Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 2,5% nawet do 200 tys. zł od ING Banku Śląskiego + (oprócz odsetek) premia do 160 zł

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.05.2020

Do 2,5% nawet do 200 tys. zł od ING Banku Śląskiego + (oprócz odsetek) premia do 160 zł

Obecnie to jedna z ostatnich okazji na takie oprocentowanie dla tak dużej kwoty.

Świnka skarbonka Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO Bonus 2,5%
W ING Banku Śląskim dzięki dwóm promocjom ulokować można do 200 tys. zł przy oprocentowaniu 2,5% w skali roku nawet przez 4 miesiące. A dziś o takie oprocentowanie i dla takiej kwoty już bardzo ciężko. Ale to już ostatnie chwile promocji. No a dodatkową zachętą jest jeszcze gwarantowana premia do 160 zł (i ja konto właśnie założyłem, bo minął mi okres wykluczenia dla byłych klientów).

[PROMOCJA ZAKOŃCZONA.]

W marcu i kwietniu Rada Polityki Pieniężnej ścięła stopy procentowe w Polsce do historycznie najniższego poziomu. Za jej decyzjami poszły banki, które również tną oprocentowanie na potęgę. Jednak kto zaoferował wcześniej promocję, ten wywiązuje się z jej udostępnienia w regulaminowym terminie. I tak właśnie jest z promocyjnym oprocentowaniem w ING Banku Śląskim. Na promocję załapać się można jeszcze do 6.05.2020 r., a promocyjne oprocentowanie da się zaklepać nawet na 4 miesiące. To efekt dwóch promocji:
 • Bonus na start, w której uzyskać można do 2,5% w skali roku do 100 tys. zł - stawka 2,5% w skali roku będzie obowiązywać do 6.07.2020 r., a później (od 7.07.2020 r. do upływu 4 miesięcy od otwarcia rachunku) bank będzie naliczał 2,25% w skali roku oraz 
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, czyli promocja również dająca 2,5% w skali roku do 100 tys. zł, gdzie bank gwarantuje utrzymanie tych warunków przez całe 4 miesiące (jeśli więc dysponujesz kwotą do 100 tys. zł, to lepiej wybrać tę propozycję, bo podwyższone oprocentowanie zagwarantujesz sobie na dłuższy okres).

Te dwie propozycje łączą się ze sobą, więc w sumie można ulokować do 200 tys. zł. Tak samo jak łączy się z nimi promocja z premią do 160 zł za otwarcie konta osobistego w ING Banku Śląskim. Ale po kolei.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to by wykorzystać wszystkie możliwości i zgarnąć wszystkie korzyści niezbędnym będzie założenie trzech rachunków: konta osobistego (Direct lub Mobi) oraz dwóch kont oszczędnościowych, które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus). Wszystkie z nich są prowadzone za 0 zł bez warunków (dokładniejsze prześwietlenie znajdziesz na końcu niniejszego wpisu).

Premia do 160 zł za konto osobiste


Nim przejdę do omówienia promocji oprocentowania na kontach oszczędnościowych (OKO i OKO Bonus) w ING Banku Śląskim, to najpierw kilka słów na temat gwarantowanych premii pieniężnych, które można zgarnąć za konto w banku z lwem w logo. Te promocje już szczegółowo opisywałem na blogu, więc zachęcam do zapoznania się z prześwietleniami, które niżej linkuję. A do wyboru jest jedna z promocji:

Udział w promocji z premią do 160 zł biorą wyłącznie wnioski składane przez Internet (na stronie promocji Direct lub Mobi). Zakładanie konta sfinalizować można za pomocą przelewu weryfikacyjnego, za pośrednictwem kuriera lub w placówce ING Banku Śląskiego (ale udziału w promocji nie biorą wnioski o konto składane w placówkach banku).

Otwarte Konto Oszczędnościowe + Bonus na start


Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek, który należy założyć przy okazji zakładania konta osobistego (Direct lub Mobi) w promocji z premią, bo to właśnie na ten rachunek zostanie wypłacona premia do 160 zł. I na tym koncie można też skorzystać z promocji "Bonus na start".

