Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BZ WBK: Karta kredytowa 1|2|3 z podwójnym moneybackiem - teraz od 2 do 6%

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

3.03.2017

BZ WBK: Karta kredytowa 1|2|3 z podwójnym moneybackiem - teraz od 2 do 6%

W czasie gdy inne banki tną zwroty za płatności kartą, BZ WBK poszedł "pod prąd". Podwaja moneyback.

karta kredytowa 1|2|3 w BZ WBK
Standardowo karta kredytowa 1|2|3 owocuje zwrotem za płatności kartą w wybranych miejscach: w supermarketach spożywczych w wysokości 1%, na stacjach paliw 2%, a w restauracjach i fast foodach 3%. Teraz zdobyć można odpowiednio 2, 4 i 6% zwrotu. Ale tylko przez ograniczony czas. No i jest jeszcze jeden mankament: bezwarunkowa opłata miesięczna za posiadanie karty.

Aby załapać się na akcję "Karta kredytowa 1|2|3 – podwójny zysk" (promocja trwa do 30.09.2017 r.) wystarczy:
 • zawrzeć z bankiem umowę o kartę
 • wykonywać płatności kartą

BZ WBK będzie naliczać zwroty, które standardowo wynoszą: 
"a) 1% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako supermarkety spożywcze
b) 2% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako stacje paliw i automatyczne stacje paliw
c) 3% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako restauracje i fast foody (fast food restaurants)" (pisownia oryginalna)
Ale przez trzy kolejne miesiące od miesiąca w jakim zawnioskujesz o kartę kredytową 1|2|3 nastąpi podwojenie wartości naliczonych zwrotów - o ile standardowy moneyback wypłacany jest do 7. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności kartą kwalifikujących się do moneybacku, o tyle nagroda wynikająca z podwojenia zostanie wypłacona do 20. dnia tegoż następnego miesiąca. Wypłata moneybacku realizowana jest na rachunek karty kredytowej 1|2|3.

By uzyskiwać zwroty na karcie kredytowej 1|2|3 pamiętać należy o ustawieniu automatycznej spłaty minimalnej kwoty zadłużenia na karcie. Ale to aspekt techniczny. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie by spłacać kartę całkowicie, a nie czekać do ostatniej chwili na spłatę i to tylko minimalną. Więcej wskazówek i informacji o zasadach korzystania z karty kredytowej znajdziesz w mym poradniku.

Rocznie z podstawowego moneybacku przy karcie kredytowej 1|2|3 uzyskać można do 760 zł zwrotów rocznie (co daje do 63,33 zł miesięcznie). Zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie, nagrody z promocji zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Karta kredytowa 1|2|3 - prześwietlenie oferty BZ WBK


Już na wstępie wspomniałem, że posiadanie karty wiąże się z comiesięczną opłatą, która niestety "zjada" część zysków z moneybacku. Opłata ta jest pobierana bez warunków umożliwiających jej uniknięcie i wynosi 10 zł miesięcznie (począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym została wydana). BZ WBK nie pobiera opłaty za wydanie, ani za wznowienie karty.

⭐⭐⭐ - miesięczna opłata ma spory wpływ na notę, którą promocja uzyskuje w ratingu ofert (systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie). Przy standardowej wysokości moneybacku trzeba wydawać niemało, by poczuć zwroty (np. 1 000 zł w sklepach spożywczych lub 500 zł na stacjach paliw). Teraz - przez trzy miesiące promocji z podwojeniem zwrotów - będzie łatwiej. Bo już tankowanie za 250 zł doprowadza do sytuacji, w której jesteśmy "na zero" (a więc zwrot pokrywa koszt opłaty) i każda kolejna płatność da zysk. Być może więc z tego względu w promocji którą wczoraj opisywałem na blogu (gdzie BZ WBK płaci do 200 zł za otwarcie konta i wyrobienie karty kredytowej) dobrym wyborem będzie właśnie karta kredytowa 1|2|3? No, ale to musisz już sobie samodzielnie policzyć - ile miesięcznie jesteś w stanie płacić kartą i ile zwrotów z tego jesteś w stanie wyciskać. W przypadku niektórych Czytelników być może karta kredytowa 1|2|3 będziesz też mogła wkrótce zastąpić moneyback w T-Mobile Usługi Bankowe, który zostanie ograniczony, zgodnie z niedawną zapowiedzią.

