Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Voucher 400 zł na zakupy w perfumerii Douglas w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

8.11.2016

Voucher 400 zł na zakupy w perfumerii Douglas w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity

Citibank odpalił kolejną akcję promocyjną z voucherem na zakupy.

Citibank: darmowa karta kredytowa Citi Simplicity + voucher 400 zł do perfumerii douglas
Tym razem to szczególna okazja dla osób dbających o urodę, lubiących perfumy lub... szukających prezentu dla kogoś bliskiego. Do zdobycia jest bowiem voucher o wartości 400 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepie Douglas. A już prościej niż w tej promocji być nie może.

[Promocja zakończona. Prześwietlenie nowej, II edycji promocji znajdziesz tutaj]

Aby wziąć udział w promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher do perfumerii Douglas" (dostępnej do 31.01.2017 r.) i zdobyć gwarantowaną nagrodę:
 • gdy zadzwoni konsultant Citibanku, złóż wniosek o kartę (jaką wybrać, podpowiadam nieco niżej) 
 • dostarcz do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument ten będzie można przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania) 
 • zawrzyj umowę i aktywuj otrzymaną kartę 
 • w ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym została zawarta umowa (data będzie widoczna w umowie, którą bank do Ciebie odeśle) co najmniej jeden raz zaloguj się w bankowości internetowej lub aplikacji banku

Voucher o wartości 400 zł otrzymasz w wiadomości w bankowości internetowej Citibanku do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Voucher będzie można zrealizować najpóźniej do 30.06.2017 r. Nagroda - zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie - zwolniona jest z podatku dochodowego.

W graficznym uproszczeniu przebieg i warunki promocji wyglądają tak:

Dotąd więc wszystko jest proste i klarowne. I tak jest do końca. W odróżnieniu od innych, bardzo podobnych promocji np. z voucherem 400 zł do Mall.pl czy voucherem 400 zł na Allegro, tutaj nie mamy zapisu zobowiązującego do utrzymywania karty przez jakikolwiek okres po otrzymaniu nagrody. Więc jeśli tutaj nie mamy lojalki, ani żadnego haczyka to gdzie on może być? Ot, chociażby w momencie gdy będziesz składać wniosek o kartę. Bank do wyboru daje m.in. kartę Citibank Mastercard World i Citi Simplicity. Pierwsza z nich z pozoru może wydawać się lepsza, bo dodatkowo oferuje program lojalnościowy, w którym za transakcje zdobywa się punkty, a te dalej można wymieniać na nagrody. Z tym, że przelicznik jest - delikatnie mówiąc - mało korzystny, a sama karta kosztuje aż 18 zł miesięcznie (a zwolnić z opłaty może wykonanie płatności na sumę co najmniej 4 000 zł w miesiącu!). Wskazany jest więc wybór karty Citi Simplicity. Ona nie owocuje dodatkowymi punktami, ale jest bezwarunkowo darmowa.

Wyślij formularz zgłoszeniowy i zdobądź voucher 400 zł do Douglas

Dla kogo promocja? 


W akcji uczestniczyć mogą osoby, które mają co najmniej 21 lat i zawnioskują o kartę kredytową w Citibanku. Mamy jednak kilka wykluczeń. Udziału w promocji - zgodnie z regulaminem - nie mogą brać:
"– osoby, które od stycznia 2014 posiadały Kartę Kredytową Citibank 
– pracownicy Banku, 
– osoby współpracujące z Bankiem na podstawie umów cywilnoprawnych, 
– członkowie władz Banku, 
– pracownicy Citibank Europe plc (Publiczna Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce, 
– osoby ze statusem dewizowym nierezydenta (...), 
– obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki (...)"
Od osoby wnioskującej o kartę bank wymaga też spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"
Akceptowanymi przez bank źródłami dochodu są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego wymaganego dochodu.

Karta kredytowa Citibanku - prześwietlenie oferty


Wspomniałem już o karcie Citi Simplicity i to zdecydowanie najkorzystniej wypadająca karta z oferty Citibanku. Karta wydawana jest za 0 zł. Bank nie pobiera również opłat rocznych czy miesięcznych za posiadanie karty. I to bez żadnych warunków do spełnienia!

