Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Black Friday w Idea Banku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.11.2016

Lokata Black Friday w Idea Banku

Ostatnia dekada miesiąca to już trochę tradycyjna oferta lokat promocyjnych w Idea Banku.

Lokata Black Friday - Idea Bank
Dostępna tylko dziś Lokata Black Friday to propozycja, dzięki której środki w kwocie od 500 do miliona złotych można zdeponować z oprocentowaniem wynoszącym do 2,6% w skali roku. To lokata bez warunków, co oznacza jej dostępność zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Wszystko bez zakładania konta, jak i bez konieczności korzystania z innych produktów banku.

Zapowiedź (co wcześniej chyba nigdy się nie zdarzyło) Lokaty Black Friday pojawiła się na stronie banku już wczoraj. Donosiłem o tym na Twitterze:
Pożądana stawka okazała się jednak marzeniem, które się nie spełni. Bo bank zaoferował zdecydowanie mniej: 2,5% lub 2,6% w skali roku.

Główne cechy Lokaty Black Friday:
 • minimalna kwota: 500 zł 
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł 
 • okres lokaty: 45 dni lub 3 miesiące
 • oprocentowanie: 
  • 2,6% w skali roku dla lokaty na 45 dni
  • 2,5% w skali roku dla lokaty na 3 miesiące
 • dostępność oferty: w dniu 25.11.2016 r. (do godz. 22:00)
 • czas na wpłacenie środków: 3 dni (możliwość zasilenia lokaty do poniedziałku, tj. 28.11.2016 r.)

Lokata zgodnie z regulaminem zakładana jest jako odnawialna. Trzeba jednak pamiętać, że po upływie umownego okresu (45 dni lub 3 miesiące) odnowi się ona na warunkach standardowej oferty co oznacza - delikatnie mówiąc - słabe oprocentowanie. Warto więc zapisać sobie datę zakończenia lokaty i zaraz po odnowieniu ją zerwać. Ewentualnie w czasie trwania umownego okresu lokatę można zmienić na nieodnawialną składając taką dyspozycję w oddziale lub na infolinii banku.

Wspomniałem, że z promocji skorzystać mogą obecni, jak i nowi klienci banku (aczkolwiek dla tych, którzy dotąd nie byli klientami Idea Banku jest jeszcze oferta powitalna, o której piszę na końcu dzisiejszego wpisu).

Jak założyć lokatę w Idea Banku?


Jeśli jesteś już klientem albo wcześniej było Ci już dane posiadać jakieś produkty Idea Banku to zapewne został Ci wydany dostęp do bankowości internetowej. I to właśnie tam - po zalogowaniu - należy złożyć wniosek o Lokatę Black Friday:
Lokata Black Friday w Idea Cloud

Jeśli posiadasz konto w Idea Banku to środki na opłacenie lokaty będzie można pobrać automatycznie. Jednak gdy takiego rachunku nie posiadasz to lokatę będzie należało zasilić przelewem z innego banku. Czasu na to jest niewiele: 3 dni kalendarzowe.

W sytuacji gdy nie posiadasz jeszcze dostępu do bankowości internetowej Idea Banku, wniosek o Lokatę Black Friday złożysz tutaj. Zanim to zrobisz przeczytaj jednak to, co piszę poniżej.

Idea Bank - lokaty powitalne 


Nowi klienci banku - tylko tacy, którzy dotąd nigdy nie mieli z Idea Bankiem żadnej umowy - mogą skorzystać z jednej z poniższych propozycji powitalnych. A są to:
 • Lokata Happy - depozyt na kwotę od 1 000 do 10 000 zł. Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od wybranego wariantu czasowego. Na 1 lub 3 miesiące wynosi 3,5% w skali roku, a na 2 miesiące stawka wynosi 4% w skali roku. Złóż wniosek o Lokatę Happy 
 • Lokata Happy Plus - to propozycja dla większej kwoty od 10 000,01 do 100 000 zł. Oprocentowanie dla tej 3-miesięcznej lokaty wynosi 3% w skali roku. Złóż wniosek o Lokatę Happy Plus

Zarówno wniosek o Lokatę Happy, jak i Happy Plus złożysz bez otwierania konta i bez konieczności korzystania z innych produktów Idea Banku. Wraz z powitalną lokatą uzyskasz jednak dostęp do bankowości internetowej, a tam możliwość zakładania kolejnych lokat z oferty banku.