A główne parametry tej promocji to:
 • oprocentowanie: standardowe + bonus podwyższający oprocentowanie o 2,0 p.p.:
  • do 6.07.2020 r. oprocentowanie standardowe wynosi 0,5% w skali roku, co w sumie (wraz z bonusem) da Ci 2,5% w skali roku;
  • od 7.07.2020 r. oprocentowanie standardowe wynosić będzie 0,25% w skali roku, więc od tego momentu obowiązywać będzie oprocentowanie 2,25% w skali roku (po dodaniu bonusu), które bank będzie Ci naliczał do upłynięcia okresu czterech miesięcy od otwarcia Otwartego Konta Oszczędnościowego;
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 4 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego;
 • maksymalna kwota objęta promocją: 100 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (2,0 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie 4-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Z OKO wszystkie przelewy (bez limitu) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną.

OKO z bonusem na start założyć można najpóźniej do 6.05.2020 r.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus)


To odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest wpłata nowych środków liczona wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec 2.03.2020 r.
Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO Bonus 2,5%

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej), Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (4 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus.

Główne cechy promocji:
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 4 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 100 000 zł;
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia roboczego po zakończenia 4-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus.

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 4-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 2.03.2020 r.

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł.

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 2,5% w skali roku jest do 6.05.2020 r.

Przejdź do opisu promocji Konta Direct z premią do 160 zł >>

Przejdź do opisu promocji Konta Direct (dla młodych w wieku 18-26 l.) z premią do 160 zł >>


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

126 komentarzy:

 1. Czy można wpłacić jakąś symboliczną kwotę np 6 maja, aby po prostu uruchomić promocje k.o. bonus? Myślę nad przeniesieniem oszczędności z Millennium, biorąc pod uwagę że niedługo kończy mi się tak 2,6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Dopłacać można przez całe 4 m-ce

   Usuń
  2. Kończy się 24 czerwca na 2.6%

   Usuń
  3. A nie 4 miesiace od momentu kiedy uruchomi się promocję?

   Usuń
  4. Tak, to są 4 miesiące od uruchomienia promocji.

   Usuń
  5. Promocja uruchamia się w momencie otwarcia konta, a nie pierwszej wpłaty na konto. Wystarczy więc do 6 maja otworzyć konto w promocji, a wpłacać można później przez cały 4-miesięczny okres promocji (liczony od otwarcia konta).

   Usuń
 2. Jedna z ostatnich okazji. Regulaminy dali na długi okres, a w tym czasie aż 2 decyzje RPP. Więc nie dziwota, że dziś ofertę na stronie już ukrywają. Chociaż jak byłem przedwczoraj w oddziale to pracownik mi o tej ofercie mówił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej Złotówa, wpis 2 min. po północy - jestem pod wrażeniem!

  Czy można mieć OKO oraz OKO Bonus jednocześnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. A nawet OKO Bonus nie możesz mieć bez OKO.

   Usuń
 4. Czy można otworzyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
 5. A jest jakaś karencja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z premią 160 zł jest.

   Usuń
  2. Powyżej podlinkowany regulamin promki nie podaje żadnej.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 1 maja 2020, 17:34 - jaka jest karencja?

   Usuń
  4. Dość zabawne, ale wychodzi na to, że ich ludzie piszący regulamin zapomnieli o karencji :)

   Usuń
  5. No ale wszystko jest uregulowane.

   Usuń
 6. ile czeka się na otwarcie konta przelewem weryfikacyjnym? czekam już 3 godziny?

  OdpowiedzUsuń
 7. Próbuję otworzyć konto ale w drugim kroku mam komunikat o tym, że konto otworzę w oddziale. Nie wiecie dlaczego się tak dzieje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jesteś klientem i nadal masz dostęp do bankowości internetowej

   Usuń
  2. Mam to samo :(
   Podałem pierwsze dane, zacząłem sobie czytać regulamin w nowej karcie, w międzyczasie ważność strony się skończyła. Podałem ponownie i mam tylko oddział lub kurier. Czyli sprzedałem swój pesel za 0 zł :(
   Na pewno nie jestem klientem od co najmniej 10 lat.

   Usuń
  3. Pani na czacie nie potrafi rozwiązać problemu, sugerując błąd formularza lub założenie konta przez aplikację mobilną. No cóż, tym razem to ja zweryfikowałem bank i jeśli problemy występują już na tym etapie, to sobie daruję...