W przypadku każdej z kart Citibanku trzeba jednak uważać na jedną opłatę, którą bank może pobierać, ale której można dość łatwo uniknąć. To opłata za dostęp do usługi CitiPhone (w wysokości 6 zł miesięcznie), z której można na szczęście zrezygnować (bo wszystko to co jest do załatwienia w telefonicznej usłudze CitiPhone da się też zrobić w bankowości internetowej CitiOnline). Aby dezaktywować zbędną usługę wystarczy w bankowości internetowej Citibanku wysłać wiadomość o treści: "Rezygnuję z usługi CitiPhone". I to wszystko. Usługa zostanie wyłączona i nie poniesiesz opłat.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, poznaj najważniejsze zasady. Przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Wyślij formularz zgłoszeniowy i zdobądź voucher 400 zł do Douglas

Bądź na bieżąco z tym co na blogu. Zapisz się na bezpłatny newsletter. To zero spamu, a wyłącznie powiadomienia o nowych wpisach (i to nie wszystkich, ale wysyłanych zbiorczo co kilka dni): 
Adres e-mail

134 komentarze:

 1. Czy trzeba otwierać konto? Czy bez konta da się zalogować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto ani w regulaminie promocji, ani w praktyce nie jest potrzebne :) Do zalogowania wystarczy samo posiadanie karty.

   Usuń
 2. Po jakim czasie moge zamknąć konto? Dobrze rozumiem ze nie musze zrobic zadnej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta w tej promocji nie trzeba otwierać. Wystarczy karta. Można z niej zrezygnować w praktyce zaraz po otrzymaniu vouchera.

   Usuń
  2. A to ja mam jeszcze pytanie jak później zrezygnować z takiej karty? Trzeba do oddziału?

   Usuń
  3. Wypowiedzenie można złożyć w oddziałach, listownie lub wysyłając wiadomość w bankowości internetowej (po zalogowaniu: Kontakt z bankiem => Karty kredytowe => Zamknięcie karty).

   Usuń
  4. Po złożeniu wypowiedzenia w ramach tzw. działań retencyjnych dzwonią do klienta potwierdzić dyspozycję. Jak się człowiek "upiera" to i nawet dodatkową promocję oferują. Ja dostałam 50 PLN za wydanie 500 PLN przez 2 miesiące. Potem i tak można było z karty zrezygnować.

   Usuń
 3. formularz uzupełniony, zobaczymy za parę tygodni czy uda zdobyć się voucher :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy o kartę z voucherem muszę zawnioskować online czy da się też w oddziale Citibanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To promocja dostępna wyłącznie przez Internet. Na tym polegają tego typu oferty - bank wynagradza klienta, bo nie musiał inwestować w reklamę tv czy w innych mediach. Standardowy proces pozyskiwania klienta jest droższy (lub kosztuje porównywalnie), a do tego często mniej efektywny. Bank musi wyłożyć sporo kasy na marketing, utrzymywać oddziały, płacić tam pracującym doradcom. W procesie internetowym ogranicza koszty, ale środki przeznacza właśnie na nagrodę do klienta. I dla banku jest to bardziej efektywne czy mierzalne, a dla klienta bez wątpienia bardziej satysfakcjonujące :)

   Usuń
 5. Faktycznie tak prosto jeszcze nie zrobili. Ponad rok temu w promocji karty były tylko płatne a itransakcji na sporą kwotę trzeba było narobić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki dokument potrzebny do przedstawienia dochodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku umowy o pracę najczęściej wystarczy wydruk potwierdzający wpływy na konto. Rzadziej zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy. Ale konkretny dokument zawsze wskazuje konsultant w rozmowie telefonicznej - najprawdopodobniej na podstawie wskazania systemu.

   W przypadku innych źródeł dochodu wykaz dokumentów o jakie może bank poprosić znajduje się w załączniku (na ostatniej stronie regulaminu podlinkowanego w powyższym prześwietleniu promocji).

   Usuń
 7. A jesli mam umowę na okres próbny (3miesieczny) właśnie do 31.01.2017i bede ją miała przedłużona na czas nieokreślony, to moge złożyć wniosek 31.01.2017?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Formularz wyślij pod koniec stycznia, nie musi być nawet 31-go bo od razu i tak nie oddzwaniają tylko po min. 2 dniach.

   Usuń
  2. Do mnie zadzwonili po 30 minutach

   Usuń
 8. Hmm coś mi tu... czyli co, otrzymuję kartę, nie musze nią płacić (w sensie zaciągać kredytu krótkoterminowego, aby nie pojawiły się odsetki) i po 3 miesiącach rezygnuję z niej a w zamian otrzymuję jeszcze przed tym faktem 400 zł, po prostu całe 4 stówy i mogę kupić co chcę, beż żadnych wyłączeń itd. ??? Gdzie tu zysk Banku, przecież to nie są instytucje charytatywne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to dokładnie wygląda. Nie ma konieczności płacenia kartą, nie ma zobowiązania do jej utrzymywania, a 400 zł wydajesz na co chcesz.

