Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Godne Polecenia w promocji powróciło. Nowa edycja to szansa na kolejne 4%

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

7.07.2016

Konto Godne Polecenia w promocji powróciło. Nowa edycja to szansa na kolejne 4%

BZ WBK po raz drugi odpalił promocję "Konto na 4%".

bz wbk konto godne polecenia promocja konto na 4 procent
Na klientów (nowych, ale i obecnych), którzy w okresie promocji założą Konto Godne Polecenia czeka 4% dla części oszczędności zgromadzonych na koncie oraz zwolnienie z części opłat gwarantowane do połowy 2017 r.

Poprzednia odsłona promocji była dostępna do 30.06.2016 r. i cieszyła się olbrzymią popularnością. Do zdobycia były bowiem też w różnych dodatkowych akcjach bonusy pieniężne na start w kwocie od 100 do 120 zł. Ale bez wątpienia także ze względu na oprocentowanie. O 4% w skali roku w chwili obecnej bardzo trudno. I choć stawka takiego oprocentowania obowiązuje dla niedużej kwoty (do 4 000 zł), to każdy klient mógł założyć trzy konta objęte promocją, a więc z możliwością ulokowania łącznie do 12 000 zł ze stawką 4% w skali roku.

Bądź na bieżąco z bankowością i bankobraniem:

Nowa edycja promocji także przed osobami, które już wcześniej założyły Konto/Konta Godne Polecenia otwiera możliwość zawnioskowania o kolejne rachunki objęte oprocentowaniem. A to oznacza, że można będzie mieć łącznie już nie tylko trzy konta (posiadane z poprzedniej edycji), ale nawet sześć. I każde z oprocentowaniem do 4% w skali roku dla kwoty do 4 000 zł.

Regulamin promocji "Konto na 4% - edycja 2" na stronie banku pojawił się z początkiem lipca. Na jego podstawie można było wysnuć, że z promocji mogą skorzystać wszyscy. Także ci, którzy konta posiadają z poprzedniej odsłony akcji. Teoria teorią, ale wydawało się to aż za piękne by mogło być prawdziwe. Więc zamiast pędzić z publikacją wpisu postanowiłem przetestować promocję samodzielnie. Posiadam już trzy Konta Godne Polecenia (otwarte w ramach promocji "Konto na 4%"). W piątek (1.07.) zawnioskowałem o kolejne trzy konta (bo zgodnie z regulaminem maksymalnie tyle kont objętych II edycją promocji można posiadać), we wtorek (5.07.) podpisałem umowy za pośrednictwem kuriera, a w środę (6.07.) nowo otwarte konta zostały aktywowane. Tym samym mam już sześć Kont Godnych Polecenia:

Wszystkie z nich (oczywiście poza Kontem 1|2|3 posiadanym już wcześniej) objęte są promocją, a więc obowiązują dla nich poniższe stawki oprocentowania:

Promocja "Konto na 4% - edycja 2" ma trwać do 31.08.2016 r. Zgodnie z regulaminem akcji:
"Uczestnikiem Promocji jest osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, posiadająca obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (...), która złoży Wniosek w Okresie przystąpienia do Promocji oraz zawrze umowę o zamawiane produkty za pośrednictwem kuriera"
O ile konieczność zawarcia umowy za pośrednictwem kuriera w poprzedniej edycji obowiązywała wyłącznie osoby wnioskujące o kolejne konto/konta, o tyle teraz dotyczy już wszystkich - zarówno obecnych, jak i nowych klientów. Nie ma bowiem możliwości (miejmy nadzieję, że tylko czasowo) zawarcia umowy w BZ WBK za pomocą przelewu weryfikacyjnego (nawet przez nowych klientów). Więcej o tej zmianie, wynikającej z rekomendacji KNF, pisałem niedawno w poście "Co z tymi przelewami weryfikacyjnymi? Otwieranie kont chwilowo (może być) trudniejsze".

Oprócz oprocentowania uczestnik promocji może też zyskać z tytułu promocji cenowej, polegającej na zwolnieniu z części opłat za kartę MasterCard Omni Payback (jedynie w przypadku zawarcia umowy o kartę do 31.07.2016 r.) lub MasterCard Omni. A zniesione zostaną następujące opłaty:
"a. opłata miesięczna za kartę, 
b. sprawdzenie dostępnych środków lub wygenerowanie mini wyciągu (listy 10 ostatnich transakcji) w bankomatach, 
c. wygenerowanie nowego numeru PIN-u na wniosek Posiadacza w formie papierowej w placówce BZ WBK, 
d. generowanie zestawienia operacji"
Zwolnienie z tychże opłat jest gwarantowane do 30.06.2017 r. (identyczny okres obowiązuje dla oprocentowania na rachunku). Aby jednak je uzyskać należy:
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych 
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną
Wnioskowanie o kartę do konta nie jest obowiązkowe.

