Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Gotówkowa w Idea Banku: 2,75% na 3 miesiące nawet do miliona złotych

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

23.03.2017

Lokata Gotówkowa w Idea Banku: 2,75% na 3 miesiące nawet do miliona złotych

Idea Bank tym razem nie oferuje nowej lokaty, ale podnosi oprocentowanie na jednej z dostępnych już od dłuższego czasu.

Lokata Gotówkowa Idea Bank
To 3-miesięczna Lokata Gotówkowa, którą założyć mogą wyłącznie osoby posiadające konto w Idea Banku (na szczęście jest ono darmowe bez warunków). Na depozyt wpłacić można od 50 000 zł (więc próg wejścia jest dość wysoki) do miliona złotych, a stawka oprocentowania wyniesie 2,75% w skali roku. Wspomniane słowo "wpłacić" jest w tym przypadku kluczowe.

Tym razem to lokata nie bez warunków. I tych warunków moim zdaniem jest nawet dużo. Promocyjną stawką oprocentowania objęte są wyłącznie środki, które zostaną wpłacone na konto w Idea Banku za pomocą usługi Mobilny Wpłatomat. To mobilny (dosłownie), bo jeżdżący wpłatomat (no a dokładniej samochód z wbudowanym wpłatomatem - na zdjęciu), który klient banku może bezpłatnie zamówić (za pomocą aplikacji mobilnej banku lub telefonicznie) w dowolne miejsce w wybranych miastach. 

W chwili obecnej mobilny wpłatomat dostępny jest w następujących lokalizacjach: Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań, Łódź, Warszawa, Białystok, Wrocław, aglomeracja śląska, Kraków, Lublin, Świdnik i Rzeszów.

Wpłatę zrealizować można np. za pomocą bezpiecznej koperty, którą otrzymasz w oddziałach Idea Banku lub bezpłatnie zamawiając na infolinii. Wówczas korzysta się z wrzutni, dzięki czemu od razu wpłacić można do 400 000 zł. Więcej informacji o korzystaniu z mobilnego wpłatomatu znajdziesz w instrukcji tutaj.


Główne cechy Lokaty Gotówkowej: 
 • minimalna kwota: 50 000 zł 
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł 
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • dostępność oferty: do odwołania (nie krócej niż do 24.03.2017 r.)
Zgodnie z regulaminem uzyskane oprocentowanie na lokacie wynosi:
"1) 2,75% w skali roku, po łącznym spełnieniu przez Posiadacza Rachunku poniższych warunków: 
a) dokonanie maksymalnie do 5 dni kalendarzowych przed opłaceniem Wniosku o założenie Lokaty, wpłaty gotówkowej za pośrednictwem Usługi Mobilny Wpłatomat na Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy, następnie złożenie Wniosku i zasilenie Lokaty przelewem z tego Rachunku Oszczędnościowo – Rozliczeniowego w kwocie mniejszej bądź równej wysokości wpłaty gotówkowej dokonanej za pośrednictwem Usługi Mobilny Wpłatomat; 
b) w ciągu 14 dni kalendarzowych poprzedzających wpłatę gotówkową, za pośrednictwem Usługi Mobilny Wpłatomat na Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy suma wypłat gotówkowych dokonana przez Posiadacza rachunku w Oddziale Banku nie przekroczyła kwoty 10 000 PLN. 
2) 0,50% w skali roku, w przypadku niespełnienia warunków wskazanych w pkt 1) powyżej 
2. Bank dokonuje weryfikacji czy warunki, o  których mowa w  ust. 1 powyżej zostały spełnione, na dzień zasilenia Lokaty przelewem z  Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego"

Warunek z podpunktu "b" ma zapewne zapobiec sytuacjom, w których klienci wypłacaliby gotówkę w kasie Idea Banku i zaraz potem te same pieniądze wpłacali w mobilnym wpłatomacie. Bankowi wszak nie zależy na wewnętrznym obrocie, ale na pozyskiwaniu nowych środków. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, że swe oszczędności z Idea Banku przelejesz na konto do innego banku, tam wypłacisz i ponownie wpłacisz w mobilnym wpłatomacie Idea Banku... Aczkolwiek takie operacje wymagają już "nieco" zachodu.

