Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Zgarnij dychę za znajomego" czyli nawet 100 zł do wzięcia od SkyCash

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

17.03.2017

"Zgarnij dychę za znajomego" czyli nawet 100 zł do wzięcia od SkyCash

Zyskać można w kolejnym programie poleceń. Tym razem nie jest to promocja banku, ale dostawcy aplikacji mobilnej.

Promocja SkyCash - Zgarnij dychę za znajomego
SkyCash to aplikacja umożliwiająca m.in. opłacanie biletów i uiszczanie opłat za miejsca parkingowe oraz doładowania telefonu. Teraz za polecenie znajomego i jego drobną aktywność w korzystaniu z aplikacji do zdobycia jest bonus 10 zł. Można go zgarnąć nawet za dziesięć poleceń, więc uzbierać się da do 100 zł.

To nie jest pierwsza tego typu akcja promocyjna SkyCash - w ubiegłym roku dzięki poleceniom zdobyć można było bilety do kina.

Zasady obecnej promocji "Zgarnij dychę za znajomego" są proste. Wystarczy bowiem zaprosić znajomego do skorzystania z aplikacji SkyCash. Gdy osoba polecona w ciągu 30 dni doda kartę płatniczą do zasilania swego konta w SkyCash lub je doładuje (przez usługę Przelewy24) i wyda aplikacją min. 10 zł, Ty otrzymasz bonus za polecenie w wysokości 10 zł.

Promocja trwa od 8.03. do 7.05.2017 r. lub do wcześniejszego wyczerpania puli środków przewidzianych na promocję - a jest to suma 100 000 zł.

Zaproszenie nowego użytkownika odbywa się za pośrednictwem aplikacji (prawy kafel na dole) - na numer telefonu zapraszanego użytkownika przelać należy min. 1 grosz. Zaprosić można dowolną liczbę osób, ale bonusy (po 10 zł) zostaną naliczone wyłącznie za 10 osób, które jako pierwsze spełnią warunki - tj. wydadzą za pomocą aplikacji min. 10 zł. A ta kwota musi zostać wydana wyłącznie na poniższe transakcje:
"a. zakup biletu komunikacji miejskiej; 
b. zakup biletu parkingowego; 
c. zakup biletu do kina; 
d. płatność za ubezpieczenie; 
e. płatność za rachunki; 
f. płatność za bilety kolejowe; 
g. płatność za doładowanie GSM"

Nie zaliczają się z kolei poniższe transakcje:
"a. Płatności do innego Użytkownika, w ramach Systemu SkyCash (przelew pomiędzy Użytkownikami); 
b. Płatności dokonane z konta SkyCash dla Firm; 
c. Płatności dokonane z konta Yanosik; 
d. Płatności dokonane z Orlen Flota." 


Bonus ma zostać przyznany w ciągu 48 godzin po upływie 30 dni od dnia rejestracji zaproszonego. Choć regulamin tego nie precyzuje to domyślać się można, że gratyfikacja zostanie wypłacona w formie doładowania konta w SkyCash osoby zapraszającej. Środki te będzie można wykorzystać na płatności z aplikacją, ale też wypłacić w bankomacie (taka transakcja możliwa jest wyłącznie w urządzeniach sieci Euronet - prowizja za wypłatę wynosi 1,99 zł).

Zgodnie z zapisami z regulaminu promocji wartość bonusu otrzymanego w promocji wolna jest od podatku dochodowego od osób fizycznych.

Dla kogo promocja?


W regulaminie znajdziemy następujący zapis:
"Transakcje, (...) uprawniają Uczestnika do otrzymania bonusu jedynie w przypadku, gdy: 
a. Zaproszony dokona tych transakcji z konta SkyCash (za wyjątkiem konta SkyCash dla Firm), z karty płatniczej dodanej do konta SkyCash lub za pomocą agregatora płatności Przelewy24 
b. Konto SkyCash, z którego dokonano transakcji nie zostało usunięte w trakcie trwania promocji a następnie założone ponownie – uprawnione do otrzymania promocji są tylko osoby, które dokonały rejestracji Konta SkyCash po raz pierwszy w trakcie trwania promocji"

Zapraszać można więc wyłącznie osoby, które dotąd nie zarejestrowały się w systemie SkyCash.

Z kolei użytkownik systemu SkyCash (czyli osoba zapraszająca) to:
"osoba fizyczna posiadająca ukończone 13 lat, posiadająca co najmniej ograniczoną zdolność do czynności prawnych nie prowadząca działalności gospodarczej lub przedsiębiorca, który został zarejestrowany w Systemie SkyCash oraz posiada Konto SkyCash"

Co jest rzadkością, udział w tej promocji brać mogą także osoby niepełnoletnie.

