Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: marzec 2017 + ranking lokat

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.03.2017

Najlepsze lokaty bankowe: marzec 2017 + ranking lokat

Nowy miesiąc tradycyjnie rozpoczynam na blogu od przeglądu obejmującego najkorzystniejsze lokaty oraz konta oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na marzec 2017 r. + ranking lokat
Oszczędzający w poszukiwaniu dobrych lokat nie ustają. Tym bardziej teraz, gdy nie tylko GUS donosi o inflacji, ale wzrost cen faktycznie jest zauważalny podczas zakupów. Dobrze byłoby więc by oprocentowanie depozytów przewyższało wskaźnik inflacji. A jeśli coraz trudniej takie znaleźć to dobrze, że pojawiają się chociaż okazje z dodatkowym, gwarantowanym bonusem pieniężnym. Dziś oprócz standardowego przeglądu lokat także o takiej promocyjnej propozycji.

Zacznę jednak jak zawsze, czyli od przyjrzenia się bankowym ofertom i wskazania jakie oprocentowanie jest dostępne na najlepszej lokacie w każdym z banków:
najlepsze lokaty bankowe w poszczególnych bankach - marzec 2017 r.

Wykres ten pokazuje trendy - zmiana stawek sztandarowych ofert (zazwyczaj promocyjnych, bo np. tylko dla nowych klientów) oznacza przeważnie też spadek oprocentowania przy pozostałych lokatach dostępnych w banku. W ostatnich miesiącach na tym wykresie pojawiało się sporo czerwieni oznaczającej obniżki oprocentowania. Ale tym razem sytuacja wygląda na stabilną. Gdy porównać oferty z 1.03.2017 r. względem zeszłomiesięcznego przeglądu to okazuje się, że choć żaden z banków nie podniósł oprocentowania, a tylko jeden je obniżył).

Dla uproszczenia przeglądu całkiem obszernego wpisu, omawiane lokaty pogrupowałem. I tak znajdziesz tutaj:
 • Lokaty promocyjne 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Wszystkie najlepsze obecnie lokaty z oprocentowaniem od 2,3 do 4% w skali roku znajdziesz zawsze w aktualizowanym na bieżąco rankingu lokat bankowych, który w chwili obecnej obejmuje 61 depozytów z 18 banków.

Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu i co w bankowości piszczy:  na Twitterze.

Promocja: lokaty + gwarantowany bonus 140 zł


Lokata z premią
Zacznę od czasowo dostępnej okazji: świetnej promocji, którą zaserwował Toyota Bank. Tutaj za założenie dwóch lokat z całkiem dobrym (jak na obecne czasy) oprocentowaniem zdobędziesz nie tylko odsetki, ale i dodatkowy, gwarantowany bonus pieniężny wynoszący 140 zł!

Aby skorzystać z propozycji należy posiadać kwotę min. 10 000 zł. Warunki do spełnienia są bardzo proste: najpóźniej do 8.03.2017 r. należy zarejestrować się na stronie promocji i złożyć wniosek o konto (darmowe dla klientów utrzymujących lokaty) i założyć dwie lokaty po min. 5 000 zł (z oprocentowaniem wynoszącym 2,5 oraz 2,3% w skali roku). Jeśli nie zerwiesz ich przez okres min. 90 dni to będzie oznaczać już ni mniej, ni więcej, a zdobycie gwarantowanego bonusu 140 zł (oprócz standardowych odsetek z lokat). A to jeszcze nie wszystko, bo opcjonalnie promocje można polecać też innym osobom i za skuteczne rekomendacje zyskać do 250 zł.


Lokaty promocyjne


Do niżej wymienionych lokat określenie "promocyjne" odnosi się do wysokości oprocentowania, a nie dodatkowych bonusów, z którymi do czynienia mamy wyłącznie przy wspomnianej wyżej ofercie Toyota Banku. Lokaty promocyjne tożsame są z ofertą powitalną (w większości przypadków dla nowych klientów).

