Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank wprowadza prowizje za wypłatę z bankomatów (także własnych!)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.11.2016

mBank wprowadza prowizje za wypłatę z bankomatów (także własnych!)

Masz konto w mBanku? Przygotuj się na zmiany od lutego 2017 r.

mBank - zmiana opłat za wypłatę z bankomatów
Bieżący rok zbliża się ku końcowi, ale kolejny bank dopisuje się do grona tych, które właśnie w 2016 r. postanowiły zmienić swe tabele opłat i prowizji. No a jeśli mówimy "zmienić" to jednak trzeba się spodziewać pogorszenia oferty. W przypadku mBanku zmiany dotyczą prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów.

Od 1.02.2017 r. w mBanku obowiązywać będą nowe zasady wypłat gotówki z bankomatów za pomocą karty płatniczej wydawanej do konta. Uważać będzie trzeba na to po jaką kwotę sięgasz, bo:
 • za wypłatę 100 zł lub kwoty wyższej nie poniesiesz kosztów
 • za wypłatę gotówki poniżej 100 zł bank pobierze z Twego konta 1,30 zł za każdą taką transakcję

Tym samym w sytuacji gdy będziesz potrzebować banknotów z drobniejszymi nominałami (10, 20 czy 50 zł) lepszym rozwiązaniem okaże się pobranie z bankomatu np. 110 zł, 120 czy 150 zł. Zmiany dotyczą wypłat ze wszystkich bankomatów (także tych należących do mBanku). 

Zakres sieci urządzeń z których będziesz mieć możliwość bezpłatnego korzystania (przy wypłatach od 100 zł) nie zmieni się i dalej będzie uzależniony od rodzaju posiadanego przez Ciebie konta. Jeśli więc posiadasz np. eKonto w taryfie standard to są to bankomaty sieci Euronet, BZ WBK oraz Planet Cash, a w przypadku eKonta w taryfie plus wszystkie bankomaty w Polsce. Choć są tu i pozytywne wyjątki. Minimalna kwota bezpłatnych wypłat z bankomatów nie będzie dotyczyć klientów korzystających z kart do kont: 
"- mKonto Aquarius Intensive (konto dla osób z wpływami powyżej 10 tys. zł/mies. lub aktywami powyżej 200 tys. zł) 
- eKonto z Usługą Pakiet Intensive (konto dla osób z wpływami powyżej 12 tys. zł/mies. lub aktywami powyżej 200 tys. zł) 
- eKonto m (konto dla klientów w wieku 13-20 lat) 
- eKonto izzy 
- eMAX i eMAX plus"
Zmiany nie zauważą również posiadacze karty MasterCard Gold PayPass bez względu na to do jakiego rodzaju konta ta karta została wydana.

Z kolei w przypadku eKonta m (dla osób w wieku 21-24 lata) oraz eKonta dla Młodych minimalna kwota bezpłatnej wypłaty z bankomatów w Polsce wyniesie 50 zł.

Zmieniają się również prowizje za wypłaty z bankomatów, w których dotąd też trzeba było płaci.
"- Jeśli dotychczas za wypłatę w bankomacie nie będącym na liście bezpłatnych bankomatów w kraju płaciłeś 3% (min. 5 zł, maks. 9 zł), to od 1 lutego zapłacisz stałą prowizję w wysokości 7 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz). 
- Jeżeli za wypłatę w bankomacie za granicą płaciłeś 3% (min. 9 zł), to od 1 lutego zapłacisz stałą prowizję w wysokości 10 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz)"

Na plus zmieni się zasada rozliczania warunków, których spełnienie zwalnia z opłaty za posiadanie karty. Przy kartach wydawanych do niektórych kont należało co miesiąc wykonywać płatności na sumę min. 300 zł. Od lutego wystarczy wykonać 5 transakcji na dowolne kwoty.

Nową Taryfę prowizji i opłat mBanku, która w życie wejdzie od 1.02.2017 r. znajdziesz tutaj, a regulamin usługi wypłaty ze wszystkich bankomatów w ramach bankowości detalicznej tutaj.