Wniosek o Konto Godne Polecenia można złożyć w Internecie, przez telefon lub za pomocą aplikacji mobilnej BZWBK24. Promocją nie będą jednak objęte wnioski złożone po zalogowaniu w bankowości internetowej lub mobilnej oraz w oddziałach banku.

Jeśli jesteś osobą, która już od dłuższego czasu nie posiada konta w BZ WBK to warto z zakładaniem kont się wstrzymać. Kto wie czy nie pojawi się jeszcze jakaś promocja, dzięki której możliwe będzie zgarnięcie dodatkowej premii na start.

Konto Godne Polecenia - prześwietlenie oferty


Całkiem niedawno BZ WBK zapowiedział zmianę opłat i prowizji. Część z nowych opłat jest irytująca: bank od 1.08.2016 r. zamierza pobierać opłaty m.in. za zlecenia stałe, szóste i każde kolejne hasło SMS wysyłane w danym miesiącu kalendarzowym oraz za Przelewy24. Jeśli jednak konto zamierzasz założyć przede wszystkim ze względu na oprocentowanie, a do tego nie zamierzasz wykonywać w miesiącu zbyt wielu operacji to oferta jest ciągle bardzo dobra.

Konto Godne Polecenia - główne cechy:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (również po zmianie taryfy opłat i prowizji BZ WBK, która w życie wejdzie od 1.08.2016 r.) 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej (uwaga: od 1.08.2016 r. BZ WBK zmienia taryfę opłat i prowizji - warto pamiętać, że w ciągu miesiąca kalendarzowego będziesz mieć 5 bezpłatnych sms Kodów do autoryzacji transakcji w systemie bankowości internetowej, a za szósty i każdy kolejny zapłacisz po 0,20 zł) 
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie
 • 7 zł - bezwarunkowo pobierana opłata za kartę (w promocji "Konto na 4% - edycja 2" opłata nie będzie pobierana do 30.06.2017 r.)
 • 0 zł za wypłaty gotówki w dowolnych bankomatach w Polsce
Lubisz zarabiać na promocjach bankowych? Koniecznie polub Bankobranie na Facebooku:

136 komentarzy:

 1. Czy to aby na pewno? Bo czytałem jak w poprzedniej edycji niektórzy zakładali czwarte i kolejne konta. Też założyłem. Miałem 4% przez kilka dni i później mi je zlikwidowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzedniej edycji można było otworzyć 3 konta objęte promocją. Każde kolejne było niezgodne z regulaminem. Teraz mamy edycję II, której regulamin nie wyklucza uczestników z edycji I :)

   Usuń
  2. Ja jeszcze drążę temat. Bo w regulaminie jest zapis "Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta w Promocji. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją". Z tego by wynikało, że konta 4 i kolejnych założyć się jednak nie da.

   Usuń
  3. Albo inaczej. Te kolejne konta założyć się da, ale nie będzie 4%.

   Usuń
  4. Przywołany przez Ciebie zapis z regulaminu w całości wygląda nieco inaczej:

   "W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta w Promocji. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją"

   Tym samym, w całości zacytowany, odnosi się już tylko do Promocji (II edycji).

   A to dlaczego Promocja (zdefiniowana z wielkiej litery) rozumiana ma być jako promocja wyłącznie w II edycji definiuje inny punkt z regulaminu:

   "Niniejszy regulamin (...) określa warunki Promocji „Konto na 4% - edycja 2” w zakresie Konta oraz warunki promocji cenowej w zakresie karty MasterCard Omni lub MasterCard Payback Omni („Promocja”)"

   Czyli zapis o możliwości posiadania max. 3 kont dotyczy wyłącznie II edycji promocji. Ile innych kont posiada klient i czy były one objęte promocją 4% to nie ma znaczenia :)

   Usuń
  5. Czyli nieważne ile kont Godnych Polecenia na 4% się ma - teraz można założyć JESZCZE trzy? Pytam, ponieważ mam więcej kont niż Autor (Mr. Złotów): 1 z promocji z ub. roku (Agora) i 3 z poprzedniej promocji (Comperia). Nie ma nigdzie, jeśli nie w regulaminie tego konkursu, to w jakimś innym ogólnym(?), że nie można mieć więcej niż X kont GP na 4%?

