Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 250 zł za konto w Credit Agricole (z baaardzo prostymi warunkami)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

9.01.2018

Odbierz 250 zł za konto w Credit Agricole (z baaardzo prostymi warunkami)

Bank wznowił swą świetną promocję konta osobistego.

Do 250 zł za przeniesnie konta do Credit Agicole
A właściwie jest to kumulacja dwóch promocji, bo w jednej do wzięcia jest 200 zł za otwarcie konta (a precyzyjniej rzecz ujmując za jego przeniesienie z innego banku) oraz dodatkowe 50 zł za wykorzystanie kodu polecenia. Warunki są bardzo proste - na tyle, że nawet nie trzeba wykonywać choćby jednej płatności kartą! No a dla chętnych jest jeszcze lokata 3% w skali roku do 50 000 zł.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji może być osoba, która w okresie jednego roku przed datą zawarcia umowy o konto w promocji nie była posiadaczem, ani współposiadaczem konta osobistego w Credit Agricole (warunek ten jest stawiany zarówno w promocji z premią 200 zł, jak i z bonusem 50 zł za otwarcie konta z polecenia).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zdobyć premie pieniężne należy:
 • złożyć wniosek o konto z wydaną do niego kartą, wybierając przy tym wyciąg w formie elektronicznej oraz podając kod polecenia od osoby już będącej klientem Credit Agricole (jeśli chcesz uzyskać taki kod - informacje na ten temat uzyskasz na końcu wpisu);
 • wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od banku (zgód nie należy wycofywać w trakcie uczestnictwa w promocji); podać trzeba również aktualny numer telefonu komórkowego;
 • zawrzeć umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • złożyć wniosek z pełnomocnictwem (czym ono jest wyjaśniam nieco niżej);
 • złożyć zobowiązanie przekazywania stałych wpływów na konto i zapewnić wpływy;
 • do dnia wypłaty premii posiadać kartę wydaną do konta.

Promocja ma być dostępna do 31.03.2018 r. (najpóźniej do tego czasu należy zawrzeć umowę).

Czym jest wniosek z pełnomocnictwem? To upoważnienie banku do przeniesienia (a więc de facto zamknięcia) Twego konta z innego banku. We wniosku tym trzeba podać nazwę banku i numer rachunku do zamknięcia. Bardzo ważne, by w takim pełnomocnictwie wszystkie dane osobowe i podpis zgadzały się z tym, które masz w banku, w którym konto ma być zamknięte. Wniosek z pełnomocnictwem można złożyć w momencie zawierania umowy o konto lub później (ale nie później niż w ciągu 7 dni od podpisania umowy). Jeśli wybierzesz wizytę kuriera jako formę zawarcia umowy to wszystkie te formalności załatwisz w rozmowie telefonicznej z konsultantem banku i przy podpisywaniu dokumentów, które dostarczy kurier.

Na czym polega przenoszenie konta z innego banku? Kojarzyć może się z "przenoszeniem numeru" do innego operatora telekomunikacyjnego, ale jednak wygląda nieco inaczej. Co najważniejsze: nie da się przenieść numeru rachunku konta bankowego (ten bowiem jest przypisany dla danego banku). Proces przenoszenia konta przede wszystkim polega na otwarciu konta w nowym banku i upoważnieniu tego nowego banku do załatwienia za Ciebie formalności związanych z zamknięciem konta w dotychczasowym banku (i ewentualnie przeniesienia niektórych usług, np. takich jak stałe zlecenia).

W procesie przenoszenia kont uczestniczy większość banków działających w Polsce. Ich wykaz znajdziesz na liście (podlinkowanej na samym końcu niniejszego wpisu).

Co bank rozumie przez "stałe wpływy" i jakie to muszą być wpływy? Na początek warunki z regulaminu:
"Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient: 
1) wypełni i podpisze "Zlecenie przekazywania środków" oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta oraz 
2) zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, kwoty deklarowanej na "Zleceniu przekazywania środków", na kwotę nie mniejszą niż 3 000 zł przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe, przy czym pierwszy Wpływ na Konto określony powyżej powinien zasilić Konto najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta"

Choć staram się nie dawać na blogu aż tak długich cytatów, żywcem wziętych z regulaminu to tutaj robię to celowo, by ukazać, że regulaminowa definicja może brzmieć groźnie... a w rzeczywistości, po wnikliwym przeanalizowaniu wszystko okazuje się bardzo proste.

Bank faktycznie chce wypełnienia zlecenia przekazywania środków, w którym podać należy dane pracodawcy oraz zadeklarować wpływy (na poziomie min. 3 000 zł, bo takie są niezbędne do spełnienia warunków dla otrzymania premii), ale z realizacją tego zlecenia jest już tak, że... wystarczy zapewnienie samych wpływów w zadeklarowanej wysokości (to już nie muszą być wpływy od pracodawcy, ale np. przelew z Twego konta w innym banku). I warunek dla otrzymania premii zostanie spełniony! Takie rozwiązanie zostało już sprawdzone w praktyce przez Czytelników i osobiście przeze mnie w poprzedniej edycji promocji.

Spełnienie powyższych warunków da premię 200 zł za przeniesienie konta, ale jednocześnie spełni wymogi do uzyskania 50 zł za jego otwarcie z polecenia (więcej o programie poleceń pisałem tutaj).

Konta osobiste w Credit Agricole - prześwietlenie oferty


W promocji Credit Agricole można wybrać jedno spośród czterech kont dostępnych w ofercie banku. Są to rachunki: 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Ich warunki najłatwiej porównać w tabeli:


1Konto dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia
Konto PROSTOoszczędzające
Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Opłata za konto:
0 zł
4,90 zł
0 lub 9,90 zł  - z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
0 lub 14,90 zł -  z opłaty zwalniają wpływy na sumę min. 10 000 zł
Opłata za kartę
0 lub 2,90 zł - z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
3,90 zł
0 lub 7,90 zł z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
0 zł
Opłata za przelew złotówkowy zlecany w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki za 0 zł w bankomatach:
W placówkach banku, BZ WBK 24, Euronet
W placówkach banku
Wszystkie bankomaty krajowe
Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne


Dla osób w wieku 18-27 lat najkorzystniejszym wyborem wydaje się być 1 Konto. Trzeba przy nim jednak pamiętać, by co miesiąc wykonać co najmniej jedną płatność kartą (na kwotę min. 1 zł), by uniknąć opłaty.

