Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2% do 200 tys zł na 62 dni

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

6.05.2020

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2% do 200 tys zł na 62 dni

Getin Bank udostępnił nową edycję promocji oprocentowania dla nowych środków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2% do 200 tys zł na 62 dni
Po cięciach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, i Getin Bank (podobnie jak inne banki) obniżył oprocentowanie. Nowa, VII edycja promocji przynosi oprocentowanie 2% w skali roku na okres 62 dni dla kwoty do 200 tys zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Propozycja Getin Banku skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku (bo liczy się wpłacenie "nowych środków").

Kto dopiero postanowi zostać klientem tego banku (tj. założy konto osobiste), to może zyskać sporo więcej: za spełnienie bardzo prostych warunków czeka nagroda gwarantowana: bon o wartości 50 zł (Decathlon, Allegro lub Empik.com.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


To co najistotniejsze w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, to poniższe parametry:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 62 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 6.05. do 7.06.2020 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Cię obowiązywać przez wspomniane 62 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. Jeżeli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki spełnią kryterium "nowych środków".

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak założyć konto w Getin Banku z dodatkowymi korzyściami?


Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można uzyskać w przypadku posiadania konta osobistego w Getin Banku. Jeśli takie konto dopiero teraz otworzysz, to możesz sporo zyskać. Konto Proste Zasady (bo tak nazywa się konto osobiste z oferty Getin Banku) prowadzone jest za 0 zł przy spełnieniu prostego warunku, jakim jest wykonanie w miesiącu co najmniej jednej płatności kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę).

Za otwarcie konta osobistego zgarnąć możesz bony o wartości bon 50 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon lub na Allegro bądź Empik.com (kliknij w podlinkowany wpis, by poznać szczegóły promocji oraz znaleźć link prowadzący do wniosku o konto objętego promocjami).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Do 31.12.2020 r., do woli można też wykonywać przelewy z tego konta na własne konto osobiste w Getin Banku (o ile są one zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną). Nie ma bowiem ilościowego limitu darmowych przelewów. W standardzie (a więc najpewniej również od początku 2021 r.) w danym miesiącu kalendarzowym wykonać można tylko jeden przelew za 0 zł.

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

I to w praktyce już wszystko co ważne dla nowych klientów. Poniżej opisuję już kwestie ważne wyłącznie dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na najnowszą, VII edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"– środki na EKO wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO (w przypadku nieposiadania EKO w Dniu Salda początkowego nadwyżka wyliczana jest nad Saldem początkowym na najstarszym, indywidualnym Koncie Oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną) oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych" 

Saldo początkowe wyliczane jest na 29.04.2020 roku - jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 06.05.2020 r. do 07.06.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", 
oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Na nowe środki”, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

26 komentarzy:

 1. Z regulaminu:

  "Oprocentowanie promocyjne 2% w skali roku do 200 tys. zł. oraz... 1% dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł przez 2 miesiące dla Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym"

  Dobrze, że Złotówa już nie dodałeś tej drugiej części bo z tym 1% to wstyd a nie promocja.

  No ale niestety 2% pewnie teraz będzie i na OKO w ING i za kilka dni na KMO w Aliorze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki jako 2-krotność WIBOR to wstyd? Mało kto na rynku ma lepsze KO niż Getin!

   Usuń
 2. To całkiem nieźle mając na uwadze, że dwie obniżki WIBOR były po 0,5% każda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Millenium w ostatniej edycji KO Profit ma podobne warunki, ale limit jest niższy oraz ilość darmowych wypłat znacznie mniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 06.05.2020 r. do 07.06.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym",

  Pytanie: poprzednich edycji, czy poprzedniej. Jak faktycznie poprzednich, to ilu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiejkolwiek poprzedniej, która kończy się w ww. okresie.