Podziel się ze znajomymi - niech również dowiedzą się o zmianach jakie serwuje mBank. Udostępnij na Facebooku:

Alternatywy wobec mBanku


Jeśli zmiany zapowiedziane przez mBank mocno Ci nie odpowiadają, pamiętaj, że na mBank świat się nie kończy ;) Zawsze można poszukać alternatywy. Najciekawszymi propozycjami w chwili obecnej są:

 • Nest Konto w Nest Banku - to 0 zł za prowadzenie konta, posiadanie konta, przelewy oraz wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce. I to bez żadnych warunków do spełnienia! Bank nie weryfikuje więc czy masz wpływy na konto albo czy używasz karty. Atrakcyjną propozycję ze względu na brak opłat uzupełnia bardzo dobra oferta dla oszczędzających. To lokata powitalna na której można uzyskać 4% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 10 000 zł. Sprawdź szczegóły>>
 • Konto Idealne w Idea Banku - to 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 0 zł za wydanie i posiadanie karty, 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz 0 zł za wypłatę gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce - sprawdź szczegóły>>


Co zrobić?


Zapowiedziane zmiany mBanku nie dotkną tych, którzy żyją bezgotówkowo i nie sięgają po gotówkę z bankomatów. Jeśli jednak taka potrzeba się u Ciebie pojawia to albo musisz pamiętać o wypłacaniu kwot co najmniej trzycyfrowych, albo wypłacać gotówkę na inny sposób. Możesz to robić np. za pomocą BLIKa (bez względu na podejmowaną kwotę nie poniesiesz kosztów takiej wypłaty) albo za pomocą karty podczas zakupów w punktach handlowo-usługowych, które udostępniają usługę cashback (podjęcia pieniędzy w kasie).


Bądź na bieżącą z nowościami w bankobraniu i zmianami w bankowości. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

75 komentarzy:

 1. Czas zmienić bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już dziś to zrobiłem. Konto w Nest Banku założone w 10 minut. Teraz czekam już tylko na kartę a jak dostanę to wysyłam wypowiedzenie do mBanku.

   Usuń
 2. No proszę! I mamy efekt promocji bankomatowej BZWBK. Już łatwo dych wypłacać nie będzie można. A ze stówkami będzie ciężej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że promocji już nie ma więc nie ma po co wypłacać ani dyszek ani stówek.

   Usuń
  2. po co wypłacac 10 zł?

   Usuń
  3. Po to by pan kierowca w autobusie nie powiedział, że ze stówy to on wydać nie ma.

   Usuń
 3. to pokłosie wypłat z bankomatów bz wbk

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli muszę zrezygnować z karty już w styczniu, i przerzucić się na tartę z BGŻ, która obecnie leży nieużywana echhh.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bgż to raczej też do tanich banków nie należy. No chyba, że masz <26 lat.

   Usuń
 5. mbank. ikona mPodwyżek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. z rozwinięciem do megaPodwyżki.

   Usuń
 6. Zmian nie pochwalam i mi się one nie podobają. Ale chcę zauważyć jedną rzecz. Opłata 1,30 zł jest zbliżona do tej jaką faktycznie bank ponosi gdy wypłaca się kasę z innego bankomatu. Więc jest to koszt w porządku wobec klienta. Bo inne banki zdzierają od razu po 5, 6 lub więcej złotych.

  OdpowiedzUsuń
 7. A czy w związku z tymi zmianami można w trybie natychmiastowym wypowiedzieć bankowi umowę o konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak bo zmieniają też regulamin.

   Usuń
  2. Dokładnie tak i 15 grudnia po wpływie ostatniej 10 wypowiem umowę i w ten sposób jeszcze w tym roku zamknięte będzie konto a nie jak myślałem w styczniu :)
   Fajny moment na wprowadzenie zmian

   Usuń
 8. Czy dotyczy to również osób, które mają wykupioną usługę (5zł/m-c) "Wypłaty ze wszystkich bankomatów bez dodatkowych opłat"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wyjątków poza wymienionymi kontami. Bez prowizji będą tylko konta dla gimbazy i krezusów.

   Usuń
  2. Nie trzeba być kryzysem. Posiadam MasterCard Gold a moje zarobki nie osiągają nawet średniej krajowej. Choć podwyżki i tak mnie denerwują (jak swego czasu wprowadzoną w mBanku opłata za kartę)

   Usuń
  3. Trzeba dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę 2000 zł w miesiącu, w przeciwnym razie karta MasterCard Gold kosztuje 9,99 zł. Dla mnie te 2000 zł to za dużo...