   Usuń
  6. Nieważne ile masz. Teraz możesz założyć dodatkowe 3 KGP 4%. W BZWBK nie ma ograniczeń liczby kont. Miałem kiedyś kilkanaście oszczędnościowych

   Usuń
  7. No to super! Dziękuję za podpowiedź. Wnioski złożone :)

   Usuń
 2. dzięki za przetestowanie tematu Mr . Złotówa:) ... już zakładam kolejne konta ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. wziąłem udział w poprzedniej edycji. teraz też złożyłem wniosek o następne 3 konta, karty nie brałem bo już mam ... mam nadzieję że wnioski przejdą ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, 7 lipca 2016 10:15

   Oczywiście, że wnioski przejdą, jak najbardziej pojawią się kolejne 3 KGP w bankowości internetowej tak jak u Złotówy oraz u mnie, gdyż to wykonywane jest przez system komputerowy, oraz gdy wszystkie formalności są w porzo, to konta też zostaną założone.

   Następnie używając przycisku "Szczegóły" obok każdego z właśnie co założonych kont będzie można potwierdzić odsetki 4% do salda 4 tys. zł lecz pytanie na jak długo? Tego właśnie nie wiadomo!

   Usuń
  2. Do 30 czerwca 2017. Przecież tu nie mają podstaw by te 4% komukolwiek cofnąć. Co innego było z tą pierwszą edycją. Tam było konkretnie o trzech kontach, a kto zakładał czwarte chciał wykorzystać lukę systemu i słusznie mu bank te 4% zabierał.

   Usuń
 4. Witam jeżeli skorzystałem z poprzedniej promocji która jeszcze trwa to mogę załozyć konto w drugiej edycji i otrzymać 100 zł za założenie konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili obecnej nie ma żadnej promocji typu Money Mania czy Comperia Bonus, która dodatkowo premiowałaby otwarcie konta w BZ WBK. Poza tym wszystkie tego typu akcje premiują wyłącznie nowych klientów, którzy nie mają konta w banku z którym wiąże się promocja.

   Usuń
 5. Czyli jeżeli założe konto to premii nie dostanę bo już jestem klientem banku TAK?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy jeżeli po złożeniu wniosku nie dostałem potwierdzenia na mail i SMS, to znaczy że przepadł i wypełniać znowu, czy cierpliwie czekać aż przyjdzie ?
  2. Jeśli nie biorę kart, nie muszę wyrażać zgody na przetwarzanie danych do celów marketingowych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cyberiusz7 lipca 2016 11:14

   Jak długo po złożeniu? Bardzo dużo ludzi złożyło te wnioski i ja od soboty czekałem aż do poniedziałku na SMS i e-mail.

   Usuń
  2. U mnie po p-wszym wniosku sms i mail były po 2-3 minutach. Po drugim i trzecim nie było. Po godzinie wysłałem kolejne i przeszły.
   Na moje zgody nie są potrzebne gdy nie bierzesz karty bo to dotyczy wyłącznie promocji cenowej a więc karty.

   Usuń
  3. złożyłem wnioski dziś rano i po 3 minutach były sms i maile na koncie pocztowym.

   Usuń
 7. Kolejnego konta nie nie można założyć w placówce banku.... tylko koniecznie przez kuriera???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko kurier. Obojętnie która umowa. To warunek objęcia konta promocją (4% i zwolnienie z wymienionych opłat).

   Usuń
  2. Ogólnie bank robi biznes inPostowi. Jak był u mnie kurier mówił, że mają pełno umów i wszyscy podpisują po trzy.

   Usuń
  3. Kurier to samo mi mówił. Jak ma umowy od BZ WBK to zawsze po trzy ;)

   Usuń
  4. A mi mówił, że niektórzy biorą po 4 umowy, więc się słusznie dziwiłem.

   Usuń
  5. To już tacy co mają problem z matematyką. Pamiętam jakiś inny wpis tutaj, gdzie wyraźnie było napisane że można mieć 3 konta po 4 tys zł na 4 proc. a więc do 12 tys zł. A pod nim komentarze... czyli można mieć 4 konta?

   Usuń
 8. Składałem 3 wnioski około 8 rano. Pierwsze 2 przeszły błyskawicznie (kilka sekund po wypełnieniu wniosku), a ostatni 'milczy' do teraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż więc reklamację :)

   Usuń
  2. Reklamację?! Prościej będzie wysłać kolejny wniosek.

