3,3% w skali roku dla kwoty do 40 000 zł. Po upływie tych dwóch miesięcy oprocentowanie depozytu spada (ale można wtedy lokatę zerwać bez utraty odsetek). Aby skorzystać z promocyjnej Lokaty Pod Słońcem nie ma potrzeby zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów Getin Banku czy Open Finance. Niezbędne jest jednak spotkanie z doradcą Open Finance (umówić możesz się wysyłając formularz kontaktowy). Więcej o Lokacie Pod Słońcem przeczytasz tutaj.

Dalej długo, długo nie mamy nic... By w końcu przejść do poziomu 2,8% w skali roku. Tyle można uzyskać na 4-miesięcznej lokacie dla nowych środków dostępnej w Getin Banku do 15.07.2016 r. Nie trzeba zakładać konta, nie trzeba być nowym klientem, ale należy zapewnić wpłatę nowych środków.

Kolejną lokatą bez warunków jest 2-miesięczny depozyt "Wakacyjne Oszczędności" w Idea Banku na którym można ulokować do miliona złotych. To propozycja zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi już jednak tylko 2,5% w skali roku.

Lokaty długoterminowe


Wybór lokat na okres dwóch czy trzech lat jest całkiem spory. Część banków kusi przy tym wyższym oprocentowaniem niż te na lokatach krótkoterminowych. Ale trzeba mieć na uwadze, że w tak długim okresie trwania umowy depozytu wiele może się zmienić. Jeśli stopy procentowe pójdą w górę... stracisz bo Twoje oszczędności będą objęte ustaloną już stawką. Ale w odwrotnej sytuacji, w przypadku kolejnych obniżek stóp procentowych przez RPP, zyskasz. Oprocentowanie wówczas oferowanych lokat będzie niższe, ale Ty będziesz ciągle posiadać np. 2,6-3% w skali roku. Bo o takim właśnie oprocentowaniu możemy myśleć przy lokatach długoterminowych.

Najwyżej oprocentowane lokaty bankowe na długi okres można znaleźć w BOŚ Banku oraz Noble Banku. W pierwszym przypadku okres depozytu jest dość nietypowy - wynosi 25 miesięcy. Można uzyskać 3% w skali roku, ale po spełnieniu wymogów: otwarciu (lub posiadaniu już) konta i zapewnieniu na nie comiesięcznego wpływu wynagrodzenia w kwocie min. 1 000 zł (choć tę lokatę można też założyć bez konta - wtedy jednak jej oprocentowanie wyniesie 2,75% w skali roku). Z kolei w Noble Banku Lokata Rentierska Gold również daje zarobić 3% w skali roku (w wariancie 36-miesięcznej umowy), ale mankamentem w tym przypadku jest minimalna kwota "wejścia". Depozyt mogą założyć osoby, które ulokują co najmniej 150 000 zł. Na tle innych lokat propozycja ta wyróżnia się jednak regularną, comiesięczną wypłatą odsetek (w innych bankach wypłata zysków następuje w dniu zakończenia lokaty).

Wśród lokat 24-miesięcznych godne uwagi propozycje można znaleźć w Alior Banku oraz Idea Banku (po 2,75% w skali roku) oraz w Toyota Banku (2,7% w skali roku). Na 36 miesięcy najkorzystniejsze lokaty oferują Idea Bank i Toyota Bank (po 2,75% w skali roku) oraz Santander Consumer Bank (2,6% w skali roku).

Wszystkie lokaty bankowe ze stałym oprocentowaniem od 2,55 do 5% w skali roku, objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (do kwoty będącej równowartością 100 000 euro) znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu najlepszych lokat bankowych.

Jeśli nie chcesz by omijały Cię bankowe promocje oraz okazyjne lokaty, zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail
Zaprojektowane przez Freepik

43 komentarze:

 1. Czy w Open Finance ta lokata jest dla nowych klientów? Czy jeśli wcześniej u nich zakładałam to tym razem też mogę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Pod Słońcem dostępna jest dla każdego bez wyjątku ;)

   Usuń
  2. Dla każdego, kto się zmusi wybrać aż dwa razy do ich oddziału dla lokaty na 2 miesiące, hehe :)

   Usuń
  3. Ja dowiedziałam się w lokalnym Openie, że musiałabym się pofatygować 300km bo o tyle oddalony jest ode mnie najbliższy oddział, gdzie taką lokatę mogę założyć. Ten produkt oferowany jest tylko w dedykowanych placówkach. A wyszło to dopiero wtedy, gdy w dwóch miejscach, które odwiedziłam, żaden z konsultantów nie był w stanie założyć tej lokaty - i po kilku telefonach do centrali. Niezły bigos!