Dla wszystkich zdecydowanie najlepszą opcją jest Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM, ponieważ jest to jedyny rachunek, który można mieć za 0 zł bez konieczności wykazywania się aktywnością w płaceniu kartą. By to konto było darmowe wystarczy w danym miesiącu zapewnić wpływy na sumę min. 10 000 zł. Nie musi być to wpływ jednorazowy, gdyż liczy się suma, więc możesz wielokrotnie obracać tą samą kwotą, robiąc przelewy do i z Credit Agricole (między swym kontem w innym banku). Wpływ oznacza też wyłącznie pojawienie się danej kwoty w historii rachunku - środków tych nie musisz utrzymywać przez jakikolwiek określony czas.

I właśnie skorzystanie z konta w wariancie PREMIUM jest trikiem na zdobycie całej puli nagród bez konieczności wykonywania płatności kartą. Do uzyskania bonusów wystarczą bowiem same przelewy.

Po złożeniu wniosku, umowę o konto zawrzesz za pośrednictwem kuriera lub w placówce Credit Agricole.

Coś ekstra dla oszczędzających: lokata 3% do 50 000 zł


Jest jeszcze "małe co nieco" dla osób ceniących sobie oszczędzanie, co może stać się dodatkowym argumentem przekonującym do skorzystania z propozycji Credit Agricole.

Z propozycji skorzystać można w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Kwota lokaty może wynieść od 1 000 do 50 000 zł. Stawka oprocentowania jest efektem powiększenia standardowej stawki oprocentowania dla lokaty 60-dniowej (obecnie to 0,5% w skali roku) o 2,5 punktu procentowego, co na chwilę obecną daje wspomniane 3% w skali roku. W ramach promocji założyć można tylko jedną taką lokatę.

By skorzystać z promocji i założyć lokatę niezbędne jest zapewnienie środków na koncie i wizyta w placówce banku (bo tylko tam można założyć lokatę). Teraz więc możesz skorzystać z promocji konta, a na otwarcie lokaty (i wizytę w banku w tym celu) będziesz mieć 6 miesięcy.

Kod polecenia do Credit Agricole


By otrzymać 50 zł za otwarcie konta z polecenia pamiętaj, by we wniosku o konto zaznaczyć opcję "Otwieram konto z Polecenia" i wpisać tam kod polecenia:
Otwieram konto z polecenia w Credit Agricole - odhaczenie we wniosku o konto


Jeśli potrzebujesz kodu to udostępniam wiarygodny i sprawdzony kod polecenia do Credit Agricole. Wypełnij i wyślij poniższy formularz (kod odeślę w ciągu 24 godzin):


Przydatne dokumenty:

224 komentarze:

 1. No i pięknie! Miałem zamykać konto w Inteligo. Oszczędzę 5,20 zł na list polecony :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorzej jak się nie ma jakiegoś konta do zamknięcia bo wszystkie zarabiają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden problem założyć by zaraz potem zamknąć w ramach przeniesienia.

   Usuń
  2. No tak. Ale karencji szkoda.

   Usuń
  3. Możesz w Pekao albo Getinie gdzie promocji nie robią więc karencji nie szkoda.

   Usuń
  4. Ale po co? Ja założyłem drugie konto w banku w którym konto już mam (BZ WBK). I je zamknąłem (przeniosłem do CA).

   Usuń
  5. Czyli zamknęli co tylko 1 konto? A drugie zostało?

   Usuń
  6. Tak. Zamknęli tylko to wskazane.

   Usuń
  7. W maju wchodzi regulacja UE o nazwie RODO. Bedzie mozna zadać od kzdej instytucji swoich danych i całej historii po zamknieciu konta. Wtedy zakończą sie karencje (ciekawe czy jednoczesnie zakoncza sie promocje w bankach?)

   Usuń
  8. Wydaje mi się że historii nie da się wyczyścić na zero. Zwłaszcza w bankach gdzie przecież obowiązuje prawo bankowe i zobowiązuje do utrzymania informacji o umowach przez określony czas. Już na pewno będą mieli jakiś sposób na sprawdzanie karencji. A jak nie to może będą robić jak ostatnio BZWBK czyli promocję bez karencji ;)

   Usuń
 3. Konto które ma być przenoszone to musi być konto na które wpływa wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, można przenieść także konto na które wynagrodzenie nie wpływało (tu Credit Agricole nie ma nawet narzędzi/uprawnień do tego by to sprawdzić).

   Usuń
 4. czy kod polecajacy z grudnia , czyli z tamtej edycji wazny jest równiez w tej edycji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program polecenia trwa do odwołania, więc kod polecenia pozyskany wcześniej (np. w grudniu) jest aktualny.

   Usuń
 5. A co z osobami które prowadzą własną działalność? Co w takim zleceniu przekazywania wynagrodzenia wpisać?

  OdpowiedzUsuń
 6. czy jeśli mam 2 konta w ING, mogę do przeniesienia użyć tylko jednego, którego nie wykorzystuję? Drugie zostanie aktywne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W dyspozycji przeniesienia wskazujesz konkretny numer konta. Pozostałe zostają bez zmian.

   Usuń
 7. skoro nie trzeba wykonywać żadnej płatności kartą przy koncie premium to trzeba je aktywować w ogóle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak aktywacji karty raczej nie zmienia faktu posiadania karty a trzeba ją mieć do dnia wypłaty premii więc powinno być OK. Chociaż z drugiej strony karta jest darmowa więc jaki problem ją aktywować?

   Usuń
 8. Czy pełnomocnictwo można złożyć u kuriera wraz z umową o konto?

  OdpowiedzUsuń
 9. Prowadzę działalność gospodarczą - czy moja żona może otworzyć w ww. promocji konto w CA i podac wpływy niby z mojej firmy - pomimo, że nie uzyskuje zadnych wynagrodzeń ode mnie, nie ma zawartych żadnej umowy. Czy to nie zaskutkuje czyms tzn. bank lub jakis urzad nie będzie sprawdzał dlaczego nie robie przelewów żonie ? Bank cos będzie chciał ode mnie ? Jak to wygląda prawnie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadeklarować zatrudnienie w twojej firmie żona może. Ale przelewy nawet nie muszą być z konta firmowego ale z własnego konta żony z innego banku.Wystarczy

   Usuń
 10. Czy zamykanym kontem może być konto techniczne w Aliorbanku, gdzie nie mam żadnych środków i od kilku miesięcy nie zrobiłam żadnej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
 11. A co zrobić jeśli nie pracuje się nigdzie (jest się studentem)? Co wskazać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. byle co ;) ktoś bezrobotny też sobie poradził w poprzedniej edycji :) podajesz jakieś miejsce pracy i mówisz w banku, że sam dostarczysz do pracodawcy, żeby oni nie wysyłali, zgadzają się na to. Nigdzie nie dostarczasz, przelew robisz sam i gra :)

   Usuń
  2. Ja nie jestem nigdzie zatrudniony nie mając nawet statusu bezrobotnego i nagrodę dostałem. Konto zamknięte, wszystko pozamiatane i czekam na koniec 12-miesięcznej karencji, żeby znów przenieść jakieś konto do CA.

