Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moja Firma Moje PKO (3. edycja): premia 200 zł za otwarcie konta firmowego w PKO BP i po 100 zł za polecenia

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.01.2018

Moja Firma Moje PKO (3. edycja): premia 200 zł za otwarcie konta firmowego w PKO BP i po 100 zł za polecenia

Nowy rok, nowe postanowienia... to i może nowe konto dla firmy?

Premia 200 zł za konto firmowe w promocji Moja firma moje PKO BPWystartowała 3. edycja promocji konta firmowego w największym banku w Polsce. PKO BP płaci przedsiębiorcom 200 zł za jego otwarcie, a dodatkowo (dla chętnych) po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację.

Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może "nowy klient", który przez bank rozumiany jest jako: 
"osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub będąca wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto PKO Banku Polskiego (...) nie posiada żadnego z kont (...) [PKO Konto Firmowe, PKO Rachunek dla Biznesu - przyp. Mr. Złotówa] ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont złożony przed rozpoczęciem Okresu Promocyjnego Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Okresu Promocyjnego Programu nie posiadała żadnego konta z oferty PKO Banku Polskiego przeznaczonego dla firm"

Upraszczając: jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i nie posiadasz konta firmowego w PKO BP od minimum 3 lat, a także w ostatnim czasie nie zawnioskowałeś/-aś o takie konto, to ta promocja jest dla Ciebie (ewentualne posiadanie Konta Inteligo nie jest przeszkodą do uczestnictwa w promocji, jako osoba polecana). Do wzięcia czeka 200 zł.

Zasady promocji. By zdobyć gwarantowaną nagrodę: 
 • zawnioskuj o konto firmowe w PKO BP, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta banku - w tym mogę Ci pomóc (kod uzyskasz za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na końcu tego wpisu); 
 • wyraź zgodę na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank; 
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia otwarcia rachunku: 
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta (lub za pomocą BLIKa) na sumę min. 200 zł - płatności należy wykonać w punktach handlowo-usługowych (do wymaganej sumy nie wliczą się transakcje w Internecie) oraz 
  • wykonaj przelew do ZUS z konta firmowego w PKO BP.

I to już wszystko. Promocja ma być dostępna do 31.03.2018 r. Pamiętaj jednak, że o załapaniu się na promocję decyduje otwarcie konta, a nie złożenie wniosku. Weryfikacja spełnienia warunków promocji nastąpi w ciągu 50 dni od zakończenia okresu promocyjnego, a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni.

Jeśli posiadasz już konto w PKO BP (albo dopiero je założysz, np. w niniejszej promocji), to możesz też zarabiać na wspomnianych poleceniach. Niezbędna jest wówczas rejestracja na stronie mojafirma.pkobp.pl (gdzie podać należy m.in. swój numer telefonu zgodny z numerem zarejestrowanym w banku przy umowie o konto; numer ten będzie służył do poleceń jako kod promocyjny). Za skuteczną rekomendację (a więc taką, gdy osoba polecona spełni warunki uzyskania swoich 200 zł za otwarcie konta) otrzymasz od banku premię 100 zł. Dla najaktywniejszych, a więc osób, które polecą najwięcej kont, PKO BP przygotował nagrody dodatkowe w wysokości 5 000, 3 000 oraz 1 000 zł.

Opodatkowanie nagród


W tym miejscu przytoczę zapisy z regulaminu promocji, które dają wyczerpującą odpowiedź w zakresie rozliczenia podatku od uzyskanych nagród:
"W przypadku nagród otrzymywanych (uzyskiwanych) przez: 
1) Uczestników [osoby polecające - przyp. Mr. Złotówa] - Organizator, jako płatnik podatku, zwiększy wartość jednostkową nagrody finansowej lub w przypadku nagród rzeczowych przyzna dodatkowy element finansowy odpowiadający równowartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego. 
2) Nowych klientów - stanowi ona przychód z działalności gospodarczej Nowego klienta, który we własnym zakresie dokonuje obliczenia i odprowadzenia zobowiązań podatkowych oraz innych zobowiązań wymaganych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa"

Konta firmowe w PKO BP - prześwietlenie oferty


W promocji "Moja Firma Moje PKO" wybrać można jeden z dwóch rachunków dla firm: PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu.

PKO Konto Firmowe to:
 • 0 zł za prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy dla firm działających krócej niż 12 miesięcy 
 • 0/25 zł za prowadzenie konta dla firm z dłuższym stażem działania niż 12 miesięcy (lub po upływie sześciu miesięcy dla firm, które korzystały ze zwolnienia z opłaty) - miesięczna opłata nie będzie pobrana jeśli w danym miesiącu wykonasz przelew do ZUS oraz płatności kartą na sumę min. 500 zł;
 • 0 zł za pierwsze 30 przelewów krajowych zlecanych w miesiącu (za każdy kolejny opłata wyniesie 1 zł); 
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej;
 • 0 zł za użytkowanie karty wydawanej do konta przez okres pierwszych 12 miesięcy (później roczna opłata w wysokości 30 zł za kolejny rok - choć oczywiście do Ciebie należy decyzja jak długo taką kartę czy nawet konto będziesz posiadać);
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Z kolei PKO Rachunek dla Biznesu to:
 • 0 zł za prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy dla firm działających krócej niż 12 miesięcy;
 • 0/49 zł za prowadzenie konta dla firm z dłuższym stażem działania niż 12 miesięcy (lub po upływie sześciu miesięcy dla firm, które korzystały ze zwolnienia z opłaty) - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie co najmniej 50 000 zł; 
 • 0,75 zł - opłata za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej;
 • 0 zł za użytkowanie karty wydawanej do konta przez okres pierwszych 12 miesięcy (później roczna opłata w wysokości 30 zł za kolejny rok)
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Przy promocji kont firmowych w PKO BP warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku likwidacji rachunku przed upływem trzech miesięcy od daty jego otwarcia bank pobierze za to opłatę w wysokości 100 zł.

Jeśli chcesz uzyskać kod polecenia (podać go należy we wniosku o konto), by móc załapać się na promocję i zyskać gwarantowaną nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł, wypełnij poniższy formularz. Maksymalnie w ciągu 24 godzin (choć zazwyczaj staram się to robić znacznie szybciej) prześlę Ci wiarygodny i sprawdzony kod:


Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Ciekawe jak teraz będą sprawdzać te przelewy do ZUS? Bo wcześniej to był odrębny formularz przelewu a teraz przelew wysyłać się będzie jak każdy inny zwykły przelew. Jak dojdą, że to do ZUS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przelew do ZUS nadal będzie do rozpoznania po odpowiednich cyferkach z numeru konta na który ten przelew zrobisz więc bank już sobie to znajdzie.

   Usuń
 2. W numerze rachunku do ZUS zawarty jest nr NIP firmy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uprzejma prośba do jednej z osób, które poprosiły o przesłanie kodu polecenia. W adresie najprawdopodobniej jest literówka, gdyż dostałem zwrot wiadomości. Osobę, która nie otrzymała ode mnie odpowiedzi, proszę zatem o kontakt jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...