   Zgadza się jednak również to, że bank nie jest instytucją charytatywną. Ale zapewne wie co robi na podstawie doświadczeń z innych promocji (których przeprowadził już mnóstwo). W niektórych trzeba było kartę utrzymywać przez rok, w innych np. wydać 3000 zł. Patrząc na zyski (prowizje przy płatnościach kartą) to też zysk tam był mizerny dla banku. Ale mimo wszystko odpala kolejne akcje. Więc pozostaje przypuszczenie, że bank i tak zarobi swoje na tych, którzy zostaną z nim na dłużej niż na okres promocji i do momentu wydania nagrody.
   Ot, są tacy którzy z karty zaczną korzystać, bo "skoro ją mam to czemu nie skorzystać?". Więc bank zarobi na prowizjach, a w niektórych przypadkach pewnie i na odsetkach, gdy ktoś wykorzystanych środków z karty nie spłaci na czas. Będą pewnie też osoby, które np. założą konto, a może i wezmą jakąś pożyczkę? Na tym też bank ugra swoje. No ale to wszystko nieobowiązkowe i to wolny wybór klienta :)

   Usuń
  2. Ok, wydaje się to tak nieprawdopodobne, że oczywiście zaraz składam wniosek. Karta może się też przyda, więc czemu nie. Z tym CitiPhone nie do końca rozumiem, co znaczy że "Bank może naliczyć opłatę" - ale dopytam konsultanta, jak zadzwoni. Rozumiem, że CitiOnline to również CitiMobile (apka mobilna)? Btw mam nadzieję, że na rozreklamowaniu tej akcji masz jakieś profity :) Dodałem do ulubionych obok samc** i jakoszcz***

   Usuń
  3. Jeśli chodzi o opłatę za CitiPhone. Taka pozycja znajduje się w Tabeli Opłat i Prowizji (pisałem o niej tutaj - w momencie jej wprowadzenia). Prześwietlając promocje Citibanku zawsze o niej wspominam by nikt nie nadział się na niepotrzebne koszty. Usługa ta była klientom włączana z automatu, choć pojawiały się ostatnio komentarze Czytelników, że takiej usługi jednak im nie włączono. Mimo wszystko jednak ostrzegam o tym (choć w nieco bardziej "miękki" sposób, że "może naliczyć opłatę"). Po prostu warto zwrócić uwagę jak to wygląda.

   Profity. Zgadza się, za skuteczne polecenie klientów otrzymuję wynagrodzenie. Nie ukrywam tego - to podstawowy sposób w jaki zarabiam - piszę o tym m.in. w FAQ tutaj.

   Cieszę się, że dołączam do blogów na które zaglądasz :) Zapraszam zawsze. I życzę owocnego bankobrania!

   Usuń
  4. Gdybym nie wyrobiła karty we wcześniejszej promocji Citibanku to też bym w to nie uwierzyła, że tak może wyglądać. No ale fakt faktem, nagrodę dostałam. Bez kosztów i bez konsekwencji rezygnując później z karty.

   Usuń
 9. Dlaczego należy wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych? W regulaminie nic na ten temat nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszne spostrzeżenie! Zapis taki znajdował się ostatnio we wszystkich promocjach Citibanku, ale tu zaplątał się niepotrzebnie. Już poprawione.

   Usuń
 10. Widzę, że Citi zauważyło jak ludzie opisują różne promocje bankowe i uznali, że będą co kilka dni wypuszczać lekko zmienioną wersję poprzedniej promocji a wszystkie blogi będą im robić darmową reklamę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na stronie z formularzem jest taka informacja: "Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6700 zł, całkowita kwota do zapłaty 7068,44 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 368,44 zł. (w tym opłata roczna za wydanie i możliwość użytkowania karty głównej 0 zł, odsetki 368,44 zł.)". Czy to oznacza, że te odsetki będę musiała spłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tam jest jeszcze dopisek: "12 miesięcznych rat równych w wysokości po 589,04 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01/09/2016 na reprezentatywnym przykładzie."

   Na szczęście to tylko wyliczenia hipotetyczne. Bazują one na wytycznych rekomendacji KNF, która obliguje banki do przedstawiania klientom kosztów kredytu w jasny i czytelny sposób z przykładowym wyliczeniem.

   O ile sprawdza się to w przypadku kredytu hipotecznego czy pożyczki, o tyle w przypadku karty kredytowej wprowadza niestety w błąd. Pokazuje bowiem wykorzystanie całej kwoty z karty w pierwszym dniu i spłacanie przez okres 12 kolejnych miesięcy (uwzględniając przy tym wszystkie możliwe koszty). Karta kredytowa jest jednak produktem specyficznym. Nie wymaga wykorzystywania całej dostępnej kwoty (w tej promocji nawet nie trzeba wykonywać płatności kartą). Ale w razie ich wykonywania jako jedyna posiada okres bezodsetkowy co pozwala spłacić dokładnie taką kwotę, jaka została z karty wydana (bez żadnych kosztów, ani odsetek). Więc tym wyliczeniem nie ma się co przejmować. Brak opłat i brak wymogu wykonywania płatności kartą = brak ryzyka odsetek.