   Usuń
  4. A ja wciąż czekam na obiecane 102 zeta w promce z wpłatami na OKO :)

   Usuń
  5. Ci co mieli problem z weryfikacją poprzez przelew - sprawdźcie teraz. Zdaje się, że jednak poprawili ten formularz, u mnie opcja się pojawiła :O

   Usuń
  6. Wystarczy wyczyścić ciasteczka i działa.

   Usuń
  7. to był inny problem, usuwałem ciastka, logowałem się incognito - nic nie pomagało. Poprawili formularz i jest ok.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 2 maja 2020, 13:53

   Nie jesteś osamotniony - tylko Parobas jest bardziej od nich 'powściągliwy' z wypłatą premii.

   Usuń
 8. Czy jest jakieś wykluczenie dla byłych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z opisu Złotówy: "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP) w ING Banku Śląskim"

   https://bankobranie.blogspot.com/2020/04/premia-160-zl-za-konto-direct-ing-bank-slaski.html

   Usuń
 9. Złotówa, pisząc: "konto właśnie założyłem, bo minął mi okres wykluczenia dla byłych klientów" jaki okres wykluczenia obowiązuje w tej promce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencja przy koncie direct jest od 1.01.2019 r.

   Usuń
 10. Do OKO mogę dopłacać przez cały okres ale czy mogę też z niego wybierać? Od jakiej kwoty wtedy wypłacane są odsetki? Od salda na koniec "promocji"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "OKO - wszystkie przelewy (bez limitu) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną"

   Odsetki, jak zresztą na wszystkich KO o jakich słyszałem, są naliczone codziennie od salda z danego dnia.

   Usuń
  2. Tak, można dopłacać.

   Usuń
  3. Czy można wybierać?

   Usuń
  4. Można wpłacać i wypłacać. Co więcej, darmowe są wszystkie przelewy internetowe z OKO na własne konto w ING oraz wypłaty BLIK z OKO w bankomatach ING i Planet Cash.

   Usuń
 11. Dziękuję za informację o tej promocji. To zawsze jakiś ratunek dla oszczędności na 4 miesiące. Reszta ofert to już beznadzieja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod tym. W poniedziałek zakładam konto i wpłacam pieniądze.

   Usuń
 12. Otwarcie konta przez przelew weryfikacyjny jest niedostępne. Zostaje kurier (2-3 dni robocze) lub placówka gdzie tylko potwierdzą dane z dowodu. Nie wiem czy u każdego tak jest ale z tego co doczytałem na pewno u tych co mieli kiedyś konto w ING ;/ Trochę słabo..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponad 2 tyg. temu zakładałem właśnie przez przelew.

   Usuń
  2. Spróbuj jeszcze raz, u mnie początkowo był problem ale opcja przelewu się wieczorem pojawila.

   Usuń
  3. W trybie incognito nie ma problemu.

   Usuń
 13. Czy można założyć samo OKO BONUS jeśli tak to jak to zrobić? Przy próbie założenia przekierowuje na stronę logowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. W opisie masz: " Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej), Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego."

   Usuń
 14. A z ciekawości zapytam gdzie są jeszcze konta oszczędnościowe z darmowymi przelewami bez ograniczeń co do ich liczby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BGŻ Optima
   Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getinie.

   I to chyba tylko tyle.

   Usuń
  2. Mega KO w Alior ... ciekawe ile dają teraz w Optima?

   Usuń
  3. W Pekao. Ale pod warunkiem robienia przelewów w aplikacji. W bankowości na komputerze każdy przelew jest płatny.

   Usuń
  4. W Optimie 0,7% niezmiennie. Dziwi mnie czemu oni to nadal utrzymują.

   Usuń
  5. Nie niezmiennie bo czytałem, że mają obniżyć do 0,1%

   Usuń
  6. Czyli poziom PKO i Santandera. A kiedyś to był bank dla oszczędności. No i kilka razy szło założyć lokatę z bonusem. Szkoda, że to już było i minęło :(

   Usuń
 15. Wystarczy udzielenie zgody na marketing elektroniczny czy na telefoniczny i pocztowy też trzeba?

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam, mam pytanie o warunek uzyskania 160 zł z kontem direct. Czy warunek wpływu 1000zł na konto to tylko wynagrodzenie czy może być zwykły przelew z innego banku ?

