Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2020 roku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.05.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2020 roku

W bardzo ciężkim okresie dla oszczędzających czas sprawdzić, gdzie obecnie można znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2020 roku
A w tej materii ostatnio dzieje się bardzo dużo. Banki poobniżały standardowe oprocentowanie do poziomów żenujących (np. 0,01%). Dziś więc jeszcze bardziej trzeba się wysilić, żeby znaleźć przyzwoite - na tę chwilę - oprocentowanie. W tym pomoże Ci poniższy przegląd lokat i kont oszczędnościowych, który jak co miesiąc publikuje na blogu.

🔻 - to ikonka symbolizująca spadek oprocentowania, która w minionym miesiącu niestety absolutnie zdominowała ranking lokat bankowych, który prowadzę na blogu Bankobranie. Po obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej banki na potęgę zaczęły ciąć oprocentowanie. W ostatnim tygodniu sytuacja na szczęście nieco się już ustabilizowała (a jeden bank na krótko oprocentowanie odrobinę nawet podniósł!). Zatem oddaję teraz nowy przegląd, w którym znajdziesz wszystkie najlepsze, aktualnie dostępne lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na maj 2020 roku.

⚡ Promocyjne oprocentowanie + premia oprócz odsetek


W tej części piszę o połączeniu promocji oprocentowania dla oszczędności, jak i promocji - które są główną tematyką bloga Bankobranie - z premiami za otwarcie konta osobistego. Bo właśnie skorzystanie z takiego konta otwiera drogę do promocyjnego oprocentowania. W praktyce można więc skorzystać podwójnie (uzyskując odsetki i dodatkowy bonus). Część z tych promocji niebawem się kończy, więc tym bardziej warto łapać okazje (tak i ja uczyniłem w przypadku ING Banku Śląskiego).

O kolejności poniżej przedstawionych propozycji zadecydował czas, w jakim mają być one jeszcze dostępne. A dzięki tym ofertom promocyjne oprocentowanie (od 2,5 do 3,5% w skali roku) można sobie zapewnić na okres od 4 do 12 miesięcy.

2,5% do 200 tys. zł + premia do 160 zł


2,5% do 200 tys. zł + premia do 160 zł
Promocja ING Banku Śląskiego wystartowała jeszcze przed cięciami stóp procentowych przez RPP, a jej regulamin przewiduje dostępność oferty do 6.05.2020 r. Bank więc musi się z tego wywiązać i nadal utrzymuje promocję. A w tym terminie zaklepać sobie można oprocentowanie 2,5% w skali roku nawet na 4 miesiące. No i spore środki da się ulokować. Do tego dochodzi jeszcze promocja konta osobistego, z którym uzyskać można (oprócz odsetek) premię do 160 zł. Kliknij i sprawdź prześwietlenie promocji w ING Banku Śląskim.

2,5% do 30 tys. zł + premia 200 zł


Bank Pekao: 2,5% do 30 tys. zł + premia 200 zł
Propozycja Banku Pekao to kumulacja promocji. Do wzięcia jest premia 200 zł za otwarcie konta osobistego, a rachunek ten otwiera też drogę do udziału w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Na nim uzyskać można 2,5% w skali roku, które bank gwarantuje na 4 miesiące. Przy tych warunkach ulokować można do 30 tys. zł. Także i do końca dostępności tej promocji zostało już niewiele czasu. Kliknij i sprawdź prześwietlenie promocji w Banku Pekao.

2,6% do 20 tys. zł + premia do 150 zł


mBank: 2,6% do 20 tys. zł + premia do 150 zł
W promocji przygotowanej przez mBank, osoba otwierająca eKonto osobiste w prosty sposób zgarnąć może gwarantowaną premię pieniężną do 150 zł, a oprócz tego na koncie oszczędnościowym "Moje Cele" zapewni sobie oprocentowanie w wysokości 2,6% w skali roku. Bank gwarantuje utrzymanie warunków dla kwoty do 20 tys. zł i do 31.08.2020 r., czyli w praktyce na 4 miesiące. Kliknij i sprawdź opis promocji mBanku.

Do 3,5% dla oszczędności + do 150 zł w bonach na zakupy


Getin Bank: do 3,5% dla oszczędności + do 150 zł w bonach na zakupy
To kumulacja promocji, z której skorzystać mogą osoby zakładające konto osobiste w Getin Banku (przy okazji można zyskać do 150 zł na zakupy), bo jest ono wymagane, by korzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. A do uzyskania jest aż 3,5%, które bank gwarantuje przez cały rok. To propozycja do 10 tys. zł (na tę promocję można załapać się do końca czerwca). A kto dysponuje większymi zaskórniakami (do 400 tys. zł), ten może uzyskać 2,7% w skali roku na 3 miesiące, ale czasu ma już mało, bo promocja dostępna jest tylko do 5.05.2020 r.

