Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocje Citibanku: 14 podpowiedzi ułatwiających wybór najlepszej spośród sześciu okazji do bankobrania

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

19.03.2017

Promocje Citibanku: 14 podpowiedzi ułatwiających wybór najlepszej spośród sześciu okazji do bankobrania

Od przybytku głowa nie boli... aczkolwiek gdy możliwości jest wiele to wybór staje się trudniejszy. 

5 promocji Citibanku
W ostatnim czasie Citibank szaleje (oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Serwuje jednocześnie aż sześć różnych promocji, w których zyskać można dzięki wyrobieniu darmowej karty Citi Simplicity. Do wyboru jest gwarantowany prezent: telefon LG K8 LTE (kosztujący ponad 500 zł), vouchery o wartości 400 zł do perfumerii Douglas, sklepu Mall.pl lub Morele.net i 300 lub 500 zł do Empiku albo zwrot kosztów rocznej prenumeraty czasopism kobiecych i 250 zł do tego w postaci moneybacku. Dziś porównuję te promocje, co może ułatwić Ci wybór.

Jak to bywa w większości promocji Citibanku główną rolę odgrywa karta kredytowa. Jej wyrobienie i korzystanie wcale nie musi jednak oznaczać kosztów. Po pierwsze wyrobić można bowiem bezwarunkowo darmową kartę Citi Simplicity, a po drugie spłacając wykorzystaną z karty kwotę w okresie bezodsetkowym oddasz dokładnie tyle samo, ile z karty zostało wydane (bez grosza odsetek czy jakichkolwiek innych kosztów - poza wyjątkiem w jednej promocji o czym piszę niżej).

Karta kredytowa - poradnik


Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, koniecznie przeczytaj przygotowany przeze mnie poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to je oczywiście zadaj. Możesz to zrobić mailem lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Ale lepiej napisz komentarz - wtedy odpowiedź będzie mogło przeczytać więcej osób (które mogą mieć podobne pytanie, ale nie odważyły się go zadać).

Co można zdobyć w promocjach Citibanku?


W propozycjach przygotowanych przez Citibank zdobyć można nagrodę rzeczową, vouchery na zakupy oraz nagrody pieniężne. Co i gdzie można zdobyć uszczegóławiam poniżej:
 • telefon LG K8 LTE - tutaj jest wszystko jasne - do zdobycia jest nagroda rzeczowa o wartości 549 zł (podawanej przez bank w regulaminie promocji), a w praktyce kosztująca ok. 500 zł; specyfikację telefonu znajdziesz tutaj
 • voucher 400 zł do perfumerii Douglas - voucher można zrealizować zarówno w sklepie internetowym, jak i sklepach stacjonarnych Douglas, a jego jednorazowa realizacja ma być możliwa do 31.12.2017 r.
 • voucher 400 zł do sklepu Mall.pl - środki z vouchera wykorzystać można podczas jednorazowych zakupów w internetowym sklepie, który (jak wynika z informacji na stronie) oferuje ponad 90 000 różnych produktów z różnych kategorii (AGD, telewizoty i RTV, foto, komputery i GSM, dom i ogród, dla zwierząt, sport, outdoor i rowery, zdrowie i uroda oraz odzież, obuwie i zegarki). Realizacja vouchera ma być możliwa do 31.12.2017 r. przy zakupach na min. 401 zł (nie licząc ewentualnych kosztów przesyłki).
 • voucher 400 zł do sklepu Morele.net - tutaj można zakupić sprzęt w działach: laptopy, komputery, RTV, AGD, telefony i tablety, foto i kamery, strefa gracza i biuro. Voucher będzie można zrealizować najpóźniej do 31.12.2017 r. podczas zakupów o wartości min. 400 zł (bez wliczania ewentualnych kosztów przesyłki).
 • voucher 300 lub 500 zł do internetowego sklepu Empik.com - nagroda o niższej wartości przewidziana jest za płatności kartą, a ta o wyższej za... skorzystanie z systemu ratalnego. Jest to więc jedyna z opisywanych tutaj promocji przy której można "nadziać się" na niepotrzebne koszty. Nagroda - w postaci ekarty podarunkowej - ma być ważna do końca br.