   Usuń
  2. Eliminuje fakt zakończenia się JAKIEJKOLWIEK edycji promki EKO po 6. maja :)

   Usuń
  3. Tak jest jak piszecie. Można to też ująć tak: z oferty specjalnej może skorzystać osoba która nie brała udziału w edycji bezpośrednio poprzedzającej daną edycję, czyli miała jeden okres bez wpłaty nowych środków. W sumie o to samo chodzi ale inaczej brzmi

   Usuń
 5. Cześć, mam pytanie dotyczące właśnie zakładania nowego konta. Czy zakładając konto poprzez zwykłą stronę promocji (z linka w tym artykule), mogę się załapać zarówno na oprocentowanie 3,5% na cały rok do 10k, jak również bon 100 zł i bon 50 zł? Jeśli tak, to czy trzeba wypełniać jakiś dodatkowy formularz, czy inne dodatkowe aktywności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Nie.

   Usuń
  2. Tak, złożenie wniosku w taki sposób kwalifikuje do wszystkich promocji (z bonami, jak i z oproc. do 3,5%). Nie ma konieczności wypełniania dodatkowych formularzy czy rejestracji (bo brak pośrednika organizującego promocję; bank robi to samodzielnie).

   Usuń
 6. Słabo z lokatami i oprocentowaniem kont oszczędnościowych niemal do zera poza krótkimi promocjami.Tak sobie myślę gdyby ludzie zaczęli wypłacać gotówkę bo jak nie ma odsetek to co za różnica trzymać w banku czy pod łóżkiem😊 to banki podniosły by oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak by na to nie patrzeć, to trzymanie pieniędzy w domu, to czysta głupota :)

   Usuń
  2. Nawet jak ktoś ma dobre ubezpieczenie od pożaru, to odsetek z tego raczej niewiele :)

   Usuń
 7. Czy w szczegółach konta widnieje informacja na jaki procent jest ono oprocentowane? bo wpłaciłem jeszcze jak można było uruchomić starą promocję, ale nigdzie nie widzę czy na pewno mam to promocyjne oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Jest nazwa promicji która cie obowiązuje. Możesz też dopytać przez wiadomość. Odpowiadają szybko i wyczerpująco.

   Usuń
  2. W bankowości internetowej w szczegółach do konta jest info o edycji KO oraz link do regulaminu gdzie wszystko jest bardzo klarownie podane.

   Usuń
 8. Trudne czasy z dobrym oprocentowaniem przyszły (mam na myśli wyższe kwoty ponad 50.000 zł). Ja jeszcze do lipca mam to 2,7% w Millenium 2,6% też do lipca. Myślę, że teraz tak już zostanie, że Getin i Millenium będą miały podobne oprocentowanie. Millenium w nowej promocji też ma już 2%. Pewnie po czasie tych promocji nadal spadnie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie jest wykluczone, że RPP znów przytnie stopy proc.

   Usuń
 9. Jerzy-1951 @wp.pl11 maja 2020 21:22

  W październiku 2019 r.zamknąłem konto w Getin Banku.Teraz chciałem otworzyć konto oszczędnościowe na obecnych zasadach.Powiedzieli mi ,że muszę odczekać roczną karencję.Czy to prawda?Czy jest jednak szansa na jakieś wyjście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku promocji oprocentowania (2% w skali roku) dla nowych środków, karencja nie ma znacznie (z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, powracający, jak i nawet obecni klienci banku).

   Karencja ma znaczenie w promocjach z oproc. 3,5% ("Bonus za aktywność") oraz z bonem 50 zł na zakupy za otwarcie konta osobistego ("Polecam Proste Zasady"). Przy czym nie wiem dlaczego powiedziano o rocznej karencji (bo zgodnie z regulaminami jest ona liczona w tych promocjach odpowiednio od 11.05.2017 r. oraz od dnia 31.08.2019 r.).

   Usuń
 10. Wie ktoś, czy na obecna chwile getin posiada jakaś ciekawa ofertę utrzymaniową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na oszczędności oferują lokatę. Ale słabe oprocentowanie.

   Usuń
 11. Bank Santander i bank bnpparibas lokaty na 0. 01

  OdpowiedzUsuń
 12. Na jaki dzień przypada badanie salda?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...