Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: vucher 300 lub 500 zł na zakupy w sklepie Empik.com w prezencie do karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.03.2017

Citibank: vucher 300 lub 500 zł na zakupy w sklepie Empik.com w prezencie do karty Citi Simplicity

Wystartowała kolejna promocja karty kredytowej Citibanku. Tym razem do zdobycia jest voucher do wykorzystania w internetowym sklepie Empiku.

voucher 300 lub 500 zł do sklepu Empik.com za kartę Citi Simplicity
Wartość nagrody może wynosić 300 lub 500 zł, w zależności od warunków, na których spełnienie zdecyduje się uczestnik promocji. Skuszenie się na nagrodę o wyższej wartości wiąże się jednak z koniecznością skorzystania z systemu ratalnego, co niestety oznacza dodatkowe koszty (prowizję i opłatę doliczaną do comiesięcznej raty).

Aby wziąć udział w promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher do sklepu empik.com – edycja II" (obowiązującej do 31.05.2017 r.) należy:
 • gdy zadzwoni konsultant banku złożyć wniosek o kartę (najlepiej Citi Simplicity - nieco niżej piszę dlaczego właśnie o nią) 
 • dostarczyć do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument ten będzie można przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania) 
 • zawrzeć umowę i aktywować otrzymaną kartę

Dalej zróżnicowane są już jednak warunki, które należy spełnić by otrzymać właściwą nagrodę.

Voucher o wartości 300 zł na zakupy w sklepie Empik.com otrzymasz jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę tę znajdziesz w umowie):
 • co najmniej jeden raz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku 
 • wykonasz transakcje kartą na sumę co najmniej 500 zł

Transakcje te spełnią wymagane przez bank kryteria, jeśli:
"• będą to transakcje bezgotówkowe w rozumieniu Regulaminu Kart kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą przelewami z  Rachunku Karty, w  tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania oraz opłaty okresowe (...), 
• nie będą transakcjami zwróconymi lub niezaksięgowanymi w systemie Banku"

W uproszczeniu więc kartą należy wykonywać płatności zarówno w punktach handlowo-usługowych (dowolnych), jak również w Internecie. Do wymaganej w promocji sumy transakcji nie zaliczą się z kolei przelewy oraz wypłaty gotówki w bankomacie.

Voucher o wartości 500 zł na zakupy w sklepie Empik.com otrzymasz jeśli:
 • do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę co najmniej jeden raz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacjo mobilnej Citibanku oraz
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym umowa o kartę została zawarta przez bank:
  • złożysz dyspozycję przelewu z karty (uwaga! za to bank pobiera opłatę) na kwotę min. 500 zł (nie może to być przelew na opłacenie rachunków w ramach usługi dostępnej dla klientów Citibanku) i rozłożysz na raty w ramach spłat ratalnych "Komfort" lub 
  • zawrzesz porozumienie z bankiem w zakresie dodatkowego limitu na min. 1 000 zł, który zostanie rozłożony na raty w planie "Komfort" lub 
  • wykonasz płatności kartą na sumę min. 500 zł (transakcje muszą spełnić kryteria wcześniej wyszczególnione przy okazji warunków promocji dla otrzymania vouchera o wartości 300 zł) i złożysz dyspozycję rozłożenia kwoty przelewu [?! - taki zapis znajduje się w regulaminie, aczkolwiek bankowi raczej chodziło w tym wariancie o te płatności - przyp. Mr. Złotówa] na raty w systemie spłat ratalnych "Komfort"

toip citibank system spłat ratalnych karty kredytowej
Rozkładając spłatę na raty uwzględnić należy koszty. Za uruchomienie systemu bank pobiera prowizję w wysokości do 20% kwoty (podlega ona negocjacji), a do rat kapitałowych dolicza opłatę (wyciąg z tabeli opłat i prowizji Citibanku znajdziesz obok). Te dodatkowe opłaty "zjeść" mogą więc sporą część zysków z nagrody o większej wartości. 

Nagroda zostanie przekazana w postaci ekarty prezentowej i przesłana za pomocą wiadomości w poczcie wewnętrznej bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Każdy uczestnik zdobyć może tylko jedną nagrodę (ekartę o wartości 300 lub 500 zł). W przypadku skorzystania z opcji na voucher o wartości 500 zł w momencie przekazania nagrody nadal należy posiadać otwarty system ratalny "Komfort" uruchomiony w ramach spełniania warunków promocji. Voucher ma być ważny do 31.12.2017 r. 

Dla kogo promocja?


W akcji uczestniczyć mogą osoby, które mają co najmniej 21 lat i zawnioskują o kartę kredytową w Citibanku. Mamy jednak kilka wykluczeń. Udziału nie mogą brać:
"– osoby, które od 1 stycznia 2015 roku posiadały główną Kartę Kredytową Citibank, 
– osoby będące pracownikami Banku lub spółek zależnych Banku, 
– osoby współpracujące z Bankiem na podstawie umów cywilnoprawnych, 
– członkowie władz Banku, 
– osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie Oferty 
– pracownicy którejkolwiek z agencji bądź firm współpracujących z Bankiem przy organizacji Oferty a także rodzice, rodzeństwo oraz małżonkowie tych osób, 
– osoby ze statusem dewizowym nierezydenta (...), 
– obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki" (pisownia oryginalna)

Kto może wnioskować o kartę w Citibanku?


Od osoby wnioskującej o kartę bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów: 
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata" 
Akceptowanymi przez bank źródłami dochodu są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego wymaganego dochodu.

Karty kredytowe Citibanku - prześwietlenie oferty


Z racji intensywności pojawiania się promocji Citibanku z kartą kredytową w roli głównej to prześwietlenie pojawiało się już wielokrotnie. Dla osób, które pierwszy raz się z nią stykają przypomnę, że najlepszą propozycją jest karta kredytowa Citi Simplicity - bank nie pobiera opłat ani za wydanie, ani za posiadanie karty. Spłacając więc wykorzystaną kwotę z karty w okresie bezodsetkowym nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (co sprawdzi się w przypadku spełnienia warunków uzyskania vouchera o wartości 300 zł). 

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.


Alternatywne promocje Citibanku


Promocja z voucherami do Empiku jest już w chwili obecnej szóstą (!) propozycją Citibanku wśród aktualnie dostępnych. Alternatywnie można bowiem skorzystać także z jednej z poniższych ofert, w której zdobyć można:
Za podrzucenie informacji o promocji z voucherami do Empiku dziękuję Czytelnikowi Przemowi. Jeśli i Ty znasz jakąś promocję bankową, a nie została ona jeszcze prześwietlona na blogu Bankobranie, napisz za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt (wystarczy krótka notka lub link do strony promocji).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi prezentowanymi na blogu Bankobranie. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

3 komentarze:

 1. Prowizja 20%... przyzwoitości nie mają. No chyba, że w ten sposób chcieli zrównać wartość realną wartość vouchera do poziomu 400 zł w innych promocjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie ta to może być inna promocja Citi. Wyboru w tym przypadku nie brakuje.

   Usuń
  2. No a jeśli dodać do tego że Empik to sklep bardzo drogi to promocja do kroniki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...