Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BZ WBK: 200 zł na dzień dobry za pakiet konto + karta

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

2.03.2017

BZ WBK: 200 zł na dzień dobry za pakiet konto + karta

Trwa kolejna edycja promocji Banku Zachodniego WBK, który płaci 200 zł za otwarcie konta i wyrobienie karty kredytowej.

200 zł na dzień dobry - promocja BZ WBK
O ile w poprzedniej edycji część nagrody była wydawana w formie bonu Sodexo, o tyle teraz nagroda wypłacana jest w całości w formie pieniężnej (a ściślej: przelewem na konto). Aby zdobyć całą premię wykonać należy kilka płatności kartą kredytową oraz telefonem.

Aby wziąć udział w promocji "200 zł na Dzień dobry" i zdobyć tytułowy bonus:
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto zawnioskuj o kartę kredytową (możliwe jest to także przez bankowość internetową BZ WBK)
 • w miesiącu wydania karty kredytowej lub w trzech kolejnych miesiącach dokonaj łącznie min. pięć płatności kartą kredytową (płatności te można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i w Internecie)

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz nagrodę główną w wysokości 150 zł. Ale to nie wszystko, bo do zdobycia jest jeszcze nagroda dodatkowa (50 zł). Aby ją otrzymać, spełnij wyżej wymienione warunki uzyskania nagrody głównej oraz:
 • w miesiącu wydania karty kredytowej lub w trzech kolejnych miesiącach wykonaj co najmniej jedną płatność Mobilną Kartą kredytową (a więc zbliżeniowo telefonem)


 Ważne wskazówki


▶ Wypłata nagrody/nagród nastąpi w czwartym miesiącu licząc od miesiąca następującego po miesiącu podjęcia pozytywnej decyzji o przyznaniu karty kredytowej - premia zostanie wypłacona na konto otwarte w promocji.

▶ Mobilna karta kredytowa to elektroniczna forma karty kredytowej, o którą można zawnioskować w bankowości mobilnej banku. Mobilna karta kredytowa jest bezpłatna i dostępna wyłącznie na urządzeniach mobilnych z oprogramowaniem Android w wersji minimum 4.4, wyposażonych w moduł NFC (a więc umożliwiających zbliżeniowe płatności telefonem).

Dla kogo promocja?


W regulaminie uczestnik promocji został zdefiniowany jako: 
"pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Uczestnikiem Promocji nie może być osoba, która wyraziła sprzeciw na przetwarzanie danych w celach marketingowych w Banku"
Sprzeciwu tego nie można też zgłaszać aż do wypłaty nagrody. 

Poza tym uczestnikami promocji mogą być tylko osoby, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o konto osobiste nie posiadały, ani nie współposiadały konta osobistego w BZ WBK, a w ciągu 6 miesięcy poprzedzających pozytywną decyzję o wydaniu karty kredytowej nie dokonały zamknięcia dowolnej karty kredytowej.

Konto i karta - prześwietlenie oferty BZ WBK


Dla osób do 20. roku życia najlepszym kontem z oferty BZ WBK jest Konto<20 (jego otwarcie, prowadzenie, posiadanie karty, przelewy, jak i wypłaty z wszystkich bankomatów są bez warunków darmowe). Jednak, gdy masz już więcej wiosen to optymalnym wyborem będzie Konto Godne Polecenia. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej 
 • 0 zł zł za SMSkody służące autoryzacji przelewów i dyspozycji zlecanych w bankowości (promocja obowiązuje do 30.04.2017 r.; po tym okresie bank zapewne powróci do standardowego rozwiązania, gdy w każdym miesiącu kalendarzowym można wykorzystać pakiet 5 darmowych SMSkodów, a za każdy kolejny pobiera opłatę w wysokości 0,20 zł) 
 • karta Visa Sol (to lepszy wybór bo karta MasterCard Omni wiąże się z miesięczną opłatą w wysokości 7 zł) wydawana do konta osobistego to: 
  • 0 zł za wydanie karty (aczkolwiek regulamin promocji nie wymaga jej wyrabiania) i 15 zł za jej wznowienie (opłata pobierana jednorazowo w momencie przesłania przez bank nowej karty - po upływie ważności poprzedniej)
  • 0 zł za posiadanie karty jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonasz co najmniej 5 płatności na dowolne kwoty (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4 zł) 
  • 0 zł za wypłatę gotówki wyłącznie z bankomatów sieci BZ WBK