Alternatywa w Banku Millennium


Oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku nie zwala z nóg. Można więc pomyśleć o innym rozwiązaniu. Takim jest propozycja 2,7% w Banku Millennium. Różnica oprocentowania jest niewielka, ale teraz dzięki promocji oprócz odsetek dodatkowo można zgarnąć 100 zł na start. Oprocentowanie 2,7% w skali roku dostępne jest dla kwoty do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym. Bank daje gwarancję utrzymania promocyjnej stawki oprocentowania przez okres 92 dni od pierwszej wpłaty środków (tym więc nie różni się od 3-miesięcznej Lokaty Black Friday). Ale konto oszczędnościowe ma tę przewagę, że jeśli w międzyczasie pojawi się gdziekolwiek lokata z wyższym oprocentowaniem to środki z konta będą do Twej dyspozycji. Można je bowiem wypłacić (bez utraty odsetek) i przelać na zasilenie okazyjnej lokaty.

Bądź na bieżąco z tym co na blogu.  na Twitterze i zapisz się na newsletter:
Adres e-mail

22 komentarze:

 1. Też mocno liczyłam na 3%. No cóż ale poza Millennium które mam to niczego lepszego i tak nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jest Cyber Monday więc może wtedy :)

   Usuń
 2. 25-11-2016 godz.10:47 .
  U mnie brak tej lokaty na moim kącie w bankowości internetowej Idei .
  A niby miała być widoczna dziś do 22 godziny.Czyżby już ją zamkli ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jest na liście dostępnych lokat druga od góry (print screen umieszczony we wpisie pochodzi z Idea Cloud).

   Usuń
  2. Być może chwilowo nie miałeś/-aś? Bo gdy zalogowałem się ponownie przed chwilą to była tylko jedna (2,5% na 3 miesiące). Po odświeżeniu pojawiła się w odrębnej pozycji Lokata Black Friday 2,6% na 45 dni.

   Usuń
  3. U mnie lokata jest. A właściwie są bo dwie mam odrębnie na 3 miesiąc i na 45 dni.

   Usuń
 3. Witam, Próbowałem przed chwilą złożyć wniosek z poziomu mojego dostępu internetowego do Idea Banku (mam tam aktualnie kilka lokat, konta nie posiadam)), ale niestety u mnie nie pojawia się propozycja takiej lokaty. Czy ta lokata nie jest jednak tylko dla posiadaczy konta?
  Roman

  OdpowiedzUsuń
 4. Uzupełnienie do wcześniejszego komentarza: właśnie przed chwilą pojawiła się już w propozycjach. Pytanie moje zatem już nieaktualne.Roman

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czekam na możliwość zerwania lokaty andrzejkowej z przelaniem środków na black friday, na razie nie ma takiej możliwości a nie mam konta w idei żeby to szybko załatwić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż wniosek o Black Friday. Będziesz mieć numer rachunku do opłacenia lokaty. Potem zerwij Andrzejkową wybierając przelew do innego banku ale tam wpisz numer rachunku tej Black Friday i środki tam przejdą.

   Usuń
  2. Udało się tak jak piszesz.

   Usuń
 6. ludziska poniżej 2,8% nie zakładajcie !!!
  dajmy IB się wykazać.
  jeśli olejemy taką "promocję" to w przyszłym tygodniu muszą podnieść stawkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Będzie pewnie jak zwykle - ochłapy na początek, a główne danie zapewne zaserwują za kilka dni. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. mnie mocno rozczarowali dostaną marne 20 kawałków które i tak są już na moim koncie u nich a przekraczają limit w optimie, a z resztą poczekam do barbórki, albo mikołajek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Mikołajki też liczę, a o Barbórce nie pomyślałam. :-D

   Usuń
 9. Odpływ pioeniędzy z IB będzie w tym tygodniu bardzo szybki, oferta kiepska i nic więcej nie można o niej powiedziieć, 3% to powinien być standard.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko, że Idea Bank ma walczyć trochę sam ze sobą bo konkurencja słabo walczy.

   Usuń
 10. Ja póki co trzymam na ZOŚKA PRO, wnioski złożyłem na te 45-dniową i zobaczymy co będzie w pn. Albo opłacę albo założę te BLACK FRIDAY. Bo co innego zrobić. Millennium mam, Optimę miałem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy dobrze liczę że obecne efektywne oprocentowanie na Zośka Pro to ok. 2,27%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Całkiem nieźle zważywszy na brak limitu kwotowego.

   Usuń
 12. Lokata BLACK FRIDAY znów się pojawiła. Jest dostępna do dzisiaj do 22.00. Oprocentowanie to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata dostępna cały czas, i zapewne tak będzie dłuższy czas, aż bank zbierze określoną kasę na wypłaty lokat które się kończą. Jednak 2,6 to nie jest rewelacja więc nadal czekam, dla zasady wolę nawet mieć ledwie 2,3 w optimie niż dać idei.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...