Lokaty bez konta osobistego 


Niezmiennie od wielu miesięcy najlepszą propozycję ma w tym przypadku Idea Bank. Nowy klient (który dotąd nie miał żadnej umowy, ani nie wnioskował o żaden produkt w tym banku) może założyć lokatę powitalną bez konta i bez korzystania z jakichkolwiek innych warunków. Do wyboru jest jeden z poniższych wariantów:
 • Lokata Happy - dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku dla 2-miesięcznej umowy o lokatę lub 3,5% w skali roku dla okresu jednego lub trzech miesięcy.
 • Lokata Happy Plus - dla kwoty od 10 000,01 do 100 000 zł z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres trzech miesięcy.

Bez otwierania konta osobistego można skorzystać z lokaty powitalnej w BGŻ Optima. Bank ten ma bardziej liberalne podejście do tematu "nowego klienta", bo jest nim zarówno ta osoba, która dotąd nie posiadała żadnych umów z BGŻ Optima, jak również ta, która umowy z bankiem nie posiada od minimum 12 miesięcy. Ewentualne posiadanie konta czy innych produktów w BGŻ BNP Paribas nie wyklucza możliwości skorzystania z promocyjnych propozycji BGŻ Optima. A do wyboru jest:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres trzech miesięcy lub
 • Lokata Bezkompromisowa - dla kwoty od 1 000 do 100 000 zł z oprocentowaniem 2,5% w skali roku na okres trzech miesięcy.

Wraz z otwarciem lokaty w BGŻ Optima zawierana jest umowa o bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy. Służy on obsłudze lokat, ale i lokowaniu oszczędności. W chwili obecnej oprocentowanie na nim oferowane wynosi 2,3% w skali roku (dla kwoty do 150 000 zł), obowiązuje dla "nowych środków" i jest gwarantowane do 25.04.2017 r.

Lokaty z kontem osobistym


Banki "łowią" klientów na promocyjne oprocentowanie lokat, więc przy okazji chcą ich także zachęcić do skorzystania z innych produktów. Najczęściej jest to konto osobiste. Szczęśliwie jednak nie w każdym przypadku jest to "kula u nogi", bo są banki, które oferują konto za darmo bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia, a oprócz tego po zakończeniu lokaty również z takiego konta można bez konsekwencji zrezygnować. Najlepsze propozycje w chwili obecnej to:
 • Nest Lokata Witaj - Nest Bank daje oprocentowanie 4% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 10 000 zł. Konto osobiste otwierane przy lokacie jest prowadzone bez warunków za 0 zł.
 • Lokata na Start - Plus Bank również oferuje oprocentowanie 4% w skali roku (precyzyjniej jest to średnie oprocentowanie, bo z miesiąca na miesiąc stawka wzrasta od 3% w pierwszym, przez 4% w drugim po 5% w trzecim miesiącu) do 10 000 zł. Konto w Plus Banku ma jednak jeden duży... minus. Może generować koszty, które "zjedzą" część odsetek. Opłaty w wysokości 9 zł można uniknąć dopiero przy wykonywaniu płatności kartą na sumę min. 500 zł miesięcznie.
 • Alior Bank - otwierając konto w Alior Banku założyć można 2-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 4% w skali roku. Do wyboru jest Konto Wyższej Jakości, Rozsądne lub Internetowe. Najlepszym wyborem spośród nich wydaje się być ostanie z wymienionych. Konto Internetowe (w wariancie bez karty płatniczej) prowadzone jest za 0 zł bez warunków. 
 • Lokata na Wejście - dla kwoty identycznej jak w wyżej wymienionych przypadkach (do 10 000 zł), na okres trzech miesięcy, ale już z oprocentowaniem na poziomie 3,5% w skali roku propozycję ma mBank. Maksimum korzyści wycisnąć można przez wybór odpowiedniego konta. Aby nic za nie nie płacić, ani nie mieć obowiązku spełniania jakichkolwiek warunków należy wybrać eKonto w taryfie standard (i bez karty).