   Usuń
 12. Wczoraj się zarejestrowałem ale jeszcze nikt nie dzwonił. Oby nie próbowali z zastrzeżonego, bo mam blokadę u operatora.
  Nie wspomniałeś o jednym przy 12 zasadach korzystania z kart kredytowych: taka karta OBNIŻA NASZĄ ZDOLNOŚĆ - jak ktoś jest przed decyzją o wzięciu hipotecznego, może się przejechać. Więc nie ma sensu brać max limitów - ja wybiorę 1500 - 2000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza gdy się nie ma zamiaru korzystać w ogóle z karty to brać należy najniższe limity.

   Usuń
 13. Dobrze rozumie, że jeżeli wezmę kartę Citibank i tylko ją aktywuję, a nie będę jej w ogóle używać to nie zapłacę ani złotówki? Oczywiści zablokuję CitiPhone. A jeśli chodzi o zaświadczenie o dochodach, to czy może to być oświadczenie, czy musi być wydane w pracy? Dziękuję z góry za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze rozumiesz. Tak to właśnie wygląda.
   Jeśli chodzi o udokumentowanie dochodów to konsultant powie jaki dokument jest potrzebny. Najczęściej wystarczą wydruki z konta na które wpływa wynagrodzenie od pracodawcy. Ale jeśli bank będzie chciał zaświadczenia to musi być ono wystawione przez pracodawcę.

   Usuń
 14. 400zł - kasa i rodzaj sklepu - w sam raz na prezenty pod choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Według moich wyliczeń to jeśli chodzi o tą promocje to kupon będzie dopiero w styczniu chyba, że się mylę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Gdy umowa w listopadzie to w grudniu logowanie i w styczniu wiadomość.

   Usuń
 16. Patrząc na ceny na douglas.pl które są o 100% wyższe niż w innych perfumeriach, za dużo za te 400 zł się nie kupi, ledwo 100ml jednej wody i to nie wszystkich. Np. CH212 50 ml kosztuje 255 zł, w innych sklepach 2x taniej. a 100ml już aż 510 zł - jakiś nonsens :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli Douglas ma drożej to ciągle masz za darmo a nie za pół ceny które musisz wyłożyć ze swoich.

   Usuń
  2. Oczywiście, tyle że nawiązuję do tego, że wybierając inną perfumerię (internetową) klienci bardziej na tym skorzystaliby. W D i S wszystko jest strasznie przewartościowane.

   Usuń
 17. Czy tą promocję można połączyć z tą na telefon? Tu za kartę, a wykonując płatności na 3000 na telefon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje nie łączą się. Więc albo można skorzystać z tej powyższej z voucherem do Douglas, albo z telefonem.

   Usuń
 18. W jaki sposób bank sprawdzi czy jestem zatrudniona minimum 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy zaświadczeniu od pracodawcy jest tam to podane. Przy wyciągu z konta nie ma ale bank chce potwierdzenia 3 ostatnich wpływów. Więc mu wyjdzie.

   Usuń
 19. Mam 3 pytania :)
  1. Na jaką najmniejszą kwotę można wziąć kartę?
  2. Czy jak nie będę z niej korzystać to naprawdę nic nie zapłacę? Żadnej prowizji.
  3. Czy jeśli zrezygnuję z karty po wykorzystaniu vouchera nie będę musiała zwracać jego wartości?

  Przepraszam, że tak dopytuję, ale promocja wydaje się niesamowicie nieprawdopodobna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Bodaj 4000 z tego co pamiętam. Ja wziąłem 5000.
   2. Naprawdę.
   3. Nie będziesz musiała nic zwracać.

   Usuń
  2. Dzięki :)

   Usuń
 20. Czy jeśli teraz zarobki mam niższe ale od grudnia br będę miała wymaganą minimalna kwotę mogę złożyć taki wniosek ? Zmiana w ramach tej samej firmy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż w grudniu. Trzeba udokumentować podwyżkę.

   Usuń
 21. Czy jeśli od grudnia br będę spełniać warunki zatrudnienia ( wymagane min. 1200 zł ) w ramach tej samej firmy, w której obecnie pracuje od roku to mogę złożyć taki wniosek czy wyklucza mnie to z promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam zarobki netto ok 2100 ale np jeśli chodzi o pit11 z tamtego roku to mi wychodziło średnia netto 2800 ale Pani powiedziała, że tylko aktualne zarobki pomimo iż jest napisane, że pit11 jest ważny cały rok. I niestety zdolność nie wyszła odmowa. Może jakieś rady? Mam zamknięta kartę kredytową ale jeszcze widnieje w Biku oraz debet w koncie na 18000 ale wykorzystane tylko 5000

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety liczy się to, że masz limit 18000. Nie ważne ile wykorzystane, bo dziś możesz mieć 5000 ale jutro o 13000 więcej.

