Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: sierpień 2016 + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

31.07.2016

Najlepsze lokaty bankowe: sierpień 2016 + ranking lokat

Nowy miesiąc oznacza ni mniej ni więcej a nowy przegląd najlepszych lokat bankowych.

najlepsze lokaty bankowe sierpień 2016 roku ranking lokat
W poniższym wpisie znajdziesz zestawione wszystkie najkorzystniejsze lokaty - zarówno te promocyjne, jak i te bez dodatkowych warunków do spełnienia. Sprawdź, gdzie najlepiej w chwili obecnej ulokować oszczędności.

Początek comiesięcznego przeglądu lokat to tradycyjnie rewizja ofert celem pokazania najlepszej propozycji w każdym banku:
przegląd najlepsze lokaty bankowe sierpień 2016 ranking lokat


Mimo kilku słupków w kolorze czerwonym (oznaczających spadek oprocentowania w porówaniu z zeszłym miesiącem) świetnie to nawet wygląda. Kilka banków daje stawki powyżej 3,5% w skali roku. Trzeba jednak pamiętać, że to promocje obwarowane różnymi warunkami (dla nowych klientów, na krótki okres, na niewielką kwotę). Poniżej więc przeglądam wszystko co najlepsze w przedziale oprocentowania od 2,55 do 5% 4%. Z pogrupowaniem na:
 • Lokaty promocyjne dla nowych klientów: 
  • Lokata bez konta 
  • Lokaty z kontem 
 • Lokaty bankowe dla większych kwot: 
  • Lokaty bez konta 
  • Lokata z kontem oszczędnościowym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe
Bądź zawsze na bieżąco i nie przegap promocji:  

Lokaty promocyjne dla nowych klientów


Zaczyna się całkiem nieźle. Wysoki procent - nawet 4 czy 5%. Ale niestety to krótkoterminowe lokaty dla nowych klientów i dla kwot nie większych niż 10 000 zł.

Lokata bez konta


Od miesięcy ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem Lokata Happy w Idea Banku w drugiej połowie lipca przeszła drobne modyfikacje. Teraz dostępna jest w trzech różnych wariantach czasowych. Na okres 3 miesięcy daje 3,5% w skali roku, a 4% w opcji na jeden lub dwa miesiące. W każdym z wymienionych przypadków klient może ulokować do 10 000 zł, ale założyć można tylko jedną Lokatę Happy. Nie trzeba przy tym korzystać z konta czy jakichkolwiek innych produktów banku. Trzeba jednak spełnić warunek podstawowy: to lokata wyłącznie dla nowych klientów, czyli takich którzy dotąd nie mieli żadnych produktów w tym banku.

Lokata powitalna w Idea Banku dostępna jest też w wariancie dla większej kwoty, ale o tym nieco niżej.

Lokaty z kontem


Banków witających nowych klientów promocyjną lokatą jest więcej, ale stawiają one też dodatkowe warunki. Najpowszechniejszym jest konieczność otwarcia konta osobistego.

I tak w Deutsche Banku można załapać się na 2-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Sam rachunek prowadzony jest bez warunków za darmo. Jeśli jednak zawnioskujesz o kartę do konta albo musisz liczyć się z opłatą 10 zł miesięcznie, albo z dużą aktywnością w płaceniu (z opłaty zwalniają transakcje na sumę co najmniej 700 zł miesięcznie). (lokata wycofana z oferty)

Lokata Na Start w Plus Banku to rosnące oprocentowanie (od 3% w pierwszym, przez 4% w drugim, po 5% w trzecim miesiącu) dla kwoty do 10 000 zł. Po każdym miesięcznym okresie naliczania oprocentowania lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Z oferty mogą skorzystać osoby, które posiadają Konto Plus założone w okresie ostatnich 12 miesięcy i które w tym czasie nie posiadały żadnych lokat w Plus Banku. Wszystko wyglądałoby pięknie gdyby nie opłata. Za kartę bank pobiera 9 zł, a warunkiem zwalniającym z niej jest wykonanie płatności na sumę min. 500 zł. Jeśli karty nie zamówisz... opłatę miesięczną w wysokości 9 zł i tak poniesiesz.

