Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank: zmiana opłat i prowizji oraz cięcie oprocentowania

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

21.03.2017

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank: zmiana opłat i prowizji oraz cięcie oprocentowania

Kolejny bank zapowiedział zmiany w swym cenniku. I co niestety jest normą nie są to zmiany na lepsze.

Raiffeisen Polbank - zmiana opłat prowizji i oprocentowania
Wymarzone Konto Osobiste pojawiło się w ofercie Raiffeisen Polbank dwa lata temu. Towarzyszyły mu świetne promocje - w jednej z nich można było założyć z bardzo dobrą 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 6% w skali roku. Warunki prowadzenia konta były całkiem fajne, a środki na nim się znajdujące oprocentowane. Teraz oferta się zmienia.

Na wstępie muszę jednak uspokoić osoby już posiadające Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank. Zmiany obejmą przede wszystkim klientów, którzy od 20.03.2017 r. postanowią założyć rachunek w tym banku.

Wymarzone Konto Osobiste - zmiana opłat


Prowadzenie konta czy przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej bądź mobilnej pozostają bez zmian darmowe. Ale zdecydowanie zmienia się oferta w zakresie opłat za posiadanie karty do konta oraz za wypłaty gotówki w bankomatach.

Dotąd do Wymarzonego Konta Osobistego Raiffeisen Polbank wydawał kartę MasterCard, która wiązała się z comiesięczną, bezwarunkową opłatą w wysokości 3 zł. W zamian użytkownik takiej karty miał jednak pakiet ubezpieczeń oraz nielimitowany dostęp do wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Dla dotychczasowych klientów warunki nie ulegają zmianie. Kto jednak założy Wymarzone Konto Osobiste teraz, ten stanie przed wyborem karty: MasterCard Debit lub Wymarzona Visa.

Karta MasterCard Debit w Raiffeisen Polbank
Pierwsza z nich będzie kosztować 6 zł miesięcznie (bez opcji pozwalającej na jej uniknięcie). Przy tej karcie pozostanie bezpłatna wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wartością dodatkową przy karcie MasterCard Debit ma być ubezpieczenie "CYBER Pomoc" (wliczone już w cenę miesięcznej opłaty). Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie banku, pakiet "CYBER Pomoc" (oferowany we współpracy Raiffeisen Polbank z AXA Assistance) obejmuje wsparcie i pomoc prawną w zakresie:
"- Kradzieży środków pieniężnych z Wymarzonego Konta Osobistego (np. nieupoważnione wykorzystanie w Internecie danych karty debetowej Mastercard przez osobę trzecią). 
- Konfliktu ze sklepami on-line (np. brak lub niekompletna dostawa towaru zakupionego w sklepie internetowym). 
- Utraty danych z dysku komputera, laptopa czy tabletu 
- Utraty reputacji internetowej (np. umieszczanie fałszywych informacji). 
- Kradzieży tożsamości internetowej (np. w celu zaciągnięcia kredytu w czyimś imieniu)" (pisownia oryginalna).
Szczegółowe informacje na temat polisy i zakresu ubezpieczenia znajdziesz w dokumentach podlinkowanych na końcu niniejszego wpisu.

Karta Wymarzona Visa w Raiffeisen Polbank
Z kolei karta Wymarzona Visa kosztować będzie 3 zł miesięcznie, a i możliwe będzie anulowanie tej opłaty - wystarczy wykonać jedną płatność kartą na dowolną kwotę. Z tą kartą za darmo korzystać będzie można jednak wyłącznie z bankomatów sieci Euronet (w dodatku z wyłączeniem urządzeń tej sieci znajdujących się w placówkach innych banków).

Złóż wniosek o Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank

Zmiana oprocentowania


Środki zgromadzone na Wymarzonym Koncie Osobistym objęte są oprocentowaniem, którego wysokość uzależniona jest od iloczynu zmiennej stawki referencyjnej NBP (w chwili obecnej wynoszącej 1,5% w skali roku) oraz czynnika ustalanego przez Raiffeisen Polbank. I ta obecna zmiana jest dość radykalna.
Zmiana oprocentowania w Raiffeisen Polbank - Wymarzone Konto Osobiste

O ile więc dotychczasowi klienci posiadali i posiadają nadal oprocentowanie od 0,275 do 1,5% w skali roku to nowi klienci otrzymają już stawkę od 0,225 do 0,525% w skali roku. Jednym słowa... mizernie. A może lepiej dwoma słowami: bardzo mizernie. W dodatku oprocentowanie może być w końcu wygaszone, bo w chwili obecnej w tabeli znaleźć można adnotację o obowiązywaniu oprocentowania wyłącznie do 31.12.2017 r. Co będzie dalej? Pozostaje się tylko domyślać.