   Usuń
  4. Może już tyle pozakładali, że teraz spławiają klientów mówiąc takie rzeczy. Dziwne. Mogliby o tym informować we wniosku albo gdy dzwoni konsultant. Ale nic. Chcą koniecznie przyciągnąć klienta do placówki.

   Usuń
 2. Czy Lokata Rentierska wymaga konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wymaga posiadania jakiegoś konta, na które wpływają comiesięczne odsetki.

   Usuń
  2. Ale nie musi być to konto w Noble Banku?

   Usuń
  3. nie musi. może być w innym banku.

   Usuń
  4. Jeśli ktoś zakłada Lokatę Rentierską, to być może warto, żeby założył sobie tam konto - przy wkładzie 200 tys. w Noble wszystko jest za darmo, włączając przelewy Sorbnet!

   Usuń
  5. A czy mając rentierską i konto w innym banku obsługa lokaty jest bezkosztowa? Nie pobierają nic za to, że przelewają co miesiąc odsetki na moje konto w innym banku?

   Usuń
  6. Anonimowy2 lipca 2016 15:09

   Spoko, to nie Parobas :)

   Podczas zakładania tej lokaty podajesz numer konta do comiesięcznego wpływu odsetek oraz numer konta do zwrotu kapitału po zakończeniu/zerwaniu lokaty. Te konta mogą być różne lub to samo i można je zmieniać, podobnie jak dzień miesiąca dla wpływów odsetek.

   Usuń
 3. Miłośnicy ochrony środowiska z BOS właśnie zakończyli ofertę 3,25% Eko-profit!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wprowadzili program systematycznego oszczedzania na ekoproficie z oprocentowaniem 3% lub 2,75%

   Usuń
  2. Te 3% do kwoty 50 tys. zł jedynie dla klientów posiadających wpływy z 500+ na ROR, a 2,75% dla klientów z wpływem 1000 zł - zabawni są :)

   https://www.bosbank.pl/ekoprofit

   Usuń
 4. Nadal do 20.08.16 nie zmieniło się oprocentowanie rachunku oszczędnościowego 2,7%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakim banku i jakiego rachunku oszczędnościowego?

   Usuń
  2. W Millenium, rachunek oszczędnościowy na nowe środki 2,7%.

   Usuń
  3. Co to za przedłużenie jeśli tylko dla nowych środków?? Zresztą tam haczyk w tym właśnie, że promocja nie łączy się z inną promocją.
   Przykład: wpłata 1.06. - masz 2,7% przez 92 dni. Ale wypłaciłeś np. 30.06. i znów wpłacasz powiedzmy 5.07. Teoretycznie są nowe środki, ale to złudne bo cały czas obejmują Cię zasady z poprzedniej edycji.

   Usuń
  4. To na okres przystąpienia między 3.07 - 20.08 z saldem początkowym liczonym na koniec dnia 2 lipca ... wot i szutniki :)

   Usuń
  5. 2 lipca to była sobota, a 3 lipca to oczywiście niedziela ... 20 sierpnia znowu sobota :)

   Usuń
  6. Ja mam pierwszy wpływ 30 czerwca czyli okres 92 dni kończy się 30 września. Ciekawe co będzie gdybym na kilka dni przed 20.08 chwilowo wyzerował saldo?

   Usuń
  7. W takim razie w którym momencie wypłacić środki żeby na tym koncie nie stracić?

   Usuń
  8. W jaki niby sposób można "stracić" na koncie oszczędnościowym? Może chodziło Ci o inwestycje w złoto albo operacje giełdowe?

   Usuń
 5. Założyłam e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku na kwotę większą niż 200 tys. i chciałam od razu zmienić na nieodnawialną. Nie da się, bo taki mają dzienny limit na przelewy: do 200 tys. zł. System karze mi wybrać się do oddziału banku, aby go zmienić.
  No to fajna "e"-lokata...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karze? Jaka znowu kara ... GNB nie ma żadnego limitu na przelewy, amigo!