  OdpowiedzUsuń
 17. W regulaminie jest zapisane, że przelew nie może być z indywidualnego rachunku. Zapewne rachunki firmowe mają jakąś inną numerację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promce z czerwca przelewałem żonie i przeszło.

   Usuń
  2. Czy to znaczy ze przelew musi być z rachunku firmowego? To jest warunek promocji?

   Usuń
 18. Witam. Chce założyć konto z premia 160zl i oko bonus żeby ulokować oszczędności. Jeśli założę oko bonus teraz A wplace kasę dopiero w czerwcu bo wtedy kończy mi się lokata w innym banku to oprocentowanie promocyjne będzie 2.5 do końca 4miesiecznego okresu? Obawiam się że jeśli teraz zrezygnuje z oko bonus to za 2 m-ce nie bedzie już nigdzie takich propozycji. Co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie przez 4 m-ce od otwarcia. A otworzyć możesz do środy.

   No takiego oprocentowania już na pewno nie będzie.

   Usuń
  2. Masz 100% racji :)

   Usuń
 19. Witam
  Mam pytanie odnośnie promocji: https://bankobranie.blogspot.com/2019/12/promocja-dla-czytelnikow-190-zl-za-konto-ing.html
  Powinienem otrzymać bon do Allegro w wysokości 50 zł. Bony miały być wysłane do 30 kwietnia 2020 r., jednak do tej pory nic nie otrzymałem.
  Stąd moje pytanie co się dzieje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O rozesłaniu bonów informowałem tutaj. W przypadku braku maila z nagrodą proszę o zgłoszenie (o tym jak to zrobić piszę w podlinkowanym wpisie).

   Usuń
 20. Nie da się otworzyć konta w necie. Cały czas wrzuca żeby do oddziału przyjść. Pewnie chca zniechęcić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest jak już byłeś klientem ING.

   Usuń
  2. Nigdy nie bylem

   Usuń
 21. Heh, u mnie jest jeszcze ciekawa sytuacja... Otóż jestem Pełnomocnikiem na przy koncie mamy i mamy już aktywną bankowość internetową na siebie. Chciałem otworzyć konto z linka promocyjnego i system mi nakazuje bym zalogował się na swoje konto.
  Bez problemu mogę się tam zalogować i na swoim koncie mam możliwość otwarcia konta osobistego na SIEBIE - rozumiem, że nie mogę jednak skorzystać z premii 160 zł za otwarcie?
  Druga kwestia - to mogę sobie otworzyć konto OKO i OKO Bonus. Jeżeli to zrobię i przeleję tam oszczędności, a nie otworzę konta osobistego to jak będę mógł wypłacić środki po upływie 4 miesięcy ? Z konta OKO bezpośrednio na swój rachunek w innym banku?
  Czy lepiej dla świętego spokoju otworzyć konto osobiste (prawdopodobnie bez bonusu), OKO i OKO Bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z konta OKO też można przelać do innego banku.

   Usuń
  2. Środki z OKO Bonus po 4 miesiącach automatycznie zostaną przelane na OKO (OKO Bonus zostanie zamknięte). Z OKO możesz przelewać bezpośrednio na swoje konto w innym banku, ale tylko jeden taki przelew w miesiącu rozliczeniowym jest darmowy. Jeśli jesteś pełnomocnikiem do konta osobistego w ING, to możesz ze swojego OKO robić przez bankowość internetową/mobilną dowolną liczbę bezpłatnych przelewów na to konto (ING traktuje takie przelewy jako przelewy na rachunek własny). W takiej sytuacji będziesz też mógł zamknąć OKO bez wizyty w oddziale, bo składając dyspozycję zamknięcia w bankowości internetowej/mobilnej wskażesz do wypłaty środków z zamykanego OKO rachunek, do którego jesteś pełnomocnikiem (gdybyś nie miał żadnego rachunku w ING, to OKO mógłbyś zamknąć tylko w oddziale).

   Usuń
 22. 07.05.2020 kończy mi się promocyjne oprocentowanie na OKO Bonus. Możliwe będzie otworzenie OKO Bonus ponownie w ramach tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo to nie będą nowe środki.

