Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium: 2,7% do 200 000 na koncie oszczędnościowym Profit + moneyback 10%, bon 80 zł do Empiku, 4 bilety do kina lub lokata 4%

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

17.01.2018

Bank Millennium: 2,7% do 200 000 na koncie oszczędnościowym Profit + moneyback 10%, bon 80 zł do Empiku, 4 bilety do kina lub lokata 4%

Wzrost oprocentowania zawsze cieszy. Tym razem oprócz tego mamy też wzrost limitu kwoty, która może być objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Konto oszczędnościowe Profit 2,7% w skali roku do 200 000 zł w Banku Millennium
Bank Millennium zaproponował wyższe oprocentowanie na swym koncie oszczędnościowym Profit. Teraz oferuje 2,7% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł. Promocyjne warunki gwarantuje utrzymać przez okres 92 dni od wpłaty pierwszych środków. Jeśli nie masz jeszcze konta oszczędnościowego w tym banku, to do jego otwarcia (wraz z kontem osobistym) skusić może promocja z nagrodą do wyboru.

W porównaniu z poprzednią ofertą (2,5% do 150 000 zł) są to zmiany na lepsze. Niezmiennie jednak promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla "nowych środków", przez które bank rozumie ulokowanie nadwyżki środków ponad saldo z dnia 13.01.2018 r. (na wszystkich rachunkach czy kontach posiadanych w Banku Millennium). Jeśli więc na tamten dzień np. na Twym koncie była kwota 1 000 zł to taką kwotę nadal musisz na nim zostawić, a wszystkie inne środki, które dopłacisz będą spełniać wymóg promocji i na koncie oszczędnościowym Profit będą objęte stawką 2,7% w skali roku. Jeśli dopiero teraz postanowisz stać się klientem Millennium, to sytuacja jest klarowna: każda wpłacona kwota będzie spełniać warunki promocyjnego oprocentowania.

Promocja dostępna jest od 14.01. do 10.03.2018 r. Promocyjne oprocentowanie uruchamia pierwsza wpłata środków na konto oszczędnościowe Profit - od tego momentu stawka 2,7% w skali roku (do 200 000 zł) obowiązywać będzie przez 92 dni. Czy warto wpłacać więcej niż 200 000 zł? Nie za bardzo, bo nadwyżka ponad tę kwotę będzie już objęta stawką 1,5%  w skali roku.

Bądź na bieżąco: na Twitterze.

Konto oszczędnościowe Profit - prześwietlenie oferty 


Bank Millennium nie pobiera opłat za otwarcie, ani za prowadzenie konta oszczędnościowego (bez warunków). Jak to bywa w większości banków w Polsce, w przypadku konta oszczędnościowego w danym miesiącu kalendarzowym wykonać można wyłącznie jeden darmowy przelew z takiego konta oszczędnościowego, a za drugi i każdy kolejny (w danym miesiącu kalendarzowym) pobierana jest opłata (w wysokości 7,50 zł).

To o czym warto pamiętać, wpłacając większe kwoty (powyżej 50 000 zł) to dzienny limit kwotowy przelewów zlecanych w bankowości internetowej Banku Millennium. Wynosi on właśnie 50 000 zł. Jeśli więc wpłacisz na konto np. 100 000 zł to przelewanie tych środków z Millennium do innego banku będzie trzeba rozłożyć na 2 dni. Wtedy najlepiej będzie od razu całą kwotę przelać jednorazowo z konta oszczędnościowego na konto osobiste w Millennium (dzienny limit nie dotyczy przelewów wewnętrznych między własnymi rachunkami, a najlepiej zrobić to jednym przelewem, bo jak wspomniałem tylko pierwszy jest darmowy), a później przelewać do innego banku. Np. jednego dnia przelać 50 000 zł, a pozostałą kwotę wrzucić na 1-dniową lokatę (oprocentowanie nie rzuca na kolana, ale zawsze jednak coś da), by dopiero kolejnego dnia przelać kolejne środki.

Zwrócić uwagę należy na jeszcze jeden zapis z regulaminu promocji (choć dotyczy on tych, którzy dotąd z konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium korzystali; jeśli nie było Ci to dane to ten fragment możesz przeczytać jako porady na przyszłość - gdyby bank powtórzył promocję i utrzymał warunki takie jakie stosował dotychczas):
"Można korzystać tylko z jednej Promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie"

Co to oznacza? Promocja oprocentowania dla "nowych środków" w Banku Millennium jest cyklicznie powtarzana. I jeśli w poprzedniej jej edycji (dostępnej do 13.01.) zostały przez Ciebie wpłacone środki na konto oszczędnościowe Profit to teraz (przez 92 od pierwszej wpłaty w poprzedniej edycji) ciągle jeszcze będziesz korzystać z oprocentowania 2,5% w skali roku (do 150 000 zł). Dopiero po upływie tego okresu będzie można załapać się na kolejną promocję oprocentowania (ale tylko dla "nowych środków" co już jest rozwiązaniem mało korzystnym, bo "stare środki" trzeba by zostawić przy stawce standardowej od 0,6 do 1,1% w skali roku, uzależnionej od salda środków na rachunku). Jeśli zechcesz załapać się na kolejną edycję promocji oprocentowania (którą Bank Millennium prawdopodobnie odpali od 11.03. i przy założeniu, że zachowa dotąd obowiązujące warunki i zasady), to najlepiej na koniec obecnego okresu promocji (10.03.) będzie wyzerować stan środków w Banku Millennium. Wtedy po upływie 92 dni obowiązujących z udziału w obecnej promocji, płynnie przeskoczysz na oprocentowanie obowiązujące w kolejnej edycji (choć jeszcze raz podkreślę: o ile będzie) i oczywiście wtedy, gdy bank wykryje, że na koncie oszczędnościowym są "nowe środki".

