Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 150 zł za konto na selfie w Pekao + lokata PeoPay 3%

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

21.05.2020

Zyskaj 150 zł za konto na selfie w Pekao + lokata PeoPay 3%

Bank Pekao odpalił nową edycję swej promocji.

Sebastian Kawa zakłada konto na selfie w Pekao z premią do 250 zł
Właściwie to kumulacja różnych propozycji. Do wzięcia czekają: premia pieniężna 100 zł, bon na zakupy o wartości 50 zł oraz (to opcja również dla obecnych klientów!) lokata 3%. A zyskać da się jeszcze więcej.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Konto w promocji założyć można w prosty sposób bez wychodzenia z domu (i bez przyjmowania kuriera). Można to bowiem zrobić bez ruszania się sprzed komputera czy bez wypuszczania smartfona z ręki. Ale po kolei.

Niżej dowiesz się jak zgarnąć wszystkie gwarantowane nagrody, w jaki sposób założyć konto w promocji oraz jak skorzystać z lokaty 3%. Szczegółowo prześwietlam też konto z oferty Banku Pakao.

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2019 do 20.05.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao.

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). To są dwa odrębne banki. Zatem jeżeli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz gwarantowane nagrody za konto osobiste w Pekao!

Zasady promocji z premią do 100 zł za konto na selfie w Pekao


Na początek o premii 100 zł za otwarcie konta na selfie w Pekao. By wziąć udział w promocji i zgarnąć 100 zł na start:
 • do 30.06.2020 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą (lepiej wybrać kartę Mastercard - niżej wyjaśniam dlaczego) oraz z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną tego banku umożliwiającą płatności BLIKiem i Apple Pay) i zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję online (z wykorzystaniem biometrii) albo przez aplikację PeoPay (mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie się kwalifikował do uzyskania premii 100 zł;
 • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta oraz przez 3 kolejne miesiące (w praktyce w każdym z tych 4 miesięcy): 
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay (w tym drugim przypadku chodzi o płatność, a nie przelew; transakcję można wykonać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub - nie ruszając się z domu - w Internecie);
  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • zaloguj się do aplikacji PeoPay (czyli aplikacji mobilnej dla klientów Banku Pekao; wystarczy samo logowanie - nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek transakcji za jej pomocą).

Spełniając te proste warunki nie tylko uzyskasz premię 100 zł, ale jednocześnie zapewnisz sobie też darmowe prowadzenie konta i kartę za 0 zł (szczegółowe prześwietlenie konta znajdziesz nieco niżej). Wypłata nagrody przewidziana jest do 30.11.2020 r.

3400 punktów... czyli 50 zł na zakupy


Osoba zakładająca konto w Pekao może też (podobnie jak obecni klienci) skorzystać z promocji, w której do wzięcia czeka 3400 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile (wcześniej znanym jako Priceless Specials). To darmowy program lojalnościowy dla posiadaczy kart z logo Mastercard (więc właśnie taką najlepiej wybrać podczas wnioskowania o konto).

Do wzięcia czeka 3400 punktów powitalnych, które w praktyce są równowartością nagrody o wartości 50 zł. Z katalogu wybrać można np. vouchery na zakupy na Circle K, w Decathlonie lub RTV Euro AGD (w zależności od dostępności).

By uzyskać punkty, po otrzymaniu karty, za pośrednictwem bankowości internetowej Banku Pekao zarejestruj się w programie Bezcenne Chwile (w zakładce 'Wnioski') i zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay. I to wszystko.

1000 punktów powitalnych dostaniesz do 14 dni roboczych od dnia rejestracji w programie Bezcenne Chwile, a 2400 punktów otrzymasz w ciągu 30 dni od zalogowania do aplikacji.

Punkty mają być ważne przez 6 miesięcy od dnia zasilenia salda punktowego w programie Bezcenne Chwile. Promocja z 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile ma być dostępna do końca 30.06.2020 r. O ile jednak promocja z premią pieniężną nie jest limitowana, to w promocji z punktami trzeba mieć na uwadze, że pula nagród jest ograniczona - przygotowano ich jednak sporo (to 50 000 pakietów po 3400 punktów).