Lokaty mobilne 


Po lokatach powitalnych o najlepsze oprocentowanie najłatwiej wśród lokat dostępnych wyłącznie za pośrednictwem bankowości mobilnej. Niektóre z banków ciągle właśnie w taki sposób chcą zachęcić do skorzystania z aplikacji mobilnej (bo tylko za ich pomocą można takie depozyty założyć):
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)/ 2,75% (lub 3,0%)
2,25% (lub 2,5)**
500 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Credit Agricole
36 miesięcy
2,8% 2,3%
1 000 zł
Bez ograniczeń
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

W innych bankach (m.in. Idea Bank, Pekao, PKO BP, Raiffeisen Polbank), choć lokaty mobilne są dostępne to ich oprocentowanie wynosi w chwili obecnej mniej niż 2,3% w skali roku. Tym samym nie łapią się one już do tych, które uwzględniam w przeglądzie i rankingu.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


Lokaty kilkumiesięczne


Zwolennicy krótkoterminowych depozytów (do nich należę również ja) od kilku miesięcy mają bardzo trudne zadanie. Oprocentowanie lokat 2-, 3- czy 4-miesięcznych mocno spadło i tylko od czasu do czasu pojawiają się propozycje godne uwagi. Do niedawna dominujący w serwowaniu najlepszych propozycji tego typu depozytów Idea Bank w lutym przedstawił Lokatę Tylko Teraz (2,4% w skali roku na okres zaledwie 45 dni). Informowałem o tym m.in. w newsletterze i na Facebooku:

I ten wspomniany, tlący się promyk nadziei faktycznie przyniósł jeszcze nową, lepszą ofertę. Wczoraj pojawiła się Lokata Niespodzianka, na której można uzyskać do 2,5% w skali roku bez żadnych warunków do spełnienia (także bez konta) i nawet do miliona złotych. Więcej na temat tej lokaty pisałem tutaj[Aktualizacja w dn. 1.03.2017 r. godz. 11:15: W chwili obecnej Lokata Niespodzianka w Idea Banku jest już niedostępna. Zniknęła po zaledwie kilkunastu godzinach dostępności. Dla tych co się nie załapali... niespodzianka, ale przykra]

W lutym pojawiła się również Lokata Przedwiośnie, będąca nie bezpośrednią ofertą banku, a firmy pośrednictwa finansowego Open Finance (choć prowadzona przez bank i objęta Bankowym Funduszem Gwarancyjnym). Można było załapać się nawet na 3% w skali roku bez zakładania konta czy korzystania z innych produktów banku, ale niezbędna była wizyta w placówce oferującej tę lokatę (więcej na ten temat pisałem tutaj).

Pozostałe banki już tak nie zabiegają o nasze oszczędności wpłacane na krótki okres. Alternatywą wobec krótkoterminowych lokat są za to konta oszczędnościowe z utrzymaniem oprocentowania przez określony czas - zazwyczaj jest to właśnie kilka miesięcy. Więcej na ten temat piszę jednak nieco niżej.

Lokaty długoterminowe


Wśród lokat rocznych wybór jest mocno ograniczony. Co najmniej 2,3% w skali roku daje w chwili obecnej tylko lokata wspomnianego już na wstępie Toyota Banku (z niej warto skorzystać także ze względu na możliwy do zdobycia dodatkowy bonus pieniężny).

Większy wybór jest już wśród lokat na 24 lub 36 miesięcy. Na dwa lata najkorzystniejsze oprocentowanie oferują: Idea Bank (2,75%) oraz Toyota Bank (2,7%). Jeśli pieniądze chcesz ulokować na jeszcze dłuższy okres to na 3 lata najwyższe stawki dają: Idea Bank, Lion's Bank i Toyota Bank (po 2,75%) oraz Eurobank (2,55%).

Wszystkie wymienione stawki są podane w skali roku. Oprocentowanie lokat jest stałe, co oznacza, że nie zmieni się w trakcie trwania uowy. Ma to swoje wady i zalety. Jeśli stopy procentowe miałyby jeszcze spaść to wybierając którąś z powyższych lokat zapewnisz sobie bardzo korzystną ofertą na dłuższy okres. W sytuacji gdy jednak w dość długim przecież okresie Rada Polityki Pieniężnej zaczęłaby podnosić stopy procentowe, a za tym poszłaby podwyżka oprocentowania w bankach, to te zmiany by Cię ominęły, a zrywanie długoterminowej lokaty nie byłoby wtedy opłacalne (w większości przypadków wiąże się to ze zwrotem kapitału bez jakichkolwiek odsetek).