   Usuń
 23. Złożyłam wniosek w niedzielę, ale do tej pory nikt się do mnie nie odezwał. Czy powinnam złożyć wniosek jeszcze raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja złożyłam w środę, zadzwonili dopiero wczoraj.

   Usuń
  2. Złożyłem w zeszłą środę wieczorem, zadzwonili dzisiaj popołudniu. Zadzwonią do Ciebie, nie martw się.

   Usuń
  3. Pamiętajcie że po drodze był długi weekend (11-13 listopada) i w banku nie pracowali. Ale klienci zgłoszenia słali więc teraz pewnie mają dużo do dzwonienia.

   Usuń
  4. Ja złożyłam w piątek 11-go. Dziś do mnie zadzwonili. Kurier ma być we wtorek.

   Usuń
 24. Jest ktoś wstanie mi prosto opisać jak obliczyć swoją zdolność kredytową? I jaka by musiała być aby było ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie ma takiego czegoś. Każdy bank ma swoje zasady, kryteria i politykę kredytowania. Szczegółowo jej nie ujawnia więc nie da się samemu wyliczyć.

   Usuń
 25. Pani mi powiedziała, że komputer sam losuje dzień, od którego zaczyna się liczyć te 30 dni i potem + 25 dni (mowa o tym grace period czy jakoś tak). Podpowiedzcie, jeśli mam wypłatę 26ego każdego miesiąca, na jaki dzień ustawić początek okresu (30+25) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Początek okresu np. w okolicach 5-go. Wtedy będziesz mieć 30 dniowy okres rozliczeniowy + 26 dni spłaty co daje termin spłat bezpiecznie po 26-tym, już jakoś na końcówkę miesiąca np. 31.

   Usuń
 26. Skąd wynika limit minimalny 4000 zł na karcie, bo na pewno nie z zapisów umowy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa jest na taki limit jaki ustalisz. No i nie więcej niż na to co bank przyzna.

   Usuń
  2. Czyli Pani dzwoniąca oszukuje? Mówi, że komputer nie pozwala przypisać przy mojej zdolności mniejszej kwoty niż 4000.

   Usuń
  3. Nie oszukuje. Minimalny limit jaki może być na karcie to 4000. Ale jeśli zaproponują Ci 10000 to nie musisz brać tyle bo może być mniej. Ale nie mniej niż 4000 zł.

   Usuń
 27. o co chodzi z tymi udziałami w spółkach akcyjnych? Czyli mogę nie mieć dochodu, ale mam udziały w spółce, np. takiej notowanej na GPW i co wtedy? Pokazuję PIT-38 i tyle wystarczy? Nie trzeba wtedy zarabiać tych 1200 netto i mieć zatrudnienia w obecnej firmie od co najmniej 3 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 28. Jeżeli dostanę voucher, to za zakupy mogę płacić w drogerii inna karta czy muszę ta karta kredytowa? Jaki jest czas zwrotu pieniędzy? Jeśli karta kredytowa to podsumowując: place 400zl na zakupy w Douglas, bo tak też nie ma żadnego limitu że strony drogerii, w ciągu miesiąca spłacam kartę i nie ponosze żadnych opłat. , a kiedy przychodzi zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę źle zrozumiałaś. Prawidłowo jest tak: wyrabiasz kartę, logujesz się, czekasz na voucher. Dopiero wtedy gdy go dostaniesz idziesz zrobić zakupy. Kartą nie musisz płacić. Ani teraz, ani wykorzystując voucher. Regulamin nic takiego nie wymaga.

   Usuń
 29. Opłata za dostarczenie karty przesyłką kurierską to 30zł, ale rozumiem, że można ją też odebrać w oddziale? Generalnie promocja mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowo karta wysyłana jest listem i to jest za darmo. Opłata za dostarczenie karty kurierem jest tylko wtedy gdy klient zamówi sobie właśnie taką formę przesyłki.

   Usuń
  2. Mi dziś konsultantka powiedziała ze wszystkie wysyłają kurierem. Ale jak się chce kurierem ekspres to 30 zł. A i zgodziłam się na potwierdzanie sms każda dokonana transakcje. Czy to znaczy ze zgodziłam się na CityPhone ? Takiej nazwy w rozmowie nUE usłyszałam

   Usuń
  3. Umowy dostarcza kurier. Ale później karta listem. Nie, te smsy to nie jest CitiPhone.

   Usuń
 30. Aha, czyli najpierw jest kurier darmowy, z dokumentami? Bo otrzymałem takiego emaila:
  "W dniu dzisiejszym została nadana firmą kurierską Viva Xpress Logistics (Polska) Sp. z o.o. przesyłka, zawierająca dokumentację dot. ubiegania się o wydanie Karty Kredytowej Citibank.(....)"
  I dopiero potem otrzymam kartę pocztą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpierw kurier z dokumentami do podpisu. Darmowy.
   Później karta: pocztą darmowa (no chyba, że ktoś chce kurierem to 30 zł).