Co istotne, to większość z wymienionych kont da się założyć bez wychodzenia z domu. W przypadku ING Banku Śląskiego i Pekao da się to zrobić nawet bez ruszania sprzed komputera czy bez wypuszczania smartfona z ręki. W Getin Banku w grę wchodzi kurier, a jedynie w przypadku mBanku wymagana jest wizyta w placówce banku.

Sytuacja należy do dynamicznych i w chwili obecnej dobre okazje będzie trzeba wyławiać. Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i dla oszczędzających, skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie (jeśli coś ciekawego się pojawi, dowiesz się o tym dzięki tym wiadomościom):


TOP5: najlepsze lokaty na maj 2020 roku


Jeszcze miesiąc temu można było znaleźć lokaty z oprocentowaniem 3,5, 3,8, a nawet 4% w skali roku. Fakt, że były to promocyjne lokaty powitalne, ale dziś nawet wśród tego typu ofert próżno szukać podobnego poziomu oprocentowania. Maksimum jakie można obecnie osiągnąć jest 3%. Oto obecnie najlepsze lokaty na maj 2020 r.:
 1. Lokata na Wejście 3% w mBanku (do 10 tys. zł; na 3 mies.) - nowy klient, zakładający konto w mBanku, skorzystać może z lokaty powitalnej... aczkolwiek jeśli już zakładać konto w tym banku, to lepiej wtedy wybrać wniosek objęty promocją, dzięki której do wzięcia jest premia do 150 zł + 2,6% dla oszczędności (oprocentowanie jest w tym przypadku nieco niższe, ale premia zrekompensuje różnicę i to z nawiązką).

 2. Nest Lokata Witaj 3% w Nest Banku (dla kwoty do 10 tys. zł; na 3 lub 6 mies.) - powitalna lokata w Nest Banku dostępna jest jednorazowo dla osoby, która zakłada Nest Konto (czyli bezwarunkowo darmowe konto osobiste w Nest Banku). W przypadku krótszego okresu depozytu nie ma konieczności spełniania jakichkolwiek innych warunków, ale jeśli zdecydujesz się na wariant 6-miesięczny, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia.

 3. Lokata powitalna w Idea Banku na 3 miesiące (do wyboru: Lokata Happy 3% do 20 tys. zł lub Happy Pro 2,6% dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł); bez konieczności zakładania konta - Idea Bank nie wymaga zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. Lokatę Happy lub Happy Pro (wybrać można tylko jedną z tych lokat) założyć może jednak wyłącznie nowy klient, który dotąd nie posiadał żadnej umowy, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt, w Idea Banku.

 4. Lokata Na Nowe Środki Plus z oproc. do 2,2% w skali roku - to kolejna z lokat w ofercie Idea Banku, ale tym razem skierowana już także dla obecnych klientów. Warunkiem skorzystania z lokaty jest wpłacenie nowych środków oraz posiadanie (lub założenie) konta osobistego w Idea Banku. W przypadku depozytu na 3 miesiące załapać się można na stawkę 2%, a wyższe oprocentowanie (2,2% w skali roku) obowiązuje na lokacie w wariancie 2-miesięcznym.

 5. 2% na lokatach mobilnych - tego typu propozycje można znaleźć w trzech bankach. Uwzględniam je jednak razem w jednym punkcie, bo tego typu lokaty raczej nie są zachętą, by tylko dla nich stawać się klientem danego banku, ale jeśli ktoś już nim jest, to z okazji warto skorzystać. I tak do wyboru jest: Lokata Mobilna w Santander Banku (2% na 3 miesiące do 20 tys. zł; z lokaty skorzystać można tylko jeden raz), Lokata Mobilna w Getin Banku (2% na 3 miesiące do 10 tys. zł; po zakończeniu jednej lokaty tego typu można założyć kolejną), Lokata Urodzinowa w Banku Millennium (2% na 1 miesiąc do 10 tys. zł; to prezent banku dla klientów, którzy obchodzą swe urodziny).

Pozostałe lokaty krótkoterminowe dają już oprocentowanie poniżej 2% w skali roku. Jeśli ktoś chciałby znaleźć dobre oprocentowanie na dłuższy okres... to wyboru zbyt wielkiego nie ma. W praktyce zostaje tylko Toyota Bank, w którym uzyskać można 1,8% w skali roku na lokacie 2-letniej oraz 1,9% w skali roku na 3 lata. Inne banki oferują już niższe stawki.

