Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Szybko znikające promocje? 2 najprostsze sposoby, by nie przegapić następnej okazji na zarobek z bankobrania

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

15.01.2018

Szybko znikające promocje? 2 najprostsze sposoby, by nie przegapić następnej okazji na zarobek z bankobrania

Promocje kończące się już po 24 godzinach (EnveloBanku), niespełna siedmiu godzinach (BZ WBK) i teraz - najnowszy rekord - akcja, w której pula wniosków objętych promocją wyczerpała się po 2 godzinach i 20 paru minutach (ponownie BZ WBK).

Przeczytanie tego wpisu zajmie Ci ok. 3,5 minuty. Zdecydowanie przybliży Cię jednak do tego, by nie umknęły Ci kolejne najlepsze okazje. W wielu promocjach banki stosują ostatnio ograniczenie puli nagród. To nadal bankobranie, bo bez cienia loteryjności (jak w konkursach), wszystkie te nagrody są gwarantowane. Łapią się na nie jednak wyłącznie najszybsi. Co zrobić, by takich okazji nie przegapić w przyszłości? Podpowiadam.

Na początek krótkie wyjaśnienie. Dlaczego tak się dzieje, że pule nagród są ograniczane i rozchodzą się tak szybko? Powody są dwa. Zainteresowanie promocjami bankowymi jest coraz większe. Kilka lat temu o takich sposobach na zarobek wiedziało o wiele mniej osób. Spora część powątpiewała, czy to może być prawdziwe. Poza tym wzrosła też pokusa, bo jeszcze 3 lata temu za otwarcie konta niektóre banki płaciły po 55-70 zł. Dziś dobrym standardem stały się bonusy na poziomie min. 100 zł. Jeśli więc teraz bank odpala promocję bez limitów, to musi liczyć się z całkiem sporym napływem wniosków (zwłaszcza gdy ograniczony jest okres wykluczenia dla byłych klientów), a budżet na akcje często bywa jednak ograniczony. Stąd limity. Inny aspekt to popularyzacja promocji i oferty banku (czyli marketing z punktu widzenia banku). Gdy dana propozycja dostępna jest przez miesiąc, informacje na ten temat w sieci pojawiają się raz (w momencie startu akcji) i później ewentualne przypomnienia (np. w mediach społecznościowych). Gdy promocja jest ograniczona pulą wniosków, szumu wokół okazji jest o wiele więcej.

Z naszego punktu widzenia, jako uczestników promocji, najważniejsze jest jednak, by takich okazji nie przegapiać. Jednym ze sposobów może być regularne zaglądanie na bloga Bankobranie (od Czytelników wiem, że są tu osoby, które robią to nawet kilka razy dziennie)... choć to może nie wystarczyć, gdy promocja dostępna jest tylko przez kilka godzin.

Poniżej więc 2 sposoby, które pomogą Ci w załapaniu się nawet na tak krótkie okazje do bankobrania.

Sposób pierwszy: newslletter. O tym pisałem już wielokrotnie, ale za każdym razem potwierdza się, że to sposób niezawodny (zwłaszcza w czasach, gdy pocztę można mieć na telefonie i ledwo przyjdzie mail od razu wyskoczy powiadomienie). Argumentami dzieliłem się już na blogu. Przypomnę:

Korzystanie z newslettera jest darmowe. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja, gdy kiedyś tak postanowisz): zapisz się na newsletter

Sposób drugi: Lubisz Bankobranie na Facebooku? To nie wystarczy! Jeśli jeszcze nie lubisz, to oczywiście zachęcam do polubienia:


Ale musisz wiedzieć, że to algorytmy Facebooka decydują o tym, co zobaczysz w wyświetlanych newsach. I ostatnio włodarze tego serwisu oficjalnie zapowiedzieli, że wręcz obetną zasięgi dla postów stron (fanpage'y). Jeśli chcesz tego uniknąć i nadal chcesz widzieć informacje z Bankobrania w pierwszej kolejności, wejdź na profil Bankobrania na Facebooku i wybierz opcję "Obserwowanie" i dalej "Wyświetlaj najpierw" (obok tej opcji powinien pojawić się "ptaszek"). Wtedy Facebook nada mym wpisom priorytet i będzie pokazywał Ci posty.

Na komputerze wygląda to tak:
Facebook Bankobranie jak wybrać opcję wyświetlaj najpierw w powiadomieniach na Facebooku


A na komórce powinno wyglądać tak (piszę "powinno" bo mogą być różnice wyświetlania na różnych urządzeniach, bądź między widokiem na przeglądarce lub w aplikacji mobilnej):
Konfiguracja powiadomień i wyświetlaj najpierw na Facebooku Bankobranie

Tutaj możesz wybrać 2 opcje. Pierwsza ze ścieżek to ta zaznaczona na czerwono, czyli też wybierasz "Obserwowanie", by później zaznaczyć "Wyświetlaj najpierw". Dzięki temu posty z Bankobrania będą wyświetlane w pierwszej kolejności. Ale możesz też wybrać powiadomienia o nowych postach. Wtedy po wybraniu "Obserwowanie" wybierz ścieżkę oznaczoną na zielono, a więc wejdź w "Edytuj ustawienia powiadomień" i zaznacz "Posty". Będziesz otrzymywać powiadomienia takie jak otrzymujesz, gdy ktoś polubi lub skomentuje Twój wpis na Facebooku.