Na tle dwóch wyżej opisanych lokat już o wiele lepiej wypada Lokata powitalna w Alior Banku. Jest to co prawda depozyt na 2 miesiące, ale do kwoty 10 000 zł można też uzyskać 4% w skali roku przy jednym warunku do spełnienia. Założyć należy Konto Rozsądne, Wyższej Jakości lub Internetowe. Ostanie z nich (bez konieczności wyrabiania karty) prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Jeśli chcesz stać się aktywnym klientem możesz wybrać Konto Rozsądne - zyskasz wtedy 3-procentowy zwrot za płatności kartą w sklepach spożywczych, super- i hipermarketach (więcej na ten temat pisałem w przeglądzie kont z moneybackiem).

Godną uwagi wśród lokat powitalnych jest jeszcze 3-miesięczna Lokata na Wejście w mBanku. Tu dla kwoty do 10 000 zł otrzymasz 3,5% w skali roku. Otworzyć możesz eKonto, które w wariancie standard bez karty bank prowadzi bez warunków za 0 zł.

Z grona banków oferujących lokaty powitalne wypadł Bank Smart, który jeszcze niedawno oferował stawkę nawet 4%. Dziś w jego ofercie próżno szukać takiego oprocentowania - standardowe lokaty spadły zdecydowanie poniżej 2% w skali roku (jedynym wyjątkiem jest Lokata dla Profesjonalistów - przez których bank rozumie tylko lekarzy, stomatologów, weterynarzy, adwokatów, notariuszy i radców prawnych - gdzie można uzyskać 3% do 50 000 zł na 3 miesiące).

Lokaty bankowe dla większych kwot


Jeśli posiadasz oszczędności w kwocie większej niż 10 000 zł pozostaje rozłożenie kwoty na kilka mniejszych i wpłacenie na lokaty w różnych bankach opisywanych wyżej (ze stawkami od 3,5 do 5%). Ale gdy nie chcesz się rozdrabniać to sensowne propozycje dla większych oszczędności znajdziesz poniżej.

Lokaty bez konta


Wspominana już przeze mnie lokata powitalna w Idea Banku dostępna jest też w wariancie dla większej kwoty. Lokata Happy Plus dla kwoty od 10 000,01 do 100 000 zł na 3 miesiące daje oprocentowanie w wysokości 3,25% 3% w skali roku. Tu również nie trzeba zakładać konta, ani korzystać z jakichkolwiek innych produktów banku. Ale także jest to propozycja, z której skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci (dotąd nie mający żadnej umowy z Idea Bankiem).

Identyczny wymóg bycia nowym klientem Idea Banku stawia... Lion's Bank. Nazwa banku może być myląca (wszak może się wydawać, że to zupełnie inny bank), ale de facto jest on oddziałem Idea Banku wyspecjalizowanym w obsłudze klientów zamożnych. I tak 3-miesięczną Lokatę Welcome można założyć w jednym z dwóch wariantów. W przypadku kwoty od 100 000 do 350 000 zł oprocentowanie wynosi 2,75% w skali roku, a przy kwocie wyższej (od 350 000,01 do 600 000 zł) otrzymasz 3% w skali roku. Trzeba jednak pamiętać, że lokata ta jest skierowana wyłącznie dla osób, które spotkają się z doradcą bankowym (oddziały Lion's Banku dostępne są tylko w największych miastach). Bez ruszania się z domu możesz skorzystać z Lokaty Welcome Online, ale w tym przypadku kwotę od 100 000 do 350 000 zł na 3 miesiące ulokujesz już tylko ze stawką 2,5% w skali roku.

Lokata z kontem oszczędnościowym


Trzymiesięczną Lokatę Bezkarną mogą założyć zarówno nowi klienci BGŻ Optima, jak i klienci powracający (którzy co najmniej od 12 miesięcy nie posiadają w tym banku konta). Uwaga! Posiadanie konta w BGŻ BNP Paribas (lub wcześniej w Banku BGŻ albo BNP Paribas) nie wyklucza możliwości założenia Lokaty Bezkarnej). Ulokować można do 100 000 zł przy stawce 3% w skali roku. Zaletą oferty jest możliwość zerwania depozytu w dowolnym momencie bez utraty odsetek należnych za okres utrzymywania oszczędności na lokacie.