Z lokaty skorzystać mogą wyłącznie posiadacze konta (np. Konta Idealnego, które opisuję nieco niżej). Wniosek o lokatę złożyć można po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Lokata Gotówkowa zakładana jest jako odnawialna. Trzeba jednak pamiętać, że po upływie umownego okresu odnowi się ona na warunkach standardowej oferty co oznacza - delikatnie mówiąc - słabe oprocentowanie. Warto więc zapisać sobie datę zakończenia lokaty i zaraz po odnowieniu ją zerwać. Ewentualnie w czasie trwania umownego okresu lokatę można zmienić na nieodnawialną składając taką dyspozycję w oddziale lub na infolinii banku.

Konto Idealne - prześwietlenie oferty


Najłatwiej załapać się na lokatę mogą osoby już posiadające konto w Idea Banku. Jeśli go nie masz to warto jego otwarcie rozważyć, bo w regulaminie nadmieniono:
"Bank zastrzega sobie prawo do wprowadzenia oferty Lokaty w formie krótkich edycji, o czym poinformuje za pośrednictwem Strony Internetowej"

Konto Idealne już na blogu opisywałem (tutaj), ale dziś przypomnę jego główne cechy:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta (brak opłat nie wymaga spełniania jakichkolwiek warunków) 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej 
 • możliwość wykonania dwóch darmowych przelewów natychmiastowych (Express Elixir) miesięcznie 
 • 0 zł za SMSkody przesyłane przez bank celem autoryzacji dyspozycji 
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta 
 • 0 zł za posiadanie karty (bez warunków nie ma opłat miesięcznych, ani rocznych) 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów (bez względu na to jaki bank lub jaka instytucja obsługuje dane urządzenie)


Przy okazji tematu interesującego oszczędzających, przypomnę, że w promocji można obecnie założyć konto oszczędnościowe w Getin Banku, które daje do 2,5% na 4 miesiące i do 100 000 zł. A wszystkie najlepsze lokaty z oprocentowaniem od 2,3 do 4% w skali roku znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu lokat.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi ofertami lokat. Zapisz się na bezpłatny newsletter:

Adres e-mail

26 komentarzy:

 1. A Bydgoszcz? Odpada.

  OdpowiedzUsuń
 2. 50 tysięcy wpłacać we wpłatomacie?? Noszenie takiej kasy przy sobie nawet przez chwilę mnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej wypłacić pieniądze w kasie banku X i od razu wpłacić do mobilnego wpłatomatu Idea Banku uprzednio zamówionego pod ten oddział.

   Usuń
  2. Tak bliziutko to on może nie stanąć bo jest zapis w regulaminie "Za przybycie do zamówionej lokalizacji przez Mobilny Wpłatomat będzie uważane dotarcie przez niego do miejsca znajdującego się w promieniu 500 metrów od lokalizacji wskazanej w zamówieniu". Choć owszem pewnie bardziej chodzi o brak miejsc parkingowych itp. niż złośliwość ale kto wie. Może nie chcą podjeżdżać pod konkurencję ;)

   Usuń
  3. To może jak zamówisz gdzieś do centrum gdzie zaparkować nie ma gdzie. Jak zamówisz pod dom lub firmę poza centrum to podjeżdża pod miejsce docelowe.

   Usuń
 3. W niektórych bankach maksymalna kwota jaką można wypłacić jednorazowo to 20000zł, nie wiem czy nie jest tak w większości banków.
  Czemu zależy im na tym aby wpłata była przez mobilny wpłatomat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata ma zapewne promować usługę mobilnego wpłatomatu... ale gdy pomyślę sobie o kosztach zakupu, przeróbki i eksploatacji auta, zatrudnieniu kierowców... Hm, no ale na pewno jest to wyróżnik na rynku i usługa którą szczególnie docenią przedsiębiorcy wpłacający utarg i nie muszący już jeździć do oddziałów/wpłatomatów/wrzutni z często niemałą kasą.

   Usuń
  2. Do tego auto nie tanie bo elektryczne BMW i3.