   Usuń
  2. A niby jak chciałbyś to zrobić, skoro obecna promocja obowiązuje do 06.05.2020, a OKO Bonus można mieć tylko jedno? Poza tym środki z dotychczasowego OKO Bonus nie byłyby już nowymi środkami.

   Usuń
  3. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "OKO Bonus - z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest wpłata nowych środków liczona wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec 02.03.2020 r."

   Usuń
 23. Witam, mam konto Direct w ING I OKO tylko oprocentowanie w skali roku 0,5% czy mogę otworzyć OKO Bonus z oprocentowaniem 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "OKO Bonus - z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest wpłata nowych środków liczona wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec 02.03.2020 r."

   Usuń
  2. Możesz. Jeżeli na tym OKO miałeś wcześniej jakieś środki, to przy otwieraniu OKO Bonus sprawdzisz nawet saldo tych "starych środków".

   Usuń
 24. Dziękuję za komentarze, dzięki nim i Wam założyłam konto z weryfikacją przelewem, pisaliście, że wymaga to kilka prób i po 2 pojawiła sie opcja- weryfikacja przelewem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu miałaś sporo szczęścia, bo mnie się niestety nie udało.

   Usuń
 25. myślicie, że odpalą kolejną edycję OKO Bonus z 2,5% oprocentowaniem? Wolałbym skorzystać za 2-3 m-ce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będą kolejne edycje, ale pewnie z niższym oprocentowaniem.

   Usuń
  2. Mało realne, by oprocentowanie pozostało nie zmienione. Bank odpalił promocję z dość długim okresem dostępności, więc jest zobowiązany ją utrzymać (co zresztą robi), ale już widać, że przestał to jakoś szczególnie eksponować na swej stronie (tak jak to miało miejsce wcześniej). No i patrząc na to, co dzieje się z oprocentowaniem w innych bankach... (to już nie będę kończył).

   Usuń
 26. Jeśli dopiero jutro założę OKO i OKO Bonus w bankowości to one założą się od razu? Czy jest ryzyko i lepiej to zrobić dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według komunikatu dotyczącego bankowości elektronicznej "dyspozycje otwarcia rachunku oszczędnościowego realizowane są stosownie do możliwości technicznych systemu informatycznego Banku, jednak nie później niż w trzecim dniu roboczym licząc od daty złożenia dyspozycji". W praktyce konto otwierane jest natychmiast, z wyjątkiem jakichś przerw w działaniu systemu (godziny nocne, weekendy).

   Usuń
  2. U mnie otworzyło się od razu.

   Usuń
 27. Witam, zawnioskowałam o otwarcie konta Direct, ale zapomniałam zaznaczyć wniosku o kartę do konta. Zaznaczyłam natomiast płatności blikiem (taka była alternatywa). Czy wyklucza mnie ta sytuacja z możliwości otrzymania premii 100zł za płatności w wysokości 1000 kartą do 30.09.2020?. Jak ta sytuacje naprawić? Pomocy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamów teraz. Wystarczy.

   Usuń
  2. No tak, ale jak zrobić to technicznie???

   Usuń
  3. W bankowości musisz wejść w karty i tam zamówić.

   Usuń
  4. Ok, dzięki!!!

   Usuń
 28. Dzisiaj OKO i OKO Bonus założone przez bankowość. Poszło od razu. W opisie można znaleźć informację o oprocentowaniu i czasie jego obowiązywania. Wszystko się zgadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzutem na taśmę.

   Poniedziałek południe - wniosek. Nie przechidzi przelew weryfikacyjny BNP Paribas! Nerwy. Zmiana na kuriera.

   Wtorek po południu - dzwonii Pani z ING. Informuje, że wysyłają dokumnty Pocztą Polską (o zgrozo, a pakiety korespondencyjne, te pewnie traktują priorytetowo).

   Środa - 06.05. - godz. 11:30 kurier Poczty Polskiej u drzwi. Konto aktywowanae sms-em w ciągu 30 min. Logowanie, wniosek o OKO Bonus, aktywacja karty itp.

   Hurrra. DZIAŁA! Są obydwa konta OKO, premia 100, a może nawet 160 PLN. Uff.