   Usuń
  4. Nie chcę mi się czytać o tej karcie gold ale skoro trzeba wydać 2000 to nie lepiej założyć 4 konta w T-Mobile i każdym wydać po 500 zł? Wtedy co miesiąc do portfela 100 zł.

   Usuń
 9. Bank Pocztowy też od 1 lutego 2017 roku zmienia politykę dotyczącą wypłat z bankomatów. Od tego dnia wycofuje darmowe wypłaty z sieci PKO BP i BZWBK, tym samym będą obowiązywały prowizje za wypłaty. Pozostaje tylko jena bezpłatna sieć Planet Cash. Bank w zamian proponuje abonament na wszystkie bezpłatne bankomaty w kraju i za granicą w wysokości 5 PLN miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam tylko na moneyback za listopad i zamykam karte i konto. Niech inni daja sie czesac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja odbieram ostatnią premię za cashback i wykorzystując zmianę regulaminu zamykam kartę i konto w trybie natychmiastowym.

   Usuń
  2. Tak, to taki pozytyw. Można zamknąć natychmiastowo.

   Usuń
 11. Kobieta ktora wygrała konkurs BZWBK wykonała ponad 4 000 wypłat.
  Dziekuje wszystkim uczestnikom konkursu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie robiła tego kartą mBąka bo jest ograniczenie do 15 wypłat dziennie.

   Usuń
 12. Chodzi tylko i wyłącznie o pazerność banku. Przestańcie siać spiskowe teorie, że promocja bankomatowa BZWBK jest powodem podwyżek. Wszak mBank i tak pozwalał tylko na 10 (albo 15) wypłat dziennie! Co do ilości mogę się mylić, ale że limit ilości wypłat był - to na pewno. Zresztą BZWBK zaprzestał promocji we wrześniu, a podwyżka zaczyna się od lutego przyszłego roku. Pół roku ogarniali (i będą ogarniać) koszty limitowanych wypłat bankomatowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pazerność? Jak rozumiem, ty pracujesz charytatywnie?

   Niektóre banki płacą normalne stawki Euronetowi czy PlanetCash - i zakładam, że nie są to małe kwoty... banki po prostu przerzucają koszty zarządzania bankomatami.

   Usuń
  2. Podstawowe usługi powinny być darmowe. Niech bank zarabia na kredycie, karcie kredytowej, debecie w koncie, funduszach, prowizjach interchange, wymianie walut. Opcji ma dużo. Ale nie bo woli łupić masowo.

   Usuń
 13. Witam, mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa wykorzystywania karty TMUB podczas zakupów w internecie. czy korzystacie z jakiś dodatkowych zabezpieczeń (3d secure, elektroniczny portfel itp.) czy podajecie wszystkie dane na stronie płatności i w ten sposób dokonujecie zakupów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Transakcje przez PayU, PayPal itp. są szyfrowane więc nie widzę przeszkód by nie płacić.

   Usuń
  2. Ok ale czy płatność poprzez PayU, PayPal jest jakoś zliczana do moneybacku TUMB?

   Usuń
  3. Tak, bo to systemu obsługujące płatności tak jak w sklepie masz Elavon, eCard itp. W TMUB znaczenia ma MCC punktu handlowo-usługowego czy sklepu internetowego. Zobaczysz je w szczegółach transakcji w historii konta w TMUB.

   Usuń
 14. Jest więcej niż pewne, że podobne zmiany wprowadzi niebawem więcej banków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od BZ WBK nic radykalnego się nie zdarzyło ale podejrzewam że z nowym rokiem wyskoczą kolejne banki.

   Usuń
 15. co za żal czyli jeśli mnie przyciśnie i bede potrzebował 10 zł to do reki z obcego bankomatu otrzymam tylko 2 zł 70 gr wypchaj sie mbanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre i to. Ciesz się, że w ogóle cokolwiek byś dostał. Wszak bank jest od zarabiania obrotem Twoimi pieniądzmi, a nie od ułatwiania życia 'barankowi do strzyżenia'. Aczkolwiek dzięki niniejszego blogowi, niecne zakusy bankstersów zostają poskromione.

   Usuń
  2. żal to budzi twoje wyliczenie...