   Usuń
 9. Czy jeśli jestem już klientem, to wniosek o kolejne konta składam z poziomu bankowości elektronicznej po zalogowaniu się na konto, czy mogę to zrobić też przez link zewnętrzny (strona główna banku, firma afiliacyjna)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta o które wniosek złożony jest po zalogowaniu w BZWBK24 otwierane są "na klik" (potwierdzeniem hasłem SMS). A warunki promocji obowiązują wyłącznie dla umów zawartych za pośrednictwem kuriera. Wniosek musi być więc złożony poza bankowością internetową (trochę to kuriozalne, ale taki jest regulamin).

   Usuń
 10. U mnie kurier był wczoraj. Czekam z niecierpliwością na info o aktywacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie kurier był przedwczoraj ok 21 a niestety konta nadal nieaktywne ;(

   Usuń
  2. Konta aktywowane. Na wszystkich 4% :)
   Anonimowy7 lipca 2016 12:30

   Usuń
  3. Anonimowy, 8 lipca 2016 16:42

   Ciekawe kiedy zajdzie "zmiana" oprocentowania?

   Usuń
  4. od 1.7.2017 na 0%. No ale tu nic innego spodziewać się nie można. Przecież nie podwyższą wtedy na 5% ;)

   Usuń
 11. Tymczasem InPost szykuje zwolnienia dla 1250 osób!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzwoniłem na infolinię. Pracownik twierdził, że jak już mam 3 konta to kolejne nie będą objęte oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątek został już poruszony także na Facebooku gdzie udzieliłem następującą odpowiedź:

   Niestety pracownicy infolinii bankowych nieraz udzielają odpowiedzi, które mijają się z rzeczywistością. W takiej sytuacji najlepiej zażądać wskazania regulaminowej podstawy takiego, a nie innego stwierdzenia pracownika banku.

   Czasami bywają zapisy, które można dwojako interpretować. Ale tu sytuacja jest klarowna. Zacytuję:

   "Niniejszy regulamin (...) określa warunki Promocji „Konto na 4% - edycja 2” w zakresie Konta oraz warunki promocji cenowej w zakresie karty MasterCard Omni lub MasterCard Payback Omni („Promocja”)"

   Określenie "Promocja" jest definicją akcji "Konto na 4% - edycja 2" aktualnie trwającej w okresie od 1.07. do 31.08.2016 r. W żaden sposób nie odnosi się więc do edycji poprzedniej - promocji "Konto na 4%".

   I w ten sposób bazując na kolejnym zapisie

   "W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta w Promocji. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją"

   W Promocji możemy założyć 3 konta. Tej obecnej.

   Przetestowałem złożenie wniosku przez Internet i zawarcie umowy. W chwili obecnej oprocentowanie sprawdzone na aktywowanym koncie w Szczegółach jest zgodne z promocją (4% do 4000 zł). Jeśli bank postanowiłby je zmienić (tj. wyzerować) to regulamin i powyższe zapisy są podstawą do reklamacji.

   Usuń
  2. A czy na dotychczasowych 3 kontach nie obnizyli Ci oprocentowania do 0%. Sprawdź.

   Usuń
  3. Anonimowy
   7 lipca 2016 15:56

   A to niby dlaczego? Przecież te 4% się należy!

   Usuń
  4. Idea jest taka, żeby mieć aż 6 identycznych kont na 4% z saldem po 4 tys. zł każde? A dlaczego nie jedno, np. z kartą, z saldem maks. 24 tys. zł? O co tutaj chodzi?

   Usuń
  5. @Anonimowy 7 lipca 2016 18:16, to bardzo dobre pytanie. Być może chodzi o statystyki? Może przybyć 10 000 kont, ale może przybyć 30 000. Albo i 60 000 ;)

   Usuń
  6. Tak samo rodzi się pytanie po co obecni klienci muszą umowę zawierać przez kuriera? Trzy umowy. Tyle papierów, koszty przesyłki...

   Usuń
  7. A może po 30.06.2017. bank zmieni TOiP np. 10 zł za każde konto bez karty?

   Usuń
  8. @Mr. Złotówa, 7 lipca 2016, 19:10

   Jeśli masz na myśli statystyki czyli bonusy dla wierchuszki marketingu to kupuję to :)

   Usuń
  9. Anonimowy7 lipca 2016 19:42 musi wtedy o tym poinformować z wyprzedzeniem. A przecież nic nie jest przeszkodą by wtedy z konta zrezygnować.