   Usuń
 29. posiadam tylko otwarte konto oszczędnosciowe(bez ko direct i karty) czy mogę założyc do tego konta konto bonus na 2,5% oraz zalozyc konto osobiste z karta i zgarnac 160zl a do tego zwiększyć na ko na którym mam teraz z 0,5% na 2,5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz otworzyć OKO Bonus do posiadanego już OKO. Nie skorzystasz z promocji konta osobistego. Nie zwiększysz oprocentowania na posiadanym OKO.

   Usuń
 30. pytanie do wyjadaczy:) jedno oko bonus na żonę kończy się 15.05-(np. 30tys.) a dziś 6.05 chcę wpłacić na siebie aby uruchomić ostatnią dobrą promocję na 2,5% czy mogę przelać przed tym końcem 15.05(od żony) całość to 30tys. czy tego ost. dnia 15.05 trzeba mieć pełną kwotę aby dostać drugą transzę odsetek bo wiem, że coś tam wypłacają pod koniec- w ostatni dzień jak są środki i tu mam dylemat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Żeby uruchomić promocję, nie musisz nic wpłacać - wystarczy otworzyć OKO Bonus.
   2. Żeby na OKO Bonus naliczyły się promocyjne odsetki, w ostatnim dniu obowiązywania umowy OKO Bonus musisz mieć "przyrost salda" (w rozumieniu regulaminu promocji) - to znaczy, że na "produktach depozytowych" musisz mieć tego dnia więcej, niż miałeś 02.03.2020.

   Usuń
  2. W przypadku OKO Bonus pamiętaj o "przyroście salda", przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym, więc żona (zapewne - bo to już zależy od ewentualnego posiadania innych produktów i środków) powinna środki utrzymywać do końca.

   Usuń
 31. Założenie na 2,5% to był dobry ruch bo nowa edycja daje 1%. Tak. To nazywają promocją.

  OdpowiedzUsuń
 32. Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN do 3.06.2020 r. Zyskaj oprocentowanie 1% dla kwot poniżej 100 tys. zł przez 4 miesiące od założenia konta, w ofercie specjalnej „Bonus na start”. Po upływie tego okresu obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe.

  OdpowiedzUsuń
 33. I tak samo OKO Bonus:

  Wyższe oprocentowanie dla już oszczedzających

  Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus do 3.06.2020 r. Zyskaj oprocentowanie 1% dla nowych środków do 100 tys. zł przez 4 miesiące od założenia konta, w ofercie specjalnej.

  OdpowiedzUsuń
 34. No to gdzie indziej dają więcej , dwa razy więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa x więcej czyli aż 5% gdzieś dają? Mnie w kwietniu tyle płacili odsetek za 4-letnie obligacje.

   Usuń
 35. Czy to oprocentowanie na OKO wynosi rzeczywiście 2,55% (a od 07.07.2020 - 2,25%) czy to taka sztuczka matematyczna uwzględniająca premię 160 zł i przez to zwiększająca rzeczywiste oprocentowanie 0,5% (a od 07.07.2020 - 0,25%). Bo jeśli ta druga opcja to lokowanie do 100 zł na 0,5% lub 0,25% jest mało atrakcyjne. Proszę o wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokuj jak chcesz, ale 2,5% to obecnie najlepsza oferta :)

   Usuń
  2. Jaka sztuczka matematyczna? Masz 2, a właściwie 3 promocje. 2,5% na OKO, 2,5% na OKO Bonus i 160 zł za konto osobiste.

   Usuń
  3. Bank odrębnie wypłaci odsetki (wynikające z promocyjnego oprocentowania; do 2,5% w kali roku), a premia do 160 zł to coś odrębnego (dodatkowego).

   Usuń
  4. Dziękuję, Mr. Złotówa. Mimo niezbyt precyzyjnego mojego opisu doskonale odczytałeś moje wątpliwości. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki

   Usuń
 36. Jak będzie wyglądała kwestia oprocentowania tego konta od 7.07. Bo od tej daty standardowe OKO będzie oprocentowane na 0,25%, czy w takim razie na OKO Bonus pozostałe środki, które nie są nowymi środkami będą na 0,5% czy 0,25%

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy można poprostu doładować revoluta za 300 zł/m-c i 1000zl do końca września żeby konto (karta) było za free i żeby spełnić warunki promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w przypadku karty ING doładowuję Revoluta, żeby uniknąć opłaty za kartę gdyż nie jest to moja główna karta - przechodzi bez problemu już od kilku dobrych miesięcy

   Usuń
 38. W Millennium spadek z 2,6 na 2%.
  W Getinie z 2,7% na 2%.
  W Aliorze z 2,5% na 1,5%.
  W ING z 2,5% na 1%.