Dodatkowe zyski za otwarcie konta


By korzystać z konta oszczędnościowego Profit, niezbędne jest też posiadanie lub otwarcie konta osobistego w Banku Millennium. I w tym drugim wariancie można zyskać. Za założenie konta i spełnienie prostych warunków do wyboru jest jedna z poniższych nagród:
 • 4 kody wymienialne na bilety do sieci kin Multikino (2D) lub Helios;
 • bon o wartości 80 zł do wykorzystania w internetowym sklepie Empik.com;
 • zwrot 10% płatności za zakupy dokonywane kartą do konta lub BLIKiem (do 90 zł);
 • 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4% w skali roku dla kwoty od 500 do 10 000 zł.

Szczegółowo zasady tej promocji opisywałem w prześwietleniu programu "Lubię to polecam" w Banku Millennium. Tam też szczegółowo poznasz warunki prowadzenia konta osobistego 360º lub 360º Student.

Pamiętaj, że aby wziąć udział w promocji konta osobistego i wybrać dla siebie jedną z wymienionych nagród, konto należy założyć z polecenia obecnego klienta Banku Millennium. Taki wniosek (z mego polecenia) złożysz tutaj (nie ma tu konieczności podawania czy wpisywania jakiegokolwiek kodu - jest on ujęty w linku).


Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Czyli rozumiem że mogę konto założyć już teraz ale jak pieniądze wpłacę dopiero pod koniec lutego to te 92 dni będą liczone właśnie od końca lutego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Promocyjne oprocentowanie uruchamia pierwsza wpłata środków na konto oszczędnościowe Profit - od tego momentu stawka 2,7% w skali roku (do 200 000 zł) obowiązywać będzie przez 92 dni"

   Usuń
  2. Zakładając, ze nie brał udziału w poprzedniej edycji na 2,5%, wtedy 2,7 bedzie obowiazywać po zakończeniu starej promocji przez 92 dni. Nawet gdy wczesniej wpłacił np. 15.01

   Usuń
 2. Jaka jest karencja w promocji z nagrodą za konto otwarte z polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczegóły programu poleceń opisuję w podlinkowanym wpisie (nie chcąc powielać treści). Osobą poleconą może być osoba, która "w ciągu ostatnich min. 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy (...), nie była stroną żadnej umowy z Bankiem ani osobą uprawnioną do składania dyspozycji dotyczących jakiegokolwiek rachunku w Banku jako posiadacz, współposiadacz rachunku, pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy, opiekun lub kurator posiadacza rachunku, jak również nie była użytkownikiem jakiegokolwiek produktu, w tym karty przedpłaconej pre-paid oraz dodatkowej karty kredytowej"

   Usuń
 3. Jaka karencja ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Skąd się mogę dowiedzieć czy moje konto oszczędnościowe Profit jest teraz objęte promocją czy nie jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie konsultant odpowiedział na czacie w aplikacji. Rzekomo można też dowiedzieć się na infolinii.

   Usuń
  2. Z regulaminu oferty.

   Usuń
  3. "Z regulaminu oferty". To akurat nie jest takie proste by sprawdzić czy na koncie obowiązuje stara promocja czy nie. Ale potwierdzam że można sprawdzić na czacie.

   Usuń
  4. Jeśli ktoś brał udział w poprzedniej edycji, to może przystąpić do nowej jedynie po zakończeniu poprzedniej, tzn. że może nastąpić 'zazębienie' ... pozostają także:
   - infolinia albo
   - zapytanie wysłane z poziomu bankowości internetowej oraz
   - oddział.

   Usuń
 5. napisz zapytanie w milenecie

  OdpowiedzUsuń
 6. A lokata Mobilna ciągle 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale czym się tu przejmować jak lokata tylko na 10k a KO do 200k??

   Usuń
 7. Kiedy kapitalizowane są odsetki? Co miesiąc czy po 92 dniach???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec każdego miesiąca.

   Usuń
  2. A miesiąca kalendarzowego czy miesiąca od wpłaty na konto oszczędnościowe?

   Usuń
  3. Na koniec każdego miesiąca znaczit ostatniego dnia miesiąca, np. 31 stycznia, 28 lutego, etc. :)

   Usuń
 8. Czy wszelkich formalnosci mogę dokonać w placówce czy tylko drogą internetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek złożyłem przez internet ale umowę można było podpisać w oddziale.

   Usuń
 9. Witam!

  Jest zwrot 10% płatności za zakupy dokonywane kartą do konta lub BLIKiem (do 90 zł).
  Ok.
  A jak długo to będzie trwało?
  Na ile miesięcy jest to zagwarantowane?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jeżeli część pieniędzy wpłacę po 10 marca to dla nich też będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie? Np. wpłacam 5 marca 10 tys. i wtedy rozpoczyna się naliczanie promocyjnego oprocentowania, kolejne 10 tys. wpłacam 20 marca, czy dla całych 20 tys. będzie liczone promocyjne oprocentowanie na koniec miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozumiem że niebawem będzie trzeba kasę wypłacić z Millennium by wyzerować się przed kolejną promocją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj najlepiej wyczyścić konta.

   Usuń
  2. Wszystkie czy tylko oszczędnościowe?

   Usuń
  3. Tak, wszystkie oszczędnościowe.

   Usuń
  4. Czytamy regulamin:
   Łączne zaangażowanie – suma sald rachunków technicznych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków oszczędnościowych lokat terminowych i inwestycyjnych prowadzonych przez Bank na rzecz Klienta w PLN (z wyłączeniem lokat pomostowych otwieranych w związku z zakupem obligacji strukturyzowanych), z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...