   Jeśli uważacie, że banki zarabiają krocie na obrocie waszymi tysiącami na koncie to niewiele wiecie o bankowości :)

   Usuń
 16. Sprawdziłem wyciąg i policzyłem na ile w listopadzie skrojono by mnie opłatami. Bo niby 1,30 zł to nie dużo ale wyszłoby u mnie 14,30 zł! Tylko w jednym miesiącu. Więc ja dziękuję, wysiadam. mBank to już nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 17. Opłat, podwyżek i prowizji nikt nie lubi. Rzecz jasna. Ale styl ich wprowadzania? To kombinowanie i utrudnianie życia klientom to jest przegięcie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jedno eKonto standard zamkniete drugie zamykam jak wplynie 15 grudnia cashback 10zl. Niech innych naiwnych kroja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam w klubie. Czekam też do 15. i nara.

   Usuń
 19. konto można zamknąć bez okresu wypowiedzenia już teraz czy czekać do ostatniego dnia?

  OdpowiedzUsuń
 20. Chyba trzeba szukać coś nowego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy jak do tej pory na starym koncie miałem obowiązek zrobić płatności na minimum 200zł aby nie płacić za kartę to u mnie też się to zmieni i bedę musiał zrobić teraz 5 transakcji? Od kiedy będzie to obowiązywać bo w regulaminie widzę że już od 31.12.2016 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wystarczy 5 transakcji. To zapis dla nowych klientów. Dla starych zmiany wchodzą po ogłoszeniu z odpowiednim wyprzedzeniem (2 miesiące)

   Usuń
  2. Czyli jeśli dobrze rozumiem to dla mnie wchodzą od 01.02.2017, tak?

   Usuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dla mnie ta zmiana jest bardzo niekorzystna, bo z bankomatów wypłacam właśnie głównie mniejsze kwoty, by nimi zapłacić w miejscach, gdzie kartą płacić nie można. Tam gdzie w grę wchodzą większe sumy można zazwyczaj płacić kartą lub przelewem, więc z punktu widzenia klienta ta zmiana jest bez sensu, ale oczywiście wiem, że nie o klienta tutaj chodzi.

  Mam eKonto od ponad 12 lat, przetrwałam przez ten czas różne zmiany regulaminów, bo zawsze były takie, że nie godziły w mój interes. Tym razem mBank trafił wreszcie w mój czuły punkt, także czas się żegnać.
  Poczekam jednak chyba do nowego roku, żeby zobaczyć, jakie zmiany wprowadzą inne banki.

  OdpowiedzUsuń
 24. Super chyba wracam do karty;-) Bo mokazje są warte tego a teraz zamiast 200zł tylko 5 transakcji mogę zrobić! CZAD!;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież tak już było od kilku miesięcy, można było bez problemu zmigrować na konto, które ma limit ilościowy, a nie kwotowy.

   Nie wiem dlaczego mBank się tym chwali.

   Usuń
  2. Teraz łaskawcy dali wszystkim. Choć pewnie już było niewielu takich co jeszcze musieli wydawać 300.

   Usuń
 25. Ja mam konto w mbanku, tak właśnie ja musiałem wydawać 300 zł/miesiąc, ale założyłem powrotnie kartę tylko po to by móc otrzymywać zwrot 10 zł za wypłatę w żabce, jak promo się skończy(w tym mies.ostatnia wypłata dychacza) to z powrotem rezygnuje z karty, bo mi się nie opłaca, mam blika...jeśli jeszcze to włączą jakąkolwiek opłatą, to wtedy rzeczywiście wysiądę z tego banku..

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie zamknąłem jeszcze konta idealnego w IB po wakacyjnej promocji MM (z którą to były niezłe jazdy). Teraz zamówię do niego kartę i voila. Konto w mB i kartę jeszcze zostawię na wszelki wypadek, bo załapuję się jeszcze na bezwarunkowy brak opłat (ekonto mobilne założone przed 15.02.2015). Jak tylko wprowadzą opłatę za kartę również dla mnie to wypowiadam umowę o kartę i konto. I arrivederci roma :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Będzie to lekkie utrudnienie, ale trzeba będzie zrobić tak, że wypłacę całe 200zł, a następnie w okienku przeleję sobie na konto 1 grosik.
  Jeżeli w ramach reszty wydadzą mi m.in. całe 100zł, to trzeba będzie coś odłożyć i na konto oszczędnościowe wpłacę drugi grosik.