Konto Przekorzystne - szczegóły oferty Pekao


Konto Przekorzystne, czyli konto osobiste otwierane w Banku Pekao w ramach promocji, charakteryzuje się następująco:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Powyższe warunki obowiązują dla karty Mastercard (we wniosku o konto określonej jako karta wielowalutowa), bo w jej przypadku łatwiej o spełnienie warunków braku opłat i możliwe jest zdobycie punktów w programie Bezcenne Chwile (dających nagrodę o wartości 50 zł). Zwróć na to uwagę, bo we wniosku jest też dostępna karta Visa Debit Gold - z miesięcznej opłaty za kartę Visa (9,99 zł) zwalnia jednak wykonanie min. 4 płatności kartą miesięcznie. 
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną/ 5 zł za wydanie i wznowienie (po upływie ważności) karty z niestandardową szatą graficzną;
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • w przypadku karty Mastercard wydanej do konta: 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł) lub w przypadku karty Visa Debit Gold: 0 zł za wypłatę z dowolnych bankomatów w Polsce (ale jedynie w przypadku zapewnienia wpływów na konto na sumę min. 5000 zł w poprzednim miesiącu).

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji (a tylko tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii do 100 zł) umowę z bankiem zawrzeć można w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. I tę właśnie opcję otwarcia konta na selfie należy wybrać, gdyż tylko ona uprawnia do wzięcia udziału w promocji.

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to nie uzyskasz premii. Ale jest pewna furtka... (dopuszczona w regulaminie). W sytuacji, gdy zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce, to też otrzymasz premię 100 zł.

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie otrzymasz premii;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz premię 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz premię 100 zł.


Lokata w Pekao: 3% na 3 miesiące


Dotąd dla osób zakładających konto w Pekao dodatkową zachętą było promocyjne oprocentowanie (ostatnio 2,5% w skali roku) na koncie oszczędnościowym. Aktualnie bank zaproponował lokatę i to z bardzo dobrym - jak na obecne czasy - oprocentowaniem 3% w skali roku.

Co ciekawe, to z tej promocyjnej lokaty skorzystać mogą nie tylko osoby, które teraz - w okresie od 16.05. do 30.06.2020 r. - dopiero założą konto w Banku Pekao, ale też obecni klienci (warunkiem jest jednak to, by w okresie od 1.03. do 15.05. nie logowali się do bankowości mobilnej PeoPay).

Lokata PeoPay 3% - główne cechy:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 10 000 zł

Możliwość założenia lokaty ma być udostępniona w bankowości mobilnej PeoPay w ciągu 3 dni roboczych od zawarcia umowy o konto osobiste w Pekao (dla klientów otwierających konto w ostatnim tygodniu promocji, tj. od 22. do 30.06.2020 r., otwarcie lokaty ma być dostępne do 5.07.2020 r.).

Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę PeoPay 3%. Środki zgromadzone na rachunkach w Banku Pekao objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

💡 Na koniec dodam, że gdy już założysz konto osobiste w Banku Pekao, to możesz je też polecać i na tym również będziesz zarabiać - jest bowiem dostępny program poleceń konta w Pekao. Za skuteczną rekomendację bank płaci polecającemu 100 zł (polecony z tytułu otwarcia konta z polecenia nie dostaje nic dodatkowego, ale może wziąć udział w powyższej promocji z premią 100 zł na start i bonem 50 zł na zakupy).

Przydatne dokumenty:

55 komentarzy:

 1. Czyli gorsza promocja bo o 100 mniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to że jak powszechnie cięli oprocentowanie tak teraz tną premie :(

   Usuń
 2. Te 10 tys. na 3% można podzielić na kilka lokat czy można będzie założyć tylko jedną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę PeoPay 3%. Środki zgromadzone na rachunkach w Banku Pekao objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro)

   Usuń
 3. Ale punkty są tylko dla osób z kartą wydaną do końca marca? "zawarli z Bankiem Umowę o Kartę (również przed dniem rozpoczęcia Czasu trwania Promocji, lecz nie później niż do dnia 31.03.2020 r.)"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Zakładałem konto w kwietniu. Punkty przyznane.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Nowi klienci też dostają 3400 pkt.