6 promocji Citibanku - porównanie


Najbardziej pomocnym narzędziem do porównania tych ofert wydaje się być tabela, w której przedstawiam najważniejsze informacje, wymogi i terminy w poszczególnych promocjach:

Telefon LG K8 LTE
Douglas
Mall.pl
Morele.net
Prenumerata + moneyback
Empik.com
Wartość nagrody
549 zł
400 zł (voucher na zakupy)
400 zł (voucher na zakupy)
400 zł (voucher na zakupy)
432 zł: zwrot 182 zł za prenumeratę „Pani” i „Twój Styl” + 250 zł
300 lub 500 zł (voucher na zakupy)
Warunki do spełnienia:
Logowanie + płatności kartą w ciągu 3 miesięcy na łączną kwotę min. 3000 zł
Logowanie + płatności kartą w ciągu min. 2 miesięcy na łączną kwotę min. 1000 zł

Logowanie + zakup prenumerat + płatności kartą
Logowanie + płatności kartą i/lub skorzystanie z systemu ratalnego
Sposób i czas otrzymania nagrody:
30 dni od otrzymania wiadomości o przyznaniu nagrody (bank wysyła ją w ciągu 14 dni po miesiącu spełnienia warunków)
Wiadomość w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji
Zwrot za prenumeratę - do końca miesiąca po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji.
Moneyback – do końca miesiąca po miesiącu płatności
Do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy
Termin dostępności:
do 31.03.2017 r.
do 30.06.2017 r.
do 31.05.2017 r.
do 30.06.2017 r.
do 31.03.2017 r.
do 31.05.2017 r.
Opis promocji:

Weź udział:


Zestawienie pokazuje najważniejsze różnice między wszystkimi promocjami. Trzy z nich (z voucherami do Douglas, Mall.pl oraz Morele.net) są bardzo podobne. Za spełnienie prostych warunków: wyrobienie karty, zalogowanie do bankowości internetowej banku oraz dowolne płatności kartą czeka nagroda w postaci vouchera. Poprzeczka w przypadku płatności kartą jest zawieszona wyżej (wydać należy min. 3 000 zł) w przypadku promocji z telefonem LG K8 LTE. Ale w tym przypadku wartość nagrody jest najwyższa. Pośrodku znajduje się promocja z prenumeratami i moneybackiem, więc i po środku znajdują się wymogi (by wycisnąć maksymalny zwrot za płatności kartą wydać należy min. 2 500 zł - będziesz mieć na to nawet trzy miesiące).

Którą opcję wybrać? Tego Ci nie podpowiem. Wszystko zależy od Twych oczekiwań. Jeśli ktoś chce otrzymać nowy smartfon to ma ku temu świetną okazję. Z kolei oferta sklepów do których prowadzą dostępne w promocji vouchery jest dość zróżnicowana. Każdy może znaleźć coś dla siebie w różnych kategoriach (a tam możesz też kupić i inny smartfon - z wykorzystaniem vouchera, a w celu jego uzyskania wydając w promocji Citibanku mniej).

Czy promocje można łączyć?


Byłoby pięknie. Ale i tak jest bardzo dobrze, bo każda z nagród ma wartość min. 400 zł, a więc mieści się wśród najlepiej wycenianych gratyfikacji spośród promocji bankowych ogólnie dostępnych. Udział można wziąć wyłącznie w jednej z zaproponowanych przez Citibank promocji. Zainteresowanie wybraną ofertą wskazuje się przez wysłanie formularza zgłoszeniowego na stronie dedykowanej konkretnej promocji.

Kto może wziąć udział w promocjach Citibanku?