   Usuń
 31. Potwierdzam, najpierw kurier przyjeżdża z dokumentami do podpisania i ew. odebrania Waszych. A za dzień, dwa dostajecie sms-a, że np. zaakceptowano Wasz wniosek i spodziewacie się karty drogą listową. No chyba że wybierzecie prędzej płatnego kuriera, ale nawet sami tego nie proponują.

  OdpowiedzUsuń
 32. Może to głupie pytanie, ale jest napisane: 1 miesiąc, 2 miesiąc... a ja od razu w 1 miesiącu po otrzymaniu karty od razu ją aktywowałem nie czekając na 2 miesiąc, bo na karcie było napisane, że muszę ją aktywować w ciągu 24h.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko to znaczenia nie ma. Tylko w grudniu się jeszcze zaloguj.

   Usuń
 33. Myślę, że w tych wszystkich super promocjach chodzi tylko o dobrowolne podanie danych osobowych, które są warte znacznie więcej niż 400 zł.
  Niby we wniosku podajesz podstawowe dane, a potem wypytają Cię o wszystko, w przypadku dział. gosp. wyciągi z konta,Pity, nawet kto pobiera kasę z 500+ i na czyje konto trafia... a w skrzynce @ same propozycje kredytowe, pożyczki i super oferty od przeróżnych instytucji finansowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównym biznesem banku jest bankowość a nie bawienie się w sprzedaż danych klientów. Która w przypadku banku jest niemożliwa lub mega ciężka. Nad bankiem są KNF, UOKiK, GIODO, Rzecznik Finansowy i jeszcze kilka innych instytucji się znajdzie. Więc pisanie o sprzedawaniu danych osobowych jest bezpodstawnym oskarżeniem. Danymi handlują sobie różne pseudofiremki by dorobić. A kasa za dane jednego klienta to jest od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych.

   Poza tym w promocji nie musisz wyrażać zgód na marketing. Więc po co wypisywać takie bez rzeczy bez sensu?

   Usuń
 34. Jeśli wartość zakupy przekroczy 400 zł to dopłacić można gotówką lub ewentualnie dowolną kartą czy trzeba zapłacić tą kartą Citibanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewien, więc nie odpiszę wprost na pytanie, ale dodatkowo ciekawi mnie, czy voucher jest tylko do wykorzystania via net, czy mogę iść do sklepu stacjonarnego z nim ?

   Usuń
  2. W sklepie online Douglasa.

   Usuń
  3. UUU to słabiutko, myślałem że będę mógł z tym voucherem pójść do stacjonarki i sobie obwąchać. Dziwne to - do empiku też chyba dają elektroniczne, ale już do Rossmanna nie (na szczęście).

   Usuń
  4. Ja dostałam wczoraj maila w bankowości internetowej o przyznaniu vouchera, w treści m.in.:
   (...) "Voucher zgodnie z regulaminem oferty jest ważny do 30.06.2017 r. we wszystkich perfumeriach Douglas w Polsce oraz na www.douglas.pl" (...) - czyli wg mnie do realizacji również w sklepie stacjonarnym - komuś udało się zrealizować ten voucher w stacjonarnym?...

   Usuń
  5. Można w stacjonarnym. Dziś zrealizowałam.

   Usuń
 35. Czy można dostarczyć do banku wyciag z konta wspólnego? Czy to ma jakieś znaczenie? Bo przy składaniu wniosku wybrałem wyciag z konta jako dokument potwierdzający dochody, a nie dopytałem czy może to być wyciag z konta wspólnego na które wpływa moje wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jeśli wpływa Twoje to można.

   Usuń
 36. A jeżeli ktoś nie ma zdolności kredytowej tj. pracuje ale ma np komornika? To już takiej karty nie wyrobi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sytuacji zajęcia komorniczego czy wpisów w BIK o zaległościach na innych kredytach, bank nie przyzna karty. Pozostaje więc możliwość korzystania z innych promocji bankowych (aktywne promocje znajdziesz tutaj), które już nie wiążą się z wnioskami kredytowymi.

   Usuń
 37. Czy komuś odrzucono wniosek o wydanie tej karty? W poniedziałek był u mnie kurier, podpisałam dokumenty, przekazałam mu wydruki z potwierdzeniem wpływu pensji na konto i kopie dowodu, natomiast nie przygotowałam kopii umowy o pracę (w mailu, który otrzymałam proszono o przygotowanie umowy o pracę, ale myślałam, że do wglądu kuriera, bo w przypadku dowodu wyraźnie proszono właśnie o kopię). Do tej pory nie otrzymałam potwierdzenia zaakceptowania wniosku. Dodam, że spełniam wszystkie warunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrzucili mojej siostrze. Ale powód był taki, że podała wynagrodzenie które dostaje na konto + to co dostaje nieoficjalnie. No ale na zaświadczeniu tego nie było, więc była rozbieżność. W Twej sytuacji jeśli Cię o niczym jeszcze nie informowali to może być tak, że jeszcze to u nich leży. Zadzwoń na infolinię i się dowiedz. Ja też miałem tak że musiałem dosłać im dokument który zapomniałem dać kurierowi i wystarczyło mailem.