Alternatywą dla lokat kilkumiesięcznych są konta oszczędnościowe, które gwarantują utrzymanie oprocentowania (w tych przypadkach promocyjnego) przez określony czas. Tym samym z góry można sobie obliczyć spodziewany zysk. A i zalet konta oszczędnościowego (w porównaniu z lokatą) jest więcej, bo środki można dopłacać, jak i w dowolnym momencie część lub całość wypłacić bez utraty odsetek.

Najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu 2020 r.


Liderem zestawienia jest - wspomniany już wcześniej - Getin Bank, który oferuje obecnie najwyższe oprocentowanie (3,5%) i przez najdłuższy okres (rok). Szkoda jedynie, że ta propozycja obowiązuje do 10 tys. zł, ale jeśli ktoś dysponuje większą sumą środków (do 400 tys. zł), to w tym samym banku uzyska 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dają dwa banki. W przypadku Credit Agricole to propozycja dla nowych klientów, którzy założą też konto osobiste. Promocyjna stawka oprocentowania obowiązuje przez 3 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł.

W przypadku Alior Banku oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 20 tys. zł i obecnie jest gwarantowane do 30.06.2020 r., a skorzystać mogą z niego zarówno nowi, jak i obecni posiadacze Konta Jakże Osobistego (przy czym żeby załapać się na podwyższone oprocentowanie, trzeba włączyć tzw. 'korzyść' oraz wykonywać płatności kartą wydawaną do konta na sumę min. 300 zł w ciągu miesięcznego okresu rozliczeniowego na potrzeby promocji z oprocentowaniem).

mBank oferuje 2,6% w skali roku do 31.08.2020 r. maksymalnie dla kwoty do 20 tys. zł. To promocja, o której już wspomniałem, bo dodatkowo - oprócz odsetek od oszczędności - czeka do wzięcia także premia.

Przydatne informacje


Powyższe zestawienie przedstawia stan obowiązujący na 1.05.2020 r. Jednak oferty banków dość dynamicznie się zmieniają. Na bieżąco aktualizuję poniższe zestawienia:

W powyższym przeglądzie lokat i kont oszczędnościowych, zawsze gdy podaję oprocentowanie, przedstawione jest ono w ujęciu rocznym. Każda z wymienionych lokat oferuje oprocentowanie stałe. Więcej objaśnień w tej kwestii znajdziesz we wpisie "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty".

Wszystkie lokaty czy konta oszczędnościowe, które opisuję w powyższymi wpisie, oferowane są przez banki, które podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, których chroni oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (Twe oszczędności wrócą do Ciebie nawet gdyby bank upadł).

139 komentarzy:

 1. Krótki zrobił się już teraz ten ranking :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Na początku marca obniżyłem próg minimalnego oprocentowania, jakie uwzględniam do tworzenia rankingu (z 2 do 1,8%). Ranking rozrósł się o kilkanaście pozycji, ale przez cięcia wiele lokat wypadło :( Teraz przymierzam się do kolejnego obniżenia poprzeczki.

   Usuń
 2. Niestety Lokata Na Nowe Środki Plus w Idea Banku spadła już z 2,4% do 2,2% na 2 miesiące i 2% na 3 miesiące. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Kiedyś takie zmiany bank wprowadzał wyłącznie w dni robocze, najczęściej w godzinach przedpołudniowych. A teraz widać, że dzieje się to w nocy i nawet w dni świąteczne.

   Usuń
  2. Myślę, że tych zmian nie dokonują pracownicy tylko wewnętrzny algorytm bazujący na aktualnym zapotrzebowaniu na depozyty.

   Usuń
 3. A niestety czytałem że RPP na tych obniżkach stóp może nie poprzestać.

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, kto przespał lub nie był w stanie skorzystać z ofert na lokaty w BOŚ, TB czy zakupu obligacji skarbowych w ostatnich dniach ten chyba powinien się zastanowić nad zakupem metali szlachetnych lub nieruchomości - dla inwestorów nadeszły chude lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jednak inny pułap inwestycyjny, inny, zdecydowanie dłuższy horyzont czasowy oraz ryzyko zmienności ceny (wystarczy spojrzeć na wykresy cen np. złota).

   Usuń
  2. No ale z tego co widziałem na innym wątku, to sam się skusiłeś na obligacje :)

   Usuń
  3. Tak drastyczna obniżka oprocentowania jaką wprowadzili od dziś oraz wyjątkowo dobre warunki jakie były do wczoraj po prostu niemal do tego zmuszały - ot co!

   Usuń
 5. Złotówa, mBank oferuje 2,6% w skali roku do 31.08.2020 r. maksymalnie dla kwoty do 20 tys. zł - gdzie jest opis tej promki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W powyższym przeglądzie linkuję do niego dwukrotnie :)

   Opis promocji mBanku można znaleźć tutaj.

   Usuń
  2. A jak mam konto założone w poprzedniej edycji (tej 'bezkarencyjnej') to też się łapię?

