Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 140 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2,5% dla oszczędności

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

28.05.2020

Premia do 140 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2,5% dla oszczędności

mBank uruchomił nową edycję promocji swego konta osobistego.

Premia do 140 zł za konto w mBanku
Do wzięcia czekają dwie, łatwe premie pieniężne na sumę 140 zł. A dodatkową zachętą dla oszczędzających jest dobre - jak na obecne czasy (zwłaszcza, że dziś Rada Polityki Pieniężnej ponownie ścięła stopy procentowe) - oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

eKonto z premią - 9 edycja: do 140 zł od mBanku


Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała:
1) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub  
2) rachunku oszczędnościowego  
o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 [to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku - przyp. Mr. Złotówa]. 

Z uczestnictwa w promocji wykluczeni są także współposiadacze tego typu rachunków. Ale posiadanie innych produktów mBanku (np. karty kredytowej, pożyczki czy rachunku firmowego) w niczym nie przeszkadza i droga do udziału w promocji z premią do 140 zł za konto osobiste w mBanku jest otwarta.

Nagroda. W promocji "eKonto z premią - IX edycja" mBank przygotował dwie premie pieniężne w wysokości 100 zł ("Premia za szybki wpływ") i 40 zł ("Premia za transakcje"). Wpłyną one na konto, więc będzie można je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Dodatkowo (ale nie ma konieczności korzystania, bo to już propozycja tylko dla chętnych) osoby zakładające konto osobiste w mBanku mogą załapać się na promocyjne oprocentowanie 2,5% w skali roku dla kwoty do 20 tys. zł. Takie warunki na rachunku oszczędnościowym Moje Cele mBak gwarantuje przez 4 pełne miesiące kalendarzowe.

Zasady promocji "eKonto z premią - IX edycja"


By wziąć udział w promocji:
 • najpóźniej do 30.09.2020 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą oraz zawrzyj umowę z bankiem.

A dalej przyjdzie już spełniać proste warunki uzyskania premii 100 i 40 zł.

Premia 100 zł za szybki wpływ. Jak ją zdobyć?
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij na konto jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł (może to być przelew nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł) oraz
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności na dowolne kwoty kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj, a więc nie zwracaj zakupów). 

Premia 40 zł za transakcje. By uzyskać ten bonus, w drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji:
 • zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (wytyczne są takie same, jak wyżej) oraz 
 • w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj co najmniej 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

Kiedy mBank wypłaci premie?


Każda z premii ma być wypłacona do końca miesiąca następującego po miesiącu spełniania warunków jej uzyskania. Przykładowo przebieg udziału w promocji może wyglądać tak:
💡 Jeżeli umowę o eKonto osobiste w mBanku zawrzesz w czerwcu, to na zapewnienie szybkiego wpływu będziesz mieć 7 dni, a na wykonanie 5 transakcji bank da Ci czas do końca lipca. Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz 100 zł (to "Premia za szybki wpływ"), które mBank wypłaci Ci do końca sierpnia. W sierpniu będzie należało jeszcze wykonać 5 płatności (kartą i/lub BLIKiem) oraz zapewnić wpływ 1 000 zł - za to otrzymasz 40 zł do końca września (to tzw. "Premia za transakcje").

Przydatne informacje. Udział w promocji biorą konta indywidualne (załóż więc konto samodzielnie i nie zmieniaj go na wspólne, by nie pozbawić się prawa do premii).

eKonto osobiste w mBanku - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego w mBanku na potrzeby powyższej promocji to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 1 płatność kartą (na dowolną kwotę);
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł).

Jak wygląda otwarcie konta w mBanku. We wniosku o konto wybrać możesz sposób zawarcia umowy o konto (za pośrednictwem kuriera lub w wybranej placówce mBanku).

W przypadku zawierania umowy o konto w placówce mBanku, by mieć pewność udziału w promocji, warto zwrócić uwagę, aby w placówce umowa o konto została zwarta dla wcześniej już złożonego wniosku przez Internet. A jak tego najprościej dopilnować? Zapisz sobie i podaj doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości mailowej potwierdzającej złożenie wniosku.