   Usuń
 38. Czy ktoś wie gdzie dokładnie dostaniemy voucher w bankowości elektronicznej? Nie mogę znaleźć pola wiadomości. Czy ktoś już otrzymał voucher?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem voucher w innej już zakończonej promocji. Po zalogowaniu pojawia się komunikat, że "masz 1 nową wiadomość". Nie da się nie zauważyć. Możesz też w górnym narożniku po prawej kliknąć "Kontakt z bankiem" i jak Ci się rozwinie to będziesz mieć też skrzynkę odbiorczą.

   Usuń
 39. czy tylko do mnie nie oddzwania konsultant? wniosek złożyłam dobre 2 tygodnie temu i zero odezwu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jak i\u Ciebie? Bo ja raz złozyłam wniosek i nikt nie oddzwonił, za jakis czas drugi raz i oddzwoniła pani ale nie mogłam wtedy rozmawiac, umówiłysmy sie na późniejsza godzine i cisza, zadzwoniłam tam , sprawdzono ze owczem jest wniosek i ze mam czekac na telefon i dalej nic ..... trzeba miec tam szczescie ?

   Usuń
  2. Ja czekałam tydzień.

   Usuń
  3. Do mnie konsultantka zadzwoniła po 10 minutach.

   Usuń
  4. Ja zadzwoniłem do nich i twierdzili ,że dzwonili do mnie ale nic takiego nie miało miejsca.Pan powiedział że przekaże moje ponaglenie- i o dziwo Pani zadzwoniła po 5 minutach:)

   Usuń
 40. Czy ktoś juz dostał voucher?
  Aby aktywować kartę należy dokonać operację nią na niewielką kwote?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktywacja odbywa się telefonicznie lub przez Internet.

   Usuń
  2. Czyli nawet zapłacić tą kartą nie trzeba???

   Usuń
  3. Wystarczy status aktywna karta.

   Usuń
 41. Czy aby załapać się na promocję to wystarczy wypełnić do 31.01.2017 formularz zgłoszeniowy czy też muszę do tego dnia aktywować kartę (obawiam się że dziś składając wniosek nie zdążę otrzymać przed końcem miesiąca umowy i karty).

  OdpowiedzUsuń
 42. Liczy się data wyslania zgłoszenia

  OdpowiedzUsuń
 43. Czy mogę dostarczyć z dwóch różnych banków wyciągi z kont, mam u pracodawcy podzieloną pensje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Twe wynagrodzenie zadeklarowane podczas wniosku wpływa na 2 konta to nawet będzie taka konieczność ;) Trzeba bowiem udokumentować dochody, a skoro wypłata jest podzielona to będą potrzebne wyciągi z obydwu kont.

   Usuń
 44. Czy ktoś uzyskał już voucher?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank ma czas na przesłanie voucherów do końca miesiąca (i patrząc na wiele innych, wcześniejszych promocji, zazwyczaj robi to własnie w tych okolicach - pod koniec możliwego terminu).

   Usuń
 45. Pkt. 3 regulaminu mówi, że "Z Oferty mogą skorzystać osoby („Uczestnicy”), które spełnią łącznie wszystkie warunki :[...]c) w okresie obowiązywania Oferty otrzymają i aktywują główną Kartę Kredytową Citibank („Karta”), na podstawie zawartej umowy
  o Kartę Kredytową Citibank. To chyba oznacza, że wypełnienie formularza do 31.01.2017 nie wystarczy żeby otrzymać voucher, prawda? Trzeba do tego dnia aktywować kartę. Czyli wypełniając dzisiaj formularz zgłoszeniowy pewnie nie ma szans na otrzymanie nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka konstrukcja pojawiała się też w poprzednich promocjach Citibanku i tak należałoby ją rozumieć. Aczkolwiek bank zawsze do ostatniego dnia przyjmuje zgłoszenia i proceduje je na zasadach promocji. Gdyby robił inaczej to trudno byłoby o znalezienie faktycznie "bezpiecznego" okresu zgłoszenia (moment aktywacji karty zależałby od zbyt wielu czynników: czasu kontaktu ze strony banku, czasu przybycia kuriera, czasu zwrotu dokumentów do banku i czasu podpisania umowy przez bank po czas przesłania karty). Z wielu banków organizujących promocje, Citibank ze swoimi promocjami kart kredytowych na szczęście należy do grona banków najbardziej proklienckich.

