Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 100 zł od Credit Agricole w promocji "Przenieś konto"

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

2.11.2016

Bonus 100 zł od Credit Agricole w promocji "Przenieś konto"

Credit Agricole ponownie premiuje założenie konta z wykorzystaniem procesu przeniesienia z innego banku.

Credit Agricole promocja Przenies konto z premią 100 zł
Tym razem do wzięcia czeka jednak "tylko" 100 zł. Dość mało zważywszy, że nie tak dawno można było uzyskać za przeniesienie 250 zł i jeszcze zaklepać sobie opcję na dodatkowe 100 zł za... zamknięcie konta po kilku miesiącach. Poniżej prezentuję jednak szczegóły najnowszej, choć uboższej, propozycji.

Aby skorzystać z promocji "Przenieś konto II" (dostępnej wyłącznie w placówkach Credit Agricole) i zdobyć 100 zł należy:
 • zawrzeć umowę o konto w Credit Agricole (może to być 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM - o szczegółach niżej), zawierając przy tym umowę o kartę i dostęp do bankowości elektronicznej oraz wybrać wyciąg w formie elektronicznej
 • złożyć wniosek z pełnomocnictwem dla Credit Agricole umożliwiającym przeniesienie Twego konta z innego banku (jest to m.in. uprawnienie do zamknięcia tamtego konta), jak i poinformowanie pracodawcy/świadczeniodawcy o zmianie rachunku do wypłaty wynagrodzenia/świadczenia
 • zapewnić wpływy na konto na sumę co najmniej 1 500 zł zgodne ze złożoną deklaracją 
 • nie wyrażać sprzeciwu wobec marketingu banku oraz wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych

Wniosek z pełnomocnictwem powinien być złożony najpóźniej w ciągu siedmiu dni od podpisania umowy. 

Wymagany przez bank warunek stałych wpływów będzie spełniony przy wypełnieniu "zlecenia przekazywania środków" w którym wskażesz instytucję, która będzie przekazywała Twe wynagrodzenie (przez które bank rozumie "środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów").

Wpływ na konto w wysokości co najmniej 1 500 zł powinien pojawić się co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, przez trzy kolejne miesiące. Pierwszy z nich powinien być zrealizowany do końca miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym w którym założysz konto.

Bank wypłaci Ci premię 100 zł na konto otwarte w promocji najpóźniej do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto. Zgodnie z regulaminem promocji do dnia wypłaty premii musisz posiadać kartę wydaną do konta. 

Oferta obowiązuje od 1.11.2016 r. do odwołania. Ryzykiem w tej promocji jest sytuacja, w której bank z którego chcesz przenieść konto odrzuci Twą dyspozycję (np. z powodu niezgodności wzoru podpisu). Warto wziąć to pod uwagę, tak jak również fakt, że nie z każdego banku da się konto przenieść. Wykaz banków uczestniczących w usłudze znajduje się w załączniku regulaminu promocji:
Lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków/usług płatniczych prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla osób fizycznych

Dla kogo promocja?


Zgodnie z regulaminem:
"Z Oferty może skorzystać także Klient, który będąc Posiadaczem konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy konta wspólnego, prowadzonego w Pakiecie Depozytowym złoży dyspozycję zmiany pakietu tego konta na jeden ze wskazanych (...) [1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM - przyp. Mr. Złotówa]. 
Z Oferty nie może skorzystać Klient, który w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta była Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy"

Konto w Credit Agricole - prześwietlenie oferty


W ramach promocji można otworzyć 1 KontoKonto PROSTOoszczędzająceKonto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Wybór należy do Ciebie. Poniższa tabela prezentuje różnice zasada i opłat za prowadzenie konta i posiadanie karty płatniczej:


1Konto dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia
Konto PROSTOoszczędzające
Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Opłata za konto:
0 zł
4,90 zł
0 lub 9,90 zł  - z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
0 lub 14,90 zł -  z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 10 000 zł
Opłata za kartę
0 lub 2,90 zł - z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
3,90 zł
0 lub 7,90 zł z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
0 zł
Opłata za przelew złotówkowy zlecany w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki za 0 zł w bankomatach:
W placówkach banku, BZ WBK 24, Euronet
W placówkach banku
Wszystkie bankomaty krajowe
Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne

Wybór wydaje się więc prosty. Dla klientów do 27. roku życia bezapelacyjnie najlepszym wyborem jest 1 Konto. Dla wszystkich pozostałych wybór powinien się rozstrzygnąć pomiędzy Kontem PROSTOoszczędzającym PLUS, które za darmo jest prowadzone przy wpływie 1 500 zł, a karta jest bezpłatna przy wydaniu nią co najmniej 500 zł miesięcznie, PROSTOoszczędzającym PREMIUM, które darmowe jest jednak dopiero przy zapewnieniu comiesięcznego wpływu w wysokości min. 10 000 zł (dla uniknięcia opłaty za konto może to być wpływ z własnego konta w innym banku).