Konto oszczędnościowe Moje cele: 2,5% do 20 tys. zł w mBanku


Kto chce (bo to opcja dobrowolna i nie wymagana na potrzeby uzyskania premii do 140 zł) może również skorzystać z usługi Moje cele i idącej za tym okazji na promocyjne oprocentowanie. Szczegóły oferty to:
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku;
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania:  od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe (przykładowo: jeśli rachunek Moje Cele otworzysz w czerwcu, to promocyjne oprocentowanie uzyskasz do końca października 2020 r.);
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 20 000 zł.

By uzyskać promocyjne oprocentowanie trzeba założyć rachunek oszczędnościowy z usługą "Moje cele" (zrobić to należy już na etapie wnioskowania o eKonto osobiste).

Moje cele to usługa, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz ją skonfigurować tak, by małe kwoty mBank przelewał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze wtedy, gdy będziesz płacić kartą, robić przelewy lub wypłacać pieniądze z bankomatu. A wybrać można zaokrąglanie do 10 zł, stałą kwotę z przedziału od 3 do 10 zł albo konkretny procent (w przedziale od 1 do 15%) od transakcji. Środki te będą trafiać na rachunek oszczędnościowy.

Aby uzyskać stawkę 2,5% w skali roku, należy spełniać poniższy warunek:
"Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym"

Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat.

97 komentarzy:

 1. Cześć. Mam pytanie o rachunek Moje Cele. Czy mogę wrzucić tam od razu maksymalną kwotę 20 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Ale też pamiętaj że co miesiąc musi wpłyną +100 zł.

   Usuń
  2. Czyli mogę wpłacić 5 tyś na poczatku i w każdym miesiącu dopłacać 100 zł na ten cel?

   Usuń
 2. Czy można połączyć to z poleceniem od znajomego by ten otrzymał 100zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest jakaś inna opcja sprawdzenia kiedy zamykałem konto oprócz placówki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Infolinia.

   Możesz też przeszukać skrzynkę mailową bo mbank przesyła maila z potwierdzeniem zamknięcia konta.

   Usuń
  2. Infolinia.

   Usuń
  3. Maila pewnie wykasowałem, ale dzwoniłem najpierw na infolinię i babka powiedziała, że muszę iść do oddziału. Jutro zadzwonię znowu

   Usuń
  4. Dostał ktoś odpowiedź na infolinii? Dzisiaj znowu mnie odesłali

   Usuń
  5. Ja dowiadywałem się jakoś 3-4 mies. temu. Podali mi datę a nawet godzinę zamknięcia konta.

   Usuń
 4. jechałem dzisiaj na rowerze dopadły mnie dwie rzeczy 1. deszcz a 2. info w radio że kolejne obcięcie stóp procentowych żebyśmy wydawali pieniążki

  OdpowiedzUsuń
 5. No to się szarpnęli z 2,5% tuż przed decyzją RPP. Już pewnie tak szczodrze by nie było.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka jest kapitalizacja konta oszczędnościowego Moje Cele? Miesięczna? W którym regulaminie jest to zapisane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniec miesiąca kalendarzowego. Wynika z tabeli oprocentowania.

   Usuń
  2. A o jakiej w ogóle kapitalizacji tu mowa? Proszę sobie obliczyć ile płatności trzeba zrobić, żeby uzbierać na tym niby koncie oszczędnościowym 20 tysięcy marnych polskich złotych.
   @Anonimowy 29 maja 2020 19:06 zrobisz te płatności w ciągu jednego dnia? Ile wody upłynie nim na tym KO coś uzbierasz a tym samym to oszczędzanie będzie mieć jakiś sens?
   Można oczywiście robić przelewy albo - albo i nie bo nawet nie chce mi się tego sprawdzać - zrobić jeden z ustawioną opcją 15% które ma trafić przy okazji na "Moje Cele". A wiesz jaką sumą trzeba dysponować aby zrobić to przy jednym przelewie? I pytanie, czy dysponując takimi środkami, istnieje jakieś logiczne wytłumaczenia żeby je tak "tyrać"?