   Usuń
  3. Zamówiłem Mobilny Bankomat we Wrocławiu. Miał być 20:20, przybył o 19:50. Miałem się sprężać, by dotrzeć w umówione miejsce, gdzie normalnie dotarłbym na wyznaczoną godzinę. Jednak zaczekali.
   Miał być BMW i3, a był ... jakiś Ford. Owszem w kolorach jak na zdjęciu, aczkolwiek to nie to auto. Do tego wcale nie elektryk, lecz zwykły "benzyniak". Wewnątrz - bankomat Euronetu.
   No i przykra niespodzianka na sam koniec. Po wypłacie zapomniałem odebrać kartę (na ulicy był duży ruch i hałas), po czym zasuwa się zamknęła i auto odjechało. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że z kartą mogę się pożegnać. Zostanie zniszczona. Jedynie co mogę, to zamówić nową. Właśnie to zrobiłem. Na szczęście wydanie nowej jest darmowe, aczkolwiek czekam na nią już 10-ty dzień (od 13.03.2017).
   Osobiście niezbyt mile wspominam przygodę z tym egzotycznym sposobem transferu środków na konto. Drugi raz raczej nie skorzystam.
   Swoją drogą, znając Ideabanka, pierwszy rzut promocji, to zwykle tylko wabik. Za chwilę pewnie podadzą danie główne.

   Usuń
  4. no ale jest jakaś minimalna kwota wpłaty czy dyche też można? a bmw chyba nie wszedzie zdaje mi sie że na ślądku inne, może chcą odliczac vat na służbowe auta i faktury ida na te bankowozy? i pomyślec że inne banki wprowadzają opłaty za wpłatomaty a ci podjada pod dom

   Usuń
  5. Wpłat możesz zrobić wiele ale łącznie na min. 50 tys. bo od tylu jest lokata.

   Usuń
  6. Przecież napisane w poście, że min 50 tys

   Usuń
 4. Ofaerta co najmniej karkołomna:-) Chyba dla zapaleńców, lub desperatów:-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam biorę 😉

   Usuń
  2. Proszę bardzo. Głupio by było jakby nikt nie skorzystał :) Opowiedz nam potem ile czasu to zajęło.

   Usuń
 5. Oprocentowanie, w końcu coś, byle co, ale coś :)
  Warunki, dawno się tak nie uśmiałem xDD nadaje się jako news na RNNTV xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Lokata Gotówkowa jest w Idea Banku dostępna od ponad roku, zawsze z wyższym oprocentowaniem niż na innych lokatach. jednak konieczność korzystania z mobilnego wpłatomatu, jak dla mnie eliminowało i nadal eliminuje z opcji jakie bym wybrał. Nie w moim mieście :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wprowadzili tę lokatę to oprocentowanie było świetne, ale później je ciągle cięli niemiłosiernie. Teraz stawka godna zachodu z tym wpłatomatem.

   Usuń
 7. Też wymyślili, czemu to ma służyć?
  Tylko patrzeć jak pojawi się "atrakcyjnie" oprocentowana 3 miesięczna lokata na 3% od 1mln do 2mln, z której skorzystać będą mogły wyłącznie te osoby, które przed opłaceniem Wniosku o założenie Lokaty wykonają salto w tył i dopiero po spełnieniu tego warunku dokonają wpłaty gotówkowej w kasie Banku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamiętacie jak lokata Niespodzianka była przez kilkanaście godzin? Ta Gotówkowa ciągle jest więc chyba nie ma jakiegoś wzięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dostępna i pewnie jeszcze długo będzie. Bo wątpię w to czy liczne są osoby gotowe bawić się w całą procedurę.

   Usuń
 9. Nigdy nie skusiłam się na lokatę gotówkową i nie skuszę. Dla mnie to jakieś kuriozum, wypłacać gotówkę i za raz potem ją wpłacać i to w jakimś samochodzie... Mam nadzieję, że nie wejdzie im to w nawyk i że tradycyjne lokaty ciągle będą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lokata Happy Pro pojawiła się w ofercie Idea Banku. 3% do 25 tys. na 3 mies. Ale tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwna ta lokata bo nie różni się niczym od Happy Plus poza niższą kwotą. A zasady takie same czyli tylko dla osób które nic nigdy w Idea Banku nie miały i o nic nie wnioskowały. Więc nie zdziwię się jak Pro za chwilę wyprze Plus z oferty na stałe. I będzie 3% na 3 miesiące ale już tylko do 25k, a nie do 100k.

   Usuń
 11. Dobrze by było gdyby dali coś jeszcze bez warunków. W końcu koniec miesiąca jest.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziś skorzystałem z wpłatomatu. Poszło sprawnie. Zamówiłem pod miejsce pracy, a że pracuję z dala od centrum to miejsca sporo, samochód podjechał pod wyznaczony adres.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...