Lokata z premią
Na koniec przeglądu lokat długoterminowych propozycja dla długodystansowców, którzy nie chcą przy tym lokować z góry określonej kwoty, ale wolą środki dopłacać. To propozycja Deutsche Banku, który oferuje lokatę db Plan 500+premia. Standardowe oprocentowanie na lokacie równe jest zmiennej stawce WIBID O/N (jest to jedna ze stawek, po której pieniądze pożyczają sobie banki). Ale największą korzyść w tym przypadku daje coroczna premia wypłacana przez bank - wynosi ona 1/12 sumy wpłat wykonanych w ciągu roku. Ta lokata w Deutsche Banku w swych założeniach jest depozytem aż 10-letnim, ale możliwość jej wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek oraz wypłaconych premii istnieje po pięciu latach. Więcej o lokacie db Plan 500+premia>>

Najlepsze konta oszczędnościowe


Poniżej opisuję wyłącznie takie konta oszczędnościowe, które utrzymanie warunków (w tym przede wszystkim oprocentowania) gwarantują przez określony czas. Nie będzie więc niespodzianek, że zaraz po wpłaceniu środków bank przytnie stawkę. Jeśli jest więc ona gwarantowana, mamy tu do czynienia z czymś bardzo podobnym do lokaty krótkoterminowej. Też możemy wyliczyć spodziewane odsetki. Konto oszczędnościowe ma jednak i dodatkowe zalety - środki można dopłacać, jak i wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Obecnie najlepsze konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania oprocentowania przez określony czas oferują:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 20.04.2017 r.
Deutsche Bank
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Bank Millennium
2,5%
do 100 000 zł
92 dni
do 22.04.2017 r.
Eurobank
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania
BGŻ Optima
2,3%
do 150 000 zł
do 25.04.2017 r.
do 25.04.2017 r.

Jedynym kryterium wyboru nie może być w tym przypadku tylko i wyłącznie stawka oprocentowania. Ważne są bowiem także limity kwotowe oraz (ewentualne) dodatkowe warunki do spełnienia.

Pierwszy z wymienionych banków, czyli Orange Finanse, daje najwyższe oprocentowanie (3,5% w skali roku) i przez najdłuższy okres (6 miesięcy), ale tylko dla kwoty do 10 000 zł oraz po spełnieniu dodatkowych warunków (kartą należy wykonać płatności na sumę min. 300 zł miesięcznie).

Łatwiej jest już w Deutsche Banku, choć stawka oprocentowania jest już znacznie niższa - 2,55% w skali roku. Można z niej korzystać przez 4 miesiące i dla kwoty do 100 000 zł. W banku tym można założyć samo konto oszczędnościowe, ale i otwarcie konta osobistego się opłaca (w wariancie bez karty jest ono darmowe). O ile bowiem każdy przelew z konta oszczędnościowego na konto w innym banku wiąże się z opłatą w wysokości 10 zł, o tyle pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Deutsche Banku będziesz mieć za darmo.

W Banku Millennium promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit gwarantowane jest przez okres 92 dni od momentu pierwszej wpłaty nowych środków. Wynosi 2,5% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. Pozostając przy temacie Banku Millennium warto dodać, że w chwili obecnej za otwarcie konta zyskać można do 360 zł.

Taką samą stawkę oprocentowania jak Bank Millennium daje jeszcze Eurobank, ale tylko do 30 000 zł. Promocyjna stawka obowiązuje przez trzy miesiące.

No i na koniec podsumowania najlepszych kont oszczędnościowych z gwarancją utrzymania oprocentowania już wspomniane konto oszczędnościowe w BGŻ Optima. Na tle wyżej wymienionych kont oszczędnościowych to wyróżnia się nielimitowanymi darmowymi wypłatami. Możesz to robić tak często jak chcesz - za żaden z przelewów bank nie pobierze opłaty (w innych bankach zazwyczaj tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny trzeba zapłacić po co najmniej kilka złotych).


Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat bankowych, polecam obszerny poradnik: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam również znajdziesz łatwy w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewane zyski z lokat czy kont oszczędnościowych.

