Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gdzie po darmowe wypłaty z bankomatów? Konta i karty z podejmowaniem gotówki bez prowizji

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.11.2016

Gdzie po darmowe wypłaty z bankomatów? Konta i karty z podejmowaniem gotówki bez prowizji

Kolejne banki ograniczają możliwość wypłacania gotówki z bankomatów bez prowizji.

Konta i karty wypłaty za 0 zł bankomaty za darmo
Decyzję o zmianach w swej taryfie prowizji i opłat zapowiedział mBank. Nie jest on jednak pierwszym bankiem, który ogranicza nielimitowane wypłacanie pieniędzy w dowolnych bankomatach. Poniżej więc prezentuję przegląd kont, które w chwili obecnej pozwalają na swobodne korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce bez wyjątku.

Główną ideą bankobrania jest korzystanie z różnych promocji bankowych i zarabianie na nich tak, by to bank płacił nam, a nie my bankowi (dowodzę tego chociażby w comiesięcznym podsumowaniu mego zarabiania na bankach). Przy tym wymagana jest aktywność w płaceniu kartą, która chociażby daje zwrot części wydatków albo pozwala spełniać warunki do uzyskania jakiejś gratyfikacji (nagrody pieniężnej, rzeczowej lub innego bonusu). Więc osobiście z tego powodu praktykuję wyłącznie transakcje bezgotówkowe, a gotówką płacę w wyjątkowych okolicznościach i miejscach gdzie takiej możliwości nie ma (np. na bazarku). Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele osób ciągle korzysta z bankomatów i wypłaca gotówkę nawet dość często, bo po prostu ma taką potrzebę (w okolicy jest sporo miejsc, które ciągle nie honorują kart albo często płacą za towary i usługi osobom, które terminali płatniczych nie posiadają). Poniżej znajdziesz więc przegląd kont osobistych, które ciągle jeszcze umożliwiają bezpłatne i nielimitowane wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.

Wymieniam tutaj jednak wyłącznie takie konta i karty, które nie wymagają dodatkowego dużego zaangażowania w korzystaniu z karty. Bo jeśli masz wydawać taką kartą po kilkaset złotych miesięcznie tylko po to by uniknąć opłaty i mieć za to bezpłatny dostęp do bankomatów to taka aktywność mija się z celem. Bo przecież płacić możesz kartą, która daje moneyback. Pod ręką możesz mieć jednak i inną kartę, którą możesz sięgać po gotówkę z bankomatów bez oporu i bez obaw, że bank Cię za to skasuje.

Konto bezwarunkowo darmowe:


 • Konto Idealne w Idea Banku - to 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za wydanie i posiadanie karty, 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz 0 zł za wypłatę gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce. 
 • Nest Konto w Nest Banku - to 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za wydanie i posiadanie karty, 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz 0 zł za wypłatę gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce. Zachętą do założenia tego konta może być oferta dla osób oszczędzających. Nowi klienci w ciągu 30 dni od otwarcia konta mogą założyć 3-miesięczną lokatę powitalną z oprocentowaniem 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł.
 • Konto Osobiste w Orange Finanse -  to 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za wydanie i posiadanie karty, 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz 0 zł za wypłatę gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce. Te warunki obowiązuję jednak wyłącznie w promocji przez okres 2 lat od otwarcia konta. Jeśli masz telefon w Orange dodatkowo możesz zyskać 10 zł w postaci zwrotu na fakturze lub doładowania.