Umowę o konto w BZ WBK zawrzeć można na jeden z dwóch sposobów: 
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta posiadanego w innym banku - pamiętaj przy tym by wszystkie dane przy przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku o konto w BZ WBK (to podstawa pozytywnej weryfikacji wniosku) 
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku możesz wskazać adres miejsca podpisania umowy także inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy)

Posiadanie karty kredytowej w BZ WBK również nie musi generować kosztów. Wybierając jedną z kart srebrnych (MasterCard Silver lub Visa Silver Akcja Pajacyk) w dość prosty sposób można pozbyć się opłaty rocznej, która:
"nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia minimum 5 transakcji (z wyjątkiem przelewów z karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty"

Jest to więc wymóg bardzo łatwy do spełnienia, bo w dodatku mogący pokryć się z warunkami promocji. Jeśli kartę zdecydujesz się utrzymywać w dłuższym okresie to w drugim i kolejnym roku karty kredytowe w BZ WBK zazwyczaj wiążą się z miesięczną opłatą za jej posiadanie. Tego kosztu można uniknąć, wykazując się odpowiednią aktywnością - liczyć się wtedy będzie liczba wykonanych miesięcznie płatności.

Wnioskując o kartę kredytową w BZ WBK możesz zetknąć się z ofertą "Karta Kredytowa na Start" (to promocja cenowa karty kredytowej). Jednak zgodnie z regulaminem akcji "200 zł na Dzień dobry" promocje te nie mogą się ze sobą łączyć.

BZ WBK w przypadku kart srebrnych pobiera również opłatę za wznowienie karty (ale nastąpi to dopiero wtedy, gdy upłynie jej okres ważności - data wytłoczona jest na karcie - i bank prześle do Ciebie nowy plastik). Opłata w chwili obecnej wynosi 15 zł.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.


⭐⭐ - w ratingu ofert (systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie) powyższej promocji przyznaję dwie gwiazdki na pięć możliwych. Ta dość surowa ocena może zaskakiwać skoro wysokość premii jest całkiem przyzwoita, warunki do spełnienia niewyśrubowane, a do tego nie ma lojaki (czyli zobowiązania do utrzymywania  konta czy karty po otrzymaniu nagród). Ale problem w tej promocji jest taki, że samo otwarcie konta nie da Ci nic, jeśli nie otrzymasz karty kredytowej (jej uzyskanie zależy już od decyzji kredytowej banku poprzedzonej analizą i oceną ryzyka w oparciu o wewnętrzne bankowe kryteria). Gdy bank z jakiejś przyczyny karty kredytowej Ci nie da, to zostaniesz z kontem i bez grosza premii (w poprzedniej edycji promocji z kartą kredytową w pakiecie na pocieszenie zostawał chociaż bon Sodexo o wartości 50 zł, a w jeszcze wcześniejszych akcjach za samo otwarcie konta w BZ WBK zdobyć można było nawet i 120 zł). Więc propozycja promocji BZ WBK uległa pogorszeniu. Za przykład jak robić promocje można wziąć Citibank: płaci do 300 zł za otwarcie konta, a za wyrobienie karty kredytowej (w odrębnej promocji) zdobyć można jedną z gwarantowanych nagród:

Na otwarciu konta można też zarobić w innych bankach. PKO BP płaci 100 zł na start i dodatkowo po 50 zł za każde skuteczne polecenie konta komuś ze znajomych lub członków rodziny. Nawet 200 zł czeka za przeniesienie konta do Credit Agricole, a do 360 zł zwrotów za płatności kartą i BLIKiem daje Bank Millennium.