Wraz z lokatą bank otwiera klientowi bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy, który służy obsłudze lokaty, ale i lokowaniu dodatkowych zaskórniaków. Pod warunkiem wpłacenia nowych środków uzyskać można 2,5% w skali roku (przy kwocie do 150 000 zł). Utrzymanie tej stawki bank gwarantuje do 24.10.2016 r.

Lokaty mobilne


Propozycje lokat dla osób korzystających z aplikacji mobilnych w zestawieniu najlepszych depozytów goszczą już od miesięcy, ale z grona najlepszych już kilka ofert się wykruszyło. Dziś propozycji lokat zachęcających do instalacji aplikacji mobilnej szczególnie należy szukać w Eurobanku, Banku Millennium i Getin Banku:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2% (lub 2,75%)/
3% (lub 3,25%)**
500 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Jeżeli nie masz konta w Banku Millennium, teraz jest szansa by za jego otwarcie zyskać 200 zł (przejdź do szczegółów tutaj). Wtedy będziesz mieć możliwość założenia wymienionej lokaty mobilnej (do 3,25%) oraz konta oszczędnościowego (na którym otrzymasz stawkę 2,7% w skali roku gwarantowaną przez 3 miesiące dla kwoty nawet 100 000 zł).

Pozostałe banki oferują już mniejsze stawki, które w chwili obecnej nie mieszczą się w rankingu najlepszych lokat ze względu na poziom oprocentowania niższy niż "próg wejścia" do rankingu, czyli 2,55% w skali roku. A są to: BZ WBK (2,5%; 4 miesiące), Raiffeisen Polbank (2,4%; 3 miesiące), Idea Bank (2,3%; 3 miesiące), PKO BP i Inteligo (po 2,25%; 1 miesiąc).

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


Poniżej znajdziesz propozycje lokat, które nie stawiają warunków. Nie musisz być nowym klientem, nie musisz zakładać konta, ani nie masz brutalnych ograniczeń kwotowych w stylu "do 10 000 zł".

Lokaty kilkumiesięczne 


Na początek Lokata Pod Słońcem. To wakacyjna oferta dostępna wyłącznie w placówkach Open Finance. Jest to jednak standardowa lokata bankowa (prowadzona przez Getin Bank, a więc i objęta Bankowym Funduszem Gwarancyjnym). Na depozycie można ulokować do 40 000 zł na okres 4 miesięcy. W każdej chwili lokatę można jednak zerwać i to bez utraty odsetek. Taki krok opłaca się zwłaszcza po pierwszych dwóch miesiącach, bowiem przez taki okres oprocentowanie wynosi 3,3% w skali roku. Jeśli lokatę zdecydujesz się utrzymywać dalej (przez kolejne dwa miesiące) wówczas oprocentowanie spadnie do poziomu 2%, co finalnie da średnią dla całego 4-miesięcznego okresu w wysokości 2,65% ws kali roku. Aby skorzystać z promocyjnej Lokaty Pod Słońcem nie ma potrzeby zakładania konta czy innych produktów Open Finance ani Getin Banku. Niezbędne jest jednak spotkanie z doradcą Open Finance - spotkanie umówisz za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej o promocyjnej lokacie pisałem tutaj.

Końcówka lipca pozytywnie nas zaskoczyła promocyjnymi lokatami od Idea Banku. Najpierw pojawiła się Lokata Go z oprocentowaniem 2,75% w skali roku, a nieco później Lokata Tylko Teraz dająca jeszcze więcej: 3% w skali roku. To okazje nie byle jakie, bo bez żadnych warunków do spełnienia, bez konta i nawet do miliona złotych. Mankamentem była tylko ich ograniczona dostępność czasowa. Piszę "była" bo w dniu dzisiejszym lokaty te są już niestety niedostępne.