   Usuń
  3. Podbijam pytanie.

   Usuń
 6. Nest Skarbonka wciąż 3% ale to tylko drobne czyli maks. 5k :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nowych skarbonek już tylko 2 %.

   Usuń
  2. nie wiem czy było 35, wszedłem z ciekawości obczaić i jest 2%

   Usuń
  3. @Anonimowy, 1 maja 2020, 13:09 - chyba Ci nie obniżyli oprocentowania już w trakcie posiadania konta?

   Usuń
  4. Niestety tak!

   Usuń
 7. Co myślicie o lokacie happy w idea banku? 3% do 20 000 na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brać jak dają, bo jeszcze niedawno temu dawali 4% :)

   Usuń
  2. Przyniesie ci 3% w skali roku do 20 tys. Przez 3 miesiące. Minus podatek 19% prosta matematyka nie trzeba za dużo myśleć

   Usuń
  3. Jak masz możliwość, to korzystaj.

   Usuń
  4. Lokata jak to lokata. Bez żadnego konta i bez niczego innego więc prosta sprawa.

   Usuń
 8. Mysle ze te ciecia stop to przez korone na szybko a sytuacja gospodarcza wymusi inflacje i stopy beda musialy isc w gore

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy będąc pełnomocnikiem przy koncie mamy, kwalifikuję się do premii 160 zł przy otwarciu konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wysokości premii wnioskuję, że może chodzić o ING Bank Śląski? Regulamin promocji wyklucza jedynie posiadaczy lub współposiadaczy konta (o pełnomocnikach nic nie wspomina), więc powinno być okey :)

   Usuń
  2. Chodzilo o ING, dzięki :)

   Usuń
  3. Pod warunkiem, że nie masz (jako pełnomocnik) dostępu do bankowości internetowej. W przeciwnym razie nie złożysz wniosku o konto przez stronę promocji.

   Usuń
 10. Oprocentowanie spada do takiego stopnia, że aż żal. Banki przysyłają wiadomości o obniżonym oprocentowaniu, w moim przypadku Millenium 2.6% i Getin 2,7% (w obu przypadkach do lipca), po tym czasie sądzę, że spadnie bardzo mocno. Szkoda, bo przypuszczam, że takie oprocentowanie na długo już nie będzie obecne, mam na myśli kwoty wyższe. Bo być może takie do 20.000/30.000 zł jakieś powyżej 2% jeszcze się trafi, chociaż różnie to może być. Takie czasy nastały dla depozytów :(

  OdpowiedzUsuń
 11. A mnie najbardziej żal zapowiedzi Santandera który wycofuje się z oprocentowania konta 123 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam to samo. 11 kont pójdzie do zamknięcia.

   Usuń
  2. U mnie 16. Zostawię jedno dla moneybacku. Ciekawe czy i za niego wkrótce się wezmą.

   Usuń
  3. Da się w jakiś możliwie szybki sposób zamknąć te konta ( bez wizyty w banku) ?? mam ich 30.

   Usuń
  4. Infolinia albo doradca przez wideo w aplikacji.

   Usuń
  5. Macie może jakąś alternatywę? Szukam zwykłego konta z oprocentowaniem,nawet niewielkim, ale chyba już takich na rynku brak...

   Usuń
 12. Moje spostrzeżenia odnośnie zakładania kont. Dziś miałam zamiar założyć trzy konta mając do dyspozycji smartfon oraz inny rachunek i w ciągu kilkunastu minut (góra kilkudziesięciu) uzyskałam w pełni funkcjonalne konto w INGu, w Getinie sprawa jest niestety na etapie wniosku i czekają mnie kolejne kroki (kontakt banku, kurier, itp), w CAgricole podobnie. Można zrobić ranking łatwości zakładania kont ;-)
  Dzięki za inspiracje Złotówa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje spostrzeżenia odnośnie zamykania kont w w/w bankach:
   - w Getin zrobisz to w minutę zdalnie, np. internet
   - w ING w oddziale
   - w CA w oddziale

   Powodzenia!

   Usuń
  2. @Anonimowy1 maja 2020 23:16
   W ING wprawdzie tylko w oddziale, ale za to od ręki (bez żadnego okresu wypowiedzenia). No i samo konto DIRECT jest bezwarunkowo darmowe, a z karty można zrezygnować przez bankowość internetową/mobilną.

   Usuń
  3. Takie info też się przyda. Dzięki!

   Usuń
 13. Witam, szukam bezpłatnego konta dla żony bez dodatkowych warunków takich jak wpływ na konto, przelewy itp. Dodatkowo fajnie jakby była możliwość założenia lokaty lub konta oszczędnościowego na kwotę 70k z korzystnym oprocentowaniem. Możecie coś polecić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo życzeń. Jak konto ma być bez karty to w większości banków jest za darmo. Jeśli z kartą to jedyne darmowe jest w Nest Banku. Ale lokaty już też mizerne.