   Usuń
 4. Nareszcie jakiś bank zrobił ruch w górę i Pekao szarpnęło się na 3%. Fajnie, choć szkoda że do 10 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaka była kwota maksymalna poprzednio?

   Usuń
  2. Poprzednio 30 tys zł

   Usuń
 5. a co w sytuacji jak wczoraj złożyłam wniosek na stronie promocji ale nie dokończyłam bo wyskoczył błąd techniczny. Czy jak dziś dokończę rejestrację to łapię się na wczorajszą promocję (do 20,05,20) czy tą od dziś czyli 21,05,20 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddział, ale podobno kolejki są obecnie ciut mniejsze :)

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu promki: "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2019 do 20.05.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao"

   Usuń
  3. Cytuję zdanie z zamieszczonego tutaj opisu Złotówy: "Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji."

   Usuń
 6. Czy konto firmowe w promocji wyklucza z powyższej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza. Złotówa też o tym pisze w artykule.

   Usuń
 7. Na stronie promocji są opisane trzy kroki jakie należy spełnić:

  1.wypełnić wniosek
  2.wybierz weryfikację tożsamości na selfie (biomteria)
  3.zatwierdź umowę zdalnie
  4.Spełnij warunki i zgarnij 250 zł

  A tutaj jest napisane iż można otrzymać bonus 150 złotych.
  Czy można prosić o wyjaśnienie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 150 zł (premia 100 zł + bon 50 zł na zakupy) to nagrody dla każdego.

   Dodatkowe 100 zł (a nawet więcej) możliwe jest do zgarnięcia z programem poleceń (ale tylko dla polecającego; nie dla polecanego). Zapewne by lepiej brzmiało, na stronie promocji to zsumowano.

   Usuń
  2. Na stronie masz taki trik marketingowy :)

   Usuń
 8. Z tymi obecnymi klientami to taka średnia ta promocja z tą lokatą, powinna być dla klientów, którzy korzystają z aplikacji mobilnej zwłaszcza że okres logowania pokrywa się z czasem epidemii. Teraz chcąc skorzystać z takiej lokaty "w przyszłości" powinienem odinstalować aplikację...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W najlepszej sytuacji są osoby które założyły konto w ostatnich dniach poprzedniej promocji. Wtedy łapią się na lokatę 3% i na konto oszczędnościowe 2,5%.

   Usuń
 9. Ja już mam dosyć tych bonów i promocji. Na koniec trzeba z każdym bankiem się użerać, aby wypłacili to co się słusznie, wg regulaminu, należy.
  Dlaczego nie dodaje Pan nowych komentarzy pod artykułem "Konto Jakie Chcę z Bonusem - edycja III" ?? Zbyt wielu ludzi naciągnęli?
  Robi się z tego już afera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarze są. By strona ładowała się szybciej, Blogspot ma ustawione automatyczne pokazywanie 200 komentarzy. By wyświetlić kolejne należy kliknąć "Zobacz nowsze komentarze".

   Usuń
  2. Do prawdy nie rozumiem osób które szukają we wszystkim dziury i tylko chcą kręcić afery. Maila w tamtej promocji też nie dostałem ale piszę o tym pierwszy raz. Złożyłem reklamacje, jeszcze nikt mi nie odpowiedział więc nikt niczego nie odmawia, ani nie naciągnął. Trzeba zaczekać. Mają miesiąc na odpowiedź. Nie pierwsza reklamacja i nie ostatnia, ale suma summarum to dzięki tym reklamacjom zarobiłem więcej niż bym miał więc też się nie żalę.

   Usuń
  3. Mr. Złotówa 22 maja 2020 10:20: Rzeczywiście jest czasami problem z tym ładowaniem kolejnych komentarzy. Czasami muszę kliknąć odpowiedź aby mi się ten link pojawił.

