Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: do 3% na lokacie dla nowych środków

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

25.01.2018

Nest Bank: do 3% na lokacie dla nowych środków

Od dziś wzrosło oprocentowanie lokat w Nest Banku.

Nest Lokata Nowe Środki w Nest Banku
Osoby, które wpłacą "nowe środki" - liczone na szczęście względem salda sprzed zaledwie 4 dni - uzyskać mogą stawkę na poziomie nawet 3% w skali roku. To propozycja w wariancie dla osób, które posiadają lub założą konto osobiste w Nest Banku. Bez niego maksymalne oprocentowanie to 2,8% w skali roku.

Nest Lokata Nowe Środki oferowana jest w pięciu różnych wariantach okresu umowy. Najkrótszy z nich wynosi 3 miesiące, a najdłuższy aż 2 lata. Proponowane przez bank oprocentowanie rośnie wraz z wydłużeniem okresu depozytu.

Okres
Oprocentowanie dla posiadaczy konta otwierających lokatę w bankowości internetowej lub w placówce
Oprocentowanie dla osób otwierających lokatę przez stronę internetową Nest Banku (bez konieczności posiadania/otwierania konta)
3 miesiące
2,5%
2,3%
6 miesięcy
2,9%
2,7%
12 miesięcy
2,9%
2,7%
18 miesięcy
2,95%
2,75%
24 miesiące
3%
2,8%

Dla osób, które preferują krótszy okres lokaty, najlepszą opcją wydaje się być lokata półroczna (2,7 lub 2,9% w skali roku). Przy depozycie na 3 miesiące oprocentowanie już wrażenia nie robi. Zwłaszcza, że można obecnie znaleźć sporo kont oszczędnościowych, które również oferują 2,5% (lub więcej) w skali roku, ale jak to z kontami jest, w każdej chwili te środki można podjąć bez utraty odsetek (gdyby pojawiła się lokata z lepszym oprocentowaniem). Przy okazji przypomnę chociażby o tym, że na koncie oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe uzyskać można 3% w skali roku (do 50 000 zł), a dodatkowo otrzymać np. 150 zł w nagrodach pieniężnych za korzystanie z konta osobistego.

Wracając jednak do oferty Nest Banku. Główne cechy lokaty to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 2 000 000 zł (na jednej lub łącznie na wielu lokatach);
 • oprocentowanie: stałe (w skali roku)

Przez "nowe środki" bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków z dnia 21.01.2018 r. zgromadzone na Twych kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w Nest Banku. Jeśli wpłacone środki nie spełnią tego kryterium, to bank obniży oprocentowanie lokaty do poziomu 1,2% w skali roku.


Nest Konto - czy warto założyć?


Jak łatwo zauważyć różnica w oprocentowaniu oferowanym dla posiadaczy konta osobistego w Nest Banku, a tym dla osób takiego rachunku nie mających, wynosi 0,2 p.p. Różnica jest stosunkowo nieduża... ale zawsze tę różnicę robi. W jej wyliczeniu pomoże Ci przygotowany przeze mnie kalkulator odsetek. Przykładowo: gdyby na okres 6 miesięcy wpłacić kwotę 50 000 zł to różnica w odsetkach wyniesie nieco ponad 40 zł. To przykład - indywidualna kalkulacja i odpowiedź czy warto należy do każdego z osobna.

Dla potencjalnie zainteresowanych dodam, że Nest Konto otwierane i prowadzone jest za 0 zł, bank nie pobiera opłat za przelewy Elixir PLN zlecane z tego konta za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej. Darmowe jest też wydanie i posiadanie karty płatniczej do konta.

Otwierając Nest Konto można też załapać się na lokatę powitalną. To Nest Lokata Witaj, na której oprocentowanie wynosi 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Dostępna jest na jeden z dwóch okresów (3 lub 6 miesięcy). W przypadku pierwszego z nich nie ma konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jeśli promocyjną stawkę zechcesz uzyskać na dłuższy okres, wówczas będzie trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia, emerytury, renty, stypendium bądź świadczeń z programu "Rodzina 500 plus" na konto w Nest Banku. Przeczytaj o promocyjnej lokacie 6-miesięcznej dla osób otwierających Nest Konto. Lokatę tę można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta (z poziomu bankowości internetowej).

Skorzystaj z lokaty powitalnej 4% i zyskaj wyższe oprocentowanie lokat dla nowych środków (co jako klient dopiero zakładający konto spełnisz z automatu): złóż wniosek o Nest Konto >>


3% w skali roku na lokacie 3- lub 6-miesięcznej, także dla nowych środków i dla posiadaczy konta oferuje obecnie Idea Bank. Z kolei na Lokacie Wielki Procent Plus (także dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku, ale już bez konieczności wpłacania "nowych środków") uzyskać można stawkę 2,8% w skali roku na okres 45, 75 lub 105 dni.