   Usuń
  2. Okej, nie limit na przelewy tylko "dzienny limit transakcji w Bankowości Internetowej".
   Komunikat wygląda tak:

   Środki z lokaty nie mogą zostać przelane na konto w innym banku, ponieważ saldo lokaty przekracza maksymalny dzienny limit transakcji w Bankowości Internetowej w wysokości 200 000 PLN. W celu wykonania operacji:
   •Złóż dyspozycję w oddziale banku - bez maksymalnych limitów transakcji
   •Wybierz jedno z kont posiadanych w Getin Noble Bank


   Czyli być może nie tyle muszę zmienić limit, ile zmienić status lokaty na nieodnawialną. Tak czy siak, na jedno mi wychodzi - muszę do nich pójść.

   Usuń
  3. Anonimowy, 5 lipca 2016, 17:40

   Jak poszło z tym przelewem? Getin wprowadził dzienny limit na przelew zewnętrzny do 200K, co jest i tak 4-krotnie lepiej niż w Millennium.

   Usuń
  4. Poszło tak, że wybrałam się do placówki banku i zleciłam przelew za pośrednictwem pracownika.

   Usuń
  5. Kto jest odpowiedzialny za błędny numer konta odbiorcy w przypadku gdy coś nie pójdzie z planem? Mając odbiorcę uprzednio zdefiniowanego nie ma takiej szansy!

   Usuń
  6. To pytanie do mnie? Nie mam pojęcia kto, nie przyszło mi do głowy, żeby o to pytać. W systemie widzę, że numer jest poprawny.

   To według ciebie co należało zrobić?

   Usuń
 6. Mam pytanie dotyczące np. Idea banku czy są osoby tutaj które mogą mi polecić ten bank? Bo głównie interesował mnie Geting bank i ewentualnie Alior ale zastanawiam się nad pewnymi zmianami. Proszę o podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo dobrych lokat bez warunków. Jestem tam klientem od jakiś 4 lat i nie narzekam.

   Usuń
 7. Wczoraj wieczorem poprzez link zamieszczony na tym blogu złożyłam dyspozycje założenia lokaty w GETIN BANK 2,8% dla nowych środków. Do tej pory nic nie dostałam na maila. Ile powinna trwać procedura? I czy nadal czekać czy na nowo wypisać wniosek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może miałaś już kiedyś dostęp do bankowości internetowej Getin Banku i nie został on wtedy zablokowany? Brak maila w większości przypadków wiąże się z taką sytuacją. W przypadku posiadania loginu, wniosek należy złożyć po zalogowaniu.

   Usuń
 8. Ale z tymi lokatami bieda ostatnio. Idea Bank nie stara się jak kiedyś. Jedynie 2,8% w Getinie to ma jakiś sens teraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to nie jest prawda. Spójrz na rankingi i porównaj oferty. Idea Bank ma jednak korzystniejszą, choćby na Happy patrząc, która utrzymuje się w czołówce od miesięcy.

   Usuń
  2. Lokata Happy okej, fajna lokata. Ale jednorazówka bo tylko dla nowych klientów.

   Usuń
  3. Ale ma poważne ograniczenia: kwotowe plus trzeba być nowym klientem. Tu jest dużo osób, które już miały w IdeaBanku niejedną lokatę.

   Usuń
  4. Kilka lat temu miałem u nich naprawdę sporo lokat ... stare czasy, gdy jeszcze była ta "furtka" z Belką i zaokrąglaniem odsetek ... ten komuch będzie jedynie pamiętany za ten swój idiotyczny podatek ... no i za kolacje u Sowy z wnuczkiem autora "W pustyni i w puszczy" :)

   Usuń
  5. Wydaje się, że to "zaokrąglanie" było zamierzone od samego początku, bo istniało latami aż zrobił się wokół tego zbyt duży rwetes i po prostu musieli to zlikwidować.

   Dzisiaj jednak Rentierska w Noble na 36 m-c bije absolutnie wszystko na głowę!

   Usuń
 9. Wszystko leci :( Getin z 2,8 ma być 2,5. W Optime k.ozczędnościowe 2,6 na 2,5%. W Idea Banku też coraz słabiej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wakacyjne Oszczędności na 2 meisiące 2,5% teraz. Mizerota.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...