   Poza tym, ciekawe ile osób z tych które liczą na tzw. "oszczędzanie" przy okazji tej "promocji" jest świadomych tego, że aby w ogóle coś "oszczędzić", to trzeba spełnić jeszcze dodatkowy warunek. :P

   Usuń
  3. Czego ty się nawąchałes? Zasilasz ręcznie na 20 tys.a potem zeby ci 101 zl co miesiąc automatycznie wpłacało

   Usuń
  4. A "ty" co wąchasz? Pokaż mi w którym punkcie regulaminu jest podana informacja, że możesz taką kwotę wpłacić jednorazowo?
   Podobnie na stronie banku, są wymienione i opisany tylko cztery możliwe sposoby "odkładania na Cel".

   Usuń
  5. Ale pokaż punkt w którym jest to zabronione? :)

   A co nie jest zabronione to jest dozwolone.

   Usuń
 7. Program poleceń nie łączy sę z tą promocją? Jeśli nie to jaki sens ma ta promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwonilam wczoraj na infolinię. Potwierdzili, że promocja łączy się z programem poleceń.

   Usuń
  2. A we wniosku jest miejsce na kod polecający jeżeli można łączyć to z programem poleceń? Czy może polecenie przebiega w inny sposób?

   Usuń
  3. Czy ktoś może rozwiać wątpliwości dot. programu poleceń? Może Mr. Złotówa coś podpowie?.. :)

   Usuń
  4. Podczas składania wniosku jest okienko do zaznaczenia "mam kod", ale nie w każdej przeglądarce pojawia się okno do wpisania kodu.

   Usuń
 8. Anonimowy30 maja 2020 09:34
  Recz w tym że wpłacasz od razu 20 tysięcy (lub lepiej 19700zł) i nie bawisz się w jakieś tam automatyczne zasilania celu przez Mbank (Tak jak sam zauważyłeś odkładanie kwot przy okazji transakcji jest bezsensowne). Potem wystarczy już tylko pamiętać żeby w kolejnym miesiącu wpłacić np. 101zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to sprawdzone? Da się tam od razu zasilić bezpośrednio KO na taką duzą kwotę i potem dopłacać te 100zł. Bez tych całych % od przelewów itd?

   Usuń
 9. Jak we wniosku nie zaznaczyłam rachunku Moje cele, a wniosek wysłany, to już nic nie mogę zrobić i tego wyższego oprocentowania nie uzyskam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż osobno i napisz reklamację by cię dopisali.

   Usuń
 10. Hej,
  Czy jak założę konto w połowie czerwca to na początku lipca będę mógł normalnie wpłacić kase na konto oszczędnościowe? bo prostu będę miał ok 2 tygodni mniej za odsetki?

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej,
  mogę od razu wpłacić 20 000 zł a potem co miesiąc na to konto oszczędnościowe muszę wpłacać 101 zł aby mieć za darmo prowadzenie konta? Muszę to wpłacić z mojego konta osobistego w mBanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz tak zrobić. Przelew może być z innego banku.

   Usuń
  2. Czyli wpłacam 20 000 zł z innego konta na oszczędnościowe, nie muszę wpłacić tych 20k z konta osobistego wmbank?

   Usuń
 12. Również chcę zapytać o kod poleceń. Czy zawierając umowę, można go gdzieś wpisać i tym samym skorzystać z programu poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 13. "Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń"
  Nie rozumiem. Płacę kartą 5 razy np. po 25 zł więc jest 125 zł i teraz 225 zł muszę z innego konta przelać na osobiste czy oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie ruszasz nic z konta moje cele to wpłacasz 100zł miesięcznie i spełniasz warunki. Jeśli w danym miesiącu z celów wypłaciłeś np. 50zł to musisz zasilić 150 zł, ale bilans był 100zł na plus

   Usuń
  2. Czy po modyfikacji celu na wyższą kwotę promocyjne oprocentowanie nadal pozostaje?

   Usuń
  3. Czyli wpłacam 20 000 zł z obojętnie jakiego konta na konto moje cele a potem przez 4 miesiace po 100 zł i to wszystko?