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam
  Nie wiem gdzie zadać pytanie, to pozwoliłem sobie tutaj. Ale związane z mBankiem
  W mOkazjach do 18 grudnia była promocja z Avansem. Za zakupy za min 40zł ma się dostać zwrot 21zl. Można było skorzystać 2 razy. Była okazja akurat to się 2 razy skorzystało. Ale teraz znowu pojawiła się ta promocja w mOkazjach ! Nie wiecie, można skorzystać ponownie czy to się wyklucza ? W nocie prawnej przy tej promocji nic o tym nie pisze ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie nowa edycja mOkazji więc raczej możesz skorzystać. Ja tak miałem z mOkazją z Allegro. Skorzystałem z 2 miesiące temu i teraz znów.

   Usuń
 29. Jak to jest z zamknięciem konta w trybie natychmiastowym z powodu zmiany regulaminu? Dziś byłem w placówce, chciałem zamknąć w trybie natychmiastowym to Pani odp że nie można bo regulamin będzie obowiązywał dopiero od 23.12.2016. A teraz to można jedynie zamknąć z okresem wypowiedzenia 30 dniowym. Czegoś tu nie rozumiem, bo nawet w nowej Taryfie opłat i prowizji na samym dole jest napisane "Powyższe zmiany obowiązują od 30.11.2016 r.". No więc Pani niedouczona czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej niedouczona. Ja złożyłem wypowiedzenie w trybie natychmiastowym przez serwis transakcyjny. I po sprawie ;)

   Usuń
  2. Przed tygodniem zamykałem przez internet w trybie natychmiastowym powołując się na zmianę regulaminu. Konto zamknięte bez problemu.

   Usuń
  3. Dzięki Panowie. W takim razie daruję sobie kolejną wizytę w placówce a skorzystam z internetu. Zawsze wolałem załatwiać sprawy "na gębę" dla pewności, ale jak widać nie każda "gęba" będzie pomocna ;)

   Usuń
  4. Prędzej pani z oddziału coś się zapomni lub spadnie za głęboko w szufladzie niż zgłoszone online. Potwierdzenie dostaniesz na maila.

   Usuń
  5. Ja dostałem potwierdzenie mailem i smsem.

   Usuń
 30. Po zwrocie mokazji dziś wysłałem wypowiedzenie. Po 8 latach współpracy. Ale z korzyściami głównie dla jednej strony.

  OdpowiedzUsuń
 31. Do kiedy jest czas na wypowiedzenie w trybie natychmiastowym? Czy dobrze rozumiem, że 31 stycznia będzie ostatnim dniem, kiedy można to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tryb natychmiastowy możesz wykorzystać do ostatniego dnia przed wprowadzeniem zmian.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź.
   Czy ten tryb natychmiastowy jest naprawdę natychmiastowy, tzn. na następny dzień konta już nie będzie?
   I czy kartę debetową trzeba wypowiedzieć osobno, czy wystarczy zamknąć samo konto, a powiązana z nim karta automatycznie zostanie zlikwidowana?

   Usuń
  3. Odpowiedzieli mi coś w stylu, że zamykają w możliwie najkrótszym okresie. U mnie zajęło im to 1 dzień. Jak wypowiadasz umowę o konto to automatycznie wypowiada się umowę o kartę do takiego konta.

   Usuń
  4. Wypowiedzenie w bankowości wysłałam 21.12. Dziś dostałam sms o zamknięciu. Tryb natychmiastowy trwał tydzień.

   Usuń
  5. No to pięknie... :-/ Ale dzięki za info.

   Usuń
 32. Zastanawia mnie, czy jak się zamknie konto na początku miesiąca, nie zdążywszy jeszcze zrobić tych 5 operacji kartą, to ściągną opłatę za debetówkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Instytucja finansowa o profilu komercyjnym dla ludności, która nie inwestuje we własną sieć ATM to tandetny szmonces!

   Czyżby poza kilkoma bankami jak np. Pekao (Unicredit), PKO (Skarb Pańsywa), Millennium (Banco Comercial Portugues), BZWBK (Santander), mBank (Commerzbank) i BGŻ (Parobas) nie było banku działającego na terenie Polski, który byłby na tyle poważny, żeby zainwestować w ATM-y?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...