Wobec osoby wnioskującej o kartę bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów: 
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata" 

Aczkolwiek tak zdawkowo ujęte wytyczne nie wyczerpują wszystkich źródeł dochodu akceptowanych przez Citibank. Bo oprócz umowy o pracę i działalności gospodarczej mogą to również być: umowy cywilno-prawne, emerytury i renty, przychody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym jednak przypadku obowiązuje dochód na poziomie min. 1 200 zł oraz kryterium wieku (21 lat za wyjątkiem osób prowadzących działalność gospodarczą, gdzie wymogiem jest ukończenie 25 roku życia).

W promocjach stosowane jest wykluczenie dla osób, które posiadały kartę kredytową w Citibanku po 1.01.2015 r. Jeśli jednak kartę w tym banku było Ci dane posiadać, ale udało się wypowiedzieć umowę do 31.12.2014 r. to teraz udział w promocji możesz wziąć!

Jak wygląda proces wnioskowania o kartę?


Aby wziąć udział w wybranej promocji należy wysłać właściwy formularz zgłoszeniowy:
W ciągu kilku dni roboczych (choć przy dużym zainteresowaniu promocjami zdarzało się dłuższe oczekiwanie) skontaktuje się z Tobą konsultant banku w celu przyjęcia wniosku o kartę. Po wstępnej pozytywnej decyzji o jej przyznaniu, z umową do podpisu przyjedzie kurier. Jemu będzie należało przekazać dokument potwierdzający dochody zadeklarowane w rozmowie telefonicznej z konsultantem banku. Jaki to będzie dokument? Poinformuje Cię konsultant Citibanku (w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę zazwyczaj wymagane jest potwierdzenie wpływu pensji na konto; rzadziej zamienne dokumenty jak zaświadczenie od pracodawcy czy PIT). Komplet dokumentów kurier odsyła do banku. Ten z kolei podpisuje umowy i jeden z egzemplarzy odsyła do Ciebie, a w międzyczasie przesyła też (odrębną przesyłką) kartę.

Za przesyłki kurierskie nic nie płacisz - koszty ponosi bank. Jest jednak opłata o którą wielu Czytelników już dopytywało, więc odpowiadam: w tabeli opłat i prowizji Citibanku pojawia się stawka 30 zł za przesyłkę kurierską, ale dotyczy ona wyłącznie dostarczenia karty w ten sposób na wyraźne życzenie klienta. Standardowo karta przesyłana jest listem bez kosztów dla klienta.

Jaką kartę wybrać? 


We wszystkich wymienionych promocjach Citibank pozostawia klientowi wolny wybór przy decyzji o wyrobieniu karty kredytowej. Można więc zawnioskować o dowolną z jego oferty. Ale najlepszy wybór jest tylko jeden: karta Citi Simplicity. Dlaczego? Bo to karta, którą bank wydaje bez opłat i nie musisz nic płacić za jej posiadanie. Nie ma bowiem ani opłat miesięcznych, ani rocznych (i to bez żadnych warunków do spełnienia).

W rozmowie telefonicznej konsultant Citobanku może Ci co prawda zaproponować inną kartę. Część z nich może się nawet wydawać lepszymi propozycjami chociażby ze względu na połączenie z programami lojalnościowymi. A te umożliwiają zbieranie punktów i w dalszej kolejności wymienianie na nagrody. W nich jednak przeliczniki punktów - w mej ocenie - nie należą do korzystnych, a i karty te mogą sporo kosztować (np. 18 zł miesięcznie!). Dlatego na ich tle karta Citi Simplicity jest najlepszym wyborem.

Jak mogę wyłączyć usługę CitiPhone, by nie płacić 6 zł miesięcznie?