   Usuń
  10. Regulamin jest bardzo prosty i czytelny. Więc nie wiem po co zadawanie tych pytań. A co do odpowiedzi konsultanta to albo wynika to z jego totalnego braku kompetencji albo z braku życzliwości. Nie wiem co gorsze...

   Usuń
  11. @Anonimowy - 8 lipca 2016 11:20

   Brak kompetencji owszem, ale skąd wziąłeś ten brak życzliwości? Z sufitu?

   Usuń
 13. Na dezinfolinię lepiej nie dzwonić.

  OdpowiedzUsuń
 14. Do wszystkich dzwoniących na infolinię mam apel. Odpuśćcie. Czyż nie można wyciągnąć wniosków z promocji mBanku???

  Była definicja nowego klienta. Na początku wszyscy się kwalifikowali. Definicja była nieostra i zaczęły się telefony i czat z bankiem. Czy na pewno, ale czy na 200%, ale czy na 700%? No i już zaprzestano premie wypłacać starym-nowym klientom. Po reklamacjach ostatecznie bank bez dyskusji kasę wypłacał bo racji nie miał ale kto matoł to się nie upomniał. Aż przyszła kolejna promocja i już definicja jest nowa i bezdyskusyjna. Więc ta nadgorliwość, wydzwanianie i drążenie dziury w całym niczemu nie służy. Albo służy. Ale bankowi, a nie nam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również odnoszę wrażenie, że przez te niepotrzebne pytania skierowane do ichnich "konsultantów" nikt nie dostanie należnych 4% odsetek!

   Usuń
 15. Jesli mam konto w BZWBK, ale normalne zalozone jakies 10 lat temu to moge teraz zlozyc szesc wnioskow o konto godne polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz 3. Bo w aktualnej edycji możesz mieć max. 3 konta z 4%

   Usuń
  2. dobre pytanie :) Ja posiadam jedno Konto Godne Polecenia. Mogę założyć 5 kont,aby były oprocentowane na 4% do 4 tys pln???

   Usuń
  3. Tylko 3 KGP możesz założyć.

   Usuń
 16. Wnioski przeszły przez Tele-infolinię-cośtam:), kolejne 3 konta niedługo będą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno konta założone przez telefon nie łapią się na promocję 4% do tys. zł bez opłat do końca czerwca 2017?

   Usuń
  2. Zgodnie z regulaminem się łapią. Więc nie wiem skąd miałoby być te "podobno"?

   Usuń
 17. Na stronie przez którą zakłada się konto w promocji przy czerwonym kółku z napisem "Krok 2" jest napisane, ze można zakładać konto kurierem lub przelewem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w samym wniosku masz już tylko jedną opcję: kuriera.

   Usuń
 18. Czy jeśli wybiorę kartę mastercard payback, a mam już kartę payback (taką lojalnościową- nie bankową), to mam zaznaczyć, że przystępuję do programu payback, czy nie? Potem jakoś ta karta z BZWBK zostanie podłączona pod konto payback, które już posiadam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można ją dodać. Jest taki wniosek w oddziałach banku. Ale czy są inne elektroniczne sposoby? Tego nie wiem.

   Usuń
  2. Kartę Mastercard Payback będziesz mógł podpiąć pod swoje konto dzwoniąc na infolinię Payback i podając konsultantce jej numer P.

   Usuń
  3. Ja mam 3 różne karty Payback nie mające absolutnie nic wspólnego ze sobą - każda z nich ma osobny rachunek w programie Payback.

   Usuń
  4. Punkty Payback za zakupy tą kartą raczej nie powalają - za każde wydane 6 zeta tylko 1 pkt.

   Usuń
  5. A każdy punkt ma siłę nabywczą równą jedynie 1 grosz.

   Usuń
 19. Mam już 3 KGP, chcę teraz złożyć wniosek o kolejne 3. Czy mogę otworzyć tylko konta, nie biorąc żadnej karty?

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak założyć 3 konta? Trzeba złożyć 3 wnioski (3 razy wypełnić formularz)?
  Czy za obie karty (MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni) opłata jest taka sama? Czy można wziąć tylko jedną kartę albo nie brać karty wcale? (Czy gdy nie zamówi się karty nie będzie opłaty w wysokości 7 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, 3 razy wypełnić formularz.
   Można nie brać żadnej karty.
   Bez karty żadnych opłat (jak weźniesz kartę to masz ją za darmo do 30.06.2017 - promocja)

   Usuń
 21. Wiecie jaki jest czas na zasilenie kont,sobota i niedziela nic się nie przeleje,liczone są tylko dni powszednie? Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj przepraszam, to nie ten wątek!