SkyCash - cennik


No i na koniec rzut oka na to ile udział w promocji może kosztować. Rejestracja w usłudze, płatność do innego użytkownika (czyli zaproszenie z przelewem), jak i odbiór płatności nic nie kosztują. Bez prowizji wykonywać można także płatności aplikacją na rzecz akceptanta (np. sklepu). Wyjątkiem jest tu zakup biletu do Multikina, gdzie doliczane jest 0,50 zł do zakupionego biletu.

Koszt pojawia się jednak w przypadku doładowywania konta - gdy odbywa się to za pomocą usługi Przelewy24 czy Centrum Kart to zostanie pobrana prowizja w wysokości 1,9% wpłacanej kwoty. Cennik usług SkyCash znajdziesz tutaj.


Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do programów poleceń, w których zarabia tylko jedna strona. Tutaj mamy do czynienia z taką sytuacją - obecny użytkownik zyskuje 10 zł za samo polecenie, a nowy użytkownik musi wykazać się aktywnością z której... nie ma nic. Promocję jednak opisuję, gdyż to zaangażowanie nie jest aż tak duże, a być może w rodzinie lub wśród znajomych znajdziesz rozwiązania, które pozwolą sporo dyszek zyskać i usatysfakcjonują wszystkie strony ;)

A przy okazji przypomnę o bankowych programach poleceń, w których zyskać mogą obydwie strony.
 • "Mam PKO" - osoba otwierająca konto z polecenia dostaje 100 zł, a polecająca 50 zł bez ograniczeń - sprawdź szczegóły>>
 • Credit Agricole - zarówno osoba polecająca, jak i polecana otrzymują po 50 zł, ale klient otwierający konto z polecenia może też wziąć udział w innych promocjach banku, dzięki czemu jego zysk może wynieść np. 250 zł - sprawdź szczegóły>>

Bądź na bieżąco z promocjami opisywanymi na blogu Bankobranie.  na Twitterze i polub na Facebooku:


Powyższy wpis nie jest artykułem sponsorowanym, a jedynie efektem obserwacji rynku i ofert promocyjnych oferowanych nie tylko przez banki, ale i instytucje uczestniczące w procesie płatności bezgotówkowych.

16 komentarzy:

 1. Wydaj tyle samo, co zyskasz, to jak przelewanie z pustego w próżne. Do tego jest tylko 30 dni na realizację wydatków. Miałem wczoraj polecić paru znajomym to, ale ostatecznie zrezygnowałem.
  Jakiś czas temu było promocja SkyCash, gdzie dawali bilety do kina. To było ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potraktuj to jako doładowanie telefonu na 10 zł za darmo. Wetdy zyskuje sens.

   Usuń
  2. Tak samo można ganiać za parkomatem a można płacić apką. A to jakieś 3-4 godziny darmowego parkowania w zależności od miasta. Aplikację można wszak polecić żonie, matce, dziadkowi a samemu korzystać ;)

   Usuń
  3. Korzystam ze SkyCasha i dobrze wiem jak to działa.
   Natomiast 10 złotych ma wydać osoba POLECONA (tj. ... "matka, dziadek") i to w ciągu 30 dni. Będziesz nosić ze sobą ich telefon, jeśli wybierasz się do centrum miasta, by tam zaparkować?
   Co innego - doładowanie (np. komuś z rodziny). Wówczas faktycznie to nabiera sensu. Zastanawiam się tylko, czy nie ma prowizji za doładowanie z konta SkyCash, wszak wypłaty i przelewy są dodatkowo płatne.

   Usuń
  4. nie musisz nosić ich telefonu wystarczy logować się na ich konto w swoim telefonie proste.

   Usuń
  5. zasilenie konta GSM: bezpłatnie

   Usuń
 2. Tamta edycja z biletami do Multikina skończyła się po kilku dniach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem że takie firmy raczej są niszowe i jakiś kokosów nie zarabiają. Ale skoro są się w stanie szarpnąć na 100k na premie to widać że ten biznes im się elegancko rozkręca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mają 2,5 mln pobrań apki, to nadal uważasz to za niszową firemkę?

   Usuń
  2. No to fakt. Robi już wrażenie.

   Usuń
 4. Czy jak mam 3 nr. Telefonu i 3 rozne swoje konta to cos zdzialam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to na lajcie każdy z innym numerem i mailem i pójdzie :)

   Usuń
 5. Promocja bez szału. No ale po jedną dyszkę się schylę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. i jak ktoś polecony wyda 10 zł to kiedy przyjdzie ten bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Bonus ma zostać przyznany w ciągu 48 godzin po upływie 30 dni od dnia rejestracji zaproszonego. "

   Usuń
 7. Szok dostałem 3 x 10 : D: D dnia 21.04 Pierwszy raz coś dostałem od Skycash (pamiętamy ostatnią promocje..)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...