   Usuń
 12. Witam
  Czy to musi być przelew 3 tys. za jednym zamachem czy moze byc np. 3x1000?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musi być 3 tys jednorazowo

   Usuń
  2. W sumie robiłem wpływy po 3000 zł i teraz z kontem żony zamierzamy robić tak samo ale w regulaminie jest taki zapis: "Wpływ na Konto - suma transakcji uznaniowych" więc jakby co to można się odwołać gdyby nie uznali.

   Usuń
  3. @Anonimowy9 stycznia 2018 21:58

   Musi być to JEDNORAZOWY wpływ wysokości 3 tys. zł, a nie w sumie, claro?

   Usuń
 13. czy mozna wplacic 3k po kilku dniach wyplacic, i pozniej przelac znowu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz nawet tego samego dnia a nie po kilku. Ja puszczam rano z BZ WBK przed p-wszą sesją. Tuż przed południem kasa w Credit Agricole już jest i wtedy robię przelew z powrotem i popołudniu mam w BZ WBK na koncie 123. Idealnie w limicie 3k.

   Usuń
 14. czy z promocji mogą bać udział osoby które zamknęły konto C.A. w ubiegłym roku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Uczestnikiem promocji może być osoba, która w okresie jednego roku przed datą zawarcia umowy o konto w promocji nie była posiadaczem, ani współposiadaczem konta osobistego w Credit Agricole"

   Usuń
 15. Warto dodać że zlecenie przekazywania środków bardzo często nawet można wziąć zapowiadając jego zaniesienie do pracodawcy osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakie sa sposoby zawarcia umowy ? Kurier czy tylko placówka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo kurier albo placówka. Do wyboru.

   Usuń
 17. To jedna z lepszych okazji na łatwą kasę jednak szkoda, że jest ta lojalka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto należy utrzymać do wypłaty premii (co jest standardem), ale nie ma zobowiązania do jego posiadania przez okres dłuższy. Gdyby była lojalka to informacja na ten temat byłaby w prześwietleniu promocji (stosownie wyróżniona).

   Usuń
  2. a kiedy jest wyplacana premia?

   i czy wybierajac Konto PROSTO oszczędzające PREMIUM - zamiast wplacac wynagrodzenie - mozna przelac rano 10 tys - i po poludniu przelac je z powrotem na nr konta w innym banku? czy taki przelew 10 tys zl zalatwi sprawe obu warunkow ? tzn minimalnego wplywu 3 tys zl - oraz unikniecia oplaty za prowadzenie konta? - i tak przez 3 miesiace?

   Usuń
  3. @Anonimowy, 10 stycznia 2018, 22:58 - kiedy jest wypłacana premia?

   Regulamin: 5. Zasady wypłacania premii
   Wypłata premii nastąpi nie później niż na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego po spełnieniu wszystkich warunków określonych w regulaminie.

   https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-promocji-polacy-wybieraja-ca_13492.pdf

   Usuń
 18. Witam - chcę się upewnić, że dobrze rozumiem:
  Zadeklaruję kwotę 3 tys. i wpiszę nazwę pracodawcy ale nie chcę zmieniać rachunku bankowego w kadrach bo robią same problemy. Czy w takim przypadku wystarczy, że sama zrobię conajmniej jeden przelew w miesiącu na pow. 3tys. nie angażując pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
 19. Rozumiem że te 10 tyś nie musi być przelane razem ale czy trzeba tyle razem zgromadzić na koncie w którymś momencie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi być przelane ani nie musi być utrzymywane. Możesz cały czas obracać tą samą kwotą w te i z powrotem.

   Usuń
 20. czy lokata na 3% jest na 1 rok
  czy jak mam 6 rachunków w bzwbk to CA zlikwiduje mi je wszystkie czy tylko 1
  jak wygląda sprawa zamknięcia konta w CA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokata na 2 miesiące.
   Zamkną ci te konto które wskażesz - podaje się numer konta do zamknięcia, a reszta zostanie.
   Zamknięcie listownie lub w placówce.

   Usuń
  2. @Novek, 10 stycznia 2018, 12:34 - "jak wygląda sprawa zamknięcia konta w CA"

   1. Placówka banku
   2. List (adres: Credit Agricole Bank Polska S.A., Departament Rozwoju Jakości Obsługi Klienta, pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław)

   Usuń
 21. Lokata jest na 60 dni. Zamkną jeden rachunek który wskażesz.

  OdpowiedzUsuń
 22. - "złożyć zobowiązanie przekazywania stałych wpływów na konto i zapewnić wpływy"
  Zapewnić wpływy rozumiem ale czy składanie zobowiązania przekazania wynagrodzenia jest konieczne? Co jesli aktualnie jestem bezrobotny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba złożyć zobowiązania, ale nie trzeba go realizować. Czyli możesz tam podać co ci się podoba. Poczytaj sobie komentarze pod starym wpisem:
   http://bankobranie.blogspot.com/2017/07/250-zl-za-konto-w-credit-agricole.html

   Usuń
  2. Ja nie podpisywałem nawet żadnego zobowiązania, a deklarację wziąłem ze sobą mówiąc, że sam oddam ją do działu księgowości, a ponieważ nie jestem nigdzie zatrudniony, to ją zwyczajnie wyrzuciłem. Premię oczywiście dostałem, gdyż liczą się jedynie przeniesienie konta i 3 comiesięczne wpłaty po 3 tys. zł każda - reszta to zasłona dymna!

   Usuń
 23. cześć Mr. Złotówa, chciałbym zapytać czy byłaby możliwość przesłania swojego kodu do Ciebie, tak, żeby można byłoby go polecić osobie, która chciałaby otworzyć konto z polecenia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pośredniczę w przekazywaniu kodów polecenia. Powód jest jeden: nigdy nie wiem czy ktoś kto da kod, lada moment nie wykorzysta 10 opłacanych poleceń (bo może też promować ten kod w inny sposób) i po otrzymaniu premii nie zdecyduje się zamknąć konta. Wtedy osoby które otworzyłyby konto z takim kodem, zostałyby na lodzie...