To opłata za usługę telefonicznego dostępu do obsługi (nie należy mylić z dostępem mobilnym). Za możliwość korzystania z tej opcji Citibank pobiera opłatę w wysokości 6 zł miesięcznie. Na szczęście jest to opłata opcjonalna, z której można zrezygnować. Wystarczy zalogować się do CitiOnline i skorzystać z formularza: Kontakt z bankiem => zapytaj/złóż zlecenie => Karty kredytowe => Opłaty/Promocje i wpisać dyspozycję "Rezygnuję z usługi CitiPhone". Zlecenie będzie zapisane w historii korespondencji (możesz pobrać pdf potwierdzający dyspozycję), a w ciągu kilku-kilkunastu dni w CitiOnline powinno przyjść potwierdzenie wyłączenia usługi.

O opłacie tej ostrzegam, choć coraz częściej Czytelnicy donoszą, że w ogóle ta usługa nie jest klientom włączana lub można z niej zrezygnować już podczas rozmowy telefonicznej przy składaniu wniosku o kartę.

Czy aby zalogować się do bankowości internetowej CitiOnline muszę otwierać konto?


Nie ma takiej potrzeby. Aby uzyskać dostęp do bankowości internetowej Citibanku (lub do logowań za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z systemem Android lub iOS) wystarczy posiadanie samej karty kredytowej. Z jej wykorzystaniem dokonasz pierwszego logowania przy którym samodzielnie ustalisz swój login.

Czy bank stosuje lojalkę?


W żadnej z omawianych promocji Citibanku nie występuje zobowiązanie do utrzymywania karty w dłuższym okresie. Po otrzymaniu nagrody możesz więc zrobić z nią co zechcesz - także wypowiedzieć umowę bez konsekwencji. 

W jaki sposób mogę zrezygnować z karty?


Wniosek o zamknięcie karty należy złożyć pisemnie. Można to zrobić w placówce banku, listownie lub - co wydaje się najwygodniejszym rozwiązaniem - za pomocą bankowości internetowej CitiOnline (wówczas możliwe jest też wygenerowanie potwierdzenia złożenia dyspozycji w formie pliku .pdf). Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. W tym czasie zazwyczaj pojawia się jeszcze z banku telefoniczny kontakt celem potwierdzenia złożenia wypowiedzenia.

Czy telefon LG K8 wydawany w promocji objęty jest gwarancją?


Tak. Informacje na ten temat można znaleźć w rozdziale VII regulaminu promocji. Nagroda objęta jest 24-miesięczną gwarancją producenta. W razie potrzeby realizowana jest na podstawie protokołu przekazania sprzętu z magazynu (protokół będzie załączony do przesyłki z telefonem).

Czy do transakcji wymaganych w promocji zaliczą się przelewy z karty lub wypłaty z bankomatu?


Nie. W każdej z promocji wymagane jest wykonywanie płatności kartą. Można to robić w dowolnych punktach handlowo-usługowych (wszystkie sklepy, stacje paliw, apteki, restauracje, kina, kasy biletowe itd., itp.), jak i w Internecie (w tym na Allegro). Płatności w Internecie wymagają podawania danych z karty (nie chodzi w tym przypadku o przelewy wymagające zalogowania do bankowości internetowej).

A tak poza promocją to pamiętaj, że kartą kredytową wypłaty gotówki w bankomatach, jak i przelewy z niej nie opłacają się, bo słono kosztują. No ale o tym więcej piszę w przytoczonym już na wstępie poradniku korzystania z kart kredytowych.

Czy nagrody w promocjach Citibanku podlegają opodatkowaniu?


Nagrody w ramach ofert są wolne od podatku dochodowego. Informacje na ten temat można znaleźć w regulaminach poszczególnych promocji.

Wybór już padł na którąś z promocji? Wyślij formularz zgłoszeniowy o:

Bądź na bieżąco z wszystkimi promocjami dostępnymi na blogu Bankobranie. Zapisz się na bezpłatny newsletter - to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach: 
Adres e-mail

28 komentarzy:

 1. Vouchery trzeba opłacać z karty kredytowej czy można z dowolnego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można (do)płacić w dowolny sposób.