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Stefanowi.

Bądź na bieżąco z tym co na blogu. na Twiiterze i polub na Facebooku:

19 komentarzy:

 1. Czy wpływ 1500 zł musi być od pracodawcy?Da się to obejść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na dwoje babka wróżyła. Bo niby w regulaminie wymagają żeby złożyć dyspozycję do pracodawcy by wynagrodzenie wpływało, ale też jest definicja wpływu która jest dość liberalna i mówi o tym że mogą to być wpłaty także własne byle spoza Credit Agricole.

   Usuń
  2. Niestety, dostałem informację że musi to być wynagrodzenie, emerytura, renta, zasiłek, stypendium. Własny przelew (np. z konta firmowego w innym banku) nie wchodzi w grę - kolejna promocja, w której nie mogą wziąć udziału osoby prowadzące działalność gospodarczą, nie będące nigdzie indziej zatrudnione. Dobrze że chociaż w Idea Banku jest dobra promocja dla firmowych, bo tak to zawsze pod górkę...

   Usuń
  3. Pani w banku powiedziała, że nie musi być to wynagrodzenie, wręcz zapewniała:)jej zdaniem wystarczy przelew 1000 zł

   Usuń
  4. Ja dostałem niestety inną informację, a pytałem nie bezpośrednio w banku, gdzie pracownik może nie mieć czasu zapoznać się z obowiązującymi warunkami podczas obsługi klienta, tylko wysyłając formularz z zapytaniem na stronie banku.

   Usuń
  5. Brałam udział w poprzedniej edycji. Zapisy w regulaminie takie same. Zasilałam konto sama z innego banku przelewem na 1500PLN - premia przyznana. Marc

   Usuń
 2. Co to za przeniesienie jak nie przenosi się numeru rachunku. To tak jakbym zlecił przeniesienie mojego nr komórkowego a oni by dali mi nowy numer i najwyżej przenieśli środki które miałem na karcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak chwyt marketingowy. W sumie całe to przenoszenie konta sprowadza się do zamknięcia konta w dotychczasowym banku i ewentualnie przeniesienia jakiś zleceń stałych itp. Więc żadne to wow.

   Usuń
 3. a jak dostac 100 pln za zamkniecie konta , bo nic nie jest opisane . jezeli zlece dyspozycje zamkniecia konta w ca , to na jaki rachunek dostane 100 pln za zamkniecie konta

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy rachunek przenoszony będzie musiał zostać zamknięty?
  Czy wpływ 10.000 przy Koncie PROSTOoszczędzające PREMIUM musi być w jednym kawałku czy można na raty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak musi być zamknięty - po to jest ten wniosek z pełnomocnictwem i całe przenoszenie

   Usuń
  2. TOIP jest "Kwota wpływu miesięcznego w poprzednim miesiącu kalendarzowym, uprawniająca do zniesienia opłaty za prowadzenie konta" więc nie suma wpływów ale jeden wpływ na min. 10000 zł.

   Usuń
 5. Nest Bank (następca FM Bank = Smart Bank) nie uczestniczy w procesie przenoszenia kont, tak więc osoby które chciałyby zamknąć konto po niedawnej promocji z power bankiem (swoją drogą, u mnie nietrafionej - bank gdy upomniałem się o swoje na początku twierdził, że... nie mam u nich konta, a gdy dostali screena - stwierdzili, że nie założyłem obu rachunków jednocześnie, po czym zero kontaktu) nie mogą użyć konta w Nest Banku do tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg regulaminu uczestniczy (nr 12 - FM Bank S.A.)

   Usuń
  2. Tak, ale lista jest sprzed październikowej zmiany banku, tak więc nie wiadomo czy pracownik który odpisywał na moje zapytanie, ale którego poinformowałem o zaistniałej pod koniec października zmianie dokonał po prostu selekcji i stwierdził że nie, czy też Nest Bank nie przejął od Smart Banku tego zobowiązania i przestał uczestniczyć w tym procesie.

   Usuń
 6. jesteśmy w statystykach OGNIVO:
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20951230,polacy-wlasnie-bija-kolejny-rekord-w-przenoszeniu-kont-bankowych.html#BoxBizLink

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać jak promocje nakręcają ruch w bankowości :) Niech więc inne banki biorą przykład.

   Usuń
 7. Pytania:
  1. Czy ta promocja łączy się z ofertą "Mobilne 1 Konto. Czyli do 250 zł od Credit Agricole dla młodych"?
  2. Jeśli tak, to można konto przenieść z Inteligo? (Jako konto pod szyldem PKO)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...