   Usuń
  4. Dobrze wyżej kolega prawi?

   Usuń
  5. #Anonimowy1 czerwca 2020 21:13
   Chodzi o obciążenia na koncie Moje Cele. Czyli saldo nie może zmaleć. Ba, musi być o 100 zł wyższe. O to chodzi.

   #Anonimowy2 czerwca 2020 11:26 oprocentowanie się nie zmienia. do 20k jest 2,5%

   #Anonimowy2 czerwca 2020 23:02 tak

   Usuń
  6. Przed chwilą rozmawiałam z doradcą m-banku, który stwierdził, że w ramach oszczędzania "Moje Cele" nie można go zasilić od razu do kwoty 20 tys. zł, żeby od razu od całej kwoty mieć wyższe oprocentowanie, a potem pilnować zwyżki salda o min. 100 zł. Nawet skontaktował się dodatkowo z innym konsultantem i potwierdził, że to nie jest typowy rachunek oszczędnościowy, ale rachunek do automatycznego i regularnego oszczędzania. Trochę to dziwne, ale odpowiedź nie zostawia złudzeń dotyczących możliwości wpłaty wyższej kwoty.

   Usuń
  7. Czyli można w końcu wpłacić te 20k czy nie?
   Mr. Złotówa ;) ?

   Usuń
  8. Słuchajcie dalej konsultantów z banków, to świetnie na tym wyjdziecie... ;)

   Usuń
  9. a mi pani z banku powiedziała, że można włacic od razu większą kwotę

   Usuń
  10. kto się obawia opcji wpłaty 20 tys. i potem dopłat po stówie w kolejnych m-cach i chce mieć to na piśmie - polecam czat z konsultantem mbank (bardzo sprawna rozmowa bez kolejek) i jednoznaczne sformułowanie zapytania a potem print screen z udzielonej odpowiedzi. Ja taki mam, a że tu nie można zdjęć u Złotówy w komentarzu dodać to nie udostępnię..

   Usuń
  11. @pws8 czerwca 2020 18:50 - "Słuchajcie dalej konsultantów z banków, to świetnie na tym wyjdziecie"

   Dopiero co się o tym przekonałem w Santander. Mam ofertę 'na zatrzymanie' 2-procentowych zwrotów za zakupy. Zapewniano mnie, że MCC 4829 (przekazy pieniężne) oraz MCC 4900 (opłata rachunków) są zaliczane do zwrotów. Niestety nie są, ale ja mam w bankowości zapis ich wiadomości, który temu przeczy. Reklamacja poszła co nie zmienia faktu groteskowego braku kompetencji ludzi zatrudnionych na różnych infoliniach czy BOK - istna plaga!

   Usuń
  12. Regulamin promki "NA ZAKUPY Z SANTANDEREM" nie wspomina nic o żadnych wykluczeniach MCC.

   Usuń
  13. A masz gdzieś ten regulamin? Możesz podesłać? Rozumiem, że to właśnie nazwa tej utrzymaniówki czy coś innego?

   Usuń
  14. Regulamin nie zawiera żadnych wykluczonych MCC, ale jest za to jest bardzo nieprecyzyjny słowny opis wykluczeń więc nie dziwota, że nawet te siroty z ich infolinii tego nie kminią :)

   Usuń
 14. Zakładam wczoraj konto, teraz ma kontaktować się ze mną kurier, ale niestety nie było miejsca na wpisanie kodu polecenia, chyba że przegapiłam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy do obciążenia konta wlicza się pożyczka w mBanku? Chodzi mi o konto oszczędnościowe i wyższe oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tu chodzi o obciążenia konta Moje Cele. Jeśli dobrze rozumiem więc nie ma znaczenia co się będzie działo na ROR (eKoncie osobistym).

   Usuń
 16. Czy konto mogę zamknąć po zgarnięciu nagród?

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej,
  Można wpłacić od razu te 20 000 zł na konto oszczędnościowe czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 18. I będzie 2,5%? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu miałoby nie być? Masz to w regulaminie.