   Usuń
  2. Sesje Elixir tylko w dni robocze. Chyba, że przelew z innego konta w BZ WBK. To wtedy w weekend też przejdzie.

   Usuń
 22. A co jeśli mam już KGP jako wspólne z żoną? Czy te 3 musimy zakładać też jako wspólne, a może możemy ja 3 i żona 3 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chyba ta druga opcja byłaby bardziej opłacalna ;) a żadnych przeciwwskazań tu nie ma.

   Usuń
 23. Czy ktoś ma jeszcze że klikając w link do otwarcia kont zamieszczony w tekście wyskakuje że połączenie : "Połączenie nie jest prywatne. Hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z clk.leadexpert.pl (np. hasła, wiadomości lub informacje o karcie kredytowej)."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie działa

   Usuń
  2. Czasem przeglądarki działają nadgorliwie. Ale mimo to asekuracyjnie link zmieniony.

   Usuń
 24. Po zmianie TOiP od 1.08.2016 wpłata gotówki na KGP w oddziale nie będzie już darmowa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wplat gotowki sa wplatomaty a nie banki.

   Usuń
  2. Wpłata w maszynie ma swoje wady, np. w przypadku jakiegokolwiek problemu zgodności kwoty wpłaconej klient ma pod stromo górkę - to jest Polska!

   Czy w Wubeku nie jest czasem tak, że wpłacone w maszynie pieniądze na koncie pojawiają się dopiero po weryfikacji?

   Usuń
  3. Wpłaty we wpłatomatach BZ WBK są księgowane od razu.

   Usuń
  4. Błędy bankomatów, a zwłaszcza wpłatomatów są nagłaśniane bo dla wielu ludzi nadal są to urządzenia ze świata magii. A prawdopodobieństwo błędu jest i tak mniejsze niż człowieka - kasjera w oddziale.
   Przypominają mi się czasy, jak na początku e-handlu w Polsce o byle oszuście na Allegro wszem i wobec media trąbiły, że kantują, że kradną. Przeciętny Polak myślał "nie kupię nic w internecie bo mnie oszukają". A mówię Ci, że można być szybciej oszukanym lub okradzionym na bazarku niż np. na Allegro.
   Więc straszenie to taka demagogia.

   Usuń
  5. Anonimowy, 12 lipca 2016 16:20

   Nie oglądamy tego samego filmu - w przypadku jakiegokolwiek problemu zgodności kwoty wpłaconej w maszynie, w polskich realiach klient ma stromo pod górkę i zwyczajowo musi udowadniać, że nie jest wielbłądem. O jakim błędzie kasjera tu mówimy? Banknoty liczy zliczarka i w przypadku niezgodności zliczanie można powtórzyć w obecności klienta, na co nie ma szansy w maszynie bankowej. Wielokrotnie wpłacałem w banku tzw. "większe" sumy i nawet do głowy mi to nie przyszło, żeby zrobić to w automacie.

   Poprzez wprowadzenie opłaty i popularyzacje blikowania Wubek po prostu chce wyeliminować operacje kasowe do minimum!

   Usuń
  6. A myślisz, że Santander w Hiszpanii to jakaś cudowna firma, która zawsze idzie swoim klientom na rękę? Gdyby tak robili, to nigdy nie stali by się taką potęgą finansową!

   Usuń
 25. Witam, otrzymałam SMS-a, że moje Konto Godne Polecenia jest już aktywne i po otrzymaniu PIN-u będę mogła z niego korzystać. Czy PIN-y przychodzą poczta na podany adres czy trzeba dzwonić na infolinię?

  OdpowiedzUsuń
 26. No i rewelacja! Dziś aktywowano mi kolejne 3 konta. Na wszystkich mam 4% więc jutro zasilam je i ładnie 24000 będą sobie na 4%. Super! Dzięki za przetestowanie i informację o nowej edycji. Świetna robota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy w klubie!

   Nikt jednak nie wie jak długo utrzyma się to 4% :)

   Usuń
  2. Wszyscy wiedzą: do końca czerwca 2017 roku.

   Usuń
  3. Na początku lipca 2017 r masę listów o zamkniecie kont lub wizyty w oddziałach ale im kasy odpłynie z tych lokat.