   Usuń
  2. Na ten moment to może być przykładowo:
   - ING - Konto DIRECT + Otwarte Konto Oszczędnościowe (promocja 2,5% przez 4 m-ce)
   - Alior - Konto Internetowe + Konto Mega Oszczędnościowe (promocja do 2,5% przez 3 m-ce)
   W obu przypadkach przelewy internetowe z konta oszczędnościowego na osobiste są darmowe.

   Usuń
 14. Do wczoraj też patrzyłem na konta i lokaty, aż doszło do mnie na co ja czas marnuję. Jarało mnie 3% a przecież po belce to mniej niż 2,5. Na dodatek mówimy o jednej, powitalnej najczęściej lokacie na kwartał. Sorry, że psuję zabawę, ale ja mam dosyć skakania. To oprocentowanie nie będzie lepsze, bo jest elementem polityki gospodarczej. Właśnie o to chodzi, żeby ludzie nie oszczędzali tylko kupowali. Myślę, że nawet w sytuacji wzrostu inflacji, który już trwa i będzie postępował - przez politykę państwa - nie należy spodziewać się zwyżek stóp. Jeśli będą, to z dużym opóźnieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale ciągle lepiej mieć te 2% niż 0.

   Usuń
 15. Proszę o odpowiedź. Mam już w ING 100k na OKO Bonus na 2,5 % , czy mogę otworzyć teraz drugie zwykłe OKO na 2,5% ? Sprawa raczej pilna bo czasu mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Tu masz artykuł o tym: https://bankobranie.blogspot.com/2020/05/ing-bank-slaski-oko-i-oko-bonus.html

   Usuń
  2. A czy jako obecny klient ING też mogę skorzystać z oferty OKO i uzyskać 2.5%? Jakie są warunki? W regulaminie jest mowa o braku aktywnosci na OKO. Czy też oferta jest tylko dla nowych klientów?

   Usuń
  3. Obecnie ma OKO i OKO Bonus - czy mogę założyć drugie OKO i OKO Bonus?

   Usuń
  4. Tu jest dobre źródło informacji o zamykaniu kont:
   https://bankobranie.blogspot.com/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń
  5. @Anonimowy, 3 maja 2020, 09:49

   Tych kont można założyć do woli.

   Usuń
  6. "Uczestnik może być posiadaczem tylko jednego rachunku OKO Bonus." (pkt 7 Regulaminu oferty specjalnej „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”).

   Usuń
  7. OKO tak. OKO Bonus nie.

   Usuń
  8. Ale chyba tylko jedno OKO gra w tej promce do 100k?

   Usuń
  9. Ciekawe czy mogę otworzyć drugie OKO.

   Usuń
  10. Tak, Ale promocja jest na jednym

   Usuń
  11. I tylko dla nowego klienta. A dla starego to warunki są tak wyśrubowane że lepiej temat odpuścić.

   Usuń
 16. W ING podobno można do 6 maja założyć 2 konta OKO po 100k . Niedawno zlikwidowałam 1 konto Bonus na 2.5% , czy można teraz założyć normalne OKO na 2.5% choć to już nie będą nowe środki ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy Alior celowo dzieli odsetki na Mega KO na promocyjne oraz premiowe, żeby odprowadzić jak najwięcej podatku tow. Belki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 19% od kwoty x + 19% od kwoty y da tyle samo co 19% od sumy x + y. Ewentualnie może być 1 gr różnicy w wyniku zaokrąglenia.

   Usuń
  2. Ale o co Ci właściwie chodzi? Suma odsetek jest naliczana prawidłowo, a podatek jest naliczany od sumy odsetek, czyli też prawidłowo.

   Usuń
 18. Mr.Złotówa proszę o komentarz promocji:https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-oszczednosciowe-na-nowe-srodki-w-eurusd.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na co dzień ofert dla oszczędności w walutach aż tak mocno nie śledzę, ale na tyle na ile się orientuję i kojarzę, to dobra opcja na tle tego, co proponują inne banki.

   Usuń
 19. Promocja dla służb medycznych i mundurowych w Credite Agricole
  DZIĘKUJEMY WAM!
  Wy codziennie dbacie o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. My doceniamy Waszą pracę i poświęcenie - dla nas jesteście VIP-ami.
  Dlatego chcemy Wam dać to, co mamy najlepsze:

  Konto dla Ciebie VIP, bez żadnych opłat, na zawsze
  0 zł za prowadzenie konta, bez żadnych warunków
  0 zł za kartę wielowalutową do konta
  0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na całym świecie
  0 zł za przelewy ekspresowe - Express Elixir przez internet i przez aplikację mobilną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co według CA znaczy "na zawsze"?