   Usuń
 19. Jak już ktoś ma konto to polecam sprawdzić mOkazje. można tam znaleźć np. 4% zwrotu za zakupy na BP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paliwo na stacjach Auchan albo Leclerc jest 10% tańsze niż na BP - wot i zagwożdżka :)

   Usuń
 20. Hej,
  Czy ktoś wpłacił 20 000 zł i już dostałem odsetki 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
 21. Szanowny Mr Złotówa!

  Czy dobrze zrozumiałem?
  Czy spełnię warunki promocji Konta oszczędnościowego "Moje cele" oraz uniknę opłat za prowadzenie rachunku i kartę, jeżeli:
  1. założę konto "Moje cele" w lipcu, olewając wszystkie proponowane "zaokrąglenia" i wpłacając tam od razu 19596 zł z konta podstawowego,
  2. w kolejnych 4 miesiącach kalendarzowych (w dowolnym dniu, nawet po upływie 30 dni - i wielokrotności 30 dni - od otwarcia "Celu") będę dopłacał z rachunku podstawowego na "Cel" po 101 zł,
  3. w lipcu zapewnię wpływ 19596 zł na konto bazowe (do przelania na "Cel") oraz na 5 dowolnych płatności, a w sierpniu 1000 zł na konto bazowe (bez konieczności utrzymywania środków, poza dokonaniem płatności),
  4. w lipcu i sierpniu dokonam po 5 płatności kartą na dowolne kwoty,
  5. we wrześniu i październiku zapewnię dowolne wływy dla dokonania dowolnych płatności (po jednej w każdym z tych miesięcy).

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy dobrze rozumiem, że jeśli już jestem klientem mBank i konto Moje Cele założę np. Dzisiaj tj. 2.07 to oprocentowanie 2,5% będzie cztery miesiące zaczynając od SIERPNIA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to promocja dla nowych klientów wyłącznie.

   Usuń
  2. Nie widzę takiego zapisu w regulaminie. Udało mi się założyć cel. Zobaczymy jak będzie z oprocentowaniem.

   Usuń
  3. Promocja jest dla osób które nie miały kont(a) od 1.01.2017

   Usuń
  4. dla obecnych klientów ta promocja też jest dostępna

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. obecni klienci: jeśli dnia "30.04.2020 r. posiadałeś na swoich rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach mniej niż 1 000 zł możesz założyć cel z promocyjnym oprocentowaniem 2,50%" do dnia 30.09.2020.

   link: https://www.mbank.pl/pdf/regulamin-osobyfiz/oszczednosci/501.pdf

   Usuń
 23. Czy można otworzyć kilka celów oszczędnościowych do jednego rachunku ???

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy do 5 wymaganych płatności kartą lub BLIKiem będą zaliczone płatności w Internecie, np Allegro? Czy trzeba fizycznie skorzystać z terminalu?

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie spełniam warunku zamknięcia konta przed 2017 rokiem (zamknięte w 2019).
  Czy mimo wszystko mogę założyć konto tylko w celu uzyskania 2,5 % na koncie oszczędnościowym, rezygnując z nagrody 140 zł?
  Zależy mi tylko na ulokowaniu oszczędności.
  Czy będzie dostępny ten rachunek na 2,5% ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolne żarty - za chwilę to KO będzie oprocentowane na 0,3% i w kilka tygodni później na 0,05% :)

   Usuń
  2. Podbijam pytanie. Jeśli nie chcę bonusu pieniężnego, a zależy mi tylko na oprocentowaniu promocyjnym, to wykluczenie klientów wstecz do 2017 roku nie obowiązuje?

   Usuń
  3. Niby można.

   Usuń
 26. Witam,
  Ja również nie miał gdzie wpisać kod polecenia.... niby zaznaczyłem to w wniosku ale nie było gdzie wpisać..

  OdpowiedzUsuń
 27. Cześc,
  mam już konto w mbanku i mój cel. czy mogę od razu przelać na konto moj cel 19600 zł czy muszę coś zmieniać w opcjach? Obecnie mam "Obecny sposób oszczędzania: zaokrągleń kwot transakcji do pełnych 10 PLN" i moge to zmienić na "stałą kwotę miesięcznie". Mam tak zostawić i wpłacić od razu te prawie 20000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doradzi ktoś?