Bądź na bieżąco z promocjami oferowanymi przez banki oraz okazjami wśród propozycji dla osób oszczędzających. Zapisz się na bezpłatny newsletter - to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach (z newslettera możesz się też w każdej chwili wypisać - jeśli tylko zechcesz): 
Adres e-mail

50 komentarzy:

 1. Większość osób narzeka na niskie oprocentowanie. Fakt faktem jest słabe, ale stawię odważną tezę. Luty był miesiącem zmian na lepsze. Lokata Przedwiośnie, Niespodzianka na koniec miesiąca a do tego promocja Toyota Banku. Coś drgnęło. Oby więcej zmian w tym dobrym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W hurraoptymizm bym nie popadał. Raczej jest to zastopowanie spadków i zatrzymanie w miejscu ale jakiegoś odbicia jeszcze brak.

   Usuń
  2. No i niestety z Niespodzianki zrobiła się taka niespodzianka, że najlepsza lokata w Idea Bank na krótki okres to już tylko Karnawałowa do 2,15%

   Usuń
  3. Nie ma czegoś takiego jak 'najlepsza' lokata bo to kwestia względna. Ja właśnie założyłem NR1 na 36 m-cy @ 2,75% bo wierzę, że odsetki pozostaną na obecnym poziomie jeszcze dość długo.

   Usuń
  4. Zobaczysz jak przyjdzie kryzys znów to do łask wrócą lokaty i banki będą się bić o nasze pieniądze. W tym roku jeszcze nie ale w 2018 się sytuacja odwróci.

   Usuń
  5. Już w 2018? Tak Ci wróżka powiedziała?

   Usuń
  6. Tak dobrze prawi;), zgodze się w tym momencie banki muszą zatrzymać kapitał, ale ludzie już od dobrych paru lat inwestują w nieruchomości swoje pieniądze z lokat w tym roku ma paść znowu rekord jeśli chodzi o zakupy mieszkań i nie tylko więc myślę, że drgnie coś w 2018, ale nie jestem analitykiem finansowym i doradcą więc to tylko moje rozważania. P.S. Sam już myślę o nieruchomościach;)

   Usuń
  7. @Anonimowy, 2 marca 2017, 22:34 - jak przyjdzie kryzys znów to do łask wrócą lokaty i banki będą się bić o nasze pieniądze
   -----
   A ja zawsze myślałem, że banki obracają sporymi sumami w okresie prosperity ... ale co ja tam wiem :)

   Usuń
  8. Przypomnij sobie kryzys. 2007-2008 - wtedy był największy wzrost %. Pamiętam jak zakładałem lokatę 10% w BPH, w Getinie 8-9, w Neobanku 9.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 5 marca 2017, 22:41

   Jaki znowu kryzys? W lecie 2008 sprzedano rekordową ilość nieruchomości po sztucznym zaniżeniu kursu CHF/PLN do 2 zeta!

   Usuń
 2. Lokata Bezkarna w Optimie spadła z 3,2%na 3%(skończyła mi się w Lutym)a konto oszczędnościowe u nich jest na 2,3% ale na nowe środki względem dnia 28.I.2017.Więc jeśli miałem 20k bo do 09.II.2017 było 2,3 to teraz tylko kwota powyżej 20k bym miał na 2,3:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy można założyć kilka lokat mobilnych w BZ WBK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jedną.

   Usuń
  2. Posiadacz konta osobistego/konta oszczędnościowego może
   otworzyć tylko jeden rachunek Lokaty mobilnej.

   Usuń
  3. Ta lokata ma jeszcze inne istotne ograniczenia. Zgodnie z jej warunkami (załącznik do Regulaminu kont - pkt 14):
   "Posiadacz rachunku nie może być:
   a) jednocześnie Posiadaczem rachunku wspólnego, jeśli wcześniej w ramach rachunku wspólnego inny posiadacz skorzystał z Lokaty mobilnej albo
   b) osobą będącą jednocześnie pełnomocnikiem do innego rachunku, z którego otwarta została Lokata mobilna."

   Usuń
 4. Już niedostępna

  OdpowiedzUsuń
 5. Idea Bank zrobił psikusa i lokaty Niespodzianki już niestety nie ma. Była dostępna kilkanaście godzin, głownie przez noc. Śmiechu warte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam. Ośmieszyli się.

   Usuń
 6. Señor Złotówa: "Dobrze byłoby więc by oprocentowanie depozytów przewyższało wskaźnik inflacji" - właśnie dokładnie taka sytuacja jest obecnie na rynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka jest obecnie oficjalna inflacja w Polsce?