   Usuń
  2. Bezterminowo.

   Usuń
  3. No to co znaczy na zawsze. Miło z ich strony. Kiedyś konto darmowe dożywotnio było bodajże w Nordei.

   Usuń
 20. W Aliorze mam konto, w Santanderze mam konto (właśnie czekam na rekordowe bonusy) , W PeKaO mam (nie da się zamknąć zdalnie), w Millenium mam też (ulokowane środki na 2,6%), w mBanku karencja, w ING karencja... Co robić? Jak żyć? ¯\_(ツ)_/¯

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin.

   Usuń
  2. Basia, może promocja w CA, Oni zamkną za Ciebie konto w Pekao, załapiesz się na premię 200zł, promocyjne oprocentowanie.

   Usuń
  3. CA to dobry pomysł. Getin nie za bardzo, nie chcę talonów na zakupy. Dzięki!

   Usuń
 21. Mnie zastanawia jedno - długoterminowe perspektywy dla rynku lokat, powiedzmy okres 1-3 lat. Czy warto wchodzić w resztki lokat np. na 3 lata oprocentowane na ok. 2 proc. czy lepiej sobie podarować? Jeśli te spadki oprocentowania są chwilowe, a później banki będą zabiegać o depozyty, to ulokowanie środków na 2-3 lata na 2 proc. może być kiepskim pomysłem. Za to jeśli obecne spadki są tylko początkiem do jeszcze większych i dożyjemy czasów, gdzie lokaty będą miały praktycznie zerowe oprocentowanie, to nawet te 2 proc. może być atrakcyjne za rok czy dwa. Jak sądzicie? I jakie argumenty stoją za jednym i drugim sceniaruszem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno coś wywróżyć. Kiedyś po cięciach oprocentowanie przychodziły podwyżki. Teraz świat stanął na głowie i jedynie tnie. Polska chyba też poszła już w ten trend. No ale przy lokatach o jakich piszesz stawki są słabe więc wychodzi na to że banki być może przewidują dalsze cięcia.

   Usuń
  2. Po cięciach oprocentowanie przychodziły podwyżki czego? Jak na razie banki podwyższają pułap wkładu własnego na kredyty hipoteczne :)

   Usuń
 22. A tak z innej beczki. Słyszałem od znajomych, że przy próbie zamknięcia konta w Millenium proponują bodajże 2-3% zwrotu za płatności kartą i 5% za BLIK. Wiecie coś na ten temat, możecie to potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak było dotychczas:
   - 2% zwrotu za płatności kartą
   - 5% zwrotu za płatności BLIK
   W obu przypadkach zwroty można uzyskać przez 6 m-cy do 30 zł maks. na m-c.

   Usuń
  2. Każdemu proponują? Po jakim czasie od złożenia wypowiedzenia? A jeśli nie zaproponują, to wciąż można wycofać wypowiedzenie? I te 2 proc. zwrotu to tylko karta debetowa czy z kredytowej też?

   Usuń
  3. Jeśli ta KK była wydana do Konta 360 to też :)

   Usuń
  4. A za zwykłe zamknięcie karty kredytowej bez zamykania konta coś dają?

   Usuń
 23. Od dziś w Getinie 2% na koncie oszczędnościowym do 200 tys. i tylko na 62 dni. Czyli jest już bardzo źle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli dokładnie taka sama oferta jak KO Profit w Millennium.

   PS. To dokładnie 4 x więcej niż WIBOR - jest dość dobrze :)

   Usuń
  2. Powiedziałbym, że to bardzo dobrze, gdyż chyba nigdy w przeszłości nie było lokat z oproc. równym 4-krotności WIBOR.

   Usuń
 24. Kto więc może niechaj łapie KMO w Aliorze i OKO w ING. Bo to co dobre już było.

  OdpowiedzUsuń
 25. Getin ma nową edycję nowa EKO:
  - 2% do 200 tys. zł oraz 1% dla nadwyżki do 400 tys. zł
  - 1. wpłata musi nastąpić do 7. czerwca
  - dzień badania salda początkowego to 29. kwietnia

  OdpowiedzUsuń
 26. ja lokuje kasę na ALiorze 3% - tylko trzeba dodatkowo 300 zł wydać w google pay- czyli dopisać kartę debetową do płatności google , ale to tylko do lipca widzę na blogu. W Millenium dostałem propozycję lokaty urodzinowej na 2 %.

  W jakim banku konto można założyć poprzez zamknięcie innego ?

  Mam jeszcze pytanie o Mbank mam konto Mintensive czy można dodatkowo założyć KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na tym Aliorze można mieć tylko 20k.