   Czuję odpowiedzialność za przekazywane kody, dlatego przekazuję tylko sprawdzony i wiarygodny kod.

   Usuń
  2. zastanawiam się w jaki sposób weryfikujesz kody, które sam polecasz ?

   Usuń
  3. @anonim, 12 stycznia 2018, 16:05

   Zwyczajnie - to jest kod Złotówy :)

   PS. U mnie zadziałał i dostałam ekstra 50 zł - gracias, seńor!

   Usuń
 24. Wygląda cudownie! Już wypełniłam formularz, dla kodu polecającego. Mam nadzieję, że uda mi się z tą premią :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie chcę podawać mojego pracodawcy, ponieważ to mała firemka, pracuje od niedawna i nie chcę już stwarzać problemów. Czy mogę jako pracodawcę podać Uniwersytet z którego dostaję stypendium?
  Jak wybrać 1 Konto (dla młodych), nie mam go do wyboru, jest tylko Prosto oszczęzające i Plus...

  OdpowiedzUsuń
 26. Te wpływy zacząć można już od stycznia? Czy od lutego dopiero sens?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czym prędzej wpłacisz tym predzej spełnisz warunki i dostaniesz premię :):):)

   Usuń
 27. Jak jest z przeniesieniem z Inteligo? On niby jest w PKO BP, ale nie ma oddziałów. To można w tej promocji z niego przenieść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można przenieść z Inteligo. Przerobione.

   Usuń
  2. http://bankobranie.blogspot.com/2017/07/250-zl-za-konto-w-credit-agricole.html

   Usuń
 28. Otwierając konto w Oddziele przekazałem konsultantowi informację, że konto będę zasilał sam ze swojej działalności gospodarczej. Nie dostałem żadnej deklaracji do wypełnienia. Czy jest to prawidłowe ?

  OdpowiedzUsuń
 29. Jeśli pójdziecie do oddziału to pilnujcie by kontynuować wniosek już złożony. W moim przypadku doradczyni próbowała na siłę złożyć nowy wniosek, wypytywała o wszystkie dane które już uzupełniłem. Jak powiedziałem że już ich podawać drugi raz nie będę bo to zrobiłem to wymiękła i jakoś dało się wydrukować wniosek i konto założyć. Obawiam się że jak by złożyła nowy wniosek to byłby bez polecenia a więc bez tych 50 zł. Taka więc to przestroga dla tych którzy wybiorą oddział do podpisania umowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może chciała użyć innego kodu polecenia i sprawić komuś znajomemu 'prezent' w wysokości 50 zeta :)

   Usuń
  2. Podobna historia spotkała mnie w mBanku. W placówce złożyli mi nowy wniosek który nie łapał się na wszystko co w promocji było do zdobycia. Niestety musiałam później sporo walczyć, pisać reklamacje i odwołania :( Wszystko przez, jak się okazało, pazerność pracownika.

   Usuń
 30. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W komentarzu nieco wyżej (tutaj) wyjaśniam powody dla których nie dystrybuuję na blogu kodów od osób trzecich.

   Zgodnie z "Zasadami komentowania" usuwam też tego typu komentarze.

   Usuń
 31. Czy w bankowości mobilnej dodali już płatność BLIK-iem? O ile dobrze pamiętam, gdy interesowałem się ofertą kont Credit Agricole, takiej funkcji jeszcze nie było. Czy coś się zmieniło?

  OdpowiedzUsuń
 32. A ING otwierane w promocji gdzie premia wpadnie 28 lutego będzie można zamknąć z wniosku CA. Czy tam mają wzór podpisu, jak podpisywałem dokumenty przy kurierze ? Zamykał ktoś skutecznie konto w ING, fajne by pasowało 1 marca złożyć wniosek i zamknąć ING.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ING to jeden z niewielu banków działających w Polsce, w którym wypowiedzenie umowy odbywa się w sposób cywilizowany, tzn. ze skutkiem natychmiastowym, a nie jakieś idiotyczne 30 dni!

   Usuń
  2. Ale jako jeden z nielicznych wymaga wizyty w oddziale! A jeśli wypowiedzenie listem chcesz wysłać to tylko z notarialnym potwierdzeniem. Nie ma opcji by na infolinii albo w bankowości. Czy więc aż tak cywilizowany?

   Usuń
  3. Wubek, CA czy BGŻ również zamykają konto w oddziale, ale z 30-dniowym okresem wypowiedzenia - dziadostwo!

   Usuń
  4. W BGŻ BNP jest jeszcze opcja listowna.

   Usuń
  5. Uwierz mi, BGŻ to ostatni bank, w którym chcesz zamykać konto listem - totalna niekompetencja ich pracowników po prostu powala!

   Usuń
 33. Jak wybrać 1 Konto (dla młodych)? Nie mam go do wyboru, we wniosku jest tylko Prosto oszczędzające i Plus.

  OdpowiedzUsuń
 34. Czy można podać do "zamknięcia" konto oszczędnościowe (Profit w Millenium) czy musi to być normalny ROR ?

  OdpowiedzUsuń
 35. Złożyłem wniosek o konto 2 dni temu z kodem od Mr.Złotówy i do tej pory cisza ze strony banku (oprócz automatycznego maila, że przyjęli i będą dzwonić). Też czekacie?

  OdpowiedzUsuń
 36. Czy dobrze rozumiem?
  Mam konto w mBanku. Zakładam nowy numer rachunku, który mi wskakuje do panelu. Nowo powstały nr rachunku podaje do przeniesienia, zostaje on zamknięty. Ja dalej posiadam konto w mbanku nie tracę historię operacji itp ?

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy komuś udało się za pośrednictwem tej promocji w CA zamknąć konto w BGŻ Paribas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znajomemu się udało ale czytałem trochę opinii że z Paribasem akurat ciężko bywa i droga przez mękę więc lepiej przenieś z innego banku.

   Usuń
  2. Im tylko wychodzą niekompletne zwroty za zakupy i naliczanie nienależnych opłat - cyrk to mało powiedziane!

   Usuń
  3. UWAGA: Parobas pobiera opłatę za przeniesienie nawet zerowego salda do innego banku, a i tak nie ma pewności, że w efekcie przeniesienia konto zostanie u nich zamknięte!