   Usuń
  2. 1,8% (styczeń 2017 do stycznia 2016).
   A to oznacza, że lokata z oprocentowaniem poniżej 2,22% jest oprocentowana poniżej wskaźnika inflacji.

   Usuń
  3. Z tego co piszą w Polsce jest deflacja.

   Usuń
  4. Deflacja była kilka miesięcy temu. Teraz jest 1,8% (styczeń r/r). No ale to wg danych GUS, który liczy to wg koszyka towarów i usług. Osobiście zmianę cen odczuwam bardziej niż to co sądzą urzędnicy zza biurek w Warszawie.

   Usuń
  5. Dopóki paliwo będzie tak tanie jak obecnie, to będzie inflacja i żaden koszyk tego nie zmieni.

   Usuń
 7. Gdzie można znaleźć 36-mies. lokatę w Toyota na 2,75% ... Standardowa jest na 2,7% i czy u nich trzeba mieć konto, żeby założyć lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Depozyt Plus. Tak, konto jest potrzebne.

   Usuń
  2. Jeśli to jest to ich konto, które kosztuje miesięcznie 2,49 zł to po 36 miesiącach wyjdzie circa 90 zeta w plecy.

   Usuń
  3. Czyli, żeby założyć u nich lokatę trzeba mieć Konto Jedyne, a to oznacza opłatę 2,49 zł/mies. za 'prowadzenie' konta ... to jest jakieś mega nieporozumienie!

   Usuń
  4. Nie ma płaty przy wydaniu kartą 400 zł albo w promocji którą teraz mają jak się założy 2 lokaty.

   Usuń
  5. Poza tym podejrzewam że mało kto zakłada tam lokaty bez dodatkowych promocji.

   Usuń
  6. Ja właśnie założyłem przez telefon na 2,75% i na dodatek bez konieczności otwierania ROR!

   Usuń
 8. @Anonimowy1 marca 2017 18:40, na 2,75 % masz też w Ideii i to na 24 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda że inne banki nie robią tak jak Optima że jest jakaś karencja i można znów założyć lokatę. Do założenia lokaty Happy w Idea Banku wykluczyła mnie za to nawet to że kiedyś złożyłem tam wniosek a lokaty ostatecznie nie otworzyłem. Teraz już nie jestem dla nich nowym klientem. Kuriozum. Nigdy więc nie skorzystałem i nie skorzystam z lokaty określanej jako powitalna dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy BGŻ-Optima ma jakieś limity dzienne przelewów wychodzących jak n. w Millennium? Obecnie można u nich mieć 150 tys. na 2,3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma.

   Usuń
  2. Dzięki.

   Usuń
  3. Limit, przynajmniej tak niski, ma tylko Millenium. Śmiechu warte, że 50k mają nawet klienci zamożniejsi bo pytałem. Nie ma wyjątku! Jak chcesz więcej to śmigaj do oddziału.

   Usuń
 11. W Idea Banku kolejne cięcia. W dół Beztroska, w dół konto Zośka PRO :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam

  REGULAMIN PROMOCJI „NOWE ŚRODKI NA KONCIE OSZCZĘDNOŚCIOWYM PROFIT”, ORGANIZOWANEJ PRZEZ BANK MILLENNIUM S.A., EDYCJA 1.

  Rozdział 2 § 7.

  Bank w Okresie Promocji oraz w okresie obowiązywania Oprocentowania promocyjnego będzie każdego dnia:
  1) wyliczał Łączne zaangażowanie wszystkich Uczestników Promocji,
  2) weryfikował saldo na Koncie Oszczędnościowym Profit,
  3) porównywał poziom Łącznego zaangażowania wszystkich Uczestników Promocji z danego dnia do Salda progowego łącznego zaangażowania tych Uczestników,
  4) porównywał saldo na Koncie Oszczędnościowym Profit z danego dnia do Salda progowego Nowe Konta Oszczędnościowego,
  5) ustalał aktualną wysokość Nowych środków znajdujących się na Koncie Oszczędnościowym Profit,
  6) przyporządkowywał właściwe oprocentowanie do środków zgromadzonych na Koncie Oszczędnościowym Profit.

