Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe i nawet 2,5% "Na dobry początek" w Getin Banku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

12.03.2017

Konto oszczędnościowe i nawet 2,5% "Na dobry początek" w Getin Banku

O oszczędzających wreszcie przypomniał sobie Getin Bank, który swego czasu należał do liderów wśród banków jeśli chodzi o najlepsze oprocentowanie depozytów.

Konto oszczędnościowe "Na dobry początek" w Getin Banku
Tym razem jego propozycja dotyczy konta oszczędnościowego. O najlepszych kontach oszczędnościowych z gwarancją oprocentowania przez określony czas piszę w comiesięcznym przeglądzie najlepszych ofert dla oszczędzających. Na tle opisanych tam propozycji nowa oferta Getin Banku z oprocentowaniem wynoszącym nawet 2,5% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł wygląda całkiem dobrze. No i nie można zapominać, że w Getin Banku można założyć też lokatę mobilną ze stawką 3% w skali roku. 

Oferta "Na dobry początek" gwarantuje utrzymanie promocyjnej stawki przez okres 122 dni od momentu aktywacji konta oszczędnościowego. Jest to więc całkiem długi, 4-miesięczny okres, dzięki któremu mamy pewność, że oprocentowanie nie ulegnie zmianie. Wygląda to podobnie jak na lokacie ze stałym oprocentowaniem, aczkolwiek konto oszczędnościowe ma tę przewagę nad lokatą, że środki można dopłacać i wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Promocyjne stawki oprocentowania na koncie oszczędnościowym są jednak zróżnicowane i uzależnione od tego kto korzysta z oferty.

Dla nowych klientów


Przez nowego klienta, Getin Bank rozumie nie tylko osobę, która nigdy dotąd nie posiadała żadnych produktów w tym banku, ale również klientów powracających. W regulaminie definicja wygląda następująco:
"Nowy Klient - osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia, posiada pełną zdolność do czynności prawnych i jednocześnie w okresie od 01.01.2016 r. do dnia poprzedzającego dzień Okresu przystąpienia do Oferty nie posiadała żadnego produktu bankowego w Banku"
Stawka oprocentowania jakie uzyskasz zależy od tego, czy zdecydujesz się na otwarcie konta osobistego.

2,5% w skali roku z kontem osobistym...


...które na szczęście nic nie kosztuje, więc  jego utrzymywanie nie będzie jakimś dodatkowym obciążeniem - bank za konto nie pobiera opłat bez żadnych warunków (szczegóły omawiam nieco niżej).

Stawkę 2,5% w skali roku uzyskasz na koncie oszczędnościowym, jeśli otworzysz je w okresie trwania promocji (od 10.03. do 31.05.2017 r. od 1.06. do 31.07.2017 r. [Promocja została wznowiona]) wraz z wyciągiem elektronicznym, dostępem do bankowości internetowej oraz wyrazisz przy tym zgody marketingowe, no i założysz kluczowe w tym przypadku konto osobiste.


2,1% w skali roku bez konta


Jeśli jesteś "Nowym klientem", którego definicję wcześniej przytoczyłem i nie chcesz zakładać dodatkowego konta osobistego, możesz poprzestać na koncie oszczędnościowym. Wtedy uzyskasz stawkę 2,1% w skali roku. We wniosku o konto oszczędnościowe również pamiętaj wybrać elektroniczne wyciągi, wyrazić zgody marketingowe i zawrzeć umowę o bankowość internetową.

Dla dotychczasowych klientów


Dokładana definicja brzmi następująco:
"Dotychczasowy Klient – osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia, posiada pełną zdolność do czynności prawnych i jednocześnie w okresie od 01.01.2016 r. do dnia poprzedzającego dzień Okresu przystąpienia do Oferty nie posiadała Konta Oszczędnościowego w Banku i jednocześnie nie jest Nowym Klientem"
A więc w sytuacji, gdy już jesteś klientem Getin Banku (masz np, kredyt lub kartę kredytową), ale nie posiadasz jeszcze konta oszczędnościowego to teraz możesz je sobie uruchomić, również zdobywając promocyjne oprocentowanie.

Osoby, które zdecydują się na otwarcie konta oszczędnościowego (wymagany jest wyciąg elektroniczny, dostęp do bankowości internetowej i wyrażenie zgód marketingowych) oraz konto osobiste dostaną stawkę 2,2% w skali roku. Bez konta osobistego stawka będzie już mizerniutka i nie warta uwagi (1,6% w skali roku). W każdym przypadku stawka będzie obowiązywać przez 122 dni, do 100 000 zł.