   Usuń
  4. Oni pobierają 7 zł opłaty nawet za kartę w miesiącu jej wydania. Każdy pracownik BGŻ o tym wie i nawet mnie powiedziano w oddziale, ze będę musiał złożyć reklamację, żeby tą opłatę cofnięto. O co tu chodzi?

   Usuń
  5. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :)

   Usuń
 38. Czy ktoś próbował składać wniosek przez weekend? Wyskakuje mi błąd wysyłki formularza :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też coś. Zaczekam do pn. W weekendy banki często robią przerwy techniczne.

   Usuń
  2. Wczoraj wieczorem wniosek złożyłam bez problemu.

   Usuń
 39. Czy wniosek o otwarcie konta musi być „rozpoczęty” przez internet a dokończony w placówce lub przez kuriera?Czy może można otworzyć konto w całości w placówce?

  OdpowiedzUsuń
 40. "Bank faktycznie chce wypełnienia zlecenia przekazywania środków, w którym podać należy dane pracodawcy oraz zadeklarować wpływy ..." - Złotówa, to już kolejny raz gdy (prawdopodobnie nieświadomie) wprowadzasz ludzi w błąd.

  Ja nie podpisywałem żadnego zobowiązania, a deklarację wziąłem ze sobą mówiąc, że sam oddam ją do działu księgowości, a ponieważ nie jestem nigdzie zatrudniony, to ją zwyczajnie wyrzuciłem. Premię oczywiście dostałem, gdyż liczą się jedynie przeniesienie konta i 3 comiesięczne wpłaty po 3 tys. zł każda - reszta to zasłona dymna.

  PS. Dzięki za Twoje polecenie, dzięki któremu przytuliłem 50 zeta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bazuję na regulaminie i też na swym doświadczeniu. Gdy zakładałem konto - już dobrych kilka miesięcy temu - to musiałem zlecenie wypełnić i złożyć. Choć nie było ono realizowane (wpływy zapewniałem sam - z własnego konta w innym banku).

   Aczkolwiek faktycznie z tym składaniem zlecenia (jak wynika z komentarzy Czytelników pod wpisem dot. wcześniejszej edycji) różnie bywa. Jeśli warunki w praktyce są liberalniejsze i finalnie uczestnicy dostają premie to pozostaje tylko się cieszyć.

   PS. Nie ma za co. Niech premie wpadają jak najczęściej :)

   Usuń
 41. Czy z Banku Millennium można przenieść konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można.

   Na samym końcu wpisu podlinkowana jest lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia kont.

   Usuń
 42. Wczoraj dzięki poleceniu Złotówy zawarłem Umowę w oddziale. Dla mnie niezrozumiałe jest to, że wypełnia się dane w formularzu - czyli wniosek o otwarcie konta, gdzie podaje się jaki pakiet konta nas interesuje, wszystkie swoje dane, kod polecający, a w placówce okazuje się, że nie wiedzą jaki pakiet został wybrany. Na nowo wpisują wszystkie dane. Na sam koniec pytam się o kod polecający którego wskazałem we wniosku i osoba z Banku robi duże oczy i mówi "a pan podał tam kod polecający?". I zgadnijcie co się dzieje. Na nowo wszystko wpisują. Poświęciłem wczoraj na to 45 minut. Jeżeli klient podaje swoje dane w formularzu, to automatycznie dane te powinny być zaciągnięte do systemu i jedynie w oddziale zweryfikowane (tak jak np ma to miejsce z Millennium). Taka praktyka stosowana przez CA może skutkować błędami, czy też brakiem premii za polecenie. Słabo to wszystko wypada w CA skoro wszystkiego trzeba pilnować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wygląda jakby wniosek nie został nawet zarejestrowany w ich 'systemie' i rzeczywiście to może skutkować błędami czy nawet brakiem premii. gdy ja się do nich pofatygowałem, to jedynie potwierdziłem dane podane wcześniej we wniosku i wszystko trwało ok. 10 minut.

   Usuń
  2. Niestety wygląda to na powtórkę z sytuacji o której w komentarzu nieco wyżej pisał Anonimowy 11 stycznia 2018 13:34:

   "Jeśli pójdziecie do oddziału to pilnujcie by kontynuować wniosek już złożony. W moim przypadku doradczyni próbowała na siłę złożyć nowy wniosek, wypytywała o wszystkie dane które już uzupełniłem. Jak powiedziałem że już ich podawać drugi raz nie będę bo to zrobiłem to wymiękła i jakoś dało się wydrukować wniosek i konto założyć. Obawiam się że jak by złożyła nowy wniosek to byłby bez polecenia a więc bez tych 50 zł. Taka więc to przestroga dla tych którzy wybiorą oddział do podpisania umowy".

   I tu niestety nie chodzi o niezarejestrowanie wniosków w systemie, bo one (jak wynika też z zacytowanego komentarza) są dostępne. Ale niektórzy pracownicy placówek próbują za wszelką cenę złożyć wniosek kolejny. Szkoda jeśli ma się to odbywać kosztem klientów, a konkretnie kosztem 50 zł za (nie)otwarcie konta z polecenia.

   Wybierając zawarcie umowy w placówce banku warto więc być czujnym.

   Usuń
 43. witryna jest nieosiagalna od wczoraj tez macie taki problem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przed chwilą złożyłem wniosek - wszystko działa bez zarzutu. Od siebie dodam dla zainteresowanych w kwestii pełnomocnictwa: Pani oddzwaniająca w związku ze złożeniem wniosku (tel z banku w przeciągu 10 min od wypełnienia formularza online) dała do wyboru opcję wypełnienia podczas rozmowy lub osobistego dostarczenia papierka. Wiadomo co wybrałem :) Do podpisania umowy był wybór: kurier (Pocztex czyli Poczta Polska) lub placówka. Czytając wcześniejsze wpisy użytkowników odnośnie bałaganu w placówkach wybrałem kuriera. Aha - numer konta do zamknięcia podajemy podczas rozmowy także z kurierem tylko podpisanie dokumentów pozostaje i wręczenie skanu dowodu.

   pozdrawiam i dzięki Mr Złotówa za kod :)

   Usuń
  2. @czornyangel, sprawdzałem na różnych przeglądarkach i u mnie działa. Proszę, spróbuj poniższych rozwiązań:
   1) jeśli masz AdBlocka chwilowo wyłącz;
   2) wybierz inną przeglądarkę lub przejdź do wniosku w trybie incognito (karta prywatna); ostatecznie wyczyść pliki coockies.