Jako że mamy temat dla oszczędzających to przypomnę o wczorajszym wpisie. Z kontem oszczędnościowym 2,5% (do 100 000 zł) w ING Banku Śląskim oprócz odsetek zyskać możesz dodatkową premię pieniężną. Jeśli masz już tam konto osobiste to masz szansę na 100 zł. Jeśli konto dopiero otworzysz to zarobisz nawet 240 zł.


Bądź na bieżąco: na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Na 2 lata? Nie dziękuję :) Na 6 miesięcy można by się zastanawiać, ale nie wiadomo co jeszcze będzie na BGŻ Optima.
  A poza tym czekam teraz na ruch idea banku bo na koniec miesiąca raczej będą potrzebować kasy (choćby na wypłacenie moich lokat ;) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że na BGŻOptima jest od dziś 2,5%. Ale tylko na nowym rodzaju konta (Smart). Na "starych" kontach oszczędnościowych zostało 1,5%. Czy ktoś się orientuje, czy można przekonwertować konto na nowy rodzaj? Czy może już czas na rozwiązanie umowy?

   Usuń
  2. Możesz założyć KO Smart.

   Usuń
  3. Tak czy siak trzeba jednak wpłacić nowe środki. Bo liczy się względem salda ogólnie w banku a nie na KO czy KO Smart.

   Usuń
 2. Czekamy na ruch Idea Banku. Liczę na jakiś szach mat i 3,2% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jest 2,8 i 3% ale mam nadzieję że po weekendzie będzie jeszcze jakieś 3,15% ale to nie dłużej niż na miesiąc.

   Usuń
 3. Stare środki muszą być utrzymane tylko na dzień założenia lokaty czy przez cały jej czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie!

   Regulamin:
   §2 p2. 3) Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią
   nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający Dzień
   bazowy.

   Usuń
  2. Dobre pytanie.

   Usuń
  3. Sory, ale cytowany fragment regulaminu nadal można na dwa sposoby interpretować. Na 60% przychylam się do zdania, że dziś zakładając lokatę na nowe środki można sobie np. jutro "stare środki" wypłacić bez zmiany oproc. nowych środków. Co Wy na to?

   Usuń
  4. Ja wysłałem pytanie do centrali korzystając z opcji "Wiadomość" na moim koncie. Pażiwiom, uwidim :)

   Usuń
  5. Tylko w dniu założenia. Następnego można stare środki przelać.

   Usuń
  6. Np. w BGŻ Optima na KO traci się status nowych o kwotę zakończonej lokaty i w rezultacie obowiązuje niższe oprocentowanie. Ciekawe jak to jest w Nest ...

   Usuń
  7. Jeśli lokata zakończyła się między 21 I, a dniem założenia lokaty na nowe środki to te środki z zakończonej lokaty musisz utrzymać jako stare, a lokatę z nowych środków założyć z wpłaconych po 21 I.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 27 stycznia 2018, 18:33

   Skąd to wiadomo, bo bankowo nie z ich regulaminu :)

   PS. Ja też wysłałem do nich pytanie w tej sprawie i czekam już 3 dni na odpowiedź!

   Usuń
  9. Dziś, czyli po 4-ech dniach przyszła wreszcie odpowiedź, z której niestety nic nie wynika - czyżby Nest to kolejny BGŻ na rynku bankowym?

   Usuń
 4. idea bank odpowiedział. 2,8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słaba odpowiedź. Czekamy na więcej :)

   Usuń
 5. Ale pech 24 stycznia wybrałem pieniądze z konta dla dziecka bo premia wpłynęła:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest trójka (3%) w idea. Na 105 dni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile lokat można założyć ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam dylemat. 19.01 zakończyła mi się ostatnia lokata w Idei. Na dzień badania salda 20.01 miałem o zł. 24.01 otworzyłem konto Idealne. Chciałbym teraz otworzyć dwie lokaty. Jedną na Wielki Procent, drugą na Nowe Środki. Nie chcę popełnić błędu i stracić 3% na Nowe Środki. Od której zacząć zakładanie lokat ? Chyba wpierw od tej NŚ , ale z tą na NŚ muszę chyba czekać do 1.02 bo wtedy będzie liczone saldo z 20.01. Mam pytanie , skoro korzystałem wcześniej tylko z lokat , bez konta , czy teraz po otwarciu Idealnego ma znaczenie saldo z 20.12 kiedy jeszcze miałem grubszą lokatę ?

  OdpowiedzUsuń
 9. oprocentowanie zmniejszone, już nie ma 2,9 czy 3%.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...