  Źle to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 39. Jestem nowym klientem Ing Banku Założyłam konto Direct , OKO i Oko bonus.Na OKO Bonus wpłaciłam oszczędności .Dlaczego naliczają mi odsetki standardowe na 0,5% na Oko Bonus skoro w regulaminie jest napisane ,że będą kapitalizowane po okresie 4 miesięcy od otwarcia Oko na 2,5%. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie naliczają 0,5%. A resztę czyli 2% dostaniesz później bo to bonus. To masz w opisie. A możesz sprawdzić ile masz wchodząc w szczegóły konta. Będziesz widzieć czy OKO Bonus jest objęte promocją.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź .A czy mogę na zwykłe Oko wpłacić nowe środki dopiero w lipcu i załapać się na 2,25% bo tak kończy mi się lokata w innym banku?

   Usuń
 40. A mnie ING zrobił w konia, nie wypłacając premii 100 zł za cel oszczędnościowy, twierdząc, że nie zapisałem się do promocji...szkoda, że nie zrobiłem sobie print screenów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzenie przystąpienia do promki dostałem jako wiadomość w bankowości.

   Usuń
  2. Pisz reklamację :)

   Usuń
  3. @Anonimowy 2 lipca 2020 01:33
   a zrobiłeś to właściwie? Spora liczba osób popełniła błąd przy zapisie do tego celu oszczędnościowego.
   Jeżeli zrobiłeś to właściwie, to masz w bankowości potwierdzenie do przystąpienia do promocji. Nie sądzę jednak aby było to prawdą.

   Właściwe przystąpienie do promocji skutkowało potwierdzeniem zaczynającym się od słów: "Dzień dobry, Potwierdzamy, że zapisałeś się do promocji "Odkładaj na cel i zgarnij 100 zł". Teraz wystarczy..."

   Jeżeli proces zapisu był właściwy i pozostałe warunki zostały spełnione, to można spokojnie złożyć reklamację. W przeciwnym razie pozostaje tylko ponarzekać ale na siebie.

   Usuń
 41. Aktualnie kątem.pluję zamknięcie tego konta choć jest darmowe. Czy ktoś ma opinie w kwestii bycia ich klientem długoterminowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo solidny bank. Konto u nich mam jako jedno z dwóch podstawowych. Na różnych promocjach dla stałych klientów zarobiłem najwięcej. Bez karty jest zupełnie za darmo, tyle że wtedy trudno coś zarobić.

   Usuń
  2. Dzięki bardzo.

   Na marginesie: w jaki sposób karta pozwala coś zarobić?

   Usuń
  3. Właściwie wszystko super poza tym że co miesiąc trzeba wydawać kartą 300 zł. W przeciwnym wypadku jest opłata. A tak to spoko, bo aplikacja fajna i nie mączą telefonami.

   Usuń
  4. @Anonimowy 2 lipca 2020 16:08
   Sama karta nie daje zwrotów a wręcz trzeba nią wydać minimum 300 zł miesięcznie żeby nie została pobrana opłata (chyba 7 zł za miesiąc).
   Karta jednak jest potrzebna przy niektórych promocjach.
   Jak ktoś jednak bardzo chce, to może z karty zrezygnować - pamiętając jednak o tym, że jeśli ją już posiada to i tak trzeba zrobić te wymagane płatności w danym cyklu rozliczeniowym.
   Ostatnio te najbardziej opłacalne promocje nie wiązały się z koniecznością dokonywania jakichś płatności ("Do 120 zł dla aktywnych" i "Odkładaj na cel i zgarnij 100 zł").

   Usuń
 42. Witam, do dnia 30.09.2020 miała zostać wypłacona premia 160zł za założenie konta i spełnienie warunków. Warunki spełniłem lecz premii nie widać. Co w tym przypadku mogę zrobić ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji konta Direct do 30.09. był czas na spełnienie warunków, a wypłata premii przewidziana została do 15.10.2020 r. Zatem bank ma jeszcze trochę czasu (wypłaty zazwyczaj następują na ostatnią chwilę).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...