Jeśli nie chcesz przegapić podobnych promocji w przyszłości, zapisz się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach na blogu):
Adres e-mail
Kolejne krótkoterminowe lokaty bez warunków do spełnienia znaleźć jest już trudniej, jeżeli nie chcemy pogodzić się z oprocentowaniem niższym niż 2,55% w skali roku. Jeśli tylko takowe się pojawią, informacje o tym znajdziesz oczywiście na blogu.


Lokaty długoterminowe


Jeśli środki chcesz ulokować na dłuższy okres to wybór jest większy. Szczególnie gdy chodzi o okres 24 lub 36 miesięcy. I w wielu przypadkach na tego typu depozytach banki kuszą wyższym oprocentowaniem niż na lokatach krótkoterminowych. Pokusa skorzystania z takiej propozycji może być więc duża, ale warto pamiętać, że w przypadku zawarcia umowy np. na trzy lata, może Cię ominąć ewentualny wzrost stóp procentowych. Jeśli te zaczęłyby rosnąć to nie opłacałoby się zerwanie trwającego depozytu długoterminowego, bo to oznaczałoby utratę odsetek.

Najwyżej oprocentowane lokaty bankowe na długi okres można znaleźć w BOŚ Banku oraz Noble Banku. Pierwszy z nich daje 3% w skali roku na lokacie 25-miesięcznej. By jednak uzyskać takie oprocentowanie trzeba spełnić kilka warunków: otworzyć lub posiadać już konto i zapewnić na nie comiesięczny wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1 000 zł (choć tę lokatę można też założyć bez konta - wtedy jednak jej oprocentowanie wyniesie 2,75% w skali roku). Z kolei w Noble Banku Lokata Rentierska Gold również daje zarobić 3% w skali roku (w wariancie 36-miesięcznej umowy), ale wyśrubowana jest tu kwota minimalna lokaty, która wynosi aż 150 000 zł. Do lokaty trzeba też założyć konto, które jest darmowe przy zdeponowaniu kwoty 200 000 zł (np. na Lokacie Rentierskiej) albo zapewnieniu comiesięcznych wpływów w kwocie min. 10 000 zł. Cechą charakterystyczną tej lokaty jest regularna, comiesięczna wypłata odsetek (tak samo jest na Lokacie Rentierskiej Gold na okres 24 miesięcy, z tą jednak różnicą, że oprocentowanie wynosi już 2,9% w skali roku).

Wśród lokat 24-miesięcznych godne uwagi propozycje można znaleźć również w Idea Banku (2,75% w skali roku) oraz w Toyota Banku (2,7% w skali roku). Na 36 miesięcy najkorzystniejsze lokaty oferują Idea Bank i Toyota Bank (po 2,75% w skali roku), Credit Agricole (2,7%, ale tu pojawia się warunek wpłacenia "nowych środków" oraz limit kwoty: do 100 000 zł) oraz Santander Consumer Bank (2,6% w skali roku).

Przegląd wszystkich aktualnie dostępnych lokat bankowych z oprocentowaniem od 2,55 do 5% w skali roku znajdziesz w bieżąco aktualizowanym rankingu lokat.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi propozycjami dla oszczędzających:  i polub na Facebooku:

27 komentarzy:

 1. W pierwszej połowie lipca Getin miał 2,8 dla nowych środków. Później 2,5%. Liczyłem że teraz wrócą do czegoś dobrego a tymczasem... 2,4% :(

  OdpowiedzUsuń
 2. W Orange Finanse wzrost oprocentowania o 100% :) Z aż 1% na aż aż 2% ;) Nieźle.

  OdpowiedzUsuń
 3. Plus Bank radzę omijać. Na stronie mają wszystko tak opisane, że wow. Idziesz do oddziału i zderzenie z brutalną rzeczywistością. Mam tu na myśli właśnie te lokatę 4% i konto które trzeba założyć. Złapałem się na to. Gdy poznałem szczegóły, chwała chociaż za to pracownikom oddziału to oczywiście szybko z pomysłu otwarcia lokaty zrezygnowałem. Żenada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz kto posiada ten bank? Ten sam Krok-Podgórski-Solorz-Żak co to był rozpoznawany jako TW "Zegarek" :)

   Usuń
 4. W czerwcu i lipcu jeszcze się wzbraniałem z fatygą do Open Finance. Ale teraz już jest taka bieda z oprocentowaniem, że jestem umówiony na spotkanie pojutrze. Na szczęście mam w miarę po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 5. a procent urośnie w Deutsche Banku jeżeli założe konto bez karty?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla długodystansowców w TMUB lokata standardowa na 36 miesięcy ma 3% a na 24 miesiące 2,95%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, aczkolwiek to lokaty z oprocentowaniem zmiennym, więc stawka może się zmienić w trakcie trwania nawet znacznie.