   Usuń
 27. koledzy pomóżcie, wątek długi o oszczędzaniu może ktoś wyrazi opinię i podpowie. W getin bank lokata jest na nielimitowana kwotę 2,8 % - czy bank jest bezpieczny (opinie na necie,są mierne)? czy lepiej sobie trzymać na np. k.oszcz 2,2% w banku smart tylko czy ktoś wie do kiedy będzie te 2,2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znajdź mi bank lub inną instytucję obsługującą klienta masowego, na którą nie da się znaleźć negatywnych komentarzy. To tylko lokata, a domyślam się że masz do 50000 zł oszczędności jeśli piszesz o 2,2% w Smarcie, więc ze spokojem masz gwarancje BFG. Więc ze spokojem możesz zakładać. To nie jakaś kanciarska polisolokata czy inny wytwór bankowców (w tym Getinowców) którzy swego czasu łapali leszczy na bajeczki o ekstra zyskach i przez to sobie zasłużyli na negatywne komentarze o których wspominasz. To najnormalniejsza w świecie lokata.

   Usuń
  2. Ja w lokaty wchodzę bez wahania czy to bank czy SKOK, oczywiście max do kwoty równiej 100k euro.

   Usuń
 28. Konta założone: 6 kont razy 3 osoby = 18 kont w BZWBK :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. razy 4000 zł i robi się 4% dla całkiem przyjemnej kwotki ;)

   Usuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, od odsetek bank odejmie podatek Belki. Jak od każdego obecnie dostępnego konta oszczędnościowego lub lokaty.

   Usuń
  2. Tak jest od wielu lat, a nie obecnie :)

   Tow. Belka wiecznie żywy!

   Usuń
 30. Paragraf 7 punkt 2 umowy o konto mówi o 19% podatku od odsetek. Czy to oznacza że sumarycznie konto zarabia 3,24% w skali roku? - Co wciąż jest genialną ofertą

  OdpowiedzUsuń
 31. Mr Złotówa, czy w promocji "Konto na 4% - edycja 1" opłata za kartę również nie będzie pobierana do 30.06.2017, czy w tym przypadku obowiązują zmiany wchodzące od sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak opłat jest zagwarantowany w regulaminie "Konto na 4%". Więc osoby, które zawnioskowały o konto i spełniły warunki (zgoda na informacje handlowe, brak sprzeciwu wobec marketingu) zwolnienie z opłat mają zagwarantowane do 30.06.2017 r.

   Usuń
 32. długo czekacie po złożeniu wniosku? ja już chyba z tydzień i dalej brak sygnału od kuriera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś było zakładanie przelewem. Teraz tylko kurier dla wszystkich. Starych i nowych klientów więc muszą być mega zawaleni. Gadałem z kurierem inPosta i mówi, że śmiga tylko z umowami. Do każdego po trzy komplety.

   Usuń
 33. Na stronie banku jest napisane, że konto mozna rowniez w placówce otworzyć, czy obejmuje to tez promocyjne konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto oczywiście można założyć w placówce ale nie jest ono objęte promocją (czyli byłoby 0% i 7 zł za kartę). Regulamin promocji "Konto na 4% - edycja 2":
   "Uczestnikiem Promocji jest osoba fizyczna (...), która złoży Wniosek w Okresie przystąpienia do Promocji oraz zawrze umowę o zamawiane produkty za pośrednictwem kuriera".

   Usuń
  2. dziekuję za odpowiedz, i jeszcze proszę napisać, jak to jest z kurierami? samemu ustala się date, godzine, miejsce spotkania?

   Usuń
  3. W przypadku inPostu kurier dzwoni dzień przed i się umawia. To nie paczka, żeby zostawić awizo i "mam to gdzieś". Tu kurier rozliczany jest za podpisane umowy czyli musi być skuteczny.

   Usuń
 34. A ja pojęcia nie mam, ile te 4% od 4000 zł w skali roku dadzą. Czy może mi ktoś policzyć i napisać? Bardzo proszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się prosto: 4000 x 4% x 0,81 (podatek Belki 19% od odsetek)/365 (dni w roku) x 30 (dni w m-cu) = 11 zł m-cznie na rękę.

   4% jest gwarantowane do końca 06.2017 więc licząc okres 09.2016 - 06.2017 masz z tego konta 11x10m-cy = 110zł. Przy 3 kontach to 330zł na rękę.

   Usuń
  2. Mało, w sumie. Bardzo dziękuję za wyliczenie :)

   Usuń
  3. No cóż. Milionerem z odsetek się nie zostanie. Ale 4% nie sposób gdziekolwiek obecnie znaleźć więc trzeba się cieszyć z tego co jest.