Nie przegap promocji bankowych opisywanych na blogu Bankobranie.  na Twitterze i polub na Facebooku:

16 komentarzy:

 1. 200 zł i za konto i za kartę to mało. Żeby to jeszcze było za samą kartę albo dla starych klientów to rozumiem. Ale takie gierki to nie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sprostaję, wydanie karty z limitem do 4 tyś odbywa się w procedurze uproszczonej, tylko i wyłącznie na oświadczenie. Także decyzja kredytowa w zasadzie zwykle jest pozytywna chyba, że Klient jest wpisany do KRD lub Infomonitora lub ma fatalna historię kredytową - przeterminowania w BIK lub windykacja. Dodatkowa o kartę można zawnioskować w BZWBK 24 w ofercie na klok i wtedy karta jest na zawsze za darmo, nie ma obowiązku wykonywania transakcji ;) Zatem uważam, że można nieco poprawić ocenę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz - bez wątpienia głos ten przyda się osobom decydującym o udziale w promocji. Pozostaję jednak przy swej opinii - przyznanie karty ciągle zależy od decyzji banku, a na szali jest konto, które klient zakłada, a nic z tego nie ma. Jeśli byłaby za to dodatkowa nagroda albo premia 200 zł w jakiś sposób zostałaby podzielona na bonus za konto i bonus za kartę to byłbym bardziej pro ;)

   Usuń
  2. Podpisuję się pod stanowiskiem Złotówy.

   Usuń
  3. "Dodatkowa o kartę można zawnioskować w BZWBK 24..." nie przejdzie, bo "...uczestnikami promocji mogą być tylko osoby, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o konto osobiste nie posiadały, ani nie współposiadały konta osobistego w BZ WBK..."

   Usuń
  4. Jak już się otworzy konto to dostęp będzie ;) Wtedy zawnioskujesz o kartę bo nie trzeba jednocześnie.

   Usuń
  5. potwierdzam, że to lipa: wczoraj o 21:30 złożyłem wniosek o KK w bankowości internetowej; dochód netto 6 tys. (wniosek o limit 4 tys.) i dzisiaj o 7:30 odpowiedź: wniosek rozpatrzono negatywnie
   Jak rozumiem komputery już wyparły ludzi albo BZWBK pracuje na dwie/trzy zmiany...

   Usuń
 3. Do tego przez bankowosc internetowa karte na klik uzyskaja tylko klienci ktorzy aktywnie korzystaja z konta. Ja mam taka opcje bo jestem klientem banku od jakiegos czasu, a zona wlasnie otworzyla konto i moze jedynie w bzwbk24 zamowic kontakt konsultanta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ocena Mr. Zlotowy trafiona w punkt bo wlasnie zostalem z bezsensownym kontem. Przy dochodzie 2200 netto odmowiono mi zalozenia karty kredytowej. Ciekawe co na to Pani Kwaśnicka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy zakładając konto i kartę można podwójne zyskać z programu poleceń. Zakładam KGP i w polu na kod polecają ego wpisuje kod "Złotówy". Spełniam warunki promocji za co obaj dostajemy kasę z programu poleceń. W maju składam przez program poleceń wniosek o KK i znow podaje kod polecającego. Czy to zadziała? Czy wykluczy mnie z promocji 200 zł za założenie KK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Bo jak chcesz zarobić 200 zł to najpierw musisz założyć konto. Jak zrobisz to z polecenia to później zakładasz kartę kredytową ale już chyba premii za polecenie nie będzie (bo polecić możnna osoby które nie mają konta lub karty kredytowej a już konto będziesz mieć). Tak czy siak ja podałem przy jednym i drugim. Pewnie niczemu to nie szkodzi.

   Usuń
 6. A można prosić o link do programu poleceń BZWBK, bo nie mogę go znaleźć. Która promocja jest teraz w zachodnim najbardziej opłacalna? Nie mam rachunku od czerwca ub.r. mogę wnioskować o karte debetowa i kredytowa, nawet zamykając karte w innym banku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opis programu poleceń znajdziesz tutaj. Jest też promocja z premią za konto osobiste (opisuję tutaj).

   Usuń
 7. Cześć :) jeśli umowe podpisywałem 29.05 to miesiąc wydania karty to maj czy czerwiec (na czacie twierdzą że jest to dzień podpisania umowy o kartę..) ?

  I jeśli chodzi o te 3 kolejne miesiące - w każdym z tych trzech miesięcy muszę wykonać 5 transakcji kartą kredytową i 1 transakcję kartą mobilną ? czy tylko chodzi o to że mam czas 3 miesiące na dokonanie łącznie 5 transakcji kartą kred. i jednej transakcji kartą mobilną ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maj. W tym wydaniu to chodzi w praktyce o decyzję o wydaniu a nie fizyczne wydanie. Na moje 5 łącznie, a nie 3 x 5.

   Usuń
 8. Dziś wpłynęła kasa.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...