   Usuń
 27. Nie bez powodu w kwietniu padł rekord (2,85 mld zł!) zakupu obligacji skarbowych:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Obligacje-oszczednosciowe-padl-rekord-sprzedazy-7878353.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za tyle kupione jedynie 4-latek.

   Usuń
  2. W świetle dzisiejszych obniżek stóp przez RPP do 0,1% majowa emisja obligacji skarbowych jest wciąż atrakcyjna - jutro ostania szansa na ten pociąg, bo w poniedziałek może być już za późno! Polecam 4-latki

   Usuń
  3. Ale 4 latak to teraz 1,3% w p-wszym roku a potem nie zanosi się na nic szczególnego bo +0,7% do inflacji. A niewykluczone że przy wysokiej bazie cen z tego roku to za rok możemy doświadczyć deflacji.

   Usuń
 28. Niesamowicie ciekawy tekst o prognozowanej inflacji (co pośrednio może też dać do myslenia, jeśli chodzi o oprocentowanie lokat, nawet jeśli pewnie ich oprocentowanie nie będzie nadążać za inflacją): https://www.rp.pl/Biznes/305079862-Janusz-Jankowiak-Inflacja-czyli-sen-niespokojny.html

  OdpowiedzUsuń
 29. Idea Bank już nawet obniżył oprocentowanie na lokacie Happy i Happy Pro :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto jescze może założyć lokatę Happy? Kto ma oszczędności to już na pewno tu był klientem.

   Usuń
  2. Ogólnie jest klapa. Getin przy przelewie 80k do innego banku zaoferował mi lokatę "Specjalny Procent". Do wyboru: 1,3% na 2 mies. lub 1,1% na 3 mies. Tak więc tego...

   Usuń
  3. I tak jest. Zawrotnej w Idea Banku nie ma. Przynajmniej przy próbach przelewów do ING, Santandera i Getinu.

   Usuń
  4. A lokata na nowe środki PLUS w IB to teraz max. 1,8% :(

   Usuń
  5. Roczna Na Nowe Środki+ to obecnie tylko 1,2% i też zapewne w poniedziałek zostanie obniżona.

   Usuń
  6. Ale w nocy obniżyli :)

   Usuń
 30. Pytanie do klientów Idea Banku. Czy Zawrotna już się nie pojawia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś robiłem kilka przelewów po zakończonych lokatach i nic mi się nie pojawiło.

   Usuń
  2. Z wypowiedzi prezesa Idea Banku nic pozytywnego nie wynika:

   "Idea Bank ocenia, że dzięki potencjałowi do dalszej redukcji oprocentowania depozytów ma zdolność pełnej absorpcji obniżek stóp procentowych przez RPP. W wyniku przeprowadzonej transformacji Idea Bank będzie bankiem niszowym, skierowanym do mikroprzedsiębiorstw i małych firm - poinformował prezes banku Jerzy Pruski."

   Usuń
  3. Jestem ich klientem od stycznia 2012 r. i mam obecnie jeszcze 4 lokaty - ostatnia zapada w lipcu.
   Szkoda, bo to był chyba najlepszy bank do inwestowania w Polsce.

   Usuń
  4. Niestety padł ostatni bastion wysokiego oprocentowania. Po kolei wykruszały się Getin i Open Online, Meritum, Optima. Zostało przeskakiwanie po kontach oszczędnościowych ale i tu robi się ciasno. Do końca czerwca mam jeszcze kilka kont z 3% w Santanderze. Później pewnie zostanie mi już tylko 2% w Millennium i Getinie. Cieniutko.

   Usuń
  5. Oprocentowanie w wysokości 2% to 4-krotność WIBOR - tak dobrze chyba jeszcze nigdy nie było!

   Usuń
  6. Ale Idea Bank i tak ciągle daje najlepsze oprocentowanie. I to niestety jest najgorsze, że choć słabe to najlepsze.

   Usuń
  7. Dzisiejsza oferta przy przelewie do Alior: "Chcesz skorzystać z wysoko oprocentowanej Lokaty ZAWROTNEJ 1.5% w skali roku?"

   Usuń
  8. @Anonimowy, 21 maja 2020, 22:15 - Toyota Bank oraz BOŚ pomimo kwietniowych obniżek wciąż mają lepsze oferty.

   Usuń
  9. W BOŚ? No właśnie tam już dość słabo. Maks co znajduję to 1,5%. Chyba że czegoś nie widzę.

   Usuń
  10. W Nest polecieli też po bandzie. Lojalna 1,1%, a na nowe środki 1%

   Usuń
  11. Ja założyłem pod korek w BOŚ 5-letnią na 2,84% - to se ne vrati :)

   Usuń
  12. 1,5%????? To lepiej że mi jej nawet nie zaoferowali bo nie parsknąłem śmiechem i przynajmniej ekran mam czysty.