Konto dla młodych


Można być młodym duchem i młodym dzięki metryce. Banki jednak wyróżniają wyłącznie tych, którzy wykazują się młodością na podstawie PESELu. Więc osoby, które mają kilkanaście lub dwadzieścia parę lat, śmiało mogą znaleźć dla siebie propozycje kont, za które nic nie zapłacą, a i przy okazji będą mieć darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów.
 • Konto<20 w BZ WBK - już nazwa konta wiele sugeruje. To propozycja do ukończenia 20. roku życia. Wtedy wszystko w ramach oferty banku (otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i posiadanie karty, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej, wypłaty ze wszystkich bankomatów, a nawet wszystkie smsKody są darmowe)
 • Konto Getin Up Free w Getin Banku - to oferta dla osób od 18. do 28. roku życia. Wtedy można mieć 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za wydanie i posiadanie karty, 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz 0 zł za wypłatę gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce. Wszystko to bez warunków do spełnienia.
 • eKonto m w mBanku - to propozycja dla osób w wieku 13-20 lat. mBank choć zapowiedział zmiany w zakresie prowizji dla niektórych wypłat z bankomatów przy kontach ze swej oferty to zrobił jednak kilka wyjątków. Do nich należy eKonto m. Tutaj klient ma za 0 zł otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i posiadanie karty płatniczej, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w 
 • Konto 360° Student w Banku Millennium - nazwa konta może wprowadzać w błąd. Z oferty skorzystać mogą bowiem także osoby, które nie posiadają legitymacji studenckiej (bank w żaden sposób tego nie weryfikuje). Liczy się wyłącznie wiek (18-26 lat). W Banku Millennium można mieć wtedy za konto, posiadanie karty, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce za darmo pod jednym warunkiem. Kartą wydaną do konta co miesiąc należy wykonać min. 1 płatność na dowolną kwotę. Warunek jest to więc bardzo prosty do spełnienia.
 • Konto dla Młodych w PKO BP - największy bank w Polsce ma w swej ofercie tanie konto dla młodych osób, które ukończyły 18. rok życia, ale mają mniej niż 27 lat. Darmowe jest otwarcie i prowadzenie konta, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce. Z kolei karta wymaga niewielkiej aktywności - miesięcznie należy zapłacić nią co najmniej pięć razy (na dowolne kwoty) by nie ponieść za nią żadnych kosztów (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie od 1 do 5 zł).

Bądź na bieżąco z tym co na blogu.  na Twitterze i zapisz się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach na blogu - wysyłam je średnio co kilka wpisów):
Adres e-mail

20 komentarzy:

 1. Czyli jednak można oferować darmowe wypłaty??? Można. A mBank nie może.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam konto w Nest Banku od niedawna. Bardzo dobra oferta i wszystko za darmo bez haczyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam po ostatniej akcji z bonem do Rossmanna. I chyba zostanę z nimi na dłużej właśnie kosztem mBanku.

   Usuń
  2. Ja sie spoznilem i bona nie bedzie ale i tak zamykam konto w mBanku, niech sobie wsadza wyplaty powyzej 100zl.

   Usuń
 3. A Raiffeisen i konto wymarzone? Każdy bankomat za free

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też opcja OK, ale jednak jest opłata 3 zł miesięcznie (ubezpieczenie). W powyższym zestawieniu skupiłem się na kontach, które nie kosztują nic lub uniknięcie opłat sprowadza się do kilku transakcji kartą.

   Pominąłem chociażby - też fajne - Konto 360°, które darmowe jest (wraz z wypłatami z bankomatów) przy 1 płatności kartą, ale też wpływie min. 1 000 zł co miesiąc.

   Usuń
  2. jeszcze Pekao SA ma znowu promocję z kontem INTRO - wypłaty na 2 lata za free z dowolnych bankomatów praktycznie.

   Usuń
 4. A mi dziś na 2 moich kontach w TMUB i 2 żony pobrali opłaty 4 x 18,90 zł coś się zmieniło ? Na każdym koncie ponad 600 zł wydane kartami ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno każdemu system pobrał, jakiś błąd, który mają poprawić.

   Usuń
  2. Nic się nie zmieniło. Raczej się im coś schrzaniło. Błąd powszechny więc raczej będą kasę zwracać z automatu. Ale napisałem reklamację. Niech odpowiadają.

   Usuń
  3. Mi właśnie też pobrali, ale za kartę 6 zł, napisałem reklamację!

   Usuń
  4. Pod każdym artykułem dziś o opłatach pobranych przez T-Mobile. Ludzie czy bez tych 18,90 zł jednego dnia przeżyć się nie da?!