Podobne zmiany na gorsze objęły również konto oszczędnościowe Wymarzony Cel. Dotąd obowiązujące mnożenie stawki referencyjnej i czynnika wynoszącego 1,0 zostało zastąpione czynnikami 0,35 oraz 0,15 (wysokość zależy od salda środków zgromadzonych na rachunku). Osoby regularnie oszczędzające uzyskiwały dodatkowy bonus w wysokości 0,4%, który w nowej ofercie został zastąpiony stawką w wysokości 1,0%, ale obowiązującą tylko do 30.06.2017 r.
Zmiana oprocentowania w Raiffeisen Polbank - Konto Wymarzony Cel.

W standardzie stawki oprocentowania w chwili obecnej na "nowych" kontach Wymarzony Cel wyniosą więc 0,525% w skali roku dla salda do 100 000 zł i... 0,225% powyżej tej kwoty.

Szukasz bezwarunkowo darmowego konta, karty, przelewów i wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce? Sprawdź konta w Strefie zero złotych.

Przydatne dokumenty:
Bądź na bieżąco z wszystkim co pojawia się na blogu Bankobranie. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

20 komentarzy:

 1. Takie zmiany które mają utrudnić zdobywanie nowych klientów. No ale trudno, nie moja sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kilku innych bankach też oferta się popsuła więc będą i tacy klienci co łykną to, że 6 zł miesięcznie za wszystkie bankomaty to nie dużo.

   Usuń
 2. Teraz to się powinno nazywać konto"WYMARŻONE" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. czy można zamknąć to konto elektronicznie lub telefonicznie czy trzeba osobiście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można elektronicznie. Wiadomością w bankowości internetowej.

   Usuń
 4. Dla Starych Klientow warunki bez zmian. Oplata za karte 3 zl za wszystkie bankomaty to obecnie tez niezle. Ja na razie nie wysiadam chocby ze wzgledu na Oddzial ktory mam w miejscowosci chocby ze wzgl. na darmowe zasilenie konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie bezwarunkowa opłata za kartę to w dzisiejszych czasach totalna porażka. A wypłaty ze wszystkich bankomatów oferuje choćby Millennium, z banalnymi warunkami do spełnienia żeby wszystko było w 100% darmowe.

   Usuń
  2. Ok, niby tak, ale jak w miescie jest Placowka Raiffeisen a nie ma Millenium a ja wlasnie mam gotowke i musze ja wplacic na Konto to i tak bardziej oplacalne niz gdzie indziej placic za przelew zeby zasilic Konto. Wplatomaty tez nie sa zawsze bezprowizyjne.

   Usuń
  3. Ja od dobrych kilku lat nie miałem potrzeby korzystania z wpłat gotówkowych w oddziale żadnego banku. Wpłatomatów Euronetu ostatnio nie brakuje, a w większości banków takie wpłaty są darmowe (np. we wspomnianym przez mnie Millennium nieograniczone). Faktem jest, że awarie wpłatomatów nadal zdarzają się dosyć często, ale do tej pory zawsze jak miałem potrzebę wpłacenia gotówki, to któryś w okolicy działał ;)

   Usuń
  4. Z tymi wpłatomatami to zależy jakie masz masz konto i w jakim banku. Ja mam za darmo i moim zdaniem to opcja najlepsza, bez kolejek, 24h/dobę.

   Usuń
 5. właśnie zamknąłem konto - można przez telefon - trwa to 2-3 minuty - wygodna sprawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Na infolinii poszło szybciutko :) Wiem, że nic by mi się nie zmieniło ale wpis ten przypomniał mi że w ogóle mam tam konto.

   Usuń
  2. Nie zaproponowali nic, abyście pozostali?

   Usuń
  3. Ja wypowiedzenie wysłałem online. Dzwonili ale akurat nie mogłem odebrać. No ale nie wiem czy coś chcieli zaproponować czy tylko potwierdzić albo pognębić bym zmienił zdanie.

   Usuń
 6. "starzy" klienci nie musieli posiadać karty do konta - czy teraz to się zmienia? z góry dzięki za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez bym chcial wiedziec. Czy stary klient moze zamknac karte do konta i wtedy Konto pozostanie bezplatne. Z tego pamietam byla chyba mozliwa darmowa 1 wyplata gotowki w kasie w miesiacu. Wiecie cos ?

   Usuń
 7. A czy wymarzone konto lokacyjne nadal będzie na 1,8% dla starych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla konto założonych do 19.03.17 r. nic się nie zmienia.

   Usuń
 8. Słaba oferta oszczednosciowa na tle innych banków i nic nie dają za założenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wyczekać do odpowiedniej chwili. Może w końcu Rajf będzie mieć jakoś promocję bo już od dłuższego czasu nic nie było. Ogólnie konto słabe.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...