   Usuń
 46. Zdziwiłam się dzisiaj. Zadzwoniłam do mnie Pani że wszelkimi szczegółami i mówiła, że wyliczyli mi kartę na 7 tysięcy. Zapytałam czy mogę wziąć mnie, to odpowiedziała, że nie ma możliwości tego zmniejszyć. Czemu niektórzy mogli wziąć na 4 tysiące? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magdaleno, Pani kłamała, albo lepiej napisać "mówiła półprawdę". Mam nagraną rozmowę, gdzie Pani mówi że nie można, w sensie że nie może tego zmniejszyć w systemie. Po moim oburzeniu/zdziwieniu, w końcu wydusiła z siebie, że mogę to zmienić, ale jak już otrzymam kartę poprzez wiadomość z prośbą o obniżenie limitu w CitiOnline. Tak się przyglądam temu bankowi i nie chciałbym tam mieć konta.

   Usuń
  2. Można wziąć limit mniejszy niż proponują. Ale nie mniejszy niż 4 tysie.

   Usuń
  3. Potwierdzam. Mnie pani z infolinii zaproponowała 20 tysięcy ale chciałam 5. I tyle ostatecznie było w umowie.

   Usuń
 47. Namówiłeś mnie na Citi Simplicity:) Mam pytanie: czy jeśli pobiorę wyciąg na mojej stronie to dotadtkowo za zapłacę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciąg w wersji elektronicznej jest darmowy. Płatny jest tylko papierowy.

   Usuń
 48. Czy dostawa kurierem jest płatna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostawa umowy do podpisania jest darmowa (koszty ponosi bank).

   Dostawa karty za pośrednictwem kuriera jest płatna (ale to opcjonalne rozwiązanie - tylko na życzenie klienta). Standardowo karta przesyłana jest listem za pośrednictwem Poczty Polskiej (również bez opłat - koszty pokrywa bank).

   Usuń
 49. Złożyłam wniosek 22 stycznia. Na razie nikt nie dzwonił. Myślicie, że wyrobię się z załapaniem na ofertę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem pracownika który do mnie dziś dzwonił po tygodniu od wysłania zgłoszenia. Wystarczy wysłać zgłoszenie do 31.01. więc się załapałaś. Na kontakt trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość.

   Usuń
  2. Dziękuję:-)

   Usuń
 50. A to niespodzianka. Dziś dostałam voucher :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętajcie, że voucher jest wysyłany jako wiadomość w bankowości internetowej :-)

   Usuń
  2. Miłe zaskoczenie! Voucher miał być do końca lutego a tu już jest. No to 3,2,1, zakupy!

   Usuń
  3. Problem w tym, że w Daglasie za te 400 zeta nie załapiesz się nawet na normalne perfumy!

   Usuń
  4. tez otrzymałem :) mozna to wykorzystać na raty ( np na kilka razy ) ??

   Usuń
 51. Hej , czy jezeli dzwonila konsultantka , ale w danej chwili nie mogłam odebrać telefonu to zadzwoni kolejny raz ? Czy może być taka opcja, że bez rozmowy z konsultantem pójdę do oddziału banku podpisać umowę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co kojarzę to konsultanci próbują się dodzwonić co najmniej 2 razy. Wniosek nie może być kontynuowany w oddziale, bo wtedy nie będzie objęty promocją.

   Usuń
 52. A co jeśli wniosek złożyłam w styczniu, umowę podpisałam w styczniu ale kartę dostanę i aktywuje w lutym?
  Czekam na kartę już 3 tydzień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tak wydłużonym oczekiwaniu na kartę skontaktuj się z infolinią by zweryfikować przyczynę. W pesymistycznym scenariusz, w razie gdyby bank chciał restrykcyjnie podejść do zapisów, pozostanie złożenie reklamacji. Tyle czasu od umowy do karty nie jest winą klienta.

   Usuń
 53. Jak przychodzi umowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do podpisu przywozi ją kurier. Podpisana przez bank przychodzi listem.

   Usuń
 54. Witam, a gdy już otrzyma się voucher to może ktoś wie jak dokładnie go wykorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zakupy ;) A tak poważnie to możesz w sklepie internetowym jak i stacjonarnych. Obojętne. Trzeba tylko wykorzystać podczas jednorazowych zakupów.

   Usuń
 55. Na umowie znajduje się login i hasło do bankowości elektronicznej? Czekam dwa tygodnie na decyzję i umowę chyba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dostaniesz kartę to aktywujesz ją i wtedy samodzielnie można nadać login do bankowości internetowej i hasło.

   Usuń
 56. Wypełniłam formularz 31 stycznia, do tej pory telefon milczy. Ile czasu od wypełnienia formularza konsultanci powinni dzwonić?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...