   Usuń
 5. Załóżcie "Konto Wyższej Jakości" w Alior Banku. Będziecie mieć wszystko za darmo przez 5 lat i uwaga: NIE trzeba zarabiać 2500 zł, ani dokonywać płatności kartą. Robicie przelew na 2500 zł na swoje konto w innym banku, a później przelew zwroty. Wystarczy robić to raz na miesiąc i macie wszystko bezpłatne na 5 lat. Tylko nie piszcie mi o ofertach innych banków. One nic nie znaczą, bo bank może mienić regulamin za trzy miesiące i tyle z bezpłatności. W przypadku Konta Wyższej Jakości macie gwarancję niezmienności warunków na 5 lat. To aktualnie najlepsza oferta w kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ty piszesz: nie trzeba zarabiać 2500 zł, ale trzeba je mieć! Dla wielu to warunek nie do spełnienia.

   Usuń
  2. I tak trzeba mieć drugie konto żeby spełnić ten głupi warunek, a to konto nic ciekawego nie oferuje.
   Kompletnie bezsensowne jest też trzymanie 2.5k na rorze 0%.
   To najgłupsze konto na rynku.

   Usuń
  3. Na Koncie Wyższej Jakości nie trzeba trzymać kasy bo wystarczy wpływ. To konto jako "drugie" jest dobre w kontekście braku promocji od Aliora więc się nie traci. Ale nie jestem jego obrońcą, nie mam tam konta obecnie i ogólnie nie lubię tego banku.

   Usuń
 6. Witam, jest szansa na artykul o wplatomatach ? Gdzie wplacac gotowke, jakie prowizje itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłatomaty każdy bank jeśli ma swoje to ma darmowe.

   Usuń
 7. Pięknie Mr.Złotówa, teraz wspiąłeś się na szczyty hipokryzji.
  Gdy w lipcu prosiłem żebyś nie promował szkodliwej akcji bankomatowej BZ WBK, bo źle się to skończy dla wszystkich, to nie słuchałeś i wręcz namawiałeś do korzystania (a i sam wziąłeś w tym udział), bo to łatwy pieniądz.
  A teraz co? Krokodyle łzy nad ziszczeniem się nieuniknionego?
  Stado chciwych bezmózgów stało 3 miesiące przy bankomatach BZWBK'u i załatwiło opłaty wszystkim. Czas uderzyć się w pierś i powiedzieć: mea culpa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za i przeciw promocji bankomatowej było wiele. W licznych komentarzach pod kolejnymi promocjami bankomatowymi przytaczano różne argumenty - były też statystyki i liczby. Na nie warto spojrzeć.

   W promocji BZ WBK w okresie od lipca do września nagrodzone osoby wykonały 461 218 wypłat.

   Zgodnie z raportem NBP w II kwartale (dostępny tutaj; za trzeci kwartał raportu jeszcze nie opublikowano) wykonano w Polsce 187 494 142 wypłat gotówki z bankomatów.

   Więc gdyby uwzględnić liczbę wypłat dla promocji i nawet ją podwoić (choć to raczej jest przesadzone) biorąc pod uwagę, że jeszcze wypłacali ci, którzy na listę nagrodzonych jednak się nie załapali to udział tych transakcji w ogólnej liczbie wypłat wyniósł 0,5%. Dla mBanku jeszcze mniej, bo dzienny limit transakcji gotówkowych wykonywanych kartą wydaną przez ten bank jest ograniczony do 15. Więc uczestnicy promocji BZ WBK, którzy dzień w dzień podchodziliby do bankomatu i wypłacali pieniądze kartą mBanku, udział w promocji wrześniowej zakończyliby z sumą nie więcej niż 450 wypłat (w najlepszym przypadku dopiero 263 miejsce na liście nagrodzonych).

   Wzrost wypłat na poziomie 0,5% (a pewnie mniejszy dla kart mBanku) jest więc trudno zauważalny, gdy liczba wypłat w bankomatach w porównaniu II kwartału do I kwartału 2016 r. wzrosła 7,4%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...