   Usuń
 7. Trzeba pamiętać że w Idea Bank od 1 września będą obowiązywać nowe opłaty i tak przy koncie zyskownym (konto oszczędnościowe) za przelew do innego banku trzeba będzie zapłacić 5 zł (za każdy) a więc już część odsetek za lokatę zostanie zjedzona przez sam bank. Idea Bank ma może lokaty dobrze oprocentowane ale po zmianie opłat trzeba przekalkulować czy się opłaca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do innego banku 5 zł. Ale na konto Idealne czyli na ROR w Idea Banku 1 przelew w miesiącu masz za 0 zł. Więc standard jeśli chodzi o konta oszczędnościowe. A konto Idealne jest darmowe bez warunków i przelewy też są za darmo.

   Usuń
  2. Trzeba przekalkulować czy się opłaca zakładanie lokat? Oczywiście :)
   Co ma jakieś konto zyskowne do najlepszych lokat na sierpień?

   Usuń
 8. Albo wsiąść gotówkę do kieszeni - to tylko 1 plik 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że tu sezon ogórkowy w pełni - db Lok@ta została wycofana z oferty 27 lipca!

  https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/lokaty/db-lokta-produkt-wycofany-z-oferty.html?pm=image&pc=lead-image-db-lokta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm i to jest ciekawe... bo w tabeli oprocentowania ciągle lokata jest widoczna. No ale najwyraźniej w Deutsche Banku niezbyt dbają o aktualizację dokumentów na stronie. Dzięki za sygnał!

   Usuń
  2. Złotówa, kiedyś myślałem, że tylko polski oddział tego banku tak słabo działa, ale dzisiaj widząc w jakich masakrycznych opałach finansowych znalazła się centrala nic mnie u nich nie zdziwi :)

   Usuń
 10. Idea obniża odsetki na lokaty Cloud:
  - 1 m-c @ 2,60%
  - 3 oraz 4 m-c @2,65%
  - 6 oraz 12 m-c @ 2,70%
  Do każdej obowiązuje oczywiście 10% 'osadu' na ROR.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy wam też BOŚ obniżył 4% na 2,25 w dniu 9.08 mimo spełnienia warunków przelewów 1000zł w lipcu? Czy bank informował o tej obniżce? Jeśli tak to kiedy i w jakiej formie o tym poinformował?

  OdpowiedzUsuń
 12. Idea Bank daje tyle "ptaszków" do zaznaczenia i tyle warunków, potwierdzeń etc., że spodziewam się po trzech miesiącach jakiegoś szwindelka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej mieć dużo oświadczeń ale czytelnych niż mniej a enigmatycznych i naciąganych. Ja mam konto i lokaty w Idea Banku od kilku lat, nie narzekam.

   Usuń
 13. Ok, ale mam na myśli ten konkretny produkt, tę konkretną promocję. Zwykle zaczyna się od "Witamy cię", a kończy się na "Mamy cię".

  OdpowiedzUsuń
 14. Oferty się robią tak śmieszne że chyba taniej jest pożyczyć koledze pieniądze niż dać je do banku.
  Kolejnym wyjściem jest też spieniężenie gotówki czyli przepicie dzięki czemu państwo zarobi na akcyzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. od dziś w Idea Banku: lokata TYLKO TERAZ 2,4% na 45 dni lub 2,25 na 5 miesięcy. Ale bieda :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cięcia happy i happy plus wskazywały już na to że szału nie będzie. i jest jeszcze gorzej.

   Usuń
 16. ale jest bezkonkutrencyjna na 1 mc na 2,75%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...