   Usuń
 35. Mam pytanie - ile czekaliście na PIN do konta ?
  Kurier tydzien temu zabrał umowy, sms-y dotarły, pin-u brak - rozumiem ze bedzie to list zwykły ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie chodzi o NIK? tzn jakby login do bankowosci elektoronicznej? Też mam ten problem, że konka otwarte, a loginu brak, ale w umowie jest napisane, że listem zwykłym wyślą. Jeśli dobrze zrozumiałam.

   Usuń
 36. Słaba jest ta opcja otwierania poprzez kuriera... tyle czasu czekac na otwarcie, to już się odechce tego konta i udziału w promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyś znał proces w Deutsche lub Idea Banku... w BZ WBK akurat źle nie jest. Nie dzwonią, nie potwierdzają nic. Kurier jest po 2-3 dniach i do 2 dni czekania na SMS o aktywacji konta. I to wszystko. Tak samo przebiegało to w 4 przypadkach otwierania kont w mojej rodzinie. Nie ma co narzekać. Opłaca się.

   Usuń
  2. Tak, ale by móc sie zalogować na konto, trzeba czekac na list i to wszystko razem ponad tydzien zajmuje

   Usuń
 37. moze jest za wczesnie , ale kiedy najlepiej bedzie wypowiedziec umowe zeby nie płacic nic po 30,06,2017 i nie stracic za ostatni miesiac odsetek ? chodzi mi o zamkniecie karty i rachunków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z karty trzeba by zrezygnować do 30.06.17. Data zamknięcia konta już tak istotna nie jest. Bo jest darmowe także bez poza promocją. Przynajmniej teraz bo przez cały rok to może się jeszcze wiele zmienić.

   Usuń
 38. Mr. Złotówa myślisz że pojawi się jeszcze jakaś promocja z nagrodą za założenie konta w BZ WBK jak tamte dwie? Czy nie liczyć na to i zakładać trzy konta na 4% już teraz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic na ten temat nie słychać. Do końca promocji banku zostało już kilkanaście dni, więc jest już raczej za mało czasu na przeprowadzenie jakiejś akcji dodatkowej (które zazwyczaj trwają od 2 do 4 tygodni).

   Usuń
  2. Pewnie masz racje. W jaki sposób mogę złożyć wniosek od razu o trzy konta? Wolałbym by kurier przyjechał tylko raz bo i mnie nigdy nie ma w domu (wielkie dzięki KNF -,-) Złożyć trzy wnioski po kolei na te same dane?

   Usuń
  3. Tak, trzy wnioski pod rząd na te same dane. Wtedy kurier przyjedzie z trzema umowami razem. We wniosku można też wskazać inny adres do podpisania umowy (np. miejsce pracy).

   Usuń
 39. Czy mógłby ktoś powiedzieć, czy zrobiłam wszystko poprawnie? Podpisałam 3 konta przez umowy przez kuriera, dostałam tydzień temu smsy i e-maile, że konto aktywne, a nie wiem jak zalogować się na konto. Czy dane do konta przyjdą pocztą, czy nie potrzebie czekam jak głupia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może już kiedyś miałaś konto w BZ WBK i bankowość interneetową masz nadal aktywną?? Wtedy starym loginem się zaloguj.

   Usuń
  2. Rzeczywiście są kolejne rachunki :) Dziękuję za pomoc.

   Usuń
 40. Wniosek może być złożony do 31.08. Liczy się data złożenia wniosku czy data podpisania umowy przy kurierze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem umowa musi być zawarta w okresie promocji. Do 31.08.

   Usuń
 41. Miałem nadzieję, że we wrześniu pojawi się kolejna promocja i znów będzie można założyć 3 konta ale chyba już nic z tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają tylko jakąś słabą promocję na ubezpieczenia. Dają śmieszny rabat. Więc kicha. Na 4% to już nie a co liczyć.

   Usuń
 42. Zbliża się czerwiec... Jak zamknę kartę, będę nadal mieć konto za 0 zł i oszczędnościowe na 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podpinam sie pod pytanie .jak zamknac konto zeby nie stracic odsetek .
   kiedy złozyc wypowiedzenie z dn 01,06,2017 czy 01,07,2017

   Usuń
  2. Karty nie mam ale wydaje mu się że trzeba zrezygnować z niej do końca czerwca. Do końca czerwca będą też naliczane odsetki. Później będzie 0%. Wypowiedzenie złożę po ostatniej wypłacie odsetek bo samo konto jest darmowe.

   Usuń
  3. Czy z karty (mam jedną) można już zrezygnować dzisiaj i nie wiąże się to z utraceniem oprocentowania?

   Usuń
  4. W tych promocjach co po 3 konta można było założyć to karta na 99,99% nie była wymagana.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...