   Coś z tego powinno pomóc. Jeśli problem będzie nadal to napisz.

   @M jak Michał, cieszę się, że działa. W takiej sytuacji kurier chyba faktycznie jest najlepszą opcją :) Pozdrawiam również!

   Usuń
  3. A ja czekam od 10 stycznia na telefon z banku, aż sprawdziłem czy na pewno nie mam zastrzeżonych z nieznanych nr, ale wszystko jest ok.

   Usuń
 44. Dzis zamykalam konto w Agricolle bank. Z uwagi na fakt iz obowiazuje mnie 30 dni wypowiedzenia w czasie ktorego nie wplynie moje wynagrodzenie na to konto pobrano ode mnie oplate 9.90 zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej historii jest coś niedopowiedzianego ... tak wyczuwam :)

   Usuń
  2. Ale jak już pobrano? Przecież jeszcze wpływ możesz zrobić (w okresie wypowiedzenia). I wcale nie musi być to wynagrodzenie ale twój przelew z innego banku.

   Usuń
 45. Zamykalam konto w oddziale banku i musialam zaplacic inaczej nie zamkna. Wczesniej wyzerowalam konto. Powinnam się byla zapytac co by bylo w sytuacji zamkniecie pismem i zerowym stanem konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamykałem w połowie grudnia i miałem spełniłem warunki darmowego konta i 15 I zamknęli konto bez jakich kosztow.

   Usuń
  2. Ja zamykałam konto we wrześniu. Znajomy w sierpniu, a siostra w październiku. Każde z nas w innej miejscowości, innej placówce. Od nikogo nic nie pobrano.

   Usuń
 46. dziś podpisałam umowę w placówce.
  długo to trwało...
  wypełniłam dane we wniosku w linku i potwierdzałam je na infolinii i dziś znów Pan dziubał je z dowodu.
  niewiem czy nie przepdnie kod polecający...
  eh... fatalny ten CA

  OdpowiedzUsuń
 47. Zamierzam przenieść konto z BZ WBK.Czy muszę je wyzerować, czy środki z niego przejdą na to w CA i nie muszę sobie zawracać głowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej przelej sobie sam i wyzeruj konto w BZ WBK

   Usuń
  2. Pytasz i masz:

   http://bankobranie.blogspot.com/2017/07/250-zl-za-konto-w-credit-agricole.html

   Usuń
 48. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z Zasadami komentowania i tym co zostało już poruszone w komentarzach wyżej, wpisy z kodami polecenia lub danymi kontaktowymi nie są publikowane. Każdy Czytelnik który chce uzyskać kod polecenia, sposób na to ma przedstawiony we wpisie.

   Usuń
 49. Przelewy ,,jednorazowe" wchodzą tylko do kwoty 2000 zł limit dzienny 10 000zł
  możliwość zmiany limitu tylko w banku. Warto zmienić bo nie trzeba przelewać
  5x 2000zł. Mam świeżutki kod polecający jak ,,admin" wyrobi swoje to mogę podać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit można było zmienić podczas zakładania konta w oddziale :)

   Usuń
  2. Limity możesz zmienić w bankowości: Ustawienia -> Lista serwisów -> serwis internetowy CA24 -> Limity

   Usuń
  3. Limity w bankowości internetowej można tylko zmniejszyć.W celu zwiększenia należy udać się do oddziału lub dzwonić do serwisu telefonicznego.Więc najlepiej zmienić je podczas zakładania konta

   Usuń
  4. Dla serwisu internetowego możliwe jest tylko obniżenie wartości limitów. Podwyższenie ich wartości możliwe jest w placówce bankowej lub w serwisie telefonicznym CA24 (niezbędny telekod).Jo

   Usuń
 50. Czy jeśli nie podpisze w banku "Zlecenie przekazywania środków" a zapewnie własny wpływ to nie załapę się na promocje ??


  Byłem dziś w placówce podpisać umowę i Pani pytała czy chce druk do pracodawcy odruchowo odmówiłem i teraz pytanie czy nie muszę się udać do placówki aby to odrkęcić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A do czego służy to "Zlecenie przekazywania środków"?

   Usuń
  2. Zlecenie dla pracodawcy przelewu wynagrodzenia

   Usuń
  3. A jak ktoś pozostaje bez pracy, to zasiłek z MOPS się też liczy jako wynagrodzenie?

   Usuń
  4. Weź zlecenie i powiedz że sam złożysz u pracodawcy. Wpływy zrobisz od siebie. Było już ze sto razy.

   Usuń
  5. Na zaświadczenie z MOPS dostałam kiedyś kartę kredytową z Citi Simplicity wraz z premię - różnie bywa :)

   Usuń
 51. Nie mozna wziasc zaswiadczenia.nalezy podac dane i onecmusza sie zgadzac z przrlewem inaczej nie spleniasz warunkow.

  OdpowiedzUsuń
 52. Czy NEST BANK bierze udział w przenoszeniu rachunków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod opisem oferty jest link do listy banków uczestniczących w procesie przenoszenia kont, ale niestety była ostatnio aktualizowana 15.09.2015r. - wyślij zapytanie do CA i być może mają późniejszą listę, bo na tej podlinkowanej przez Złotówę są nawet takie banki jak Meritum czy VW :)

   Usuń
  2. Szukałem na stronie banku i ta lista jest najświeższą jaka jest.

   Usuń
  3. Niby bierze udział ale czytałem że ciężko z Nest Banku przenieść.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 20 stycznia 2018, 14:38

   Przecież Meritum ani VW Bank już nie istnieją? O co tutaj chodzi?

   Usuń
  5. Wystarczy napisać do centrali i po jakimś czasie odeślą adres do strony ze znacznie nowszą listą banków, które uczestniczą w krajowym programie przenoszenia kont - przerabiane osobiście!

   Usuń
 53. Czy aby otrzymać premię za przeniesienie konta z polecenia trzeba wykazać się aktywnością płacąc kartą. Złożyłem wniosek w listopadzie na konto Premium. Kiedy wypłacana jest premia (50 zł)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczą wpływy.

   Usuń
  2. Jest też opcja na płatności ale to albo albo.

   Usuń
  3. Zależy kiedy miałeś wpływ. Jak w grudniu to premia 50 zł będzie do końca stycznia.