   Usuń
  13. Obecnie lokaty 5 na 5 Boś już chyba nawet nie ma w ofercie?

   Usuń
  14. Wycofana. Jedynie takie są obecnie oferowane: https://ekolokata.bosbank.pl/

   Usuń
  15. A jutro posiedzenie RPP i różnie może być...

   Usuń
  16. No i było :)

   Zapewne jeszcze jutro oprocentowanie lokat pozostanie na obecnym poziomie, ale w poniedziałek na dwoje babka wróżyła - sugeruję Toyota Bank, bo to juz chyba ostatnia szansa prze posucha baaardzo długo!

   Usuń
  17. Anonimowy27 maja 2020 16:48
   Gratuluję wyczucia bo mało kto spodziewał się nowego cięcia. Ciekawe teraz czy kolejnym krokiem będą ujemne stopy?

   Usuń
  18. Polska wciąż ma jedne z najwyższych stóp procentowych w Europie!

   Usuń
  19. I najwyższą inflację!

   Usuń
 31. Idea wciąż konsekwentnie będzie ciąć koszty operacyjne: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-40-proc-zalogi-bedzie-pracowac-zdalnie-7889368.html#dod_komentarz

  OdpowiedzUsuń
 32. RPP znów obniżyła stopy procentowe!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd to wiadomo?

   Usuń
  2. Dzisiejsza obniżka jest chyba najgłośniejszą ze wszystkich tegorocznych cięć.

   Usuń
 33. Idea właśnie obniżył oprocentowanie na lokatach, Toyota na razie jeszcze nie, obligacje skarbowe zostaną pewnie bezpieczne do niedzieli czyli końca m-ca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na czerwiec oferta zostaje bez zmian.

   Usuń
  2. Czyja oferta?

   Usuń
  3. Seria emisyjna 4-latek COI0524 jest oferowana w sprzedaży do końca maja na następujących warunkach:
   - w 1. roku z oprocentowaniem stałym 1,30%
   - w kolejnych latach 0,75% + wskaźnik inflacji CPI

   Co będzie w czerwcu zobaczymy już w poniedziałek.

   Usuń
  4. Przedłużyli ją o kolejny miesiąc - dla wielu ludzi to już ostatnia deska ratunku.

   Usuń
 34. Wkrótce banki usuną z oferty KO, gdyż utrzymywanie tego typu rachunków nie będzie miało większego sensu w sytuacji, gdy oprocentowanie na nich dzieli krok od zera - to nie szmonces!

  OdpowiedzUsuń
 35. Nest ma obecnie 3 różne lokaty WIBOR i z opisu zamieszczonego na ich stronie wynika, że oprocentowanie na tych lokatach rzekomo jest zależne od stawki WIBOR 6M, które ma się nijak do wartości widniejącego na nich oprocentowania:
  - 1,39% na 12 m-cy,
  - 1,49% na 24 m-ce
  - 1,59% na 36 m-cy
  Ktoś się może orientuje o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokata ze zmiennym oprocentowaniem. A WIBOR zleciał na łeb na szyję, więc zaraz będzie spadek oproc. na lokacie. Pewnie to aktualizują co jakiś czas (np. z nowym miesiącem). Tam samo jest z kredytami hipotecznymi. Zmiana oprocentowanie też jest dopiero po czasie, bo zmiany są cyklami co 3 albo 6 mies.

   Usuń
 36. Ciekawe jak będzie wyglądać jutrzejszy wątek o najlepszych lokatach na czerwiec :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może nawet nie będzie?

   Usuń
  2. Będzie. Myślę, że względem powyższego wpisu, aż takiej rowolucji jeszcze nie ma (bo banki po prostu nie zdążyły zareagować na niespodziewaną decyzję RPP albo mają ciągle obowiązującą promocję z określoną datą końcową; acz pierwsze oznaki cięć już są - 22. edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium daje... 1% w skali roku. W poprzedniej edycji 2%).

   Usuń
 37. A lokata na nowe środki w Idea banku już max 1,5 proc. Obniżyli też oproc. lokaty Happy.

  OdpowiedzUsuń
 38. mBank obniżył oprocentowanie na lokacie powitalnej z 3% na 1%. Czyli symbolicznie pożegnaliśmy ostatnią lokatę z trójką na przodzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się że i dwójka na przodzie jest mocno zagrożona.

   Usuń
  2. Pretorianie, to jest wątek o lokatach majowych :)

   Wkrótce sierpień, a z nim zawita początek istnej rzezi dla oszczędzających. Teraz gra toczy się o pożyczkobiorce, bo banki mają bardzo poważne nadwyżki depozytów, od których płacą spore podatki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...