   Usuń
  2. możesz wpłacić od razu 20000 - cała kwota będzie pracować na 2,5%. Ja co miesiąc dopłacałem po 200-300zł bo nadpłata powyżej 20000 też jest lepiej oprocentowana niż standardowe 0,01%
   ps. nadwyżka ponad 20000 jest na 0,4%

   Usuń
 28. Wpłaciłem w sierpniu 18 000 zł na konto moje cele, dodatkowo 100 zł musze wpłacic w wrześniu, październiku, listopad i grudzień a czy muszę również i w sierpniu?

  OdpowiedzUsuń
 29. Z tego całego galimatiasu dla mnie wynika wniosek taki : jeśli dysponuję tylko kwotą 20000 zł to nie mogę tego od razu wpłacić bo muszę zasilić konto w 2-ch miesiącach po 1000 zł i wykonywać te obowiązkowe transakcje a jeszcze dodatkowo dopłacać co miesiąc min 100 zł. W dodatku tego co wpłacone nie mogę ruszać bo stracę promocyjne oprocentowanie ! Dla mnie to nie konto oszczędnościowe tylko rodzaj bardzo dziwnej lokaty z wieloma obwarowaniami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, to raczej lokata, w której trzeba dokładać kasę, a nie można nic wyjąć w trakcie tych ponad 4 miesięcy. Tylko, że oprocentowanie jak na obecne warunki jest kuszące

   Usuń
  2. Mam pytanie co wpisywaliście w tę tabelkę przy zakładaniu "moje cele", tam jest rubryka "ile chcesz oszczędzić" jak to rozumieć? Powiedzmy, ze chciałabym to maksymalnie wykorzystać, ale na razie wpłacic 18k, a potem dopłacać. I ten "czas do kiedy chcesz oszczędzac", przy zakładaniu jeszcze teraz w środku sierpnia, rozumiem, że opłaca się to utrzymać do końca grudnia?

   Usuń
  3. Ja wpisałem krotność 100 zł co miesiąc wpłacanychaz do końca celu.

   Usuń
  4. Wpisz MAXA 20000 to tylko na jakby wykresie będziesz widział ile masz do osiągnięcia celu

   Usuń
 30. Czy mogę założyć konto w punkcie ?

  OdpowiedzUsuń
 31. Napisałem do banku, bo z kwoty 20000 zł kapitalizacja odsetek za cały ubiegły miesiąc wyniosła jedynie 94 grosze, do tego potrącono 18 groszy podatku. To na pewno nie jest 2,5%, a warunek żeby kwota wpływów była o 100 zł wyższa niż kwota obciążeń spełniłem - wpłaciłem w sierpniu 150 zł z innego mojego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Też tak miałem - promocyjne kato na 2.5% otwierałem przez doradcę. Logując się do banku masz dostępny czat i przez tego czata doradca założył mi konto promocyjne, jak wcześniej zrobiłem to sam oprocentowanie było standardowe (chyba 0,01%).

   Usuń
 32. Witam czy promocja 140 zł wyklucza sie z promocją za poleconego o wartości 100zł ?
  Za założenie przez selfie dostaje się 50 zł czyli w sumie 190 zł? Nie wykluczają się obie promocje?

  OdpowiedzUsuń
 33. A jak rozumieć zapis dotyczący konta "moje cele", "Warunek jest weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym"
  Na 30.10.2020 bank naliczył mi odsetki wg standardowego oprocentowania. 31.10.2020 dokonałem wpłaty na "moje cele" ponad 100 zł. Czy bank doliczy mi oprocentowanie 2.5 %?