   Usuń
  4. Dzisiaj płacili premie 200 zł tym, którzy spełnili warunki wpływu 'wynagrodzenia' do grudnia włącznie.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 21 stycznia 2018, 18:58 - Kiedy wypłacana jest premia 50 zł?

   Dla polecających płacą te 50 zeta w pierwszym miesiącu przystąpienia do promocji, a dla poleconych ok. 2 tygodnie po spełnieniu warunków promocji.

   Usuń
  6. Mam nadzieję, że to pomoże zakminić o co tu biega: ja razem z żoną przystąpiliśmy do wcześniejszej edycji pod koniec wrześniu. Ponieważ ja ją poleciłem, to już na początku października dostałem 50 zł. Warunki spełniliśmy w październiku, listopadzie i grudniu. Oboje dostaliśmy 15 stycznia po 50 zł za bycie poleconym (ja dzięki Złotówie!) i wczoraj dostaliśmy po 200 zł za przeniesienie kont - to daje razem 550 zł. Dodam, że oboje nie jesteśmy zatrudnieni :)

   Oczywiście dzisiaj zamykamy te konta gdyż nie ma żadnej lojalki - super promocja!

   Usuń
  7. Ja zamknąłem swoje konto w 5 minut bez jakiegokolwiek iskrzenia, ale żona w innym oddziale usłyszała o 18-miesięcznej lojalce. Jutro zamknie w tej samej placówce, w której ja byłem dzisiaj - jednak Lukas to taki 'drugi' BGŻ :)

   Usuń
  8. Ja miałam wczoraj inną przygodę przy zamykaniu. Otóż mocno tleniona panienka zażądała zapłaty 14,90 zł z ... powodu zamknięcia konta. Zażądałam kontaktu z jej przełożoną i dopiero po telefonie do centrali wreszcie obie wydedukowały, że przy spełnionych warunkach wpływu 10 tys. zł w styczniu opłaty za luty się nie pobiera. Obie były niemal na mnie obrażone i zapomniały mnie nawet przeprosić za próbę WYŁUDZENIA kwoty 14,90 zł ... satyra!

   Usuń
 54. Ja mam pytanie odnośnie wzoru podpisu jaki mam złożony w banku, z którego konto chciałbym przenieść. Jeśli nie pamiętam jaki mam tam wzór podpisu (parafka, cały podpis, czy nazwisko) lub jeśli nigdy podpisu nie składałem, gdyż otwierałem konto przez internet (przelew internetowy) co wtedy? mój wniosek zostanie odrzucony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz podejść do banku i zmienić (lub uzupełnić) wzór podpisu.

   Usuń
  2. A jeżeli do banku mi zupełnie nie po drodze i wiem, że nic nie podpisywałem (tj. otwierałem przez internet) co wtedy zrobić. Chodzi mi o zamkniecie konta celowego w BGŻOptima.

   Usuń
  3. A to z Optimy da się przenieść? Szczerze wątpię.

   Usuń
  4. Powinno. Na liście banków które przenoszą jest tylko BGŻ BNP Paribas ale jest nr 16001462 a to rachunek w Optimie właśnie.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 22 stycznia 2018, 19:06

   Z tego co wiem, to Optima wciąż nie oferuje ROR :)

   Usuń
  6. a czy to musi być ROR? czy może być np konto oszczędnościowe?
   i nadal nie wiemy czy konto na którym nie było wzoru podpisu ustanowionego można przenieść?

   Usuń
  7. @Anonimowy, 22 stycznia 2018, 20:18 - a czy to musi być ROR?

   https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-promocji-polacy-wybieraja-ca_13492.pdf

   Usuń
  8. Nawet we wzorze wniosku o przeniesienie konta jest mowa o przenoszeniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego a konto oszczędnościowe w BGŻ Optima takim nie jest. W dyspozycji przenoszenia nawet nie mógłbyś wskazać konta w Credit Agricole jako konta do przelania środków z zamykanego konta bo nie te z Optimy nie będzie powiązane.

   Usuń
 55. Osobę, która w sobotę (późnym wieczorem, adres @wp.pl) zgłosiła się po kod, poproszę o przesłanie formularza raz jeszcze. Przyszedł zwrot, więc najprawdopodobniej była jakaś literówka.

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam odrzucili mi wniosek na przeniesienie konta z Inteligo (nie mam pojęcia dlaczego i jak to teraz sprawdzić) i jak rozumiem nie otrzymam premii z tego powodu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idź do placówki Credit Agricole i tam powinni ci sprawdzić powód. U mnie była to różnica w adresach korespondencyjnych, a u mamy wzór podpisu. Wszystko dało się poprawić i załatwić z pozytywnym finałem :)

   Usuń
 57. A czy ja po skorzystaniu z kodu polecenia podanego wczoraj przez MR Złotówę mogę gdzieś wpisać mój kod polecający do przesłania następnemu chetnemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możesz stać się osobą polecającą. Polecam wpis dotyczyący programu poleceń w Credit Agricole (tam znajdziesz informacje co zrobić by móc polecać).

   Usuń
  2. Ale kod juz mam, spoko, od razu zrobiłam w placówce będąc. To teraz zostaje mi nakłanianie rodziny/znajomych....

   Usuń
 58. Mam pytanie dot. wydatków na min 500zł, można gdzieś znaleźć czy są jakieś ograniczenia? Czy jakieś płatności nie wchodzą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 500 zł? A co to za warunek?

   Usuń
  2. Pewnie przy koncie Plus. Nie ma. Ale zamiast kombinować z transakcjami to lepiej założyć Premium.

   Usuń
 59. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 60. Mam pytanie, składałem wniosek dziś, zadzwonili od razu, i babka mi mówi że bez złożenia wniosku o przeniesienie wypłaty nie skorzystam z premii 200zł za przeniesienie konta, jak to obejść ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam jeszcze do postu powyżej, że kurier ma przywieźć umowę.

   Usuń
  2. Bo złożenie deklaracji to jedna rzecz ale jej dostarczenie do pracodawcy to już sprawa zupełnie inna. Ja zaznaczyłam że sama dostarczę i wystarczyło.

   Usuń
 61. dzisiaj złożyłem wniosek o przeniesienie i nie wiem czy nie dałem plamy, mianowicie złożyłem dyspozycję przeniesienie nie ROR a rachunku oszczędnościowego emax w mbanku, myślicie że proces tzw. przeniesienie będzie pozytywny? miał może ktoś identyczną sytuację?
  Druga sprawa faktycznie trzeba było pilnować aby kontynuować wniosek o przeniesienie, bo uparcie chciała babka złożyć nowy wniosek, i nawet chyba jej się to udało ponieważ musiałem podawać wszystkie dane od nowa, pilnowałem jedynie by wklepała kod polecający złotówy. i jeszcze jedna uwaga, nie wiem czy jakiś przypadek losowy ale dwukrotnie mnie się pytali czy byłem UMÓWIONY wtf 1 raz się spotykam z czymś takim, żeby się umawiać do tzw. okienka. Miejsce spotkania Wrocław.