Od karty kredytowej 1|2|3 w standardowej ofercie z moneybackiem od 1 do 3% lepszym wyborem wydaje się jednak TurboKarta w Santander Consumer Banku. Tam moneyback również wynosi od 1% (za płatności wszędzie) do 3% (na stacjach paliw) - w dodatku jest przy tym możliwe uniknięcie opłaty za posiadanie karty. Jeśli jednak nie chcesz wyrabiać karty kredytowej to przyzwoity zwrot za płatności kartą (2%) i BLIKiem (5%) uzyskasz od Banku Millennium.


Przydatne dokumenty:

Za podrzucenie informacji o promocji z podwajaniem moneybacku przy karcie 1|2|3 Banku Zachodniego WBK dziękuję Czytelnicze Małgorzacie. Jeśli i Ty znasz jakąś promocję bankową, a nie została ona jeszcze prześwietlona na blogu Bankobranie, napisz za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt (wystarczy krótka notka lub link do strony promocji).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi opisywanymi na blogu. na Twitterze i polub na Facebooku:

31 komentarzy:

 1. To ja podpowiem, że jeśli ktoś dysponuje kartą dużej rodziny (więcej niż dwoje dzieci), jest zwolniony z opłaty za kartę.Pytanie czy to nie wyklucza go z niniejszej promocji? Tomek W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To byłoby świetne (dla tych, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny). Pytanie tylko czy promocja zwalniająca z tej opłaty ciągle jest dostępna? Na ten temat pisałem już kiedyś tutaj i promocja dla posiadaczy KDR miała obowiązywać do kwietnia 2016 r.

   Usuń
 2. Opłata za kartę niszczy tę promocję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy ile kto wydaje. U mnie w domu na paliwo idzie 1-1,5k PLN.

   Usuń
  2. A ja mam gaz w samochodzie.
   I więcej wydaje na wodę miesięcznie - niż na gaz.

   Usuń
 3. Stacje benzynowe przy Auchan i Tesco liczą się jako market, czy jako stacja paliw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stacje Auchan liczą się jak supermarket.

   Usuń
  2. Nie prawda Auchan mcc jak stacja paliw

   Usuń
  3. Potwierdzam. Jest MCC jak stacje paliw - sprawdzone na koncie w TMUB. Aczkolwiek chyba kiedyś mieli inaczej albo po prostu trafiłem na stację Auchan która miała to źle nadane. Bo w dawnej promocji Getinu gdzie był zwrot złotówki czy ileś tam za każdy litr właśnie na stacji Auchan mi nie naliczyli. Może to był taki przypadek jak kiedyś czytałem, już pewnie z 5 lat temu że jakiś market Alma bodaj w Wawie miał przypisany jakiś dziwaczny MCC zamiast właściwego dla sklepów tego typu. Takie rzeczy się zdarzają. Pewnie bardzo rzadko ale jednak.

   Usuń
  4. Kody MCC są przypisane przez MasterCard lub VISA na podstawie deklaracji danego przedsiębiorstwa używającego terminal POS.

   Usuń
  5. W regulaminie bank stosuje jednak d**ochron:
   "Bank identyfikuje transakcje bezgotówkowe objęte sprzedażą premiową poprzez kody kategorii Akceptanta nadawane przez Agenta rozliczeniowego na podstawie klasyfikacji działalności gospodarczej Akceptanta. Bank nie ponosi odpowiedzialności za błędnie przypisane kody kategorii Akceptanta niezgodne z prowadzoną działalnością"

   Usuń
  6. No i niestety w takiej sytuacji nie pomogą reklamacje ani nic takiego. Bank się odcina, a nikt odpowiedzialności za błąd nie weźmie

   Usuń
 4. Jaki maksymalny zwrot mogę otrzymać miesięcznie ? 63,33 zł miesięcznie, czy też mogę więcej w tych promocyjnych miesiącach wyciągnąć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie moneybacku mają że 63,33 zł miesięcznie. No i to można podwoić.