  OdpowiedzUsuń
 34. Hej, czy ktoś miał taką sytuację, jak ja? Otworzyłam rachunek Moje Cele dnia 01.08 i teraz nie wiem jak się liczy "od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe". Przez to, że był przykład "(np. jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele na koniec września, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez październik, listopad grudzień i do końca stycznia)", założyłam, że w moim przypadku promocyjne oprocentowanie będę miała przez sierpień + 4 miesiące, czyli do końca grudnia. Tak jest w NestBanku, gdzie liczą miesiąc założenia + x miesięcy. Ale wciąż nie mam odsetek za grudzień i zaczęłam się zastanawiać. Czy przez to, że założyłam 1wszego dnia miesiąca, a nie 2giego, "skróciłam" sobie okres oprocentowania? Czy przykład z regulaminu należy rozumieć tak, że we wrześniu konto nie jest oprocentowane, tylko zaczyna być oprocentowane dopiero z początkiem października, i nie ważne czy konto zakłada się 2, 29 czy 30.09, za wrzesień dostaje się 0%? Jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby była taka "dziura" w czasie z oprocentowaniem, ale może tak właśnie jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Okej, gdyby ktoś był ciekawy: wyszło tak, jak podejrzewałam :D Miałam oprocentowanie sierpień + 4 miesiące, czyli do końca grudnia. Odsetki weszły chyba dosłownie o północy.

   Usuń
 35. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10 zł? To raczej błąd lub inny bonus, bo regulamin promocji nie przewidywał nagrody w takiej wysokości. Pozostaje złożenie reklamacji.

   Dziś problemy z logowaniem do bankowości mogą być powszechne (w różnych bankach), bo ruszył nabór wniosków o kontynuację wypłat 500+

   Usuń
  2. TZN. TE 10 ZŁ Z GROSZAMI, TO JAKBY ODSETKI NIEPROMOCYJNE NALICZONE DO TEJ PORY 0,2 % CHYBA, NATOMIAST ZASTANWIAM SIĘ CZY NIE NALICZYLI PRZEZ BŁĄD, CZY TEŻ DLATEGO ŻE POMIMO SPEŁNIANIA WARUNKÓW DNIA 27.01 OSIĄGNĄŁEM USTAWIONY CEL, ALE CELU NIE ZAMYKAŁEM. MIAŁEM LIMIT CELU 20 TYS. ZŁ I PRZEKROCZYŁEM O KWOTĘ ODSTEK TYCH 10 ZŁ Z GROSZAMI, ALE PODKREŚLAM,ŻE CELU NIE ZAMYKAŁEM DO 31.01 WIĘC MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE ZŁAPAŁEM SIĘ W TAKĄ PUŁAPKĘ.

   USUNĄŁEM KOMENTARZ PONIEWAŻ NIE MOGŁEM ZEEDYTOWAĆ OSTATNIEGO ZDANIA :)
   DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. BĘDĘ REKLAMOWAŁ I DAM ZNAĆ.

   Usuń
  3. MUSZĘ POCHWALIĆ MBANK:

   sprawdziliśmy sytuację. Przykro nam, ale na podstawie wniosku
   z 23.09.2020 uruchomił Pan rachunek „Cel-mieszkanie”, ale bez promocji na standardowych
   warunkach. Promocyjne oprocentowanie włączyliśmy Panu na drugim rachunku
   Cel-wakacje”, który uruchomiliśmy na podstawie wniosku Niestety na tym
   koncie nie zapewnił Pan środków, dlatego nie mogliśmy wypłacić odsetek. Przepraszamy
   za błędne informacje przekazane przez naszego pracownika.
   Chcielibyśmy utrzymać z Panem pozytywną współpracę, dlatego dzisiaj wyrównaliśmy Panu
   odsetki na koncie „Cel-mieszkanie” do 2,5 %. Wypłaciliśmy: 147 zł. Od tej kwoty pobraliśmy
   podatek, 28 zł.

   Usuń
 36. Przepraszam, ale był Pan wprowadzony w błąd wcześniej. Miał Pan otwarte dwa cele. Pierwszy, otwarty razem z rachunkiem był celem promocyjnym, ale zamknął go Pan. 23.09.2020 otworzył Pan kolejny cel, ale ten już nie był otwarty w promocji i odsetki naliczały się zgodnie z standardową ofertą.

  Ostatecznie wyszło tak jak wyżej niestety nie pamiętam żebym zamykał pierwszy cel ale nie wykluczone, że przez mój błąd to zrobiłem także niestey zamroziłem 20 tys. zł za friko :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...