  Czyli że przez okres 92 dni by wszystkie środki jakie ulokuję na PROFICIE były objęte promocyjnym oprocentowaniem- to przez ten okres (łącznie na ROR i starym oszczędnościowym) muszę utrzymać saldo nie niższe niż było na dzień 29 stycznia?
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata Mobilna w Banku Millennium już tylko na 2,5% /2,25

  OdpowiedzUsuń
 14. 6 msc 2,4%
  12 msc 2,6%
  24 msc 2,8%
  36 msc 3%
  Tak wygląda oferta Inbanku który właśnie wystartował. Szału nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak ale "Depozyty złożone w Inbank Oddział w Polsce gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, z siedzibą przy Roosikrantsi 2, 10119 Tallin"

   Usuń
  2. Przebijają jednak wszystkie inne oferty jeśli chodzi o 6 czy 12 mies.

   Usuń
  3. Zapytałem o ten estoński BFG i tak mi odpowiedzieli:

   Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.

   W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie wyjaśniam, że środki wypłacane są przez Fundusz na podstawie przesłanego przez instytucję kredytową, która upadła informacji o depozytariuszach.
   Wypłata środków następuje na wskazany przez depozytariusza numer rachunku.


   Dodatkowo dodam, że depozyty złożone w Oddziale gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, z siedzibą przy Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn, www.tf.ee.
   Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego depozytariusza. Estoński system gwarantowania depozytów spełnia wszystkie warunki przewidziane dyrektywą Unii Europejskiej 94/19/EC wspólne dla wszystkich krajów członkowskich, w tym Polski. Tryb dochodzenia roszczeń z tytułu gwarantowania depozytów przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond jest następujący:

   1) Do 2 dni roboczych od dnia kiedy depozyt stał się niedostępny Fundusz Gwarancyjny publikuje informację w gazecie o zasięgu ogólnokrajowym oraz na stronie internetowej funduszu o terminie i procedurze wypłaty, w tym wymaganych dokumentach,
   2) Do 2 dni roboczych zarządca lub likwidator instytucji kredytowej upewnia się, że każdy deponent ma dostęp do informacji o rachunku depozytu i otrzymał wyciąg z informacją na temat wysokości jego depozytu oraz dostarcza do Funduszu Gwarancyjnego informacje o deponentach i wysokości ich depozytów,
   3) Do 4 dni roboczych od powiadomienia deponent ma prawo zgłosić do zarządcy/syndyka swoje stanowisko dotyczące skorygowania wysokości jego depozytu,
   4) Do 7 dni roboczych Fundusz Gwarancyjny lub wskazana instytucja kredytowa wypłacają depozyt do wysokości gwarantowanej przez Fundusz Gwarancyjny kwoty,
   5) Do 10 dni roboczych Rada Nadzorcza Funduszu Gwarancyjnego może przedłużyć termin wypłaty depozytu (max. termin wypłaty wynosi 17 dni roboczych od daty kiedy depozyt stał się niedostępny)
   6) Do 3 lat deponent może wnieść skargę przeciwko Funduszowi Gwarancyjnemu, jeśli Fundusz Gwarancyjny nie wypłacił kwoty depozytu we wskazanym terminie albo wypłacił kwotę mniejszą niż ustalono.
   Z Funduszem Gwarancyjnym można skontaktować się m.in. poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej Funduszu w języku estońskim, angielskim i rosyjskim.
   Szczegóły systemu gwarantowania depozytów złożonych w Oddziale, w tym limity i pomniejszenia, rodzaje podmiotów, które mogą być uznane za uprawnione do otrzymania świadczenia pieniężnego oraz tryb dochodzenia roszczeń dostępne są w Arkuszu Informacyjnym Deponenta oraz na stronie internetowej Funduszu Gwarancyjnego: www.tf.ee.

   Usuń
  4. kwota min. 5000, max. 50000 na 1 lokacie. Ale max. 100000 na wszystkich lokatach jednego klienta! Śmieszne limity.

   Usuń
  5. 2,5% vs 2,6% czyli Toyota Bank vs Inbank przy 100 tys. zł robi różnicę ok. 40 zł. Dla zabawy i ryzyka nie warte świeczki.

   Usuń
 15. Lokata NA WIOSNĘ 2,25% w Idea Banku się pojawiła na 1, 2 lub 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już zaczęli to znaczy że będzie więcej. Do końca miesiąca jeszcze trochę zostało.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...