19 komentarzy:

 1. W moim przypadku to zaglądam tu kilka razy dziennie ale o promocji z dziś to dowiedziałem się właśnie dzięki newsletterowi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam. W mailu w zeszłym tygodniu była informacja by zachować czujność bo po weekendzie będzie warto. No i było :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziś mówili w wiadomościach że od 8 sierpnia tego roku mają wejść przepisy które zobligują każdy bank do posiadania rachunku wraz z kartą za darmo. Ciekawe czy to coś zmieni w bankobraniu ? Myślę że na plus bo teraz poza rachunkiem podstawowym będzie potrzeba zrobić promocje aby przyciągnąć klienta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie potrzeba zrobić promocje aby przyciągnąć klienta? Do czego, do bezwarunkowo darmowego konta z bezwarunkowo darmową kartą? Już widzę ten wysyp 'promocji' :)

   Niech jeszcze zlikwidują ten groteskowy 30-dniowy okres wypowiedzenia konta i będzie całkiem jak w cywilizowanych krajach!

   Usuń
  2. Jeśli wszędzie konta będą za darmo to o klienta jeszcze bardziej będą musieli się bić. Promocji powinno być więcej

   Usuń
  3. Jeśli rzeczywiści tak się stanie, to będzie to kolejny uszczerbek na dochodach bankowych. Niskie stopy procentowe, poważna obniżka interchange fee za płatności kartowe i mocna podwyżka składek na BFG - czarno widzę :)

   Usuń
  4. 1. Darmowe konta będą miały ograniczone funkcjonalności
   2. Miliony ludzi zostanie ze starymi kontami
   3. Banki i tak będą zarabiać na prowizjach (kredyty, sprzedawane fundusze, interchange)

   Usuń
  5. Ubankowienie nieubankowionych (bo przecież takie jest założenie wprowadzenia darmowych kont) sprawi że banki będą miały więcej klientów a tym samym więcej szans na udzielenie kredytów. A to oznacza większe zyski.

   Usuń
  6. Ponoć aby mieć takie konto podstawowe za darmo trzeba mieć tylko to 1 konto, nie można będzie mieć innych kont. Ale zobaczymy co będzie do sierpnia już niedługo.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 17 stycznia 2018, 20:10

   Oczywiście, kredyty dla nieubankowionych - sam bym tego nie wymyślił :)

   Usuń
  8. No to ważny szczegół z tym posiadaniem tylko 1 takiego konta. Spore ograniczenie.

   Usuń
  9. Moim zdaniem idzie to w kierunku aby wycofać gotówkę w przyszłości i aby wszystkie transakcje były kartowe czy elektroniczne aby ukrócić szarą strefę. Aby państwo miało większą kontrolę lub nawet całkowitą nad finansami obywatela. Za kilka lat wprowadzą ustawę o obowiązku posiadania konta i płatności tylko elektronicznymi, przy czym wyeliminują pieniądze.

   Usuń
  10. Gotówka zawsze będzie w użyciu i nawet w Stanach, gdzie karty płatnicze funkcjonowały już w czasach gdy w Polsce rządził tow. Gomułka, do dziś gotówka ma się bardzo dobrze.

   Co do ustaw, to polski Sejm dzierży absolutny rekord jeśli chodzi o ilość uchwalanych ustaw, ale na szczęście bardzo niewiele z nich jest później wprowadzanych w życie - sorry, ale taki kraj :)

   Usuń
  11. Te przepisy o darmowych kontach to nie wymysł rządu ale UE.

   Usuń
  12. Wprowadzenie bezwarunkowo darmowych kont spowoduje jedynie dalsza obniżkę odsetek na lokatach i KO, gdyż wierchuszka zagranicznych banków nie obniży sobie swoich poborów, ani nie zmniejszy groteskowego przerostu zatrudnienia w bankach - to pewne!

   Usuń
 4. Byłoby dobrze gdybyś stworzył bota na Fb Messengerze. Wtedy nic by nikomu nie umknęło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nad tym myślałem... Ale zapisy w regulaminie Facebooka są takie, że częste pisanie wiadomości (nawet oczywiście za zgodą odbiorców), w dodatku z linkami do tej samej strony, mogłyby bardzo szybko zostać uznane za spam.

   Usuń
 5. witam
  Mr. Złotówa , niedawno skończyły się promocje w Aliorze .umowe o rachunek wypowiedziałem przez internet i konto mam zamknięte .pytanie moje jest takowe czy nalezy zamknąć umowę ramową i zablokować dostęp do bankowości internetowej , aby móc w przyszłosci brać udział w promocjach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie ma absolutnie żadnego znaczenia, gdyż Alior stosuje karencję do końca życia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...