   Usuń
 5. w programie KDR bank partycypuje ale nie wiem, czy można połączyć te dwie promocje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak. Ale wysłałem zapytanie mailem. Dam znać jak mi odpowiedzą.

   Usuń
  2. Odpowiedzieli. I dobrych wieści nie mam:

   W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że promocja dotycząca Karty Dużej Rodziny nie może być łączona z inną promocją obowiązującą w Banku.

   Usuń
 6. Czy Mr. Złotówa możesz sprawdzić czy nadal honorują KDR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pytałem o to jakoś 2-3 tyg. temu i dostałem odpowiedź:

   W odpowiedzi na przesłane pytanie informuję, że nasz bank nadal oferuje preferencyjne warunki korzystania z Konta 123, karty kredytowej 123, karty kredytowej Visa Silver ?Akcja Pajacyk?, limitu w Koncie 123, kredytu hipotecznego oraz kredytu gotówkowego.

   Szczegóły znajdzie Pan pod adresem https://www.bzwbk.pl/ms/ms-karta-duzej-rodziny/karta-duzej-rodziny.html

   Usuń
 7. A jak się ma ta bezwarunkowa opłata 10 zł do promocji w BZWBK dla pracowników zatrudnionych w instytucjach finansowych?, gdzie pkt mówi
  5. Warunki Promocji w zakresie kart kredytowych
  są następujące:
  a. opłata (roczna/miesięczna) za kartę główną i dodatkową – 0 zł,

  OdpowiedzUsuń
 8. tylko 3 miesiace? no szal! ...ale w sumie na bezrybiu i rak ryba :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż, trzeba wydać sporo kasy, żeby 'zniwelować' wpływ 10 zł opłaty, np. 1000 zł na żywność lub 500 zł na benzynę - to czyste nieporozumienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciało mi się pisać ale ta promocja to chyba po to aby zirytować potencjalnych chętnych. Kto wydaje kilka tysięcy nie będzie drobił aby dostać zwrot na lekko ponad 50zł. Łatwo policzyć że te procenty wymagają przewalenia około 5 koła miesięcznie. Jak ktoś w pojedynkę tyle wydaje co miesiąc na swoje potrzeby bytowe to 50zł nie ma dla niego wartości znacznej. Co innego gdyby ten standard x 2 był na stałe to wtedy robi się ciekawie. Pozdrawiam tych którzy wspominają ile w ciągu roku dał zarobić BPH z pieniądze cię lubią :)

   Usuń
  2. Spoko, są wyjadacze którzy wydają po kilka tysięcy miesięcznie i każdą promocję z otwartymi ramionami przytulają :)

   Usuń
  3. Chyba taksówkarze :)

   Usuń
 10. Jeżeli chodzi o aplikowanie o kartę to żeby była w promocji x2 musimy aplikacje zrobić przez internet i tutaj uwaga może być tak że komputer nas zweryfikuje negatywnie (ja tak miałem - mój wniosek odrzucili) i wtedy następna aplikacja może się odbyć w najlepszym wypadku po miesiącu (informacja od pani z infolinii). Co do ewentualnej opłacalności karty powiem że w moim przypadku w promocji jeszcze OK poza promocją już nie bardzo chociaż to indywidualna sprawa, jeżeli dopłacają za kartę to czemu nie brać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może źle 'aplikowałeś' albo co?

   Usuń
  2. Kolego/koleżanko nie wiem o co chodzi to maszyny weryfikują jeżeli aplikujemy w necie, w całym procesie wychodziło że mam większą zdolność niż wnioskowałem na karcie (więc nie tutaj tkwił problem), a w rezultacie maszyna dała odpowiedź NEG, dzisiaj zadałem pani z infolinii pytanie co mogło pójść nie tak, odpowiedziała że system mógł mieć stare dane (ciekawe jak to możliwe skoro dane są aktualne bo mam u nich konto) w każdym razie odpowiedzi konkretnej brak.

   Usuń
 11. Witam ,założyłem właśnie taka kartę ale z tego co mi powiedziano 5 transakcji karta =0 opłat i nie ma 10 zł za kartę

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam , mam taką kartę powiedziano mi ze za 5 transakcji miesięcznie opłata =0 zł i nie ma opłaty 10 zł za kartę

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...