   Usuń
 2. Ile wynosi okres bezodsetkowy dla karty Simplicity?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to jest z tym potwierdzeniem wpływu pensji? Jak dzwoniłęm na infolinię, to konsultant mówil mi , że będzie potrzebny wyciąg z całą historią miesieczną mojego konta... Mam się udać do banku, żeby mi wystawił jakiś dokument czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wyciąg na szczęście nie trzeba udawać się do banku (gdzie zazwyczaj wydruki kosztują). Wystarczy ten wygenerowany z bankowości internetowej - ważne by była na nim informacja w stylu "Dokument elektroniczny – nie wymaga podpisu ani pieczęci".

   Usuń
  2. Czyli wystarczy, że wejdę w historie konta, w przelew od pracodawcy i wygeneruje go jako pdf?

   Usuń
  3. Tak. Ja zapomniałem przygotować kurierowi. Musiałem potem dzwonić i nawet okazało się że wystarczy podesłać mailem.

   Usuń
 4. Rolnik może wnioskować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie każdej promocji Citibanku na końcu można znaleźć też wykaz źródeł dochodów, które są akceptowane przez banki. Jeśli rolnictwo jest jedynym dochodem to możliwości skorzystania z promocji raczej nie będzie.

   Usuń
 5. Czy zabezpieczaliście w jakiś sposób swoją kopie dowodu osobistego? Dopisek długopisem czy znak wodny? Ja się właśnie z nimi użeram bo zawsze coś im nie pasuje z moją kopią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zabezpieczałem. Kurier zamknął wszystko w kopertę przy mnie po mej prośbie.

   Usuń
 6. Czy płatności przez payu na allegro wliczą sie do tego tysiąca, który trtrzeba wydać, żeby otrzymać bon np do Douglasa?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile mozna czekac na odpowiedz z banku po wypelnieniu wstepnego zgloszenia o karte k. Z promocja morel.net. Minęło 6 dni i brak kontaktu ze strony banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam 4 tyg na telefon, a wypełniłem 6 wniosków więc spokojnie szybko nie zadzwonią.

   Usuń
  2. wyślij w krótkim odstępie czasu 2-3x ten formularz - pomaga :D

   Usuń
  3. To dziwne, do mnie oddzwoniła miła pani po kilkunastu minutach. Wysłałam tylko jeden formularz i byłam ciężko zdziwiona, błyskawiczną reakcją. :D

   Usuń
  4. Trzeba formularz wyslac pare razy. To nie koniec oczekiwania, pomimo ze kurier odebral ode mnie dokumenty 1 marca to po 3 tygodniach stwierdzili ze jednak obniza mi limit. Teraz znowu czekam na zatwierdzenie aneksu. Szczerze gdyby nie telefon w promocji to juz dawno bym ich pogonil bo jest to po prostu brak profesjonalizmu.

   Usuń
 8. a jak to jest z kk w t-mobile? Mój wniosek został odrzucony, mimo że sprłniam warunki, a na infolinii powiedzili mi, że dlatego, że nie mam historii kredytowej.... jakaś paranoja. Moze tak byc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak ale Weź sobie darmowa chwilówkę bez biku np vivus.pl itp i będziesz miał historie.

   Usuń
  2. Może. I to jest mym zdaniem najbardziej kuriozalna polityka banku jaka może być. Bo jak ktoś ma zacząć?

   Usuń
 9. 3.000 zł do zapłaty karta w ciągu 3 miesięcy to bardzo dużo, nie skorzystam z tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To skorzystaj z tej gdzie się wydaje 1000 w 2 miesiące.

   Usuń
 10. Czy można zrezygnować z karty przez internet?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy zapłata za bilety lotnicze wchodzi do limitu koniecznych wydatków 1000 zł lub 3000 zł

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...