Jakie zgody marketingowe są wymagane?


Precyzując przewijające się sformułowanie "zgody marketingowe" zacytuję fragment z regulaminu:
"Zgody marketingowe – brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług Banku, zgoda na marketing SMS i telefoniczny Banku oraz zgoda na marketing elektroniczny Banku"

Wycofanie zgód w trakcie trwania promocji (czyli w okresie obowiązywania podwyższonej stawki oprocentowania na koncie oszczędnościowym), czy złożenie wypowiedzenia o którekolwiek z kont będzie skutkować obniżeniem oprocentowania do poziomu standardowego (w zależności od salda środków na koncie oszczędnościowym w chwili obecnej wynosi ono od 1,0 do 1,4% w skali roku).

Konto osobiste i oszczędnościowe w Getin Banku - prześwietlenie 


Konto osobiste Getin Up w Getin Banku to: 
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł zł za prowadzenie konta (bez warunków) 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej Getin Banku 
 • 0 zł za wydanie karty do konta (aczkolwiek jej posiadanie nie jest wymagane)
 • 0/6,99 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana jeśli wykonasz kartą płatności na min. 300 zł 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach sieci Planetcash i Euronet

Jeszcze lepiej wygląda oferta konta osobistego Getin Up Free oferowanego dla klientów od 18. do 28. roku życia. W tym przypadku Getin Bank nie pobiera opłat ani za otwarcie, prowadzenie konta i przelewy, ale także za wydanie i utrzymanie karty (bez warunków).

Konto oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. W dowolnym momencie środki na konto możesz dopłacać (bez limitu i bez opłat), jak i wypłacać. Ale przy wypłacaniu pamiętaj, że w miesiącu kalendarzowym masz tylko jedną taką transakcję za 0 zł (bez względu czy będzie to wypłata czy przelew), a za każdą kolejną zapłacisz 9 zł.

Ostatnio banki nie za bardzo starają się o nasze oszczędności, więc warto odnotować, że tym razem promocji konta oszczędnościowego towarzyszy reklama telewizyjna:

Na koniec jeszcze kilka słów o wspomnianej na wstępie lokacie mobilnej. Jednorazowo możesz skorzystać w Getin Banku z takiej propozycji, która dostępna jest wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Na okres dwóch miesięcy uzyskasz stawkę 3% w skali roku dla kwoty od 500 do 10 000 zł.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi ofertami dla oszczędzających. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

14 komentarzy:

 1. No i nareszcie poszli po rozum do głowy. Bo w poprzedniej promocji nowym klientem był tylko ten który nigdy przenigdy nie miał do czynienia z Getinem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i mnie to ucieszyło. Konto w Getinie zamknęłam 15.12.15 r.

   Usuń
 2. Można nie brać karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak to zrobić? Nie widzę nigdzie opcji, że nie chcę karty.

   Usuń
  2. Faktycznie, we wniosku o konto karta podpinana jest z automatu bez opcji jej "odpięcia" (pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją). Co nie zmienia jednak faktu, że na potrzeby uzyskania i utrzymania oprocentowania ta karta nie jest potrzebna. Z informacji jakie uzyskałem na infolinii wynika, że z karty można zrezygnować zaraz po zawarciu umowy - należy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy o kartę.

   Usuń
  3. Dziękuję za pomoc :)

   Usuń
  4. Podczas rozmowy z bankiem zrezygnowałem z karty.

   Usuń
 3. Miałem lokaty u nich roczne w walutach zakładanych jesienią 2016 roku. Konta przy tym żadnego nie zakładałem. Kwalifikuje się do tej promocji czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jako nowy klient. Bo miałeś lokaty.

   Usuń
 4. lokata też produkt. Więc nowym klientem w tej sytuacji nie będziesz

  OdpowiedzUsuń
 5. Miła niespodzianka, bo bieda oprocentowania w Idea Banku w końcu zmobilizowała mnie do poszukania jakiejś alternatywy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja Getinowi podziękuję, bałagan i nic więcej, znajomi też już dziękują, zarabiają na nich więc powinni dawać starym klientom = stałym.

  OdpowiedzUsuń
 7. A który daje starym klientom?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...