  OdpowiedzUsuń
 62. Czy jeśli przeniosę konto z Millenium i założę Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM, to jednorazowy wpływ (przelew z innego konta osobistego)w wysokości 10 000 zł w miesiącu zapewni darmowe konto oraz spełnienie warunków promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie - konieczne są wpływy w trzech kolejnych miesiącach po co najmniej 3 tys. zł, a nie jednorazowy wpływ 10 tys. zł

   Usuń
 63. Czy przelew "wynagrodzenia" musi się jakoś specjalnie nazywać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpisywałem "wynagrodzenie" i tyle. Premia przyszła.

   Usuń
 64. Czy aby spełnić warunek darmowości dla konta Premium można te 10k (nawet w ratach, wiem że jedna musi być min 3k) spełnić w ciągu miesiąca kalendarzowego czy Credit Agricole liczy to jakoś inaczej?
  Pytam bo właśnie założyłem Premium i w szczegółach konta mam pozycję "Najbliższy dzień pobierania prowizji" która jest dokładnie miesiąc po otwarciu konta i nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiadam sam sobie ale właśnie rozmawiałem z infolinią CA. No więc dzień pobierania prowizji za konto jest liczony miesiąc od dnia założenia konta (to istotna uwaga dla tych co chcą 10k zasilić konto aby nie minęli się z terminem). Ale można dzień pobrania prowizji zmienić przez tele CA24 (ustawić konkretną datę albo np na koniec miesiąca). Podobnie jak limit jednorazowego przelewu (co u mnie wynosilo 2k).

   Usuń
  2. Też miałem wątpliwość ale jak im wysłałem zapytanie to mi odpowiedzieli że liczy się miesiąc kalendarzowy na spełnienie warunku wpływów.

   Usuń
 65. a ja mam pytanie co do zamknięcia konta przez Creddit agricole w ING .Dziś otrzymałam sms z CA o następującej treści:"informujemy ,że wniosek......nie został przyjęty do realizacji przez dotychczasowy bank .Prosimy o kontakt z dotychczasowym bankiem"...szczerze nie mam pojęcia dlaczego nie zostal przyjęty i co mogę w tej sytuacji zrobić ?I co w sytuacji jeśli ING odmówi zamknięcia konta przez CA ?gdzie konternie mogę się dowiedzieć dlaczego nie chcą mi zamknąć tego konta ?A jeśli nie zamkną to czy mogę podać inny nr rachunku do zamknięcia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej idź do placówki CA. Powinni ci powiedzieć co jest powodem. U mnie były różne dane adresowa (niewielka różnica). Ujednoliciłem, wysłali znów pełnomocnictwo, zadziałało, konto zamknęli, premię dostałem.

   Usuń
  2. @agakm, 12 lutego 2018, 23:15 - "gdzie konketnie mogę się dowiedzieć dlaczego nie chcą mi zamknąć tego konta?"

   Ja bym próbował zadać to pytanie w CA albo w ING - może oni coś wiedzą :)

   Usuń
  3. Wszystko fajnie, ale tutaj idzie o przeniesienie konta, a Śląski nie uczestniczy w w krajowym programie przenoszenia kont.

   Usuń
  4. Jak to nie? Jest 3-ci na liście banków biorących udział w przenoszeniu kont.

   Usuń
  5. Tak, w przenoszeniu kont ale nie w zamykaniu :)

   Usuń
 66. Mialam podobnie z Millenium u mnie byla rozbieżnosc w adresie zameldowania. Dowiedzialam sie na infolinii CA. Musialalm pójść do Milllenium zmienic adres zameldowania i później ponownie do CA aby jeszcze raz złożyć wniosek o przeniesienie konta.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jakiego powodu wynikła ta "rozbieżnosc w adresie zameldowania"?

   Usuń
  2. Z mojej zmiany zameldowania długo po założeniu konta w Millenium :)

   Usuń
 67. Można zamknąć envelo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu biega o przeniesienie konta.

   Usuń
  2. Zamkniecie konta envelo za pośrednictwem CA i otworzenie u nich rachunku. Można?

   Usuń
 68. Czy opłaca się "bawić" w przenoszenie konta jeżeli jedyną opcją zapewnienia wpływów w moim przypadku jest przelew z mojego innego konta? Od dłuższego czasu się waham nad skorzystaniem z promocji, a komentarze nie do końca mnie uspokajają. Dziękuję z góry za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukać czegoś czego nie ma to nie ma sensu. Co cię nie uspokaja? Już o tej promocji zostało napisane wszystko Jeśli nie tu to tu: http://bankobranie.blogspot.com/2017/07/250-zl-za-konto-w-credit-agricole.html

   Usuń
 69. Mam pytanie odnośnie 50 zł za polecenie, czy otrzymuje się je od razu po założeniu konta , czy w późniejszym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 70. Mam wątpliwość... czy wpływ 10 000 mui być jakoś zatytułowany?
  i kiedy wpłynie premia za otwarcie konta z Polecenia Pana Złotówy?
  Zrobiłam już 2 przelewy i nic , czuję że doradca CA maczali w tym palce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ 10K w ogóle nie jest wymagany, a pole "Tytułem" w wielu bankach nie musi być nawet wypełnione.

   Te 50 zeta za bycie poleconym wpływa ok 2-3 tygodni od końca ostatniego m-ca w którym były spełnione warunki otrzymania premii za przeniesienie konta.

   Usuń
 71. Wychodzi na to, że zamkniecie konta w CA jest trudniejsze niż otrzymanie premii. Po kilkudniowej batalii z pracownikami oddziału, którzy najpierw sugerowali 9-miesięczną lojalkę, by później usiłować wyłudzić niesłuszną (!) opłatę w wysokości 14,90 zł rzekomo za prowadzenie konta przez ostatni miesiąc. Wreszcie po interwencji centrali udało mi się złożyć wypowiedzenie, jednak konta do dziś nie zamknięto pomimo upływu tych magicznych 30 dni ... co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba teraz można jedynie reklamować?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...