   Usuń
 10. Widać, że prawie wszystkie banki nie tylko obcięły % KO, ale też mniejsze nagrody w promocjach zaczęły oferować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po czym to widać? Ja tego nie zauważam :)

   Usuń
 11. Ktoś widzi u siebie tą lokatę na 3%

  OdpowiedzUsuń
 12. Na jaki % odnowi się lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 13. No właśnie, macie dostęp do tej lokaty?
  Ja założyłem konto 19.05, więc niby wszystkie warunki spełniam
  Mam najnowszą wersję PeoPay, ale ani śladu po lokacie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W nowej aplikacji PeoPay z ekranu głównego należy wybrać: Nowa lokata -> PRZEJDŹ. Alternatywna ścieżka to wybór zakładki "DLA CIEBIE" i kliknięcie baneru "Lokata Promocyjna". Jeśli lokaty brak, to sugeruję zgłosić to do banku.

   Przy okazji dopowiem: jeśli chodzi o obecnych klientów, to trzeba pamiętać o warunku nielogowania się do aplikacji PeoPay w okresie od 1.03. do 15.05.2020 r. Jeśli logowania w tym czasie były, to możliwości założenia tej lokaty nie będzie. Ale jeżeli ten warunek jest spełniony, a możliwości założenia lokaty brak, to pozostaje zgłoszenie reklamacji do banku (najprościej i najwygodniej będzie wiadomością w bankowości internetowej).

   Usuń
 14. Ja rownież nie mam, konto założone 18.05. Pani z chata poleciła zgłosić reklamację przez seriws online, reklamacja zgłoszona i od paru dni cisza. Ta promocja to chyba jakaś ściema.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dostałem kartę ale nie mam Pinu. Przyjdzie jakoś odrębnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PIN do karty można nadać samodzielnie w aplikacji PeoPay.

   Usuń
 16. Czy komukolwiek udało się założyć tę lokatę 3%?

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak zawieracie umowę na selfie pamiętajcie o swoich śmiesznych limitach na start:

  Posiadacza, który zawarł umowę drogą elektroniczną obowiązują następujące limity transakcyjne ustalone przez Bank:
  1) limit dzienny 3 000 PLN,
  2) limit miesięczny 20 000 PLN.
  Limity te obowiązują do czasu okazania przez Posiadacza dokumentu tożsamości w jednostce Banku. Po jego okazaniu będą obowiązywały limity wskazane w „Komunikacie dla Posiadaczy rachunków bankowych Banku Pekao S.A. dla osób fizycznych”, który jest załącznikiem do regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Kiedy będzie można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 19. a umowa to ma przyjsc pocztą czy jak? bo niby zawarłam tą umowę, ale nic mi nie przyszło jeszcze a co za tym idzie nie moge zalogować się do aplikacji;(

  OdpowiedzUsuń
 20. teoretycznie założyłam konto, ale nie przyszła mi zadna umowa a co za tym idzie nie moge zalogować sie do aplikacji. Czy powinna przyjsc jakaś umowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale login i logowanie samemu się ustala podczas wniosku. Umowa jest do pobrania po zalogowaniu do aplikacji.

   Usuń
  2. nie pamietam zebym cos takiego robiła. co teraz?

   Usuń
  3. No to chyba zostaje ci tylko wizyta w placówce. Tam login powinni ci dać.

   Usuń
 21. Czy komuś udało się założyć lokatę 3 %? Nie mam na aplikacji takiej możliwości A podobno ta lokata ma być dostępna również dla obecnych już klientów banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wejść w zakładanie lokat i tam jest grafika z lokatą promocyjną. Ale nie ma jej od razu po otwarciu konta - u mnie włączyli po 3 dniach.

   Usuń
 22. Czy muszę aktywować kartę po otrzymaniu czy da się spełnić warunki promocji i darmowego konta bez jej aktywacji? Jak płacić peopay?

  OdpowiedzUsuń
 23. Jestem posiadaczem konta , gdzie znajde kod polecajacy.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2020/04/program-polecen-pekao.html

   Usuń
 24. Jeśli założyłem to konto w promocji to czy teraz mogę założyć też firmowe w tej drugiej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy zapłata blikiem wygenerowanym z aplikacji PeoPay jest równoznaczna z płatnością aplikacją PeoPay?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...